Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18704) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék építeni.
Eddig volt egy ZyXEL NSA320-am, amivel elég sok korlátba ütköztem....
-hiába nyitottam portot a routeremen (WDR4300 openwrt) egy ideig ment a visszatöltés, aztán megállt.
-szerettem volna qMurmur szervert futtatni, de nem tudok jogokat kiadni rajta, mert ugye minimál...
A többi dolgokban jó volt (dlna, file megosztás,...)

Arra jutottam építek egy gépet erre, nem fog 0-24-ben menni, max 12-18 óra/nap.
Amire még lenne használva:
-rákötöm (hdmi) a Samu tévénkre kiváltva a SMART-ot
-lehet Minecraft szerver is lesz rajta a gyerekeknek (lehet más is)
-Teamspeak szerver néha (saját felhasználásra, ha nem menne a bérelt szerver).

Következőre gondoltam:

-MSI H81M-E33 alaplap, Socket 1150 (megrendelve)

-G1820-G3220 Cpu, ezt még nem tudom, de lehet a nagyobb lesz, mert a fogyasztás ugye ugyanaz

-mATX ház lenne a kézenfekvő, de lehet NZXT Phantom 410/240 lesz, méret nem számít, inkább szellősebb legyen.

-4GB DDR3 1333Mhz (kellhet a 8GB?)

-Seasonic 350w-os táp

Azért döntenék ezek mellett, mert ugye ott van a 3 év gari és fejleszthető, esetleges hiba estén könnyen pótolható HW.
Képbe került még a HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T/4GB, de csak 1 év gari van rá és ugye nehezebben cserélhetők benne az alkatrészek.

Tudom ez igy már nem csak egy NAS, de szerintetek jó lesz a konfig? Fogyasztás nem szempont, inkább legyen egy kis teljesítmény, ha kellene.

szerk.
Még az oprendszert nem tudom... linux, Win7, Openxx, szerintem Win lesz a szerverek miatt. Nem vagyok nagy linux guru :B

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.