Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Smani válasza SzlobiG (#23350) üzenetére


Smani
senior tag

Ismerősék makádon kertipartyznak :D

el kellett volna már indulnom de még felhekkelem az igo-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#23352) Kolondrum

Kész. Működik jó meg minden. Néztem akku feszt is, alapon 12.46V, töltéskor ha pörög a motor 13.5v körül.

[link]
[link]
[link]

(#23353) runner 125 válasza Kolondrum (#23352) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na látod, megy ez. :)

_

Váá, mit találtam. Egy ilyen kell! :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23354) DigitXT válasza Kolondrum (#23352) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a kék réteg odab*sz.:DDD

(#23355) runner 125 válasza urbanjozsi (#23340) üzenetére


runner 125
nagyúr

120k környékén normális, vizes nagy kerekű nem is lesz egyszerű...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23356) vicces válasza golyani (#23349) üzenetére


vicces
addikt

milyen mocival?

..

nekem 3,49 a runner, de ahol csak tudom nyelezem :D és még mindig nincs meg a 9000km

:)

(#23357) Kolondrum válasza DigitXT (#23354) üzenetére

ha tudnád előtte meg utána milyen volt már csak benyomni is. Az alu fékkar megkopott a műanyag gombtól az évek során,az a kemény.

(#23358) golyani válasza vicces (#23356) üzenetére


golyani
addikt

aerox.

nyelezni szokom én is. a legjobb amikor sötétben már látszik h a gyári kipufogóban belül valami izzik:D:D ;]

(#23359) apóka válasza rjg (#23341) üzenetére


apóka
aktív tag

Nekem a fejem felé ér (178cm vagyok)....scarabeora való gyári Aprilia plexi
A használtra vadászni kell, én vagy fél évig kerestem a megfelelőt (jó állapot, olcsó ár)

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#23360) fesii válasza runner 125 (#23335) üzenetére


fesii
aktív tag

#23335)
Nagy része tényleg le van lakva, de a sok ember annyit ért a motorhoz, hogy megnyomja az önindítót és elmegy vele a munkába. A legtöbb esetben nem is tudják, hogy mit kellene csinálni ahoz, hogy egy motor szép állapotban maradjon!
Van a másik fajta aki felszínesen tudja, hogy pl nem hagyom a napon de valakinél ez nem megoldható mert például nincs garázsa így esőbe verőfényes napsütésben is lent áll a motorja. Tudom jön a válasz, hogy tegyen rá valamit. Manapság az első emberke szépen ellopja róla.
Az már más kérdés amikor úgy rakja fel a motorról a képet, hogy 10kg sarat le lehet róla vakarni.

[ Szerkesztve ]

(#23361) Kolondrum

volt egy elméletem,sajna bejött. A féklámpám igaz hogy jó,de túl jó. Felvillan ha belemegyek egy kisebb gödörbe. Mit kezdjek vele? Kopottak a karok meg amibe a csavarok vannak,kissé lötyög.

(#23362) róland


róland
veterán

Végre kivették a fojtást a Kymco-ból. Sík úton ~60 km/h. GPS-szel mérve max. 62 km/h, s az óra is ennyit mutat.

(Jó végre úgy menni, hogy felveszi a forgalom ritmusát az ember.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23363) AndrewTdi válasza róland (#23362) üzenetére


AndrewTdi
addikt

úú vazzz... fojtást ne emlegesd mer Criton kolléga minyá vérszemet kap. :)

(#23364) fesii válasza AndrewTdi (#23363) üzenetére


fesii
aktív tag

+1 :Y :DDD

(#23365) SzlobiG válasza AndrewTdi (#23363) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még lehet, majd hétfőtől lesz újra fojtás.:D

(#23366) róland válasza Smani (#23284) üzenetére


róland
veterán

Az a kasztni a 125-öshöz készült. Azzal talán jobb egy kicsivel. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23367) runner 125 válasza fesii (#23360) üzenetére


runner 125
nagyúr

De azért nyugtass meg, h a _mosáshoz_, tisztán tartáshoz nem kell szakmai, lexikális tudás. :D

Megértem, h sok a műszaki analfabéta, de attól pl. a külsejére adhatnának az emberek. Csak sajnos piszok kevés az igényes ember - aki meg esztétikailag is rendben tartja, 90%-ban a blokkja is patika, s folyamatosan karbantartott / szervizelt.

Egyébként meg menj ki Bécsbe, vagy bármely osztrák városba. Gyakorlatilag nem látsz az utcákon letakaratlanul álló robogókat, motorokat, s ez nem vicc. Ott is sokan laknak társasházban, de mégis igényesen kezelik őket.
Lehet kapni gumis, és sodronyos ponyvát is, amit alul össze lehet zárni.

De amúgy nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
Ha, én társasházban laknék, biztosan megoldanám, akár havi pár ezer ft-om árán is, h fedett helyen legyen a robogóm. Nem kell extrém dolgokra gondolni, nem bérelnék garázst, elég lenne egy beálló, egy zárt lépcsőház, egy benzinkút beállója, stb. Persze aki kényelmes, és elvárja, h a lépcsőház ajtajában várja (ha el nem viszik) a járgánya minden reggel, az vállalja az ezzel járó kockázatokat is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23368) SzlobiG válasza runner 125 (#23367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne is mond ma földes úton mentem kavicsos poros alig lehetett menni a horgásztóig na mondom többet ide se jövök robogóval, vissza fele még a venti is bekapcsolt annyira lassan tudtam menni.

Hazaértem full poros az egész gép ha holnap nem esős idő lesz le is mosom és többet földes utat nem látogatok. :U

(#23369) fesii válasza runner 125 (#23367) üzenetére


fesii
aktív tag

Természetesen egy mosás az más tészta én is írtam ha rajta van 10kiló sár az már nem mondhatjuk tudatlanságnak hanem simán nemtörődömség.
Menj ki bécsbe... igaz ott kicsit más a helyzet...
De mondok egy másik nevet. Menj ki pekingbe!
"Lehet kapni gumis, és sodronyos ponyvát is, amit alul össze lehet zárni. "
Erről nem tudtam én sem eddig!
Hála isten nem is kellet vele foglalkoznom letudom tolni a pincébe.

(#23370) golyani


golyani
addikt

sikeresen szétáztam hazafelé jövet a kolbászpörgetésből. de élveztem:D a pirelli evok vizesen is majdnem úgy tapadnak mint szárazon:D

(#23371) SirKero válasza AndrewTdi (#23363) üzenetére


SirKero
őstag

:DDD :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#23372) dave93 válasza runner 125 (#23367) üzenetére


dave93
őstag

Nekem kb 2-3 hétig kinn kellett hagynom utcán a kocsit, mert garázsváltás volt, vettem is rá alul gumis ponyvát, de komolyan attól féltem, hogy reggelre valaki lelopja róla ;]

(#23373) runner 125


runner 125
nagyúr

Nem semmi, h az Aprilia - Gilera - Piaggio vonal mennyire együtt mozog.
Most eljátszották a GP800-zal is ugyanazt, amit a Gilera Nexus - Aprilia SR Max vonalon megtettek.
Aprilia SRV 850

Tény, h az orrát RSV-sre szabták, de a többi gyakorlatilag ugyanaz...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23374) SzlobiG válasza runner 125 (#23373) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jóféle. :K Amúgy tényleg egy kaptafák már.

(#23375) Smani válasza golyani (#23370) üzenetére


Smani
senior tag

*majdnem...

(#23376) golyani válasza Smani (#23375) üzenetére


golyani
addikt

jóó hát nme borítottam úgy mint szoktam, de fékezés szempontjából elég jók.

(#23377) Tothgera30 válasza runner 125 (#23373) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, hmmm. Kicsit nagy, és drága, de bejövős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23378) runner 125 válasza Tothgera30 (#23377) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, formára az első lámpa miatt szerintem szebb, mint a GP800, csak ez az ide-oda nevezés 1% eltérés miatt nekem nem szimpi. Csináljanak ők is maxit más formával, mint ahogy 3,5 éve próbálkoztak is a Leonardo 500-zal. Nem is értem miért nem jelent meg forgalomban, pedig szvsz nagyon szép darab, a vázát illetően simán mehetett volna ebbe a 850-es blokk is.

De, azért Akra dobbal nem szól szarul. :D

mod.

..és MIVV-vel is brutál.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23379) SzlobiG válasza Tothgera30 (#23377) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akciósan 3milla tök megéri.:D

(#23378) runner 125 Jó az a GP800, de az eleje nagyon ronda sokkal szebb az SRV-é. A Nexusé is szebb nem értem miért lett olyan amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23380) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok.

Volt ismerősömnek is gondja olajcsővel. Most aztmondta hogy elég fura volt a hangja, leis állt egyszer, majd ment még 100métert akkor már nagyon beteg hanja volt neki. Megnéztem neki és az olajcső levolt csúszva a pumpáról :(((

Mennyi az esély rá hogy károsodás nélkül megússza a dolgot? Rak rá másik csővet, új olaj bele, és járatja alapjáraton. A henger még nem állt be, valószinű hogy köv indításkor befog állni olaj ellenére is? Vagy ilyenkor a dugattyú esetleg megégett kicsit?

iPhone 13 Pro Max

(#23381) SzlobiG válasza jozsi252 (#23380) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát biztos hogy megszorult valamennyire, de lehet szerencséje volt és nem vészes viszont meg kéne nézni ahhoz meg szét kell bontani.

Gyertya ki azt kis olaj mehet bele, mer ameddig az kap olajat megint...

(#23382) runner 125 válasza jozsi252 (#23380) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az tuti, h ilyenkor a minimum az, h le kell húzni a hengert és megnézni, h milyen mértékű kár keletkezett, mert keletkezett, az biztos.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23383) Kolondrum válasza Smani (#23351) üzenetére

Ránéznél, hogy nálad mennyire könnyen villan fel a féklámpa ha meghúzod a kart? Nekem olyan 2mm-es táv után már világít. Meg, hogy ha neked nem akkor miért jobb mint nálam? Nem tudom eldönteni hol a kopás. Gomb, kar, furat, csavar.

(#23384) jozsi252 válasza runner 125 (#23382) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtök segítségét. Közbe ott tartunk hogy gyertya ki, ment pici olaj bele. megforgattam kézzel a légszűrőt és nagyon szépen jár a henger, akadásnak semmi jele. Viszont most nemakar sehogyse beindulni, gondolom azért mert a hengerbe hogy lett rakva olaj plusszba, túl nagy az arány.

Mitlehetne tenni szerintetek hogy beinduljon? Esetleg fújjak a hengerbe valami szert amitől az olaj felhígulna kicsit?

Esetleg szimplán várakozzunk kicsit?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23385) SzlobiG válasza jozsi252 (#23384) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gondolom nem sok olajat tettél bele? Mer indulnia kéne akkor. Gyertyát melegítsétek meg gázégővel majd vissza bele azt indítózni.

(#23386) jozsi252 válasza SzlobiG (#23385) üzenetére


jozsi252
veterán

Ami volt elötte olajcső, abba nyomtam olajat, azt be a hengerbe, és megfújtam a másik végét. Szóval annyi olaj ment bele, lehet hogy sok volt?

Jaja azlesz, várunk kicsit. Amúgy hogy tudom rendesen a dugattyút mozgatni akkor elvileg nemkeletkezett benne olyan kár hogy szétkelljen szedni mi? Tudom hogy szétkéne ahogy runner is írta, de most ezt tudtuk összehozni sajnos.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23387) SzlobiG válasza jozsi252 (#23386) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát lehet, hogy így benzinbe szegény a keverék és túl olajos nem robban be.

Lehet ha kicsit hagyjátok állni utána beindul.

(#23388) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok!

Piaggio liberty 50 2T-vettem a napokban.

Hajtómű olajat nem tudom, hogy hogy kell cserélni....

Tud valaki segíteni? :)

Segítséget előre is köszönöm..
Üdv

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#23389) Lauda válasza jozsi252 (#23386) üzenetére


Lauda
félisten

Vegyetek ki a gyertyat es tekerjetek meg, hogy kiszellozzon a henger, majd egy kis benzint spiccentsetek a hengerbe, gyertya vissza es inditas.

(#23390) Tothgera30 válasza runner 125 (#23378) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából ezek már túl nehezek-nagyok lennének, egy 500ccm-es robogó szerintem a plafon, azzal le lehet bőven túrázgatni is, és városban sem olyan rossz. Míg egy 800-850ccm-essel már városban szenvedés a közlekedés. Amúgy a Leo 500 tényleg ütött volna, legalábbis ha a projektből legalább megvalósul valami, bár ezt így 2012-ről visszanézve már erősen kétlem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23391) golyani válasza Kolondrum (#23383) üzenetére


golyani
addikt

nekem akkor villan:
- elsőnek nagyobb a holtjátéka ott mielőtt elkezdi nyomni a fenti munkahengert azelőtt picivel
- hátsó meg mikor nyomja épp akkor

saskakas18:

hátul a keréknél van alul egy csavar általában 13-as. ott engeded le, fent pedig egy fehér vagy valamilyen műanyag csavar ott öntöd be. mennyiségre passz, de kb 1dl körül.

[ Szerkesztve ]

(#23392) Smani válasza golyani (#23391) üzenetére


Smani
senior tag

rá van írva hogy mennyi kell bele

(#23393) golyani válasza Smani (#23392) üzenetére


golyani
addikt

az egy dolog:D a blokkra 110ccm van írva a könyvbe meg 1,3dl. az kemény 2 tized eltérés :DDD én ez utóbbit szoktam alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#23394) runner 125 válasza Tothgera30 (#23390) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, ekkora robogó már nekem sem kellene. Inkább a VFR.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23395) Smani válasza Kolondrum (#23383) üzenetére


Smani
senior tag

Kb fél centi után már világít. Az hogy lötyög a kar normális.

(#23396) Criton válasza AndrewTdi (#23363) üzenetére


Criton
veterán

Mar itthon :DDD
Holnap megyek a mociert,szombaton hivtak hogy keszen van.

(#23397) jozsi252 válasza Criton (#23396) üzenetére


jozsi252
veterán

Még jó hogy végeztek vele időben :P

Amúgy a régi elektronikát lehúzni újat feldugni, sacc per kb, 1 perc, úgyhogy még jó hogy pár nap alatt végretudták hajtani ezt a dolgot ;]

iPhone 13 Pro Max

(#23398) Kolondrum

köszi az infokat. Az utcánkba nem valami jó az út, ott folyamtosan felvillan egész úton. A legkisebb gödörre. Néztem és a gomb új korába is ilyen,tehát nem az enyém kogott. A kar lötyög,de az is így jó. Marad így.

(#23399) SzlobiG válasza Criton (#23396) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na akkor holnap indulhat a fojtás. ;] :D

(#23400) Smani


Smani
senior tag

megvolt a 190km

nem esett szét :DD

bár azért egy +20-30km/h jól jött volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.