Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A legolcsobb 2kW 3.5kW ajánlható hűtő fűtó klímát keresem

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43302) TeeJay válasza mpo (#43295) üzenetére


TeeJay
félisten

Asha07lcc intézte :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43303) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok. Amúgy mi a menete egy klíma készülék beszerelése után a garancia igénylésnek? A szerelő az én nevemre veszi meg, vagy a sajátjára és én veszem meg tőle? Kinek a nevére lesz a garancia? Minden gyártónál lehet-kell regisztrálni a terméket a kiterjesztett garancia miatt?

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#43304) mpo válasza tom570 (#43303) üzenetére


mpo
veterán

Te veszed meg a cégtől, aki forgalmazza és beszereli.
Garanciajegy legyen.
Gyártónként változik, hogy kell-e regisztrálni és kiterjesztett garancia sincs mindenhol.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43305) tom570 válasza mpo (#43304) üzenetére


tom570
aktív tag

Értem, köszönöm. Szóval a garanciajegy lesz a fontos. Nem a beszerelést végző céggel leszek kapcsolatban hanem a gyártóval, ha valami gebasz lenne (ne legyen)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#43306) mpo válasza tom570 (#43305) üzenetére


mpo
veterán

Nem egészen, mert nem a gyártó javítja, ha garanciális hiba van, hanem aki fölszerelte.
A gyártó csak alkatrészt biztosít a forgalmazóknak, szervizeknek.
Ugyanúgy, ahogy a kocsinál is van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43307) tom570 válasza mpo (#43306) üzenetére


tom570
aktív tag

Aha, ez érthető. Viszont ha közben 2 év múlva mondjuk elmegy a szaki könyvtárosnak akkor másik szerelőhöz lehet fordulni, vagy akkor bukta?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#43308) pjen válasza mpo (#43306) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem más is javíthatja gariban.Attól, hogy például aki felszerelte meghal még nem szűnik meg a gari.Karbantartást is végezheti más, csak adjon számlát, legyen jogosult.

(#43309) mpo válasza pjen (#43308) üzenetére


mpo
veterán

Mint a tévénél a szakszerviz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43310) pjen válasza mpo (#43309) üzenetére


pjen
félisten

Így van, nekem például nem az tartja karban aki szerelte.Itt inkább a telepítésből adódó hibák képezhetik vita tárgyát.

(#43311) tom570 válasza pjen (#43310) üzenetére


tom570
aktív tag

Most már tiszta! Köszönöm Nektek :R

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#43312) DamianB válasza Gömbike (#42715) üzenetére


DamianB
őstag

Ez nagyon hasznos komment volt pont ezért jöttem. :R

Daikin Altherma 3 hőszivattyú 2 fan coil és egy melegvíz tartály 33 nm 2. Emeleti lakás .
Szerintetek havi költségben mennyire jön ki ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#43313) Gömbike válasza DamianB (#43312) üzenetére


Gömbike
senior tag

A szigetelés nagyon fontos tényező. Az nélkül nem reális bárki által leírt összeg.

Hiszen nem a gépek tudják a nagyon jó hatásfokot, (mert mindegyik jól dolgozik), hanem a végeredmény a szigetelésen múlik. Ha japán, ha kinai, a szigetelés a legfontosabb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#43314) DamianB válasza Gömbike (#43313) üzenetére


DamianB
őstag

10 centis grafit és ugye körbe fűtenek mert második emeleti.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#43315) Gömbike válasza DamianB (#43314) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor gond nem lehet :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#43316) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Sziasztok!

Áprilisban szeretnék klímát telepíttetni a lakásomban és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. A beltérit a nagyobbik szobába az ajtóval szembe szeretném rakatni, viszont ezen a falon a plafontól 37 cm-re vízszintesen van egy fűtéscső. Ha ide kerül a beltéri, akkor kb 5-6 cm távolság lesz a plafontól. Félek, hogy ez nem fog jót tenni a klíma hatásfokának, illetve azt sem tudom, hogy maga a burkolat nem-e fog besárgulni a cső közelsége miatt.
Nektek mi a meglátásotok? Hogy kéne ezt kivitelezni?

2. A klíma teljesítményével is bajban vagyok, elég lenne egy 2,5 kW-os vagy legyen inkább 3,5?
Elsősorban hűtésre, illetve átmeneti időszakban fűtenék is vele.

A lakás maga 3. emeleti, zárószint, a nagyobbik szobában sok ablakkal.

Előre is köszönöm!

(#43317) kékkonzerv


kékkonzerv
újonc

Sziasztok!

50 négyzetméteres, kétszobás panel az otthonom az alábbi alaprajzzal. A lakást tavasztól őszig délelőtt tíztől este hétig folyamatosan éri a napsütés a tájolása miatt. Tizedik emeleten van, tehát közvetlenül a tető alatt helyezkedik el.

Mindkét szoba egyenként 17 négyzetméteres. Itt a lakótelepen beszéltem pár 10. emeleten lakóval, azt mondták, hogy mindenkét szobában legyen 1-1 légkondi.


Daikint szeretnék, csak azt nem tudom, hogy milyen teljesítményűvel érdemes szobánként számolnom.

Valamint a beltéri egységet hova tetessem a szobákban? Ahol az ajtó van, arra a falra, vagy az ajtóval szemközti falra?

Mihez legyen közel a légkondi beltérije? Az ajtóhoz vagy az ablakhoz?

Előre is köszi a válaszokat!

(#43318) mpo válasza kékkonzerv (#43317) üzenetére


mpo
veterán

Ahol az ajtó van, arra a falra, vagy az ajtóval szemközti falra?
Úgy helyezd el, hogy ne fújjon rád.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43319) hurenzon válasza kékkonzerv (#43317) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szia.

Pont ugyan ilyen lakásom van, ugyan ilyen tájolás.

Természetesen az ablakhoz van közel. Főleg csővezés miatt
Az, hogy melyik oldalt legyen az a Te döntésed.
Nekem is 2 db daikin klíma van. Két kicsi elég is. Plusz ott a redőny, ha kell.

(#43320) kékkonzerv válasza hurenzon (#43319) üzenetére


kékkonzerv
újonc

Meg tudnád adni, hogy a Daikin mely típusait szereltetted?

(#43321) TeeJay válasza kékkonzerv (#43317) üzenetére


TeeJay
félisten

18nm panel szoba van nekem is és 3,5kW-os Daikin FTXF35A és 24fokra állítva egész nyáron kellemesen leszabályozva végig hűtött halkan és kevés fogyasztással
2,5kW-os is bőven elég lesz amúgy mert nem fogod 22fokra tenni mivel akkor már fázni fogsz :D
24fok 1-es ventilátorral meg sem erőlteti magát és oda tedd ahol nem ér a kifújt levegő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43322) hurenzon válasza kékkonzerv (#43320) üzenetére


hurenzon
senior tag

Már olyan nincs 2017ben szerelték be. 2 db 2,5 kw.
De maxon soha nem kellett használni.
Ez is bőven elég, sőt még sok is.
Viszont nagyon halk. Mellette simán lehet aludni. Ezért is lett daikin.

(#43323) kékkonzerv válasza TeeJay (#43321) üzenetére


kékkonzerv
újonc

Köszi a választ! Viszont nemcsak az ablakon keresztül melegszik majd a lakás, hanem a mivel tizediken vagyok, a tető is ontja majd a meleget.

Ilyenkor nem érdemes 3.5 kW-osat venni? Nem értek hozzá, csak azért kérdezem. Illetve azt kérdezném, hogy mi határozza meg a nagyobb teljesítményű beszerelését. Csak a mérete egy területnek amit be kell hűteni vagy az is, hogy eleve milyen meleg egy helyiség.

Tudom, hogy amatőr kérdés, de amatőr vagyok.

(#43324) kékkonzerv válasza hurenzon (#43322) üzenetére


kékkonzerv
újonc

Köszi a választ, mindenképpen Daikin lesz a légkondi.

(#43325) Vikooo válasza kékkonzerv (#43323) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem sok az árkülönbség a 2,5 es 3,5 között, ha csak 1 lesz lehet a nagyobb kéne?!

Szintén panel, 4. emelet zárószint, du 1 től napnyugtáig tűz a nap, a hőmérő tűző napon 60-70 fokot mutat, árnyékban (redőny mögött) 35-37 fokig megy fel csúcsidőben. Szigetelés van bőven de hosszabb kánikula során hátrányára válik és nem tud visszahulni magától ezért is vettem 3,5 -est (Daikin FTXF35A).

[ Szerkesztve ]

(#43326) mpo válasza kékkonzerv (#43323) üzenetére


mpo
veterán

Fűtésnél és hűtésnél is számít, a falak vastagsága, a hőszigetelés, az ablakok mennyisége, a tájolás.
Redőny sokat segít.
Lehet, hogy 2 db 2,5 kW-os is elég lenne (a hozzáértők megmondják), de 2 db 3,5 kW-ossal az egész lakást le tudod hűteni a legnagyobb kánikulában is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43327) kékkonzerv


kékkonzerv
újonc

Köszi a választ, ez megerősítés is egyben! Holnap akkor már intézem is amit kell.

(#43328) kékkonzerv válasza mpo (#43326) üzenetére


kékkonzerv
újonc

Nálunk nincs szigetelés, rámegyek szerintem kettő nagyobbra, de persze az is a cél, hogy ne csak a két szoba, hanem a lakás teljes hőmérséklete is csökkenjen. Köszi!

Redőny is felkerül, csak kár, hogy az építőipar azon szegmensében kissé lazára veszik az ügyfélkezelést (finoman szólva jó lenne olyan fegyelmezettség, mint a légkondis cégeknél).

[ Szerkesztve ]

(#43329) mpo válasza kékkonzerv (#43328) üzenetére


mpo
veterán

Ment privát.
Ott fölül a borítéknál. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43330) kékkonzerv válasza mpo (#43329) üzenetére


kékkonzerv
újonc

Köszi!

(#43331) b. válasza kékkonzerv (#43328) üzenetére


b.
félisten

annyi előnyöd lesz a nagyobbakkal, hogy akár éjszakai, fenyőfás módban is lehűtheti a helyiséget ami komfortosabb, mert halkabb és kevesebb a légmozgás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43332) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van valakinek Mitsubishi HR25 kültérije?

(#43333) TeeJay válasza kékkonzerv (#43323) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem is 3,5kW-os van de nekünk 10cm EPS-el szigetelve van már a panel és van redőny minden ablakon igaz még régi panel ablak van ami nem szigetel tökéletesen.
24fokon használva tökéletes hőmérséklet volt egész nyáron és még a legnagyobb forróságban sem fogyasztott 300wattól többet szóval kb. fullra le van szabályozva úgy kerreg.
40fokban persze még nem teszteltem de csak akkor tudok neki odacsapni ha 18fokra nyomom és turbó módban odacsapok neki de abban a hidegben ki tud megmaradni :D

Ha nincs nagy árkülönbség a 2,5 és 3,5kW Daikin között akkor utóbbit bátran veheted, ugyanannyira tud leszabályozni mindkettő, maximum 40-42fokban majd utóbbi jobban fogja bírni. Szerintem nálunk nincs olyan forróság mint az arab világban így bármelyik 2,5-3,5kW klíma simán behűt 20-25nm normális szobát (persze ha tetőtéri nyaraló körbe üveggel az más téma)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43334) balkoger


balkoger
tag

Kedves fórumtársak!
Erősítsetek meg pro és kontra, hogy miért helyeztessem a klíma kültéri egységét földre, vagy falra, melyik a jobb megoldás? Tényleg, ha falon van annak rezonanciája bejut ekkora falnál?
5,2kw kültériről van szó, szóval nem kis jószág :DDD , 38-as porotherm tégla fal+10cm hőszigetelés.
Normál családi ház, fal mellett, viszont az egyetlen oldalsó kertem, vagyis nem egy eldugott hely, az egyetlen kapcsolat a hátsó kert rész és az első kert(bejárat) között.
A tető 1 métert túlnyúlik, így ha falon lenne, szinte teljes esővédelmet élvezne, a földi telepítésnél kb 80% csapadéktól védett lenne a ház falánál lévő sziklakertben semmi sem nől meg annyira száraz.
Az a szakember aki földre telepítené:
- rezgések miatt jobb a földön
- könnyebb hozzáférhetőség
- nagyobb csőhossz jótékonyan befojásolja a hűtés-fűtés hatásfokát, mint a 3-4m
Az a szakember aki falra rakná:
- tartószerkezet megfelelően stabil és erős
- minél kevesebbet toldana, inkább semmit
- földi telepítésnél jobban ki van téve az időjárásnak (eső, hóhatár,stb.)
Végül előkészítettem a földi telepítéshez is a területet, tehát nekem teljesen mindegy, mindkettőt el tudom nézni, engem nem zavar, nincs útban semminek.
Viszont a földi telepítést ajánló szakember meggyőzőbb indokokat sorolt fel, egyébként meg oda rakják ahova kérem.
Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#43335) horseface


horseface
csendes újonc

Sziasztok! Csak kizárólag nyári időszakban alkalmi hűtésre melyik 3,5 kw-os gépet ajánlanátok max 250000-ig. Köszönöm szépen!

(#43336) feco70 válasza horseface (#43335) üzenetére


feco70
senior tag

Daikin FTXF35A / RXF35A

(#43337) Miklósbácsi válasza kékkonzerv (#43323) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Érdemes elgondolkozni a szakember, windy 43133 sz. megjegyzésén. Két héttel ezelőtt írta. Az volt a véleménye, hogy a cégek jelentős része költségkímélés miatt nem gyárt külön 2.5 - ös és 3.5 kW teljesítményű gépeket, hanem szoftveresen oldja meg a szabályozást.

Ezzel nem szeretnélek összezavarni természetesen. Néhány éve magam is a nagyobb, 3.5 kW teljesítményű Daikin FTXF gépet rendeltem meg, amivel tökéletesen elégedett vagyok nyáron és télen egyaránt. A fő feladata a nyári hűtés, de az átmeneti időben remekül fűt is. Jobb körülmények között dolgozik, közepesen hőszigetelt tégla családi házban. Ha kinyitom a lakás belső ajtajait, szépen lehűt akár 90 nm - t. Ezek persze ideálisabb körülmények. Ám egyik fiamnál panelben a legfelső emeleten ( szigetelés nélkül ) szintén elégedettek egy korábbi hasonló Daikin FTX 3.5 géppel. Azóta nem szenvednek a nyári hőségben.

Ha találsz egy normális céget, a lakásodra kijövő szakemberük előzetes felméréskor el fogja mondani, hogy a szoba mely pontja a legjobb a beltéri felszerelésére és melyik teljesítményűt válaszd.

(#43338) pjen válasza balkoger (#43334) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez sok mindentől függ.Nekem 3 klíma a falon 2 a ferde tetőn.Panasonic 2,5 Kw.Lányoméknál Genex 6 Kw falon.Nem hallatszik be egyik se.Függhet a klímától, a fal szerkezetétől, stb.Ha megnézed a klímák 99% a falon van.Szerintem csöngess be pár házba és kérdezősködj.

(#43339) LanyUs válasza balkoger (#43334) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez a szakember aranyat ér! Igazat mond és jót szeretne Neked! Azt szeretné, hogy ne mély morajlásokat hallgass bentről, hanem elégedetten használd és a kültéri észrevétlenül dolgozzon. Falon az esetek 90%-ban rezonancia fordulhat elő bizonyos tartományokban. Társas házban igaz ez akár a szomszédra is, de megfelelő telepítéssel nagyrészt elkerülhető a probléma. Nem árt neki a víz, én örülök is neki, mert lemossa a port róla.

Szerk.: látom pjen írt közben! Az Ő klímái már kifutottak és sajnos nem kaphatóak. Az újabbaknál rendszerint akad probléma a falon bőven! Én kerülöm ha lehet! Azt a 6kw genex gépet is meghallgatnám a ház több pontján fűtés módban, tücsök ciripelés mellett. Szinte biztos, hogy hallanám...

Még egy valami. Előkert lábazat elé telepítés? Akkor az oldal megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#43340) Atomgeszi válasza balkoger (#43334) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Meg megannyi háznak a tetőszerkezetén van a kültéri 10+ évig és semmi bajuk. :) Pedig ott aztán nincs UV védelem, eső védelem, hóhatár védelem, és mégis szüntelen dolgoznak.

Egyébiránt milyen gépet néztél?

(#43341) tibibi válasza balkoger (#43334) üzenetére


tibibi
őstag

Ha nem akarsz magadnak gondot a földre rakatod! Vagy hallgas azokra akiknek nem zúg a falon a tetőn és majd kérd rajtuk számon ha mégis....utólag 60-80 ért át is rakják :U

[ Szerkesztve ]

(#43342) balkoger válasza LanyUs (#43339) üzenetére


balkoger
tag

Szia, köszönöm a tanácsot, közvetlenül lábazat (fal) mellé kerülne a kültéri egység, nem zavar a közlekedésben, hiszen az oldalkert 6m széles, van egy 3m széles füvesített terület ott közlekedünk, a fal mellett a kutya szeret rohangálni :D
Mivel kicsit lejtes a terület így sziklakert van a ház mellett feltöltve a sziklakert teteje egy kb fél méteres sík felület ami porszáraz a tető kinyúlása miatt, így nem aggódok az időjárástól én sem, nem vizes terület, a hó sosem állt meg ott.

(#43343) balkoger válasza Atomgeszi (#43340) üzenetére


balkoger
tag

Gree Amber Royal
14 éve lakunk a házban, olyan nagyon nem volt szükség a hűtésre, pedig 4db 240cm ablak van, szeretjük a fényt, de redőnnyel megoldottuk, meg napvitorlával.
Az átmeneti fűtés-kiegészítés viszont nagyobb súllyal bír.

(#43344) Vikooo válasza tibibi (#43341) üzenetére


Vikooo
addikt

Valószínűleg a kisebbség táborát erősítem mert nekem oldalfalon van és nem zúg. Egy rendes, vulkanizalt nem átmenő csavaros gumibak sokat segít. És a jó minőségű kültéri.

Természetesen ha volna rá lehetőségem, én is a földre tenném.

(#43345) pjen válasza LanyUs (#43339) üzenetére


pjen
félisten

A Genexel csak próba fűtés volt. Nővéremnek Windy tett fel a falra egy HD klímát,ha igaz 3 éve.Csak hűt,de nem zúg bent a lakásban.Pedig szendvicsbe van szerelve.40 cm tégla fal+10 centi szigetelés.

43344:Ha jó a falon mért tennéd a földre?Csak foglalja a helyet, kerülgetni kell.5 méteres körzetben nem marad meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#43346) Atomgeszi válasza balkoger (#43343) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tegnap a klímaszerelő mondta, hogy neki Amber van, és nagyon hangos, mind a beltéri mind a kültéri.

(#43347) balkoger


balkoger
tag

Köszönöm a tanácsokat, a nagy inverter- hosszabb csövezés "hatékonyabb" kialakítás-ra mit mondtok?

(#43348) balkoger válasza Atomgeszi (#43346) üzenetére


balkoger
tag

Amber, vagy Amber Royal?

(#43349) LanyUs válasza balkoger (#43343) üzenetére


LanyUs
senior tag

Annyi még, hogy fűtés módban jön elő a nagyobb rezonancia.
Ködös időben pedig számíts arra, hogy akár 20 liter víz/nap is kicsorog a kültériből...

Nekem egy Sensira 13m csövezéssel van, de laikusként úgy gondolom, hogy hatékonyabb a 3-4 m csövezés, mert kevesebb a hőveszteség rajta. A födémben futó csöveket épp most szigeteltem le. A másik gépnél pedig kaiflex 19-es csőhéjat kértem. Sokkal jobb, mint a gyári fehér.

pjen: igen, hűtésnél szinte az összes gép csendes.

(#43350) Atomgeszi válasza balkoger (#43348) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sima Amber.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.