Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61450) st6969 válasza mauimagic (#61423) üzenetére


st6969
őstag

Őszintén szólva, kicsit aggódtam, hogy a Mitsu-t fogjátok ajánlani. Ugyanis így egyre valószínűbb, hogy az enyémmel valami nem stimmel. Már van fent a konyha-nappaliban (33m2, szigetelt, kisméretű tégla kockaház) egy 3,5kW-os Mitsu HR 2 éve. Ritkán van használatban (asszony nem bírja). Hűtés-fűtés működik, legalacsonyabb fokozaton sem tartom halknak, inkább elfogadhatónak, de mivel ez egy nappali, így OK. Szerintem egy hálóba, ahol minimális a környezeti zaj éjszaka, az én megítélésem szerint már hangos lenne.
De a fő probléma inkább az, hogy hűtési üzemmódban, ha 24 fokra állítom automata ventilátor sebességgel, a 28 fokos nappalit lehűti olyan 25,5-26 fokra 1-2 óra alatt (vele épp szemközti falon lévő hőmérő szerint), és itt lentebb veszi a ventilátor sebességet, majd 20s múlva (lemértem) ismét fentebb, majd megint 20s múlva lentebb, és így tovább. Szerintem 2-es és 3-as fokozat között kapcsolgatja. Idén olyat is csinált, hogy hol 5 hol 20s-enként kapcsolgatott. Tudom, hogy ideálisan folyamatosan kellene járatni, de 3 max. 4 óránál többet ez még soha nem ment egy huzamban, ennek ellenére nem gondolom, hogy így kellene működnie (bár érdekes, hogy ~2 óra után már érdemben nem megy lentebb a hőmérséklet 25,5 foknál, a beállított 24 ellenére, de mindegy, ezt elfogadom). Jeleztem a klímásnak ezt a kapcsolgatást, amikor jöttek karbantartani. Volt egy kis hümmögés, hogy ez ilyen, megmérte a hideg levegő hőmérsékletét egy ~5-10 perces működés után, majd megállapította, hogy minden rendben (és lehet, hogy tényleg).
De emiatt a kapcsolgatás miatt egy kicsit vonakodom a Mitsutól. Azt elfogadom, hogy nincs tőle halkabb. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.