Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49741) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Idén először tervezem az egyik szobában - az ott lévő LG Nova E12SQ 3,5Kw - klímával a fűtést. Meglátjuk hogy szuperál hidegebb időben is. Jelenleg a terv az, hogy nappal befűtöm vele a szobát 25 fokra állítva.
Nappal (melegben) ugye jobb a COP, így gazdaságosan üzemeltethető ez a régi klíma is. Okoskonnektorra van csatlakoztatva, így pontosan nyomon tudom követni a fogyasztási adatokat, külső, belső hőmérsékleti viszonyokat.
A ház szigetelt. Ma volt hajnalban eddig a leghidegebb ezen az őszön. Tegnapi napon is este 18:30-ig ment. Ekkor kikapcsolt időzítve. Eddig elfogyasztott aznap 1,5 kWh-t.

25-re állítva, kellemes 24,5 fok lett minden tárgy, fal, stb. Éjjel 0,6 fokig süllyedt a hőmérséklet odakint. Míg bent a szobában, kb. 20 órától egyenletesen hajnal 6-ig, amikor keltünk lement 23,2 fokig. Jelenleg de. 11 óra van, még mindig 22,9 fok van. Ez teljesen elviselhető számunkra. Így nem kell éjjel is járatni a klímát, nappal is akkor, amikor már elég "meleg" van odakint.

Amit még megfigyeltem, hogy ha 5 fok alá csökken a kinti hőmérséklet, akkor az LG klíma elkezd valamit csinálni 45W teljesítménnyel. Feltételezem, valamit melegít.

Természetesen, ha ez beválik, akkor még 2 klíma beszerzése lesz tervben. Ahogy néztem, talán ár/érték arányban a Hitachi RAK35RPE ami jó választás lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.