Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Ha nem kaptam a parkolás megkezdéséről visszaigazoló sms-t és megbüntettek, akkor tudok valamit tenni, vagy ezt be kell nyelni? Még én fizessek, mert nem működött a szolgáltatásuk...

A válaszokat előre is köszönöm!

https://barbieripnk.hu/

(#4302) LuckyL válasza Toobee (#4301) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ez sajnos olyan helyzet mint mikor nem küld visszajelzést az autópályamatrciás telefonszám
olyankor nem jött létre a vásárlás, nincs matricád
egyébként megpróbálhatsz írni nekik vagy vitatkozni, hátha elegedik, fene tudja

kb egy hete én is próbáltam venni debrecenben smsben és azt írta vissza megváltoztak a telefonszámok emiatt az új "nemzeti" szolgáltató miatt
de az automata nem volt még átmatricázva

miért is lenne :F
nemzeti együttműködés rendszere van, ők elbasszák te fizetsz :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4303) Toobee válasza LuckyL (#4302) üzenetére


Toobee
veterán

Ezen rágtam be én is: az ő szolgáltatásuk nem működik megfelelően és én fizessek érte. Reflexből zsebre vágtam a telefont, ahogy szoktam...

https://barbieripnk.hu/

(#4304) Woodslave válasza Toobee (#4303) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk az első kör tök egyszerű az ilyen esetekben. Ha megvan az sms. Még jobb ha esetleg a szolgáltatód küld visszaigazolást a kézbesítésről. Gondolom ez beállítás kérdése. Bemész az ügyfélszolgálatra és megkérdezed mi a helyzet.

Ha nem fogadják el, akkor még mindig megpróbálkozhatsz a fizetési meghagyás elleni ellentmondással. Mi már nyertünk úgy pert, hogy a rendszám el volt írva, de az előtte meg utána lévő parkolásból egyértelmű volt... (tök más a szitu, csak példának írtam, hogy nem lehetetlen)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4305) Toobee válasza Woodslave (#4304) üzenetére


Toobee
veterán

Hogyan tudok visszaigazolást kérni a kézbesítésről, ha céges a telefonom? Megvan az SMS. Után a Westendben is parkoltam, ott is SMS-sel szerettem volna fizetni és ott sem működött, azt mondta a parkolóőr, hogy nem megy a szolgáltatás. Elképzelhető, hogy egy rendszeren vannak? 6600 Ft, azért az nem kevés, bár ha meg azt nézem, hogy elpöfögök megint egy csomót, fizetek a parkolásért, nem tudok dolgozni...jól ki van ez találva, hogy ne akarjon a halandó ember ezzel foglalkozni, csak fizessen, mint a kisangyal.

https://barbieripnk.hu/

(#4306) Woodslave válasza Toobee (#4305) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szerintem már egy a rendszer. Próbálkozz meg egy telefonnal, vagy nézd meg nincs-e e-mailes lehetőség.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4307) bambano válasza Toobee (#4301) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mobilszolgáltatód meg tudja nézni és igazolni tudja, hogy lett-e pénz küldve a parkolótársaságnak.
ha igen, akkor balhézz.
ha nem, akkor te hibáztál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4308) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Adott az alabbi hirdetes: [link]
Ahogy irom is, van ra gari, de nem tudom odaadni, mert a TV-hez volt ajandek a hazimozi rendszer s egyben van a szamlaja.
Tobben is kerdeztek, hogy szamla/garancia masolatot kaphatnak-e.
Lehet nekem abbol barmi bajom ha adok?
Hasznalhatjak barmire is a tudtom nelkul vagy visszaelhetnek vele valamilyen modon?

(#4309) LuckyL válasza birno (#4308) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem nyugodtan adj egy másolatot
én színesen másolnám le így nem lesz feltűnő hogy másolat és ha garanciát kell érvényesítenie a vevőnek nem futhat bele valami nagyokosba aki problémázik rajta hogy nem eredeti a számla

ezzel a te károdra visszaélni nemigen lehet

nincs külön garipapírja a cuccnak?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4310) birno válasza LuckyL (#4309) üzenetére


birno
addikt

Az van, de a szamla egyben van s ha jol tudom anelkul nem ervenyes vagy igen?

(#4311) LuckyL válasza birno (#4310) üzenetére


LuckyL
őstag

a garipapír elég magában is szerintem
nyugodtan adj neki mellé egy számlamásolatot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4312) birno válasza LuckyL (#4311) üzenetére


birno
addikt

Ok, koszi.

(#4313) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
6-7 éve épült táras házunkban működik egy gépkocsi (teher) lift, hogy a pince szinten lévő garázsukba a tulajdonosok lejuthassanak. Dióhéjban: jogi végzést kapott a közös képviselő, hogy a liftet jelenlegi állapotában nem lehet használni, leállítják. Borsos összegért használhatóvá és szabályossá alakítják. Én azok közé a lakás tulajok közé tartozok, akik nem vettek garázst (gépkocsi beállót). Kérdésem természetesen az, hogy lehet e engem jogilag kötelezni, - akár közgyűlésen a közös fizetés megszavazása után, a fizetésre?
Friss az eset, még nem ástam bele magam a szerződésekbe, érdekelne, hogy mire számíthatok?
Köszönöm! :R

(#4314) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Mely európai országokba történő belépéshez nem elég a magyar személyi igazolvány? Tehát hova kell útlevél és/vagy vízum Európában? Előre is köszönöm.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4315) devil-k válasza 4ron (#4314) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vízummentes külföldre utazás

- mozi bolondéria -

(#4316) 4ron válasza devil-k (#4315) üzenetére


4ron
senior tag

Köszönöm :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4317) devil-k válasza 4ron (#4316) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szívesen! Sok hasznos infó lesz még itt az országokról.

- mozi bolondéria -

(#4318) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Próbálom rövidre fogni,
Jogosítványszerzés céljából minden tandíjat kifűzettem egy autósiskolában,
De a városi vezetést nem vezettem végig, mert átmentem más iskolába amiről az igazolást meg is kaptam 3-4 hete és volt mellette egy levél amiben kérnek egy bankszámlaszámot amire átutalhatják a fennmaradó összeget.
el is küldtem a levélben a kért számlaszámot és teltek-múltak a napok de nem érkezett meg a pénz.
felhívtam őket hogy mi történt és ők nem tudnak semmit szerintük a mail nem érkezett meg, ekkor lediktáltam a számlaszámom és azt a választ kaptam még aznap elutalják a pénzt, ennek több mint 8 napja és néhány napja telefonon sem tudom utolérni őket.
Mik a lehetőségeim ebben az esetben?

(#4319) devil-k válasza Intruder A 6 (#4318) üzenetére


devil-k
nagyúr

"el is küldtem a levélben"

Itt e-maill vagy hagyományos levélre gondolsz? Ha e-mail, akkor: Ahogy kiveszem e-mail. Szóval:

E-mail helyett küldj egy ajánlott, tértivevényes levelet. Aztán ha az sem vezet célra, lehet tovább gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4320) 4ron


4ron
senior tag

Ismét itt :)

Tavaly újévkor történt, hogy a haveromat elintézte az egyik kidobó egy szegedi szórakozóhelyen, mentő vitte el, ellátták a sérüléseit és mivel külföldi magyar állampolgár, ~18000 forintot számláztak ki neki a kórházban az ellátásért. Mivel az újév megint Magyarországon lenne aktuális, a kérdésem a következő: amennyiben át akarja lépni a határt (Szerbiából >>> Magyarországra, szerb útlevéllel, mint tavaly ilyenkor), van-e esély arra, hogy a tartozás miatt feltartóztassák és megtagadják a határátlépést? Hogyan ellenőrzik ezt? A haverom nem mer átjönni MO-ra, mert fél, hogy valamilyen komolyabb jogi következményekkel kell számolnia.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4321) devil-k válasza 4ron (#4320) üzenetére


devil-k
nagyúr

És miért nem fizette ki az ellátást? Mert az jön le az írásodból.

Ha Szerbia EU-s tagállam lenne (mivel még csak jelölt) és lenne a barátodnak EU TB kártyája, akkor más lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4322) 4ron válasza devil-k (#4321) üzenetére


4ron
senior tag

Mert nem volt nálunk annyi készpénz. Azóta, hogy miért nem fizetett, nem tudom. De a kérdésre esetleg válaszolnál? Ami a határ dologra vonatkozik.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4323) devil-k válasza 4ron (#4322) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt nem árultad el, hogy amikor eljöttetek, kaptatok csekket amit be kellett volna fizetni, felvették-e az adatokat emiatt, kapott-e értesítést, hogy fizessen-e be ennyi és ennyi összeget stb.?! Mert ha semmi ilyesmi nem történt, akkor a kutya nem fog hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4324) 4ron válasza devil-k (#4323) üzenetére


4ron
senior tag

Csekket nem kapott, csak egy kimutatást arról, hogy milyen vizsgálatokat és milyen műveletek végeztek el (pl. röntgen X HUF, varrás Y HUF, stb.). Az adatait felvették (az útlevélért is haza kellett ugrani). Értesítést viszont nem kapott egyáltalán.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#4325) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Üdv!

Üzletszerú kereskedésre nagyjából mi a megszabott határ? Annyit olvastam, hogy nagyon ködös az egész, és nem lenne jó belefutni egy kis büntibe.

A sztori annyi, hogy 3 ugyanolyan, kifejezetten eladásra vásárolt cuccot szeretnék továbbpasszolni. Ez még a határon belül van szerintetek?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4326) zoli03 válasza gyurkikrisz (#4325) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal a 3 db már üzletszerű.

(#4327) bambano válasza gyurkikrisz (#4325) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kifejezetten eladásra vásárolni cuccot és továbbadni az mindig üzletszerű.
a kérdés az, hogy hány darabtól esélyes a lebukás, háromnál még nem hinném.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4328) üszök válasza gyurkikrisz (#4325) üzenetére


üszök
őstag

Tavasszal hallottam egy navos hölgy szájából,ha egy kerékpárt megveszel 20k-ért csak azért,hogy eladd 25k-ért az már üzletszerű,mert tisztán haszonszerzés céljából tetted.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4329) gyurkikrisz válasza üszök (#4328) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ezek alapján mégse csinálom meg az üzletet. Nem hiányzik egy kis birság.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4330) LuckyL válasza gyurkikrisz (#4329) üzenetére


LuckyL
őstag

mégis mit akarsz eladni hogy ennyire parázol? :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4331) devil-k válasza LuckyL (#4330) üzenetére


devil-k
nagyúr

3 db telefontokot. ;]

- mozi bolondéria -

(#4332) gyurkikrisz válasza LuckyL (#4330) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

15-20 ezer Forint értékű telefon kiegészítőket. Na, tudom nem én vagyok a NAV potenciális célpontja, de olvastam már olyat hogy valakit 20 ezres csomagolópapírért jól meghúztak, mert szerintük az, hogy több fajtát hirdetett, már üzletszerű kereskedés. Jobb félni mint megijedni :K

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4333) LuckyL válasza gyurkikrisz (#4332) üzenetére


LuckyL
őstag

egyszerre csak egyet hirdess akkor :)
szerintem kicsit túlliheged ezt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4334) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok!

Kis értékű követelések európai uniós eljárásával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

www.smart-bus.hu

(#4335) etejedu


etejedu
őstag

Üdvözlet!
Szolgáltató elleni peres eljárásban jártas ügyvédet keresek!

(#4336) etejedu válasza etejedu (#4335) üzenetére


etejedu
őstag

Ne fosson ezen milliókat kereshet az ügyvéd úr/hölgy!

(#4337) Woodslave válasza etejedu (#4336) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem mondod hogy 20 perc alatt egyetlen ügyvéd se jelentkezett :Y

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4338) devil-k válasza etejedu (#4335) üzenetére


devil-k
nagyúr

Meséld el a történetet, hogy mindenki megismerhesse! Persze, ha "lehet"!

- mozi bolondéria -

(#4339) etejedu válasza devil-k (#4338) üzenetére


etejedu
őstag

Már tárgytalan. Sikerült megeggyeznünk.

(#4340) devil-k válasza etejedu (#4339) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kötbér?

- mozi bolondéria -

(#4341) etejedu válasza devil-k (#4340) üzenetére


etejedu
őstag

Az is. Meg szolgáltatás megtagadása meg szerződő ügyfél (én) szándékos félrevezetése. Ezáltal jogtalan adatszerzés... stb.

(#4342) devil-k válasza etejedu (#4341) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ettől függetlenül leírhatnád a dolgot, hogy más is tanuljon belőle!

- mozi bolondéria -

(#4343) etejedu válasza devil-k (#4342) üzenetére


etejedu
őstag

Ok röviden.
Telekom előfizető voltam. Költözés miatt kértem egy áthelyezést. Határidőn belül nem teljesítették, fel kellett mondjam nov 2- dec 23ig tartott míg bevallották (többszöri megkeresésemre telefonon ill. személyesen is kértem hogy intézkedjenek) nem tudják megoldani. Most sűrű elnézést kérést követően jóváírják az időszakot és nem szankcionálnak. Ha ha, méghogy ők szancionálnak... :U
Közben szerződtem az Externettel. Na ez a kis genyó cég. Direkt rákérdeztem; hogy mivel a Telekom vonalát használják biztos menni fog e az internetbekötés. Menni fog ők függetlenek és ez nem jelenthet gondot. Ok. Akkor ennek tudatában szerződjünk le. Adataim kiadtam stb. Ez volt dec, 12. -én. kétszer is hívtam mikor jönnek már?
Tegnap újból (3szorra )hívtam őket mire a műszakis elmondta; tudták már hogy nem lehet nem értette miért nem szóltak.
Közben eszközöket kifizettem stb.
Ma felhívtak hogy Bocs bocs mindent visszacsinálnak visszafizetnek felejtsük el és elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#4344) devil-k válasza etejedu (#4343) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Telekom mindig is egy gusztustalan cég volt. Én kicsivel több, mint egy éve mondtam fel velük minden szolgáltatást azonnali hatállyal...

Egyébként UPC nem elérhető a környékeden? Én azóta náluk vagyok és semmi problémám nem adódott velük. Minden flottul megy úgy, ahogy kell.

- mozi bolondéria -

(#4345) etejedu válasza devil-k (#4344) üzenetére


etejedu
őstag

Nagy szolgáltató csak a Telekom ill. még az Invitel de ők is a Telekom vonalát használják így buktam ezt a dolgot.
Vagy mobil internet vagy egy olyan cég ki mikrohullámmal szórja a netet. Csak az drága, igaz legalább korlátlan és gyors.
Vagy várok míg felszabadul egy hely.

(#4346) devil-k válasza etejedu (#4345) üzenetére


devil-k
nagyúr

" vagy egy olyan cég ki mikrohullámmal szórja a netet."

Nagyon instabil.

UPC?

- mozi bolondéria -

(#4347) etejedu válasza devil-k (#4346) üzenetére


etejedu
őstag

Nincs.

(#4348) -Solt- válasza etejedu (#4343) üzenetére


-Solt-
veterán

És ezen lehetett volna milliókat keresni egy ügyvédnek? :)

www.smart-bus.hu

(#4349) etejedu válasza -Solt- (#4348) üzenetére


etejedu
őstag

Igen. Feltételesen.

(#4350) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#4154) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Közben kinyomoztam, 5éve van a NAV-nak hogy megállapítsa az illetéket.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.