Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) huszi.gyb válasza Solad (#53850) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Anno ezért akartam kp-ban rendezni a Tact törését... :DDD ;]

www.dongosofor.hu

(#53852) Something_ válasza nyogo83 (#53848) üzenetére


Something_
őstag

Kis erteku autonal is szarul szamolnak, de idosebbnel is erdekes lehet..
pl nekem 328as coupe-m van, 1,4-ert vettem, es most pl hasznaltauton 2 db van fent, egyik 1,5ert a masik 2,2ert.
Az enyem kb a ketto kozotti arat eri, de gondolom a kora miatt (15 eves) a felet kapnam kb a biztositotol.
Atirasnal rafaznanak, 2800 ccm, asszem 120e volt az atirasa :D

(#53853) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

15. kerületi road rage

Jöttem a Pólusnál lévő OMV kútról robogóval, le akartam fordulni a Szentmihályi útról a Nyírpalota útra, de egy fekete Ford Mondeos majdnem elsodort, úgy előzött, majd a zebrán centikre ment el egy gyalogos mellett... A pirosnál utolértem, melléálltam és integettem, hogy mi van, elmentek otthonról?! Aztán a Vásárcsarnoknál lévő visszafordítónál jött mögöttem, dudált majd nekemkoccant! Lehúzza az ablakot, majd kiszól a büdös cigány: "Há' miván, meg ákársz hálni, gáci?" Persze mellette ült az asszony meg a kis purgyé, meg akarta mutatni ki a jani. Tökig húztam a gázkart, de a visszafordító utáni buszmegállónál bevágott elém, megálltam. Elkezdett tolatni, de inkább megfordultam, balra fel a padkán, a susnyáson és a parkolón keresztbe, majd ki a Vásárcsarnoknál a Páskomliget utcára. Gyorsan behajtottam a Páskom parkba, 10 percen vártam a tömbházak között, hogy lenyugodjak, mert ez túl nagy adrenalin dózis volt... Kicsivel később a Páskomligetről ráhajtottam a Zsókarvár utcára, de a büdös cigány még mindig ott körözött hogy keresztülhajtson rajtam! Szerencsére a túloldalon volt, így az orvosi rendelőnél behajtottam a Kőrakás parkba majd a gyalogos utakon hazagurultam. Ponyva fel, sisak le, vegyülés a járókelők között... Hihetetlen! Le merem fogadni, hogy még jogsija sincs!

(#53854) wolfnet válasza nyogo83 (#53841) üzenetére


wolfnet
tag

Borzasztó ez! Szemetek, mindegy majd kiötlöm hogyan tovább.

Privátban érdeklődj! :)

(#53855) -Mosquito- válasza Bambalazs (#53853) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ilyenkor telefont elő,fotó/videó mire van idő. Majd mehet fel a napix@rra,face stb. Cigó nem szereti ha megörökítik a saját f@szságát. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#53856) Bambalazs válasza -Mosquito- (#53855) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Abban a helyzetben annyi időm se volt, hogy levegyem a kesztyűt, nem hogy elővenni a telefont. Túlélésért folyt a harc... :)

(#53857) wolfnet válasza nyogo83 (#53843) üzenetére


wolfnet
tag

Köszönöm, rákérdezek. :R :R :R :K

Privátban érdeklődj! :)

(#53858) dzso22 válasza -Mosquito- (#53855) üzenetére


dzso22
senior tag

Jogos.
Én ráhívtam volna a rendőrt is. Elrettentésre jó másra sajnos nem. Igaz utólag lehet okosakat mondani.
Az a baj ezekkel a Brazilokkal hogy ha az ember hozzá mer nyúlni egyből elkezdenek szaporodni :(((

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#53859) Something_ válasza dzso22 (#53858) üzenetére


Something_
őstag

Rendor kb 1 ora mulva ment volna ki, addigra cigo sehol.

(#53860) -Mosquito- válasza Bambalazs (#53856) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tudom,hogy ilyenkor besza behu és ledermed az ember. Ha lesz legközelebb akkor próbáld meg,nem azt állítom,hogy ezt kell tenni ez helyzetfüggő.

dzso22:

A legtöbb ember nem akar nem tud fellépni ellenük és e miatt is sok mindent meg mernek tenni a másik ember ellen. :(((

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#53861) 30z.Samu válasza Bambalazs (#53853) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a baj, hogy tőlük mást nem is igen lehet várni...és XV ker tele van velük. :(

Sic Parvis Magna

(#53862) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nem tudom mi van most ebben a benzinben, de a kis barátom nem megy, hanem szárnyal. :D Picit odahúztam neki, úgy kúszott fel 60-ig az óra, mint a sicc. :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53863) Solad válasza 30z.Samu (#53862) üzenetére


Solad
őstag

Hátszél ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53864) 30z.Samu válasza Solad (#53863) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet... ;]

Sic Parvis Magna

(#53865) droving válasza Bambalazs (#53853) üzenetére


droving
aktív tag

Elég meleg a story.
Ezért kell nekünk motorosoknak 100x jobban figyelni mint a hülye autósoknak.
Azt hiszik a falusi vursliban vannak és dodgemeznek élőben. :W
Szarházi alakok , ezért gondolkodom én is egy sisak GoPro kamerán. ;)

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#53866) kcsa válasza Bambalazs (#53853) üzenetére


kcsa
veterán

"...Tökig húztam a gázkart..."

Még jó hogy nem szaladtak szanaszéjjel a lovak ;] ;]

(#53867) Bambalazs válasza kcsa (#53866) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nem győztem etetni őket kockacukorral, hogy legalább moccanjon már meg az a néhány... :D

Mosquito34: Annyira váratlan volt a helyzet, hogy a sokktól a rendszámát sem tudtam megjegyezni, pedig többször is leolvastam. Csak az pörgött belül, hogy hogyan ússzam meg a semmiért járó lincselést...

[ Szerkesztve ]

(#53868) huszi.gyb válasza Bambalazs (#53867) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A benzin mellé adtad nekik a kockacukrot? ;]

www.dongosofor.hu

(#53869) kcsa válasza huszi.gyb (#53868) üzenetére


kcsa
veterán

A benzinbe kristálycukrot illik önteni, nem kockacukrot, ezt se tudják ezek a mai fiatalok :DDD

(#53870) huszi.gyb válasza kcsa (#53869) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Vagy porcukrot... Ha már az orrba nem fér több. ;] ;]

www.dongosofor.hu

(#53871) Norbika88 válasza Bambalazs (#53856) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ezért kell egy jó 10-13mm es szemes láncból, egy jó fél-egy métert magatoknál tartani, vagy egy kopott motorláncot azt jól oda baszni a szélvédőre, tükörre azoknak akik nem tudnak közlekedni, vagy veszélyeztetnek.
Tírpáknak lehet még jogsija se volt vagy olyan amit kétszer vett.
Megfordulsz, (még ha van mivel) nyélgáz valami utcában el vagy lejátszod.

Rendőrség...még le rasszistázna..

[ Szerkesztve ]

(#53872) Dexar007


Dexar007
veterán

Üdv!
Kesz lett a robogom! Igazabol mar karacsony elott megcsinaltak,csak elfelejtettek szolni,en pedig csak januar kozepen mentem erte. Valami gebasz volt a fovukaval,ezert nem volt hajlando indulni miutan leallt alattam.Jelenleg ott tartunk,hogy esoben,hoban,fagyban tobb hetnyi allas utan is elso rugasra beroffen mindenfele gazfroccs nelkul! Most a gond az lett,hogy melegen nem szeret indulni. :DDD Megyek vele 3km-t,leallitom,elmegyek vasarolni,visszajovok,es elso rugasra meg veletlenul sem indul,csak 10. kornyeken.Amint beindul,huzni kell a gazt,mert alapjarat nincs,es leall.

ES ha ez meg nem lenne eleg,ma sikeresen elütöttek egy körfogalom kellös közepen. ;] A legjobb pedig,hogy egy lelek nem volt a kornyeken,csak mi ketten,es megis sikerült összehozni.: 4 agu korfogalmat tessek elkepzelni,en jottem deli oldal felol,viszonylag nagy lendulettel, -mar amennyire egy kymco-val lehet- kozben jobb oldalrol egy autos ugyanilyen nagy lendulettel, valoszinuleg ugy gondolta,hogy meg elfer elottem,es hat roviden : nem fert. Szerencsere nem a motorhaztetore kenodtem fel,hanem a vezetoldali ajtot kaptam telibe,es mivel kozben en balra probaltam kikerulni,ezert a jobb kormanyveggel szepen vegighuztam az oldalat. Letort a hatso sarvedom,a BAL hatso (!) indexem -fogalmam sincs,hogy- mivel a robogo jobb oldala banta- es a kulcsom is beletort a zarba.A banta mondjuk azert eros tulzas,mert egy karc nincs rajta,mivel az aszfaltot nem erintette,mint ahogy en sem.
Par perc anyazas utan: ,,jaj de hat nem is lattalak" ,,Gyorsan jottel.Meg amugy is jobbkez szabaly" Mondom mivan?.. Korforgalomban? Hu de nagyon pipa voltam.Csodalkoztam is magamon,hogy ennyire elküldöm a picsaba. :DDD Mondjuk azert orulok,hogy lebontottam a kocsi bal oldalat,legkozelebb talan jobban figyel,igaz nem lett olyan nagy baj,csak egy kis horpadas,es egy szep nagy csik a hatso ajtoig bezarolag.
Vegul megegyeztunk 10 ezerbe,rendort pedig kihagytuk a bulibol, de nem rajtam mulott.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#53873) dzso22 válasza Dexar007 (#53872) üzenetére


dzso22
senior tag

Úristen :Y
Itt mindenki balesetet szenved előbb utóbb?!
Még jó hogy nagyobb bajod nem lett.
Nem tudom hogy érdekel e de nincs még jól belőve a karbi azért nem indul pöccre melegen. :D
Szerintem dobtak bele egy nagyobb alapjárati fúvókát azt jónapot.
De jelen esetben valószínű ez most lényegtelen :D
Jobb lesz ha visszaveszek ezek után mert szeretek igen sportosan vezetni.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#53874) Something_ válasza Dexar007 (#53872) üzenetére


Something_
őstag

Olcson meguszta akkor. Ha barmi tortenik es rendort hivtok helyszinelni, akkor a vetkes felnek 50e-be kerul.
Legalabbis haveromnak mindig ennyi volt, kb 3 koccanasa volt, rendort hivtak es 50e :D Utoljara mar konyorgott a masik autosnak, hogx neeee, neee, elismer mindent, csak rendort ne hivjanak :D Hat hivtak:D 50e a kiszallas :D

(#53875) Dexar007 válasza dzso22 (#53873) üzenetére


Dexar007
veterán

Sejtettem a karbis dolgot egyebkent,de mar nem merek belenyulni,mivel vagy 3 honapig ultek rajta,es ha nem sikerült ennyi ido alatt normalisan megcsinalni,akkor barmifele modositastol mar csak szarabb lesz. :D

HGabor89 Ez erdekes.En nem tudok ilyenrol,de nem nem is volt meg szerencsere hasonlo ugyem.Amikor pedig veletlenul elesek,azt szeretem maganyosan tenni. ;]

Give me your cum,bull!

(#53876) dzso22 válasza Dexar007 (#53875) üzenetére


dzso22
senior tag

Hol marad az önbizalom? Ha én is így állnék hozzá már jó pár gépet elpusztítottam volna :DD

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#53877) 30z.Samu válasza Dexar007 (#53872) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szegény embert még az ág is húzza...nagy nehezen használható lesz a motorod, erre elcsapnak. :Y Még jó, hogy nem lett nagyobb bajod. Lassan mindenkivel történt itt valami, szerintem a topik nevét át kellene írni "Mindent a balesetekről/kis koccanásokról" névre. :))

Sic Parvis Magna

(#53878) kcsa válasza Dexar007 (#53872) üzenetére


kcsa
veterán

szép történet :D

(#53879) krizijani


krizijani
újonc

Sziasztok.
Malaguti Madison 125-ön hogy tudok alapjáratot állítani?Nagyon magas.
Köszi:Jani

(#53880) Norbika88


Norbika88
senior tag

Eredetit lecserélem ilyenre, akkor gondolom a gyári kipufogóhoz hozzá kell hangolni, grammra 4,7g van most benne, karburátort is?

Később tervezek egy stage 6 pro replica kiput, gyári hengerhez.

[ Szerkesztve ]

(#53881) üszök válasza krizijani (#53879) üzenetére


üszök
őstag

Gondolom az alapjárati csavarral. ;]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53882) Bogyó bá' válasza krizijani (#53879) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ellenőrizd azt is, hogy a gázbowden nem feszül-e, van-e holtjátéka, ellenkező esetben sehogyan sem fogod tudni beállítani az alapjáratot.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53883) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok,
Ismét robogóvásárláson gondolkodom. Segítséget kérnék, hogy a szakavatott szemek esetleg kiszúrnak e valami oda nem illőt.
[link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#53884) 30z.Samu válasza Grass (#53883) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szép robogó. :K Hogy mi az, ami ténylegesen nem oda illő, azt úgy tudod meg, hogy személyesen körbejárod.

Sic Parvis Magna

(#53885) huszi.gyb válasza Dexar007 (#53875) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Engem is megszopatott a szerelő a karbival. Szóval keress egy hozzáértő, precíz szerelőt.

www.dongosofor.hu

(#53886) body007


body007
addikt

Megvolt idén az első robogásom :)) Hívott a szerelő, h majdnem kész a gépsas menjek kiprószálni. Úgy kipróbáltam, h vissza se vittem neki - pedig hiányzik róla 1-2 burkolati elem - inkább azzal jöttem haza :D
Hát mitmondjak, ez nagyon megy. Új főtengely +2 mm-vel hosszabb hajtókar (meg kellett emelni a hengert), 24es OKO karbi, nagy leömlő = a 4 számjegyű fordulatszámmérőt kiakasztja :DDD Majd még be kell hangolni a dolgot ha jobb idő lesz, ebben a hidegben csak ennyire futotta (kicsit dadog, meg valahogy nem lineárisan veszi a lapot) de nagyon tetszik :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#53887) Bogyó bá' válasza body007 (#53886) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért a számlát kifizetni csak vissza kellene menni, nem? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53888) 30z.Samu válasza body007 (#53886) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, végre valami jót is olvasni itt. :))

Sic Parvis Magna

(#53889) body007 válasza Bogyó bá' (#53887) üzenetére


body007
addikt

Jah, kifizettem :K Csak próbaként azzal mentem melózni és mire visszavittem bezártak így kénytelen voltam hazajönni vele :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#53890) 30z.Samu válasza body007 (#53889) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megnéztem volna a fejét, amikor látja, hogy fél óra múlva sem vagy ott. :D

Sic Parvis Magna

(#53891) body007 válasza 30z.Samu (#53890) üzenetére


body007
addikt

Azt mondtam neki, h elmegyek melózni és visszafele beteszem csak hát bezártak, a busz is az orrom előtt ment el, így kénytelen voltam azzal hazajönni :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#53892) 30z.Samu válasza body007 (#53891) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem! :) Mindenesetre örülök, hogy megy a sárkány.

Sic Parvis Magna

(#53893) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó reggelt! Örömmel konstatáltam, hogy nem csak én vagyok akkora állat, hogy ilyen időben motorozik. :D Reggel összefutottam egy "kollegával", Ő nagyobb vassal tolta.

Sic Parvis Magna

(#53894) krizijani válasza üszök (#53881) üzenetére


krizijani
újonc

Te akkora ász vagy,hogy eljöhetnél hozzám szerelőnek.Tiszta jóindulatú emberek.
Köszi.

(#53895) kcsa válasza krizijani (#53894) üzenetére


kcsa
veterán

Akár sértve érzed akár nem, azzal kell.

(#53896) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

[Ez] a gép itt van a szomszédban, szerintetek érdemes lenne megvenni ennyiért?

(#53897) kcsa válasza horvathkrisz (#53896) üzenetére


kcsa
veterán

Németországba nem hordanak olasz kotványokat? Ha nem, akkor jó vétel lehet. Ha igen,akkor az is gyanús, ami nem gyanús :DDD

(#53898) horvathkrisz válasza kcsa (#53897) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Hát, előfordulhat hogy hoznak, de nem jellemző.

(#53899) 30z.Samu válasza horvathkrisz (#53896) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is agyaltam rajta, hogy körül kellene nézni odakint is, hátha belefutok valami jó vételbe. :)

Sic Parvis Magna

(#53900) horvathkrisz válasza 30z.Samu (#53899) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Itt nagyobb esellyel kapsz jo gepet, mint otthon, legyen szo motorrol vagy autorol. Pl par eve amikor az 50-es nrg-met vettem,13.000 valos(!) km-rel, vegig vezetve volt a szervizkonyv. Ilyen Magyarorszagon sajnos nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.