Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) pjen válasza LanyUs (#43099) üzenetére


pjen
félisten

Ami elromolhat az el is fog.Ha csak a zörgő móuskerék csapágyra gondolok.A kerületi rendelő oldalán ezer éves genex klímák is vannak és működnek.

(#43102) LanyUs válasza pjen (#43101) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez rendben van, de ezen logika alapján, akkor nem kell Perfera 600e-ért, hanem megveszem a legolcsóbb szart és ha gond van kuka. Ez nyugodtan mehet 100e-nél hatszor is akár 2 évente... Na de nem megyek el ebbe az irányba, csak én nem fogadom el ezt. Ha perkálok, azért nyugalmat és minőséget várok el...

(#43103) pjen válasza LanyUs (#43102) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem lenne benne a pakliban a meghibásodás lehetősége biztos 10 év garit adna a gyár.Nézd meg a autókat, messze nem a luxus kategória a legmegbizhatóbb, mégse adnak rá több garit.Gondolom csináltak egy utó kalkulációt.Az első 10000 ből elromlott 3 év tán x darab, ha garis nem éri meg gyártani.

(#43104) cdl válasza Atomgeszi (#43100) üzenetére


cdl
senior tag

A 2 Sensirám is zavaró hang nélük zümmög.kopp, kopp.

(#43105) F.N. válasza Atomgeszi (#43100) üzenetére


F.N.
tag

Azért ajánlja azokat, mert annak a márkáknak az impotőrével, nagykerével van kapcsolatban, Daikinével meg nem.
Szerinted a Sensirára miért tudnak "Jóárat " adni ? Mert akkora árrés van a Daikin klímákon, hogy még így is több marad mint mondjuk a Gree Comfort X-en.
De feleslegesen koptatom a számat, eltelik egy-két hét, és újra jön valaki evvel a szöveggel. Marhaság.

(#43106) DUB Inc. válasza pjen (#43097) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Igen, de a kompresszora más országokban (nem drágábban) 5 év garit adnak. Azért megnéznélek, amikor a másfél milliós (akciós áron) kültéridben 3 év után kifújná a kompresszor az orrát, és az importőr adna egy 927000+szerelés ajánlatot...

(#43107) pjen válasza DUB Inc. (#43106) üzenetére


pjen
félisten

Én is agyfaszt kapnék ez egyértelmű.De hát ez van.Legalább ennyire utálnám,ha 5 év garival öt és félévesen döglene meg.

(#43108) maroni válasza DUB Inc. (#43106) üzenetére


maroni
aktív tag

Szerintem a szavatosság alapján van mit keresni ez gyártási vagy alkatrész hiba!

(#43109) LanyUs


LanyUs
senior tag

Kellene egy fűtéses gép, de már kacsintgat befelé a Mitshu is a Daikin mellett.

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN35VG Luxury 650e [link]

Van egy kifejezetten fűtésre optimalizált fehér Stylish gép is 850e körül. Lényegében megegyezik tudásban egy 3.0 fűtéses Perfera géppel. Összevetném élőben a kettőt... Főleg a kültéri hangja szempontjából... A fenti Mitshut teljesítményre se tudom belőni, mert nem találtam meg az adattáblát.

(#43110) rebelinside válasza F.N. (#43105) üzenetére


rebelinside
tag

A nappaliban egy 3,5 kw-os Daikin FTXB van, de szerintem szerelési hibás, mert nyáron nem hűti le 23 fok alá a nappalit (konyha+nappali együtt kb. 35 nm), hiába megy folyamatosan maxon. Ha jönnek a három újat beszerelni arra is ránézetek, de egyszer kifizettem a prémium japán felárat, és nem tapasztaltam azt a tökéletességet, amit vártam, ezért vagyok nyitott másra is. A Toshiba-Fujitsu-Mitshubishi-Daikin-Panasonic-LG tengelyen, hasonló kategóriájú gépek esetén mi a sorrend minőség szempontjából? Ezeknek a beugró szintű készülékei is ajánlottak?

Szerintem kínaiba nem merek beleugrani majd.

(#43111) Atomgeszi válasza LanyUs (#43109) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#43112) Atomgeszi válasza F.N. (#43105) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én ezt nem így hallottam sok szerelőtől.

Ha annyira nagy lenne a haszna a Daikinon, akkor kérdés nélkül nem csak egyfolytában a gree vonalat erőltette volna, ráadásul az arukereso közép árán felül jóval... :U
Ehelyett idejott, és megmagyarazta, hogy miért jó, hogy hangosabb a gree, meg miért ne használjuk éjszaka, ha zavar a hangja. Véletlenül se mondta volna, hogy van neki daikin opció. Csak annyit mondott, hogy azt 500 ezer Ft-os típus felett szerel. Mitsubishirol nem is hallott.
Persze, aki gree autóval jön, attól nem kell mást várni sem.
Mindenesetre hülyének nézett, hogy nekem nem felel meg az a gree, amit havi szinten 60 db-ot szerelnek fel, és kb engem hülyézett le, hogy miért nem jó a gree.

(#43113) oak


oak
tag

Sziasztok!
Ha már így szóba jött, melyik márkára mennyi garancia van? Azt látom, hogy a Fujitsu-ra 5 pl. 5 év.
Illetve a karbantartás az a garancia megmaradásának feltétele? (Ha igen, akkor évente hányszor?)

(#43114) LanyUs válasza Atomgeszi (#43111) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Ez egy szép összefoglaló :R Egy valami hiányzik belőle! Mennyit esik a fűtési kapacitás ha hűvösebb a levegő. Pl. a Perfera FTXTM40M/RXTM40N -25-ben is képes leadni a névleges teljesítményét. Ebben a műszaki adatban rejtőzik az ereje. Most tekintsünk el a 3 soros hőcserélőtől stb.....

(#43115) feco70 válasza rebelinside (#43098) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem Fujitsu KMCC van, igaz csak pár hónapja van meg de meg vagyok vele elégedve. Abba a Daikin ba meg kukucskálj be a mókuskerék milyen koszos, nagyon vissza tud venni a teljesítményből.

(#43116) hurenzon


hurenzon
senior tag

Sziasztok!
Valakit tudtok most, akinél jó áron van a klíma?
Pest megye, Budapest.
Köszi

(#43117) rebelinside válasza feco70 (#43115) üzenetére


rebelinside
tag

sajnos igazából sose volt jó, tisztítást követően se :( Relatív messze van a kültéri a beltéritől, az okozhat gondot, illetve kb 4-5centi van csak a klíma teteje és a plafon között, ez is ronthat a hatékonyságon, de az elmúlt 1 hétben két klímás is volt ajánlatot adni, mindegyik azt mondta hogy ezek nem elégséges okok...

A Fujitsu KMCC az egyik amire ajánlatot kaptam, mennyire halk a kültéri/beltéri? Bár gondolom most nem igazán használod hűtésre :D

(#43118) feco70 válasza rebelinside (#43117) üzenetére


feco70
senior tag

Persze nem tudom még milyen hűtésnél, fűtésben kb olyan halk mint a Sensira, mind a beltéri vagy a kültéri. Sőt, van raj olyan, funkció , hogy gombnyomásra halkabb lesz a kültéri, igaz ez a teljesítmény rovására megy. De erre nincs szükség, ilyen időbe olyan lassan pörög a ventilátor, szinte meg tudod számolni a lapátokat. Tényleg halk tud lenni

[ Szerkesztve ]

(#43119) feco70 válasza hurenzon (#43116) üzenetére


feco70
senior tag

Szia! Tudok jó klímást, jó áron, nekem rakott hármat, meg soknak a fórumon. Tel szám tudok adni ha kell

(#43120) oak válasza feco70 (#43119) üzenetére


oak
tag

Megtennéd, hogy nekem is átdobod? Köszi.

(#43121) DUB Inc. válasza maroni (#43108) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én is ezt mondtam az ismerősömnek, de mivel karácsonykor ott állt fűtés és melegvíz nélkül 3 gyerekkel és a cég bemutatott neki, kénytelen volt egy új kültérit venni. Mondjuk nem sokkal volt drágább, mint az 1 millás kompresszor.

(#43122) rebelinside válasza feco70 (#43119) üzenetére


rebelinside
tag

Nekem is adj elérhetőséget kérlek privátban! Köszi!

(#43123) tsrt


tsrt
csendes tag

Sziasztok! Ez megfelelő (minőség,zaj, teljesítmény, stb) lehet egy kb 25nm-es jól szigetelt szoba fűtésére? Vagy ebben az árba inkább valami más? https://www.arukereso.hu/klima-c3172/panasonic/kit-nz35vke-nordic-p502157887/
köszi

(#43124) Strezi válasza tsrt (#43123) üzenetére


Strezi
őstag

Még talán túl jó is oda, feleslegesen nagy teljesítménnyel. Nem fog tudni lemodulálni enyhébb időben, vagy túl meleg lesz, vagy ki-be kapcsolgat majd.
Leírás szerint is 29 négyzetmétertől felfele ajánlják. 2.5kW kistesója (ha van neki) jobb választás ide.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43125) feco70 válasza rebelinside (#43122) üzenetére


feco70
senior tag

Ment pü

(#43126) windy válasza DUB Inc. (#43087) üzenetére


windy
tag

Egy-két dolgot azért nem árt helyre tenni ebben az ügyben. Olyan, hogy Mitsubishi képviselet, olyan nincs Magyarországon. A japán gyártók közül egyedül a Daikinnak van magyarországi gyári képviselete, sem a Fujitsunak, sem a Panasonicnak, Toshibának, Mitsubishinek, Hitachinak nincs ilyen.

A jótállás szabályai változtak januártól. Eddig egy év volt a kötelező jótállási idő a tartós fogyasztási cikkekre, mostantól sávosan nő ez az időintervallum.
10 000-100 000 forintig : 1 év
100 000-250 000 forintig : 2 év
250 000 forint felett : 3 év.

A forgalomba hozó cég e felett is adhat persze garanciát, de arra feltételeket szabhat, ilyen pl. az évente kétszeri karbantartás.

A Mitsubishit több cég is hozza be az országba és mindenféle cég telepíti sajnos a hőszivattyúkat is. Egy Zubadan-hoz nagyon kell érteni, nagyon könnyű hazavágni a gépet, ha a rendszer nem megfelelően van kiépítve. Ha viszont minden rendben van a telepítéssel, akkor annak a gépnek húsz évig üzemelnie kell. Ha a kompresszor kihalt, annak nagyon komoly okának kell lenni, és ezt kellene felderíteni első körben, mert szinte bizonyos, hogy telepítési, üzemeltetési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#43127) DUB Inc. válasza windy (#43126) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Privátban válaszoltam.

(#43128) csaba0130 válasza rocsaba (#42995) üzenetére


csaba0130
újonc

Üdv! Én most szeretném lecserélni az 5 éves Fisher summer 3.5 kw klímámat egy szintén 3.5 ös amber royalra. Van még egy tavaly januárban teleptett sima amber 3.5 kw is amivel az a tapasztalatom, hogy amikor elkezd fűteni elég hangosan kattog, ropog a műanyag burkolat. Gondolom a hőtágulás hatására. Viszont a meleget azt nagyon jól tolja. 10 napja mérem a fogyasztását 45 kw ot evett meg úgy hogy 35 m2 fűtök vele. És le is tudott szabályozni 182 wattra is legalábbis a fogyasztásmérő szerint. Viszont ami kissé zavar az a szélzaj sokkal hangosabb mint a fisher. Az lenne a kérdésem hogy a royal szerinted hangos ( tudom ez relatív kinek mi a hangos) és hogy az is recseg ropog ha indul a fűtés? Fogyasztása? Igaz ez is relatív ki mekkora teret fűt, hány fokon, milyen a ház szigetelése, stb. Válaszodat előre is köszönöm!

(#43129) F.N. válasza rebelinside (#43117) üzenetére


F.N.
tag

Ha messze van, és nem töltötték rá a megfelelő mennyiséget,
plusz 4-5 centire van a plafontól, az több mint elégséges ok
a nem megfelelő működésre.
Persze lehet más is a hiba forrása, mert az alapterület, és a légköbméter
az csak egy szám. Tájolás, üvegfelület, más hőforrás, stb ami még játszhat.

(#43130) F.N. válasza Strezi (#43124) üzenetére


F.N.
tag

És miért ?
Mindkettő 0,85 kW fűtőteljesítményre szabályoz le.
Én is a 2,5-öst tenném oda, de pont ugyanúgy fog működni mint a 3,5-ös.

(#43131) rebelinside válasza F.N. (#43129) üzenetére


rebelinside
tag

És ha valaki utólag tölt rá hutokozeget, az megoldhatja nagyrészt a problémát? A kis resrol nem tehetett a szerelő, de a távolságot tudta előre, ratoltest meg kellett volna csinálnia.

(#43132) DithenS válasza F.N. (#43130) üzenetére


DithenS
senior tag

A 2.5kw-os meg a 3.5kw-os modellek felépítése általában azonos igaz? Akkor mi alapján írják rá a kw számot? Szoftveresen van csak módosítva az egész?

(#43133) windy válasza DithenS (#43132) üzenetére


windy
tag

Az esetek nagy részében a gyártók nem csinálnak 2,5-es és 3,5-es gépet is, mert jelentősen megnövelné a gyártás költségeit. A fixfordulatos gépek idejében még ment ez a dolog, de most, amikor az inverteres technológiával lehet szabályozni a leadott teljesítményt, egyszerűbb egyfajtát gyártani és a szoftveresen szabályozni.

(#43134) F.N. válasza DithenS (#43132) üzenetére


F.N.
tag

Más fordulatokon működteti a szoftver a kompresszort, a beltéri és,
kültéri ventilátort.
Pld. Sensira 2,5 és 3,5 ben ugyanolyan ventimotorok, és kompresszor van,
a beltéri silent fokozatban mindkettőnél 5,3 m3/perc, viszont max fokozatban
már 10,3 kontra 11,5 m3/perc a légszállítása.
Ezért a kültéri ventilátornak is jobban kell pörögnie, a kompresszornak is
többet kell szállítania, illetve az adagoló is több hűtőközeget kell hogy adagoljon.
Ezért nem illik alulméretezni, mert akkor sokszor maxon megy a rendszer,
ami erősebb igénybevétellel, és rosszabb jósági tényezővel jár.

szerk.
Megelőztek balról. :-)

[ Szerkesztve ]

(#43135) Vikooo válasza F.N. (#43134) üzenetére


Vikooo
addikt

Oh ezt azért nem jó hallani, általában szeretünk "többet" kapni a pénzünkért. Legalább nagyobb kompresszor lehetne benne ha már mm -re megegyezik a 2,5 és 3,5 -os kulterije.
Vagy már a 2,5 -es ben is "túlméretezett" a kompresszor?

Érdekes, hogy a Sensira kulterije kisebb mint egy ugyan úgy 3,5 -es Fisher vagy Gree vagy akár Panasonic.

Próbált már valaki 2,5 -est 3,5 -esse upgradelni? :))

(#43136) LanyUs válasza LanyUs (#43109) üzenetére


LanyUs
senior tag

Esetleg abban tudtok segíteni, hogy kifejezetten fűtésre optimalizált Mitshu gépek melyikek? nem ismerem a mitshu vonalat... Nem humbuk tálcafűtés, hanem TXTM szintű gépek...

(#43137) Strezi válasza F.N. (#43134) üzenetére


Strezi
őstag

Azért csak finomabb lépcsőkben tud szabályozni a 2.5-ös, még ha a minimuma ugyanannyi is, ugye ;)

Az én fűtő gépemnél igen nagy különbség volt a 2.5 és a 3.5 között. Igaz, talán az volt az első fecske, ahol a 3.5 nominál gép inkább 6kW méretben, hgy minusz húszban is meglegyen amit "elvár" a megrendelő.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43138) Atomgeszi válasza LanyUs (#43114) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyeneket valami nagyon külföldi oldalon fogsz találni. Én is mire összeollóztam a Mitsukrol dolgokat...

(#43139) sanzi89 válasza sanzi89 (#42957) üzenetére


sanzi89
addikt

Jegyzőkönyv újabb bekezdés. A Sensirában kb 850 gramm hűtőközeg lehetett összesen (ugye 11 méter csöről lett átszerelve 6 méter csőre hűtőközeg módosítás nélkül), ebből visszatöltésre került 700 gramm. Szétszedték az egész kültérit, pár helyre tettek öntapadós szivacsot, kapott pár kábelkötegelőt ide-oda, csavarokat meghúzták, majd kiderül.

A Pefera és Sensira beltéri kattogása úgy tűnik nem csak ideig-óráig gyógyult meg, azóta sincs gond egyikkel sem, nagy az öröm, hogy csend van a szobában.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43140) cdl válasza sanzi89 (#43139) üzenetére


cdl
senior tag

A beltéri kattogás mitől javult meg? Egy pár kattogást hallottam vasárnap belőle, azóta csend van.

(#43141) tsrt válasza Strezi (#43124) üzenetére


tsrt
csendes tag

Köszi! Elég a 2,5 de a típus megfelelő.

(#43142) sanzi89 válasza cdl (#43140) üzenetére


sanzi89
addikt

Leszeded a beltéri burkolatot, és szemből állva a klímával, bal oldalon a "mókuskerék" csapágyát birizgálták többféle módon is. Végül ami bevált, az a teflonos szilikon spray volt, ehhez szét se kellett szedni semmit, csak a fenti képen a nyíl irányából befújni egy nagyon kicsit, ahogy forog szépen bedolgozza, majd pár perc után, ha úgy ítéled meg, még egy fújás. Ez a gumi, műanyag csapágy alatt és felett van 1-1 csavar, ha azt lazának ítéled, azon még tekerhetsz. Pontos nyomatékot nem találtam sajna, pedig arra le lehetne húzni nyomatékkulccsal.
Évente kettő, de legalább egy alkalommal amúgyis szét kell szedni a beltérit a takarításhoz, akkor érdemes ezt megejteni szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43143) rocsaba válasza csaba0130 (#43128) üzenetére


rocsaba
csendes tag

Szia!
Igen a Royalnak is kissé ropog a burkolata a hőtágulás hatására (engem a konvektorok után egyáltalán nem zavar). A meleget határozottan jól adja, de fűtésben még 500 watt alatt nem láttam a 3,5-ös Royalt (a 2,7-es volt 480 watt is), hűtésben még nem próbáltam. Nálam a két klíma fogyasztása mostanában kb. 6 kWatt naponta, a hidegben (-10°C) volt 15 kWatt is. Szintén kb. 35 m2 a fűtött tér, de 3,5 m a belmagasság és szigeteletlen 50 cm-es téglafal nagyon régi ablakokkal. Van 7 ventilátor fokozat, a csendes az valóban nagyon halk.

(#43144) cdl válasza sanzi89 (#43142) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm. Megejtem, ha előjön újra.

(#43145) elfelejtette válasza rocsaba (#43143) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez alapján nekünk is jó lesz a 3,5-ös Royal. Nálunk 30 m2 a fűtött tér, de csak 2,4 m-es belmagassággal, és lehet, hogy a klíma csere előtt meglesz a szigetelés, és a nyílászáró csere is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#43146) a_tesz válasza LanyUs (#43136) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Amennyire én találkoztam velük, a HZ végű kültérieket szánják az északi országokba, például:

[link]

Én egy pont ilyet hallottam és láttam működni Svédországban, kb. -25 lehetett kint, nem nagyon hallatszott a kültérin, hogy erőlködne, és egy szigetelt kb. 40 nm-es helyiségben könnyedén tartotta a 20 °C-ot. A korábban linkelt finn oldalon talán pont ugyanezt tesztelték :F

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43147) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Hajdú hőszivattyúkkal van valakinek tapasztalata? https://www.comfortshop.hu/termek/hajdu-2239999909-hpaw-16-hoszivattyu-16-kw-3n

(#43148) rígel


rígel
őstag

Sziasztok,
az új Daikin Perferával (C/FTXM-R / RXM-R) van már valakinek tapasztalata? Van ilyen esetleg valakinek? Miben lehet jobb (azon kívül hogy a beltérijén design-ján csiszoltak)a réginél, az N-esnél?

Nagyon úgy fest hogy ezt rendelem, hacsak ki nem derül róla valami negatív dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.