Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) Norbika88 válasza 30z.Samu (#53450) üzenetére


Norbika88
senior tag

Hehe :D
Valami hasonlót akkor show me, ha ez tényleg fos.
Térd protektort akarok venni meg ilyen inget.

(#53452) 30z.Samu válasza Norbika88 (#53451) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem jó. :) Egy rendes gerinc protektor nekem se ártana.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53453) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, ercsi környékén tudtok olcsón eladó mopedet, ami még ráadásul működik is mellé? mióta nincs itthon semmilyen benzines kocsi, kicsit hiányzik a benzin szaga, de kocsit nem akarok venni csak azért, hogy legyen itthon valami ami benzines. úgy 15 éve volt itthon apámnak egy kinetic-je, szép emlékeim vannak vele kapcsolatban, valami hasonlót keresek. kb arra használnám, hogy beindítom, pöfögtetem, meg kicsit bütykölgetem, meg tisztítgatom ha éppen olyanom van. nagyon max nyáron mennék vele városon belül, de csak poénból pár kört, tehát nem mennék vele évente 100 kilóméternél többet (de inkább annyit se). kell valamire figyelni a vásárlásnál? ha konkrétan tudtok valami gépet ami eladó és jó vétel, annak még jobban örülnék. ami még érdekelne, hogy milyen papírmunka van a mopedeknél? kötelező kell rá, vagy mit kel utána fizetni? kell-e bukósisak a használatnál? nem vagyok képben a témával kapcsolatban. kösz a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#53454) 30z.Samu válasza SLYM (#53453) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

Vedd rá Dexar-t, hogy adja el neked a Kymco-ját, azt bütykölhetnéd naphosszat. :D És azzal tuti nem mennél 100km-t se évente, max ha tolod. ;]

Sic Parvis Magna

(#53455) Bogyó bá' válasza SLYM (#53453) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem olcsóbban megúszod, ha veszel egy kanna benzint, és időnként szagolgatod... :B

(#53456) 30z.Samu: egy év alatt 100km-t csak bírja cipelni, nem? :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53456) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#53455) üzenetére


30z.Samu
félisten

És benzines kannával rohangáljon a városban? Vagy kösse rá egy rollerre? :DDD

Szerk.: Igaz is. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53457) huszi.gyb válasza Norbika88 (#53451) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Fox az nagyon jó. Méretre figyelj, a protektorok legyenek jó helyen. Bár én robogóra inkább kabátot keresnék, de ízlések és pofonok. :)

www.dongosofor.hu

(#53458) Norbika88 válasza huszi.gyb (#53457) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nézegettem ami az ízlésemet fedi az 35K tól kezdődik shox bőrkabát :D
Ezt meg elvileg póló, pulcsi alá is jó.

(#53459) üszök válasza Norbika88 (#53458) üzenetére


üszök
őstag

Ha nem vagy túl nagy darab,használtan jó áron tudsz venni jó cuccokat.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53460) SLYM válasza Bogyó bá' (#53455) üzenetére


SLYM
veterán

De én az égett benzin szagot szeretem, plusz a benzinmotor hangját is nehezenm imitálja egy benzines kanna 😄

[ Szerkesztve ]

(#53461) 30z.Samu válasza SLYM (#53460) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fűkasza? :D

Sic Parvis Magna

(#53462) SLYM válasza 30z.Samu (#53461) üzenetére


SLYM
veterán

rotakapa, annak tényleg ugyanolyan még a hangja is :D. nade most komolyan, mit érdemes venni?

(#53463) huszi.gyb válasza SLYM (#53462) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Erre a célra kb bármit ami olcsó. Ha a szaga miatt veszed, akkor gondolom nem mindegy, hogy 2T vagy 4T...
Viszont évi 100km nagyon kevés, álltában rengeteg gond lesz vele.

2T:
Ha robogó: Honda Dio, Yamaha Jog, Suzuki Sepia...
Ha nem robogó: Simson

4T-ből... A legolcsóbb, csak ne noname kínai (legyen hozzá alkatrész).

www.dongosofor.hu

(#53464) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó reggelt! A következő pár napra egész jó időket ír. Szóval mindenki motorra! :D

Sic Parvis Magna

(#53465) body007 válasza 30z.Samu (#53464) üzenetére


body007
addikt

Ha lenne karbi a mocimon már azzal járnék... :O

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#53466) 30z.Samu válasza body007 (#53465) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyik ismerősnek meséltem mi történt velem múlt héten (látta a kabáton, hogy kicsit megviselt és rákérdezett). Erre: Bezzeg ha kocsival buksz, akkor nem fájna semmid. Mondom és ha az ajtónál kapnak telibe például egy Suzukiban ülve? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53467) Weeman1 válasza 30z.Samu (#53464) üzenetére


Weeman1
veterán

Sajna a gyerkőc beteg lett így kilőve a motorozás.
Asszony dolgozik,én meg táppénzen vagyok a gyerkőccel.

Xiaomi 11T Pro

(#53468) üszök válasza 30z.Samu (#53464) üzenetére


üszök
őstag

Itt esik rendesen.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53469) 30z.Samu válasza üszök (#53468) üzenetére


30z.Samu
félisten

És az miért baj? ;]

Sic Parvis Magna

(#53470) kcsa válasza 30z.Samu (#53466) üzenetére


kcsa
veterán

Mi történne?

(#53471) huszi.gyb válasza kcsa (#53470) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

150 000-ért kapsz ilyet? ;] ;]

www.dongosofor.hu

(#53472) kcsa válasza huszi.gyb (#53471) üzenetére


kcsa
veterán

Összeghatár nem hangzott el :) És ez még a régebbi, az újabb nyilván még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#53473) 30z.Samu válasza kcsa (#53470) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az első Swift-re gondoltam, mert abból is elég sok szaladgál még az utakon. :))

Sic Parvis Magna

(#53474) kcsa válasza 30z.Samu (#53473) üzenetére


kcsa
veterán

Nézz bele, szép nagy oldalmerevítés van benne.

Csak azért mutatom, hogy ne csak a szavakkal vagdalkozzunk :)

(#53475) 30z.Samu válasza kcsa (#53474) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, de kocsival is lehet olyan pórul járni, mint motorral. :) Erre akartam kilyukadni, mert minden autós felhozza, hogy bezzeg az autó.

Sic Parvis Magna

(#53476) Bogyó bá' válasza kcsa (#53474) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, annak (2005 előtti Swift) konkrétan nulla csillagos töréstesztje volt. :(((

(#53477) kcsa: tizenpár éve a nyomtatott Autó-Motorban olvastam. Biztos neten is fenn van valahol, de nem tudom hol...

Ember! Ezek a sz*rok a mai napig úton vannak, ráadásul annyi különbséggel, hogy még a rozsda is megette őket, hogy még törékenyebbek legyenek.... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53477) kcsa válasza Bogyó bá' (#53476) üzenetére


kcsa
veterán

Link?

De ha igaz is, és csak lemaradtam róla, akkor se szabad elfelejteni, hogy 80-as évek végi fejlesztés, úgyhogy kortársakkal tessék összehasonlítani bátran :)

Ilyen képeket amúgy én is tudok linkelni. Audi RS6.

[ Szerkesztve ]

(#53478) huszi.gyb válasza kcsa (#53477) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Linkem nincs, kénytelenek lesztek elhinni... Láttam egy Swift I. gen, facelift vs Golf 2 (1983-1992) frontális ütközést. A Golfon sérült: lökhárító, lámpa, motorháztető. Swiften elment a komplett eleje, és az utastér tető rárogyott a hátsó ülésre V alakban...

Van a családban, nagyon jó autó A-ból B-be, csak ne ütközz vele.

kcsa: szerk a szerk2-re: :DDD

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#53479) kcsa válasza Bogyó bá' (#53476) üzenetére


kcsa
veterán

Komolyra fordítva a szót, kizárt hogy régi Swiftet EuroNCAP szerint tesztelték volna valaha, mivel annál korábbi a típus.

De ahogy mondtam, azonos korú típusokkal össze lehet hasonlítani, nem hiszem hogy mittom. egy Renault 19 vagy egy Gen3 Honda Civic erősebb lenne.

@huszi: nem a képességeit vitattam, mert az olyan amilyen. Alufólia. Hanem tudtommal nincs törésteszt, és a kortársai se jobbak. :)

szerk2.: na jó, most szálltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#53480) 30z.Samu válasza huszi.gyb (#53478) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valahol azt olvastam egyszer, hogy még a Trabant is strapabíróbb volt az első Swift-nél.

Sic Parvis Magna

(#53481) Bogyó bá' válasza kcsa (#53477) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem kötekedni akarok, csak feldühít, hogy aki itt a PH Motoros/robogós topikjaiban 50 ezernél olcsóbb bukóban, full-testprotektor nélkül motorozik, az egy szar alak, pedig ugye maximum magát veszélyezteti.
Akkor milyen ember lehet az, aki a fent említett régi (ráadásul félig elrohadt) Swiftbe ülteti a családját, gyerekeit? Na az a könnyelműség.... OFF vége részemről.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53482) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#53481) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja, motoros topikban egyszer én is kaptam hideget-meleget. :) Van 1-2 ilyen ember, nem kell foglalkozni velük.

Sic Parvis Magna

(#53483) Something_ válasza Norbika88 (#53449) üzenetére


Something_
őstag

Kollégámnak hasonló protektora volt, látható a képen.

Autós fordulni akart balra, megállt, mert látta, hogy jön az 50-essel kollégám, de ő is lassított, nehogy beforduljon az autó, de látta, hogy megállt az autó. Erre az öreg papi úgy gondolta, hogy még befér.
Kikanyarodott, kollégám kb 20-al érkezett a jobb első sárvédőhöz, majd koppant a szélvédőn, aztán jött a beton.

Bukó, protektoros kesztyű, protektoring, sima bőrkabát, térdvédő.
Tört a bokája és a keze is kapott gipszet, ott asszem 1 vagy 2 új megrepedt.

Öltözzetek be. Ha lett volna egy jó kis csizmája is, akkor megspórolt volna alaphangon orvosra, gyógyszerre kb 20e-et, plusz 5-6 héten keresztül tudott volna jönni dolgozni is. Lába sosem lesz olyan, mint volt.
El lehet dönteni, hogy mennyit ér a motoros felszerelés.

Térdprotektornak én az asesso-t ajánlom. Van több fajta hossz is. 10e alatt kapható kicsivel, igen, ez annyi majdnem, mint a linkelt protektoring, de hidd el, megéri.

[ Szerkesztve ]

(#53484) 30z.Samu válasza Something_ (#53483) üzenetére


30z.Samu
félisten

+1 :R Ha nincs rajtam a ruha, meg a sisak lehet, hogy ott is maradok akkor. Pedig az én esésem ehhez képest eltörpül.

Sic Parvis Magna

(#53485) Something_ válasza 30z.Samu (#53484) üzenetére


Something_
őstag

Jah és motor kuka, 30e-et ítélt meg a biztosító. Kb 5 hete vette tőlem 80e-ért, úgy hogy rendbe lett rakva, normálisan működött motorikusan és még jól is ment a végére :D

Most bíróságon van az ügy, mert az öreg papi valamit nem akar beismerni. A balesetkor oda sem ment hozzá, én szedtem fel a motort autóval, hozzám sem jött oda a papi.

Ha pl kamu50-es lett volna a motor, akkor szerintem alaphangon 200e kár lett az autóban, motor kuka, biztosító nem fizet, feljelent a rendőr, bíróság, stb.

(#53486) 30z.Samu válasza Something_ (#53485) üzenetére


30z.Samu
félisten

Wolfnet-nél sem akarta beismerni a papi. :(

Sic Parvis Magna

(#53487) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Fokt motoros boltban szoktak lenni leértékelve Bering kabátok, ott vettem az enyémet is 50 helyett 30-ért.

(#53488) 30z.Samu válasza Bambalazs (#53487) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én gerinc protektoron gondolkodom. :) Meg ugye a sisak csere és CÍM-nek egy hátsó doboz.

Sic Parvis Magna

(#53489) Grillo válasza Bogyó bá' (#53476) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt van teszt, ez az amerikában forgalmazott modell, nagyjából egyeznek.

(#53490) SLYM válasza Bogyó bá' (#53481) üzenetére


SLYM
veterán

ha nem is tökéletes, de asszem elég helytálló ellenpéldával tudok szolgálni a suzukira, ugyanis az eset velem történt meg: friss jogsi, első kocsi, 1.3-as 60 lovas swift. még a színe is ilyen volt. nyilván éreztem az erőt, kicsit neccesebb szitukba is belementem vele régebben, így esett meg, hogy a városban található lámpánál, egy sor végéhez érkeztem meg, szemből is jöttek vagy 5-en, mi is mentünk vagy 5-en, de én lendületből érkeztem, tehát nem a sorral együtt mentem. meg is érkeztem vagy 50-el a kereszteződésbe, hogy még átférjek, csak az volt a gond, hogy valaki úgy érezte, hogy lesz ami lesz ő lekanyarodik balra. az ő hibája volt jobban nyilván, de azóta így nem megyek be mégegyszer a kereszteződésbe, aki vezet vágja a szitut, tipikus olyan, hogy a szabályok ugyan engedik, mégse lehet. hát ez nem sikerült neki, oldalról telibe vertem. az ütközés maga kb olyan 25-30 km/h lehetett, előtte még tudtam egy kicsit fékezni. nem voltam bekötve (ez már akkor se volt rám jellemző, de akkor csak városon belül mentem, meg hát tizenéves fogyatékként még megjátszik ilyeneket az ember), de az ütközésből kb semmit sem éreztem. vannak azok a videók, mikor beleültetnek valami vasdarabba embereket és megmutatják milyen 10 km/h-val nekimenni valami baknak és hogy az mekkorát üt. na hát ez a valóságban nem ilyen, nem érzel kb semmit, mert ilyen kis sebességnél még tompít a gyűrődő karosszéria. nade vissza a suzukihoz, kicsit az eleje közelebb ment a kerékhez, néhány műanyag elem, meg a lámpa bánta. én hazavezettem utána, a másik kocsit (szintén valami fos volt, megmondom frankón nem tudom mi volt) trailer vitte el, igaz ő oldalról kapta az ütést, én meg ahogy rántottam el a kormányt, a kocsi jobb oldala sérült (mondták, hogy a lehető legjobb helyen kapta az ütést a kocsi). szóval ha valaki azt képzeli egy pillanatig is, hogy a motor esetleg biztonságosabb, mint valami fos autó, szerintem felejtse el. ugyanekkora sebességnél törött boka, kezek, ujjak. kocsiban ezt meg se érzed

[ Szerkesztve ]

(#53491) SLYM válasza SLYM (#53490) üzenetére


SLYM
veterán

ja és a másik fosban, amit oldalról kaptam el, abban se volt sérülés, pedig ültek az anyósülésen is

(#53492) Bogyó bá' válasza SLYM (#53490) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tudom milyen csattanni, 23 évvel ezelőtt egy kamion csúszott a Swifthez hasonló "acélosságú" ősrégi Skoda 120-asom oldalába. Azóta vagyok "púpos", azóta fáj mindig a hátam (gerincporcsérv), pedig még a mentőbe sem voltam hajlandó beülni, mert hogy "nincs semmi bajom" az ijedségen kívül. Kocsi totálkár, utána 3 és fél évig nem is volt másik. A sztori: egy hirtelen felhőszakadásban a szemből jövő (!!!) kamion megpördült a taknyos úton, és keresztbe állt. Mindez éjszaka. Mi meg pont akkor voltunk pont ott (mint írtam oldalba kapott, és vízszintesen 180 fokkal megpördülve, menetiránnyal szemben estünk a mély árokba). - Soltvadkert és Kiskőrös között félúton. Egy fősulis kori, amatőr raliversenyen történő Trabant-felborulást leszámítva eddig ez volt az egyetlen autós balesetem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53493) SLYM válasza Bogyó bá' (#53492) üzenetére


SLYM
veterán

itt a hozzászólásokból azt lehetett kivenni, hogy a motor van olyan biztonságos ha beöltözöl faszán, mint valami szarabb autó. most a te balesetednél, ha motorral történik ugyanez, nem hiszem, hogy ennyivel megúszod

(#53494) huszi.gyb válasza SLYM (#53493) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nem lehet általánosítani. Van, hogy motorral jól esel, és van, hogy kocsival szarul... Ezt nem lehet megmondani. Törtem már 2 motort, szerencsére komoly sérülés nélkül. Rengeteget estem lóról/lóval/biciklivel... Szóval esni is tudni kell, ez is közre játszik. De van ismerős aki úgy halt meg, hogy le kellett húzódni az útról, mert a szembejövő átlógott. A sofőr lement az útpadkára, utas beverte a fejét, meghalt. Szóval nem tudsz igazságot tenni. Alapvetően az autó biztonságosabb... De LEHET olyan eset, amikor jobban jársz motorral.

www.dongosofor.hu

(#53495) Peczek válasza 30z.Samu (#53382) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem ilyen LS2-es sisakom van, de az olcsóbb FF 351-1 sőt én is itt a Batthyány utcában vettem.
Nekem ez az első sisakom, tehát nem tudom semmihez sem hasonlítani.

Nekem rendesen öszerakott cuccnak tűnik, de 50km/h alatt most télen párásodik minta fene. Max az alsó rakparton tudom a plexit teljesen lezárni, amint lassítok, már nem látok semmit.

(#53496) 30z.Samu válasza Peczek (#53495) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt tudja az enyém is. :D ;]

Sic Parvis Magna

(#53497) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#53496) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondjuk én azt szoktam csinálni, hogy ha megállok pl egy pirosnál, akkor a plexit picit felhajtom, amikor elindulok, és megyek már mondjuk 30-cal, akkor lehajtom. És így nem párásodik be.

Sic Parvis Magna

(#53498) Something_ válasza 30z.Samu (#53497) üzenetére


Something_
őstag

De jó is a pinlock ;] ;] ;]

Sok fel-le hajtogatástól befosik a mechanika :D

(#53499) 30z.Samu válasza Something_ (#53498) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor majd kitámasztom valami deszkával. ;]

Sic Parvis Magna

(#53500) Norbika88 válasza 30z.Samu (#53497) üzenetére


Norbika88
senior tag

Detto én is,ingyen van.
9K egy kit utólagos pinlockosítás, fúróval mindennel.
Aztán hogy ha nem jön be..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.