Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) Angel2014 válasza ProdyG (#50050) üzenetére


Angel2014
addikt

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50052) waveson válasza SomiZolee (#50048) üzenetére


waveson
tag

A legolcsóbb tudtommal a Cooper&Hunter S12-FTXLA-NG Arctic, majd Gree Ambe Royal, komfort szempontjából nem a legjobbak (hang, moduláció), de ennyiért ez van, az elsőből nekem is lesz ez.
Panából van az etherea nordic, Daikinből a Sensira/Comfora/Pefera, fűtésre talán a középsőtől (Comfora), érdemes utólagos vezérelt "okos" csepptálcafűtést beleapplikálni, hogy tuti ne fagyjon el.
Van még Mitsubishi és Fujitsu is, ezeket annyira nem ismerem. Én Daikin Comforával és Sensirával fűtök (alapjába véve hűtésre vettem, ezt fontos megjegyeznem azért), 0 fokig észre sem veszem hogy mennek, 2 db fűt 120nm-es lakást, szigetelés gáz, sok helyen nincs, vagy szakszerűtlenül van megcsinálva.
Van aki Gree Comfort X-el/Fisher hasonló árkategóriájú gépével fűt, van aki elégedetten, van aki nem, ezek már nem fűtésre optimalizáltak, de téliesítettek, nem fagynak el stb. Kiindulásnak talán tudtam valamit segíteni.

(#50053) seolwon válasza HavocS (#50047) üzenetére


seolwon
tag

Én nem tartom rossz ötletnek a klímát. Átmeneti időszakban jobb lehet mint a gáz, hidegben, meg gondolom menne mindkettő egyszerre. Vályogot nem szabad hagyni kihűlni. Nyilván nagynak tűnik a hőveszteség, ha a fal nincs is felmelegedve még, csak a levegő és kikapcsol a fűtés. Két klímát felrakatsz, egyen meg kb. 1200 kWh-ot/db az évente 90000 Ft amivel a tél 80 százaléka le van tudva.
A C&H klíma meg egyszerű csalás. Az SCOP három éghajlatra adható meg. Nekik sikerült a melegebb éghajlatra megadni. Az összes többi klíma átlagos éghajlatra adja meg, ott pedig a C&H is csak 4-et tud. Ha ebben ferdítenek, akkor ki tudja még miben.

(#50054) waveson válasza HavocS (#50047) üzenetére


waveson
tag

Szia! 500-ból milyen 2 klímára gondoltál, ami kifűti a lakást? Azért kérdem, mert nekem 450 volt 1 db klíma szereléssel együtt, ami még mindig csak "kérdéses" hogy mennyire alkalmas fűtésre sokak szerint (Daikin Comfora), és ebben még nincs vezérelt csepptálcafűtés (nem látok ki a kültérire, muszáj lesz megoldani hogy ne tudjon befagyni).
Legnagyobb akcióval talán 300-ból jön ki fűtésre úgy egyáltalán használható klíma. Mondjuk 220 körül ha szerencsés vagy comfort x vagy valami polar, esetleg c&h ftxla arctic, de a szerelés kb 70 ropi, és már ott van a 300e. Ha nincs -20 fok, nagy baj nem lehet?! :DDD Nálunk már -15ben is nagy gondok voltak 24kW-os cirkóval..

(#50055) toome1985 válasza tibibi (#50034) üzenetére


toome1985
tag

Nam az én videóm de egy az egyben ilyen a hangja.
[Zörgés]

(#50056) waveson válasza seolwon (#50053) üzenetére


waveson
tag

Igen, 4-et tud, nem 5.1-et. Ezt sosem értettem. A kínai klímák nem tudják a rájuk írt SCOP értéket, ez felejtős teljesen. De a SEER-t sem, még csak a közelébe sincsenek. Szóval a 4-et sem tudja. De fényévekkel jobb akkor is az elektromos radiátornál :D
Sok tesztet láttam youtubeon, ahol panasonic, daikint, kínaikat hasonlítottak össze, a panasonicra annyi SEER volt írva minta Daikinre, mégis 45 perc alatt megkajált annyi áramot mint a Daikin 1 óra alatt.

(#50057) gabor9991 válasza toome1985 (#50055) üzenetére


gabor9991
őstag

Enyémnek is pont ilyen a hangja.

(#50058) mrmft válasza ProdyG (#50050) üzenetére


mrmft
senior tag

Eleg a kicsi. SC1-el teljesen jol elvagyok erre. Sot nekem meg jobb is, mert az SC2 olyan mint egy "porszivo" kulon van a kazan es a gegecsovon keresztul adagolod, magasban nekem maceras kezelni.
Nezhetsz hasznaltan is, csak nezzel bele a kazanba, hogy ne legyen vizkoves, mert az a halaluk.

(#50059) feco70 válasza gabor9991 (#50057) üzenetére


feco70
senior tag

Hívtad a szerelőt? Kollégámnak is ilyen hangja volt az újonnan felrakott Panának, mondtam neki hívja a szerelőt, aki az én klímásom is, kiment szétkapta a kültérit, valamit igazított rajt, és csönd lett.

(#50060) gabor9991 válasza feco70 (#50059) üzenetére


gabor9991
őstag

Hűtésben nincs hangja csak ilyenkor mikor fűt, itt is azt olvastam hogy fűtésben hangosabbak a kültérik és azt gondoltam ez ilyen, így jó :D
Akkor ezen lehet javítani és csendben lesz fűtés üzemben is?
Lassan esedékes lesz a féléves karbantartás akkor majd megnézetem vele.

[ Szerkesztve ]

(#50061) rígel válasza HavocS (#50046) üzenetére


rígel
őstag

Igen, ez valóban korrigál a dolgon, soktényezős dolog a hőveszteség.
Ettől függetlenül elég nagynak tűnik, én első lépésben megnézném a födémszigetelést, ha szükséges, kőzetgyapotból mehetne annyi, amennyit a födém és a pénztárca bír. Aztán a falakat szintén kőzetgyapot+légáteresztő vakolat, színezés. És az ablakok. Ha ez rendeben van, akkor gondolkodnék fűtés korszerűsítésben, mert ha jól szigetelsz,lehet hogy 2 klímával letudhatod a fűtést, takarékosan.
Persze ez sok pénz, azt neked kell tudnod, hogy megéri-e, megtérül-e valaha.

(#50062) ProdyG válasza Angel2014 (#50049) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi, ez elég komoly cuccnak néz ki. Gondolom ehhez is jó kiegészítésnek egy gőztisztító.

(#50063) milu


milu
aktív tag

Sziasztok!

A napokban kaptam ajánlatot Sinclair márkájú és itt felsorolt típusú légkondikra.

Kisebb helyiségbe (20-25 nm)
Sinclair Keyon SIH + SOH-09BIK 2,7 kw-os rendszer
vagy
Sinclair Ray SIH + SOH-09BIR 2,7 kw-os rendszer

Nagyobb helyiségbe (40-50 nm)
Sinclair Keyon SIH + SOH-12BIK 3,2 kw-os split klíma
vagy
Sinclair Ray ASH-12BIR 3,2 kw-os rendszer

Az a kérdésem, hogy van-e a felsorolt típusokkal tapasztalatotok és ezekre az olcsóbb tarifát meg lehet-e kérni?

(#50064) #73959936 válasza milu (#50063) üzenetére


#73959936
törölt tag

mér ne lehetne? 4-es scop van legalább ...

(#50065) feco70 válasza gabor9991 (#50060) üzenetére


feco70
senior tag

Valamivel hangosabb, jobban, többet dolgozik, de nem számottevően

(#50066) PROTRON válasza HavocS (#50047) üzenetére


PROTRON
addikt

Még annyi kiegészítést, hogy van itt a HA-n szünetmentes topic és ott sokszor írták tanácsnak hogy Cirkó számára áramszünet idejére 60-100k hufból már bőségesen ki lehet építeni akkumulátoros-inverteres szünetmentesítést, amivel már napokig el tudja látni azt a kevéske áramigényt amire a Cirkóknak szükségük van.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50067) Miklósbácsi válasza HavocS (#50042) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Nagyon egyetértek rigel (50061) válaszával - ami a sorrendeket illeti. Nálunk éppen két fiam két különböző helyen lévő kétféle típusú ( egy " Kádár kocka" és egy jó állapotú vastag falú vályog ) épületében van hasonló gond.
A fontossági sorrend itt is így lett megállapítva : 1. födém hőszigetelése, 2. határoló falak hőszigetelése, 3. nyílászárók korszerűsítése, 4. klímás fűtés - hűtés.
Most éppen a födém, illetve a külső falak szigetelése készül(t) el.

Néhány éve saját magam is hasonló sorrendet tartva oldottam meg ezeket a kérdéseket és azt látom, hogy a fűtési költségek jelentősen csökkentek. Volt, amit saját munkaerővel oldottunk meg, így hamarabb jutott másra pénz. A hőszigetelés miatt a lakás nyári melegét is csökkentettük - így kevesebb dolga van a légkondinak ( és a villanyszámlásnak....).

Természetesen mindenki maga dönti el, mindebből melyik dolgot szeretné előbb megoldani, hiszen más szempontok is lehetnek. De talán ez is egy példa lehet, amit leírtam és segít valamit Neked. Sok sikert !

(#50068) cdl válasza gabor9991 (#50060) üzenetére


cdl
senior tag

Ez semmiképpen nem természetes. Reggel már minusz 2-4 fok volt felénk, de alig hangosabb fűtésben mint hűtésben a Sensiránk. Hívj valakit.

(#50069) Strezi válasza SomiZolee (#50048) üzenetére


Strezi
őstag

Több szobára több, olcsóbb géppel, nem feltétlen fűtésre optimalizálttal, jársz a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50070) waveson válasza gabor9991 (#50057) üzenetére


waveson
tag

Lehet csak összeér kicsit két rézvezeték, egy kis műanyag rezgéscsillapító is megoldhatja akár.

(#50071) Hauptmann válasza HavocS (#50047) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nálam a fürdőszoba nincs fűtve állandóan, csak ha épp valaki fürdik, nem penészes. Valamint az elószoba is hűvösebb jóval a többinél, ott sem jelentkezik.

SomiZolee,

Fujitsu LTCA.

(#50072) gabor9991 válasza cdl (#50068) üzenetére


gabor9991
őstag

[link]
Ha nincs ennyire alacsony fordulaton a kompresszor akkor sokkal csendesebb, maximum fordulatszám közelében pedig már egészen halk :)

(#50073) karasz_att válasza waveson (#50056) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

ott a pont, az Arctic energiacimkeje arulkodo

egyebkent ez a SCOP ertekes dolog is erdekes
egy pelda: Gree Pulse GWH09AGA es GWH09AGB ertekei cimke alapjan

https://gree-magyarorszag.hu/wp-content/uploads/2020/12/gwh09aga-k6dna1a-energy-label.pdf
https://clima.vip/offer/invertoren-klimatik-gree-pular-gwh09agb-k6dna1b/

futesi szezonban merve a SCOP elteres 0,2, a szezonban szamitott felhasznalasok elterese 42kW (835 kW - 833 kW)

ezek szerint 0,1 SCOP ertek 21 kW felhasznalast jelent szamitott szezonban

(#50074) Angel2014 válasza ProdyG (#50062) üzenetére


Angel2014
addikt

Minek?

Ez olyan vegyszer, hogy egy ilyen befújó bőven elég ha hidegen csinálod.

Felteszed a zsákot, befújod, vársz 15 percet és utána kéne egy erősebb nyomású tiszta vízzel átmosni.

Ha esetleg veszel én szívesen elfelezem veled mert nekem is kell.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50075) tibibi válasza toome1985 (#50055) üzenetére


tibibi
őstag

Alacsony teljesítményen az enyémnek is ilyen hangja van

(#50076) toome1985 válasza tibibi (#50075) üzenetére


toome1985
tag

Hát áll mellete egy másik ami meg kb hangtalan. Ugyanakkora területen ugyanazzal a beállitással. Szóval ez nem üzemszerü. Ha mindhárom igy kerregne azt mondom oke de ha csak egy neadjisten kettő hangos akkor valószínű valami gond van vele. Mindegy is amúgy, délután ránézek a csövezésre ha meg tudom oldani megoldom ha nem akkor majd a szerelő megoldja.

(#50077) herdsman12 válasza ProdyG (#50050) üzenetére


herdsman12
őstag

Egyelőre csak "pályán kívülről" kiabálok, másfél hetet hűtött, három napot fűtött a klímánk és még nem takarítottam, pedig már van egy szem valami a szűrőn. [kép]
Először vettem egy kézi készüléket, de az harmat gyenge volt, most egy Karcher KST 2 áll készenlétben.
Vannak itt páran, akik rendszeresen tisztítják sk a klímájukat kézi készülékkel, Sanytol fertőtlenítővel, talán ez a legolcsóbb megoldás.
25 körül már a kézinél egy fokkal komolyabb készüléket is találni akcióban, jófogáson, stb.
Ahogy itt olvastam a kimondottan klímatisztító vegyszeres tisztítás (pl. Frionett, stb) évi 1-2 alkalommal ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#50078) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék fűtésre alkalmas klímával kapcsolatban. Ha minden igaz pályázni fogok az idei napelemes támogatásra amiben a klíma is benne van. Multi megoldást támogatnak (4 beltéri, 1 kültéri) 1,1 millió forint amit ők állnak (anyag+munkadíj). Meg van szabva, hogy az SCOP legalább 4,1-nek kell lennie. Milyen márkában érdemes gondolkodni? Max 3 vagy 4 beltéri egységre lenne szükség ez biztos. Nézegettem a Panasonic Free multi családját, de igencsak kemény ára van! :) Milyen márkákkal és típusokkal érdemes foglalkozni amik megbízhatóak fűtésre is? Még nincs meg a pontos hőszükséglet számítás, de számoljunk kb 6-8 kw-ot. Itt most csak az arányok érdekesek legfőképpen, hogy megéri-e például a Panasonic jóval nagyobb költsége?

(#50079) karasz_att válasza szricsi_0917 (#50078) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

Szia! A klimetelepites tamogatast hol talaltad benne?

(#50080) szricsi_0917 válasza karasz_att (#50079) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia,
A levegő-levegő hőszívattyúknál az anyag és munkadíjjat is tartalmazza a tétel (23.oldal)

(#50081) pjen válasza feco70 (#49966) üzenetére


pjen
félisten

Szia, kicsit még érdeklődtem. Felhívtam az Elmü műszaki osztályát, ott nem tudták mégmondani, közölték, hogy kérdezzek meg egy reg.szerelőt. Felhívtam egy reg szerelőt mondta hívjam az Elmüt, de szerinte nem kell semmi. Mkor mondtam, hogy az Elmü küldött hozzá jól kiröhögött. Végüo felhívtam azt a szerelőt aki csinálta a H tarifát. Szerinte be kell jelenteni és van is ilyen nyomtatvány. Irtam mailt az Elmü- nek, valamit majdcsak válaszoonak. :)

(#50082) karasz_att válasza szricsi_0917 (#50080) üzenetére


karasz_att
csendes újonc

Köszi! Akkor a 4,1-es SCOP is itt esz valahol, gondolom

(#50083) bogabi válasza PROTRON (#50066) üzenetére


bogabi
senior tag

60-100k-ból ha napokig nem is, de 6-8 óráig megoldható áramszünet idején egy átlagos gázkazán + egy-két keringető szivattyú áramellátása.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#50084) feco70 válasza pjen (#50081) üzenetére


feco70
senior tag

De jó, fogalmuk sincs :D
Amikor beszéltem telefonon velük, hebegett habogott előszőr az ember, aztán mondtam neki , hogy a szerelő szerint nem kell semmi. Akkor mondta várjak és megkérdezi, elég sokáig vártam mire visszatalált a telefonhoz, hogy mit mondtak azt meg már írtam. Itt se voltak kèpben. Én ahoz tartom magam amit mondtak, kicserélem a gépet és kész

(#50085) pjen válasza feco70 (#50084) üzenetére


pjen
félisten

Én is.

(#50086) toome1985


toome1985
tag

Szétkaptam a sensirákat. Nagyjából sikerült elrendezgetnem a belsejét. Amit észrevettem hogy van két cső ami nagyon nem mindegy hogy áll mert be tudja fesziteni a kompresszortamitől nem ül a gumin rendesen ezeket addig nyomogattam amig a lehető legszendesebb nem lett. A hővédő textil is szopatott mert a sarokban hátul nagyon nem mindegy hogy van. Adott pozícióban képes olyan hangot adni mintha fém a fémmel találkozna. Eligazgatva egészen csendessé váltak a gépek. A búgás is halkabb lett szóval igazából megoldódott a zörgés.

(#50087) pjen válasza feco70 (#50084) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezt írásban is kérhetnéd és átküldhetnéd nekem is. :R 0

(#50088) feco70 válasza pjen (#50087) üzenetére


feco70
senior tag

Nem foglakozok vele, te nem is eon nál vagy.

(#50089) pjen válasza feco70 (#50088) üzenetére


pjen
félisten

Már igen,az MVM az eon.

(#50090) Eleba


Eleba
csendes tag

Sziasztok! Relatív jó áron hozzá tudnék jutni egy Daikin stylish klímához. FTXA-35AW. Szerintetek mennyire jó fűtésre? Kb. 35m2 lakást fűtene. Köszi...

(#50091) pjen válasza Eleba (#50090) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívjál ki egy klímást. Az hogy 35 nm nem sokat mond. Milyen nxílászárók vannak, van e szigrtelés falon, födémen, milyen a tájolás?Önnálló ház vagy mondjuk 3 oldalról védett stb.

(#50092) waveson válasza Eleba (#50090) üzenetére


waveson
tag

A klíma az jó fűtésre, kérdés a házad hőszigetelése milyen, mert nagyon rossz hőszigetelésnél hangosabb lesz a klíma. Na meg többet fog kérni energiából.

(#50093) tibibi válasza toome1985 (#50086) üzenetére


tibibi
őstag

Elég szomorú,hogy neked kell rendesen összerakni :W

(#50094) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, mi a gyakorlat, ha nem tudom elérni az eredeti telepítőt? (Azaz elérem, folyamatosan visszahívást ígérnek, aztán nem hívnak vissza.)

Kevesebb, mint egy éves telepítés, a beltéri egységet akarom áthelyezni. Ha mással szereltetem át, gondolom bukom a garanciát. Mit javasoltok? Június óta húzódik az ügy, kicsit mérges vagyok már.

[ Szerkesztve ]

(#50095) pjen válasza KilgoreTrout (#50094) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem bukod a garit, de azért kérdezz rá. Én sem azzal tartatom karban aki telepítette.Ad hivatalos számlát.Persze hiba esetén minél több a szereplő annál több az egymásra mutogatás.

(#50096) Eleba válasza waveson (#50092) üzenetére


Eleba
csendes tag

Köszönöm a választ (pjennek is), nem volt pontos a kérdésem. Lakás, szigetelve, 1 oldalról szomszédokkal, a többi nem védett (de szigetelt). 3 rétegű műanyag nyílalászárók.
Most is klíma fűti, csak már 15 éves on/off, elég hangos, de hőmérséklet ok. Ennek a helyére menne az új. A kérdés arra irányul, hogy ha van ezzel modellel tapasztalat, mennyire bírja a terhelés hosszú távon? Illetve elérhető-e valahol COP táblázat, milyen a hatásfoka a mínuszokban?
Köszi.

(#50097) Sraff válasza Eleba (#50096) üzenetére


Sraff
tag

Ha erről van szó, akkor ez mindent is tud. :))

(#50098) baloghgabor válasza Sraff (#50097) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mondjuk az ára valóban hatalmas. De a tudása? A csili-vili dolgokat leszámítva, majdnem egy átlagos klíma is lehetne. Mondjuk nem nálam, az biztos. Az öreg Fujitsu Leca-m tud majdnem ennyit. Igaz közel egy évtizedes és anno 165ezet volt az ára. :))

bégé

(#50099) Eleba válasza Sraff (#50097) üzenetére


Eleba
csendes tag

Igen, erről, jóval olcsóbban kapnám, perfera ár alatt, beszerelve. Viszont engem sem érdekel a parasztvakítás, csendes, és megbízható legyen.

(#50100) toome1985 válasza tibibi (#50093) üzenetére


toome1985
tag

Hát ez van. Egyébként lehet pont én voltam az aki kicsit megyomorgatta a dobozt és ettől jött elő a zörgés. Azt hittem valami cső összeér de nem. Ez van ha rossz helyen nyomkodja meg az ember a kültérit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.