Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) jozsi252 válasza pjen (#32146) üzenetére


jozsi252
veterán

A pontos okát nem tudom megmondani sajnos, de valamiért ez a klímáknak a sajátossága. Mindegy hogy autóról van szó, vagy oldalfali klímáról, mindkettőben egy idő után elszaporodnak oda nem való dolgok, amik kellemetlen szagot okoznak. Nyilván autónál könnyebb megoldani egy ózonos tisztítással, ami az esetek nagy részében segít is, de ezek szerint épület hűtésére szánt klímánál nem ennyire egyszerű a dolog hogy befújod és kész.

iPhone 13 Pro Max

(#32152) pjen válasza Csabroncka (#32150) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk is,mégis kinyitom.Max 2 K val több lesz a villany számla.

(#32153) Csabroncka válasza pjen (#32152) üzenetére


Csabroncka
addikt

Látod én nekem lehet ezért kell többet takarítani :))

jozsi252: (#32141)-ben leírtam az okot (emberi izzadtság)...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32154) pjen válasza jozsi252 (#32151) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem autónál is a szellőztetés hiánya a gond.Nagyon sok autónál alap,hogy a klíma a belső levegőt keringeti.Tehát tulaj beül,klíma be és a jó savanyú levegőt lehűti.Haverom Fiatja nagyon jó példa rá.Az enyém alapból a külső levegőt engedi a hőcserélőre.Biztos kevésbé hatékony,viszont nem büdi.Azt külön kapcsolni kell,hogy csak a belső keringjen.

(#32155) Rolly válasza pjen (#32154) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk házközponti szellőztetés van 2 óránkénti légcserével és nálunk is ha leállítjuk ventivel akkor kicsit savanyú szaga van... :)
3 Daikin FTXP klímából 1-nek ami pont a hálószobai :)
a másik kettőnél nincs ilyen probléma pedig az egyik szobában cica van a másik szobában meg a szárító így bőven van mosószer / pára a levegőben :)

(#32156) pjen válasza Rolly (#32155) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem véletlen,hogy pont a hálóban.Estétől reggelig ott vagytok ,betakatóztok,megizzadtok.Én biztos kinyitnám az ablakot.

(#32157) Csabroncka válasza Rolly (#32155) üzenetére


Csabroncka
addikt

A sok szex ;] ;)

"in medias res"

(#32158) Chaser válasza Csabroncka (#32141) üzenetére


Chaser
titán

én nap közben is többször szellőztetek, ahogy pjen is mondta, inkább legyen több a villanyszámla pár ezer ft-tal, de annyival úgy sem lesz több, ha kinn 35 fok van akkor is szellőztetek, reggel is, meg este is, és korrekt kereszthuzat is van, ha van kinn egy kis szélmozgás, és a mostani hőmérsékletnél akár egész éjszaka nyitva van az ablak, klíma meg kilőve
volt olyan nap már idén is, h 4x zuhanyoztam, ha unkomfortosnak érzem magam egyből megyek a zuhany alá
alsóneműt is legalább kétszer cserélek egy nap ( :
nem véletlenül kapcsolom be időközönként a fűtést, baciknak esélye se legyen a beltériben

de az 100%, h összefügg a hűtéssel a dolog, és valamiképp a vízzel, mivel ugyanez a klíma fűtéskor semmilyen kellemetlen szagot nem produkált, és ahogy visszaolvastam, ez másnál is kizárólag hűtéskor fordult elő, vagy levegő keringetéskor hűtési idényben, fűtéskor pangó víznek benn esélye sincs, de a beltéritől nálam kb 1m csövezés vezet a falig, mögé nem látok be, le még nem vettem a kábelcsatornát, esetlegesen ott ragadhat meg valahol víz esetleg, azt a szaki se nézte meg
lehet, hogy a nagyon kis mennyiségű vízben el tudnak szaporodni a bacik/ hamar megposhad, itt van pl a növények locsolóvize kannában, előbb néztem, semmilyen szaga nincs, kb 3 napja van már benne a víz, de soha nem volt még büdös

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32159) pjen válasza Chaser (#32158) üzenetére


pjen
félisten

Akkor most az elején vagyunk megint.Vissza olvasgattam,úgy tűnik ez egy Daikin betegség.

(#32160) Csabroncka válasza Chaser (#32158) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez nem feltétlen van összefüggésben a test higiéniával, hiszen az izzadtság folyamatosan párolog a bőrödről. Fűtéskor a hőcserélő meleg, nem kondenzálódik oda semmi. Hűtéskor igen és a levegőben lévő izzadság cseppek is (ha tetszik, ha nem). Az izzadságban lévő bacik a fehérjéket, zsírokat bontják és ebből keletkeznek ezek a kis szénatomszámú illékony szerves savak.

Valaki nem hiszi szagoljon bele egy hűtőből előkapott ecetbe, meg egy 40 fokra felmelegítettbe. Egyébként hőre bomlanak, valószínűleg ez okozza azt, hogy nyáron a fűtés beindításával csökkenthető, vagy megszüntethető a bűz mértéke.

Az is érdekes még számomra, hogy ezek a vegyületek anaerob (oxigéntől elzárt) területeken képződnek - az is kérdés, hogy ilyen hol tud kialakulni a klímában.

"in medias res"

(#32161) Rolly válasza pjen (#32156) üzenetére


Rolly
veterán

akkor újra van központi szellőztető rendszer :) így a hálószobában napi 12x cserélődik a levegő :) ennyiszer nálad körülbelül 1 hét alatt :D

#32157 sajnos ezen nem tudunk változtatni :D

(#32162) Chaser válasza pjen (#32159) üzenetére


Chaser
titán

nekem is úgy tűnik, csak ehhez már kevés szimpla usernek lenni:) és mérni kellene, sajnos a telefonom sok mindent tud, de szagokat rögzíteni azt nem - biztos lehet mérni vmilyen formában azt is -, de az is lehet semmi köze a daikinokhoz, bármelyik másik klímánál is megesik, csak itt nem jött róla visszajelzés - meg lehet sokan szégyellik, mert ahogy láttam mindig az a vége, "hogy akkor te vagy igénytelen és azért büdös a klíma" -
vmelyik komponense kifejezetten érzékeny lehet a pangó vízre, volt akinél új lakásnál nyomott büdöset két daikin, ott azért már nehéz ráfogni a történetre h igénytelen emberről van szó, ha még benn se lakik senki és nyilván nem is egy putriról van szó, de lehet csak egy kisebb szerelési pontatlanság, és bármelyik másik klíma is olyan szagokat produkált volna...na ezeket már nem tudjuk meg
mideáknál görögországi nyaralásokkor soha nem éreztem hasonlót sem, ott pedig a tűzhely egyben van a lakótérrel az apartmanokban, és főztünk is benne, meg nagy eséllyel nem takarítják őket havonta, de lehet h évente sem
passz, holnapi napot rászánom kísérletezgetésre, ma később úgyis kilövöm a klímát ha ilyen kellemes idő marad kinn, és az ablak is nyitva lesz, nappal meg beindítom a hűtést majd, aztán benézek a burkolat alá pár órával később, de lehet már hűtés előtt is, ha a bekötő kondenz csőből büdös jön akkor meg is van a hiba forrása, ha meg nem, akkor keresem tovább

Csabroncka
nem kizárt ez sem, szerencsére ha elég hűvös az idő, és nem csinálok fizikai munkát, az izzadásom is konvergál a nullához, ettől független valamennyi nyilván kipárolog a szervezetből, de megint ott vagyok, h görögöknél mért nem éreztem ilyet soha? pedig volt h fél napos gyalog túra után nem kicsit volt "illatos" az egész társaság ( : szóval nekem eddig ez x-akta

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32163) pjen válasza Rolly (#32161) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a hálóban,Velux tetőtéri ablakok vannak. 30 év alatt talán még sosem voltak teljésen bécsukva.a másik,hogy honnan jön az a levegő,a szabadból,vagy valamilyen elő kezelőből.

[ Szerkesztve ]

(#32164) Csabroncka válasza pjen (#32163) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nincs itt a topikban remete ? lehet Ő nyerne :DDD

"in medias res"

(#32165) Chaser válasza Csabroncka (#32164) üzenetére


Chaser
titán

premete volt..másik topikban, de kitiltották, lehet büdös volt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32166) pjen válasza Rolly (#32161) üzenetére


pjen
félisten

Azért én legalább nyáron kinyitnám az ablakot,napi 1-2 órára.

(#32167) Csabroncka válasza pjen (#32166) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szex közben, had hallják a szomszédok! :DD

"in medias res"

(#32168) bazsimano


bazsimano
őstag

egy gyors kerdes!
akkor mindenki aki DAIKIN FTXF35A szereltett fel, annak budos? :F :F :F
mi is azt valasztottuk es holnap jonnek telepiteni...akkor van okom tartani a doogtol?

(#32169) Chaser válasza bazsimano (#32168) üzenetére


Chaser
titán

nem, és nem kell túl aggódni, meglesz a hiba forrása, idő kérdése, ma reggel semmilyen büdös nem jött, az is igaz légkeringetés nem ment, és este szárításra volt kapcsolva 1-2 órán át
azt itt láttam, h ajánlatos bekapcsolni, az én tapasztalatom meg az, h ajánlatos nem bekapcsolni ( : ahogy látom akiknél büdöset produkált vmelyik daikin modell, szintén erre jutottak, de ez nem ftxf gond, több évre visszamenőleg találkozhatsz itt daikin modellekkel ha rákeresel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32170) noorbertt válasza Chaser (#32169) üzenetére


noorbertt
őstag

Nálam állandóan megy úgy hogy ha 27 fölött van akkor hűtés.
Viszont amikor autón volt vagy épp a fűtést próbáltam akkor volt ilyen párás szag. (De nem a leírt szűrós hányásos verzió)
A fűtésre én azt gondolom hogy normális mert van bent a cégnél egy mileda és az is hasonló fűtés esetén

(#32171) Chaser válasza noorbertt (#32170) üzenetére


Chaser
titán

fűtés esetén nálam semmilyen kellemetlen szag nem volt :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32172) arcitec válasza noorbertt (#32170) üzenetére


arcitec
addikt

Ott ahol büdi : 1.) Lett egyáltalán páratartalom mérve? 2.) Estlege kvázi vastag függöny sötétítő függöny tartósan elhúzva? Az a büdi nem olyan penészes szag jellegű? Mert ha igen, akkor eléggé nagy a valószínűség,hogy valahol tartósan magas a páratartalom és olyan helyen, ahol - kvázi - nem cserélődik a "közeg", - ezt most nem tudtam másképp megfogalmazni, de talán érthető..

(#32173) Chaser válasza arcitec (#32172) üzenetére


Chaser
titán

minknálunk' függöny sincs ( :
kívül vannak redőnyök, belül meg valami ikeás hajtogatható papír "függöny", az is csak az ablakon, erkélyajtón egy műanyag ui. harmonikás képződmény, az ablakos félig "felhúzva", ajtóról meg teljesen le is veszem reggel a növények miatt
nemrég tököket csak a szekrény tetején tudtam elspájzolni, több mint egy hétig ott voltak, ha magas lenne a páratartalom megrohadnak, de mivel a hűtés eleve szárítja a levegőt, így ahol klímát használnak túl magas páratartalom nem is lehet
úgy tapasztaltam h mindenütt átforgatja a beltéri a levegőt, nincsenek holtterek, maximum közvetlen alatta, ahol meg kb semmi nincs, csak pár növényke

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32174) arcitec válasza Chaser (#32173) üzenetére


arcitec
addikt

Az hogy nem lehet magas a páratartalom az tévedés. Mérjed meg ... ;)

(#32175) noorbertt válasza arcitec (#32172) üzenetére


noorbertt
őstag

Itt a pára 55% és szokott menni a szárítás is néha.
Nincs redőny, félig elhuzva a függönyök és nem penész szag, sajnos tudom milyen a penész szag és ez nem az.
De ez már vásárlás utáni tesztnél is volt, azóta csak párszor próbáltam a fűtést de én arra gondolok hogy nincs bejáratva.
Cég ahol dolgozom ott is 1 éves a klíma és kb csak én használtam 2 alkalommal fűtésre.

(#32176) Chaser válasza arcitec (#32174) üzenetére


Chaser
titán

legyen magas, de tegnap óta kondenzíz sincs, most biztos nem magas:)
beszerzek majd egy mérőt, most nincs, alapból nem tudom mért nem rakják be a klímákba, nem egy űrtechnika
tudsz valami jót? xiaomitól néztem anno egy értelmesnek tűnőt, azt sokan dícsérték

szerk:
az 100% h nem penésznek a szaga, az előző lakásom félig ki volt rohadva, megtanultam magabiztosan felismerni a penész "illatát" :)de az ottani kmv daikin soha nem produkált ilyen szagot, de mivel szinte csak fűtött nem is meglepő, néha szoktam átjárni a új tulajhoz, nem rémlik ilyen szag egyáltalán amikor hűteni használta a klímát, most volt fölötte csőtörés, ha valahol van víz, akkor abban a lakásban biztosan, jelenleg nem tudja használni a klímát, eláztatta a konnektorokat i a víz, de majd rákérdezek ha újra be tudja üzemelni, érez-e rendelleneset

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32177) noorbertt válasza noorbertt (#32175) üzenetére


noorbertt
őstag

Azt hittem tőlem kérdezted xd sebaj.

(#32178) kelzsoca válasza Chaser (#32176) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ilyet használok a három helységben, tudom ajánlani, ha kell akkor dobj egy privit. ;)

https://vertigostore.eu

(#32179) noorbertt válasza Chaser (#32176) üzenetére


noorbertt
őstag

Én a helyedben lehet egy ozonos tisztítást kipróbálnék. -vannak erre külön szolgáltatók vagy pedig gép kölcsönzők
Kocsimat havi szinten gázosítom és nagyon jó.

(#32180) tzabo


tzabo
tag

Sziasztok,
Tavaly szereltettünk be egy Mitsubishi DM35VA klímát.
A kültérinek van némi hangja, amiről nem tudom eldönteni, hogy normális-e vagy sem.
A ventillátorának állandó sebességgel kell forognia vagy a hűtési igénnyel együtt kellene változnia?
Ha jól sejtem a kompresszornak alig van hangja, de ahogy a ventillátor felpörög, annak van egy kis hangja.
A kompresszort lehet hallani, hogy állítgatja a sebességét, de a ventillátornál nem tűnik fel ilyesmi.
Lehet tőle aludni, de éjszaka azért jól hallható.
Ezzel mit lehet kezdeni, garanciában erre Mitsubishi részéről rá tudnak nézni? Mi a menete ennek?

Van itt esetleg másnak is ilyen típus? Milyen hangja van?
Köszi!

(#32181) Rolly válasza pjen (#32166) üzenetére


Rolly
veterán

Akkor újra van központi szellőztetés ami szűri a levegőt ha szükséges beengedi a kinti hűvöset ha 24 fok felett van a kimenő levegő hőmérséklete és a bejövő a benti alatt... Ha nem akkor hővisszanyerőként funkcionál azaz nyáron előhűti a kinti levegőt télen meg előfűti a kimenő levegővel... :)

Tehát azt javasolod, hogy az automata szellőztetőt ami 2 óránként az egész ház levegőjét kicseréli szűrt kinti levegővel hekkeljem meg egy ablak nyitással... :) A bejövő porral és pollennel meg terheljem a lakást és a légútjaimat :) - meg az asszonyt a takarításnál :D... Így tényleg kevesebb lesz a szex :D

Ez körülbelül olyan mintha van egy automata váltós autód amiben van Manuális mód és te inkább manuális módban használod, mert úgy 2 decivel kevesebbet fogyaszt :)...

Illetve a központi szellőztető nem lehet a büdi forrása, mert csak a hálószoba a ziccess... Bár ma reggel nem volt szaga... tegnap volt ... nem értem :)

(#32182) Rolly válasza arcitec (#32172) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk most relatív magas - 58%-os - a páratartalom de penész tuti nincs :).
A belső hőmérséklet 24°C a pára kicsapódás 15,98°C-on történne meg tehát ha most menne otthon a klíma akkor lenne kondenzvíz ...

de például a nappaliban 25,8°C van 48% páratartalom mellett így 13,96°C így ha csak éppen hűtene a klíma akkor ki se csapódna a pára a levegőből a nappaliban ... de még a hálóban se biztos, hogy minimumon lenne pára kicsapódás :)

Ezzel amúgy lehet meg is fejtettük a probléma forrását:
- ha kevés vagy nincs pára kicsapódás a gépben akkor az nem tud lefolyni a hőcserélőről és kifolyni a gépből
- így ha ventire rakjuk akkor ahogy melegszik gyorsan elkezdenek benne szaporodni a bacik és míg le nem száradnak addig van szaguk... (fűtésnél gyorsabban leszáradnak mint szaporodnának vagy lebomlanak mielőtt a vízből pára lenne és újra éreznénk őket :) )
- tehát lehet a Daikin annyira visszaszabályoz ami már a baciknak kedvezőbb lékört tud biztosítani... Ezt bizonyítja az is, hogy nálam sima ventinél 5-11Wh körül fogyaszt a klíma... Míg hűtésnél a minimum 80Wh ami 4-6 coppal is 320-480W-os teljesítményt produkálna a gyári doksiban írt 1,3 kWh minimummal szemben... Tehát vagy nem jó a 1,3-as minimum amit a Daikin állít a klímájáról vagy 80Wh-nál tud 16 COP-ot ilyenkor a klíma :D

- viszont ahogy itt javasolta egyik fórumtárs a dry funkció már máshogy működik mert kis légáramlattal de a kicsapódási hőmérséklet alá hűti a levegőt... tehát ott már a beltériben nem 15-20 fok közötti hőmérséklet van hanem 15 alatti akár 6-8 fok is...

[ Szerkesztve ]

(#32183) arcitec válasza Rolly (#32182) üzenetére


arcitec
addikt

Azokat a számadatokat(pára),meg a marketing cop értékeket felejtsd el. Nem az a lényeg, max. egy tájékoztató adat. A Dry funkció is érdekes, mert ahhoz hogy hatékonyan kicsapódjon, megfelelő hidegnek kell lennie. Nálunk nem működik, mert használatával meg hideg lesz és nem hatékony. Úgy, hogy marad a páramentesítő,ami úgy működik,hogy kicsapatás után felmelegíti a levegőt,gyakorlatilag meleg levegőt fúj ki.Így nincs esélye a bacinak. A klíma meg annyit megy amire a komfort hőmérséklet érzet megfelelő, max 22-23 fok, esetleg alváshoz kicsivel 22 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#32184) dobolan


dobolan
senior tag

Szerintem nem baktériumokról van szó, hanem mindenféle illatokról és szagokról, amik a klímában koncentrálódnak a folyamatos levegőkeringtetés és a páralecsapódás miatt. Amikor kondenzvíz képződés folyamatos, akkor azzal együtt elfolyik, de amikor "leszárítjátok", akkor a hűtőbordákra ráragadhat a töményebb koncentrátum, majd amikor újra be lesz kapcsolva, megindul a páralecsapódás miatti feloldódás, és egy része visszapárolog a levegőkeringés miatt, majd ahogy ez lemosódik a hőcserérőről úgy gyengül a szag + hozzá is lehet szokni.

Ugyan nálam Fuji klímák vannak, de sose volt még semmi szaga, pedig csak hűtésre használjuk. 99%-ra gondolom úgy, hogy a szoba levegőjének minőségével van ez összefüggésben, hisz minden klíma egyformán működik.

(#32185) Chaser válasza kelzsoca (#32178) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom, eszben tartom :R mm

noorbertt
Ha nem egy kvazi uj klimatol lenne szo, lepukkant lakasban es lakokkal, lehet futnek is vele, igy nem
Ahogy fentebb lattad, teljesen uj gepnel is ellfordult a jelenseg, visszakeresve kiderul h tobbeknel is, uj lakasnal is
Az automban mikor megvettem, toltottek a klimaba gazt, utana hasznaltuk, soha nen volt budos, 15 eves sz@rpozso' :)
Hazamegyek, belovom 22 fokra, megy ugy ket orat, aztan hagyom allni es leveszem a burkolatot, aztan kiderul talalok-e pango vizet valahol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32186) pjen válasza Rolly (#32181) üzenetére


pjen
félisten

Igen,azt javaslom,hogy hekkeld meg.Legalább egy próba idejére.Nálam a DRY funkciót is be lehet állítani,nem hűt ész nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#32187) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Csatlakozom a Pannonklíma elégedett ügyfelei közé. Az egész buli lezongorázása (ajánlat, felmérés, kivitelezés) két héten belül lezajlott. A telepítést végző kollégák tisztán, pontosan, gyorsan dolgoztak, jó fejek is voltak, így én is csak ajánlani tudom a céget, ahogy sokan a topikból.

kereső miatt: Daikin FTXF35A

A klímáról annyit, hogy csendes, szépen végzi a dolgát, elégedettek vagyunk vele. A wifi modul beszerelése még hátravan, remélem az is beválik! :)

A topik böngészése nagyon hasznos volt, köszi srácok!

(#32188) jozsi252 válasza csudri (#32187) üzenetére


jozsi252
veterán

Te hány nm hűtéséhez használod?

iPhone 13 Pro Max

(#32189) Petyuska111 válasza Chaser (#32185) üzenetére


Petyuska111
tag

Nálam is hasonló a helyzet, Daikin FTX25J van a hálóban és időnként poshadt szag jön. A nappaliban is Daikin van, abból viszont soha nem jön ilyen illat. Én azt figyeltem meg, hogy akkor jön ez a szag, ha a hőmérséklet eléri a beállított értéket (vagy már alá kerül) és/vagy ha a kinti hőmérsékelt lecsökken (pl. 24 fok van beállítva hűtésre, és este kint már csak 22-23 fok van). Gondolom ilyenkor már nem hűt, hanem csak a ventillátor megy vagy ilyesmi. Na ekkor jön a szag. Amikor kint 35 fok van és dolgozik a klíma rendesen, akkor nincs ilyen gond. A csövezés nálam is a hálóban hosszabb, mint a nappaliban. Valamilyen szinten ez lehet hogy együtt jár az üzemszerű működéssel, nem biztos, hogy konkrét hibát jelent vagy egyáltalán javítható... Régebbi klíma is csinálta ezt nálam, de kisebb mértékben.

(#32190) Chaser válasza Petyuska111 (#32189) üzenetére


Chaser
titán

ahogy mondod, akkor jön elő a jelenség, ha olyan a target, h nem teker folyamatosan a klíma, nálunk jellemzően 26 fokra van állítva, de egy idő után már temperálnia sem kell hozzá, hanem kikapcsol, mert már az érzékelője akár 25-öt mutat
ilyenkor nem keringeti a levegőt, semmit nem csinál, vár, jellemzően a kültéri is teljesen megáll, direkt megfigyeltem - én állítottam az itt olvasottak alapján át sokszor légkeringetésre, véletlen se ragadjon be víz, de még büdösebbet produkált utána hűtéskor.... -
közben telik az idő, és ha sokat állt, következő hűtés indításnál akkor már jön a savanyú szag, pont úgy mikor órákat, fél napot áll, és indul a hűtés
amikor folyamatosan teker, mint most 21-es targettel, semmi gond nincs, csak sajnos ez nem életszerű olyanoknál akik nem eszkimók mint én:) a párom ezt nem bírja, ezért szokott lenni 25-26 a target, én elviselném egész nap, 18-as targetet is
ezért most járatom bőszen, nemsoká megyek főzni - a szeparált konyhába -, klímát meg előtte kioffolom, és 1-2 óra múlva benézek a burkolat alá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32191) Flashcash válasza Petyuska111 (#32189) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A leírásotok alapján szerintem akkor kb. a következő okozhatja ezeket a szagokat:
-ha üzemel a klíma és folyamatos a páralecsapódás akkor a nedvesség akár a beltéri hűtőbordáján, akár a kondenzvíz levezető csövön egyfajta bűzzáró közegként üzemel,
-ha a klímát ventilátor, üresjárati vagy egyéb olyan üzemmódba kapcsoljátok ahol a beltéri hűtőbordáján a páralecsapódás megszűnik és kondenzvíz sem keletkezik, ugyanakkor a ventilátor üzemel, akkor a klímában lerakódott szagok, anyagok (szerintem ez itt nem feltétlenül jelent gombatelepeket) érezhetővé válnak a klíma közelében, illetve lehet, hogy a kondenzvíz levezető csövön is áramlik vissza valamilyen szag

[ Szerkesztve ]

(#32192) Daffni2 válasza Chaser (#32129) üzenetére


Daffni2
addikt

Arra gondolok,hogy túl van méretezve az a klíma. Mint írod 26 fokos targetre van állítva,ezért sokat áll,aminek nem lenne szabad,csak szegény már nem tud lejjebb szabályozni.
Nálam 24 a target ez 23-23.4 fok stabil hőmérsékletet jelent a szobában.

Saját véleményem,aki ennél fázik,vegyen fel kardigánt :D

Nekem melegem van 24-25 foknál,ez ellen nem lehet tenni,csak alacsonyabb hőmérsékletre állított klímával.
Aki fázik az meg tud tenni ellene.
Nálunk is kezdetben sok vita volt,de megértette az asszony(nagy nehezen)
Sajnos ők fordítva vannak bekötve :DD

Sokszor tapasztalom máshol,is hogy állandóan nyávognak,kis ujjatlan egy szál semmiben, és képtelenek tolerálni.

"Aki ad,az nyer"

(#32193) updog válasza Daffni2 (#32192) üzenetére


updog
senior tag

"Arra gondolok,hogy túl van méretezve az a klíma." Már én is bánom hogy nem a 2.5 kW-ost kértük, a 3.5 kicsit overkill 21m2 nappali (+szomszéd szoba néha nyitva szokott lenni, +a folyosó felőli ajtó is) területre.

Cserébe 4 klímástól is volt ajánlatunk, ebből ketten személyesen a felméréskor megerősítették, hogy ajánlják a 3.5-ösöket, nem lesz gond, de a többinél is 3.5-esek voltak csak az ajánlatokban....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#32194) jozsi252 válasza updog (#32193) üzenetére


jozsi252
veterán

(+szomszéd szoba néha nyitva szokott lenni, +a folyosó felőli ajtó is) területre.
Ha ez az opció nem lett volna akkor tuti hogy a 2.5kW-osat ajánlották volna. De így viszont ők sem akartak azzal szívni hogy esetleg alul lesz méretezve a helyiség, és nem fogja lehűteni valamennyire a másik 2 szobát.

iPhone 13 Pro Max

(#32195) Elektrosokk válasza updog (#32193) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nálunk is 3.5 van, hasonló elosztással, most éppen 25 fokon megy mivel nincs túl meleg kint. én nem érzek semmi kellemetlen szagot.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#32196) kelzsoca válasza Elektrosokk (#32195) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kapcsolj fűtés üzemre, vagy keringesd meg a beltéri levegőt (csak ventillátor) ha ilyet tud a klímád.
Aktív hűtés alatt nem is fogod érezni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#32197) pjen válasza kelzsoca (#32196) üzenetére


pjen
félisten

Csak keringésre kapcsoltam,sőt minden este arra szoktam úgy 11 óra körül,nyitott ablakkal.Nincs semilyen szaga.

(#32198) kelzsoca válasza Chaser (#32190) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mai fejlemények:
Ma reggel indulás előtt szárításra kapcsoltam (auto mód) délutánra az eresz kifolyónál egy vakondtúrás miatt felgyűlt a víz, ami simán lehetett 1 liter is.
Miután hazaértem a klímát lekapcsoltam, majd ~2 óra állás után csak ventillátor üzemben az imént elindítottam, és friss párás levegőt tolt ki magából.

https://vertigostore.eu

(#32199) Danex válasza updog (#32193) üzenetére


Danex
addikt

Hát ugye alapterületből se lehet kiindulni, nekem kedden telepitik a 9. emeletre a 3.5kW-os FTXF-et, 19m^2-re, de teljesen déli fekvéssel, he erre még az ajtót is kinyitnám a 2.5kW szerintem küzdött volna rendesen.

(#32200) Elektrosokk válasza kelzsoca (#32196) üzenetére


Elektrosokk
addikt

10 perce megy maxon venti módban, eddig semmi kellemetlen szaga nincs.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.