Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4952) devil-k válasza Lauda (#4951) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs egzakt szabályozás erre a problémára, több okból.... (amit nem írnék le ide most).
A legegyszerűbb ha kiteszel egy matricát, hogy nem kérsz reklámanyagot.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4954) devil-k válasza Lauda (#4953) üzenetére


devil-k
nagyúr

Röviden, tömören, igen.

- mozi bolondéria -

(#4955) bitpork válasza Lauda (#4953) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak azt tudod megakadályozni hogy a BM nyilvántartója eladja a címedet és nevedet ( erről az önkormányzatnál tudsz rendelkezni ). A direkt marketinget nem nagyon lehet elhárítani, ha csak nem szereled le a ládát :( Bár nálunk ez sem akadály: le szokták b@szni a zárható bejárat elé, oszt vagy viszi a szél vagy nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4956) philoxenia válasza devil-k (#4954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A postaládát le .. rom, arra van. De a felénk divat kerítésbe tömködés is szabályos?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4958) devil-k válasza philoxenia (#4956) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha a kerítésre rakja, leveszem, kidobom vagy elolvasom. Ez legyen az életem legnagyobb problémája. Nem tudod bizonyítani, hogy ki rakta oda és mikor. Lehet, hogy a szomszéd volt. De ha tudod is bizonyítani (kamera), akkor mit csinálsz vele? Semmit. :)

Én tényleg tiszta szívemből azt kívánom az itt jelenlevő fórumtársaknak, hogy ennél sose legyen nagyon problémánk az életben! :)

- mozi bolondéria -

(#4960) philoxenia válasza devil-k (#4958) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyi erővel... Neked mi a legnagyobb problémád? Örülj neki...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4961) devil-k válasza Lauda (#4959) üzenetére


devil-k
nagyúr

Komolyan elgondolkozom, hogy neked mi bajod van? A sorok között nem tudsz olvasni vagy alapból vagy ilyen élhetetlen?

Még mindig jobb, mintha valaki összefújná a kerítésed, betörné az ablakod, oda hordaná eléd az építkezési hulladékot ...stb.

philoxenia
Hidd el, hogy nagyobb probléma is nyomaszt a reklámújságoknál...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4962) philoxenia válasza devil-k (#4961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen alapon még mindig a fákon élnénk, vagy már éhen is haltunk volna. Az hogy relativizálunk egy problémát és lekicsinyeljük, még nem jelent megoldást rá. Az erre alkalmazott kémiai megoldások meg tiltottak.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4964) devil-k válasza Lauda (#4963) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szó nem volt erről.

De, tudod mit? Állj ki a ház elé vagy videózd le a reklámos fiút ahogy a kiírásod ellenére is szóróanyagot dob a postaládádba, majd pedig menj el valamelyik hatósághoz az ügyeddel. Kíváncsi vagyok, hogy mire fog jutni a dolog, de most viccen kívül.

philoxenia
Sajnos, tartós és biztos megoldás nincs. Kirakod a matricát és kész. Általában ezt tiszteletben is tartják.

- mozi bolondéria -

(#4965) philoxenia válasza devil-k (#4964) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alapvető kérdés az volt, hogy mi a jogi szabályozás a direkt marketing nyomtatott formájára... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4966) devil-k válasza philoxenia (#4965) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így van! Akkor kíváncsi vagyok, hogy mit reagálnak erre mások. ;) Várjuk meg őket is!

Addig is egy érdekes cikk a témáról: [link]

- mozi bolondéria -

(#4968) bambano válasza Magnum_ (#4945) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

örülök, hogy ennyire jól láthatóan nem tart senki jogásznak.

61/2009. (XII. 14.) IRM rendelet a jogszabályszerkesztésről: "42. § (1) A szakaszok megjelölése - az alábbi sorrendben -
a) a szakasz pozitív egész számokból képzett arab sorszámát és
b) a § jelet
foglalja magában.
"

tehát a szakasz megjelölésében benne van a paragrafusjel, így a fent emlegetett szakasz hivatalos jele a btk. 219. paragrafusa. (az is benne van ebben a rendeletben, hogy toldalékolni a paragrafus szó toldalékolása szerint kell (43. § 1. bekezdés).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4969) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na szedjétek össze magatokat, mert még a malac is visítva menekül...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4970) Magnum_ válasza bambano (#4968) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszi, hogy megerositetted

I humbly and respectfully decline™

(#4971) bitpork válasza Magnum_ (#4970) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A párom is jogvégzett és paragrafusol :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4972) LuckyL válasza Lauda (#4957) üzenetére


LuckyL
őstag

Hali! Szerintem ha ennyire bosszant a dolog akkor a reklámújságot bedobó cégeket tételesen jelentsd be a megyei fogyasztóvédelmi hatóságnál.
Imádnak ezekkel foglalkozni és ha nem oldja meg a cég a problémát akkor bírságot kiszabni.
magyarorszag.hu n ki tudod keresni a te megyédben illetékes e mail címet
hidd el foglalkozni fognak az ügyeddel
nekem a vodafoneal volt egy bosszantó ügyem nemrég ahol anyagi kár nem ért és mégis foglalkoztak vele
ha érdekel itt a történet
[link]

Szerk: mármint a reklámújságon reklámozott cégekre gondoltam

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4973) Woodslave válasza bitpork (#4971) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én Szegeden végeztem és paragrafus jobban a számra áll, mivel nem jogász családból származom és az egyetem előtt nem volt közöm ehhez az egészhez azt gyanítom, hogy ott ragadt rám. A Pécsett végzett ismerőseim ki vannak akadva aki nem szakaszt mond. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4974) devil-k válasza Woodslave (#4973) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ettől nem is lesz ám valaki kisebb/nagyobb jogász a paragrafus szócskától. :D Szerintem nem ez a lényeg, hogy jó szakember legyél.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4975) bitpork válasza Woodslave (#4973) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ez valami helyi sajátosság, mert mi is szögedi lakosok vagyunk és asszonka is JATE végzett :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4977) etejedu


etejedu
őstag

Ezért fizetnek benneteket? Két szón vitatkoztok? A valóságban is ez megy?
Fraba-nak meg egyikőtök sem képes érdemben segíteni. :(

(#4978) bitpork válasza etejedu (#4977) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én most visszaolvastam Fraba nevet nem látok :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4979) fero02 válasza bitpork (#4978) üzenetére


fero02
veterán

fero02-re is érvényes amúgy... ;] :D ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#4980) bitpork válasza fero02 (#4979) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt gondolom , hogy amennyiben egy hatósági határozat végrehajtásáról van szó, nem tarthatod kívül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4981) fero02 válasza bitpork (#4980) üzenetére


fero02
veterán

És amíg erről nincs jogerős határozati papír a kezében? :U :D

(#4982) bitpork válasza fero02 (#4981) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Addig a telkeden Te vagy az úr. Viszont ha nem találsz megoldást a helyzetre, és teszem azt ő megy el először feljelenteni téged a háza állagának a rongálása miatt akkor sokkal nehezebben fogod kimagyarázni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4984) fero02 válasza bitpork (#4982) üzenetére


fero02
veterán

Korábbi kitörései alkalmával fenyegetőzött ezzel, de gyorsan tudtam kontrázni. Az összes (3) melléképülete nem szerepel a földhivatal térképein (tehát építési engedéllyel nem rendelkezhet), illetve a telekhatáron lévő gazdasági épülete is (amiben állatot tart) nem felel meg a követelményeknek.

Amúgy szerintem jelentgethetne, de amíg a csapadékvize elvezetéséről nem gondoskodik (ami kötelező lenne ugyebár) és ki tudja hány éve áztatja a saját háza falát, addig szerintem a tujáim öntözése miatt engem nem szólnának meg.

Vagy tévedek?

(#4985) bitpork válasza Lauda (#4983) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem ok nélkül írtam úgy ahogy. Ha akadályozza egy határozat végrehajtását az már más történet. Addig lehet lángszórón nevelt pitbullokat szétereszteni a kertben. És ha jól olvastam a kérdése is erre az esetre vonatkozott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4986) userxy válasza fero02 (#4979) üzenetére


userxy
őstag

Igaz közöm nincs a jogi pályához de a guglit ismerem. :)

Majd a szakik megerősítik.

A szomszédok viszonyára kihat az építési engedélyezésről szóló 46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet 15. § c., pontja és 21. § b., pontja, hiszen az elvi építési engedély, illetőleg az építési engedély megadásáról, vagy megtagadásáról rendelkező határozatot kézbesítés útján közölni kell a közös határvonalú, közvetlenül szomszédos építési telek tulajdonosával. Ennek azért van jelentősége, mert a szomszéd az őt sértő határozattal szemben közigazgatási úton jogorvoslattal élhet, például, ha a létesítendő építmény a benapozást megakadályozza, vagy az építési munka egyéb okból sérelmes. Természetesen előfordulnak, nem is ritkán, olyan esetek, amikor a szomszéd hivatkozott sérelme megalapozatlan.
Ha közérdekű munkálatok elvégzése, állatok befogása, az áthajló ágak gyümölcsének összegyűjtése, az ágak és gyökerek eltávolítása céljából vagy más fontos okból szükséges, a tulajdonos kártalanítás ellenében köteles a földjére való belépést megengedni.
A tulajdonos a szomszédos földet kártalanítás ellenében használhatja, ha ez a földjén való építkezéshez, bontási, átalakítási vagy karbantartási munkálatok elvégzéséhez szükséges (2013. évi V. tv. 5:25. §].

[ Szerkesztve ]

(#4987) Cicero


Cicero
őstag

Nem tudjátok, az egyetemi labor jegyzőkönyv okiratnak számít?
Ha a csoport tagjai között olyan is szerepel, aki valójában nem jelent meg a mérésen, az kimeríti az okirat hamisítás tényét?

(#4988) fero02 válasza userxy (#4986) üzenetére


fero02
veterán

Ezek általános dolgok és nem igazán válasz a kérdésemre. De köszönöm hogy időt áldoztál a válaszra. :R

Nekem nem is magával a munkával lenne a bajom (amit csináliuk kellene), hanem pl a tróger kölkeivel szemben és az általuk korábban is favorizált "mester emberrel" szemben vannak hogyismondjam...nem akarom őket egy másodpercre se beengedni a portámra.

(#4989) userxy válasza fero02 (#4988) üzenetére


userxy
őstag

Én nem akarok nagyon okoskodni. De szerintem Te nem határozhatod meg, hogy a Szomszédod kivel mivel és hogyan javítja meg a tulajdonát.
Fordított esetben neked se esne jól ha a szomszéd belepofázna, hogy te kivel újíthatod fel a házad.

Neked a fenti szövegből követően annyi beleszólásod van, hogy ha nálad kárt tesznek akkor kártérítési kötelezettsége lesz kb ennyi.

Ha félted a portád legyél ott velük végig. :R

Az udvarok közötti mezsgye sajnos közös ezt elkell fogadni. Akár tetszik akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#4991) userxy válasza fero02 (#4988) üzenetére


userxy
őstag

Szomszédjogok

Innen idézek:

Belépés a szomszédos telekre

Már a fentiekből is kiderült, hogy adott esetben szükség van arra, hogy valaki belépjen a más ingatlanára. A Ptk. szerint erre az áthajló ágak gyümölcsének összegyűjtése, az ágak és gyökerek eltávolítása, az állatok befogása, közérdekű munkálatok elvégzése céljából, illetve más fontos okból van lehetőség. E jog nem csak a szomszédot illeti meg, ám tipikusan (a közérdekű munkálatok kivételével) a szomszédok között merülhet fel annak az igénye, hogy valaki bemenjen a más tulajdonában álló ingatlanra.

Bár ezt a törvény e helyütt nem mondja ki, természetes, hogy az idegen ingatlanra belépés során lehetőség szerint együtt kell működniük a szomszédoknak, s az ilyen "telekhasználat" valóban csak a belépés céljára korlátozódhat.

Kártalanítás

A Ptk. szerint a fenti esetekben a tulajdonos kártalanítás ellenében köteles a földjére való belépést megengedni. E megfogalmazásból álláspontunk szerint az következik, hogy az idegen földre belépés önmagában kártalanítási igényt keletkeztethet a tulajdonos részéről, ami egyfajta használati díj lehet, amelynek mértéke a használathoz igazodik. Amennyiben a belépés, illetve az idegen ingatlanon végzett, s a belépésre jogot adó cél eléréséhez szükséges tevékenység során a tulajdonosnak kára keletkezik, a szomszéd azt is köteles megtéríteni.

Kártérítés

A kártalanítás azt jelenti, hogy jogszerűen okozott károk megtérítéséről van szó. Ettől élesen meg kell különböztetni a kártérítést, amely a jogellenes károkozás reparációjára szolgál. A most tárgyalt esetben a kártalanításon felül akkor kell kártérítést is fizetnie a más telkére belépő személynek, ha szükségtelen kárt okozott az idegen ingatlanon, avagy a használat során túllépte a szükséges mértéket.

[ Szerkesztve ]

(#4992) fero02 válasza Lauda (#4990) üzenetére


fero02
veterán

Azt én is természetesnek gondolom, hogy az időt én határozom meg. Az pedig qrvaélet, hogy csak akkor lehet a portámon, ha én is ott vagyok, vagy ha jóban lennénk és megengedném neki jóhiszeműleg.

userxy: köszi a linket, jónak tűnik. Ez a birtokvédelem okos dolognak tűnik. Szerintem meglépek én is egy ilyet... ha másra nem is, de arra jó lehet, hogy ha évek múltán valami nagy zűr kialakulna, akkor hivatkozhatnék rá és "bizonyítékként" használhatnám, hogy részünkről már korábban is vitás/problémás kérdések voltak.

[ Szerkesztve ]

(#4993) Cathfaern válasza fero02 (#4992) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért a jog ismer olyan fogalmat, hogy aránytalanul nem nehezíted meg (ez esetben a munka elvégzését). Tehát ha azt mondod, hogy te bizony csak minden nap éjféltől hajnali 4-ig vagy otthon és máskor nem jöhet, akkor azt nem fogják elfogadni, kötelezni fognak hogy valamilyen formában old meg.

(#4994) fero02 válasza Cathfaern (#4993) üzenetére


fero02
veterán

Nem erre gondoltam. Inkább arra, hogy miattuk nem fogok szabadságot kivenni. Jöhet hétköznap 17-20 óráig, illetve szombaton 9-11:30, 14-18 óra közt és slussz.

(#4995) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék hogy mit tudok tenni az alábbi esetben:
Vettem egy nagy értékű laptopot egy cégtől (HA-n hirdeti magát) 12.-én jónak is tűnt örültünk is neki.Viszont pár napon belül kiderült hogy valami gond van a vinyójával mert állandóan frissiti magát, elfelejti majd megint frissít. 3 napon belül felvettem a kapcsolatot az eladóval hogy cserélje egy másikra vagy fizessem vissza a vételárat. Az eladó azt mondta hogy ez így nem működik. Elvitte, utána mondta hogy valószínű rossz a vinyó hívjam fel az asus magyarországot és éljek a háztól házig asus futáros garival. A hirdetésben is igy állt:
"ÚJ gép, 1 év magyarországi ASUS garancia háztól-házig szolgáltatással, áfás számla." Nos felhívtam az asustahol mondták hogy az SN szám alapján ez Lengyel gép és fél év gari van rá. Itthon is javítható de az fizetős.Ki kell küldenem a Lengyeleknek az ingyenes javításhoz de a futár költsége engem terhel. Felhívtam a forgalmazót aki azt mondta hogy ez hülyeség, de pont Bécsben van és beadja ott szervizbe és majd értesít hogy mi van. Mit tudok tenni? Milyen jogommal élhetek? Ez nagyon nem kerek így.
Köszönöm előre is.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4996) aram01 válasza aram01 (#4995) üzenetére


aram01
nagyúr

jah, számla, szállító, céges pecsét minden van ami igazolja a vásárlást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4998) devil-k válasza aram01 (#4995) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sosem értettem, hogy miért a HA-ról kell ilyen nagy dolgokat venni. Mármint a mobiltelefonokkal is ugyanígy van, hogy trükköznek a jótállással, külföldi, szolgáltatói készülék... stb.

(#4997) Lauda
Kíváncsi vagyok, hogy a HA-n keresztül hogyan lehet a 14 napos elállást érvényesíteni az ilyen sufni cégeknél. :F

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4999) aram01 válasza Lauda (#4997) üzenetére


aram01
nagyúr

Ezeket a jogoaimat a fogyvédnél tudom érvényesíteni?

(#4998) devil-k: a HA-n hirdetnek boltok is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5000) userxy válasza aram01 (#4995) üzenetére


userxy
őstag

Ha interneten rendelted 14 napon belül bárminemű indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Akkor az eladó köteles visszafizetni a teljes vételárat.

Másik eset.

Vásárlástól számolva 3 napon belül ha hibát észlelsz köteles az eladó a készüléket cserélni. Nem garanciával javíttatni. Legalábbis nekem ilyen bajom volt Ipon bolt azt mondta.

Hibásan kaptam egy origi lapost tőlük és mondtam hogy szervizeljék ráér erre ők azt mondták, hogy törvényileg nem javíttathatják mert 3 napon belül kötelesek cserélni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.