Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Hauptmann válasza vtechun (#50397) üzenetére


Hauptmann
addikt

Megrendeltem, kifizettem, aztán 'out of stock lett'. :DDD Lehet, hogy ez sima elárazás volt, aztán törlik az egészet. '

(#50402) HavocS


HavocS
senior tag

Miután sikerült végre választani egy készüléket, gondoltam ránézek már, mi ez a legendás LTCA amit itt olyan sokan emlegetnek, és hát újra elbizonytalanodtam :DDD
Az euroventes adatokat böngészgetve kijött, hogy a papíron 4 kW fűtésű Daikin FTXP35M igazából gyengébb, mint a 2.8 kW-os Fujitsu 09LTCA. Plusz a Daikin 300W-ig tud leszabályozni, az LTCA 180W-ig. Ráadásul árban sincs hatalmas különbség közöttük, a Daikin 350+60k szerelés ahol néztem, a 09LTCA 409k+30k szerelés akciósan, így nagyon harmatos a különbség a kettő között árban is. És ahogy visszaolvasom a topicot nagyon úgy tűnik, hogy ez ebben az árkategóriában közel verhetetlen.
Mondjuk a wifi hiánya egy 400 ezres gépnél elég szomorú, de igazából úgyis csak a fogyasztást nézegetném rajta.
Jó, hamar eljutottunk onnan, hogy 500-ból két klímát, oda hogy 400+szerelés darabja, de a tapasztalatok, meg a lehetőség hogy akár teljesen ki tudnánk váltani gázt elég csábító. A pénz végülis megvan és csak inflálódik.
A kérdés, hogy vajon a 40 ezres felárat megérné-e a 12LTCA? Alapból egy 25 és egy 30 nm-es szoba lenne fűtve, de azért a mínuszokban nem ártana ha a konyhába-előszobába is jutna belőle, -20-ban hatalmas különbség van a kettő között (09: 2,38 kW; 12: 3,63 kW) és a 12LTCA-ra is van szerelési csomag akció, így 480-ból kijönne kompletten darabja.

A csepptálcafűtés mennyire fontos? Meg lehet lenni nélküle, okoz gondot ha befagy? Látom itt többeknek van LTCA készülék, az hajlamos-e a befagyásra?

[ Szerkesztve ]

(#50403) Hauptmann válasza HavocS (#50402) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt hiszem, windy írta, hogy a fűtésre optimalizált japánoknál nincs fűtőszál, máshogy oldják meg a fay elleni védelmet.

Ha fűtésre kell, az LTCA-val nem fogsz mellélőni. A wifi hiánya szerintem ne tántorítson el, szerintem nem sok értelme van (legfeljebb ha van egy nem lakott lakásod, házad, és távolról ki- bekapcsolod a temperálást), a fogyasztásmérést meg okoskonnektorral is meg tudod oldani. Na, meg Mátyás mondta, hogy kb. 0 védelem van rajtuk, aki egy kicsit jártasabb a hackelésben, wifin kívülről tud szórakozni vele.

(#50404) falabu88 válasza Hauptmann (#50401) üzenetére


falabu88
aktív tag

Ha nem törlik a rendelést, akkor amint lesz feladják. Elég népszerű termék :) Van akinek már postázták azok közül akik tegnap este rendelték, nem kamu ár :)

(#50405) baloghgabor válasza HavocS (#50402) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Igaz nekem a 09 van, a kicsi, de nem hiányzott a wifi belőle nekem soha, a kandallóban sem volt (gáz a közelben sincsen, de úgy tudom azokban sem nagyon van). :D A csepptálcafűtés sem hiányzik, igaz volt már -25© is felénk, amikor míg vígan dolgozott. Igaz akkor már hangja és a fogyasztása is nagyobb volt kissé. :) Fél évtizede rendben megy ősztől tavaszig.

bégé

(#50406) feco70 válasza HavocS (#50402) üzenetére


feco70
senior tag

Kérdezz rá ,hogy egyáltalán van e valahol. Az utolsó kettőt a klímásom hozta el az egyik helyről, azt mondták majd jövőre talán lesz.
Más klímás is mondta ,hogy nincs már sehol, de aztán hátha

(#50407) LanyUs válasza 4marul4 (#50386) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam is volt év elején garanciális ügy. Budapesten nem volt panel, ezért kizárólag az én gépemhez ( Comfora ) gyártottak gyorsan egy panelt Belgiumban. Pár nap alatt elkészült, majd 2 nap alatt Olaszországon keresztül a telepítőmnél volt. Itt sok múlik a telepítő hozzáállásán is.

(#50408) HavocS válasza feco70 (#50406) üzenetére


HavocS
senior tag

Ahol nézem azt írják, külső raktárból 2-3 napon belül, aztán ez lehet hogy csak ráírják mindenre :D
@baloghgabor, Te mekkora területet fűtesz vele?

(#50409) baloghgabor válasza HavocS (#50408) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Elvileg 20 m2 a szoba, de mellette a konyha, amiben sparhelt van, ez előtt előszoba és a kis szoba (12 m2), ahol Fujitsu Leca van és a fürdő. ~65 m2 összesen a fűtött így. Sokszor nincsen csukva egyik ajtó sem. Gyorsan nem megy a meleg sehova sem, de ha folyamatosan van temperálva, akkor egészen jó. Szabadnapon sparhelt is besegít, ezen főzök, sütök, akkor nem is mennek már a klímák sokáig, csak alig keverik a levegőt. ;)

bégé

(#50410) LanyUs válasza HavocS (#50402) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez egy nagy rejtély! Én is belezavarodtam régebben [link]
FTXP35L melléképületen fűt 25m2+30m2-ert. Megy neki simán. Viszont a kültéri venti által keltett légörvény engem szinte minden klímánál idegesít, tehát ha teheted földre és távolabb a hálószoba falától.

(#50411) falabu88 válasza Hauptmann (#50401) üzenetére


falabu88
aktív tag

Közben nekem már fel is adták a reggeli rendelést :)

(#50412) Hauptmann válasza falabu88 (#50411) üzenetére


Hauptmann
addikt

Most jött nekem is a shipped.

(#50413) pjen válasza Hauptmann (#50403) üzenetére


pjen
félisten

Az én panámban van csepptálca fütés.

(#50414) windy válasza HavocS (#50408) üzenetére


windy
tag

Nekünk van két darab belőle raktáron. Szerintem máshol már nincs. Jövőre lesz megint az importőrnek.

(#50415) waveson válasza HavocS (#50366) üzenetére


waveson
tag

Szia! Ilyenem van 2 bár még csak 3 hónapja, elképesztő mód szeretem.
Szerintem nagyon halk, nagyon keveset fogyaszt (szemtelenül :D), és a 120nm-es lakást egyedül befűtötte még 0 fokban is úgy hogy trágya a szigetelés sok helyen. Igaz van egy "segédje" már, és holnap lesz még egy klíma, de teszteltem hogy csak a Comfora ment, és megoldotta gond nélkül, 6kWh áramot fogyasztott egész nap, 22.8 fokon tartotta a nappalit, a többi helyiségben értelem szerűen hidegebb volt valamivel, a legtávolabbi helyeken már 20 fok volt "csak". De nem is 120nm-re javasolja a gyártó, és óránkénti 250Wh fogyasztással oldotta meg mindezt. Akárhonnan is nézem, ez nem lehet egy rossz termék.
Hogy hogy viselkedik -15ben, azt még nem volt alkalmam megtudni.

(#50416) mgoogyi válasza windy (#50414) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Fuji kérdés:
Ti ki szoktátok tölteni a garifüzet elejében lévő beüzemelési jegyzőkönyvet hiánytalanul?
Mennyire szigorú a Fujitsu disztribútor ilyen ügyben?

(#50417) windy válasza mgoogyi (#50416) üzenetére


windy
tag

Érdemes rendesen kitölteni, mert ha garis ügyintézésre kerül sor, akkor ránézhet a Columbus a garifüzetre. Ha rendesen ki van töltve, akkor nincs mibe belekötni....

(#50418) 7Heads Drago válasza Janusz001 (#50400) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért a klímáknál nem árt figyelembe venni hogy mivel légáramlatot csinál van aki nem bírja. Akkor is ha alacsony fokozaton megy. Na meg pl ablaknál egy radiátor nem engedi a páralecsapódást, most nálunk pl ezzel van a gond. A másik meg hogy klímával elég nehéz pl ruhát szárítani. Ha nálunk radiátoros fűtés lett volna nem foglalkoztam volna a klímával.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50419) HavocS


HavocS
senior tag

Még egy gyors LTCA kérdés, itt a betápot a kültéri vagy a beltéri kapja? Ha felrakok egy konnektort a beltéri tervezett helyének a közelébe, az megfelelő lesz vajon?

(#50420) mgoogyi válasza HavocS (#50419) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Kültéri betápos.

(#50421) pjen válasza HavocS (#50419) üzenetére


pjen
félisten

A klímás a csövek mellett kiviszi a betápot is a kültérihez, nyugodtan tegyél konnektort bent.

(#50422) HavocS


HavocS
senior tag

Köszi!

(#50423) windy válasza HavocS (#50422) üzenetére


windy
tag

Én inkább a kültéri közelében helyezném el azt a konnektort....

(#50424) HavocS válasza windy (#50423) üzenetére


HavocS
senior tag

Na igen, csak belül simán a kötődobozból kihúzok egy kábelcsatornában egy fali (nem süllyesztett) konnektort ami 6-7 csavar meg tipli, addig kintre ugyaninnen tudok húzni, csak külön át kell fúrni a falat, és éri az eső meg a hó is ha éppen vízszintesen esik. A kültérit egyébként a beltérivel közös falra terveztem, a kettő között az a 60 centi távolság lenne ami a fal vastagsága, vagy ez teljesen rossz ötlet? Nyilván kérek majd helyszíni felmérést is telepítés előtt, de ha van valami tanácsod vagy ellenjavallat azt megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#50425) pjen válasza HavocS (#50424) üzenetére


pjen
félisten

A kültéri közelében, de belül. Szembe szomszédnak egy orom falon van kettő, olyan 4 méter magasan.Ha valami gond van nem túl egyszerű kihúzni.Nekem amíg nem volt H tarifám mind az 5 belső konnektorba volt dugva. :)

(#50426) karasz_att


karasz_att
csendes újonc

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Polar Balance gépekkel?
SIEH0025SDB, SIEH0035SDB
Hang, teljesítmény, ilyesmi

(#50427) HavocS válasza pjen (#50425) üzenetére


HavocS
senior tag

Értem, elvileg nem nagy távolságok vannak, de ezt majd úgyis megbeszélem a szerelővel.

Közben összedobtam paintben egy szög egyszerű kis alaprajzot, érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek a két klíma itt jó lesz? A nappaliban így közel esne a kötődobozhoz, és nem közvetlenül ránk fújna, a 3 méter csőhosszba elvileg pont belefér, a hálóban meg a duplaszárnyú ajtó fölé raknám, így nem közvetlenül ránk fújna, és nem is a fejünk felett lenne, valamint kötődoboz is van közelben (kék kör).
Fűteni most is csak ezt a két szobát szoktuk, illetve a fürdőt, de oda megy be valami sima 1 COP-s hősugárzó, arra a 2x10 percre amíg fürdünk elég lesz, valamint a konyhaajtót leszámítva az ajtók nyitva maradnának amúgy is, nagy hidegben esetleg a konyhaajtó is, oda esetleg kimegy a kazán rádiós termosztátja nagy mínuszokban 15 fokra beállítva, azt meg fel lehet venni 20 fokra heti háromszor két órára amíg párom főz.
Nyárikonyha fagytalanítása még érdekes kérdés lesz, oda vagy berakok minimumra levéve szintén egy hősugárzót temperálni, vagy mínuszokban direktre kapcsolom a központi fűtés keringetőszivattyúját (60W, nem vészes), aztán legfeljebb a házból húz ki egy kis meleget a radiátorokon keresztül, meg nem fagy bele a víz. Egy komplett klímát azért ide nem feltétlenül raknék még a legolcsóbból se, hogy csak fagytalanítson. Jövőre amúgy lehet belevágok a napelembe is, szóval elképzelhető hogy a gáz csak a tűzhelynek marad (a kazán meg lassan úgyis szétrohad szerintem).

Mit gondoltok?

(#50428) Strezi válasza HavocS (#50427) üzenetére


Strezi
őstag

Inkább egymás mellé a két kültéri az EK fara, hálóba is ellenkező oldalra a beltéri. Minden közelebb kerül, nem mindegy szereléskor, takarításkor sem.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50429) HavocS válasza Strezi (#50428) üzenetére


HavocS
senior tag

Az is felmerült, de két okból vetettem el:
Egyrészt a hálóban az ablak felett nincs elegendő hely, kötődoboz is messze van, a jobb sarokban már az ágyra fújna, a bal sarokban meg egy hatalmas szekrény (kb ott ahol most a kép tetején levő kültéri van), így azt fújná a levegővel, és pont tisztítás szempontjából nehezen lenne elérhető.
A másik, hogy az északkeleti homlokzatot nap soha nem éri, a délkeletit viszont még télen is elég sokáig, ezért jóval kevesebb energia menne leolvasztásra, nyáron meg nem számít, mivel úgyis csak este lenne használva hűtésre amikor a nap már nem süt oda, de az is lehet, hogy a nappali klímája bőven elég lesz éjszakára, hűteni annyira nem is kell, csak párátlanítani, amikor odakint 80% körül volt a páratartalom az már 27 fokban is kellemetlen, 50% páratartalmű, 25-26 fokos levegőben már simán lehet aludni.

Még a másik amire a hálót illetően gondoltam, hogy a beltéri a délkeleti oldalra menne úgy, hogy az ágy mellett fújná a levegőt, de egy kis szekrény ott is van, meg valószínűleg ott már zavaró lenne, hogy közvetlen a fejem mellett fújná a levegőt. Így legalább pont a szoba közepére menne.
Sajnos elég sok helyet kizár a központi fűtés előremenő csöve, mindkét ablak alatt van radiátor és falon kívüli leágazások, így a 12 centi hely a falaktól a legtöbb esetben már nem lenne meg.

(#50430) feco70 válasza HavocS (#50429) üzenetére


feco70
senior tag

Ment pü

(#50431) Sraff válasza HavocS (#50402) üzenetére


Sraff
tag

Esetleg ránézhetsz még a Mitsubishi AP sorozatra is. Jobbak az adatai fűtésre az FTX-nél.

(#50432) Tony21


Tony21
tag

No felkerült a Mitsu AP35, nagyon kultúrált kis masina.
Halk módja elképesztő, a légterelők mozgása hangosabb. Szerelő mondta is a társának, na ez az, amit nem tudnak a kínaiak :DDD
Fűtés nyélgáz módban (31 fok, max. fordulat) sem túl vészes a kültéri hangja, normál használat mellett meg alig pörög.

Fűteni meddig érdemes/lehet ezzel? Elsősorban a kültéri jegesedésére gondolok, mivel ha jól tudom nem fűtésre optimalizált, csepptálca fűtés meg nincs.

Még szokni kell egyébként, a komfortérzet (és a hőérzet) a nyomába nem ér a felületfűtésnek.

(#50433) HavocS válasza Tony21 (#50432) üzenetére


HavocS
senior tag

Az euroventen elnézve elég közel van a teljesítménye és a COP értéke a 09LTCA-hoz, ami hozzám fog felkerülni kifejezetten fűtésre. Nálam az öreg gázkazán iszonyatosan sokat eszik, itt igazából a határvonal az lesz, hogy mikortól nem lesz elég az a teljesítmény amit le tud adni, ez az LTCA-nál -7 fokon még 2.65 kW 3.39-es COP-pal, a te Mitsudnál 2.2 kW 3.1 COP. Itt még elvileg bőségesen megéri használni, ha azt nézem hogy itt tegnap 20 fokhoz 11 m3 gáz fogyott ami 1200 Ft, 40 Ft-tal számolva ez 30 kWh áram, ebből egy klíma csutkán mehet egész nap és még marad is, szóval brutálisan megérős. Amúgy a nappali áram/gáz kb 3-as COP-on van egálban HA a teljes hőmennyiség hasznosul, szóval ha nem jegesedik brutálisan a kültéri, és amúgy van mondjuk padlófűtés, akkor kb -10 fok az ahol egy nem fűtő klímát már lehet hogy nem terhelnék. Ilyen meg mostanában úgysem sűrűn van legfeljebb éjszaka, ott temperálásra már nem biztos hogy nagyon érdemes kínozni, szóval éjszakára kikapcsolod, nappal ha -5 fok van még bátran használhatod szvsz.
Amúgy az LTCA-ban sincs csepptálcafűtés, máshogy olvaszt le, amire figyelni kell az az, hogy ilyenkor ha csöves a kondenzvízelvezetés az frankón bele tud fagyni, itt az alján csöpög ki.

(#50434) Tony21 válasza HavocS (#50433) üzenetére


Tony21
tag

Durva az a 11 m3 ...
12LTCA volt a terv, de hamar lemondtam róla, sokat kellett volna várni rá. Viszont a Mitsu-t eddig nem bántam meg :)
Most megy folyamatosan, nem kapcsolgatom, majd intézi magának ahogy jónak látja.
Hőérzet szerintem lassan javulni fog, ki volt hűlve teljesen a padló, annak időbe kerül átmelegedni. Reggelre már egy hangyányit jobb volt.
Azt a műanyag csőcsonkot kipattintottam a csepptálcából, így jóval nagyobb lyukon tud kifolyni a víz, nem baj, ha maga alá vizel a klíma a kuléba.

(#50435) seolwon válasza HavocS (#50433) üzenetére


seolwon
tag

1m3 gáz 30MJ és 60% hatásfokú kazánnal számolva jelenleg kb. 2.3kW teljesítményű fűtés váltaná ki a kazánt (ha 24 órában megy). Ha az LTCA -7 fokon 2.65kW-ot tud, akkor már nem lehet sokkal hidegebb, amivel még elbír a klíma.
Persze ha párhuzamosan megy a kettő, attól még lehet vele spórolni úgy is.

(#50436) Strezi válasza HavocS (#50433) üzenetére


Strezi
őstag

LTCA09 kültérije nagyobb mint sok 3.5kW nominál gépé. Annó mikor új volt, azt mondták a szakik, hogy gyakorlatilag 5kW gépet "fogtak vissza" mind a 09, mind a 12-re.
Most összehasonlítva a hasonló Perfarával, is nagyobb, viszont annak már három soros a hőcserélője.
Amiben még jelentősen más volt az LTCA, az a tálcája (ahogy te is írod), jól megvezetett, bőséges csurgók vannak bvenne.
Mondjuk ezt is máshogy (elegánsabban) oldja már meg pl. a Perfera, egyszerűen nem nyúlik már ki a tálca a hőcserélő alá. Így az arról lefolyó olvadék, nem is kerülhet (és gyülhet fel ) a tálcába. Mondjuk így összevezetésre (és fűtve) elfolyatásra sincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#50437) HavocS válasza seolwon (#50435) üzenetére


HavocS
senior tag

Szerintem itt a hatásfok bőven 60% alatt van, mármint ami konkrétan bejut a szobába. De legalább a melléképületben ahol a kazán van, kellemes 23 fok van :C
Múltkor kipróbáltam, sima 1 SCOP-s, 2 kW-os ventis hősugárzóval 16 kWh/nap fogyasztással jobb hőérzetet sikerült csinálni két napon keresztül, mint gázzal, amiből akkor 8 m3 fogyott, emiatt is döntöttem a fűtő klíma mellett.
Kazán amúgy 10 kW teljesítményre van leszabályozva és a legnagyobb hidegben se ment folyamatosan, mondjuk hogy 50%-a be is jut hő formájában a szobákba, 2x2.6 kW-tal akkor ugyanott vagyunk.
Aztán legfeljebb ha kevés, veszek jövőre egy nagyobbat, az egyik 09LTCA-t meg kirakom a konyhába.
Azért ettől függetlenül megy majd 2x5 centi kőzetgyapot a födémre, haver úgyis most vág bele otthon (szintén vályogház, saralt deszkafödém), én segítek nála, ő meg nálam.

[ Szerkesztve ]

(#50438) gyuszos válasza HavocS (#50437) üzenetére


gyuszos
tag

"megy majd 2x5 centi..." még nekifogni is kár... :N

(#50439) Tony21 válasza HavocS (#50437) üzenetére


Tony21
tag

Legalább 30 centi (3x10cm), de ha nincs rá keret, legyen 2x10cm, aztán majd egy réteget még dobsz rá valamikor.

(#50440) pjen válasza HavocS (#50437) üzenetére


pjen
félisten

Sokat fog segiteni a 2x5 cm..A födémen megy el a legtöbb meleg.

(#50441) F.N. válasza Strezi (#50436) üzenetére


F.N.
tag

Neked a beltérid Perfera, viszont a kültéri egységed Comfora.
Abból is a fűtésre optimalizált FTXTP. ( 38 kg)
LTCA09 kültérije azért messze nem az 5 kW-os kategória,
egy picivel nagyobb csak a hasonló teljesítményű gépeknél,
viszont van benne anyag. (35 kg )
2,5-ös Perferának is ( FTXM ) komolyabb a kültérije mint más
hasonló teljesítményű gépnek, ott is benne van az anyag, 32 kg.
De azért az is hozzátartozik, hogy az LTCA az R410A gázzal van,
ami kisebb teljesítményű mint az R32, ezért nagyobb kompresszor,
több hőleadó felület kell ugyanakkora teljesítményhez.

Egy 5 kW-os Sensira 47 kg, meg tekintélyes méretű kültéri egysége
mellett ( 735x825x300 ) azért eltörpül a 09-es LTCA.

(#50442) F.N. válasza F.N. (#50441) üzenetére


F.N.
tag

Pont egy Fujitsu katalógusban találtam a képet.

(#50443) Luccpoti


Luccpoti
újonc

Sziasztok

Egy klímára lenne szükségem az alábbi adatoknak megfelelve:

Adott egy 40cm téglafalú nettó 70nm családi ház. 10 cm homlokzati szigeteléssel és 20cm födémszigeteléssel ellátva. Az idei télre kellene fő fűtésnek egy klíma, a ház full üres, és nem lakunk benne. Legfőképpen temperáló 10-12 fokot kellene tartania.
2022 tavaszán fogunk beköltözni, onnantól kezdve nyáron simán napközbeni hűtésre használnánk.
2022 telétől meg kiegészítő fűtésre akár éjjel is, mivel a nappaliba raknánk, ami 20nm, ott mehetne akár éjszaka is.

Összegezve egy olyan klíma kellene ami:
max. 450-500.000 Ft
bírja a -10 -15 fokos mínuszokat is
normális csepptálca, karter fűtése van ergó inkább fűtésre teremtette az úr :D
nyáron lehessen azért vele hűteni is
normális mobil applikációja legyen
tudja a WIFI-t! Vagy lehessen bele rakni, de ne +50e-ért :D

Amiket néztem:
Panasonic KIT-NZ25-VKE Nordic Etherea Fűtés: 3,4 kW Hűtés: 2,5 kW
Panasonic KIT-NZ35-VKE Nordic Etherea Fűtés: 4,0 kW Hűtés: 3,0 kW
Fujitsu ASYG12LTCA/AOYG12LTC Fűtés: 4,0 kW Hűtés: 3,5 kW

Van esetleg más ami számításba jöhet? Szerintetek melyekkel járnék jól?

(#50444) vtechun válasza HavocS (#50437) üzenetére


vtechun
veterán

hogy rakod ki a klímát a konyhába? klímás vagy?

(#50445) PROTRON válasza F.N. (#50441) üzenetére


PROTRON
addikt

"De azért az is hozzátartozik, hogy az LTCA az R410A gázzal van,
ami kisebb teljesítményű mint az R32, ezért nagyobb kompresszor,
több hőleadó felület kell ugyanakkora teljesítményhez."
Laikusként, felületesen olvasgatva, ezt jobb lett volna hamarabb realizálnom, akkor elkerültem volna, mert hangérzékenyként zavar az erősebb kompresszor miatti hangterhelés hálószobai ablak fölötti kültéri elhelyezéssel.
Ráadásul nálam a vezérlése sem az igazi, mert olyankor sem szabályoz le, amikor egyébként minden egyéb feltétel adott lenne hogy lejjebb vegye a fordulatszámot.

Legalábbis mostanában hogy éjszaka azért már hideg van, így azt vettem észre hogy ha leveszem 1/4-re éjszakára a beltéri ventijét, akkor a kültéri folyton felpörög, 2/4-en járatja magát, túlhevíti a gázt, a beltéri nem tudja tartani a lépést hőleadási oldalról, emiatt a kültéri lekapcsol, hisz a gáz túl van hevülve, emiatt szürcsög. Amikor a gáz visszahűl, visszakapcsol a kültéri, csakhogy mire felpörög, szerintem túl sok idő és akkor megint azt érzékeli hogy neki 2/4-en kell mennie, ami miatt megint túlhevíti-->megint lekapcsol...
Nem veszi figyelembe hogy a beltéri csak 1/4-en pörög, így pedig fontos lenne hogy a kültéri is ezen pörögjön, akkor is ha kicsit lassabban éri el emiatt a szükséges hő folyamatokat.
Majd azért csinálok egy egyszerűbb takarítást is, mert eléggé poros a környezet, tehát valamennyit tutira beleszámít a beltéri hőleadó képességébe a lerakódott por ami így súlyosbítja a fenti körfolyamatot.
DE alapból suboptimálisnak tartom az eredeti vezérlés elgondolást, amit már a kezdetektől megfigyeltem, az hogy most nálam a por miatt tovább súlyosbodik az nem kifogás a tervezési oldalról.

Azért feltételezem a fentieket, mert napközben rendszeresen érzékelem hogy a kültéri is el tud csendesedni (nem kikapcsolni), de szinte csak olyankor amikor a beltéri 2/4-en jár, ami mellett aludni nem tudok.
22 fokra beállítva, úgy tartja a hőmérő szerint a 23,5 fokot, hogy amikor alá állok nekem hideg érzetem van a befújt levegőtől, első sorban a venti fordulatszám miatt. Tehát hatékonyan át tudja adni a hőt, az egyszer biztos, csak éjszaka emellett a venti fordulatszám mellett nem tudok aludni...így meg a kültéri miatt nem tudok. :D

Értem én hogy fűtésre optimalizált, meg hogy én voltam hülye a túlméretezéssel, meg azt is hogy energiahatékony, csak egyre jobban bánom hogy kifutottam a Pana Nordic készletből... :(

Szal ha engem megkérdeznek hogy mik a tapasztalataim klímás fűtésről akkor elmondom hogy ugyanazon helyiség esetében, hasonló időszakokban fűtve gázkonvektorhoz képest (ami szintén rosszul volt méretezve) 210-ről 140 ft/napra csökkent nappali árammal a fűtési költségem, tehát 1/3-at költséget megtakarítók az én LTCA12-essemmel, de hálószobai környezethez, ahol ablak környékére kerülne a kültéri nem ajánlom érzékenyek számára ezt a típust a régi módi vezérlése miatt, inkább várni érdemes a csendesebb típusok készleteire.
Ha a kültéri úgy kerül elhelyezésre hogy nincs a közelben hálószobai ablak, akkor nyugodtan vehető, bár a beltéri ventije is egyeseket zavarhat, lehetnek ezen a téren csendesebb típusok.
Nem tudom hogy a 09 és a 12-es beltériei között pontosan mennyi a műszaki különbség.
Nappali fő fűtésére teljesen jó megoldás, nekem homeoffice zenehallgatás alatt nem okoz gondot a zaja.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#50446) 7Heads Drago válasza gyuszos (#50438) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tényleges adatok és méretek nélkül meg találgatni kár. Elég sok típus van kőzetgyapotban és van ami már 10 cm-en is brutál jó. Na meg nagyon függ a kivitelezés minőségétől is. A mai árak mellett meg meg kell gondolni miből mennyit és hova.
A kőzetgyapotot ne hasonlítgassuk az üveggyapothoz. Az üveggyapot sajnos olyan hogy a mozgó levegő a felső réteget kiszellőzteti. Ezáltal jó pár centi elveszik belőle.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50447) gyuszos válasza 7Heads Drago (#50446) üzenetére


gyuszos
tag

"Tényleges adatok és méretek nélkül meg találgatni kár. "
Nem szoktam, ez a véleményem 2*5 centiről.

"A mai árak mellett meg meg kell gondolni miből mennyit és hova."
Bocs, lehet én tudom rosszul, de azért mert ma drágább mint egy éve volt, még nem szigetel jobban...ergo nem kell belőle kevesebb.

De hajrá, nekem aztán pont mindegy.

(#50448) LanyUs válasza PROTRON (#50445) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt jól megfigyelted! Le a kalappal :R Hasznos írás! Köszönöm! Tökéletes meglátásod a kültéri elhelyezésre is.
Kültéri esetében is két dolog van:
1. A kültéri által keltett rezonancia
2. A kültéri ventilátor által légörvény hangja
A rezonancia elkerülhető földre telepítéssel vagy megfelelő típus kiválasztással. Gumibak falon csak részmegoldás. Valamit ér, de nem az igazi.
Pl. Comfora RXP35L falon, vannak fordulatok, amikor bent hallom a lágy morgást. Hozzáteszem a többi típushoz képest még így is halk. Amelyiket földre telepítettem teljesen csendes gép.
Alatta földön dolgozik egy valóban fűtésre optimalizált RXTP35M. A kültéri nem rezeg! Semmit! Még a falon is jó lenne. A fűtésre optimalizált vezérlése leolvasztás intelligens ( semmi felesleges kiállás leolvasztani stb. ) + beltéri célhőmérséklet elérésekor sem fúj kellemetlen hűvöset. Én imádom a parapet beltérit radiátor funkcióval stb.. Halk, csendes, padlófűtés szimuláció tökéletes.

A kültéri által keltett légörvény is vezérlés kérdése. Megfigyeltem, hogy az RXT35M gyorsabban pörgeti a levegőt, mint pl. egy RXA35. Oké itt kategória különbség van, de érdekességképpen megteszi, hogy ablaktól 6 méterre az esti csendben hallottam a légörvényt, addig a Stylish esetében semmit. Természetesen általánosságban nem zavaró.

Arra mindig figyelni, hogy a kültéri fűtéskor keletkezett vizét olyan helyre kell vezetni, ahol nem zavaró a jég.

(#50449) feco70 válasza HavocS (#50437) üzenetére


feco70
senior tag

Szerintem is kár neki állni, 5 cm az szinte semmi. Én raktam 40 cm szerintem a minimum a 30 cm

(#50450) Strezi válasza F.N. (#50441) üzenetére


Strezi
őstag

Amikor megjelent, akkor volt pariban az akkori 5kW gépekkel, tíz éve.. Nem a mostaniakkal, és pláne nem az R32-esekkel ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.