Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43352) Strezi válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


Strezi
őstag

Nem tudok konstruktív jó tanácsot adni :/ Inkább csendben maradok...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43353) mpo válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


mpo
veterán

Akartam javasolni a képviseletet, de az alábbiak kizárják.

windy írta 2021-02-23-án.
Egy-két dolgot azért nem árt helyre tenni ebben az ügyben. Olyan, hogy Mitsubishi képviselet, olyan nincs Magyarországon. A japán gyártók közül egyedül a Daikinnak van magyarországi gyári képviselete, sem a Fujitsunak, sem a Panasonicnak, Toshibának, Mitsubishinek, Hitachinak nincs ilyen.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43354) bogabi válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


bogabi
senior tag

Azért ez elég komoly. Nekem a 11 éves (igaz, már inverteres) LG kültérinek nem volt ilyen hangja. Akkor panelben laktunk, a kültéri bent volt a teraszon, mert a városi építészeti szabályok tiltották, hogy külső falon legyen - de ettől az is csendesebb volt.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#43355) b. válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


b.
félisten

Gumibakokat tetetnék alá mindenképpen próbának első körben, ha jól láttam nincs alatta, de ezen nem hinném, hogy segít.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43356) mpo válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


mpo
veterán

Itt tudsz a gyártónak írni, linkelni a videót.
[link]
Itt segítenek az angolban.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43357) oak


oak
tag

Nem tudjátok, hogy a DAIKIN FTXC25B és a DAIKIN SENSIRA FTXF25B között mi az érdemi különbség? Árban utóbbi majdnem 30eFt-tal több.

(#43358) feco70 válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


feco70
senior tag

Hát ez tényleg gáz, múltkor raktak a kollégámnak egy Panasonicot, ott is behallatszott a hálóba. Kiment Asha07lcc, szétkapta a kültérit, valami el volt szabadulva, helyre rakta és csend lett. Nézesd meg, hátha.

(#43359) mpo válasza oak (#43357) üzenetére


mpo
veterán

Itt a 15. oldalon.
[link]
A DAIKIN FTXC25B butább, de ez az árban nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#43360) Atomgeszi válasza bogabi (#43354) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem is nagyon furcsa volt, hogy így beordít a házba. :( A fent lévők Greek is hangosak, de azok inkább morognak. Halkabbnak nem halkabbak, de mindkettő máshogy idegesítő.

(#43361) Atomgeszi válasza b. (#43355) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Semmit nem számít sajnos. Meg lett emelve és ugyanúgy búg. Sajnos a kompresszor ad ki ilyen hangot. De, hogy még hűtésben is. Egyáltalán nem lehet mellette aludni. Elnyomja a beltérit a kültéri. Greenel legalább kint is bent is hangos :DDD

(#43362) Atomgeszi válasza mpo (#43356) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, elküldtem nekik a videót. Bár nem sokat reménykedem.

(#43363) Atomgeszi válasza feco70 (#43358) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már ki lett cserélve egy kopp újra. És az is baromi hangos. :(

(#43364) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, egy ideje még olvasgatom a topikot, és keresem a gépeket, nagyjából körvonalazódik mit szeretnénk.
-Jól szigetelt házba szeretnénk klímát, ami érdemben tud fűteni is (tartalék fűtés). Nyaranta 1-2 hét van mikor felmegy 27-28°ig a hőmérséklet a házban (van napháló az ablakokon), sok hűtési kapacitás nem kell, 26° alá nem akarjuk a gépet állítani.
-Legyen halk a beltéri, aztán halk a kültéri is, amennyire lehet (mondjuk 300k-s gép árig bezárólag nézelődtem első körben) - közel a szomszéd.
-Nem szeretjük/bírjuk a direkt hideget, ezért nem az amerikai konyhába raknánk, hanem a folyosóra szeretnénk. Az egész lakótér 75m^2, amit temperálnánk az kb 20-50m^2. Mehet órákon át vagy egész nap, úgyis csak halk módban lesz hajtva - este még a mobilhdd hangját is kihallom, elég csöndes a környék.
Alaprajz, képek: [link]
1, A garázzsal közös ajtó fölé tervezem, méretek a képen (kondenzvíz elvezetés a garázsban megoldott).
2, Kültérit vagy a garázs falára a szomszéd felé (1 méterre van), vagy inkább a bejáratunk elé a homlokzatra lehet még jó szerintem; de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

Én 3,5kW-ot céloztam be, mert erős hűtést nem tervezünk (klímás 26° teljesen jó kánikulában, nejem 24,9°nál már takarózik be hogy fázik).
-Midea Mission volt a kiindulási alap, de lehetne halkabb, és -7°on a 2,3kW kevésnek tűnik elsőre.
-Gree GWH12AEC G-Tech vagy Amber Royal. A Royalnál gyanús a 21dB, mert a kisebb és nagyobb modell sokkal hangosabb beltéren. Nem találom -7°os hűtőkapacitást, mert a diagrammon nem tudom mennyi a 100%os fűtési kapacitás - ez a mindegyik Gree-re vonatkozik. :(
-Panasonic TZ35, ami elvileg -15°ig tud csak fűteni, de -7°on 3,3kW-al combosabb a Mideánál. Ez valós adat lehet? A többi Panasonicnál is hasonló adatokat adnak meg. De ha tényleg lesz bő mínusz 15, nem akarom hogy pont ne lehessen használni emiatt.

Amúgy klímáknál normális hogy rohadt nehezen lehet összeszedni az adatokat? -7°os fűtés, és illetve zajszintek (beleértve kültéri).
Működhet ez a telepítés, és tudnátok még halk gépeket ajánlani, vagy egyéb szempontokat amikre még figyeljek?!
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43365) mpo válasza MC Pite (#43364) üzenetére


mpo
veterán

A #43359-ben adtam egy linket, abban vannak adatok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#43366) DithenS válasza MC Pite (#43364) üzenetére


DithenS
senior tag

Legjobb, ha a gyártótól vagy a forgalmazótól kéred. Nekem a Hisense kiadta például az eredeti teszt eredményt. Ott le volt bontva, milyen külső hőmérsékleten mekkora fűtési teljesítményre képes, milyen COP-al.
Persze számíts rá, nem mindenkitől fogod megkapni. Majd hivatkoznak valami béna indokra. Ez akkor van, ha botrányosan rosszul szerepel.
A Midea mission pont ilyen, képes leadni 4kw hőenergiát ha úgy van, de -7 fokon már vicc a teljesítménye. A -15-öt meg se merném kérdezni.

(#43367) oak válasza mpo (#43359) üzenetére


oak
tag

Köszi. a 2,5-es esetében 27eFt, a 3,5-nél 20eFt a különbség.

(#43368) LanyUs válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


LanyUs
senior tag

Cégnél teszteltem Mitshu gépet, de annak a Daikin gépeimhez hasonló kompresszor hangja volt. Szívtam én is hangokkal. Fuji lmca, gree gwh, az én 5 Daikin gépem. Fűtés módban, főleg maximum felé tud azért bugni a kompresszor, de ennyire nem szokott. Ez nem méltó egy Mitshu géphez. Ezen nem segít se gumibak, se belső kábel rendezés. Windy hozzáállása nagyon jó volt. Cserélte és ultra gáz, hogy az is ilyen.
Volt gépem, amire inkább ráfizettem csak tűnjön el a házamból. Lehet át kellene gondolni, hogy egy felsőkategóriás gépre cseréled ráfizetéssel. Itt a fórumban vannak jó tapasztalatok. Ez pedig menjen a francba egy hangos termelő céghez, ahol nem számít a hang. Sajnos jobb ötletem nincs :(

(#43369) Atomgeszi válasza LanyUs (#43368) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Én is azt írtam, hogy Windy hozzaallasa emberen felüli. Erről nem ő tehet, hogy sajnos ilyen hangja van. Srácok is maximálisan perfektek voltak.

(#43370) hurenzon


hurenzon
senior tag

[Gree gwh12aab-k6dna2a ] gépe van valakinek?
Mi a vélemény róla?
Egyik klímás most ezt tudja jó áron adni.
180 e Ft beszerelve.

[ Szerkesztve ]

(#43371) LanyUs válasza Atomgeszi (#43369) üzenetére


LanyUs
senior tag

Felső kategóriás halkabb kell legyen. Ha esetlegesen lesz csere utána pedig tömítés a lyukba, hogy gátolja a hangot. Legvégső esetben a kültéri mögött burkolnám a bejövő nyílást vakolható gyapot táblával. Háló, vakolat, szín rá... Fogna az is a hangon.

(#43372) rmihaly


rmihaly
tag

Nálam Nord NWH12QC kompresszora hallatszott be - kb 8m csövezésnél. A klímás telepítésnél kicsit rátöltött mert 5m-ig van az alaptöltet. Utána levett a gázból egy keveset és megszűnt a kompresszor hang beltéren/kültéren egyaránt (mármint a zavaró csövezésen behallatszó kattogása/morgása)
Lehet érdemes klímással beszélni - hátha csak túl van töltve.

[ Szerkesztve ]

(#43373) F.N. válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


F.N.
tag

Csak a legelső linket tudom megnyitni.
Ez nem búgó hang, az teljesen más.
Itt a kompresszor 100%-on pörög a hang frekvenciája alapján.
Mivel írod, hogy a kültéri cserélve lett, és nem nagyon lett változás,
megérne egy próbát a beltérit is cserélni, mert onnan is jöhet
pld. fals szobahőmérséklet jel.
De aminek nagyobb esélyét látom, a beltéri hőcserélőjén levő szenzor
is kieshetett a helyéről, ami a cseppfolyósodási hőmérsékletet figyeli,
és ehelyett akár 20 fokkal kevesebbet jelez, ( kb szobahőmérsékletet )
ami a kompresszor felpörgetésére készteti a gépet.
Ha nincs kiesve a helyéről, akkor is ki kellene mérni több hőmérsékletnél
az ellenállását, hogy jól mér-e.

(#43374) tibibi válasza Atomgeszi (#43351) üzenetére


tibibi
őstag

Minden hőfokra állítva ilyen hangja van és folyamatosan? Nekem a gree-nél az lett a megoldás,hogy nem állítom 23 fok fölé fűtésnél,akkor nincs ilyen brutál kompresszor hangja.

(#43375) mrmft válasza Atomgeszi (#43332) üzenetére


mrmft
senior tag

Van 2db is (falon, extra bakon). Ugyanaz a csobogos hangja van mint neked. Ez ilyen. Belul nem hallom. Bugas itt minimalis jon be a csoveken, de betonban van ugyhogy e nelkul is minden zaj bejon. Egyeb gyartok termekei meg rosszabbak. Beton atviszi a hangokat, rezgeseket, barmit csinalsz. Raasul itt eleve nem betonba kerultek a csovek, hanem az ablak ala. De igy is fut kb 2,5m a beton falon..

[ Szerkesztve ]

(#43376) tutis


tutis
őstag

szerintetek a barna színű klíma elhelyezés, vagy a lila színű klíma elhelyezés az ésszerűbb?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#43377) sanzi89 válasza tutis (#43376) üzenetére


sanzi89
addikt

Kérdés, hogy inkább a nappalit akarod hűteni/fűteni, vagy a hálót.
Én biztos a nappaliba raknám.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43378) DUB Inc. válasza tutis (#43376) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Barna. Tökéletesen behűti és nem kell a hálóban hallgatnod a beltérit...

(#43379) tutis válasza DUB Inc. (#43378) üzenetére


tutis
őstag

na akkor elmondom a kérdés lényegét. Nekem a barna van. felettem lévő lakásban fel felbaszták a lila szerint a szomszédomnak. Már későn vettem észre amikor felszerelték már, mondom ez kurvára nem jó,. hangos lesz a hálóm ablakából, és amúgyse hatásos így mert a hálóból nem fog kijönni a hideg nappalra, amikor is a legnagyobb meleg van, de a klímások azt mondták nyugi nem fogom hallani. Nem a faszt, mondom hülyének ne nézzenek, annyit tudtam elérni hogy adtak egy telefonszámot és hívjam őket ha hangos. bár szerintem telibe fogják szarni hónapok múlva mit pofázok

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#43380) cdl válasza tutis (#43376) üzenetére


cdl
senior tag

Barna. De a kültéri lehetne nagyobb távolságra is.
A 3 métert jó lenne, ha elérné.
Nekem 5 és 6 méterre lett a két kültéri rakva a beltéritől.
Az egyik kb 1 méterre van az íróasztalomtól a falon kívül. De semmi hang nem hallatszik be.

(#43381) DUB Inc. válasza tutis (#43379) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Akkor ezt a szomszédokkal kell lepacsiznod... Teljesen értelmetlen elrendezés a lila.

(#43382) mrmft válasza tutis (#43379) üzenetére


mrmft
senior tag

Kozos kepviselovel beszelj, nalunk kulso homlokzatra nem is lehet telepiteni semmit, a haz engedelye nelkul. Nekem is az erkelyen belul van minden, takarasban, ott engedtek, de eleve oda is raktam volna.

(#43383) tutis válasza mrmft (#43382) üzenetére


tutis
őstag

sajnos 5 lakásos társasház, nincs közös képviselő. Utcafront amúgy is gáz, mert a lila most oda néz, kurva csúnya most a lakás így kibaszva egy klíma inverter az utcára.
Öreg nő a szomszédom, klímások behúzták a csőbe, nekik gondolom ezt volt könnyű szerelni.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#43384) mrmft válasza tutis (#43383) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha hivatalosan is tarsashaz, akkor nezd meg az SZMSZ-t ki iranyitja a hazat, valakinek lennie kell. Kondenzvize hova megy? Ha az utcara megy abbol is lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#43385) tutis válasza mrmft (#43384) üzenetére


tutis
őstag

lakás alsó részén garázs bejáratok vannak, oda elé.. :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#43386) mrmft válasza tutis (#43385) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez igy ketlem, hogy jo. Ha rafolyhat mas autojara, fejere, mikozben az igatlanat hasznalna.

(#43387) a2d2 válasza a2d2 (#43283) üzenetére


a2d2
addikt

Na, most hogy más is feltette a videót a Mitsubishi klímáról én is csináltam egyet, mert ugyan első klímánk de úgy gondolom mégsem normális ez a hang (kb mint egy traktor): [link]
A beltéri nagyon csendes, zaj nem jön át a falon kintről. Egyedül a kültéri ilyen idegesítő.
2019-ben szerelték, első perctől kedve ilyen.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43388) DUB Inc. válasza a2d2 (#43387) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szerintem a kompresszor, vagy a csöve hozzáér a házhoz.

(#43389) LanyUs válasza a2d2 (#43387) üzenetére


LanyUs
senior tag

Dub tökéletesen írja! Ez szimpla rezonancia a műanyag burkolatban. Ez több japánnál is előfordulhat. Meg kell igazítani benne és rendben lesz. Én volt, hogy faéket, volt hogy követ használtam ékként :)

(#43390) a2d2 válasza LanyUs (#43389) üzenetére


a2d2
addikt

Ja hogy a készülékházhoz!?
Szóval le kell szedni a burkolatot, megigazgatni, esetleg távtartó azt mehet vissza?
Köszi a tippet, holnap ránézek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43391) hurenzon válasza hurenzon (#43370) üzenetére


hurenzon
senior tag

Senkinek nincs ilyen vagy véleménye róla?

(#43392) gabor9991 válasza hurenzon (#43370) üzenetére


gabor9991
őstag

Tavaly nálunk ilyen lett felszerelve, semmi extra, nyáron hűt télen fűt, nem túl hangos, mondjuk egy 25m2 szobát simán túlhűt nyáron, 24 fokra állítva valós 21-22 foknál még fújja a hideget.
Én tavaly 150-et fizettem felszereléssel együtt szerintem a 180-at most is megéri.

[ Szerkesztve ]

(#43393) LanyUs válasza a2d2 (#43390) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, de bízd a telepítőre! Karbantartáskor majd megcsinálja. A kompresszor csöveihez soha nem nyúltam és a gépet sem szedtem szét! Te se tedd a garancia miatt. Próbáld meg addig kívülről csillapítani a zörejeket. Ez valójában egy gagyi hiba de előfordul.

(#43394) hurenzon válasza gabor9991 (#43392) üzenetére


hurenzon
senior tag

Köszönöm.
Esetleg, aki nálad szerelte ennyiért van most nála vagy egyedi kedvezmény volt?

(#43395) gabor9991 válasza hurenzon (#43394) üzenetére


gabor9991
őstag

Hát őőő, ez egy nagyon egyedi kedvezmény volt :D

(#43396) MC Pite válasza DithenS (#43366) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezt megvtudod osztani esetleg?

mpo, köszi.

Egyébként is látom nem ritka igény, higy nagyon halk klímát keresek, de egy fikarcnyi ajánlás nem jött rá. Nem az adatlapok érdekelnek, a gyakorlat. És sajna nem nagyonnhiszek a telepítőknek, mert felénk 95%ban 1-1 márkát tolnak, ha törik, ha szakad, azt ajánlja. :(

Melyik márka/széria lenne, ami tuti halk is, és -20⁰ig tud is valamennyit fűteni? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43397) MC Pite válasza MC Pite (#43396) üzenetére


MC Pite
veterán

Sírógörcsöt kapok. Vagy marhára benézem, vagy újabb gyártó (Daikin) ahol csak névleges értékeket pufogtatnak a levegőbe, és még egy -7°os fűtési kapacitás sincs :(. Bár még azt se tolják az ember arcába, hogy melyik gép milyen teljesítményű, vagy a fűtésre optimalizált változatok konkrétan miben térnek el. Bár még a családok közötti különbségekről is alig van valami. Ha jól látom kb a stylish és perfera lehet érdekes...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43398) edk- válasza MC Pite (#43397) üzenetére


edk-
őstag

Régebben volt nagy táblázat a Daikin oldalán, benne az általad igényelt adattal, de most én se találom.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#43399) MC Pite válasza feco70 (#41511) üzenetére


MC Pite
veterán

A Royal tűnt idáig az egyik legerősebb versenyzőnek, de úgy látom többeknek is azzal van problémája, hogy nem szabályoz eléggé vissza, ki/be kapcsolgat? :(

edk-: Ha megleled linkeld esetleg légyszi :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43400) pjen válasza MC Pite (#43397) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a CS/CU panasonic nordic ethera van. Még a 2,5 Kw os.Csendes, az enyémre még azt írták -30 fokig fűt.Nincs alapból wifi és más extra sem, viszont jó drága.Nálam 5 gép van a házban egy se megy csővégen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.