Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) arcitec válasza windy (#32900) üzenetére


arcitec
addikt

ki fogjuk kötni és aláíratni az ügyféllel, hogy a kültéri egység helyére vonatkozólag nem vállalunk felelősséget. Azért ez nem feltétlen lehet jó ötlet, mert , bizalmatlanságot eredményezhet és ami talán még lényegesebb, hogy pl egy adásvételi szerződésben, ha a kereskedő aláíratja a vevővel, hogy semmiféle garanciális reklamációnak nincs helye, az a jog szerint nem helyes, mert bizonyos esetekre jár a garancia, hiába mondatják le, maga a lemondatás jogszerűtlen. Ez nyilván csak egy példa(jármű adás-vételre), de lehet ide is vonatkoznak jogszabályok, mely úgy mond jogokról lemondatni az üzleti felet - a szerződésben - az maga jogszerűtlen és akkor egyben érvénytelen is. Szóval maga a jog az egy eléggé szövevényes szituációt teremthet .... Egyébiránt egyetértek az írással ...

[ Szerkesztve ]

(#32902) kelzsoca válasza arcitec (#32901) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván úgy gondolta, hogy jogi szempontból megvizsgáltatják, és ha erre lesz lehetőség, akkor alkalmazni fogják.

https://vertigostore.eu

(#32903) arcitec válasza kelzsoca (#32902) üzenetére


arcitec
addikt

Nyilván úgy gondolta, mi vagy TE, gondolatolvasó? he? ;] Teljesen mindegy, hogy gondolta,(nem is tudjuk) de csak leírta azt amit és én is leírtam azt amit, független attól mit, ki, gondoltam ki. ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#32904) Chaser válasza windy (#32900) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam, h egyszerű, azt mondtam én h csinálnám:)
beszélsz ügyvéddel aztán megtudod, mit ér, h nem vállalsz felelősséget az elhelyezéssel kapcsolatban

panel külön téma, eleve valszeg kell(ene) hozzá a közös képviselő beleegyezése is, másrészt ahogy mondod, kvázi kivitelezhetetlen levadászni ilyenért a lakókat, még lakógyűlésre se járnak el

ugyanakkor nem a split az egyetlen mód van mobil klíma is, aminek rosszabb a hatásfoka, hangosabb, és azt is ki kell vezetni persze ( :
ha már panel, az az említett korosztály aki majd klímát fog minden lakásba szereltetni, sztem nem fog

ezeket a tömböket nem arra találták ki, h boldog-boldogtalan majd szétfúrkálja, 50-es furat kell a csövezéshez?
szétnéztem, a mi tizes tömbünkön és szembelevőn olyan 5% körül van a laksokon klíma, megnézném a statikai állapotát az épületeknek, ha ez a szám 50-100 közé esne
mert a legtöbb pont úgy fúrja szét benn a lakást, mintha kertes házban csinálná...aztán azok a "gyönyörűen felújított" lakások majd egyszer rápottyannak a benne lakók fejére, miénk se proli kategória, de direkt figyeltünk, h minimális fúrás kelljen, nem a legszebb egy síkon kívül futó konnektor sem, de nem kell hozzá furatot vésni sem
panelek nagy része lassan már nagymama korba lép, nem több száz évre vannak tervezve, jóindulattal is talán 100, ami gyakorlatban nem feltétlen annyi, és ha szétúrkálják az idióták akkor meg nagyon nem annyi

hőszigetelés is kuva' jó dolog, csak telibe fúrják kívülről az egész tömböt, ezt megfejelve klímákkal, meg belső fúrásokkal nem hiszem h olyan eredmény születik, ami erősíti az épület statikáját...( :

mi el is adjuk, amíg még adnak érte pénzt, és jót, hadd jöjjön az a 30-as korosztály akinek csillió pénze van, majd 10 év múlva rájönnek, amikor már mindenki klímát akar...

szerk:
mikung
vezesse vödörbe, vagy ahova akarja, akor kellett volna rajta gondolkodni mikor panelt vett..sztem:)
egyébként többször szóba került itt vmilyen porasztó, létezik, nincs lecsöpögő víz, csak ugye akivitlezők is tojnak rá, meg a kiviteleztetők is
ritkán szoktam tévedni, sztem nem lesz ez mindig így

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32905) arcitec válasza Chaser (#32904) üzenetére


arcitec
addikt

Egy panel épület, többet kibír, mint gondolnád. Ez beton robusztus orosz technológia. Valamelyik orosz városban, egy egész tömb több métert csúszott odébb és még akár ma is áll... ;) A rendszerváltás környékén volt az avulásról pánik(akkor osztogatták szinte ingyen az önkormányzati paneleket) , oszt kiderült,csak az épületgépészeti elemeket kell felújítani.Szóval megnézném a paneleket mostantól, úgy 100 év múlva...
Az , hogy ma már "modernebb" egy mostani új , az egy dolog, meg is lehet nézni egy 70-80m2-es árát...Nem panel áron van ...

(#32906) Chaser válasza arcitec (#32905) üzenetére


Chaser
titán

sok mindent kibír egy panel, de nem mindet
a mi tömbünkben 168 lakás van, én nem szeretnék benne lakni, mikor már le van hőszigetelve és minden lakásban klíma is van...:) 20cm körül van a vasbeton szerkezet, többi kívül kőzetgyapot meg kavics zárásnak
hőterhelést is csúnyán kapja télen amelyik nincs leszigetelve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32907) arcitec válasza Chaser (#32906) üzenetére


arcitec
addikt

Mielőtt még agyon aggódod magad, kérdezz meg egy szakértőt,majd azt írd le ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#32908) Chaser válasza arcitec (#32907) üzenetére


Chaser
titán

nem aggódom, nem emiatt adjuk el a lakást, aggódni majd ráér az, aki megveszi ;]
lehet ezt felújítani végletekig, hol egyik lakásban hangoskodás, hol másikban, hol itt zörögnek, hol ott zörögnek, benn bagóznak a wc-n, nem baj h közös szellőztető van, ha ezt le akarnám hangszigetelni, lakás nagy része el is tűnne ( : itt a kábelek is mm falból vannak, elég pocsék na, csak felértékelődött az áruk mióta szaki hiány van ( : ezekkel kell a legkevesebbet dolgozni
van olyan ismerősöm, aki eldöntötte, h az egyik kb 4m-es falba boltívet vág majdnem teljes szélességében, de az csak 4 emeletes, és ő harmadikon lakik, na most ha tizesben gondolnak ekkorát páran alsó emeleteken, az izgis :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32909) arcitec válasza Chaser (#32906) üzenetére


arcitec
addikt

Apropó, hőterhelés, egy atomerőmű miből van? Még nyugaton is? :U
Egyébként,minden lakókörnyezethez(szomszédok,körülmények) - az átlagosra gondolok, nem nagyon gazdagékra - mindenhol, szerencse is kell ám ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#32910) Chaser válasza arcitec (#32909) üzenetére


Chaser
titán

vettem téglaházban fsz-i lakást, lehangszigeteltem két gyenge pontján, nem kellett hozzá szerencse, de az tégla volt, volt hozzá elég hely, belmagasság, a hangszigetelés hőszigetelés is volt egyben, volt is hangulata a lakásnak, egy sz@ros panel az mindig egy sz@ros panel marad
pár napja volt épp a legújabb csőtörés, szerencsére mi megúsztuk, alattunk levő szomszédnál elég sűrűn eltörnek a csövek :d
következő kiszemelt tetőtér, szomszéd csak alul ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32911) Csabroncka válasza Chaser (#32908) üzenetére


Csabroncka
addikt

Remélem néztél pár újjáépítésű lakást (társasházat), na ott aztán van rizikó az évek alatt. Mert igazad van csak beton, de panel tartófalai nem "csak" a héjazat hanem inkább a belső keresztirányú tartófalak (>15 cm) amiket viszont nem lehet kivenni és vágni sem!

Szóval az "átkosban" magát a beton szerkezetet elég jó minőségben megcsinálták, sok mai társasház műszaki (szerkezetileg) színvonala a fasorba sincs.

Szerintem egyébként a mostani drágulási hullám inkább annak tudható be, hogy az 50-60 as évek 4-6 emeletes tégla társasházak műszaki színvonala és minősége annyira leromlott, hogy az már felújítással sem orvosolható könnyen: (Vizesedés az alsó szinteken, a fa vagy vas födémgerendák korrodálódása, nincsen lift, konvektoros fűtés, elbaszott szobabeosztások.

Ehhez képest egy panelt felújítani lófing: 1. a legtöbb esetben esetben tök száraz, nem kell vakolni, komfortos fűtés és meleg víz.....

Persze minden relatív, itt ahol én lakom 35 milla az 54nm-es panel, 100 milla a 80 nm-es társasház, és 100-150 milliótól kapsz valami családi ház szerűt.

"in medias res"

(#32912) Chaser válasza Csabroncka (#32911) üzenetére


Chaser
titán

nem kelll bemutatni az új épłtésűeket sem ( : a kedves kivitelezők legtöbbször kifelejtik a hangszigetelést a födémből, meg alakásokat elválasztó falakat sem szeretik olyan anyagból építeni, ami hangszigetel, meg lakáson belül sem, minek is az?:) műszaki kivitelezést meg hagyjuk
előző lakás 100 éves épületben volt, legtöbb mai épületet körberöhögi
ez a panel kb 35nm, és 22-25m ft, sok mindent nem lehet érte kapni, de ha vinni akarja valaki vigye ( :
egyébként vakolni valóban nem kell, de glettelni nem árt pár soorn, itt még mindig vannak 1-1,5cm-es szintkülönbségek néhol a falban
és most is vmelyik birka dönget vmit, vagy az öreg tologatja a bútorokat :d egyem a siket szívét...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32913) mikung válasza Chaser (#32904) üzenetére


mikung
aktív tag

"
...vezesse vödörbe, vagy ahova akarja, akor kellett volna rajta gondolkodni mikor panelt vett..sztem:)...
"

És akit babakocsiban toltak a tanácstól kapott panelba ? No pláne annak a 80-90 körül született gyereke mennyire díjzná a hozzáállásod. :U

(#32914) Chaser válasza mikung (#32913) üzenetére


Chaser
titán

vegyen porlasztót, oldja meg, hol érdekel az engem vagy bármelyik járókelőt akinek a fejére hullik a víz? tudott klímát venni? tudott...akkor oldja meg a kondenz víz elvezetését is, de gyönyörű lenne, ha mindenkinél klíma lenne és az utcára folyatná a vizet, aztán v esernyővel kellene menni a járdán, v az autók közt lavírozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32915) mikung válasza Chaser (#32914) üzenetére


mikung
aktív tag

Csak éppen nem promotálják agyon a porlasztót. Ismerősnél (földszintes családi ház) is annyival akarták elintézni a kültérit hogy az aljába dugtak 15-20 centis flexibilis csövet oszt' csá ... mondjuk mivel ott voltam, beszóltam hogy ezt azért nem kéne, s végül szépen, fal mellett vezetve végigcsövezték a földig.

Tegyük hozzá hogy itt is inkább a klíma márkájáról, áráról megy a diskurzus, a részletek meg ... tolja vödörbe ... :D

Jut eszembe ... a porlasztó nem zavarná a szomszédokat akiknek nincs klímájuk ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32916) Chaser válasza mikung (#32915) üzenetére


Chaser
titán

mondtam, tojnak rá a kivitelezők, nincs szabályzás, az embereknek meg a gondolkodója és kulturája béka valaga alatt van - tisztelet a kivételnek -
1-2-3 klíma csöpög már az is kellemetlen, de ha mindenhol lenne tényleg esernyővel kellene járni a járdán, vicc

aki reklamálna a porlasztó miatt, hozzám jöhetne, soron kívül fogadnám ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32917) pjen válasza Chaser (#32916) üzenetére


pjen
félisten

Ha tényleg állandó lesz nyáron a hőség,és úgy elszaporodnak a klímák ahogy írjátok,a házra fel lehetne szerelni egy központi lefolyót,vagy többet,amibe az összes bele csöpöghetne.

(#32918) Chaser válasza pjen (#32917) üzenetére


Chaser
titán

az jó ötlet, sőt, már rég megcsinálhatták volna azoknál a paneleknél amit hőszigeteltek, szigetelésben el is lehetne tüntetni, persze ahhoz - előre - gondolkozni is kellene

csövezést akarom szigetelésben vinni pvc csőben, jól sejtem h az nem gond neki?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32919) windy válasza Chaser (#32918) üzenetére


windy
tag

Erre tudok konkrét példát. A Pillangó parkban tavaly szigetelték a paneleket és volt amelyiknél a lakóközösség megszavazta a szigetelés alatti kondenzvízkiépítést.
Egyébként az ultrahangos kondenzvízporlasztó ára 56.000 forint. Két darab van nálam a raktárban kb. hat éve, eddig még mindenki azt mondta, akinek felajánlottuk hogy felszereljük, hogy inkább csepegjen. Az azért általánosának mondható, hogy okoskodni sokan tudnak, még várni mástól a megoldásokat, de amikor neki kell zsebbe nyúlni, akkor mindjárt jön a "jó lesz az úgy is"

[ Szerkesztve ]

(#32920) LanyUs válasza Chaser (#32918) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem spec. Neked szól, mert Te képben vagy. Csak én tudtam megoldani a kondenzvíz elvezetését 15 méteren keresztül? Oké, családi ház, de a szomszéd asszony bugris és jelezte a kondenzvíz károsító hatását ( kiöli a tuját stb. ). Rendben már mentem is le a villanyszerelési boltba csőért. Kb. 30 percembe került a kiépítése. 10 emeletnél alpinistát fogadnék max. 50e Ft-ot lennék hajlandó ezért fizetni. Fix 16-os műanyag cső + megfelelő lejtés, ha szükséges kanyar idomokkal, vége dupla szúnyogháló. Ha csak teraszom lenne tuti növény + dézsa lenne a megoldás.

Fűtés esetén a kültéri alján csöpög a víz! Én sem örülnék, ha a felettem lakó zúgó-búgó kültérije még jegesítené is a teraszom vagy csepegtetne a ruhákra. Rövid időn belül összeakadna a venti lapát :)

A melléképülethez is hátraástam a H-Tarifát 36 méter kábel kellett :D

Sok kültérit hallok a meleg miatt. A Panasonic esetében többször hallok zörgő hangot, nem vagyok elájulva a csendességüktől. Hűtés üzemben illene bizonyos zajszint alatt maradni...

[ Szerkesztve ]

(#32921) Chaser válasza windy (#32919) üzenetére


Chaser
titán

üde kivétel:) mellettünk levőt hőszigetelték, nincs benne ilyen, még a lábazat mellett sem sikerült egy minimális járdát csinálni, h ne csapódjon fel a sár, mondjuk 80 millióért mit is vár az ember ( :
remélem jön majd rá szabályzás és kötelező lesz, nem kívánságműsor
egészen őszintén, felszerelnéd a saját lakásod fölé másoknak klímákat, h az erkélyedre vagy előtted levő járdára csöpögjön mástól a víz? ugye h nem, kíváncsi lennék mennyire jönnél okoskodással ha a te fejedre csöpögne a víz:)

LanyUs
nálam most előkertbe megy, mehetett volna csatornába, de ahhoz megint kellett volna egy szépet fúrni a betonba, részemről kihagyom, ha nem lenne előkert akkor porlasztó v vödör, fel is tudnám használni locsolóvíznek a növényekhez, legalább klór mentes
ahova most tervezem a klímát, beltéritől kb 8m kondenz cső kell, kültéritől kb 12-3m, egymástól függetlenek lesznek, kültéri csövét végig szigetelésben viszem 10cm polisztirol alatt
és megcsinálom én, hátha a mestereknek a kültéri meg beltéri felszerelése önmagában már nem okoz gondot én se értek hozzá, de mondjuk tudom használni a vízmértéket ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32922) LanyUs válasza Chaser (#32921) üzenetére


LanyUs
senior tag

Arra figyelj, hogy a kültéri alján ne feszítsd túl azt a műanyag csatlakozót, mert én letörtem a pöcköt róla. A szigetelés alatt nincs is szükséged kondenzvíz fűtésre, mert a falon átjövő meleg végett nem fagy bele a víz. Viszont a kültéri könyöknél 30 perc alatt jegesedett be az a műanyag vacak, tehát azt meg kell oldanod hőmérséklet szenzoros fűtőkábellel.

(#32923) Chaser válasza LanyUs (#32922) üzenetére


Chaser
titán

tiszta, én csak a kiállást oldom meg, bekötést majd a mesterek, fűtőszálat veszek én

kültérin filózom még, mehetne padlástérbe, de dög meleg van ott, nem tudom mennyivel rontaná a hatásfokát, hang miatt jobb lenne ott, fedett zárószint, eléggé felerősíti a hangokat, van egy stabil 25-ös fal amire simán mehetne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32924) vampire17


vampire17
addikt

sziasztok!

Emelet tetoterbe szeretnék klímát betetetni. sajnos a tetoter kialakitasa miatt nem latom arra az opciot, hogy split klimat tetessek. (nem nagyon van fuggoleges falszakasz...)

A mennyezet viszont gipszkarton, a "padas" (ami kb a teto folso haromszoge, kb 1 meter belmagassaggal) fele viszont van egy kb masfel meter szeles plafon szakasz, ami vizszintes.

Szerintetek oda lehetne tetetni mennyezeti klimat? Ilyenre gondolok: [link]

Ha igen, akkor milyet erdemes? (3.5 kw koruli boven eleg, a foldszinten lesz split)

Ahogy neztem, hoval dragabbak ezek mint a split. Nincs esetleg valami jobb arkategoriaju cucc ilyen mennyezetiben?

Kis segitseg. igy nez ki az emelet (ilyen elotte utanna kep, de nyilvan ugyanaz :) )

[ Szerkesztve ]

(#32925) vampire17 válasza vampire17 (#32924) üzenetére


vampire17
addikt

Ez is szimpatikus meg, bar dragabb...

Gree GUD35T/A-T split klíma, kazettás szett 3,5 kW

(#32926) mikung válasza windy (#32919) üzenetére


mikung
aktív tag

56k ... aranyból van ? ;]

Tudom, én is csak kibickedek mivel nekem is zöldre csepeg, de ennyiért nincsen kicsit túlárazva ? Mármint a célközönséghez (kő' óccó' klíma, lehetőleg ingyen szereléssel) mérten mindenképp.

Szerk.: Van róla vmi adatlap ? Pl. mennyi vizet párologtat el max, élettartam, fogyasztás, vezérlés, ...

Illetve télen hogy működik ? Nem fagy be ? Az eltüntetett víz hol és miként realizálódik (pl. jégpáncél az aszfalton/falon/...) ?

[ Szerkesztve ]

(#32927) Chaser válasza mikung (#32926) üzenetére


Chaser
titán

nagy eséllyel ezek nyári üzemre vannak...:) az utcára folyó víz cc 95%-ban nyári probléma
amennyiben a kedves kivitelezők azt mondanák a kedves ügyfélnek, nézze kedves uram/asszonyom, nem kulturált dolog ám mások fejére folyatni a vizet, mi ehhez nem adjuk a nevünket, csak úgy telepítünk önnél klímát, ha teccik' venni mellé porlasztót is...no mindjárt megszűnne a probléma, jah h így ügyfelet veszthetünk? oppá', akkor lesz@rjuk, mert nem a mi fejünkre folyik az áldás, zseton megvan, többi meg nem érdekes

no én azt kívánom minden kedves kivitelezőnek, aki szerint ez így oké, és teljesen jó járdára kivezetni a vizet, hogy 8-10 klímát szereljenek az üzletük bejárata fölé, meg köré, meg a lakásuk fölé is, de szigorúan ám úgy kivezetve a vizet, mintha másnak csinálnák, és nem gond, ha a járókelőket tizedeli vagy másik lakás erkélyére folyik be a víz...szóval semmi rosszat, csak amit másokkal csinálnak
egy kicsit nonszensz, h vizet kell kerülgetni egész nyáron a belesz@rok hozzáállás miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32928) mikung válasza Chaser (#32927) üzenetére


mikung
aktív tag

Légy már kicsit empatikusabb, nekik is 40 fok van. ;)

Inkább valami reális alternatívát kéne ajánlani a vödrözésen és 60k -s, csak nyáron használható cuccon kívül.

A közös elvezetés pl. jó ötlet, de sztem 90% vesztett ügy, nem fogják megszavazni sehol ha drágább mint 0 HUF és nem érinti a lakók többségét. :(

(#32929) Chaser válasza mikung (#32928) üzenetére


Chaser
titán

teljesen empatikus vagyok, nem azt mondtam ne használjon klímát akinek kell, hanem kulturáltan oldja meg a víz elvezetését a járókelők/alatta levők szempontjából is, ne csak az ő szempontjából - kifolyik, többit lesz@rom -
fordított helyzetben nyilván a delikvensnek sem tetszene ez
talán majd hoznak egy szabályzást rá, felettébb jó lenne, mo-n csak így megy, és még így is nyögvenyelős
sokan autót is csak azért tartják karban h átmenjen a műszakin, egyébként lényegtelen, h akár balesetveszélyes, mert már olyan vékonyak a gumik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32930) mikung válasza Chaser (#32929) üzenetére


mikung
aktív tag

Mikor Magyarországon egy frédi-béni aljú zastavát is át lehet zavarni "megfelelő olajozással" ? :U

(#32931) Chaser válasza mikung (#32930) üzenetére


Chaser
titán

az egészen más kérdés ( : szerencsére ismerek olyan helyet ahol ez nem működik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32932) krx21


krx21
nagyúr

Most tisztítottam ki a klímámat. Régebben talán már írtam, hogy szerintem nagyon gusztustalan módon vannak összeszerelve, tervezve ezek a beltéri egységek (szinte mindegyik). Abból a szempontból, hogy pont azt a részét iszonyat nehéz takarítani, amelyik leginkább penészedik!!! Az pedig nem más mint a mókuskerék... Sokan azt hiszik, hogy a porszűrőt lemosni és a lamellákat befújni elég, pedig itt ritkán van penész... Ahol a gyakorlatlan szem általában nem is nézi, ott viszont idővel bizony igen sok lehet. A mókuskeréken... Hát mihez a legnehezebb hozzáférni? A mókuskerékhez. Az én klímámból kivarázsolni még szakembernek is 1 óra volt. Iszonyatosan széjjel kell hozzá szedni.
Felteszem a kérdést, miből állna egy olyan konstrukciót gyártani, amiből 5 perc alatt ki lehetne szedni??? :W
Én neki sem álltam szétszedni most, hanem egy házi készítésű szerszámmal, a fogak között egyesével dörzsöltem ki a penészt. Ez is egy jó óra volt.
Ajánlom mindenkinek, hogy időnként vessen egy pillantást a mókuskerékre közelről és ha azon kicsi szőrös szennyeződést lát, akkor tudja, hogy az bizony penész...

(#32933) feco70 válasza krx21 (#32932) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem már olyan koszos volt, hogy nehezen nyomta ki a levegőt. Nem értem,pár hónapja használom, szét kaptam amennyire tudtam, aztán gőztisztítóval adtam neki.Most frankó

(#32934) Csabroncka válasza feco70 (#32933) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem véletelen írtuk Pjen-nel, ahol valóban 0-24 ben megy hosszú időn át ott 2 hetente muszáj takarítani!

krx21: üvegtisztító kefe, szappanos víz, majd klímafertőtlenítő vagy gőz....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32935) edk- válasza vampire17 (#32924) üzenetére


edk-
őstag

És ha gipszkartonból készülne egy háromszög alapú hasáb, amit a ferde tetősíkhoz illesztve függőleges felületet kapsz a beltéri rögzítéséhez?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#32936) arcitec válasza Csabroncka (#32934) üzenetére


arcitec
addikt

Hát nem tudom, de az 2 hetente , nekem túlzónak tűnik... Sok helyen megy szinte 24 ben, ami nem lakás, munkahelyen menjen 12 órában az is csak évente van tisztítva, oszt jó ... Semmi bűz ... :U Lehet azon sok múlik,milyen a helység levegője...

[ Szerkesztve ]

(#32937) pjen válasza feco70 (#32933) üzenetére


pjen
félisten

Most már nem fog olyan gyorsan koszolódni,talán.A venti megmozgatja az eldugott részekben is a szöszt,port.

(#32938) Csabroncka válasza arcitec (#32936) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem feltétlen a bűz miatt takarítom (ezt soha nem vártam meg), de a porszűrők igénylik...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32939) Chaser válasza Csabroncka (#32934) üzenetére


Chaser
titán

dehogy muszáj
már nálunk is 24/7-ben megy újra, szűrők rendben, lamellák rendben, mókuskerék rendben, szag nincs
jövő héten talán befejezik már a parkoló aszfaltozását és akkor majd kipróbálom a gőzborotvát beltérin és kültérin is, szezon végéig az már kitart
ha nálad két hetente meg havonta takarítani kell ott valami disznóság van, enyhén nem életszerű, h ilyen időközönként takaríttatnák az emberek a klímát, nem azt mondom, h szezonban két havonta nem árt, de két hét meg egy hónap? érdekes lenne
és itt valamiért nagyon sok a por, autós forgalom nem nagy van, mondhatni zöld övezet, kültéri lamellái már ki sem látszanak a porszőnyeg alól, pár hónapos gép

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32940) vampire17 válasza edk- (#32935) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, de mihez rogzitem a gipszkarton hasabot?

(#32941) edk- válasza vampire17 (#32940) üzenetére


edk-
őstag

A tetősík belső borításához nem lehet?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#32942) Chaser válasza vampire17 (#32940) üzenetére


Chaser
titán

A gk alatt profilok, vagy lecezes fut, folotte meg valszeg gyapot van
A gk mogotti profilhoz tudsz kivulrol masik profilt rogziteni es ahhoz gk-t
Vagy megbontod a kartont es kozvetlen a vasalathoz/fahoz rogzited az uj profilt, az a legtisztabb, 10kg-t tartania kell stabilan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32943) vampire17


vampire17
addikt

Igen, a megbontás az egyedüli mód, ez a bajom nekem is...

Ezért szeretnék mennyezetit , kevesebb bontas... (Csak egy kockat kell vágni a mennyezeten)Ez a gree m mennyezeti jó is lenne, de 400... Splitbol 300 ért kapok ilyen minőséget, 3.5 osben...

[ Szerkesztve ]

(#32944) pjen válasza Chaser (#32939) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell,csak lehet.Viszont nem büdös.

(#32945) Chaser válasza vampire17 (#32943) üzenetére


Chaser
titán

elmondani bonyolultabb mint csinálni, nem egy nagy mutatvány, gk-val könnyű dolgozni

pjen
már nálam sem büdös 24/7-ben sem, nem foglalkozom vele már semennyit, csinálja a dolgát, múltkori sanitolos nagytakarítás meg már nem most volt
persze lehet azt hetente is takarítani ha vkinek jobb tőle a csíííííje' :) az emberek 99%-ánál működik, h nem takarítja két hetente/havonta, hanem csak évi 1-2x, részemről kap még egy alapos takarítást, aztán szezon végén
24/7-nél intenzívebb használat sztem leginkább nincs ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32946) pjen válasza Chaser (#32945) üzenetére


pjen
félisten

Mi minden héten elővesszük a gőztisztítót,nem tart semmiből kéthetente a klímát is kifújni.

(#32947) Chaser válasza pjen (#32946) üzenetére


Chaser
titán

nincs azzal semmi baj :R , de nem létszüksgélet
különben már nálam is megint büdös lenne, meg pár tíz millió embernél is
de nem az:)
barátomnál voltam nemrég, sztem évek óta nem látott takarítást a gép, már rég nem garos, egy midea, ritkán használja, nem szereti, kedvemért kapcsolta be, nagyon-nagyon enyhe savanyú szagot éreztem csak rajta
és ha midea, a feneapofájukat', designban sokkal jobb mint az én daikinom, arányai is sokkal "kecsesebbek", viszont hangosabb volt, nem néztem melyik típus

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32948) klarkzone


klarkzone
tag

Klíma berendezésen, ha könnyen hozzáférhető akkor a szűrők tisztítását, mosását nagy gyakorisággal ajánlott végezni, a kültéri egység lamella felületeit pedig függőleges mozgással kikefélni (lekapcsolt állapotban), semmilyen szennyeződés nem lehet a hőcserélőn! Ha van valamilyen takaró a hőcserélőn szerintem ajánlott azt eltávolítani (műanyag háló stb.)
Gőzborotva elferdítheti a lamellákat, akkor jön a lamellakefe... de semmiképpen ne éles csavarhúzóval egyengessük ki. Lehet mosni, de szerintem egy sima mosogatószeres spricni, és utána sok tiszta víz porlasztós spricnivel lenne a tuti minden tavasszal, és ősszel. Ha van kedv, utána lehet nézni, hogyan néz ki egy kültéri belülről, az elektronika, inverter stb. elég drága. Természetesen ha nehezen hozzáférhető helyen van a kültéri akkor inkább hívjunk szakembert aki fel van készülve (létra, rovarok, vegyszeres tisztítás, utólagos szigetelés, esetleges hibajelenségek felismerése, üzemszerű működés ellenőrzése még a nagy dömping és a kánikula előtt stb...)
Apropó gőztisztító. A gőz eljuthat a beltéri egységben olyen elektronikai alkatrészek felületére, ahol nem kívánt végeredmény születhet, csak a lamellák felületére próbáljuk fókuszálni a gőzt, a fémet célozzuk esetleg a csepptálcára. Sok géphez (a lamellákhoz) pl. LG csak akkor lehet jobban hozzáférni, ha levesszük a külső burkolatot, de ezt szerintem is már csak szakember végezze.
Ja és még egy tanács, jön az év legmelegebb napja, ne akkor kapcsoljuk be a gépet amikor már 35 fok van a lakásban, előző nap éjjel szépen le kell hűteni a lakást és egész napra bekapcsolva kell hagyni a készüléket, szintentartás sokkal hatásosabb, kíméletesebb a gépnek. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja...

(#32949) Chaser válasza klarkzone (#32948) üzenetére


Chaser
titán

sztem se kell túlzásba vinni, de ahogy mondod/mondtam, mindeki úgy csinálja ahogy akarja
kültéri burkolatát nem bántom, beltéri az pár mozdulat, és az tud lebüdösödni, azt le szoktam venni, többi sallang marad benne, lapátot sem szoktam kivenni, felesleges

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32950) Male válasza krx21 (#32932) üzenetére


Male
nagyúr

Szétszedés nélkül nem lehet csak befújni a mókuskereket penészölővel? Pl a klóros cucc, amit a fürdőbe ajánlanak, az spriccelős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.