Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) #70516736 válasza kalozhun100 (#59549) üzenetére


#70516736
törölt tag

ez a cougar archon
de a bitfenix neo és a thermaltake versa ugyan erre a vázra épül csak más oldal és előlapot kaptak meg azoknak fekete a belseje



zalman z3 kicsit más belül és magasabb is

[ Szerkesztve ]

(#59552) Speeedfire válasza thomeef (#59545) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jogos. :)
Egész jó értékek ezek így, hangra meg szinte nulla a gép. A táp a leghangosabb.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59553) castiels


castiels
addikt

Zalman Z9 Neo-ról mik a vélemények?

(#59554) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na, megjött az apróról lőtt 2db Be Quiet Pure Wings 2, kicsit tesztelgettem a Phanteks P400 hűtését, nem volt kedvem túlszofisztikálni, mértem egy idle hőmérsékletet 5 perc desktopban állás után, aztán 5 perc Furmark + CPU Burn, az adatok HWInfoból vannak. Sajnos még mindig a gyári Intel hűtővel, ami meg is látszik szerintem a load eredményeken, de ez van. a V értékek hozzávetőlegesek, mivel a potmétereken nincs beosztás, meg kell bízzatok a szemmértékemben :P

őszintén szólva nagyon meglepődtem, a plusz ventik szinte semmi extrát nem hoztak, ráadásul a kimondottan halknak titulált BQ Pure Wings 2 nem mondható jelentősen halkabbnak, mint a gyári ventilátorok, amíg a csapágyazás bírja, szerintem nem indokolt a cseréjük, le kell őket szabályozni olyan 7,5V környékére, akkor hangjuk sincs, a gyári konfigurációban maradhatnak is nyugodtan, tökéletes helyen vannak. a BQ-k levegőszállítása azonos feszültség mellett ugyan magasabb egy kicsit, de ez nem indokolja ~5200Ft elköltését egyáltalán.

a vége amúgy egy, a táblázatban nem szereplő beállítás lett, a két BQ az előlapon, nagyjából 6V környékén, a két gyári pedig hátul és a fent-hátul 5V-on. hangja nincs, minden normális hőmérsékletű, örömbódottág, de ha ezt tudom, akkor azt a 4K-t se költöm el ventire.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59555) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Látom, kis hőmérséklet elemzés van. Aeneas belakva, ventik szabályozva. Alább az értékek több órás használat után (játék, film, netezés), nyilván üresjáratban fotóztam ki:

Nekem nagyon jónak tűnik minden érték, figyelembe véve a venti rpm-eket, és hogy nem kicsi VGA csücsül benne.
A hamarosan megjelenő Aeneas házbemutató cikkben majd részletesebben beszámolok mindenről.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59556) Speeedfire válasza fogtunder (#59554) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Megnézem majd én is load-ban mennyit tudnak. Kis szőrös fánk + prime. Nagyjából hasonló a konfigunk. :)
A 70°C-os gpu-d nagyon jó, főleg egy 970-estől.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59557) ledgeri válasza fogtunder (#59554) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R ,az infóért!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59558) Imurai válasza Speeedfire (#59540) üzenetére


Imurai
tag

De ha egyszerűen nem fér be a kezem, hogy bekapcsoljam? :D

(#59559) Speeedfire válasza Imurai (#59558) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én nem is használom a bekapcsoló gombot. :D
Arra van a space gomb a billentyűzeten. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59560) thomeef


thomeef
őstag

Cooler Master Mastercase Pro 5-nak 20%-al letolták az árát, így elég jó deal lehet 40k-s rétegben.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59561) tothdev


tothdev
tag

Sziasztok!

Zalman Z9 U3 házam szeretném lecserélni. Búg, rezonál mint a franc amit nem tudok megszüntetni, lazítottam húztam csavarokat, ventillátorokat takarítottam de semmi javulás. Plusz még kattog is néha mikor kikapcsolom, erre egyszer keltem fel :DDD , nem tudtam elképzelni mi volt az...szóval: olyan olcsó ház kéne(max 14 e) amibe belefér egy r9 380, és elfogadható a hűtése, de ami a legfontosabb lenne (ami miatta másikat cserélem) az az hogy ne rezonáljon be, semmi kattogó hangot ne adjon ki.

Köszi!

(#59562) thomeef válasza tothdev (#59561) üzenetére


thomeef
őstag

Azért rezonál mert vékony a lemezelése. Azért vékony a lemezelése, mert kispórolták az anyagot. Ez sokszor még 20-30 ezres házaknál is probléma, nemhogy a 10en ezres házakban. Minél nehezebb házat nézz. 7-8 kg-tól felfele. Vagy ha alumínium akkor 5-6 -tól felfele.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59563) tothdev válasza thomeef (#59562) üzenetére


tothdev
tag

Ez a ház is 7,2 kg:/ nem lenne elég?

(#59564) castiels válasza thomeef (#59562) üzenetére


castiels
addikt

Valami Kodegány jó lenne :)

(#59565) fogtunder válasza tothdev (#59563) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha szarul van összerakva, akkor nem. a csendért sajnos fizetni kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59566) thomeef válasza tothdev (#59563) üzenetére


thomeef
őstag

Ez a Bitfenix outlaw most elég jó dealnek tűnik így hirtelen. 24k helyett most 15k 220 voltnál. Ennek olvass utána. Rezgésmentes házat szerintem nem fogsz ennyiért találni, de elviselhető rezgésszintűt talán.

Rossz illesztések, kiegyensúlyozatlan megtámasztások, vagyis silány tervezés. Tudom milyen sajnos, régen szívtam én is :( Plusz ahogy megy fel az ember árban annál több minden van gumival rezgésmentesítve. Ventik, táp, merevlemezek, talpak stb. Talán a Bitfenix az egyetlen ami a te áradnak megfelel és viszonylag már értelmesen vannak szerelve, azok közt nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59567) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tudtok mondani egy olyan ATX-kuckót, ami esztétikus és könnyen is szerelhető?

Tehát nem über-gamer design, de nem is egy fekete téglatest.
Nem kell hangszigetelt legyen.

Jelenleg egy BitFenix Colossus M-mATX-et használok, de ha néha cserélnék valamit, már nem teszem olyan szívesen, mert gyakorlatilag az egész belsejét ki kell pakolni, aztán újra vissza.

Egyrészt sajnos időm sincs rá nagyon, másrészt meg abszolút casual szerelgető vagyok, nem egy ezermester.

Szerk.: Ja, igen, a legjobb lenne egy test bench, de annak meg a kinézete nem túl családbarát. :D

(#59568) tothdev válasza thomeef (#59566) üzenetére


tothdev
tag

Okés köszi, utánanézek.

(#59569) konci79 válasza konci79 (#59542) üzenetére


konci79
őstag

Üdv!
Rövid szösszenetem a DS Cube-ról,plusz ha már hőfokokat is írtak páran,ilyen egy vga nélküli konfig alapon és kb. 20 perc BF 3 után.


[ Szerkesztve ]

(#59570) fogtunder válasza BomiBoogie (#59567) üzenetére


fogtunder
nagyúr

árban kb. mi az elképzelésed?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59571) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

Keresek házat aminél a funkcionalitás a legfőbb szempont.Tehát,jól szellőző,viszonylag jól összerakott(ne zörögjön már egy kis rezonanciától),legyen benne hely és ne legyen fél tonna ugyanis néha napján viszem,hozom.10-15k között.
Köszi a segítséget.

Hulligaaan

(#59572) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Csak egy apró kérdés: Aida64 tud log file-t csinálni? Ami érdekelne, az az alaplap / PCH / venti rpm monitorozása, hogy mikor kilépek egy combos BF4/Crysis3/COD után, visszanézhessem az értékeket. GPU/CPU oké, arra van más program, de ez érdekelne nagyon. vagy ha nem Aida64, akkor milyen program képes erre?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59573) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Ezek közül melyiket ajánlanátok a következő konfighoz?
Alaplap:msi h97 gaming3.vga:650ti boost.Proci:i3.Táp:fsp400w.
1:[link]
2:[link]
3:[link]
4:[link]
5:[link]
Ha esetleg tudtok mást ajánlani hasonló árban,azt is szívesen fogadom.

(#59574) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, ennek a háznak a festése matt fekete?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59575) Hunork válasza Hunork (#59572) üzenetére


Hunork
veterán

Már rájöttem :B ;)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59576) Speeedfire válasza kalozhun100 (#59574) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59577) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Egy zalman z9 neot szeretnék leváltani! Mivel azt hallottam hogy nem igazán jó párosítás az r9 380-ammal, mivel nem igazán jól szellőzik.
Tudnátok ajánlani egy jól szellőző házat minimalista design-al?
Az árkeret 20 Ezer Ft körül lenne. Használt is szóba jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#59578) Hunork válasza süttyő (#59577) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Mire érted? melegszik a VGA? Hagyományos toronyházak hasonlóak, főleg ebben az árfekvésben. Jó sok venti van benne. Megfelelően van szabályozva az rpm fordulat?
Meg amúgy milyen alkatrészek lennének benne? Nagyon nem mindegy, egyre több az olyan ház, ahol nincs ODD hely, vagy csak kettő HDD hely van beépítve.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59579) Hunork


Hunork
veterán

Ha valaki nem olvasta volna, érdemes: Metis moddolás Nem semmi a srác, van kitartása! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59580) süttyő


süttyő
tag

Az 5 gyári venti van benne, egyelőre molex csatival vannak csatlakoztatva. nemtudom mennyi a normális ennél a vga-nál. WoW-ozás közben 75-76 fok, nagyobb játékokkal még nem izzasztottam.
Ez lenne a konfig:
i5-4440
MSI b85m-g43
Cooler master hyper 103 hűtő
ZALMAN z9 NEO
8 gb hyper x fury ram
fsp aurum gold 600w
Hiper x Fury 240 gb SSD
sapphire nitro r9 380 4gb

(#59581) thomeef válasza süttyő (#59577) üzenetére


thomeef
őstag

Nzxt full tower. Újak, szinte fél áron. Korrekt eladótól.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59582) #12681728 válasza thomeef (#59581) üzenetére


#12681728
törölt tag

Sziasztok. Kellene nekem egy pc ház olyan 15k körül.
Átlagfelhasználásra kellene!

[ Szerkesztve ]

(#59583) süttyő válasza thomeef (#59581) üzenetére


süttyő
tag

Szia, lehet kicsit ízlés ficamom van, de külsőre nekem nem bejövős. :(

(#59584) Hunork válasza süttyő (#59580) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem AMD esetében teljesen normális értékek.
Alaplapodon van két Sysfan, használd őket, és BIOS-ban a HW monitorban állíts be skálát nekik. Gondolom olyan, mint a Z3, két "ágon" vannak a sok venti.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59585) süttyő válasza Hunork (#59584) üzenetére


süttyő
tag

Tudtommal ha molex-re van kötve akkor max rpm-el megy igaz?

(#59586) Hunork válasza süttyő (#59585) üzenetére


Hunork
veterán

Attól függ, melyik ágra van kötve:

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59587) abridabri válasza süttyő (#59583) üzenetére


abridabri
veterán

En is pont azt az NZXT phantomot akartam ajanlani, 22k-s araval szerintem jelnleg a bestbuy ,ha mocskos jo hutesu hazat keres valaki.
Nekem volt egy , es hat se elotte se utan nem lattam olyan jo hofokokat mint abban a hazban.
Mar a gyari 3db 12 cm +1x 20cm venti is boven 10k folott van .
22 ert ajandek az a haz.

[ Szerkesztve ]

(#59588) BomiBoogie válasza fogtunder (#59570) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Árban, mondjuk 30k körül? Lehet akár használt is. :K

(#59589) abridabri válasza BomiBoogie (#59588) üzenetére


abridabri
veterán

ezek jol szerelheto ,tagas ,esztetikus hazak amiben jol is erezne magat a 970ed meg a Alpenföhn Matterhorn Pure is.
Aero1000
Enthoo pro M
Bitfenix Aegis
TT Core V41
Eclipse P400 , vagy NZXT S340 bar mindketto eleg minimalista design.
Define S lehet ,ez is tul egyszeru kinezetu neked .
Nekem viszont eddig ebbe a hazba sikerult bekoltoznom leghamarabb. Talan masfel ora volt osszesen .

[ Szerkesztve ]

(#59590) Casoli


Casoli
őstag

Ez is MECHATRON nagyon jó ház. Jó a szellőzése, 7db ventit lehet belepakolni :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59591) abridabri válasza Casoli (#59590) üzenetére


abridabri
veterán

Semmikeppen nem er meg 27kt, meg a HDD/SSD keret is fix a hazban,nem lehet kivenni csak flexel..., kb az osszes bejovo levegot lefogja annyira zart.

(#59592) süttyő válasza abridabri (#59587) üzenetére


süttyő
tag

Értem, akkor lehet megbaratkozom a kinézetével. :D Esetleg a Bitfenix prodigy M? Vagy az nem jöhet szoba? Az olyan nagy házban mint a phantom eltunne az en kis matx lapom. Ebben a z9-ben is elég hülyén néz ki.

(#59593) abridabri válasza süttyő (#59592) üzenetére


abridabri
veterán

Prodigy M el nincs talasztalatom,de ranezesre fuldoklik benne a VGA.
Ha kicsi matx hazat szeretnel akkor a TT Core V21et tudom ajanlani nyugodt szivvel.
Itt az alaplap vizszintes elhelyezese miatt a VGA egybol feltolja a meleget a perforalt tetore , nincs ideje megrekedni.
egy kis bemutato

(#59594) fogtunder válasza abridabri (#59589) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a másfél óra szerintem bármelyik normálisan szerelhető háznál tartható, most mITX -> ATX alaplapcsere miatt gyakorlatilag nullára ki kellett pakolni a P400-at és kompletten átkábelezni, kvázi csak a táp maradt bent, 1 óra 10 perc alatt megvoltam vele. és nincs különösebben nagy gyakorlatom, csak magamnak szerelem a cuccokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59595) süttyő válasza abridabri (#59593) üzenetére


süttyő
tag

Ebben a házban az alaplapi tálcát lehet forgatni? Vagy rosszul látom?

(#59596) Casoli válasza abridabri (#59591) üzenetére


Casoli
őstag

MI a fenének kivenni? Így is belefér a létező leghosszabb kártya. Rossz a szellőzése? Ez miatt kellett lecserélnem az előző 10 kilós Thermaltake házamat, mert túlhevült benne az R9 290 kártyám. Ezzel a házzal 15 fokot esett a videókártya hőmérséklete.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59597) BomiBoogie válasza abridabri (#59589) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen! (Igen, azok a cuccok vannak még, pl. a Matterhornra a ventit rápattintani mindig szenvedés, mert nem fér be rendesen az ujjam a ház fala és a torony közé.)

De ezek között vannak mTAX házak is (pl. Bitfenix Aegis; Enthoo pro M), az mennyivel tágasabb, mint a mostani?
Ez is mATX.

(#59598) abridabri válasza Casoli (#59596) üzenetére


abridabri
veterán

Lefogja a bejuto levego mennyiseget az a zart HDD ketrec.
Tarts egy ventit az arcod fele , es rakd ele a tenyered nyitott ujjakkal, aztan vedd el a kezed es megerzed a kulonbseget.
Nem 60CFM et fog bekuldeni az elso venti ,hanem mondjuk csak 30at a nagy ellenallas miatt .

süttyő
az alaplapi talcat nem tudod forgatni. Viszont az oldallapok felcserelhetoek, tehat lehet a VGA felol a perforalt oldallap es a proci felol a plexis , vagy epp forditva.

BomiBoogie
Csak a bitfenix matxes,de elfer benne minden(a mostani hazad 250 x 330 x 374mm , az Aegis meg 205 x 470 x 480 ) .Az entho pro M full ATX , sot meg EATX et is tud , szoval az boven nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#59599) ugforma


ugforma
tag

Sziasztok.

Szeretnék egy házat 15k ért max, és hűtést 10k ért max

Ami benne a házba: i5 6600, gtx 1060 3gb ocv1, 2x8gb ddr4 2133mhz,

(#59600) thomeef válasza abridabri (#59598) üzenetére


thomeef
őstag

Főleg hogy a porszűrők miatt általában az a 60 alapból 30 :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.