Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17046) konkav


konkav
csendes tag

Sziasztok.

Végre nem segítségért jövök ide :)

Elkészültem a 4MAX-om upgrade-elésével. Kapott egy RPi3 A+-t, a fizikai méretek miatt, ugyanis nyomtattam hozzá egy beépítő keretet és bekerült az eredeti vezérlő "dobozába". A trigorilla lapon ki van vezetve az uart3 tüskesorra, így én azt használtam fel. A sikeres működéshez rá kellett jönnöm, hogy az Y végálláskapcsoló pont az uart3 lábait használja, így azt át kellett raknom, de szerencsére a lapon 6 "végállás" van, X,Y és Z-hez min. és max., így az Ymin.-ből lett Zmax. (Egyébként csak úgy megjegyzem, hogy a Klippernek köszönhetően a config igazán kellemes volt, van egy printer.cfg szöveges fájl, abban kell a nyomtató paramétereit átírni, sudo service klipper restart, és ennyi. Ehhez képest ha marlin-t kellett volna minden alkalommal fordítani..... :K ). Sokat szívtam még a firmware restart-tal, és átmeneti megoldásként az RPi egyik GPIO-jára kötöttem rá az ATMEGA RST lábát, de utána a Klipper github-ján elmondták, hogy az a régi bootloader miatt van. Szóval azt is frissítettem, és mivel nem akartam túl egyszerűen ezt megcsinálni, hát az RPi-vel szimuláltam egy AVR ISP programozót (mégis vagányabbul hangzik, mint hogy háromszor túrtam fel mindent, de csak nem találtam azt a fránya ISP programozót :B ). Sajnos a trigorilla nem tud elég áramot szolgáltatni 5V-on, hogy az RPi is menjen róla, ezért raktam bele egy DC-DC átalakítót, meg szintillesztőt (RPI 3,3V-os, az AVR meg 5V-os). Kapott még egy 7010-es halk ventit, meg egy "kiemelő" keretet.

RPi-re Octoprint és Klipper került, meg pluszba Opitemp plugin, hogy kijelezze az RPi CPU hőmérsékletét. És amikor már sikerült mindent bekalibrálni, na akkor érkezett meg a BMG klón. Úgyhogy szét is kaptam azonnal a fejet, nézegettem is azt a vacak műanyag izét, amit adtak mellé, hogy én bizony abban nem bízom. Körbegugliztam, és azt láttam, hogy mindenki vagy nyomtat magának valami tartót, vagy mélyen hallgat róla, hogy hogyan oldotta meg. És mivel CNC még nincs itthon, de nyers nyák annál több, így abból készült a keret. Sajnos nem találtam jó megoldást a felfogatásra, ezért az asztal bal oldalán egy 2 centi nem használható nyomtatásra :D A forrasztás nem teherhordó, ezért egy kis epoxi ragasztóval is megerősítettem. És amikor már úgy tűnt, hogy mindjárt kész is leszek vele, eltört a tárgyhűtő műanyag (eredeti). Úgy hogy nyomtattam egyet úgy, hogy kezemben fogtam végig a ventit, és követtem a fejet, természetesen a sebességből rendesen visszavéve. Na miután kész lett, és mindent felcsavaroztam, a venti nem indult, de rajtam ilyen dolog nem fog ki, ventikből mindig van cseredarab :D

És néhány kép:

sülyesztett anya a keretben
a keret üresen a helyén
keret, RPi, DC-DC és level shifter
kábelekkel
"vackok" a helyükön
"kiemelő" keret 7010-es ventive (úgy terveztem, hogy 8 centis venti is becsavarozható)
PCB "fejtartó"
nem szép, de cserébe ronda. viszont működik

Érdekes volt, de most egy ideig nem akarok semmit sem szerelni a gépen. Csak befűzni a filát, oszt' hadd szóljon :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.