Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) philoxenia válasza inf3rno (#22998) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván nem lehet minden szabályszegés mellé rendesen lepapírozott rendőrségi kamerát tenni.
Szóval csak tippelsz... Egyébként az olasz szabályozást is tanultátok? Különös tekintettel Sicilia Regione-re. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23002) philoxenia válasza asdf_ (#22986) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A felvétel készítése az érdekes. Bár, ha téged fölvesznek a munkahelyeden, hiába kockáznak ki, rengetegen tudni fogják, hogy rólad készül a kép, különösen, ha azidőtájt még őrizetbe is vesznek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23003) inf3rno válasza philoxenia (#23001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az olasz szabályozást valóban nem ismerem, ezért csak tipp, de nehezen hiszem el, hogy ott ne használhatnának a rendőrök rejtett kamerát bűnüldözésre.

Buliban hasznos! =]

(#23004) inf3rno válasza philoxenia (#23002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem itt a bűnüldözés feljebbvaló, mint az adatvédelmi elvek. Szóval ha mondjuk Infotörvényre hivatkozol, hogy miért a kollégáid előtt vernek bilincsbe, akkor kb. kiröhög majd a zsaru. :D

Az a kollégák felelőssége, hogy elmondják e másoknak, hogy kit csuktak le a munkahelyen. Az már GDPR-os történet lenne.

Na legalábbis én így látom.

Amúgy érdekes ez a kamerázás, mert elvileg magánszemély nem figyelhet közterületet kamerával. De pl az autós menetrögzítő kamerák engedélyezettek, mint GDPR-os magáncélú adatrögzítés. Csak arra kell figyelni, hogy ne hozd nyilvánosságra a felvételt az emberek, rendszámok kimaszkolása nélkül, hanem csak a zsaruknak küldd el, ha valami olyat veszel fel.

Ami még érdekes, hogy elvileg itthon a közös kertet is figyelhetném kamerával, mert az is magáncélú adatkezelés. Például a nyáron volt, hogy valaki ellopta a chilli paprikáimat. :DDD Jó eséllyel valamelyik szomszéd lehetett, de 1-200Ft-os tétel, aztán rakhatnék fel 30k-ért kamerát, hogy lefüleljem. :N Váljék egészségére! :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23005) MaCS_70 válasza inf3rno (#23004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy kollégák mit pletykálgatnak egymással, nem igazán lesz GDPR-os történet mindaddig, amíg nem lesz céges vagy rendszerezett privát adatkezelés belőle. Ettől persze lehet Ptk.-s vagy Btk.-s történet...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23006) inf3rno válasza MaCS_70 (#23005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egymás között nem probléma, itt megint jön a már fentebb említett nyilvánosságra hozás. Ha megy pl facebookra ismerősöknek, akkor már lehet az. Ezekből is inkább csak Ptk szokott lenni. Ha egymás között tárgyalják meg, úgy nem hiszem, hogy bárki perelne. Eleve nincs túl sok bizonyítékod arról, hogy a Bözsi mondta a Gizinek, meg nem áll meg az sem, hogy "nagy nyilvánosság előtt".

Nekem még bonyolódik tovább ez az önkormányzatos téma, mert elvileg nincsen hivatalon kívüli adatkezelés a legtöbb helyen, de bejöhet olyan közérdekű adatigénylés, ami az önkormányzatnak és nem a hivatalnak van címezve, és azt a polgármester kell, hogy megválaszolja, nem a jegyző. Azért még agyalok, hogy mi az a munka adatvédelmi és információbiztonsági szempontból, amit a hivatal és az intézmények nem fednek le, és csak az önkormányzathoz tartozik, de kemény dió.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23007) Hansomester


Hansomester
tag

Sziasztok!
Felmondással kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Asszony felmondott a cégnél, de tavaly januárban aláírattak vele egy papírt hogy 3 hónapra módosítják a felmondási időt, az ok, hogy zsebbe ezért plusz pénzt kap 1 évig, természetesen papír nélkül. Viszont a cég most elkezdett szemétkedni a felmondás miatt, és nem szeretné ezt letölteni csak a törvény által előírt 1 hónapot.
Ezt a módosítást viszont csak aláírta egy vezető és ő is, de nincs letanúzva (a tanuk helye üres)
Érvényes-e így ez a szerződés?
Illetve mik az azonnali felmondás szabályai, ilyen esetben ill. milyen kár érheti, ha nem tartja be ezt a 3 hónapot.
Előre is köszönöm a válaszokat.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#23008) ArthurShelby válasza LuckyL (#22987) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyógyszerész ügyben megszólítva érzem magam rokoni és ismerősi szál okán is. Pontos jogi ismereteim nincsennek, de azért részben megmutatnám a másik oldalt is.

Már régóta kérdés, hogy egy gyógyszerész csak egy boltos, aki kiad neked egy dobozt, vagy több annál.
Gyógyszerész 5év orvosiegyetemi képzés (aok, fok, gyok) után lehetsz. Persze szakasszisztens is adhat ki gyógyszert, de kell hogy legyen benn gyógyszerész is (aki úgymond felügyeli, és a felelőség részben ha nem egészben az övé). Ugyanis a gyógyszer méreg is lehet, az hogy minél hol a határ nehéz kérdés (c vitamint sem jó vödörrel enni, mert a vesének nem tesz jót). Az hogy mi gyógyhatású készítmény, mi táplálékiegészítő, mi vényköteles gyógyszer állandó vita tárgya. Pl szerintem gyúróspityu, aki fehérje porokat árusít, közel sincsen tisztában azzal, hogy pl az az értágító, vagy egyéb plusz adalékanyag milyen hatást, hatásmechanizmust vált ki. (Egyebként a gyógyszergyárak rendelkeznek az egyik legnagyobb jogászi háttérrel, mivel a gyógyszerengedélyeztetés, papirozás több éves feladat).
A patikanyitásról annyit, hogy nem véletlenül van szabályozva, hogy hol lehet patikát nyitni. Ez népesség és területaránytól függ (bivalybasznádon valószínű kapnál engedélyt-ha lenne gyógyszerész végzettséged-csak forgalmad nem lenne). Még 2006-ban a kormány megszüntette ezt a korlátozást, és a multik rengeteg patikát nyitottak: veszteségesen tartottak fönn patikákat, emiatt sokan csődbe mentek, a multi viszont bírta.
Ma már csak franchise van (alma patika, szimpatika...), ahol a szabadságod egy részét kell föladnod, cserébe egy-két gyógyszert olcsóbban tudsz árulni, mint más patikának a beszerzési ára.

Kisebb patikák már eddig is fusiba vittek ki gyógyszert, de most már törvényesen is lehet. Honlapon raktárkészletet feltüntetni egyelőre tilos. A webes rendelés elég szürke/tiltott zóna.

Érthető okokból az egészség nagy üzlet. Láttam k+f grafikonokat, teljesen más mértékegységnyi pénz van benne, mint az it-ban (ami szemelőtt van). A multiknak óriási erejük van, viszont magyarországon reletíve erős a gyógyszerész szakma (trianon után lett hangsúlyos, pl a hozzánk hasonló portugáliában kevesebb a gyógyszergyár). Aki gyógyszerész el tud helyezkedni patikában, gyárban, illetve kórházban (kórházi gyógyszerész az orvos mellett van, aki a pirulák összhatásat nézi ha pl valaki 20 félét szed). (Kórházi gyógyszerészből btw hiány van Mo-n, míg portugáliában nem, mivel ott nincs ennyi gyógyszer gyár).
A lényeg, hogy a patikus a középréteget erősíti, nekik kell a nagy multikkal versenyezni. Egyre kevesebb magisztrális készítményre van igény, mindenki csak fancy dobozban lévő pirulákat/krémeket akar, és így látszólag szimpla boltosok lesznek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23009) LuckyL válasza ArthurShelby (#23008) üzenetére


LuckyL
őstag

értem hogy érintett vagy, de nekem nem tudod megmagyarázni, hogy a fogyasztónak jó, ha eltüntetik a piaci versenyt
maximálisan megértem hogy a patikatulajdonosnak ez jó, ebben nincs vita

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23010) Atomgeszi válasza ArthurShelby (#23008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én ezt értem, de mindenre lenne megoldás.

Ezt így a vásárlók és a kiszolgáltatott emberek szívják meg..

(#23011) ArthurShelby válasza LuckyL (#23009) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs eltüntetve a piaci verseny egyáltalán, ezt nem tudom értelmezni miért írtad. Csak nem lehet odamenni, és leigázni az összes patikát.
Pl ha nekem lenne 5mrd dollárom, és 10 évig full veszteségesen üzemeltetném a patikáimat, féláron adnék mindent, majd mikor kitisztult a piac és csak én vagyok, akkor 3szorosára emelhetem az árakat. 2006-ban anno konkrétan ez kezdődött el. Ezzel nem csak a patikusok nem járnak jól, hanem te sem.
Értem én, hogy jó a liberális gazdaságpolitika, de szerintem kellenek a szabályok.
Az nincs megszabva, hogy mennyibe kerüljön a gyógyszer, az árrés is maximalizálva van (nem lényegtelen infó, eddig ezt kihagytam).

Áttételesen vagyok csak érintett, és nem tudom a tutit, nem látok annyira bele, csak gondoltam elmondom, hogy a másik oldalt is lássad, ne csak gyógyszerész burzsoázia diktatúráját lássad.

"maximálisan megértem hogy a patikatulajdonosnak ez jó"
Patikusként már nem lehet jól keresni, egy IT-s többet keres. Ha gyógyszergyárba mész ott lehet jó pénzeket kapni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23012) mephi666 válasza ArthurShelby (#23011) üzenetére


mephi666
nagyúr

...meg orvosként lehet jól keresni azzal is, ha x gyógyszergyár készítményeit írogatod fel, miután megkörnyékeztek? :DDD nagy üzlet a gyógyszer... szeretem összeesküvés-elméletekkel szórakoztatni magam és ebbe a covid-ba is simán belelátom, hogy a hirtelen szabadalmaztatott új oltóanyagoknak ha lesz x év múlva ilyen-olyan mellékhatása, azzal is a gyógyszergyárak járnak jól, mert el lehet adni a mellékhatásokra is a gyógyszert... majd a mellékhatást kezelő gyógyszer mellékhatásaira az újabbat :) ...ha tv-t néz az ember, érdemes odafigyelni, hogy mennyi is a gyógyszerreklám? van csomó reklámblokk, amiben 5/3, vagy efölött van az arány... amit írsz 2006-ot, akkor költöztem a városba... volt egy patika egyik irányban 800méterre és másik irányba is ugyanannyira... majd lett hirtelen 3-4 újabb ugyanezen a területen :K ...talán csak 1 zárt be ezekből az elmúlt 15 évben

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23013) ArthurShelby válasza Atomgeszi (#23010) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyógyszerész már kiviheti a gyógyszert, neten meg biztonsági okokból nem lehet rendelni. Többek között a személyes találkozás is egy biztonsági szűrő, egyébként egy patikában van személyes tanácsadás is (kb odamehetsz, mint egy orvoshoz, hogy viszket a hónaljad, mi lehet a baj, milyen kenőcsöt javasol), javasolhat más generikumot (olcsóbb, vagy gyorsabban ható verzió). Bár ahogy vannak orvoslátogatók, léteznek (igaz kevesebben) gyógyszerész látogatók is.

Megoldás alatt mit értesz? Minél olcsóbb árat, vagy állandó elérhetőséget (ritka, akár milliós gyógyszerek is legyenek raktáron, hosszú nyitvatartás, közeli elhelyezkedés...)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23014) LuckyL válasza ArthurShelby (#23011) üzenetére


LuckyL
őstag

ez egy teljesen invalid dolog amit írsz
ennyi erővel leoszthatnánk az élelmiszerpiacot, üzemanyagtöltőállomást, minden egyebet is a haveroknak terület alapon, hogy megvédjük őket a gonosz multiktól
úgy hívják ezt hogy kommunizmus, senkinek sem jó, csak a patikatulajnak, akinek nincs kedve piaci alapon versenyezni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23015) Magnum_ válasza ArthurShelby (#23011) üzenetére


Magnum_
nagyúr

"maximálisan megértem hogy a patikatulajdonosnak ez jó"
Patikusként már nem lehet jól keresni, egy IT-s többet keres. Ha gyógyszergyárba mész ott lehet jó pénzeket kapni

Anyukám szakmabeli, nem patikus, nincs patikánk sajnos, de látja a számokat. Akinek van patikája, az nem szegény, bárhol is van a patika. Alkalmazottként más tészta.

I humbly and respectfully decline™

(#23016) ArthurShelby válasza mephi666 (#23012) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A gyógyszergyárak erősek, ez nem kérdés. Nekik rengeteg pénzük van, reklámra is futja bőven, ahogy mondod. K+F -re sokkal többet költenek, mint bárki más (ez is mutatja, mennyi pénz van benne). De a kis patikák az más tészta. Régen csak magisztrális készítmények voltak (a pozitív és a negatív oldalával együtt), ma már 90%fölött előre kiszerelt gyógyszergyári termékeket adnak el.

Az, hogy ők direkt betegítenek e meg, az már szerintem nem igaz (de mindenki azt hisz amit akar). Én a kismértékben orvosság, nagymértékben méreg elvet vallom. Ha fáj valamim nem veszek be egyből gyógyszert, küzdjön kicsit a szervezetem is. A negatív visszacsatolás makacs dolog (pl a tesztoszteronos gyúrósoknál is ez volt a probléma: túl sok volt a tesztoszteron, a szervezet nem termelt, teljesen leállt a termelésével, majd mikor a gyúrósunk is leállt a tesztoszteron bevitellel jöttek a problémák).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23017) ArthurShelby válasza LuckyL (#23014) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"úgy hívják ezt hogy kommunizmus"
Mondom én, hogy te a gyógyszerész burzsoázia diktatúráját látod. Szerinted itt hol van a haverság? Rendszerváltásig államosítva voltak a patikák, azután lehetett venni vagy alapítani. Utána az első orbánkormányig volt nagy biznisz, ők vezették be a maximális árrést, majd azt folyamatosan csökkentették.
Messziről jött ember azt mond amit akar, te is tudod a tutit úgy, hogy nem beszéltél még erről illetékessel...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23018) LuckyL válasza ArthurShelby (#23017) üzenetére


LuckyL
őstag

jajj nem kell ehhez szakértőnek lenni, hogy lássam hogy szar nekem ha nem tudok egy vitamint vagy orrcseppet netről rendelni
jön a következő kérdés kinek az érdeke ez?
a válasz a patika tulajnak aki védi a területét

ennyi, ezen nincs mit magyarázni, felesleges mellébeszélned

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23019) ArthurShelby válasza Magnum_ (#23015) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mára ez az alkalmazotti réteg viszonylag kicsi, mióta csak az lehet patika tulajdonos, akinek van végzettsége, sokan vettek patikát.
Viszont abban igazad van, hogy nagyon nem mindegy hol helyezkedik el egy patika.

Innentől zárom magam részéről ezt a témát, nem akarom a topikot szétoffolni, elmondtam amit tudtam.
A lényeg, hogy a netes gyógyszerrendelés minimum szürkezóna, raktárkészlet nem lehet kinn a honlapon.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23020) asdf_ válasza LuckyL (#23014) üzenetére


asdf_
veterán

ennyi erővel leoszthatnánk az élelmiszerpiacot, üzemanyagtöltőállomást, minden egyebet is a haveroknak terület alapon, hogy megvédjük őket a gonosz multiktól

Van egy pest megyei város, volt benne egy CBA, ment, mendegélt, de csak mendegélt. Aztán bezárt, majd egyszercsak Lidl lett belőle. Fixen 1,5x (ha nem 2x) annyi autó áll a parkolóban, mind eddig. Csúnya gonosz multi, elkezdett normális cuccokat árulni normális pénzért és jééééé, tele van az üzlet vevőkkel. De ezektől kell megvédeni minket.

Ugyanakkor, valamilyen szinten van logika ebben, hogy nem lehet szanaszét küldözgetni minden gyógyszert, ha ez nincs szabályozva, ugyanaz történik, mint mondjuk internetnél, hogy a nagyfaluban meg városokban panelban fillérekért van üvegszálas gigabites net, mucsaröcsögén meg heroináron ADSL. Mert ha mucsaröcsögén gipsz jakab úgy dönt, hogy fog ő itt szórakozni a helyi patikával, megrendel mindent online aztán csókolom, akkor előbb-utóbb nem lesz helyi patika.

[ Szerkesztve ]

(#23021) LuckyL válasza asdf_ (#23020) üzenetére


LuckyL
őstag

ha nincs rá igény, ne is legyen
ez oylan mint a falusi postahivatal meg vonatösszeköttetés
prímán megoldja a problémát a mobilposta meg az autóbusz, mégis inkább elköltünk 10x annyit rá
a közpénz senkinek sem drága, persze

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23022) MaCS_70 válasza LuckyL (#23021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem arról van szó, hogy ne lenne rá igény, hanem arról, hogy az igény nem tudja eltartani. Pedig az ott lakó embereknek pont annyira van rá méltányolhatóan szükségük, mint annak a városlakónak, aki száz méteren belül három patikát talál.

Persze miért lakik ott, költözzön a városba...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23023) ArthurShelby válasza LuckyL (#23021) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Svájcban a vonat minden kis falunál megáll, ott valahogy megoldották, és működik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23024) Atomgeszi válasza ArthurShelby (#23013) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet, hogy Pesten működik ez, hogy gyógyszerész kiviszi, mert ott van rá ember, de vidéken, és még vidékebben nincs, nem volt, és nem is lesz ember. Ez olyan nesze semmi fogd meg jól.
Elképzelem, hogy az országban maradt mondjuk megyénként egy ilyen patika, aki ki is viszi a gyógyszerésszel együtt. És akkor? Elindulnak heti turnusokan, megyénként járják, vagy összekapcsolják ezt egy helyi gyógyszertárak látogatásával, hogy az időközben befutott gyógyszereket is kivigyék? Kötve hiszem.

Nálunk már gyógyszertár sincs. Amikor volt, akkor se volt semmi sem, hogy meglehetett volna venni. Lehúzta az ereceptet, majd jött a hitegetés, hogy majd holnap, majd holnap jön. Addig meg eltelt 1 hét, és addig talán ment volna az unoka is a közeli városba( értsd 15 km és van 3 patika).
Ez, hogy lehet kérdezni, ez sem olyan öröktörvényű, hogyha én kiváltok egy gyógyszert, akkor ahhoz millió kérdésem van. Főleg a kedvencem a nyugdíjasroham a gyógyszertárba, amikor még a jövőhetet is kérdezéssel töltik.

Megoldás?

Ugyanúgy, mint akár egy élőben lévő patikai vásárlás.
Webshop, tajszám feltölt, gyógyszer kikér. Weboldal végigviszi a rendelést, majd egy rublika, hogy kérdés esetén kérjük ide a szövegdobozba, esetleg hívja a számot, vagy várjon, amíg kollégánk keresi. Lehet, hogy először furcsa lett volna, de először a foxpost is furcsa volt, és működik, miaz ,hogy működik, emberek ezreinek a csomagkézbesítését teszi könnyebbé.
Szóval, akinek kellett volna infó, annak a webshopnak kötelessége lett volna erre felületet/lehetőséget biztosítani, akár a rendelés után egy telefon, majd a szóbeli beszélgetés nyomtatott formájában( vagy csak a lényegi dolgok) a rendeléskor kivinni. De ezt , ha 10/9 ember használta volna. Általában rá van írva, hogy 2x1 este, oszt kész.

Plusz ott van az, amikor elküldenek mást a gyógyszerért, ott se a beteg maga kérdez, hanem maximum akit elküldött érte. Ugyanaz, nem találkozik a személy, akinek valójában lesz a gyógyszer közvetlen a gyógyszerésszel.

Visszatérve nálunk a megszűnt gyógyszertárra.
Az önkormányzat biztosít a (elnézést a kifejezésért) "nyomorékoknak" olyan utolsó utáni lehetőséget, ha épp nincs gyereke, ismerőse, szomszédja, aki még bír járni/autózni/buszozni(ez is csak pár darab megy a faluban) és nem tudja elhozni a gyógyszert, akkor heti 2 alkalommal kedden és csütörtökön elhozzák a gyógyszert.
Ezzel megint két baj van. A gyógyszer szerintem elég bizalmas dolog, hogy egy önkormányzatos ember nyakába varrjuk azt, hogy még a szokásos munkáján felül átjárjon a másik városba a gyógyszerért. Akármilyen gyógyszer is legyen az, az bizalmas. Ekkor megint nem tud kérdést feltenni az öreg, akinek a gyógyszer lesz, hogy vajon a felfekvés elleni kenőcsöt hova kenje.
Aki el van küldve az önkormányzat részéről, 1 embernél még talán megkérdezi, 10-nél, 20-nál nem fogja.
Mivel 2x megy egy héten, aki csütörtökön adja le a rendelést, és esetleg a városban nincs gyógyszer, az várhat keddig, hogy megjöjjön a következő szállítmánnyal, mert telefonálgatni sem fognak minden egyes gyógyszer után , hogy te figyelj ez és az lenne, van ilyenetek, vagy majd 1 hét múlva?
Ha meg sürgős, akkor, ha neki sürgősen átrohantok, rohanjatok át mindenkinek a gyógyszerért.
Szóval ez így egy nagy szar! Hála isten nem szorulok rá a gyógyszerre, de elképzeltem, hogyha itt öregszem meg és csak nehezítik az életet, és esetleg gondom lesz, akkor hogy a picsába oldjam meg?
OKé, hogy a mai öregek nagyrésze már nem fog online vihaskodni, de azért a mostani idősebbek, akik már beletanultak a netes rendelésbe, azoknak igenis rohadt nagy segítség lett volna, ha öreg korukra nem azon kéne aggódniuk, hogy az önkormányzat fog-e foglalkoztatni esetleg embert, aki átjár a szomszéd városba az ebédhordáson kívül még gyógyszerért... Erre a kedves MOK nem gondol.. De ezt már megszoktuk, hogy a vidéki falusi ember magára van hagyva. Mondok jobbat, itt még a mentő is 1 óra alatt ér ki. Ha kiér.

Szóval nekem ez nem más, mint tényleg az emberek leszarása.

De tényleg ide vehetjük akkor a mosógépet, hogy csak a mosógépárus hozhatja ki a mosógépet, mert hátha van kérdés a használattal kapcsolatban. Vagy esetleg jöjjön ki kamionnal a szervizes és mondja el 5 mosógép közül hogy az én ruháimhoz mi lesz jó. Ugye mekkora baromság?
Gyógyszerhez is ott van a betegtájékoztató aka használati útmutató.
Segíteni kéne az öregeinket, nem megnehezíteni az életük hátralévő szar szakaszát és még szarabbá tenni.

Elnézést a hosszú kirohanás és off-ért, de rohadtul felbasz, hogy 29 évesen szerencsétlen itt lakó öregekre kell gondolnom, akiknek még csak lehetőségük sincs arra, hogy könnyebb legyen, ha bajuk van.
Ebben a rohadt országban csak megdögleni könnyű nem túlélni vagy elélni.

És akkor lenyilatkozza, hogy 1%-ot se tesz ki a gyógyszerrendelés,de azért gyorsan vessünk neki gátat, mert jaj mi lesz a kis patikákkal.
Semmi. Akinek idegen volt a rendelés, az ezután se fog rendelni, aki meg rendelni akar, az úgyis rendel

De akár azt is meglehetett volna oldani, hogy a rendelés befut egy összesítő rendszerbe, és a helyi patika készletéből vonják le az árát, hogyha ennyire azokat akarják segíteni. Már ahol még van patika. Mert itt nincs. De itt önös haverok érdekei vezetnek mindent, nem az, hogy szerencsétlen embereknek egy icipicit könnyebb legyen. Nagyon elszomorít ez engem. :(

(#23025) philoxenia válasza Atomgeszi (#23024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Míg nem lehetett neten rendelni, milliószor vettem gyógyszert a patikában, de soha nem kérdezték, mire kell...
Most elmegy Jóska bácsi kér egy Panadolt, mert látta a tévében, hogy jó. Az asszonynak egy Coldrexet, mert annak meg az a reklám tetszik. A gyereknek meg Rubophent , mert a gyereknek az a jó, hallotta két migránsozás között. Aztán megfájdul a feje, beveszi előbb az egyiket, aztán, mert nem múlik a másikat is majd a harmadikat is egy pohár borral, hátha úgy jobban hat. A mája meg jól bekrepál, pedig nem a neten rendelte...
Olyan ez mint a hatóanyag csökkentés. Ha felezik a hatóanyagot, majd kettőt vesznek be, vagy hármat. Idősektől hallani, hogy ez a gyógyszer már lejárt duplát kell belőle bevenni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23026) LuckyL válasza MaCS_70 (#23022) üzenetére


LuckyL
őstag

érdekes kérdés ez el lehetne ebben merülni, mit kell biztosítani a falusinak ha az adófizetők állják a számlát
szerintem a vonatot nyugodtan kiválthatja a busz, a postát pedig a mobilposta, hiszen ugyis 90% ban üresjárat lenne a fixben
lehetne erre egy szolidaritási adó azoknak akik szeretik hülyeségükre költeni a pénzüket

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23027) inf3rno válasza LuckyL (#23021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én erre mindig azt szoktam mondani, hogyha ennyivel jobban tudod, hogy mit kéne, akkor menj politikusnak, aztán akkor majd dönthetsz is felőle. :P ;]

Buliban hasznos! =]

(#23028) Atomgeszi válasza LuckyL (#23021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azért ez a mobilposta elég nagy szívás: [link] Itt látszik, hogy mikor hol meddig.
Gyakorlatilag ezzel is halálra ítélték az ott lakókat. Valahol reggel 8.50-9:30 között van mindennap. Érted. Mindennap így. Gyakorlatilag vegyél ki szabadságot, ha el akarsz intézni.
Ez így lehetetlen.

Németországban még a faluban is van Aldi, és még az utolsó faluba is kimegy az ingyenes kínai csomag szombaton! Szombaton!

Itt? Nem is érdemel szót. :(

Persze tudom, mindenki költözzön városba. Csak éppen a fél ország nem városban lakik, ebből a negyedét totálisan elfelejtették, leszarták, a maradék felét meg majd a következő években fogják.

Ha nem itt lenne a munka, már rég elköltöztünk volna, bár biztonság kedvéért azért egy lakást fenntartok egy 20 ezer fős városban... De hát erre se lehet apellálni ..

(#23029) inf3rno válasza philoxenia (#23025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valójában a lejárt gyógyszereknél dupla bevétel működhet, mert sokszor csak az a baj, hogy bomlik a hatóanyag, de nem keletkeznek mérgező bomlástermékek. Viszont azt nem tudni, hogy pontosan mennyit bomlott, vagy hogy az adott gyógyszer tényleg biztonságos e a lejárat után.

Buliban hasznos! =]

(#23030) Atomgeszi válasza philoxenia (#23025) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennyi. De sajnos ezt is ráfogják valamire, mert meg kell indokolni, még ha hülyeség is, de nem mondhatják utána, hogy nincs indok.

Egyébként írtam egy levelet a MOK-nak az esettel kapcsolatban. Máig nem jött válasz. De lehet csak egy szakasszisztenst vadásznak, aki majd inkább kijön élőben és neki feltehetem a kérdéseimet. ;] Lehet, hogy két doboz frontinnal kellett volna rendelni, akkor talán előbb vesznek komolyan. :D

(#23031) LuckyL válasza Atomgeszi (#23028) üzenetére


LuckyL
őstag

én nem mondtam ilyet hogy költözz városba
sokkal több értlme lenne pl csomaguatomatát telepíteni a falvakba, az sokkal olcsóbb mint 2-3 ember alkalmazni aki egész nap csak néz ki a fejéből
a svájci példára nem tudok reagálni, nem tudom ki írta, az tőlünk 100 évre van :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23032) Atomgeszi válasza LuckyL (#23031) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nincs két ember. 1 ember van a postán, másik meg (néha 2en) bicajjal járja a falut, plusz van egy postakocsi, ami viszi a csomagokat(ebben is ketten ülnek).
Ez legalább 4 embernek munka..
Azért a magyar királyi őfelsége postájától ennyi azért a drága szolgáltatásaiért cserébe talán jár. Én legalábbis örülök, hogy legalább 4 embernek munkát tudnak adni.
Persze, lehetne csomagautomata.. de azon hogy fizetik be az öregek a számlát? Egyik se ért hozzá. Az automata nem viszi ki a leveleket, stb.stb. Amúgy fasza lenne mindenhova egy csomagautomata, de csak személyen felül természetesen. Az meg a kapzsi országunkban el se képzelhető.
Szóval, ez sem jó irány..
Svájci példára, ha ilyen kőkorszakba megyünk vissza, akkor meg nem hogy 100 évre, de 300 évre lesz kb.

[ Szerkesztve ]

(#23033) philoxenia válasza LuckyL (#23026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mit kell biztosítani a városinak? Pl. BKV stb. A költségvetésből sokkal többet kap egy városi, mint egy falusi, miközben semmivel nem fizet több adót akár...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23034) LuckyL válasza philoxenia (#23033) üzenetére


LuckyL
őstag

jajj ne butáskodj már, arról van szó, hogy ketten utaznak a vonaton, meg a 8 ból 7.5 órát körmöt reszel a postai ügyintéző
nincs árbevétel, kihasználtság
de mostmár befejeztem, mert kezdem érteni miért kell ilyen hülyeségekkel kampányolni hogy kihasználatlan postákat nyitunk, meg üres vonatokat járatunk
erre van igénye a választópolgároknak, szomorú :(

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23035) biker válasza LuckyL (#23034) üzenetére


biker
nagyúr

igen, minden polgárnak hozzá kell jutnia a közérdekű szolgáltatásokhoz. És amikor mancika 7,5 órát körmöt reszel, mert napi 2 ember megy be, akkor álltsuk szembe pl zugló postáját, ahol 16 ablakban fél órás sorokban hömpölyögnek az emberek, és a forgalom fedez 370 kispostát.

Nekem a fa..om kivan az ilyen hozzállással, zárjuk be a vonalat, ahol napi 5 ember utazik (dolgozni, hogy éljenek) mert nem nyereséges, ezáltal öt ember munkanélküli lesz, vagy vegyen autót, de az hogy más vonalakon, pl vác-szob vagy szfvár, az ütközőn is ülnének.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23036) biker válasza ArthurShelby (#23013) üzenetére


biker
nagyúr

"Gyógyszerész már kiviheti a gyógyszert, neten meg biztonsági okokból nem lehet rendelni. Többek között a személyes találkozás is egy biztonsági szűrő, egyébként egy patikában van személyes tanácsadás is (kb odamehetsz, mint egy orvoshoz, hogy viszket a hónaljad, mi lehet a baj, milyen kenőcsöt javasol), javasolhat más generikumot (olcsóbb, vagy gyorsabban ható verzió). Bár ahogy vannak orvoslátogatók, léteznek (igaz kevesebben) gyógyszerész látogatók is."

Benzinkúton továbbra is vehetek gyógyszert, de futár nem hozhatja ki. Értem az összefüggést. Ja nem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23037) LuckyL válasza biker (#23035) üzenetére


LuckyL
őstag

odaírtam hogy busszal kell megoldani, ne őríts már meg
miért forgatod ki a szavaimat?
szedd már össze magad :W

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23038) biker válasza LuckyL (#23037) üzenetére


biker
nagyúr

a sín ott van, az állomás ott van, a szerelvény ott van
Tényleg logikus venni helyette buszt, kiépíteni a buszmegállót/végállomást, várót, pénztárat. Tök logikus :W :W :W :W :W :W :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23039) biker válasza LuckyL (#23037) üzenetére


biker
nagyúr

ja azt se feledd, hogy a bezárt vasútvonalakon azonnal jelentkezik az őrzés költsége, az épületek, sínek és berendezések védelme, mert ellopják! azt is tedd a busz mellé. aztán verjed a kis fejed a falba :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23040) mephi666 válasza biker (#23038) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó helyre kell költözni :) a magyar királyi kisvasút óriási mínusszal és kevés utassal is vígan pöfög... (ha jól tudom még mindig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23041) inf3rno válasza LuckyL (#23031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van egy réteg, akinek nincs mobilja, bankszámlája, email címe és házhoz várja a dolgokat. Náluk nagyon nem működne a csomagautomata. Egyébként nekem teljesen megfelelne, ha olcsóbb lenne. Most nem tudom mire fizetek rá a postán, mert legutóbb is 6 helyen sérült volt a csomag, amit kaptam. Ha meg jegyzőkönyvet vetetek fel, hogy vagy sérült, vagy nem a tartalma, akkor az se biztos, hogy átvehetem. Azért elég gáz, ha mondjuk egyedi dolgot rendelek, és azonnal kell...

Svájc és MO között az a különbség, hogy az utóbbit gyarmatosította a nyugat. Svájcban olyan cégtől senki nem vesz árut, amelyik nem hazai tökmindegy, hogy mennyire akciós a csirke farhát...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23042) MaCS_70 válasza biker (#23035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a közszolgáltatások egyik tulajdonsága az, hogy mindenkit megilletnek, és akkor is nyújtani kell őket, ha az adott helyen éppen veszteségesek.

Az persze már más kérdés, hogy ésszerűen szervezni azért lehetne, és egy alapszint az állampolgár részéről is elvárható.

Azt viszont fontosnak tartom, hogy gyakorlatilag mindenki számára meghatározott paraméterekkel elérhető legyen a szakértő gyógyszerellátás. Egyébként a faluban nálunk sincs sem iskola, sem posta, sem patika -- a szomszéd falu, ahol viszont mindez megvan, elérhetőbb, mint lenne egy csomó budapesti peremkerületben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23043) biker válasza MaCS_70 (#23042) üzenetére


biker
nagyúr

én rengeteget rendelek, gyógyszert is rendeltem amíg lehetett. Nem tudom, kinek jó ez? Pl aki kovidos, az futárral rendelt gyógyszert, most menjen be a patikába, ha se kutyája se senki aki elhozná?
Ha el tudom dönteni, mi kell, és megrendelem, nem szorulok gyógyszerészre. De a receptem is kihozhatnák, a doki elmondta, mit kell tenni.
Egyszerűen valakinek érdeke volt megszűntetni a kiszállítást. Vagy alakulóban egy nemzeti gyógyszerfutár kft, vagy nemtom...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23044) inf3rno válasza biker (#23043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg akinek se kutyája se macskája és karanténban van, az kérheti a helyi önkormányzatot, hogy hozza el a dolgait.

Buliban hasznos! =]

(#23045) biker válasza inf3rno (#23044) üzenetére


biker
nagyúr

Jól mondod, elvileg. És csak elvileg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23046) inf3rno válasza biker (#23045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát gyakorlatilag nálunk működik a dolog, de persze aláírom, hogy önkormányzat függő.

Buliban hasznos! =]

(#23047) philoxenia válasza LuckyL (#23034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes téma ez, mert a ráfordításokat valamiért nem veszed figyelembe. Azt ne hidd, hogy minden ráfordítást figyelembe véve qva nyereséges a vasúti személyszállítás... Ott sem ahol tömve van a vonat péntek este. Vailamiért kedden délben meg mentem már Szolnokról a Keletibe gyorssal, de két utas volt, meg a kalauz...
Számolj utána! Ugyanez a BKV-nál is.
Olyan, mint mikor azt hiszi valaki, hogy vesz nyócmilláért egy villanyautót, osztan nagyon megvédi a környezetet. Ott, ahol jár vele talán. Globálisan biztosan nem jobb, mintha még öt évig járt volna a régi benzinesével, normálisan karbantartva.
A járjon busszal! meg pláne álságos. A fiam buszsofőr, nagyon nincsenek tele a buszok általában, hidd el. Keményen nyomatják ott is az állami támogatást. Ami piaci alapon jól működik nincs állami kézben, sehol...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23048) philoxenia válasza biker (#23039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vasútvonalakat azért nem számolják föl, mert a rekultiváció árából kb. száz évig üzemeltethetők. Meg ugye nemcsak utas létezik. Pl. Kóka bezáratta a Karcag- Tiszafüred vonalat anno, ja mégse, csak megszűnt a személyszállítás. A "bezárt" vonalon évekig mentek a tehervonatok... Most van pár személyszállító vonat, de inkább csak alibiből. Amikor igény lenne rá, akkor nincs járat, amikor meg van járat, akkor pont nem akar utazni senki nyilván.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23049) jogaman


jogaman
csendes tag

Szevasztok!

Babaváró topic:
Ha felvesszük a támogatást, mert jogosultak vagyunk rá, viszont utána kiutazunk külföldre 1-1.5 évre, akkor abból lehet bajunk?
A lakcímünk megmarad, tb-t fizetünk. Részletet (50k/hó ugye, első porontyig) fizetjük szintén.
Adóév közben költözünk, tehát jelen évre még van adózott jövedelmem viszont jövőre nem lenne.
Köszönöm!

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#23050) amargo válasza jogaman (#23049) üzenetére


amargo
addikt

Bajotok nem lehet, tudomásom szerint a kedvezményeket kell csak visszafizetni majd és átforog piaci alapúra a hitel.

Ahogy a cikk is írja, ha az egész család megy, akkor úgy tudjátok megúszni a hitel átforgását, ha visszafizetitek.

Infó: [link]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.