Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) arcitec válasza pjen (#33500) üzenetére


arcitec
addikt

Hát ha 45eft-ot fizettél gázra ,akkor azt valóban le kellett cserélni,ha csak nem vagy 300m2 a házad. ;]

(#33502) pjen válasza arcitec (#33501) üzenetére


pjen
félisten

130 négyzetméter,25-26 fok volt mindenhol,mindíg.

(#33503) #73959936 válasza pjen (#33502) üzenetére


#73959936
törölt tag

Az én váram ennek a fele és szigetelt nyilászáró mellett is volt a gázszámla régebben nagy hidegben vagy 35e.

(#33504) pjen válasza #73959936 (#33503) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom,ezt Arcitec kollégának írd.És akkor még nem volt klímád.Pusztulat volt a 35 fok melegbe.

[ Szerkesztve ]

(#33505) arcitec


arcitec
addikt

Na ja, ha nem jó a szigetelés. Nyáron nálunk a klíma úgy 23-24 fok-nál van elindítva 1 óra alatt 22-22,5. Egész nyárra +5eft volt a klíma. A fűtés is valahogy így,le sem merem írni, a gázosok is jöttek pár éve műszeres mérésre, mert már majdnem ők fizettek. Úgy "DIGIS" árban van a gáz. A villanyt sem merem leírni,pedig a tűzhely is az és van is használva :D

[ Szerkesztve ]

(#33506) pjen válasza arcitec (#33505) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért nagyon sok mindentől függ.Nálunk például a tetőtéri ablakon a szellőzők mindíg nyitva vannak.A konyhai elszívó,vizmelegítő kémény,kamrában az ablak.Ezek folyamatosan szellőznek.Villany is alapból 10K.Nem vagyunk gazdagok,de nem is rohangálunk lekapcsolni a villanyt.

(#33507) #73959936 válasza pjen (#33504) üzenetére


#73959936
törölt tag

A klíma nagyon hasznos vagy inkább nagyon hálás dolog főleg nyáron. (nem, nem én találtam fel spanyolviaszt ezáltal :D )

tényleg kb egész nyár vagy 4 ezer plusz....és kb 23-25 fok van benn.... :K

[ Szerkesztve ]

(#33508) pjen válasza #73959936 (#33507) üzenetére


pjen
félisten

Mi is átlag 25 fokot tartunk.Klíma nélkül lehet 35 is lett volna. :)

(#33509) #73959936 válasza pjen (#33508) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nálam nem, falazat 50-60 centi vályog, 40 fokban is csak 29 volt benn.

csak sokalltam

(#33510) Zeki válasza junkhead (#33433) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó elgondolás.
Hogy milyen klíma?
Na ez most passz, munkám és gyerekeim elveszik az időm és energiám , nem figyelem már legalább 8 hónapja mik vannak.
Ha nem akarsz Daikint vagy Mitsubishit, akkor lehet Gree, vagy lejjebb a létrán Polar. Ha meg hosszú garancia kell, talán van még a Fujitsura 10 év, évenként 2x karbantartással.
Azt tudom, hogy tavaly télen egy ismerősnél jártunk és a KMV-s Daikinja halkan de jól tolta magából a meleget.

(#33511) junkhead válasza Zeki (#33510) üzenetére


junkhead
aktív tag

köszi.
Akarni akarok, de egyelőre csak Mideara kaptam egy helyről ár ajánlatot

(#33512) fruzsina9


fruzsina9
újonc

Ismeri valaki ezt a quick connect rendszert behatóbban? Dolgozott már vele valaki? Itt tanácsoltátok és elég kivitelezhetőnek tűnik, persze kitudja mennyire tartós. Elvileg ha jól értelmezem, előre gázzal feltöltött kábelekkel érkezik ami olyan réz csatlakozókkal van ellátva ami vákumozza magát becsavarásnál. Nekünk a német szaki árakkal nagyon megérné anyagilag. Egy középkategóriás 3.5-ös Mitsut szereléssel bőven 2000 euro felett kapnánk, a vége inkább a háromezerhez van közel. Ezzel a Quick Connect rendszerrel mindennel együtt egy 3.5-ös Daikin prémium 1800-nál megáll. Szinte fele és ha jól gondolom jóval minőségibb gépet kapnánk. Mik lehetnek a hátulütők? Gondolom nagyobb eséllyel szivároghat a hütőközeg. Habár van itt Daikin szervíz nagyon közel, de kérdés hogy mennyire örülnének nekünk akárcsak az éves karbantartásnál vagy ha például szivárog a hütőközeg, lévén nem velük szereltetünk illetve még ilyen módszerrel is. Mennyire költséges egy ilyen probléma pl otthon? A garancia sem olyan egyszerűen kivitelezhető így. Azt hiszem a gépre adják a 2-3 év garanciát, de nyilván az eladó és azt olvastam ez a módszer nem igazán viseli a fel-le szerelést, ha esetleg elkéne küldeni valahová a gépet, szóval a garancia így kétséges. Kérdés megéri-e kockáztati 1000 párszáz euróert, ami nem kevés... értitek. Valaki? Köszi!

(#33513) luckyman válasza fruzsina9 (#33512) üzenetére


luckyman
aktív tag

Valamelyikünk félreérti a dolgot. Szerintem ez nem azt jelenti, hogy olyan készüléket veszel, ami tetszik, és összekötöd Quick connect rendszerrel, hanem kimondottan ezzel a rendszerrel szerelt gépeket készítenek, és azokból válogathatsz. Talán a Daikinnak nincs is ilyen. De még az is lehet, hogy én értem félre.

(#33514) edk- válasza luckyman (#33513) üzenetére


edk-
őstag

Én úgy látom, a kereskedő tásítja a Quick Connect csöveket a klímákhoz. A Daikinok:

https://www.klimaworld.com/klima/klimaanlagen-und-klimageraete/split-klimaanlagen/quick-connect-klimaanlage.html?dir=desc&filter_hersteller=1306&p=1

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33515) fruzsina9


fruzsina9
újonc

Igen, elvileg a kereskedő társítja a modellekhez. Lehet venni külön kábeleket is, de én szettben néztem. Konkrétan ezt:

https://www.klimacorner.de/daikin-klimaanlage-professional-ftxm-n-rxm35n9-3-4-kw-kuehlen-r32-quick-connect-set-3m-zubehoer-wandhalterung/klimaanlagen/a-352031

[ Szerkesztve ]

(#33516) edk- válasza fruzsina9 (#33515) üzenetére


edk-
őstag

Ez jófajta.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33517) fruzsina9 válasza edk- (#33516) üzenetére


fruzsina9
újonc

És szerinted bevállaljuk így a gyorscsatlakozóval?

(#33518) kelzsoca válasza fruzsina9 (#33517) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt nektek kell tudni, ami biztos, hogy fel kell fúrni a falra a beltéri tartó konzolt, fúró, fúrógép, fúrószár, tipli, csavar, vízmérték kelleni fog, aztán át kell fúrni a falat (lejtéssel) a csövezésnek is, be kell kötni a villany részét (beltérit összekötni a kültérivel, és a kültérit megtáplálni árammal, vagy fordítva a beltéritől kapja a kültéri az áramot.)
A kültérit, ha földön lesz alá kell bakolni.
A csöveket is össze kell kötni, ide villás kulcsok, vagy állítható kulcs szükséges (pl: franciakulcs) a kültérinél a gázt kinyitni ha jól tudom imbusz kulcs szükséges, ha van otthon készlet akkor az is megoldható.

https://vertigostore.eu

(#33519) fruzsina9 válasza kelzsoca (#33518) üzenetére


fruzsina9
újonc

A szereléstől magától nem félek, inkább attól, hogy ezek az előretöltött csövek nem az igaziak és negatívan befolyásolnák a gép teljesítményét stb.

(#33520) kelzsoca válasza fruzsina9 (#33519) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor felkeresel egy klímást, aki utántölti a gázt, nyilván nem horror összeg egy ilyen művelet, de szerintem ezzel nem lesz gond.

https://vertigostore.eu

(#33521) edk- válasza fruzsina9 (#33519) üzenetére


edk-
őstag

Bizonyos csőhosszig elég a kültériben lévő gyári töltés, a csőben nem kell plusz gáznak lennie.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33522) fruzsina9


fruzsina9
újonc

Rendben, köszönöm! Akkor megpróbálkozunk vele.

(#33523) luckyman


luckyman
aktív tag

Akkor én értettem félre, bocs. Azért kell hozzá kézügyesség, de nem rossz szerintem.

(#33524) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Amit a leírásban látunk sokszor:Szabályzás fűtés: 0.9 – 5.6 kW
Ez mit takar pontosan?Laikus számára is érthető módon elmagyarázva? :U
És mikor jó ez az érték?

Köszönöm! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#33525) Bile Demon válasza Orlin (#33524) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azt jelenti, hogyha pl. már 23.5 fokosra fűtötte fel a szobát és te 24 fokra állítottad a kívánt hőfokot, akkor nem fog a max.5.6kW-al fűteni, hanem csak 900W-al, nem fog olyan forró levegőt és olyan huzatosan fújni. Folyamatosan veszi vissza a teljesítményét kisebb lépcsőkben. Ilyenkor kevesebbet is fogyaszt és halkabb a kültéri.

Általában 2 - 2.5fok vagy nagyobb hőmérséklet különbség esetén szoktak maximumon üzemelni.

5.6kW-os gépnél a min. 900W az elég jó érték. ugye az a jó, ha minél inkább vissza tud szabályozni.
Ha ez a 900W is sok, pl. átmeneti időszakban, akkor időnként le fog kapcsolni, ha túl meleg lenne pl. 24.5 vagy 25 fokon és csak akkor kezd el újra fűteni, ha 24fok alá csökken a hőmérséklet.
Ez a kb 1fok ingadozás lehet, hogy valakit zavar. Ha folyamatosan tud menni a gép kis teljesítményen, akkor a hőmérséklet ingadozás is kisebb tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#33526) Orlin válasza Bile Demon (#33525) üzenetére


Orlin
addikt

Így már világosabb!
Köszönöm! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#33527) Danex válasza Bile Demon (#33525) üzenetére


Danex
addikt

Illetve ezek fűtési/hűtési teljesítmények watt-ban, nem pedig a konnektorból felvett értek, ha nem tévedek.

(#33528) Bile Demon válasza Danex (#33527) üzenetére


Bile Demon
őstag

így igaz.

Bruhe

(#33529) sanikak válasza fruzsina9 (#33479) üzenetére


sanikak
csendes tag

klímával füteni az egyik legkőltséghatékonyabb megoldás (fűtésre optimalizáltal ) .

vilany panelos fütést kb 2-4 év alatt viszahoza
PL:
ha a vilany számlád egy télen 300 ezer akkor 60-80.000 lesz klímával maximum.. és akkor nyáron van klímád is.

(#33530) solosol


solosol
csendes tag

Fűtésre beválhat a Midea Ultimate Comfort 3,5 kW?
Egyéb javaslat, hasonló áron?

[ Szerkesztve ]

(#33531) kelzsoca válasza solosol (#33530) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyiért már van japán is, pl: Daikin Sensira

https://vertigostore.eu

(#33532) windy válasza solosol (#33530) üzenetére


windy
tag

Szerintem se vegyél kínait, pláne ne Mideát fűtésre. Fűtésüzemben mindennél fontosabb, hogy megbízható legyen. Sokkal többet számít, mint néhány tized COP érték, vagy bármi más adat. Legfontosabb, hogy minden körülmény között a lehető leg-megbízhatóbb készüléket válaszd, az pedig sok-sok tapasztalat alapján a japán gyártók közül fog kikerülni. Daikin vagy Mitsubishi, vagy Fujitsu.....felejtsd el a Mideát.

(#33533) Orlin


Orlin
addikt

Ismerősnél a hétvégén szereltek Gree klímát 300 000 forint.Azt mondta a megbízhatóság miatt ajánlotta a szerelő,mivel fűtésre használják majd és ne csökkenjen a teljesítménye.
Kíváncsi leszek melyiket szerelték nála.
Amúgy érdekes,hogy rokonomnak mondtam mivel tervezem a fűtést és ő is egyből a Gree-t mondta mert ismerősénél is azokat szerelték.
Persze azt nem mondtam neki,hogy én inkább a japánok felé hajlok. ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#33534) #42706048


#42706048
törölt tag

Akkor, ha minden mást elfelejtünk Gree, Midea, Polar...

Akkor csak japánok, amik tényleg jók. Amiket most lejjebb írok ezek közül melyik ajánlott? Ezek is mind japán klíma nem? De gondolom ezek sem megfelelőek.
Nekem egyébként egy (Panasonic Compact KIT-TZ35-TKE-1 / CS-TZ35TKEW-1 / CU-TZ35TKE-1) klíma van, lassan egy éve és éjjel nappal megy semmi probléma nem volt és nincsen vele eddig.

(Panasonic Compact KIT-TZ25-TKE-1 / CS-TZ25TKEW-1 / CU-TZ25TKE-1)
(Hitachi RAK-25RPD / RAC-25WPD Standard)

(#33535) kelzsoca válasza #42706048 (#33534) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fűtésre, ha komolyan gondolod hogy klímával szeretnél fűteni, akkor ajánlott japán gyártók termékei közül választani, lehetőleg olyat, ami normális szerviz háttérrel rendelkezik, a Hitachi-val régen voltak ilyen problémák, nem tudom ez megoldódott -e azóta.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#33536) edk- válasza kelzsoca (#33535) üzenetére


edk-
őstag

A Hitachival foglalkozó céget nemrég megvette az ELMŰ.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33537) solosol válasza kelzsoca (#33535) üzenetére


solosol
csendes tag

A Daikin, Mitsubishi, Fujitsu vagy a Panasonic klímának van itthon stabil, gyors szervize? Alkatrészekkel bőven ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#33538) sanikak válasza solosol (#33530) üzenetére


sanikak
csendes tag

Én c&h articaokal fűtök 180ezer volt db ja mitchubishit szereltem le ahelyet felrakva ez fujja a meleget 50 C ot mitsu 30 C at tolt ki magábol.

[ Szerkesztve ]

(#33539) dobolan válasza NomAAd5 (#33460) üzenetére


dobolan
senior tag

Ezt tök egyszerűen megoldhatod. Megvárod, míg letelepítik a berendezést, utána a te oldaladról kerítés magasságig kicseréled a drótot azon a részen a két oszlop között valami tömörebb kerítéselemre (készbeton). ezzel eltakarod magadtól, illetve az összes keletkező zaj vagy más a szomszédod felé visszaverődik. Problem solved.

(#33540) Kátai


Kátai
senior tag

Na,lassan itt a fűtési szezon és ezzel kapcsolatban kérdezem ki hogyan használja a klímát fűtésre?Értem ez alatt,hogy be van állítva egy bizonyos hőfokra és megy tavaszig vagy csak ha otthon van ha otthon van valaki akkor megy.Nekem hőtárolós kályha fűtésem van(panel) és kisegítő fűtésre(is) vettem.Áramfogyasztás és hőérzet szempontjából melyik a jobb megoldás,ha állandóan megy vagy csak esténként van bekapcsolva?

(#33541) Danex válasza Kátai (#33540) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem ugy a leggazdaságosabb, hogy nappal néhány fokkal kisebb hőmérsékletre állítod, majd ha hazamész akkor ami nektek komfortos.

Ha teljesen kikapcsoljatok akkor nappal akár minden bútor és fa is lehulhet, az meg elég kellemetlen lehet

(#33542) Male válasza Kátai (#33540) üzenetére


Male
nagyúr

Ősszel bekapcsolom fix hőfokra, tavasszal lekapcsolom.
Első évben még állítgattam, volt heti program, de már nem.... nem vettem észre, hogy megnőtt volna a fogyasztás (persze különbözőek a telek, így nehéz egyértelműen megállapítani), viszont komfortra ez a legjobb. (esetleg éjjelre 1-2 fokkal visszavenni programozással, és reggel meg feljebb... mert van aki jobban alszik, ha hűvösebb van)

[ Szerkesztve ]

(#33543) windy válasza solosol (#33537) üzenetére


windy
tag

A Daikinnak van magyarországi gyári képviselete, szervíze, tehát ez a legbiztosabb. A Mitsubishi és a Fujitsu importja egy-egy cég kezében van, hivatalosan úgy tudom, hogy más forrásból nem nagyon kerül a piacra, mindkét cég korrekt, nem szokott probléma lenni a garanciális ügyekkel. A Panasonic már nehezebb ügy, amióta kikerült a CS80 kezéből. Ők korrekten intézték a garis dolgokat, de most már több cég is benne van az importban, és van olyan, amelyiknek egyetlen szerelője sincs, csak kereskednek. Ebből már leszűrhető, hogy melyiknél mi a helyzet.

(#33544) pjen válasza Kátai (#33540) üzenetére


pjen
félisten

Én nappal 24-25 fokon használom,22 óra tájban kikapcsolom,rövid szellőztetés,velux szellőzők végig nyitva.Reggel 21-22 fok,klímák be.Alapos szellőztetés.

(#33545) pjen válasza windy (#33543) üzenetére


pjen
félisten

Cégünk, a CS80 Kft. a Panasonic klíma berendezések hivatalos Magyarországi képviseleteként működik.Az előbb ollóztam.Persze lehet elavult.

(#33546) lacy027 válasza Kátai (#33540) üzenetére


lacy027
tag

Kicsi a szoba, hamar befűti a klíma, aztán csak ki-be kapcsolgatna, emiatt terveim szerint enyhe időben csak akkor fog menni, ha otthon vagyok, illetve 1-2 órával hazaérés előtt fogom bekapcsolni távolról. Enyhe időben is érezni, hogy bekapcsolás után nem sokkal a levegő már meleg, de a tárgyak sugározzák a hideget, ezért kapcsolom be hamarabb, így mire hazaérek, kellemes lesz a hőérzet. Ideális az lenne, ha folyamatosan menne, de ez nálam nehezen kivitelezhető +10 fok felett.
Programot nem akarok és nem is tudnék beállítani, mivel minden nap más időpontban érek haza. Hűtéskor nappal folyamatosan ment nyitott szobaajtóval, így kapott a lakás többi része is a hűvösből. Ha becsuktam az ajtót, vagy kapcsolgatott, vagy meg lehetett fagyni. Ide sok a Daikin minimum 1.3 kW teljesítménye, de ez fűtéskor kevesebb problémét okoz, mivel bizonyos hőfok alatt csukott ajtónál sem, vagy csak ritkán kapcsolgat, mert van ekkora hőigénye a szobának. Hűtéskor 16m²-re 35 fokban is sok az 1.3 kW. A hőfokot nem piszkálom, eddig a 23 vált be hűtéskor és fűtéskor is. Szellőztetéshez sem kapcsolom le, a hőfokon sem állítok.

(#33547) windy válasza pjen (#33545) üzenetére


windy
tag

Nem képviselet, nagyker...

[ Szerkesztve ]

(#33548) pjen válasza windy (#33547) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsiságból felhívtam a Cs 80 at,valóban van 2-3 másik forgalmazó is.Most azt mondta nem is voltak Pana képviselet.Németországban van a Pana közép európai képviselete.Javítani bárki javíthatja a gépeket,akinek van jogosultsága,például Ti is.Szerinte az alkatrész is itt van pár napon belül ha kell.

(#33549) windy válasza pjen (#33548) üzenetére


windy
tag

Igen, ezt így tudom én is. Mi velük vagyunk kapcsolatban, ha bármi kell tőlük rendeljük, és semmi probléma nem volt még soha. Viszont ők - teljesen érthető módon - sem fognak más által forgalomba hozott készülékre garis alkatrészt biztosítani, és nem biztos, hogy olyan könnyű kideríteni, hogy ki is hozta be az adott gépet az országba. Ilyenkor szokott az fennállni, hogy az ügyfél megveszi a legolcsóbbat, amit talál a zárukeresőn vagy a zárgépen webáruházban, és ha bármi problémája van a készülékkel - ami azért nem olyan sűrűn előforduló dolog - akkor lehet nyomozgatni, hogy melyik "importőr"-től is származik. Általában nem a legkorrektebbek a legolcsóbbak.

(#33550) tdhenry


tdhenry
tag

Nézegetve a kiszemelt klímákat feltűnt, hogy a Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA SCOP-ja 4,5; az FTXB35C SCOP-ja 4,06.
Ez a különbség valóban létezhet két gép között? Azt hiszem ez már észrevehető lenne fogyasztásban.
A többi alap japán is 4 körül van, a Mitsubishi emelkedik ki a többi közül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.