Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) huszi.gyb válasza Dexar007 (#52749) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Fúrd meg még egyszer, hisz' te mondtad, az mindent megold. ;] ;]

Jó, leálltam a trollkodással, de ezt nem tudtam kihagyni. ;] Megyek aludni.

www.dongosofor.hu

(#52752) Dexar007 válasza Norbika88 (#52750) üzenetére


Dexar007
veterán

Azt mondtak,hogy volt eleg kompresszio,de mivel nem talaltak mas hibat,ezert furtak. Mert majd attol biztos jobb lesz.Mondtak,hogy jobb is lett. Ja, tenyleg. :DDD

Give me your cum,bull!

(#52753) 30z.Samu válasza Dexar007 (#52752) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azóta nem mentél el megnézni, hogy ott van-e a gép vagy már elvitték? ;]

Sic Parvis Magna

(#52754) Dexar007 válasza 30z.Samu (#52753) üzenetére


Dexar007
veterán

Hogyan vittek volna el? ;]

Keves ra az esely egyebkent,hogy pont most pont ilyenkor.. De majd holnap ranezek,en szeretnem felgyujtani. :DDD

Give me your cum,bull!

(#52755) 30z.Samu válasza Dexar007 (#52754) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondanám, hogy odamegyek és megnézem neked, de sajnos jelenleg a kis barátom betegeskedik. Hogy állna a hátába a hajnali görcs. :DDD

Sic Parvis Magna

(#52756) szentkuti11 válasza 30z.Samu (#52755) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kicsit b*sztatta nyektette is már az önérzetünket, hogy mi állandóan sz*punk szívunk minden sz*rhalommal robogóval, te meg csak ülsz, azt húzod a gázt, mint a nagykirályok.

[ Szerkesztve ]

(#52757) 30z.Samu válasza szentkuti11 (#52756) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, éreztem is, hogy ez túl szép... :DDD Mindig dicsértem, hogy belenyúltam a tutiba. Erre nesze neked. :DDD Persze most is szeretem, de most haragszom rá. ;] Pont Karácsonykor sztrájkol. Még azon is gondolkodtam, hogy le se cserélem, túl megbízható ez. :D

Tegnap tuti volt pezsgőbontás, amikor beírtam, hogy a kis barátom megállt. ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52758) szentkuti11 válasza 30z.Samu (#52757) üzenetére


szentkuti11
addikt

A robogó már csak olyan, mint a Ferrari. Mindig kettő kell belőle, hogy valamelyik tuti működjön. ;]

(#52759) 30z.Samu válasza szentkuti11 (#52758) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, kár volt a Ran-t futni hagyni. :D Most jól jönne. :D Bízom benne, hogy a szerelés után újabb 3-4 hónapot mehetek vele mindenféle bibi nélkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52760) Norbika88 válasza Dexar007 (#52752) üzenetére


Norbika88
senior tag

Aha, ha most azt mondom értem akkor hazudok.
Ez az egy szervizes volt?Haver, közel volt vagy valaki ajánlotta?
Ha van kompresszió mi a fasznak kell felesztergálni, olcsóbban kijött volna egy ój 75ös(már ha 50esről beszélünk :D) blokk azt jól van ha azzal se fasza ugrás tovább, de én tényleg nem vagyok autó/motor szerelő egyszerű cnc forgácsoló vagyok.

Na nem akarlak fel idegesíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#52761) Dexar007 válasza szentkuti11 (#52756) üzenetére


Dexar007
veterán

Hejj de jo lett volna venni 60 ezere' egy 2 ütemü fostalicska jog-ot. Az legalabb mukodik is.Ha pedig nem,azon tenyleg segit a furas. ;]

Norbika88.: Ez az a 1 tulajos volt,pontosabban ketto,de a masodik mar nem tudta hasznalni. ;] Huszi.gyb nezte meg eloszor,ugyhogy az o sara. :DDD De nem,igazabol ezzel barkit atcsesztek volna.Osszes papirja megvan,szervizszamlak is,hidegen melegen is indult,miutan rarugtal elotte 200-at.Most mar egyebkent sehogy.
Tudja a franc miert kellett furni.Biztos ugy voltak mar vele,hogy nincs mas megoldas,es vagy megoldodik,vagy nem.Hat nem oldodott meg,csak ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#52762) szentkuti11 válasza Dexar007 (#52761) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kiszámolhatod mennyi idő alatt hozza vissza fogyasztásban az ártöbbletet, szervizköltséget, beleölt idegsejteket és kiesett használati időt. :O

(#52763) 30z.Samu: Jó-jó, ne is marketingeld tovább, hibásan 50-ért megveszem. :D

;]

[ Szerkesztve ]

(#52763) 30z.Samu válasza szentkuti11 (#52762) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem a fogyasztás visszahozta a CÍM árát, szinte tuti. Hetente tankolok bele kemény 1200-1300 forintért. Ran-ba egy hét alatt lazán ment 6000-ért kb.

(#52762) szentkuti11: Szerezd vissza a Liberty-t és 1-1-be csere. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52764) Dexar007 válasza szentkuti11 (#52762) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat igen,igy utolag..csak akkor meg ugy volt,hogy 80 ezer + esetleg egy kis karbitisztitas,plusz kopo alkatreszek,es nem lesz belole problema.Hat nem igy lett. :D

Give me your cum,bull!

(#52765) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Szerintem gyorsan veszek egy Agility-t én is. :DDD

;]

Sic Parvis Magna

(#52766) szentkuti11 válasza Dexar007 (#52764) üzenetére


szentkuti11
addikt

Utólag sajnos mindenki tud okos lenni, előtte meg szinte senki. Így van ez, mindenkinek megvan a maga keresztje, majd ezért a szívásért cserébe az élet megajándékoz mondjuk egy csodanővel vagy egy k*rvaó munkahellyel. :D

(#52767) huszi.gyb válasza Dexar007 (#52761) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Félkómában két film közt ránézve a fórumra, jó tudni, hogy az én saram... Értem én, hogy nem gondolod komolyan, de más hátha.... Ezért leírom, hogy megnéztem a motort, mondtam róla véleményt. Mondtam, hogy fenntartásaim vannak, és többször kifejtettem ennyiért vegyél 2T-t... De A HÜLYESÉG ELLEN A FÚRÁS NEM SEGÍT!!! Keress másik szerelőt. :DDD

Szerk.: Mi az Agilityt 180-ért vettük... 3 év, kevés km, lényegében évente olajcserével. A kopó dolgok most jönnek, görgő, szíj... stb.

Ennyi pénzért nincs jó, de nem hiszem el, hogy ennyire szar lett volna... Meleg volt a motor, amikor odaértem (ezt mondtam is), kipróbáltam, kifújt a kipufogó hangra (ezt javították? Emiatt simán lehet, hogy nem tudják belőni a karbit)... Az idomon volt egy sérülés, szar volt az akku. Ezen kívül most nem rémlik lényeges hiba. Futómű a rövid tesztút során rendben volt érzésre, kompót volt benne.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#52768) Dexar007 válasza huszi.gyb (#52767) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem veszi senki se komolyan.Megis,hogy szurod ki az ilyet? Ha elotte 1 oraval beinditotta,majd leallitotta,akkor jeghideg motorral var,megis rogton elso rugasra indul.Akkor pedig az ev bomba uzletenek tunik,pedig ugyanolyan szar. :DDD

Tudtommal nem javitottak,de ez nem magyarazat arra,hogy most egyaltalan nem indul,es 5-tel megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#52769) huszi.gyb válasza Dexar007 (#52768) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Te szúrtad el... 3 óránként be kell rúgni... (Neked, vagy a motort, szabadon választható. ;] )

www.dongosofor.hu

(#52770) Dexar007 válasza huszi.gyb (#52769) üzenetére


Dexar007
veterán

Eleg 8 orankent is ahogy tapasztaltam. Volt olyan,hogy delben 200. rugasra inditottam,mentem vele egy kort a haz korul,leallitottam, majd este 8kor rogton elso rugasra ment tovabb.Aztan masnap reggel 8kor mar megint 200 rugas kellett neki,szoval semmit sem jelent ez a hideg-meleg motor. Persze en is jobban szeretem,ha hidegnek tunik,de honnan tudod,hogy mennyire hideg?:D Ha beinditotta fel orava elotte,a leomlo lehet tok hidegnek tunik,mikozben azert elotte ugyesen melegre volt jaratva.

Give me your cum,bull!

(#52771) DigitXT válasza Dexar007 (#52770) üzenetére


DigitXT
félisten

Szereltél volna be egy ilyet, reggel fél nyolckor már bemelegítí
magát, 8-kor meg pöccröff. (Ha meg nem, akkor öngyulladás.)

(#52772) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó reggelt! Kiszedtem a gyertyát, kicsit megpucoltam, de visszarakni már nem olyan egyszerű. A gyertya tartó olyan mélyen van, hogy egyszerűen alig lehet a helyére berakni. Ha nagy nehezen eltalálom, nem kapja el a menetet, persze az is benne van, alig férek hozzá. Nem értem miért kellett így megoldani, aki ezt csinálta, inkább sushi-val foglalkozott volna. JA és ha nem találom el, akkor mellette lévő résen beszorul és alig lehet ki imádkozni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52773) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Isten áldja ezt a nagy szelet! Felborította a robogót és a balos fékkar kettétört. :R

(#52774) Grillo válasza Dexar007 (#52770) üzenetére


Grillo
senior tag

Csikós írta, hogy volt fiatal korában egy zőccségestaxis mercije, amit hidegen nagyon nehéz volt indítani. Ha reggel korán kellett indulnia télen, akkor két óránként felkelt, és járatta pár percet. :DDD

Lehet neked is ezt kéne?

(#52775) Dexar007 válasza Bambalazs (#52773) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez a topik el van atkozva,megyek is innen.. ;]

Grillo.:En mar tovabbfejlesztettem a rugdosasi kepessegemet,igy mar percenkent 120-at raverek. Azaz 1.5-2 perc es 200 rugas utan siman inditom.Nem kell ide szerelo,csak gyors lab. ;]

Give me your cum,bull!

(#52776) Grillo válasza Dexar007 (#52775) üzenetére


Grillo
senior tag

És akkor az edzésen kihagyhatod a legdéjt, csak arra figyelj, mindkettővel rugdoss.

(#52777) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nagy nehezen visszaraktam a gyertyát, most megy, legalább is gázadásra nem fullad le. Mindjárt megyek vele próba körre, kíváncsi leszek.

Sic Parvis Magna

(#52778) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Olyan 20 percesre sikeredett a próbakör, az idő alatt nem volt vele gond. Talán picit jobban is húzott, köszönhetően a tiszta légszűrőnek. Kicsit később ráindítózok hidegen kíváncsiságképp.

Sic Parvis Magna

(#52779) Norbika88 válasza 30z.Samu (#52778) üzenetére


Norbika88
senior tag

Na azért mondom :D
Olyan f@sza idő van, hogy elővettem én is a téli álomból a motyowellt, 5-6.-ra röff 10percet járt.
Felöltöztem és gó, de a valami történt állásában, vagy jót tett neki a nagy tisztogatás, vagy egy kis wd 40 került a légszűrőházba mert 85-90km/h írt ki kilóméter óra, hátszél lejtő nélkül, 55-60tól rendesen elszabadultak a "lovak".Persze ez a valóságba alig van 80van vagy körülötte de autózástól fényévekre van.

[ Szerkesztve ]

(#52780) 30z.Samu válasza Norbika88 (#52779) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, hogy letettem a paripát, hívott a góré, hogy be tudok-e ugrani, mert van valami, amit csak ma tud megvenni karácsonyra. Mondom persze, motoros gúnyába be, motor garázsbú ki! Pöcc-röff, go. Nem volt gond (kopp kopp). Remélem csak a gyertyát kellett kipucolni, azt írja mondjuk a Service manual is, hogy 3000km-enként tisztítani, 6000km-enként cserélni érdemes.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52781) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#52780) üzenetére


30z.Samu
félisten

Este kiderül mi a helyzet, amikor megyek haza, remélem nem lesz gond.

Sic Parvis Magna

(#52782) kcsa válasza 30z.Samu (#52781) üzenetére


kcsa
veterán

Az azért nem lenne igazságos ha ennyivel megúsznád :DDD ;]

(#52783) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Csak hogy ne legyen igaza Dexarnak, nincs elátkozva a topik. :) Gyorsan írtam egy emailt a közelemben lévő robogó alkatrész webshopos idős úrnak, ahol múltkor vettem ugyanúgy balos fékkart, és ott helyben meg kellett trükközni egy hajlított lemezzel, hogy a 3KJ fékkar féklámpa bütyke jó legyen a SA24J-m féklámpakapcsolójához, mert ehhez egyszerűen nincs alkatrész, csak olyan, ami 3KJ/3YK kompatibilis (SA24J fékkar még a nagykernél sincs). Annak ellenére, hogy zárva volt, írta, hogy menjek a fékkarért még ma, majd ott helyben ki is cserélhettem. Mint múltkor, most is kapott jattot a segítőkészségéért. :)

[ Szerkesztve ]

(#52784) 30z.Samu válasza kcsa (#52782) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! ;]

(#52783) Bambalazs: Bízzunk benne, hogy az átok feloldása rám is vonatkozik. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#52785) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Faszállító... :D

(ui: páromnak vettem a műfenyőt, én az igazit szeretem, már csak az illata miatt is, de a faszállítós poént el kellett sütni :)) )

[ Szerkesztve ]

(#52786) 30z.Samu válasza Bambalazs (#52785) üzenetére


30z.Samu
félisten

Dászíp! :D

Sic Parvis Magna

(#52787) szentkuti11 válasza Bambalazs (#52785) üzenetére


szentkuti11
addikt

Legjobb, mikor elfelejted, hogy mögötted van és úgy akarsz elmenni két autó között, ahogy általában szoktál. :D

(#52788) 30z.Samu válasza szentkuti11 (#52787) üzenetére


30z.Samu
félisten

:C

Sic Parvis Magna

(#52789) kcsa válasza szentkuti11 (#52787) üzenetére


kcsa
veterán

Azt látni kellett volna amit pár éve elkövettünk: akkoriban költöztünk össze, és robogóval hoztunk haza komplett ágyneműt, azaz két nagyméretű takaró, két nagypárna, két kispárna - csak úgy tudtuk hogy kispárna csomagtartóba, odáig még oké. A többit pedig egymás közé, így én az ülés legelejéig csúsztam, asszony meg a hátsó élén ült. A buszról bámultak a pirosnál :DDD

(#52790) 30z.Samu válasza kcsa (#52789) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bakker! :D :D Kép nem készült?

Sic Parvis Magna

(#52791) kcsa válasza 30z.Samu (#52790) üzenetére


kcsa
veterán

Örültünk hogy élve hazaértünk, nem hogy még fotózkodni :D

(#52792) Bambalazs válasza szentkuti11 (#52787) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Hazafelé majdnem benéztem, de sikerült időben kapcsolni. :D

(#52793) 30z.Samu válasza kcsa (#52791) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most elképzelem... :D

Sic Parvis Magna

(#52794) Dexar007 válasza Bambalazs (#52785) üzenetére


Dexar007
veterán

En esetleg valahogy igy tudnek fat szallitani robogoval.: ;]

Give me your cum,bull!

(#52795) Bambalazs válasza Dexar007 (#52794) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Rossz a link... fűszeres mézeskalács? :C

(#52796) kcsa válasza Bambalazs (#52795) üzenetére


kcsa
veterán

Kemény motoros arc. Csak közben sütögeti a sütikét ;] ;]

(#52797) Dexar007 válasza Bambalazs (#52795) üzenetére


Dexar007
veterán

Na ezt hogy hoztad elo azt nem tudom.Nalam neger gyerekek fa biciklit tolnak. ;]

Egyebkent most csinaltam zserbot,ugyhogy bekaphaSSatok!Amugy tenyleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#52798) 30z.Samu válasza Dexar007 (#52797) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elmentél megnézni a Kymco-t ott van-e még? :D

Sic Parvis Magna

(#52799) Dexar007 válasza 30z.Samu (#52798) üzenetére


Dexar007
veterán

El.Ott van meg,es nem dontotte fel a szel. Igy meg a benzin sem folyt ki belole,es szikrat sem kapott meg. ;]
De legalabb holnap kevesebbet kell tolni.

Give me your cum,bull!

(#52800) 30z.Samu válasza Dexar007 (#52799) üzenetére


30z.Samu
félisten

:DDD

Hazaértem, előtte még tankolni is elmentem. Nem volt gond, kicsit halkabb lett és kicsivel jobban is megy. Azért egy gyertya csere játszani fog és ez is óv intés, hogy picit jobban ápoljam a kis barátommal a kapcsolatunkat és kicsit jobban figyeljek rá. :)) Az olajcsere két ünnep között le fog zajlani elvileg (de ez eddig is tervben volt), januárban kap papucsot.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.