Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) 30z.Samu válasza kcsa (#53150) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na igen... :))

Sic Parvis Magna

(#53152) wolfnet válasza kcsa (#53150) üzenetére


wolfnet
tag

Teljesen egyetértek. :K Vettem egy ötvenes (mentségére szóljon hogy nagyon rossz állapotú) kínai robogót 4T. Vettem bele olajat, gyertyát, próbáltam rendbe tenni, kicsit jobb állapotban olcsóbban továbbadtam. (85ér vettem egy roncshalmazt, 65ér vitték el úgy hogy egy motorozhatóbb valamit adtam el, bár még mindig szar volt.) Szóval nagyon nézd meg mibe ugrasz bele. Főleg ha nincs tapasztalatod robogózás téren.

Három hétre rá vettem egy Hondát 102cc 4T. Hiába baszogatott vele mindenki itt a fórumon hogy illegális vagyok, ez a motor pontosan azt tudta, mint egy 2T kicsit megbütykölt Aprilis SR50 (vízhűtéssel), csak ez nem füstölt és 2.5-t fogyasztott hozzá, meg japán. Japánt vegyél! JAPÁNT!!! :D Ha nincs pénz mindenre akkor apránként, spórolj vagy valami. A szarból sosem lesz jó! Én már megtanultam saját bőrömön.

Privátban érdeklődj! :)

(#53153) focvis válasza wolfnet (#53152) üzenetére


focvis
veterán

Elvi okokból nem akarok többet költeni rá. De ha azt mondjatok, hogy ennyi pénzért (100-200) csak sz@r van, akkor A. hagyom a fenébe az egész ötletet, B. Valamivel többet rászánok.

Autóval jártam dolgozni az utóbbi 19 évben, de most nagyon közel van a munkahelyem és sajnálom az autót, be sem melegszik a motorja, nem szereti. BKV macerás és nem olcsóbb, biciklihez túl sok az emelkedő, gyalog messze van.

B125 jogsi most nem játszik, először nézzük meg, bejön-e a robogó. Csak a napi munkába járásra használnám, havi 100-150 kilométert.

(#53154) huszi.gyb válasza kcsa (#53148) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A választék alja télen olcsóbb. Működőképes, stabil robogókat ajánlgatnak nekem 50-60 közt. A bontásra szánt lomok ára is lent van... De mivel mindenki spórol sokan télen vesznek. :)

A 4T alattam (75kg, 170) emelkedőn már belassul, vagy épp nem gyorsul. Ezért mondom, hogy inkább 2T. 4T alattam 10-20% közti emelkedőn 35-nél többre nem gyorsul fel (lendületet meg nem tudsz venni, ha az aljában kereszteződés van).

A csomagtartó kérdéses. Én leginkább laptop hátizsákot javasolnám. A kis kerekűekbe jó, ha egy teljes bukó befér, ha nagy a kereke, akkor meg még annyi sem.

4T valóban tartósabb, de ha 2T jó állapotú 10-15k+ km simán van benne, mire hozzá kell nyúlni (ok, szíj, fék kopik, de az 4T-nél is). De! Vezérlés+olaj csere (vétel után). És 2T-hez olcsóbb az alkatrész. :)

(#53153) focvis: Az első robogóm Honda Tact AF31 volt. 75-ért vettem meg alku után. kb 6000km-t mentem vele, alig kellett bele alkatrész. Új szíj, görgők, kuplung rugó(ezt csak adtam hozzá). Aztán az új tulaj még pár dolgot vett rá, meg amikor eladtam már kopottak voltak a gumik. 100-200közt kapsz jót. Egy 125-ös tényleg jobb, de SOKKAL drágább... (Védőfelszerelés 50-esre is kell!!!) Tudok benne segíteni ;) Szerintem 100-130 közt kapsz normális motort, a többiből meg kabát, térdvédő, kesztyű, bukó, gerincvédő...Aztán ha rákapsz, majd idővel, akkor úgyis szánsz több pénzt egy nagyobb gépre. De napi 2x3km-ért... Fölösleges.

A Peugeot-ról kérek képeket, majd privátban küldöm.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#53155) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Apám Jonway Peugeot kismotorja tönkrement, pontosabban csak a gázkarja. Letört a fehér perem amibe a bowden szemet kell beakasztani. Tud valaki mondani olyan címet a NET-en, ahonnan lehet ilyet rendelni? Nagyon hasonlít (lehet, hogy pont ez kell hozzá) erre :

Írtam már Nekik, de még nem kaptam választ.

(#53156) kcsa válasza focvis (#53153) üzenetére


kcsa
veterán

100 fölött már kapsz jobbakat, de rendesen meg kell nézni, mint ahogy 200-ért is belenyúlhatsz egy trágyadombba. Sajnos.

Ahogy huszi.gyb mondja: hátizsák a megoldás, vagy nagyobb testű robogó esetén valami doboz.

És 50-eseknél én is a japánt merném nyugodt szívvel ajánlani.

(#53157) Bogyó bá' válasza kokokka (#53155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt nézz szét, bár nincs típus szerint. Szerencsére a legtöbb motor / robogó kormánya egyformán 22 mm átmérőjű, így ha "szemre" hasonlít, akkor valószínűleg jó is lesz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53158) focvis


focvis
veterán

Köszi Srácok!

Hátizsák logikus :) az a gond,hogy öltönyös a munkám, de sok bajom van... :U

Ezek ugye rendben vannak első ránézésre? Csak a példa kedvéért.
1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

(#53159) kokokka válasza Bogyó bá' (#53157) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi szépen! Azt mondta egy ismerős, hogy az általam feltöltött képen szereplő indítórészt is meg kell venni hozzá. Ez igaz, vagy elég csak a gázkar?

(#53160) Bogyó bá' válasza kokokka (#53159) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a "gázcső" (a gumi markolatban lévő fehéres színű "izé") tört el, nem? Amibe a bovden vége be van akasztva. Ahhoz semmi mást nem kell megvenni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53161) kokokka válasza Bogyó bá' (#53160) üzenetére


kokokka
őstag

Igen az. köszi szépen, megérdeklődöm :)

(#53162) huszi.gyb válasza focvis (#53158) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az első ránézés nem sokat ér. :) Nincs (most) összetörve. :D Bár van, aki tehetséges a fényképről kiszűrésben, én annyira nem. Látni/hallani kell. :)

www.dongosofor.hu

(#53163) SirKero válasza focvis (#53149) üzenetére


SirKero
őstag

Laptop a hátsó bukó-dobozba se fér el?

Én biztos nem tennék egy laptopot a hátsó dobozba ;) :N

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#53164) wolfnet válasza focvis (#53153) üzenetére


wolfnet
tag

Nem mondtam, én azt próbáltam mondani hogy ki lehet fogni rosszat is, de 100 alatt nagyon valószínű hogy kaki. Én 160e-ért vettem a hondát, azt ajánlani tudom.

Privátban érdeklődj! :)

(#53165) huszi.gyb válasza wolfnet (#53164) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Attól függ mit akarsz 100 alatt... Ha divatos gépet> (Aerox, SR, Malaguti Fxx, Runner...) azt nem kapsz. Ha egy öreg japán/olasz gépet akarsz, arra van esélyed. Példa a Tact (hahu-n találtam).
Persze akkor add fel, hogy szépen néz ki, fiatal, keveset futott. :)

www.dongosofor.hu

(#53166) Solad


Solad
őstag

Sziasztok! Adott egy Kymco fever zx50 (2005) robogom, harmadik eve van hasznalatban. Ugy adodott, hogy le tudnam cserelni minimalis rafizetessel egy 2008-as aprilia sr50 ditechre. Utobbirol nem sok lenyegi infot talaltam, hatha itt van valakinek szemelyes tapasztalata vele. Van-e ertelme a cserenek, fogyasztasban megbizhatosagban, teljesitmenyben varhatok-e kulonbseget?

10-20 kilometeres ingazasokra hasznalom tavasztol oszig evi 3-4000 futassal.

A mostanival sincs kulonosebb bajom, kisse verszegeny a korabbi szazas robimhoz kepest, de megiscsak feleakkora motor van benne.

Ismerostol lenne az aprilia is, igy biztos lehetek benne hogy nem vagnak at.

Koszonom!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53167) kcsa válasza Solad (#53166) üzenetére


kcsa
veterán

Ditech elég híres arról, hogy korrekt karbantartás nélkül hamar szopórollerré alakul.

(#53168) 30z.Samu válasza Solad (#53166) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha lényegében nincs bajod a mostanival, akkor ne kockáztass szerintem. :) Ezt a gépet legalább ismered.

Sic Parvis Magna

(#53169) huszi.gyb válasza Solad (#53166) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ha a mostani géped egyben van, akkor a rövid válasz NEM!

Hosszabban: Ditech injektora szeret megdögledezni, aminek a cseréje nem olcsó. Ez még akkor is így van, ha karban tartják. Ha nem tartották karban, akkor szopóroller. Troll: De legalább lesz miről olvasni fórumon. ;] Én a helyedben nem cserélném le a Kymcot, ha nem egy bontószökevény. :)

www.dongosofor.hu

(#53170) üszök válasza focvis (#53158) üzenetére


üszök
őstag

A Scarabeo-ban nincs sisak tartó,mindenféleképpen doboz kell rá,ha legalább a sisakod el akarod tenni.

Az Isten hegyi út az a normafa környékére megy nem? Mintha jártam volna már arra jó régen,és jó meredek emelkedők voltak. Szerintem akkor a 4T felejtős hacsak nem akarsz 30-al menni felfelé.


Solad
(őstag)

Felejtsd el a Diteket. Ha meg a te motorodért oda adnák tuti nem is jó. Morini blokk van benne,ha valami behal vagyonokat lehet rá költeni,és nem sokan tudják pontosan diagnosztizálni mi baja,csak alkatrész csere-berével javítanak.

ha mindenképp injektor akkor piaggio. Azt át lehet alakítani karbisra ha meghal,vállalható költségek mellett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53171) student válasza huszi.gyb (#50260) üzenetére


student
őstag

befér teljes buko ülés alá?

(#53172) kcsa válasza üszök (#53170) üzenetére


kcsa
veterán

Ha csak haminccal tud hegynek felfelé menni, három kilométer akkor is hat perc. Nem rajongok a 50/4T-ért, de ne ezért beszéljétek már le ;)

(#53173) huszi.gyb válasza student (#53171) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A HSZ-ben több motort is említettem, leírom az összeset ami mostanában volt a családban és 50-es:

Agilitybe nem (csak robogós). Yamaha Fizz-be talán. Kymcoba úgy emlékszem befért, már régen volt.
Honda Tactba befért. :)

kcsa: Azért ha 30-cal megy fölfelé, akkor az autósok elkezdenek előzgetni... Ami viszont ismerve a közlekedési morált... Ezért beszélném le a 4T-ről. Nem azért, mert fél percet nyer a 2T-vel.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#53174) üszök válasza kcsa (#53172) üzenetére


üszök
őstag

Oké,akkor legyen 4T,nekem mindegy. De felfelé mikor a busz tol le,nem olyan jó érzés.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#53175) kcsa


kcsa
veterán

Tudom tudom, ismerem a környéket, és az utat is. De nekem nincsenek ilyen virgonc emlékeim a 2T-ről se. Mindegy is, az fix hogy a 2T kraftosabb, ez már elhangzott párszor :)

(#53176) huszi.gyb válasza kcsa (#53175) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Mondjuk a 30 és a 45km/h közt szerintem pont ennyi a különbség. Én nem ismerem, de szüleim dombos részen laknak... És eléggé érezhető a 2T előnye, ezért javasolnám azt. :)

www.dongosofor.hu

(#53177) kcsa válasza huszi.gyb (#53176) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem amúgy olyan csacska ötleteim is voltak, hogy ha öltönyös munkakörben dolgozik, akkor a 2T szaga is gond lehet. De lehet én fújom túl a dolgot :) Sőt.. :D

(#53178) 30z.Samu válasza kcsa (#53177) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem leszel tőle büdös...ha csak nem lóg a kipufogóhoz a ruhád. :D De amíg 2T-vel jártam, sose vettem észre, hogy büdös lennék. Vagy megszoktam, vagy büdös voltam, de nem a motortól... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53179) huszi.gyb válasza kcsa (#53177) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Gyorsabban kell vele menni, mint a füstöd. ;] ;]

www.dongosofor.hu

(#53180) Norbika88 válasza kcsa (#53177) üzenetére


Norbika88
senior tag

Szokj rá a bagóra ha nem dohányzol és akkor már hamutál szagod lesz nem pedig 2t motor szag :D
lassan 1 doboz cigi áráért már meg lehet megtankolni a crogent, szerencse hogy csak akkor bagózok mikor reccsen vagyok :D

5-6 évig bagóztam, akkor is éreztem magamon hogy fúúj, de mikor lettem és oda állt mellém valaki
az tényleg olyan szag mikor hamutálat csak tömik és sose ürítik ki.

[ Szerkesztve ]

(#53181) Something_ válasza Solad (#53166) üzenetére


Something_
őstag

Ha a barátod ditech gépe karban van tartva és megbízol benne, akkor jó kis robesz. Viszont, hogyha nem, akkor a gatyád is rá fog menni és többet fogod tolni, mint menni vele :D
Vettem annó egy ilyen gépet pár éve, kb 1 hónapot volt meg. 130ért vettem, 80ba adtam el úgy, hogy nem indult :D Sikeresen átvette kollégám, úgy hogy mondtam neki, hogy a szerelők rémálma, azt mondta a szerelő, hogy lehetetlen vagy éppen brutál nagy összegeket kell rákölteni, hogy jó legyen.
Kérdeztem, hogy mi az a brutál nagy összeg. Azt mondta, hogy N*40e, hogyha valami szar benne :D

Viszont míg jó volt (kb 2 hét), addig nagyon bejött. Nagy volt, jó volt a formája és ment, mint a meszes.

Ekkor jött asszem másfél év szünet, kemény 2 hetes pályafutásom után. Vettem ismerőstől egy aprilia sonic-ot, úgy gondoltam, hogy teljesen jó lesz az 50-es, az SR50 is bőven jó volt.
Nah szóval itt szembesültem vele, hogy 50-es és 50-es között is brutál nagy különbség van.
A sonic az lassú, kicsi volt, míg az SR50 nagy és brutál jól ment. (vagy lehet, hogy az x év szépíti az emlékeket)

(#53182) szentkuti11 válasza 30z.Samu (#53143) üzenetére


szentkuti11
addikt

No, egyeztettél a mesterrel?

(#53183) focvis


focvis
veterán

Srácok!

Köszi a gondolatokat, pár reakció:

Az Istenhegyi út elég meredek, a Déli Pályaudvartól megy fel a Normafához. Autóval ezen járok, de motorral tudnék menni más, rövidebb útvonalon is, az kevésbe meredek (Városmajor utca, Alma utca, Határőr út... Utóbbin gáz az aszfalt minősége.), de nagyobb a dugó, ezért nem járok arra autóval.
Az Istenhegyin jár busz is, az autók meg 60-nal mennek. Nem lenne jó ha a seggembe jönnének. Szóval nem az a plusz 2 perc a probléma. Autóval 10 perc alatt érek be, de nem melegszik be a motor, ez a fő gondom.

Sisak elhelyezése nem gond, otthon garázsban állna a moci, munkahelyen zárt udvarban, sisakot bevinném. A laptop szállitása jó lenne, ma néztem egy rakás postás motort is, azokon jó sok tárhely van ;] [link]

A motor dizájnja nem elhanyagolandó, azonban a megbizhatóság, jó értelemben vett igénytelenség sokkal fontosabb.

Frankó lenne egy 125-ös, csak "öreg" vagyok már az illegálhoz.

A 2T szagtól nem tartok, úgy is cigizek...

[ Szerkesztve ]

(#53184) huszi.gyb válasza focvis (#53183) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Jók ezek a postás gépek, ha nincsenek lerúgva.
A sárgák (50-es, Svájcból) általában egész normális állapotban megmaradtak.
A fehérek (125-ös, Olasz) felejtős. 99,9%-uk ipari hulladék. Illegált nem ajánlom... Facebookon mindenki próbálja meg eladni az illegál szarjait, mer nagyon harapnak érte a rendőrök... 1-2 év és megéri bontózni, fillérekért lesznek. :)) A másik, hogy ha X/50-re kötsz biztosítást, akkor sem fizet, ha galibát okozol, plusz a rendőr bácsi felfektet a motorháztetőre, és a gumi botot nadrágon át tolja fel neked gyomorig... Ha nem kötsz rá biztosítást, szintén... Ha meghúzol egy újabb, drágább autót, azt is zsebből fizetheted. :))

Szerk.: A 2T szagról annyit, hogy az enyémnek alig volt (Repsol Scooter 2T+jó állapotú motor). Kicsit túl lihegtük... A ruhámon nem lehetett érezni, csak ha behajoltál a motor mögé...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#53185) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Műtik a kis barátomat :))

Sic Parvis Magna

(#53186) Bogyó bá' válasza 30z.Samu (#53185) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Altatásban vagy csak helyi érzéstelenítésben? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53187) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#53186) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom, de a szerelő vakarja a fejét néha. :D A szijat nézi most.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53188) kcsa válasza 30z.Samu (#53187) üzenetére


kcsa
veterán

Azt tudod hogy ha a helyszínen várod az általában feláras. Ha segítesz is akkor dupla felár. ;]

(#53189) 30z.Samu válasza kcsa (#53188) üzenetére


30z.Samu
félisten

Számoltam mindennel, asszem. :D

Sic Parvis Magna

(#53190) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Készen van, itthon vagyok, 1-2 görgőt, olajat, fékbetétet meg gumit cseréltek. 13 ezernél állt meg munkadíjjal együtt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#53191) Bogyó bá' válasza 30z.Samu (#53190) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

És OK lett minden?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53192) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#53191) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amíg jöttem haza, nem volt semmi, picit talán jobban megy. De még fogok vele ma menni, mert van dolgom és így jóval gyorsabb. :D

Sic Parvis Magna

(#53193) kokokka válasza Bogyó bá' (#53157) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt ajánlották az egyik helyen :

Gázkar

Jó lehet ez Nekünk? Nem értek hozzá, látatlanban meg nem tudom, hogy meg merjem-e venni....

(#53194) Bogyó bá' válasza kokokka (#53193) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kiderítésnek egyetlen tuti biztos módja van, az, hogy a kormányról lehúzod a mostanit, és elviszed a boltba személyesen. Vagy bármelyik motoros boltba, ami a közeledben van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53195) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#53190) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

1-2 görgőőőőőt? :Y :Y :Y

www.dongosofor.hu

(#53196) kokokka válasza Bogyó bá' (#53194) üzenetére


kokokka
őstag

Ilyen sajnos a közelünkben nem nagyon van.

(#53197) szentkuti11 válasza huszi.gyb (#53195) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tudod, az egyiket a másik helyére, a másikat az egyik helyére. ;]

(#53198) huszi.gyb válasza szentkuti11 (#53197) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Jaaa szakszerűen spóroljunk 800Ft-ot. :)) ;]

www.dongosofor.hu

(#53199) szmissz válasza focvis (#53145) üzenetére


szmissz
senior tag

Egy éve hasonló helyzetben voltam, csak 14 km-es távolságra kellett dugó-csaló eszköz.

Amit javaslok, hogy bérelj ki 2-3 napra egy 50 -es gépet és próbáld ki, hogy a te útvonaladon mit tud. Sok jót nem remélnék tőle emelkedőn. Esetleg egyik napra bérelj kétüteműt, másikra négyüteműt. Én utálom a kétütemű kávédaráló hangját, szóval a 4T felé mozdulnék.

Biztonságos, dinamikus közlekedéshez a 125 ccm-et ajánlom, én is azt vettem, egyszerűen kell, hogy megfelelően tartsam a forgalom ütemét, értsd: mindig első legyek a lámpánál és úgy ott hagyjam az összes autót, hogy meg se forduljon a fejükben, hogy le akarják tolni a nyamvadt robogóst... Csak sáv közepén, nem meghunyászkodva kell közlekedni, ehhez pedig kell az erő.

Olcsón szart fogsz kapni, azért adják olcsón, ennyi. (Persze csodákban bízhatsz, de zéró tapasztalattal nem hiszem, hogy ki fogod tudni választani a "rejtett gyöngyszemet".

A bérléssel ki tudod próbálni, hogy bejön -e, utána meg vegyél egy olyan gépet, amit szeretni fogsz használni, ne pedig egy roncsot.

Ja és nagy kerék a tuti, esetleg bérelj ilyet is a kicsi mellett. 3 nap alatt végig tudsz próbálni 3 fajtát akár.

Itt sisakkal, mindennel együtt tudsz választani minden méretben.

Rendszámmal tuti nem fognak a 125-össel sem megállítani és egyébként is csak 30.000 Ft lenne a büntetés, mert jogsid van kocsira, csak erre a kategóriára nincs. De nem fognak megállítani, pont azért, mert ott a rendszám, miért feltételeznék, hogy nincs rá jogsid.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#53200) huszi.gyb válasza szmissz (#53199) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Érthető, hogy 125-öst javasolsz. De rendszám nélkül inkább legyen 50-es, rendszámmal meg ha tudsz jót (és persze erre garanciát vállalsz) 200-ért névre írva, felszereléssel akkor 10db-ra tudok vevőt. :DDD

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.