Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83051) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Elgondolkodtam egy álló ( ehhez hasonló álló) házon. Ezeknek van hátránya a normál házakhoz képest?
Egy ASRock B760M Steel Legend WIFI lap menne bele egy Phantom Spirit 120 SE CPU hűtővel, továbbá egy Asus Tuf 3070 VGA-val, normál méretű táppal és 1db 3,5-ös hdd-vel.
Tudtok ajánlani a fent említett "álló" tájolású házból 40K környékén olyat, ami esetleg ajánlott? :R

[ Szerkesztve ]

(#83052) abridabri válasza AndrewTdi (#83051) üzenetére


abridabri
veterán

Vannak olyan VGAk amik nem szertik az álló elrendezést ,utána kell nézni a tied elviseli -e. [The Best GPU Orientation]
Amit én személyes tapasztalatból tudok eddig :
Msi 3080 GamingXTrio 10 fokkal volt melegebb , a 4090TUF is 10-15C vel ilyen függesztett állapotban.
Az MSI 1080TI-met nem érdekelte.

[ Szerkesztve ]

(#83053) AndrewTdi válasza abridabri (#83052) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm a felvetést. utánanézek

(#83054) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
A Zalman Z3 plus házam kezd szétesni, ezért új kellene.

A profilom alatt látjátok a gépem összetételét, CPU hűtő is benne van.
Fontos szempont lenne, hogy ha cserélnem kell ventilátort, akkor az előlap szépen jöjjön le, ne pedig úgy, hogy eltörik 2 bepattanó "fog".
Ami a VGA-t illeti, 320 mm-es hossznak kellene beférnie.
Jó lenne mATX-es ház, de ahogy nézem, nem igazán van.
Ha RGB-s a ház, akkor legyen kikapcsolható, egyáltalán nincs rá szükségem. (alaplap tud ilyet? Vagy nincs köze az alaplaphoz?
30 ezer max az ár.
Eddig Fractal Focus 2-t nézegettem, de az osztrák oldalhoz képest elég drága itthon. Jó ár ez érte? Egyáltalán jó lenne ez nekem?

[ Szerkesztve ]

(#83055) Raidon válasza Alcsi69 (#83048) üzenetére


Raidon
őstag

Volt olyan eset amikor a Fractal Meshify 2-ben az alsó hdd keret alatti porszűrőm kezdett rezonálni. Kiderült, hogy döglődött a vinyó :DDD De amit szívtam vele mire rájöttem :C

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#83056) forguet válasza ReSeTer (#83054) üzenetére


forguet
Topikgazda

Nem rossz a Focus 2, de nem ezt vennék ennyiért, annyira közel van árban pár igazán jó ház mint pl a Fractal Pop Air, Corsair 4000D airflow
Nekem a táptakaró lemez hiányzik leginkább a focus 2-ből

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#83057) ReSeTer válasza forguet (#83056) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ennyit nem fogok költeni egy számítógép házra. Nem soroltam fel olyan sok követelményt, hogy majdnem egy processzor árát kelljen költeni szerintem. Van jobb választás fentebb említett összeghatárig a Fractal Focus 2 helyett?

(#83058) Grave_444 válasza ReSeTer (#83057) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MATX - Jonsbo D31 Mesh, ATX D41.

(#83059) CriticalHit válasza ReSeTer (#83054) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
[link]
[link] Az RGB csatlakozót nem kötöd be.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83060) Grave_444 válasza CriticalHit (#83059) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha az Asus is Jonsbo minőség, akkor szerintem jobbak a Montech háznál, a méretről nem is beszélve, ha mATX a cél.

(#83061) CriticalHit válasza Grave_444 (#83060) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tények a Montech Air 903 (Base, Max) házak ára/érték arányáról. [link] [link] [link]
A "Jó lenne mATX-es ház" pedig nem zárja ki az ATX lehetőségét. Bízd a kérdezőre a döntést.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83062) HaZsolt


HaZsolt
őstag

6600 XT Red Devil beférne, egy RAIJINTEK PAEAN M -be? A hosszúság az rendben van, de a kártya magasságahoz semmilyen adatot nem látok a ház gyártójánal.

(#83063) Grave_444 válasza CriticalHit (#83061) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szereltem már, ezért írtam. :)

(#83064) CriticalHit válasza Grave_444 (#83063) üzenetére


CriticalHit
őstag

A videókból világosan kiderül, hogy a tesztelők is. "Ha az Asus is Jonsbo minőség, akkor szerintem jobbak a Montech háznál" Ár/érték arányban kétlem.
Viszont az ASUS Prime AP201 29K-ért megfontolandó lehet a kérdező számára. [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83065) time87


time87
csendes tag

Sziasztok!

Most rakok össze magamnak egy új gépet és megküzdök ezzel a házválasztással.
A gépbe egy GIGABYTE Z790 UD alaplap kerül, i7-14700K procival és egy ARCTIC COOLING Liquid Freezer III 360 hűtés rá. Itt jön a bökkenő, hogy az ritkásan fér bele a házakba.

Ez a ZALMAN Z10 szerintetek jó lehet?
Illetve még ezt az LCPOWER 804B Obsession X RGB házat olvastam fórumon, hogy ebben vígan elfért a hűtő.

Van esetleg jobb ötletetek? A Zalman felé hajlok, szempont lenne a letisztult design, RGB nélkül (vagy kikapcsolhatók ezek?), illetve a jó ár/érték arány, 30-50ezer forint körül, de ha indokolt kicsit többet szánni rá, ám legyen.

Köszönöm szépen a segítséget!

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#83066) CriticalHit válasza time87 (#83065) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link]
[link]
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83067) time87 válasza CriticalHit (#83066) üzenetére


time87
csendes tag

Azt még elfelejtettem írni, hogy a ház tetejébe szeretném rakni a hűtést, képek alapján kicsit bizonytalan vagyok, ezekbe a házakba belefér az Artic Cooling III 360 hűtő?

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#83068) BioNiCMaN válasza time87 (#83067) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A 216-ban simán elfér felül.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#83069) time87 válasza BioNiCMaN (#83068) üzenetére


time87
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, akkor meg is van a befutó! :)

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#83070) Busterftw válasza time87 (#83067) üzenetére


Busterftw
veterán

Spec alapjan mindharom fogad felulre 360mm radot.
Alaplap/ram magassag a vastagabb hutes miatt ezt befolyasolhatja. :)

(#83071) CriticalHit válasza time87 (#83069) üzenetére


CriticalHit
őstag

Várd meg mások ajánlatát is, hasonlítsd össze, mérlegelj és aztán hozd meg a döntést.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83072) ReSeTer válasza CriticalHit (#83061) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindannyiótoknak, megnéztem amiket ajánlottatok, közben kicsit tisztábban látok mit is akarok.

Alsó táp, ezek a előlapon logó megoldások nem igazán tetszenek, főleg, hogy még külön kábel is van miatta, és táptól függően még akár másikat is kellene vennem mert redditen láttam, a 90 fokos törés a csatlakozónál nem mindegy merre néz.
Ha nincs reset gomb az jelenthet hátrányt? Gondolom ha lefagy a gép akkor hosszan nyomva tartva a főkapcsolót ugyanazt érem el?

(#83073) t72killer válasza time87 (#83065) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyanokra keress rá, amit 420as radihellyel reklámoznak. Azokba tuti befér.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83074) mefistofeles válasza ReSeTer (#83072) üzenetére

Ha hosszan nyomod a főkapcsolót akkor kikapcsol a gép, nem újraindul.
Amúgy tényleg elvétve van csak reset gomb az újabb házakon. Régen alap volt.
Talán kikopott a kékhalállal együtt.... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83075) HaZsolt válasza HaZsolt (#83062) üzenetére


HaZsolt
őstag

Erre valaki? Fontos lenne, gyakorlatilag már csak ez az utolsó kérdés.

(#83076) Alcsi69 válasza HaZsolt (#83062) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Hát ha azt nézzük hogy max. 140 mm-es procihűtő fér bele, emiatt szerintem a 132,8 mm magas videokártya is belemegy. :)

(#83077) oroszLajos válasza HaZsolt (#83075) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

A ház oldalán processzor hűtő magasságnak max 140mm van írva, a videókártya oldalán a méretek 251.2mm*132.8mm*53.6mm. Ha a proci hűtő lehet olyan magas, gondolom a kártya is..
Véleményem szerint :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#83078) BioNiCMaN válasza t72killer (#83073) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Sose biztos, nem a hossz a problem, hanem a radi vastagsága. ;) A 216-ban prímán elfér, tapasztalatból mondom.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#83079) HaZsolt válasza oroszLajos (#83077) üzenetére


HaZsolt
őstag

a tapkabel még pluszban rájön a vga méretére, mert az üveg oldalánál van a vga tápcsatija. Még így is?

(#83080) oroszLajos válasza HaZsolt (#83079) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

A táp csatlakozó nálam nem áll kijjebb a kártya szélétől, nem tudom nálad hogy van. Nézd meg a tiéd, és hogy a kábel mennyire mozgatható. Szerintem azon sem kellene, hogy kijjebb legyen.

Pixel 7 Pro Hazel

(#83081) Alcsi69 válasza HaZsolt (#83079) üzenetére


Alcsi69
senior tag

[link] Itt meg tudsz lesni egy kész buildet a házzal, az egy 126 mm magas kártya, szóval szerintem nem kellene bajnak lennie a tápkábellel sem.

(#83082) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Lian Li o11 air mini be érdemes aio-t tenni? ÉS ha igen mekkora fér bele? Ahogy néztem csak oldalra vagy előre tehető be, ha előre tenném és a levegőt a házból kifele fujatnám az úgy korrekt lenne? Oldalt szerintem a kábelezés miatt ami ott van nembiztos hogy el tudna menni a levegő rendesen.. Gondolkoztam még azon is hogy lecseréltem egy cooler master qube 500 ra de azt elég macerás volt össze szerelni illetve SFX táppal van csak értelme mert különben előre nem tudok ventit tenni(ha egyáltalán szükség van rá) illetve nagyon szellős hátul, sok helyen nincs takaró lemez stb pl a pci slot felett sem viszont tökre testre szabható DIY ház és úgy forgatom ahogy akarom. Ráadásul keskenyebb is mint a mostani o11 mini air.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83083) Rowon


Rowon
veterán

Üdv,

Megjelent ÁK-n valamikor 2 héttel ezelőtt egy (szerintem) nagyon jó felépítésű Phanteks ház, gondoltam megosztom.

Phanteks XT Pro TG (PH-XT523P1_BK01)

Az ára is elég barátinak mondható, 24.488 Ft.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83084) HaZsolt válasza Rowon (#83083) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szép, letisztult dizájn.

(#83085) oroszLajos válasza Rowon (#83083) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Egész jónak tűnik.
Jól sejtem, hogy ebbe az árba már nem férnek bele a por szűrők? Gyártó oldalán néztem, de nincs róla szó, vagy csak én nem találom :D

Pixel 7 Pro Hazel

(#83086) Rowon válasza oroszLajos (#83085) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom, nem néztem utána, viszont kb. mindenhová szerelhető bele 140-es venti, így a szellőzésre biztosan nem lesz panasz.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83087) CriticalHit válasza Rowon (#83083) üzenetére


CriticalHit
őstag

Újabb versenyző az ár/érték bajnoki címért bár a Phanteks-től szokatlan gyengébb minőségben, ami viszont számos más gyártó esetében egyenlő a csúcsminőséggel.
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#83088) koxx


koxx
MODERÁTOR

Akinek Phanteks P600S haza van es megvalna a vertikal vga riser tartojatol dobjon mar egy privit. F.sz voltam es veletlen osszecsomagoltam egy masik periferiaval amit eladtam :/

(#83089) oroszLajos válasza Rowon (#83086) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Van Ultra változata is, ha jól látom csak abban különbözik, hogy van benne 4 ARGB venti?
Vajon ezek a ventik megérik azt a felárat? 35 ezer környékén van, ami szerintem még így is jó ár érte.

Pixel 7 Pro Hazel

(#83090) Rowon válasza oroszLajos (#83089) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem igen, a simában csak hátul látok egy darab 120-as ventit. Ha ki akarnám maxolni, akkor vennék egy Arctic P14 PWM Value Packet 5 darab 140-es ventivel, az kb. +14k. Akkor már ott járunk, hogy 25k + 14k = 39k + szállítási díj ~3k.

35-ért jó vétel lehet a csillámpónis.

Szerk.: sőt, utána is néztem, a 4 darab előretelepített ARGB venti 140-es. [link] Ez faxa ház így!

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83091) oroszLajos válasza Rowon (#83090) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Ez így tényleg megéri :C Lehet rendelek is egyet, kinézetre is tetszik ez a letisztult dizájn :K

Pixel 7 Pro Hazel

(#83092) Rowon válasza oroszLajos (#83091) üzenetére


Rowon
veterán

Hát, azért előtte nézz róla valami tesztet vagy egy részletes bemutatót. :) Jó vételnek tűnik, de lehet egy cikkből vagy videóból találsz benne valami olyan részletet, ami nem tetszene.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#83093) oroszLajos válasza Rowon (#83092) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Igazad van, 2 negatív dolgot már most találtam. Az egyik, az előlapi porszűrő hianya, a másik az alaplap tálcán a kábeleknek kihagyot lyukakon nincs gumi fedél. Egyik helyen írták, hogy szinte lehetetlen úgy elvezetni a kábeleket hátul, hogy ne látszanak ki ezeken a lyukakon. Ami engem mondjuk rohadtúl idegesítene :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#83094) forguet válasza oroszLajos (#83093) üzenetére


forguet
Topikgazda

Az előlapi porszűrő nem létkérdés fine meshnél, a gumi biszbasz meg egy QoL cucc, ebben az ársávban meg lehet lenni nélküle. Sztem jól csípték el az ár/érték arányt ezzel a házzal.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#83095) Busterftw válasza oroszLajos (#83093) üzenetére


Busterftw
veterán

Felul van magneses, alul pedig kihuzhato porszuro, viszont az ujabb Phantekseken a mesh panel maga a porszuro is. Legalabbis a G500A-ban ezt promotaljak az oldalon.

Nekem ez van, siman csak kethetente letorlom es kesz. :) Nem kell felni tole.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.