Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) tiop


tiop
tag

Üdv.
Segítséget kérnék ha esetleg van valaki olyan a topikban akit én keresek.
NILE 15 évvel ezelött felszerelt klimánk panelján behalt vagy behalófélben van valami alkatrész(mellékelem a képeket).
Keresem azt a embert szakit,aki esetleg megtudná javítani a panelt,vagy van ilyen panelja ,vagy megmondja mit vegyek mik ezek a alkatrészek és én kicserélem.
Köszönöm.
A R101 számú ellenállást elhajtottam attól a téglatest alakú valamitől és ezután már hűtött a készülék,de kb.óránként kikell kapcsolni mert kezd amperszaga lenni.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#45752) edk- válasza pjen (#45749) üzenetére


edk-
őstag

Nálam pont belement.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45753) mrmft válasza Kronk (#45740) üzenetére


mrmft
senior tag

Belteri: MSZ-LN25VGx, MSZ-LN35VGx, Kulteri: MUZ-LN60VG. Nem tudom, hogy helyileg hol vagy, irj emailt a partnerkapcsolati managernek, es ajanl kivitelezot a kornyekeden. Nekem legalabbis segitett. Ekkora osszegu vasarlasnal plane fog.

[ Szerkesztve ]

(#45754) hurenzon


hurenzon
senior tag

Sziasztok!

Múltkor valaki tett ki képet, hogy hogyan csinálta meg a földre rögzítést a kültérinek.
Tudtok megint képeket megosztani.
3 db lesz a földön és valami jó megoldást szeretnék.
Köszönöm

(#45755) rmihaly válasza tiop (#45751) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Szerintem kondenzátor. Kell rajta lenni valami feliratnak. Arra rákeresel és meglesz az alkatrész.
Ha égett szaga van akkor lehet ott más is tönkrement. Végig nézném a forrasztásokat, meg a sok port eltávolítanám - lehet áthúz valahol. Ha on/off klíma lehet venni univerzális vezérlőt hozzá vagy klímásoknál lehet ilyen panel. Mondjuk nagy meló átszerelni és az eredményi is kétséges. Amúgy kondenzátorok és relé megy tönkre a legtöbb ilyen berendezésben. Aztán ha peches vagy akkor a kompresszor szorul vagy hibás és az miatt haldoklik a vezérlő. Sajnos ezt láttatlanban nem lehet megmondani. A házi javítgatással óvatosan, mert lehet hogy kiég a vezérlőn valami és nehogy begyújtsd a lakást!

A panel kapcsolási rajza fent van elektrotanyán. A panel típusára keress rá pcb05-19-v03.
47nF-os kondi.

[ Szerkesztve ]

(#45756) b.


b.
félisten

szerintetek mit tudok csinálni ha azt mondja a cég, hogy én törtem el a viztálcát vagy mi a t.köm a neve hivatalos megnevezésének? :W
Ah mndegy. elegem van..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45757) cdl válasza b. (#45756) üzenetére


cdl
senior tag

Ügyvéd. Így nem lesz egyszerú menet. Sajnálom.

(#45758) gimis


gimis
csendes tag

Jó estét. 26.6 fok van a szobában és nem tudok aludni. 😱 Szeretnék klímát van egy 5x5m szoba és egy 3x5 szoba. Ez valami hosszú parasztház lehetett régen de már Kádár kocka hasonlat mert 2 szoba van elöl. A kicsi utólag valami tégla lehet. Na de olyan meleg van hogy csak na. Klímát szeretnék. De gőzöm sincs mit és hogyan. Valaki tudna segíteni? Kit keressek? :R Előre is köszönöm. Telefonszám is jöhet. Előny ha olcsón megúszom. :D :R

(#45759) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, bocsássátok meg a tudatlanságom. Tetőtérben élünk, és mostani nyarunk kezd elviselhetetlen lenni. Olvasgattam az elmúlt hszeket, kicsit megrémültem az árakkal kapcsolatban, de hátha tudtok tanácsot adni. Jelenleg 29-30 fok van a szobában és erre szeretnénk egy megoldást(mobil klíma) ami egy 5-6 fokkal lejjebb viszi a hőmérsékletet és nem kerül 100 ezrekbe. 15nmes a szoba plusz egy kisebb terasz. Jelenleg két ventillátor mellett tudunk elaludni, van valami megoldás, vagy felejtsem el? Köszönöm :R

(#45760) rmihaly válasza Bencus88 (#45759) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Van olcsóbb mobil klíma is, de a mobilklíma hangos. Megy a két ventilátor benne, meg a kompresszor. Ha inverteres akkor lehet elfogadható hangú, de én eddig csak on/off mobilklímát láttam (hallottam). 5-6fokot hűt bármelyik. Akár használtan is lehet venni ha nem akarsz rá sokat költeni - persze az lehet lutri is. A legjobban akkor jársz mobil klímával ha be tudsz fújni abba a helységbe ahol tartózkodsz, de a klíma másik helységben zörög :)

(#45761) poli27 válasza tiop (#45751) üzenetére


poli27
veterán

۞ UNI-SER Szerviz ۞ (uniszerviz.hu)

Nekem a kazán panelt javítotték meg, és hibátlan lett... 70k helyett 15 ért :D

[ Szerkesztve ]

(#45762) poli27 válasza b. (#45756) üzenetére


poli27
veterán

Műanyagos meghegeszti az nem jó? ha minden kötél szakad? :) Amőgy én tuti bemennék és rájuk borítanám az asztalt.....

[ Szerkesztve ]

(#45763) Bencus88 válasza rmihaly (#45760) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Tudnál esetleg ajánlani ilyet? Szerintem már a hang se zavarna minket, amúgy se tudunk a meleg miatt aludni :R

(#45764) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Sziasztok! (Gree Lomo Plus / Syen Bora) Ezen a távirányítón, hogyan lehet bekapcsolni a csendes üzemmódot? [link] 3 sebesség fokozat van + turbó és arra keresek megoldást, hogy tud a a 1es gyenge fokozat alá menni. A Sleep gomb elvileg mást csinál, nem lassúl le csak pár óránként emeli a hőfokot

[ Szerkesztve ]

(#45765) rmihaly válasza Blood Mage (#45764) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
A beltérinek kellene tudnia 5 fokozatot akkor tudna 1es fokozat alá menni (ill. akkor halkabb is). Wifin be tudod nyomkodni de nem csinál semmit.

(#45766) Nagya21 válasza Bencus88 (#45759) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Metro akciósok a mobilklímák(ha még van)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#45767) Bencus88 válasza Nagya21 (#45766) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Köszi meglesem! :R

(#45768) Nagya21 válasza Blood Mage (#45764) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Leirás alapján nem tud csendes üzemmódot, 3 ventifokozat van + autó, panelmókolást irta valaki, azzal lehet lejjebb vinni a ventilátor sebességét.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#45769) Nagya21 válasza Bencus88 (#45767) üzenetére


Nagya21
addikt

Szombaton voltam arra, vmi sajátmárkás volt 31k-ért
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#45770) Bencus88 válasza Nagya21 (#45769) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Felhívom ismerőst, neki van metros kártyája. Árban az szuper lenne

(#45771) rmihaly válasza Bencus88 (#45763) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Ajánlani nem tudok, de nagyon sokat árulnak jofogáson - nem véletlen, mert tényleg hangosak. Viszont az új árához képest kedvező kevesebb mint fele áron. Én ha vennék (ha nagyon muszáj lenne) akkor hasznaltan max 35-50eFt ért. Úgyis szétszedném hogy ne zörögjön. 55dB az a hangos beszédnek megfelelő, 65dB már szomszéd által se tolerálható zajszint. Tehát ez alatti gépet keress.

OFF: nem értem miért nem gyártanak mobilklímát 1kW-osban. Egy szobára elég 500-1000W. Két fokozat a kompresszornak nem is kell akkora légáram se.

[ Szerkesztve ]

(#45772) Bencus88 válasza rmihaly (#45771) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Köszi :R

(#45773) Gömbike válasza gimis (#45758) üzenetére


Gömbike
senior tag

Hamarabb érkezik válasz, ha elárulod, az ország melyik részén élsz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45774) patomi válasza Blood Mage (#45764) üzenetére


patomi
őstag

Nekem syen van és automata ventivel használom. Így le tud menni 1-es fokozat alá, de nem áll le. Persze ha elérte a beállított hömérsékletet.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45775) DithenS válasza b. (#45756) üzenetére


DithenS
senior tag

Biztonsági kamera nincs a házban, ami kicsit is veszi a beltérit? Akkor az előtte -utána felvételeket fel lehetne használni.
Amúgy meg, hogy törted volna el te, mint laikus felhasználó? :U
Ide pedig írd le szépen, melyik cégről van szó sokszor, hogy elkerülje innen mindenki!
Majd megpróbálom megkeresni a jegyzeteim közt, melyik hatósághoz lehet fordulni ezzel a problémával.

(#45776) fujifilm1 válasza rmihaly (#45618) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Mihály.
Nagyon érdekel a megoldásod.
Nekem Tossot klimám van. Egyszerű pár éves modell.
Nem vagyok jó alvó, zavarnak a zajok. Ez meg nem a leghalkabb azért, bár nem is hangos.
Viszont nagyon sok volt a teljesítmény, mert pici a háló.

Én azt az utat választottam, hogy a FAN sebesség visszajelző ( vezérlö) jel frekvenciáját duplázom, így a ventillátor fele sebességel forog. A mókuskerék venti optikai jeladó jele megy be a panelra és a kimenete megy a klíma vezérlőre.
Tökéletes a végeredmény, viszont nem a legszebb, mert két bistabil áramkörrel lett megoldva.

Olyan halk hogy el se hitték hogy megy akik megnézték... :)

Viszont microcontrolleres megoldás régóta érdekel.

Megosztod a megoldásod?

(#45777) mpo válasza b. (#45756) üzenetére


mpo
veterán

Bemész a céghez a főnökhöz és odahívatod a szerelőt.
A szerelő nem vett föl jegyzőkönyvet a karbantartás előtt arról, hogy törött a beltéri.
Miután elment jelentkezett a hiba.
Miért nyúlná hozzá karbantartás után, ha előtte sem csináltad?
Amit itt leírtál a csavarhúzóról azt is add elő.
Mondd el ezt a topikot és a Facebook-ot (akkor is ha nem vagy tag, én sem), hogy világgá kürtölöd a cég nevét, mekkora szemetek.
Itt is írd ki nagybetűvel, az aláírásodba, hogy ne válasszák őket.
Ha jól emlékszem te írtál blogot. Ott is tedd ki.
Fogyasztóvédelem is jöhet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#45778) rmihaly válasza fujifilm1 (#45776) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Gyakorlatilag ugyanezt csináltam, csak a mikrokontrollert tetszőlegesen lehet beállítani hogy mennyivel módosítsa a bemenő jelet. PÜ-ben megküldöm, mert nincs teljeskörűen dokumentálva, és nem szeretném ha emiatt valakinek kára keletkezne. Mint eljárás adott a lehetőség, de aki nem jártas elektronikában, garanciás a készüléke annak nem ajánlott ezzel kisérleteznie. Persze ha valaki ezt saját felelősségre kipróbálja/használja akkor megkaphatja az anyagot. Én is netről gyűjtöttem össze.

(#45779) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy régi Vestel klímám és meghalt a távirányítója.Hol tudnék hozzá venni ilyen távirányítót hozzá? [link]

[ Szerkesztve ]

(#45781) NGA


NGA
addikt

Egy kérdés. Azok akik panelben laknak, nincs erkélyük, hogyan és mivel oldják meg a kondenzvíz felfogását? Nálunk naponta 5-7 liter víz képződik. Folyamatosan öntögetem ki.

#45780 SzabóTamàs90
Nekem is pont ilyen. Bug lehet

[ Szerkesztve ]

(#45782) front3r válasza NGA (#45781) üzenetére


front3r
őstag

Nálunk bár van erkély, de a cső meg van hosszabbítva, és a járda melletti füves területre csöpög le a víz.
Látom több lakónál is így van megoldva körülöttem.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#45783) Dan-szan válasza Kronk (#45740) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nálam most tesznek fel 2db-ot ebből MITSUBISHI MSZ/MUZ-HR25VF 2,5KW és majd jön egy 3,5 KW-os is, a céget tudom ajánlani ha Debrecen vagy környéki vagy. A működéséről később tudok beszámolni, bár tudom ilyenkor minden nap számít ☀️🥵

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#45784) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Konkrétan nekünk már van 3 ilyen klímánk.
1 konyhában, és kettő két különálló szobába van. A konyhaival nincs kérdésem, ott ugye seperc alatt lekapja a hőmérsékletet ha be van kapcsolva. Viszont a két szobainak a feladata az előtér hűtése is. Alapeseten csak a két szobát a két klíma hamar lehűti, de az előteret már nem, mert ugye a beltéri érzékeli a szobai hőmérsékletet, és ezáltal egy idő után csak forgatja a hőt, és nem hűt, viszont ez csak pár perc, mert ugye kintről jön be a melegebb levegő, így folyton újraindulnak.

Na most az előtérbe délutánra 25 fok környékére kúszik minden nap mostanság a hőmérséklet. Ezt a két klímával 23-24 fokra húzzuk le. Értelemszerűen a két szobában 22 fok a hőmérséklet, ami be is van állítva a klímákon. De ezt úgy hogy a késő délutáni órákban megy csak a két klíma. Jó ez így vagy menjen már mondjuk déltől a két klíma, vagy még többet is? Érdekelne az is hogy melyikkel fogyaszt többet a klíma, mint például úgy ahogy most is használjuk tehát csak pár órát, vagy ha szinte folyton megy?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#45785) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Panelházban 5 napja semmit nem alszunk, mert éjjel nappal 34-35 fokok vannak a lakásban, és folyik rólunk a víz.
Klímára nincs pénz sajnos, mobílklíma is macerás ott ahol lakok..léghűtőt szeretnénk valami normálisat, ami valamit ér is, és jobb mint egy sima venti.

Ronson vagy one conceptiont néztünk ki, mert azoknál a vélemények elég jók, nincs panasz, mint az olcsób 15-30 ezer forintos társaikra, hogy semmire nem jó kb. meg hulladék, mint egy venti annyit ér kb.

A Ronson vagy a one conception 40 ezer körül van, és ez már azt írják kommentekben, hogy elég jó.

Van valami tapasztalatotok e téren, vagy mit ajánlotok léghűtő készülékben..? :F

Köszönöm!

(#45786) pjen válasza Fruityloops (#45785) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom egy léghűtő mennyibe kerül, de szerintem pénzkidobás.Hitelre se Tudsz igazi klímát venni?

(#45787) edk- válasza Fruityloops (#45785) üzenetére


edk-
őstag

Semmi értelme. A fizikát nem lehet megba... erőszakolni. A víz elpárologtatása ugyan hőt von el, de a párásabb levegőben magasabb lesz a hőérzet (kevésbé hűt az izzadás). Ha a fagyasztóban hűtöd a beletett jégakkut, akkor pedig a hűtőszekrény ad le több hőt a helyiségbe.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45788) rmihaly válasza Marci112233 (#45784) üzenetére


rmihaly
tag

Ha jól szabályoz, és a lakásnak szükséges a minimum telhesítmény mehet egész nap.
Úgy is lekapcsol ha túlhűtene. Amikor meleg van akkor meg bekapcsopja magát. Egy állandóan hűvösen tartott helység szinten tartásáhiz kisebbb teljesítményre van szükség mint egy átmelegedett helység visszahűtéséhez (feltételezve hogy ugyanannyi idő alatt szeretnénk a célhőmérsékletet elérni). Előzőek szerint az is kivehető, hogy a ritkábban bekapcsolt klíma nagyobb fokozaton fog működni mint az amelyik egész nap megy - de fogyasztásban nem sok különbség lesz.

Fogyasztás:
0.16kWx24óx3 azaz 11.5kWh/nap. Ennél szerintem kevesebbet megy.
Nálam 2db 3.5kw-os egész nap mennek (azaz be van kapcsolva, de csak akkor hűt ha kell, utána jó sokáig nem megy kompresszor) kb 5kwh-t fogyasztanak.

(#45789) rmihaly válasza Fruityloops (#45785) üzenetére


rmihaly
tag

Tegnap írták itt a Metro mobil klímát. 45eFt az újságban. 5000Btu (kb 1.5kW-os) inkább ezt mint léghűtőt.
Nem tudom milyen hangos...

(#45790) lowzoo válasza Dan-szan (#45783) üzenetére


lowzoo
újonc

nem fogsz csalódni, itt is van belőle 2

(#45791) Marci112233 válasza rmihaly (#45788) üzenetére


Marci112233
őstag

Szabályoz magának szépen, mert ugye mint írtam a szobákba van a klíma feltéve, de le kéne hűtenie az előteret is a két klímának. Elvileg elég is volna a kettő hozzá, de csak késő délutántól mennek estig pár órát. Ez idő alatt hallom is hogy lekapcsol szinte teljesen és a benti rész szinte elhalkul, gondolom ekkor nem hűt, csak forgatja levegőt. Legalábbis mikor a szerelők felrakták a klímákat, ha jól rémlik ők is azt mondták, hogy a kánikulában, jobb ha minél többet mennek, és csak tartják a hőmérsékletet, mint csak ritkán használva. Viszont ezt faterom nem hiszi, és ő nem hallotta ezt akkoriban, ami lehetséges is, de azt állítja, hogy ha többet mennének, akkor jelentősen nőne a villanyszámla, is, de én mint írtam is kétlem, hogy jelentősen emelné azt. Ez az ok amiét kérdeztem, mert én sem voltam biztos bene, hogy akkor sem esznek több áramot, ha szinte folyton mennek.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#45792) Fruityloops válasza pjen (#45786) üzenetére


Fruityloops
tag

Nem akarok hitelre venni semmit...köszi :-( + Írtam, hogy a 15-30 ezer forintosak hulladékok, ami venni akarok 40 körül van és arra írják, hogy már jó, hűt jégakkuval.

edk-: értem.. :((( :-(



rmihaly: Metro mobil klímát. 45eFt az újságban. 5000Btu (kb 1.5kW-os) inkább ezt mint léghűtőt.

Metroba nincs bejárhatóságom, nem szoktunk ott vásárolni, nincs tagsági se semmi, máshol nem lehet megvenni ezt..? Meg milyen 5000BTU-ra gondolsz az mi, a márkáját tudnám meg inkább..köszi a segítséget nektek előre is ha válaszoltok.



(#45793) rmihaly válasza Marci112233 (#45791) üzenetére


rmihaly
tag

Küld ki faterod olvassa le a villanyórát 24 óránként amikor megy egész nap a klíma (pl 2. naptól). 1kWh 37Ft, ha átalány havi 200kwh, akkor 1 nap 200/30 ~6,8kWh. Leolvas 11kWh-t akkor a klíma felár kb 4x37Ft/nap. Ennyit nekem megér hogy kényelmesen ellegyek itthon, jókat aludjak.

(#45794) rmihaly válasza Fruityloops (#45792) üzenetére


rmihaly
tag

https://katalogus.metro.hu/husito-megoldasok-2021-13-14/page/1

4. Oldalon MAC1510C

(#45795) edk- válasza Fruityloops (#45792) üzenetére


edk-
őstag

Földi halandók is mehetnek a Metroba.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45796) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan bolt Pesten ahol lehet 3-4 méter szigetelt réz klíma csövet venni vagy mindenhol a minimum 5 méter játszik?

Köszönöm!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#45797) Fruityloops válasza rmihaly (#45794) üzenetére


Fruityloops
tag

Köszönöm!

edk-: Köszi!

+ Lehet akkor beszerzek egyet. De visszatérve még léghűtőre, egyik ismerősömnek van egy 30 körül vette, és jeget tett bele, és kellemesen hűti a környéket ahol ül a szobába, akkor tényleg nem ér semmit egyik sem..? Oké fentebb leírtátok nekem, hogy fizikailag képtelenség..de hát akkor miért találták volna ki, az elvet láttam már videón, hogy működik belül, elvileg hőt von el és a hidegebb levegő áramlik ki, ha van jégakku akkor meg pláne. Ezért sem értem, mert azért írták páran olvastam, hogy jól hűt stb.

(#45798) hitchins


hitchins
őstag

Enezest hogy ide de nem talaltam mas topicot.
Adott egy Panasonic Kit FZ-35UKE klima.
2eve lett beteve.
Tavaly es iden is volt szezon elott karbantartas. Legutobbi ota kb 5-6 napot uzemelt. Tegnap este a belteri egysegbol el kezdett folyni a viz. Ez mitol lehet?
Keszulek vagy szereles lehet.
Kulteri cso nincs eldugulva.
Szerelo majd kesobb jon….

(#45799) #04441088 válasza Fruityloops (#45797) üzenetére


#04441088
törölt tag

Kitalálták már a konnektorba dugható hősugátzót, ami 40 nm-t befűt és 10k körül kapható. AliExpressen már 3 k körül, és semmit nem ér, de van marketing meg tv shop és hülye, aki megveszi. Meg ezek a hiper szuper léghűtők...
[kép] [kép]

Ami ér valamit, az majdnem klíma áron van.

(#45800) rmihaly válasza Fruityloops (#45797) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Ventilátort el kell adni és tettek bele jégakut. Pc esetében meg RGB led lenne. Viccet félretéve, a léghűtő működik! Csak a munka amit el tud végezni véges. Mit is csinálsz a léghűtőnél? Beteszed a jégakut a fagyasztóba. Az lehűti pl -5C-ra.az aku tömege ,5kg. Jön a fizikafeladvány: számold ki hogy a .5kg tömegű -5C-os jég +24C-ra melegítéséhez mennyi energia szükséges. Na ez az energia az amivel a levegőt tudja hűteni egy ilyen léghűtő. A klíma is hasonló de ott a villamos áram folyamatosan rendelkezésre áll, így kvázi tetszőleges mennyiségű hő vonható ki a helységből.
Melyik az olcsób? Hát a klíma. Mert az egyből a levegőtől von el hőt. A léghűtőnél előszőr a felmelegedett akut kell lehűteni majd ez vonja el a hőt a levegőtől. Folyamatos rendelkezésre állás esetén a hűtőből folyamatosan cserélgetni kell az akukat. A hűtő fogja azt a munkát plusszban végezni egy léghűtőnél amit a klíma alapból végez. Eredmény: léghűtő fajlagosan sokkal többet fogyaszt mint bármelyik gázos klíma :) És még neked kell a szabályzó szerepét betölteni - bravo.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.