Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) thomeef válasza castiels (#59749) üzenetére


thomeef
őstag

Ezt a mindenkinek gondolkodás nélkül beírod hogy z9 neo, hanyagoljuk. Szuper ház, meg neked nagyon tetszik, ez tiszta. De ha mindenki mindenkinek azt ajánlaná kizárólag amit személyesen birtolok, akkor nem lenne értelme a topicnak. Legalább olvasd el ki mit szeretne, és érvelj mellette, ha már ennyire ajánlod. Mert attól hogy beírod a nevét, senki nem lesz okosabb, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59752) TechN7ne válasza thomeef (#59751) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szép ház meg minden ,de azért annyira nem nagy durranás 19k ért ,Z3 Plus 5k al olvsobb és az sem rossz.

(#59753) Hunork válasza ron8 (#59748) üzenetére


Hunork
veterán

Ebben az ársávban, ha te szeretnél lenni az első használó, akkor:
Zalman Z3 Plus - elfér minden, amid van, igaz, egy SSD hely van előre beépítve. De ezt át lehet hidalni,, ha az egyik HDD az egyik ODD helyére megy, és az így felszabadult HDD keretbe megy a második SSD. Jó a szellőzése, szép küllemre is. Ez saját tapasztalat.
Cougar MX310 - itt is csak annyi, hogy trükközni kell, egy HDD menne az egyik ODD helyére. Ugyanez vonatkozik a Thermaltake Versa N26-ra és a Bitfenix Comrade-ra is.
Nálad is az felállás, mint nálam volt, hogy relatíve sok a HDD, plusz SSD. Nekem is hosszú VGA van, R9 390, és gond nélkül voltam vele a Z3 Plus-ban, és most az Aeneas-ban is. (utóbbinál azért trükkösen) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59754) fogtunder válasza Hunork (#59753) üzenetére


fogtunder
nagyúr

totál off topik, de amúgy mire használtok egy asztali gépben ennyi HDD-t? vagy ezek csak ilyen-olyan megmaradt régebbi lemezek?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59755) Matusy


Matusy
csendes tag

Sziasztok!

Egy új gépet építek, ahol a cél hogy később bővithető legyen. Honlapkészítéshez, minimális videovágáshoz, és witcher 3-hoz raktam össze.
Sajnos a gépház terén nem tudok dönteni. Nem szeretnék 20-40k-t költeni egy gépházra, ezért mindenképp vmi olcsóbbra gondoltam.
Mondjuk legyen 20k alatt. Szeretem a vörös színt ezért nem baj ha van belőle vörös fekete :D

Amiből a gép áll:
-Alaplap: MSI H110M PRO-D
-Proci:INTEL Core i3-6100 3.7Ghz 1151 BOX
-RAM: CRUCIAL 8GB DDR4 2133MHz Value CT8G4DFD8213
-HDD: TOSHIBA 1TB 7200rpm SATA3 DT01ACA100
-SSD: Még nincs novemberben veszek hozzá
-Videokártya: GIGABYTE GV-N950OC-2GD GTX950 OC 2GB DDR5
-Táp: EVGA SuperNOVA 550 GS 550W
- Gépház: AEROCOOL Cyclops Advance vagy APPROX APPGXC25 Gaming (egyenlőre ezt néztem ki de kíváncsi vagyok ti mit ajánlanátok)
Ha esetleg van valami másik tipus mert szerintetek egyik sem a legjobb akkor pls adjatok tippet. Előre is köszönöm :).

(#59756) Hunork válasza fogtunder (#59754) üzenetére


Hunork
veterán

Nem-nem. :)
Nálam két HDD van a Steam / Origin / Uplay / Rockstar játékokra. Utálom újra töltögetni őket, mármint a nagy kedvenceket. ;] Egy HDD van sok mindenre, letöltés, tools...stb. Egy meg megmaradt a külső hdd beszerzése után. Az SSD meg csak a rendszer és a telepített felhasználói programok. :K
Én is örülnék, ha két 3TB-s lemezem lenne, meg az SSD, de az megint beruházás... nyilván ha lesz money ismét, akkor az lesz a következő lépés.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59757) abridabri válasza Matusy (#59755) üzenetére


abridabri
veterán

Szia ! Nezd meg ezt is ,hatha tetszik :
Kendomen egy nagyon jo kis haziko , szellos , voros -fekete ahogy szereted. Es bovitheto is , minden elfer benne. Arban is eleg baratsagos. Gyarilag 5db ventivel (elso 2 piros LED es), meg arra sem kell kolteni plusszban ;)

(#59758) fogtunder válasza Hunork (#59756) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ja, én már egy ideje megléptem a váltást hálózati tárolásra, a gépen csak a rendszert meg az aktuális 2-3 játékot tartom. Szerencsére 500as net van, ami nincs lent az gyorsan lekúszik, úgyhogy egy SSD és egy kis HDD bőven elég. Éppen most fontolgatom, hogy ezt is kiváltom egy 256os SSDre, mert igazából elég lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59759) letifercogo


letifercogo
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni:
- milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
Intel i7 950
Thermaltake Water Pro 2.0
Sapphire Radeon HD7850
A táp ventillátora csapágyas lett, de tervezem egy EVGA 650W G2 vagy 750 G2 beszerzését, FSP vagy CORSAIR még szóba jöhet, de jobban hajlok az EVGA felé
Gigabyte X58 UDR-3
WD 2 terrás Green
1 SSD
12 gigányi KINGMAX memória hűtőbordákkal ( 6 modul )
- milyen extra kívánságaid vannak?
Jelenleg azzal szenvedek, hogy a processzor hőmérsékletét 70 fok alatt tartsam... Ha tesztekkel kiterhelem, felmegy 90 fokra is a hőmérséklet. ( Jobb helyet kell keresnem neki, mint a szoba sarka a földön )
8 éves ANTEC házam van. Van egy ventillátor a winyák előtt és a processzor mellett, a táp alatt ( felső tápos ház ), ahova a víz hűtőjét tettem.
Nincs felül szellőzés, a felső táp elhelyezés miatt a táp állandóan a processzor körülről szívta magára a meleget, a vídeó kártyát pedig felülről melegítette a víz hűtőbordája...

12 centis silent blade-eket vettem a házba.

Szóval egy olyan házat szeretnék venni, ami az elkövetkező 5 évre tuti jó marad: nem kell led, nem kell külső rack,nem nagyon cserélgetem a winyákat, vagy szerelem szét, nem gond, ha nagy, az se, ha nehéz. A legjobb, ha szigetelt a ház, de lemondok róla, csak szellőzzön nagyon jól.
- mennyit szánsz rá? 40.000 Ft

A víz hűtése lehet belül, vagy kívül, vagy a tetején, ahogy ti ajánljátok.Ha plusz ventillátorokat kell vennem bele, vagy a meglévőeket lecserélni, az se gond, csak jó legyen. :)

Előre is köszönöm szépen!

(#59760) Hunork válasza letifercogo (#59759) üzenetére


Hunork
veterán

hát én ebben az ársávban csak két házat láttam közelről, és így "ízleltem": NZXT Phantom 530, Zalman H1. Annyi, hogy az NZXT esetében felülre kell majd két jó légszállítású és halk ventilátor (ha jól emlékszem 2 db 14 / 20 cm-es megy oda), és úgy okés.
Mindkettő megfelelne neked, de majd a szakik megmondják a tutit! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59761) Hunork válasza Matusy (#59755) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ez valóban vörös (én egy ideig nézegettem, de nekem a vörös, főleg led-ben zavaró): Aerocool XPredator X1. Mondjuk elég egyedi a külleme, de ez már rajtad múlik.
Vagy van még Deepcool Tesseract. Ilyet láttam működésben is a törzs PC-boltomban. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59762) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Mondjuk valszeg csak decemberben fogom megvenni a házat végül, szóval "van idejük pótolni a hiányt", de tudja esetleg valaki, hogy hova a francba lettek a fekete Phanteks Eclipse P400 házak kb minden magyar boltból? :o

There is no war. Only the harvest.

(#59763) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Szimpi az általatok ajánlott Cooler Master N200 ház 12e körül. Az alaplapom Gigabyte-H87-HD3.
Viszont a fenti ház mintha csak micro atx-es lenne. Ez probléma vagy belefér az alaplap?
Porszűrő van az elején és az alján a tápnál?

[ Szerkesztve ]

(#59764) Kiscsőke válasza LanyUs (#59763) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az alaplapod ATX-es, nem fog beférni az mATX-es házba! Az N300-as verzióba viszont már befér a lapod, ebben mindkét helyen van porszűrő!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#59765) Kiscsőke válasza Kiscsőke (#59764) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az N200-ban is van porszűrő mindkét helyen!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#59766) LanyUs válasza Kiscsőke (#59765) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm szépen N300 lesz :R

(#59767) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#59762) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem csak ideiglenesen nincs a forgalmazónál, ha van időd várj. viszont én az antracit színt vettem, jóval sötétebb, mint a gyári túlvilágított fotókon, fekete íróasztal és monitorok között se lóg ki a színe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59768) letifercogo


letifercogo
csendes tag

Látom a fórum ajánlásaiban van egy ilyen:

Thermaltake Overseer RX-I
[link]

Ilyen a processzor hűtésem és a házban ha jól látom simán elfér.

Láttam olyat, ahol a víz radiátorát a ház tetejére tették, de ott eredetileg egy 20 centis venti van.
Ilyenkor nem jobb, ha a radiátor egy ventillátorral együtt kint van a házból?
Arra gondoltam, hogy ha a képen látható módszerrel kötöm be a ventit, akkor végülis a ház oldalára és tetejére lehetne tenni még 1-1 20 centis ventillátort.

Mit szóltok, működhet valami ilyesmi?
Vagy ti hogy rendeznétek el a dolgokat?

(#59769) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#59767) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Nekem az asztalom pont fehér(es), szóval ebből a szempontból az jobban illene hozzá, de koszolódás, esetleges elszíneződés miatt nagyon ódzkodom a fehér házaktól...
Tudnál esetleg képet csinálni erről, ha nem nagy gond? Kíváncsivá tettél :)

There is no war. Only the harvest.

(#59770) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#59769) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem a végleges setup, meg a fény is elég vacak, de a lényeg szerintem látszik:

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59771) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#59770) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Hát ha nem mondod hogy ez elvileg a fehér verzió, akkor meg nem mondom róla :D Köszönöm :)

There is no war. Only the harvest.

(#59772) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#59771) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem fehér, antracit. Ilyen grafitszürke.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59773) [Prolixus] válasza fogtunder (#59772) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mi történt a Cougar 200k-ddal? A világítás az alján...hát eléggé érdekes a kép alapján.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#59774) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#59772) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Jajó, scusi megint beütött az átmeneti analfabétizmus nálam, pedig gyártó honlapján is láttam azt az opciót.
Mondjuk a nagyobb boltokban azt se nagyon vélem fellelni, csak a hófehéret, sz'al tényleg az lesz hogy várok a feketére, azt' ha november végéig se lesz (vagy megint elfogy) akkor max írok könyörgő leveleket :D

There is no war. Only the harvest.

(#59775) fogtunder válasza [Prolixus] (#59773) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a gyerek párszor lerángatta a helyéről, azóta sajnos ilyen :(

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59776) gurubefree


gurubefree
senior tag

Sziasztok

Az utan erdeklodnek , hogy a Cooler Master Nepton 240M belemegy e a Corsair Obsidian 250D-be vagy meg kell vennem a dragabb Corsair Hydro Series H100i V2 240 mm ?

koszi

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#59777) fogtunder válasza gurubefree (#59776) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lényegtelen melyiket veszed a kettő közül, mindkettő 240-es radi, a ház speckója szerint oldalra elfér. de ha vizezni akarsz és még nincs meg a ház, én néznék valami nagyobbat, egy full size VGA-val, vízhűtéssel nagyon zsúfolt lesz belül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59778) gurubefree válasza fogtunder (#59777) üzenetére


gurubefree
senior tag

Sajnos nincs hely .... es mITX-es hazbol ez az ami megfeleloen hassnosithato . 6600k + gtx1070 megy bele. Cooler master joval opcsobb . Attol feltem , hogy a radiator vastagsaga miatt problemas lehet a cooler master ( ugy mint H105-nel )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#59779) fogtunder válasza gurubefree (#59778) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mekkora helyed van? nekem is hasonló kiépítésű házam volt, annyira oldalra van tolva a VGA, hogy a GTX 970 fuldoklott és 80 fokon ment, meg throttlingolt. vagy ref hűtéssel lehet érdemes még próbálkozni, mert kifelé tolja a levegőt, de én ilyen kártyához vennék egy nagyobb házat.

vízhűtésből meg nézd meg az Enermax Liqmax II és a Lepa Aquachanger 240-eseit, még olcsóbbak és elég jók.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59780) gurubefree válasza fogtunder (#59779) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ha jol lattam akkor a corsair 250D a VGA oldalan nyitott igy nem meleg levegot sziv . Perforalt felulet magneses szurovel .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#59781) fogtunder válasza gurubefree (#59780) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem TT Core V1 volt, szintén perforált oldallap, 80-82 fokos ASUS Strix GTX 970. Meg lehet próbálni, hogy hátha ez jobb, én csak neked akarok jót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59782) kory1987


kory1987
tag

Sziasztok, gépem kicsit hangos volt az utóbbi időben, felmelegedés is előfordul.. SSD-t szeretnék bele ( gyorsaság miatt nem a felmelegedés okán :) ), illetve egy hűtőt is ajánlottak.. A mostani házam szerintetek megfelelő, vagy ez is lehet a probléma oka?

Ház: CoolerMaster K380

Alaplap: AsRock H87 Pro4
Processzor: Intel Core i5-4670 3.4GHz
Memóra: Kingmax 2x4GB 1600MHz DDR3
Videókártya: Asus GeForce GTX660-DC2OCPH-2GD5
Merevlemez: Toshiba 2TB 7200RPM SATA3
Optikai meghajtó: Samsung SH-224DB/BEBE
Tápegység: CoolerMaster B600 - 600W ---- ez lesz..fsp hexa+ 500W

Most kerülnének bele:
cpu hűtő. deepcool gammaxx 300
ssd-t: 120GB kingston fury ssd

(#59783) baboss


baboss
őstag

Tudtok ajánlani hasonló házat ATX méretben is ?
Max keret 30k
Thermaltake Core V21
Corsair Carbide Air 240
XIGMATEK Aquila
RAIJINTEK AENEAS
Lehet, hogy MAXIMUS VIII HERO, vagy ASUS H170 PRO GAMING alaplap lesz a konfigban, egy ASUS GTX1060 6GB GDDR5 STRIX GAMING társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#59784) fogtunder válasza baboss (#59783) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem nagyon láttam még ATX méretben fekvő lapos házat, iszonyat széles lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59785) süttyő válasza baboss (#59783) üzenetére


süttyő
tag

Air 240 nagytesoja esetleg? Az air 540, bar nemtudom a keretbe beleferne-e.

[ Szerkesztve ]

(#59786) Popes válasza fogtunder (#59784) üzenetére


Popes
őstag

Még E-ATX is van csak nem fér bele a baboss által meghatározott keretbe mert ez kb 45K. LINK

Deus ex machina

(#59787) baboss válasza fogtunder (#59784) üzenetére


baboss
őstag

HAF XB Ezt szeretném leváltani.

(#59788) fogtunder


fogtunder
nagyúr

ma is tanultam valamit rovatunkat olvashattuk :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59789) proci985 válasza Popes (#59786) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk az X9nek kb epitett vizre van ertelme. marmint kb csak arra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59790) Popes válasza proci985 (#59789) üzenetére


Popes
őstag

baboss-nál én ha jól látom vizes rendszer van, mondjuk a keretén is kívül van és csak érdekesség kép raktam be hogy van horizontal elrendezésű ATX (E-ATX) ház. :)

Deus ex machina

(#59791) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sziasztok, Magyarországon hány olyan számtech nagyker van, akik házakat hoznak be?

Sikerült olyan házat választanom, olyan boltban, aminek a nagykere 1 hónapja nem tudja beszerezni a választottat... Csak emiatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59792) baboss válasza Popes (#59790) üzenetére


baboss
őstag

Az új konfig nem lesz vizes.
Olcsóbban jön ki léghűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#59793) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni. Vásárolni szeretnék egy CoolerMaster mastercase 5 pro-t.
Valakinek van ?
Vélemények ?
Milyen huzatot / levegő áramlást lehet benne létrehozni ?
Gyári ventilátorok milyenek ?

Remélem nem baj, hogy írtam :)

Üdv. Tubica :R

Szeretném megkérdezni, hogy milyen pc-be való neoncsövet ajánlanátok :)
Egy RX 480-as kártyát veszek, és abba a logó ( sapphire lesz ) kék színű. Illetve egy 990XA-ud3 alaplapom van, ami kék/fehér. Valami ötlet ? :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#59794) baboss


baboss
őstag

Még mindig a konfig összeállításon agyalok.

ASUS Z170 PRO GAMING ATX
i5 6600K
CORSAIR VENGEANCE LPX 2x8GB 3200
GIGABYTE GTX1070 G1 GAMING (GV-N1070G1 GAMING-8GD)
ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev.2
Corsair Carbide Series 100R
293471ft

ASUS H170 PRO GAMING ATX
i7 6700
CRUCIAL 2x8GB 2133
GIGABYTE GTX1070 G1 GAMING (GV-N1070G1 GAMING-8GD)
ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev.2
Corsair Carbide Series 100R
289971ft

Tudtok ajánlani hozzá másik házat ?
Z170 Ablakos ATX Max 20k
H170 Ablakos ATX Max 25k

[ Szerkesztve ]

(#59795) #98593280 válasza baboss (#59794) üzenetére


#98593280
törölt tag

Önmagában amit felsoroltál 315 eFt, de ehhez még gondolom jön min. egy 20 ezres SSD, meg egy 25 ezres 2TB-os HDD, az összesen 360 eFt.
(Alaplap 50k, CPU 85k, RAM: 30k, VGA: 140k, Hűtés: 10k)
Nos ezt a közel 400 eFt-os gépet a legolcsóbb, egyébként gyengén hűtő Corsair házba rakni, alapvetően szerintem rossz döntés.

Viszont szóba jöhet több minden:
NZXT S340
Aerocool AERO-1000
Thermaltake Core V31 (kissé instabil)
ZALMAN Z11 Neo

Esetleg:
Cooler Master Midi - MasterBox 5
Bár erről jelenleg még nincs konkrét infóm.

Bár én inkább fentiektől, még komolyabb házba tenném a konfigot.

Hűtőborda magasságának nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#59796) fogtunder válasza #98593280 (#59795) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks P400 teszt van esetleg a csőben? nagyon kíváncsi lennék, te mit gondolsz róla.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59797) #98593280 válasza fogtunder (#59796) üzenetére


#98593280
törölt tag

Csőben jelenleg nincs, de beletehetem:)

(#59798) fogtunder válasza #98593280 (#59797) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én már megvettem az S340 helyett és elégedett vagyok vele, de én pár évente szerelek egy-egy házat, érdekelne egy profi véleménye is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59799) #98593280 válasza fogtunder (#59798) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha az S340-hez képest jónak találod, akkor nagy gond nem lehet vele.

(#59800) koboldcápa


koboldcápa
csendes tag

Sziasztok!

Egy lényegében HTPC célú, mATX lap + Celeron G3900 alapú konfighoz keresek házat, az alábbi kritériumokkal:
mATX méret, alsó táp, 5,25 odd hely, usb3, <20 Eft, lehetőleg i/o panel elöl, no led/plexi.

Ezek alapján a CM N200-ra esett a választásom, de felmerült, hogy ez a ház hajlamos a hdd-től berezonálni – és hát fontos lenne a lehető leghalkabb üzemelés is (inkább a stabilitás, a ventik nem számítanak, azokat mindenképp cserélni fogom).

Én ezeket az alternatívákat találtam:
Zalman ZM-T1 Plus / 7 Eft
CM Silencio 352 / 17,5 Eft
Corsair Carbide 88R / 16 Eft (ez mondjuk ablakos, de egyébként jónak tűnik)

Ezek közül valamelyik jobb (csöndesebb, stabilabb, jobb anyaghasználatú etc.) az N200-nál vagy maradjon az, esetleg egyéb ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.