Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!
Technikai kérdés:
Amikor a klíma csöveit, vezetékeit a falba süllyesztik, akkor kap egy levehető fedelet (vagyis a kábelcsatorna van-e besüllyesztve), vagy vissza is van vakolva (ha gond van, akkor lehet ugye kibontani)?

(#49352) pjen válasza Sraff (#49351) üzenetére


pjen
félisten

Ha a falba sülyesztik akkor el van vakolva, ha gond van lehet bontani.Sajnos.

(#49353) Sraff válasza pjen (#49352) üzenetére


Sraff
tag

Köszi, akkor marad a külső kábelcsatorna.

(#49354) vihartigris


vihartigris
őstag

Békéscsabára tudtok ajánlani szerelőt új klíma kiépítésre?

bármi reciproka a semmi

(#49355) herdsman12 válasza vihartigris (#49354) üzenetére


herdsman12
őstag

Bakonyi klíma július közepén bő két hétre jött szerelni.
A coolklima helyben nem foglalkozott velünk, üzletkötő július 17-e óta nem hívott vissza.

(#49356) herdsman12 válasza pjen (#49051) üzenetére


herdsman12
őstag

Jófogáson találtam egy bontatlan, garis Karcher KST 2-t. Ránézésből talán a padlófejben különböznek, az SC 2 tépőzáras, a KST 2 csipeszes.
Hogy működik nálad a rendszeres tisztítás? Mindig lebontod a burkolatot?

(#49357) mrmft válasza herdsman12 (#49356) üzenetére


mrmft
senior tag

KST2 a regi modell. Tescoban lattam 25ezerert par hete, lehet meg mindig tart a keszelt, nezd meg!

(#49358) tibibi válasza Sraff (#49353) üzenetére


tibibi
őstag

Legrosszabb esetben is kb. 0.5% az esélye,hogy bontani keljen ;) főleg ha nincs benne toldás.Szóval ha betudod sülyeszteni sokkal szebb lesz .

[ Szerkesztve ]

(#49359) vihartigris válasza herdsman12 (#49356) üzenetére


vihartigris
őstag

:R

bármi reciproka a semmi

(#49360) F.N. válasza rmihaly (#49325) üzenetére


F.N.
tag

Ennél jobban, és érthetőbben Én sem tudtam volna megfogalmazni.
Köszönöm. :R
Sajnos általában beleesek abba a hibába, hogy feltételezem, minimális
működési és/vagy hőtani ismeretekkel is rendelkezik a másik fél.
Ami persze nem gond, csak nem megy át, amit próbálok elmagyarázni.

(#49361) F.N. válasza Angel2014 (#49332) üzenetére


F.N.
tag

Hidd el, hogy abszolute nem cseszegetésből írtam.
De ha egy hozzászólás érdekel, akkor megnézem mire válaszolta,
mi volt az előzménye, és még annak az előzménye is érdekes lehet.
Abban pedig az volt, hogy tesztelte új, jól szigetelt lakásban.
Fűtésre Én is csak szükség miatt használtam Sensirát, mert volt.
Most éppen nincs, mert még a használtat is elvitték beszerzési áron.
Lehet vele fűteni, mint szinte mindegyikkel, de vannak gyenge pontjai.
Panelban laksz falra szerelt Sensirával, télen meg fogod tudni mire gondolok.

(#49362) F.N. válasza baloghgabor (#49326) üzenetére


F.N.
tag

Persze hogy leadott teljesítmény.
#49312
LTCA -10-en 4 kW-ot ad 2,52 COP-al, azaz 1587 W-ot kér.
FTXP -7en 2,48 kW-ot ad 3,19 COP-al csak 777 W-ot kér, azaz felét.

Benne van világosan.
Ezért mondtam, hogy nem árt ha ismerjük az előzményeket.

(#49363) gabor9991 válasza F.N. (#42484) üzenetére


gabor9991
őstag

Azt szeretném kérdezni az ötleteddel kapcsolatban hogy ez egy syen muse esetén is használható?
Elvileg van benne csepptálca és karter fűtés is.
Egy sensira van már itthon abban semmilyen kiegészítő fűtés nincs és az itt olvasottak alapján ez nem feltétlenül baj viszont a syen rendelkezik ezzel a fantasztikus tulajdonsággal és az a terv hogy a daikin és a syen amíg a külső hőmérséklet függvényében gazdaságosan működnek addig ezzel fűtenék kb 85m2-t.
Azt szeretném kérdezni hogy ennek a karter fűtésnek kell-e folyamatosan fűtenie a kompresszort fűtés módban vagy teljesen felesleges? Illetve lehet-e probléma abból ha csak termosztátos vezérlés kapcsolgatja ki-be a tálca fűtéssel együtt?

(#49364) gyuszos válasza F.N. (#49361) üzenetére


gyuszos
tag

Mennyire ismered a Perfera kültéri pcb felépítését?
Lehetséges, hogy van benne kimenet a csepptálca fűtésnek, de magát a fűtést nem szerelik csak a nordic változatokba?

(#49365) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Biztosan

Kiegészítő fűtésre keresek klímát, kb 30 m2-t kellene vele befűteni.

A 150.000 - 200.000 Ft-os kategóriában mit tudtok ajánlani?

Ár-értékarányban melyik a legjobb?

Biztosan felháborító lehet, hogy a prémium japán klímákkal kapcsolatos viták közepette rákérdezek, de a legolcsóbb budget klímákkal pl (Heiner, Star-Light, Airfel, Manta) érdemes foglalkozni? Az egyel felettük lévő kategóriával, Mideaval, Fisherel, Hisense-el? A webshop-os, árukeresős hozzászólások vegyesek, meglepő módon sokan még az Airfelt és a Star-Light-ot is dicsérik.

Valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatosan (vagy csak előítélete)?

Én egy AIWA klímát néztem, mivel 10 év garanciát adnak rá, a brand japán, a kompresszora japán gyártmány, míg a készüléket Taiwanon rakják össze. Papíron jónak tűnik, [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#49366) elfelejtette válasza Vladislav (#49365) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem ártana némi kiegészítő információ arról a 30 m2-ről. Lakás, vagy családi ház? Szigetelés, nyílászárók, szomszédok, stb.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#49367) pjen válasza Vladislav (#49365) üzenetére


pjen
félisten

Rokonnál 11 db Fisher klíma a fő fűtés két szinten.Most kezdik a negyedik telet, eddig hibátlan.A házi dokinál is egy Fisher fűt, dicséri.

(#49368) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Régi családi házról van szó. Az egy légtérben lévő nappalit, étkezőt és konyhát kellene fűteni.

Az épület le van szigetelve (10 cm EPS) a födémet ebben az évben tervezzük szigetelni üveggyapottal, a nyílászárók kb 5 évesek, hőszigeteltek. Kiegészítő fűtésként szeretnénk használni a klímát ősszel és tavasszal.

Üdv: Vlad

(#49369) Angel2014 válasza F.N. (#49361) üzenetére


Angel2014
addikt

De nem hiába írtam én is 5x legalább hogy a daikin is teszteli és úgy adja ki ezeket az értékeket.

Többen írták és én is nincs gond a fűtéssel.

Nála van sajnos akkor csak ott nem stimmel valami.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49370) #72755712 válasza Vladislav (#49365) üzenetére


#72755712
törölt tag

200 ezerért lehet venni használható klímát, de erre rájön még a ~60-80 ezer szerelési költség.
A linkelt AIWA nekem gyanús: nem látok típusszámot, se SCOP értéket. Papíron ideális lenne ennyiért.....

(#49371) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Klímákat szeretnék a nappaliba és a hálószobába.
A szerelőtől kaptam ajánlatot. A kérdésem az, hogy szerintetek megbízhatóságban mi a sorrend?
Mitshubishi AP35VG
Mitshubishi HR35VF
Panasonic KIT-TZ35
Daikin FTXF/RXF35A

A legfelső a legdrágább, a Daikin a legolcsóbb.

Köszönöm

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#49372) toome1985


toome1985
tag

[Reggel megjöttek a gépek.] Van 2 hetem befelyezni a nappalit. :))

(#49375) Galahed válasza CB (#49371) üzenetére


Galahed
senior tag

Anno amikor magamnak kerestem, kb ugyanezek voltak amik közül választottam.
Tavaly a klimaszerelő és itt a fórumon lévő klimások is azt mondták, hogy az AP-s Mitsubishi-t vegyem. És az is lett. Nem bántam meg. (AP50-est vettem)

Az akkori nyomozásom alaján én azt a sorrendet választanám amit leirtál, de a Daikint lehet, hogy a Pana elé tenném.

(#49376) feco70 válasza CB (#49371) üzenetére


feco70
senior tag

Én a Mitshu választanám, AP de ha csak hűtésre kell akkor elég a Daikin

(#49377) waveson válasza Angel2014 (#49374) üzenetére


waveson
tag

Most télen úgyis kiderült, idén sokan gazdagodtunk Daikinekkel! ;] Szerencsére!! Én is a fórumon olvasottak alapján vettem meg a Daikin Comforámat. Meg lesznek Sensirák meg egy Cooper Hunter Arctic is majd (kis háziállatoknak ha esetleg télen elmegyünk 1-2 napra, abba a szobába raknánk őket ahol az arctic lesz, hogy azért valami fűtés legyen ott). Nálam az idei év a teszt éve, megírom majd a tapasztalataimat.

(#49378) CB válasza feco70 (#49376) üzenetére


CB
senior tag

Köszi a válaszokat. Hűtésre-fűtésre használnám mindkettőt.
Igazából a hálószobába 2,5 a nappaliba 3,5 kW-os lenne. Az AP Mitshubishi-ből a 2 darab beszerelve 866000 Ft lenne.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#49379) Vladislav válasza CB (#49378) üzenetére


Vladislav
tag

És ez a beruházás megtérül? Teljesen kilehet vele váltani a gáz-cirkót?

Üdv: Vlad

(#49380) pjen válasza Vladislav (#49379) üzenetére


pjen
félisten

Megtérülni lehet, hogy nem fog, de normál méretezéssel simán kiváltja a cirkót.Klíma meg egyébként is kell.

(#49381) Angel2014 válasza waveson (#49377) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm!

De tényleg miért nem lehet így bánni és beszélni az emberekkel? Fecóval is ahogy beszélnek a víz kerülget. Nem akarom magam kitíltatni magam a PH-ról és a fórumról sem. Ismernek már a mmoddik milyen vagyok..de azért kíváncsi lennék személyesen milyen bohóc lennék Strezi vagy stelázsinak. Én megbírom adni a tiszteletet másnak ők miért nem??

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49382) CB válasza Vladislav (#49379) üzenetére


CB
senior tag

Nem akarom kiváltani a fűtést.
A hűtés a fő feladat, viszont átmeneti időszakokban fűtés helyett is használnám majd.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#49383) gyuszos válasza Angel2014 (#49381) üzenetére


gyuszos
tag

Ne húzd fel magad, nem ér annyit.

"de azért kíváncsi lennék személyesen milyen bohóc lennék"
Amúgy meg tudod aki nagyobb darab legfeljebb nagyobbat esik.... :K

(#49384) Vladislav


Vladislav
tag

A RECHI kompresszorokról esetleg már hallottatok? Milyen a minőségük? Elviekben ilyen típusú kompresszor van az általam megvételre tervezett klímában.

Üdv: Vlad

(#49385) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy hulye kerdesem! :W
Mitshu MSZ/MUZ-HR35VF szeretnem kiprobalni a futes mode-ot hogyan tudom futes modba kapcsolni?
Tavkapcson beallitom amit kell, heating, pl 25 fok hiaba varok akar 5 percet is, nem igazan fujja a meleget, vagy teljesen felreertelmezek valami?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#49386) gabor9991 válasza lockdown90 (#49385) üzenetére


gabor9991
őstag

Tedd fel 30 fokra maximum ventilátor mellett.
Fújnia kell a meleget.

(#49387) theooracy válasza lockdown90 (#49385) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Először győződj meg róla, hogy biztosan fűtési üzemmódba raktad-e, nem pedig hűtésre. Nagyon hasonlóak a jelzések a távirányítón. Utána emeld a hőfokot pl. 30 fokra és úgy próbáljad. Nincsen nagyon hideg még és ha a helyiségben ahol a klíma van csak egy-két fokkal van kevesebb, nem fog túl meleget fújni.

(#49388) Atomgeszi válasza lockdown90 (#49385) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fújja már?
Mitsunál egy ilyen coronavirus ikon a fűtés. :D Legalábbis a Zen-en.

[ Szerkesztve ]

(#49389) lockdown90 válasza Atomgeszi (#49388) üzenetére


lockdown90
senior tag

Mukodik, koszontem!

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#49390) waveson válasza Angel2014 (#49381) üzenetére


waveson
tag

Fene tudja nem szoktam foglalkozni azokkal akik nekem nem szimpatikusak, remélem nem lesznek sokan ezen a fórumon mert itt elég normális az átlagos hangnem.

(#49391) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!

1-2 éven belül tervezünk tetőtér beépítést, felújítást a házunkban, ez magával vonja majd a teljes fűtés korszerűsítést is. Tégla építésű, jó nyílászárókkal rendelkező, jelenleg szigeteletlen a ház, most kb. 100 négyzetméternyi alapterülettel.
Több megoldáson is gondolkodtam, ha lenne pár vélemény, tanács, megköszönném.
Jelenleg egy hagyományos, nyílt égésterű gázkazánunk van, ezzel vettük a házat anno.
Első megoldásként radiátor, fűtéscső csere, plusz új kazán merült fel.
Mivel nagyon olcsón kapom az áramot kb. évi 15000 kWh-ig, felmerült az elektromos fűtés/hűtés is.
Legjobban a Nordart panelek tetszenek az egyszerűség miatt, de ugye akkor ugrana a kedvezményes áram, ha jól számoltam az átlag fogyasztást.
Hőszivattyún is gondolkodtam, fal vagy mennyezetfűtéssel, de fan coil is szóba kerülhet.
Viszont felmerült a klíma is, mint hűtés-fűtési rendszer. Mennyire lenne ez alternatíva a gáz helyett?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#49392) rmihaly válasza Móci (#49391) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Nem írtad mennyi a gázszámlád de szerintem egy éves 100e-s gázszámlánál nem alternatíva :)
Szerintem első a szigetelés - a tetőtér beépítésnél is ez legyen az egyik szempont.
Ismerősöm is kb 80m²-es lakásnak építette be felső szintjét és kb 15-20%-al több csak a gázfogyasztás.
Mivel az alsó szint is szigetelt így éves 100eFt körül van a gázszámlája (két szint).
Ha nálad is hasonlóak az adatok akkor egy 3milás hőszivattyú 30 év alatt térülne meg.
Persze az más ha már teljesen roncs a gázkazán és cserélni kell, de akkor is alternatíva lehet egy kondenzációs kazán is.
Hőszivattyú fan coil, klíma jó lehet de nem olyan komfortos mint a radiátoros/padló fűtés.

Üzemeltetésben a hőszivattyú a legolcsóbb - és mivel olcsón kapod az áramot így szinte mindegy mennyit megy :)
Csak drága kiépíteni.
Ha jó a szigetelés akkor mindegyik fűtési/hűtési megoldás kevesebbet kér, így érdemes ezzel kezdeni. Amennyivel többe kerül egy 15kW hőszivattyú egy 6kW-oshoz képest annyiért le is tudod szigetelni.
Neked nem fontos a teljesen hőszivattyús üzem se, mert olcsó az áram, igy arra a 10-15 napra amikor nem tudná kifűteni a lakást nyugodtan mehet a cekász.

[ Szerkesztve ]

(#49393) tibibi válasza Móci (#49391) üzenetére


tibibi
őstag

Ha mindig olcsó lesz az áram akkor érdemes lehet klímában gondolkozni .

(#49394) Móci válasza rmihaly (#49392) üzenetére


Móci
addikt

Több, mint 100k a számla, azért is érdekel több lehetőség.
Mondjuk szigetelve valószínűleg változik majd a helyzet, de egyelőre látni kell majd mennyi lesz a tetőcsere és egyéb mókák.
Mondjuk a plusz 15-20% valóban nem sok, plusz egy kondenzációs kazán kevesebbet is fogyasztana a mostaninál.
Komfortra passz amúgy, klímás fűtésű házban télen nem sokat voltam, hőszivattyúsban abszolút nem még.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#49395) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok.

Most állok klímavásárlás előtt. A CASCADE Bora klímákról általánosságban mik a vélemények?

(#49396) mrmft válasza Boss81 (#49395) üzenetére


mrmft
senior tag

Minimalis felarert kapsz legyegesen jobb minosgetet es szolgaltatast, az alap Mitsubishi, Daikin, stb modellekbol.

(#49397) Jenne válasza Boss81 (#49395) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Egyet értek mrmft topiktárs véleményével... :K
Ez a Gree harmad vonala, évekkel ezelőtti technikai fejlesztésekkel, gyengébb minőségű beépített alkatrészekkel...stb.
Akkor inkább már egy GREE Pulse, ha a kínai vonalon akarsz maradni.
Bár nem vagyok klímás szaki, de mostanában eléggé körüljártam a témát, mert jövő tavaszra klíma csere esedékes. Van itt a városban elég sok klímás cég, köztük 5-6 olyan, akik komoly referenciával is rendelkeznek. Voltam szinte mindegyiknél és egyöntetű vélemény, ne vegyek az alsóbb kategóriásokból. A Cascade is ez. Például a Bosch vagy a Whirpool vagy az AUX klímákra ha hívják, ki sem mennek javítani, de ilyeneket nem is telepítenek. Erre a szintre már nem mennek le a minőséggel.Tapasztalatuk, hogy ezekbe a gyenge minőségű alkatrészeket, részegységeket építik be. Példának mondta az egyik cég, hogy a Whirpool és az AUX klímákba olyan ocsmány minőségű elpárologtatókat raknak be, csoda hogy egyáltalán működnek azokkal. De a kompresszorok is sok évvel ezelőtti fejlesztések, a már kopott/pontatlan gyártósoron még gyártják, jó az még az olcsóbb cuccokba, mert még el lehet adni.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49398) Angel2014


Angel2014
addikt

Itt a lengyel Allegrón ami olyan mint nálunk az emag is érdemes körbe nézni.

78-ft 1 zloty.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49399) Angel2014 válasza Angel2014 (#49398) üzenetére


Angel2014
addikt

Vagy ez a 5kw os gree amber se rossz 300 k -ért.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49400) rmihaly válasza Móci (#49394) üzenetére


rmihaly
tag

A gázszámla jó kiinduló adat - főleg ha megvan több évre visszamenőleg.
Az nagyságrendileg megmutatja hogy a lakásodnak milyen a hőigénye, a te szokásaidnak megfelelően.
Tegyük fel hogy csak a meglévő kazánt szeretnéd hőszivattyúra cserélni. Csak ezzel a cserével (ugye olcsóbban kapod az áramot) annyival csökkenne a gázszámlára fordított költség amennyivel olcsóbban kapod de kb 2-3millió a hőszivattyú.

Gázkazán csere: ha a kéményseprő és a gázszolgáltató nem támaszt speckó igényeket (értsd, sima kéménybélelés és készülékcsere elég) akkor 1millió környékén megvan. A fűtési költség 20-40%- is lehet kevesebb. Jobb modulálás és vezérlés miatt (kéményvesztesség csökkenése).

A 15000kWh kedvezményed kb 1500m3 gázzal egyenértékű.
A gáz kb 3x olcsóbb mint az áram. Ha a kedvezményed ennél kisebb akkor nem érdemes a tisztán elektromos (nordart infra) panelekkel kiépíteni a fűtést.

Klímás fűtésről. Jó, működik, de: folyamatosan megy a venti. Nem olyan csendes mint a radiátoros/padló fűtés. Sok beltéri kellene így annak kiépítése is kb annyi mint egy hőszivattyúnak. Kis helységbe nem építhető, így fűrdő wc-be külön megoldás kell.

Itt valaki belinkelt egy energetikai tanusítás részletet.
Új lakásnál kb 35W/m2 a hőigénye az épületnek (tehát -11C-ban 20C belső hőmérsékletnél ennyi energiát kell pótolni)
Nekem ez régi háznál 100W/m2. Csak a padlást szigetelve 65W/m²-re csökkent.
Tehát ha pl most szigeteletlen az épület, 10cm EPS-el kb felére is csökkenthető a hőigény. Mivel ez jelentős változás a fűtőberendezést is illik ilyenkor cserélni - mert előfordulhat hogy a korábban beépített berendezés túlméretezett lesz ezáltal rossz hatásfokkal üzemel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.