Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Wendelke válasza Rossi (#4997) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

A ventik mekkora fordulaton mennek, mert állítólag érdemes kicsit lejebb venni a fordulatukat, akkor persze a fülre is kíméletesebb üzemmódben működnek.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5002) Wendelke válasza kavicssli (#5000) üzenetére


Wendelke
senior tag

Gigabyte Triton=Posseidon.

Annyi a különbség, hogy a frontpanel más, mondjuk esetleg szebb, valamint világítanak a ventik, illetve kivetít a ház elé egy logót, és van hozzá egy plexi oldallap, ha nem a rácsos oldalt akarod használni.

Én a Tritonról gyűjtöm az infókat. De gondolom a Prohardver ház / táp tesztek között olvastad az Isteni házak tesztet.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5003) Rossi válasza Wendelke (#5001) üzenetére


Rossi
addikt

1100-1200 körül mennek. És megintcsak helyesbítek, lehet aludni mellette.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5004) Rossi válasza kavicssli (#5000) üzenetére


Rossi
addikt

Leendő sógoromnak van, mi érdekel?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5005) Rossi válasza nesh20 (#4998) üzenetére


Rossi
addikt

Chieftec Bravo? [link] IPon-nál pont 19,5k táp nélkül.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5006) jasonka


jasonka
aktív tag

Házat kellene cserélnem, mert a régiben nagyon melegszik a cucc...

ÁMDE : szgép asztalomba csak max. 39 cm magas ház fér...
Lenne is ilyen, de azokba csak mATX-es alaplap fér bele - nekem pedig "sima" ATX-es van.

Kérdés : beszerelhető-e ATX-es alaplap mikroATX-es ( mikro- vagy mini ) PC-házba ? :F

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#5007) nyunyu válasza jasonka (#5006) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha az alaplapbol lefureszeled az also 3 slotot, akkor befer.
(ATX hazakon 7, mATXeken csak 4 kartyahely van.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5008) BigBear válasza jasonka (#5006) üzenetére


BigBear
senior tag

Esetleg Lian-Li PC-A05.
210mm x 381mm x 490mm (W,H,D) Normál ATX méretű lap is mehet bele.
Kis mod ráfér, de nem rossz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5009) kavicssli válasza Rossi (#5004) üzenetére


kavicssli
addikt

Wendelke köszke :!

Rossi: Úgy egy átlagos PC felhasználó szemszögéből lennék kiváncsi rá!
Előny/hátrány!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5010) Wendelke válasza Rossi (#5003) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi Rossi.

Megnyugtattál, az előző hozzászólásod kissé megijesztett a hangerővel kapcsolatban. Összeségében jól választottál, vagy ez a kérdés még korai?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5011) nyunyu válasza BigBear (#5008) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg Lian-Li PC-A05.

Igy igen.

Hagyomanyos ATX elrendezesnel problema, hogy 30 centi magas az alaplap, tap meg ujabb 8.5, igy nem igazan lehet talp nelkul 40 centinel kisebb hazat gyartani.

Illetve nagyon regen az ATX 1.0(1.1?) meg megengedte, hogy a tap ne az alaplap folott legyen keresztben, hanem vele parhuzamosan, es az aljan levo venti kozvetlenul a csupasz procibordarol szivja el a levegot.
Mondjuk procicserekor eleg maceras egy ilyen hazat szerelni, viszont azota a procik sokkal jobban melegednek, mint 10 eve, ugyhogy az aktualis ATX szabvany mar nem tartalmazza ezt az elrendezest.

Esetleg Arctic Cooling hazai is elore szerelt tappal rendelkeznek, raadasul igen minosegivel.
(Mondjuk a tap hagyomanyos helyere rakott 2x8 centi venti miatt ezek sem alacsonyabbak, mint az atlag midi haz :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5012) Rossi válasza Wendelke (#5010) üzenetére


Rossi
addikt

Jól választottam. Szellőzés nagyon jó, szerelhetőség, helykínálat szintén. Egyelőre gyári CPU hűtővel (az E8200 hűtője kb. fele akkora mint a többi, vagy régebbi Inteleké), és viszonylag kisméretű VGA-val (szintén gyári hűtős) annyi hely marad, hogy egy Cessna simán megfordul a házban... ;]

Külsőre meg egyszerűen szerelmes vagyok belé... Tiszta fekete, elöl alumínium, kék LED-ek... :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5013) Rossi válasza kavicssli (#5009) üzenetére


Rossi
addikt

Annyit tudok, hogy neki féltéglányi CPU hűtője és egész téglányi VGA hűtője van, és simán befért minden. Hétvégén rákérdezek, hogy hátránya is van-e.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5014) jasonka


jasonka
aktív tag

nyunyu ; BigBear

Nagyon köszönöm az ötleteket... :DD

Hja kérem ! A Belváros !...

(#5015) Zodiac666


Zodiac666
csendes tag

Sziasztok!
Új gép vásárlását tervezem és már csak azt nem tudom, h milyen ház legyen(és mekkora táp?). 15k-20k között költenék házra. A külcsíny nem számít, lehetőleg legyen benne egy 12-es venti. A lényeg, h elférjen benne az alábbi konfig:

alaplap: GIGABYTE GA-P35-DS3
proci: iNTEL Core2 Duo E8200
Galaxy Gefroce 8800GT 512MB
1 vinyó (estleg még 1), egy író

Előre is kösz a segítséget!

(#5016) Skizz válasza Zodiac666 (#5015) üzenetére


Skizz
addikt

Háznak mondjuk Cooler Master CM690, vagy Cavalier 3.
Tápnak, ha olcsón akarod megúszni, akkor 350-es FSP PNF (olyan 6k körül mérik), ha pedig van rá pénz és halk tápot szeretnél, akkor 400-as BlueStorm II, vagy Corsair VX450.

(#5017) sgergi válasza Zodiac666 (#5015) üzenetére


sgergi
veterán

Cooler master elite 331 jó kis ház, 8-9k között van, vagy cm 690, kicsit drágább, de nagyobb és jobban szellőzik. Táp külön kell, ami pl egy FSP 400W pnf lehet. Kb. 6-7k.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Nescafé válasza kavicssli (#5000) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem az vn jó ház meg minden,lehet lecserélem egy aurora 570-re.

 iPhone 15 Pro

(#5019) kavicssli válasza Nescafé (#5018) üzenetére


kavicssli
addikt

merthogy? :F

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5020) Nescafé válasza kavicssli (#5019) üzenetére


Nescafé
őstag

Mert most nekem nagyon bejön az aurora 570-en,egyéb ok nincs rá,de ez még nem biztos.Meg ha lecserélném nem férne be az asztalba.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#5021) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Tudnátok jó szellőzésű házat ajánlani max.20k-ig? Aminek nem alul van a tápja és cserélhető a porszűrője.Külső nem annyira fontos.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5022) Gorneck válasza pinnacle (#5021) üzenetére


Gorneck
titán

20k-ban nagyon ritka, ha benne van a porszűrő is...olcsót és jót pl a Chieftec gyárt. Ahhoz veszel porszűrőt és kész...arról nem is beszélve, hogy a legtöbb esetben elég gyérek a gyári megoldások...

Gorneck#1239

(#5023) Dimitryj válasza pinnacle (#5021) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Esetleg Sharkoon Rebell 12 Economy kb 21k körül

(#5024) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi!Majd innen vennék szűrő, csak legyen helye.Azért nem szeretnék "alsó" tápos házat venni, mert szerintem egyfolytába pucolgatni kellene a szűrőt.

(#5025) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Sziasztok!
Nagyon láma vagyok, de tanulni szeretnék. Egy APEVIA X-PLorer Ezüst házam van amiben egy UV kék LED-ek világítják meg a front panelt, és a belső házat. Nos a belső ház világítása kihunyt, vagyis nem világít.
Mi lehet ennek az oka a tapasztalataitok szerint? Merre induljak? LED CSERE? belső zárlat?
A számítógép rendeben működik , de a szétszedés előtt szükségem lenne tőletek néhány tippre.
A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#5026) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!
Jó szellőzésű, halk, és tetszetős ( :) ) fekete házat keresek nagyon max. 30.000-ig, ezeket néztem:

Cooler Master RC 690 16.000 Ft

Gigabyte 3D Aurora 570 (fekete) 30.000 Ft

Melyik éri meg jobban? Az Aurora gyönyörű, viszont nincsenek az alján gumitalpak, így hangosabb, mint a CM. :((( A CM-ben sok a venti nyílás, az emiatt hangos, viszont jóval olcsóbb, mint a Giga. A 690-ben alul van a táp, az Aurora-ban pedig felül. Melyik elhelyezés jobb?

Na és melyik legyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#5027) Dimitryj válasza nike_ (#5026) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én azt tudom mindenkinek tanácsolni h vegyen inkább egy olcsó de jó minőségű házat és tetszés szerint pakolja bele a szükséges cuccokat nem pedig az legyen a szempont h menyi ventit adnak hozzá (sajna van aki ezen akad ki), ha te rakod ösze a cuccokat az lesz bene amit megveszel nem pedig esetleg egy gyári olcsó cucc amit lehet kb 2x anyiért kapcs meg így.

Nézd meg a Sharkoon Rebel 9 Economyt, 11k a többi pénzt meg fordítsd inkább egyéb dolgokra (pl vinyó alá rezgéscsillapító, normális ventik a házba - pl glacialtech silent blade, vagy ha nagyob teljesítményre vágysz noctura ventijei közül)

(#5028) Dimitryj válasza ggf8600gts (#5025) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Látatlanban nehéz tanácsot adni. De ha zárlat lenne valószínű el sem indulna a géped.
Kontakt hiba vagy esetleg valamelyik LED így saccra.

(#5029) TazLeacher válasza nike_ (#5026) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én a helyedben nagyon meggondolnám, ebben erősen ellentmondanék az elöttem szólóval. Megéri drága házat venni. Azon felül, hogy nagy valószínűséggel több pénzért jobbat is kapsz, szerintem az is fontos, hogy mennyire tetszik, hiszen ezt fogod állandóan nézni.
Nem csak az a lényeg, hogy hány venti van benne, hanem, hogy mennyi megy bele. Az Aurora-ba hátra 2*12, elölre 1*12-es venti megy bele (benne is an). Nekem spec az 570-es Aurora nem tetszik, a sima szerintem jobb, de ez szubjektív. Erről tudok tapasztalatot írni. Nagyon jó az anyaghasználat, nagyon igényes, az enyém mostmár 8 hónapos, és sehol egy karc, semmi. Mintha most vettem volna. Erős, masszív, jól szellőzik, igényes ajtózár.

Szerintem mind2 ház a maga kategóriájában ez egyik legjobb. Ezután már csak azt kell eldönteni, hogy mennyit akarsz rákölteni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5030) nike_ válasza Dimitryj (#5027) üzenetére


nike_
addikt

Hm, én nem akadtam ki a ventik számán, de szerintem a CM lesz.

(#5031) Dimitryj válasza TazLeacher (#5029) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Én sem az mondom hogy a sharkoon jobb, de annyiért nem túl sok és elég jó minőségű, ha valaki olcsón akar jó házat és még azt sem akarja hogy nagyon hangos legyen, akkor enyiből márt megéri szerintem egy középkategóriás házat venni és azt felspécizni. :P

(#5032) nyunyu


nyunyu
félisten

Nyilvan eloszor meg kene fogalmazni, mire van pontosan igenyunk, milyen prioritassal, aztan ugy elmenni hazat nezni/venni, kulonben utolag anyazhatunk, hogy megsem jo a haz.

Anno elkovettem azt a hibat, hogy elso ranezesre beleszerettem a szamtechboltban kirakott Centurion 5-be, es azonnal megvettem jo dragan (akkor meg 20+fa volt...), aztan itthon jottem ra, hogy nem ferek rendesen el benne, mert nem eleg mely. :W
Raadasul minden bajom volt tole, hogy ejszaka kiverte a szememet a kek power led.
Egyebkent szep, letisztult dizajnos :))

Aztan amikor megjott a vizhutesemhez a cucc, akkor meg sem probaltam beepiteni, annyira eselytelennek tunt, ugyhogy colstokkal a zsebemben elmentem Mistralba hazat nezni, aztan kirakattam a pultra egy Chieftec LBX akarmit, meg a Casetek 1099-et, aztan nekialltam mericskelni, mi merre hogyan hany centi, aztan a Chieftec el lett vetve az oldalt levo ventihelyek dudorai miatt. (haz jobb oldalara kerult fel a meretes radiator)

Ugyhogy most mar lassan 2.5 eve porosodik a sarokban a meregdraga haz...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5033) Rossi válasza nyunyu (#5032) üzenetére


Rossi
addikt

Ne mondd, hogy itt a PH!-n nem viszik el a házadat. Vagy nem is akarod eladni?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5034) nyunyu válasza Rossi (#5033) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszer mar meghirdettem, de akkor a kutyanak sem kellett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5035) Rossi válasza nyunyu (#5034) üzenetére


Rossi
addikt

Ezt nem gondoltam volna... Sajnos a nagy többség beéri a noname házakkal. Csinálj belőle HTPC-t :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5036) Gyuri27 válasza Rossi (#5035) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahhoz nagy lenne. Kevered szvsz a 541-l.

nyunyu: dobj egy árat pü-ben légyszi ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#5037) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

Nah végre összegyűlt a pénzemés sikerült megvennem egy Ilyen házat...
Kinézetre teljesen meg vagyok elégedve vele, vinyótartók 90 fokkal el vannak forditva ezért valami hihetetlen könnyű a szerelhetősége...természetesen csavarmentes rögzítés, vinyók mögött ki van alakítva 3 8CM - es ventilátornak hely ami szerintem nagyon praktikus...
8DB HDD, 2DB Floppy, 6DB 6,25" meghajtónak van hely... A ház hátuljába 2 DB 12CM-es ventilátor szerelhető, Takaró elölap műanyagból van, de a ház már nem.
Oldalajtós, szintén műanyag 2DB kulcs jár hosszá amivel a takarólapot és az oldalajtót is be lehet zárni... Szellőzése tökéletes bár az még nem volt tesztelve... Ház kinézete kicsit egyhangúde én mindenképp átfestem... Hátrányaként mindössze azelőlapi ajtót említeném mivel műanyag,ésazárak sem profeszionálisak de összeségéban kivánatos ház és CHIEFTECT,16 KG nem egy karcsú hölgyre emlékeztet 20CM hijján olyan magas mint a Fotel a szobában...
22 FT-os árát bőven megéri, de a kisszálítási díj 4000 fölött van igy végül 26800FT-ért jutottam hozzá, de megérte mert egy darabig most nem veszek uj házat...

Aki egy jó házat szeretne annak ez mindenképp jó választás...

De nem a csicsát kedvelőknek egyszerű viszonylag letisztult forma...
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5038) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

Aki rendelkezik ilyen házzal - [Smilodon] attól kérnék egy kis segítséget.

Az érdekelne kb hány centi van a winchester tartó rekesz és a ház hátsó fala között?
Tudom van saját topic-ja a Raidmax-nek de az sajna meg van halva.

Előre is köszönöm.

By - Nesh

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#5039) Gyuri27 válasza nesh20 (#5038) üzenetére


Gyuri27
félisten

A teljes hosszból elveszed a szabvány vinyó hosszúságát vagy szélességét. Attól függően hogy áll a vinyó. Mert a tartó nem hosszabb és szélesebb is csak a lemez anyagával. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5040) finest


finest
őstag

Láttatok valahol mostanában Cooler Master Elite 330-as házat? Mindenhol csak a 331-et nyomatják, annak meg nem tetszik az elrendezése.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5041) engusz válasza finest (#5040) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk szokott lenni 330-as, de most csak rendelésre. Ha nem izibe kell, azaz tudsz várni rá néhány napot, akkor tudok hozatni belőle. Bővebben privátban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5042) finest válasza engusz (#5041) üzenetére


finest
őstag

Tök jó cucaitok vannak, írok privit! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5043) dave118


dave118
senior tag

sziasztok
http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=08633 ez a ház mitől ilyen olcsó???
sz*r benne a táp vagy mi van vele?? vagy csak én találom olcsónak?? előre is kösz

... Ami ami, az az.

(#5044) TazLeacher válasza dave118 (#5043) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szar benne a táp, igen. Fent van a NEM AJÁNLOTT tápok listáján.

Megj.: linkelni tudsz a hsz írás alatti ki "Link" gombbal. ;)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5045) dave118 válasza TazLeacher (#5044) üzenetére


dave118
senior tag

De 13 k körüli árért ledes plexis ház nem tűnik drágának mégha tápot kigórom belőle akkorsem .... legalábbis szerintem.

... Ami ami, az az.

(#5046) engusz válasza dave118 (#5045) üzenetére


engusz
veterán

Jó hogy nem Colorshit. :D
Bocs, ezt nem hagyhattam ki.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5047) dave118 válasza engusz (#5046) üzenetére


dave118
senior tag

Elősször én is azt hittem LOL

... Ami ami, az az.

(#5048) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv mindenkinek !

Találtam egy ilyen házat :

http://www.edigital.hu/product.php?productid=34574&cat=402&page=1#

illetve :

http://www.hoc.hu/index.php?p=articles&cid=&y=381&z=2

Nagyon jó lenne, mert jól szellőzik (sőt még pótventik is szerelhetők bele) kellően alacsony és ATX-es.

Csakhogy:

A bele rakható DVD/CD meghajtó ( és a tálca ) függőleges állaptban működik - mint ahogy a belerakható winchesterek is függőlegesen működnek -....

Vajon nem árt-e ez a HDD-knek - főleg az írófejeknek - ( élettartam, bad sector valószínűségének növekedése) ) illetve a DVD lemezeknek ( A DVD meghajtónak gondolom mindegy ) de a megpörgetett lemezekkel mi a helyzet ?

Van valakinek ilyenirányú tapasztalata ?
Mi a véleményetek ?

:F :F :F :U :U :U

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#5049) finest válasza jasonka (#5048) üzenetére


finest
őstag

Amilyen gyorsan cserélőcneka hardverek, aligha okoz kárt a függőleges elhelyezés a HDD-nek, DVD-nek.
Kívácsi lennék, mennyire könnyen kezelhető a CD/DVD ki-be rakosgatása? Minidiscnél :DDD ?
Ami engem zavar, az a ház kis mérete, ugyan van sok hely a ventiknek, de mekkora hangja lesz? A szellőzőrács az alján tetszik, bár a meleg a házak felső részén a táp mögött szokott megrekedni, felülre kellene egy inkább.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5050) Rossi válasza jasonka (#5048) üzenetére


Rossi
addikt

Ez a függőleges helyzet engem is sokat foglalkoztatott, de ha megnézed a külső DVD-írókat, vagy HDD rack-eket, akkor a nagy részük függőleges. Csak nem hülyék a gyártók.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.