Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Zsmester89 válasza abridabri (#59050) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jó a szellőzése, nyugodtan ajánlom bárkinek. Ellenben te azt írtad pár komment alapján, hogy "szar" a hűtése, ennyi volt a bajom. Első kézből meg tudlak nyugtatni, jó a szellőzése.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59052) VigyorEX


VigyorEX
tag

Udv :)

Ket kuckot neztem ki, amelyek hasonlo arkategoriaban helyezkednek el.

1. Corsair Obsidian 450D Mid Tower Case with Window
http://www.corsair.com/en/obsidian-series-450d-mid-tower-pc-case

2. In Win 805 Mid Tower Case Black
https://www.inwin-style.com/en/gaming-chassis/805

Config:

Alaplap : GA-P55A-UD3 rev 2.0
Processzor : i7 870 Quad Core, Lynnfield
Ram : 12 GB Corsair XMS CMX4GX3M2A1600C7
VGA : GeForce GTX 750 1 GB rev 1.0

Velemenyem szerint mindketto jol szelloztetheto/szerelheto/idotallo.
Az In Win 805 ranezesre inkabb vizhuteshez lenne jobb, ami csak a kovetkezo gepben lesz.

El kellene donteni melyiket celszerubb megvasarolni es szerintetek miert.

Koszonom a javaslatokat :R

[ Szerkesztve ]

(#59053) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, sajnos a vízhűtés és az új alaplap (elsődlegesen) valamint helyhiány miatt cserélnem kell a házat. ASUS Rampage V Edition 10 kimeneteinél lévő shield miatt a ház tetején esélytelen felrakni a vízhűtés hűtőbordáját, ezért keresnék hozzá való házat, ami:
- nagyobb mint az átlag házak de nem tölti ki a szobát
- ahol az alaplap és a ház teteje között nagy hely van, illetve be lehet építeni a hűtőbordát ventilátorral annyira, hogy egyáltalán ne lógjanak rá egymásra se az alaplappal, se a hátsó ventilátorral
- 140-es ventilátorok legyenek benne
- átlátszó, vagy olyan ablakos megoldás amivel jól mutat az alaplap extra fénye (nem fények miatt vettem ezt, de ha van akkor már nézzen ki jól)
- könnyen szerelhető, jó kialakítású, minőségi cucc
- nagy videokártyák is bőven elférjenek anélkül hogy összeérne a hdd tároló rekeszekkel

Hirtelen ennyi jutott róla eszembe, remélem van ilyen ház. Valakinek valami ötlet?
Előre is köszi :)

A játék az nem játék!

(#59054) abridabri válasza Lézerparaszt (#59053) üzenetére


abridabri
veterán

Define S Fentre is elfer a radid (nem kozvetlen az alaplap folott van hanem balra tole ,egesz kozel a plexihez ) meg elol is .
Ezen jol latszik pl a felso radi helye : [link]

[ Szerkesztve ]

(#59055) Thorus


Thorus
aktív tag

Hali

Olyan házat keresek amiben az alaplap fordítva van benne. Atx méretet tudjon fogadni, a kinézet annyira nem érdekel, meg ha az sem gond ha használt.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#59056) TomiLi válasza Thorus (#59055) üzenetére


TomiLi
addikt

- Corsair 600C, 600Q
- Silverstone FT04, Raven 04
- Bitfenix Outlaw
- Riotoro 1080
- Thermaltake core G3 (SFX táp)

Bogyóka

(#59057) Lézerparaszt válasza abridabri (#59054) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát nem tudom, ahogy a videót nézem elég necces, most Define R4-em van és ezzel már a hátsó ventilátorba is beleüt, ha nem erőltetem. Nézek még róla pár videót.

A játék az nem játék!

(#59058) TomiLi válasza Thorus (#59055) üzenetére


TomiLi
addikt

Van fent aprón egy CM Stacker 830 SE. Ha jól tudom ebbe a házba fordítva is betehető az alaplapi tálca (fejjel lefelé)

Még a Silverstone TJ07 is ilyen, de az valami veszett drága....

Bogyóka

(#59059) TomiLi válasza Lézerparaszt (#59053) üzenetére


TomiLi
addikt

Egy két öltet esetleg:

- Anidees AI - Crystal
- Anidees AI - 8 Black Window / más előlappal: SilentiumPC Aquarius X95W pure black
- Corsair 450D
- Thermaltake core F51, ha a kisebb is elég (slim radi), akkor F31/ X31

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#59060) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

én egy ATX Mid Tower: DeepCool Kendomen RD Számítógépházat, néztem ki ami jelen pillanatban akciós.

tessék a link hozzá: [link]

az a kérdésem, hogy bárkinek van róla tapasztalata?

asus z170 pro gaming alaplap,
asus strix r9 380x VGA
2*8 gb RAM
Samsung SSD 850 PRO 256 GB, SATA3,
WD 3tb winyo meg a szirszaroknak
és i5 6600K proci + Intel BXTS13X VÍZ hűtés, megy bele.

ha van használt ház javaslat az apróról az is érdekel!

a választ/ segítséget előre is köszönöm!

(#59061) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Üdv!

Van egy (Cooler Master HAF 912 Plus) kuckóm. A bejelölt panelt szeretném kicserélni ha lehet nem eSATA kivezetés hanem sima SATA II vagy III legyen. Van erre lehetőségem? Vagy mire figyeljek oda, hogy ne olyat vegyek ami nem jó a házba.

[ Szerkesztve ]

(#59062) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Létezik több hasonló ház mint a Cooler Master Haf Xb Evo?
Elgondolkodtam egy ilyenen de csak ezt találom szinte mindenhol viszont jó lenne többet is megnézni ha van.

Köszi! :)

Paranormal Cocktivity

(#59063) olle válasza cyberkind (#59062) üzenetére


olle
senior tag

Szia

Tessék.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#59064) Rolee87


Rolee87
tag

Vettem egy Zalman Z1 Neo házat.Nem voltak túl nagy igényeim,ráadásul árban is mindenképpen a 10-15ezer közötti kategóriát céloztam meg,és el kell mondanom kellemes csalódás ért.Elég jó minőségű anyaghasználat,pontos illesztések,esztétikus nem gagyis megjelenés,abszolút mértékben ajánlom mindenkinek aki alacsony árfekvésű házat keres,de mégsem bóvli minőségűt.
Ennyiért itt ph-n is sokszor rozzantabb házak vannak használtan ;]

(#59065) #97716736 válasza Rolee87 (#59064) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem rosszak a Zalmanok. ;)

(#59066) Rolee87 válasza #97716736 (#59065) üzenetére


Rolee87
tag

Tudtam hogy nem rosszak,de valahogy ennyi pénzért nem vártam ilyen jó minőséget,úgy gondoltam ennyiért meglátszik az olcsóság,de szerencsére nem :B

(#59067) TomiLi válasza cyberkind (#59062) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Lian Li-nek van egy kisebb vagyonért.... PC-V33

(#59064) Rolee87 Köszi az infót!
Főleg az illesztéseket illetően meglepő, mert pl egy silverstone ami méreg drága házakat csinál (mostanra nagyon lejjebb adta a színvonalat és már szemétre való házakat is gyárt) nem képes a különböző anyagok találkozását eltalálni....
Pl: KL 06 előlap minden irányban 1-1.5mm nagyobb, mint maga a ház.... És mindezt úgy, hogy nem egyenletesen, tehát "hepehupás" a műanyag....

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#59068) ledgeri válasza BIZ0906 (#59061) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az eSATA, és SATA-k közötti nagy külömbség az e betű jelenléte. Az eSata áramot is szolgáltat, mint az USB, de pl bármi ami normál satás, igényli az külön csatlakozón igényli az áramot, legjobb tudásom szerint.

DE ha pl van egy megfelelő házad (mármint a rádugandó eszköz tárolására, áramszolgáltató adapterrel), és hotswap-pal (működés közbeni merevlemez leválasztás, felcsatolás) akarnád használni, akkor csak az UEFI/BIOS-ban, és a OS-ben kellene átállítani a dolgokat hozzá, hogy a valahol kivezetett normál satát külsősen akarnád használni.

Csak ekkor jön a baj, hogy a bekarikázott rész többségéban a ház(szériá)hoz készült gyedi kis lap, amit nem lehet se csak úgy cserélni, se csak úgy forraszgatni...

Egyébként mit használnál?Mit dugnál oda?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59069) VigyorEX válasza VigyorEX (#59052) üzenetére


VigyorEX
tag

Tudom-tudom, szegyen a konfiguracio, de hatha kapok javaslatokat !?

#59052 [link]

Koszonom :)

[ Szerkesztve ]

(#59070) abridabri válasza VigyorEX (#59052) üzenetére


abridabri
veterán

11 perc utan vannak hofok osszehasonlitasok ,mint latod boduletesen szarul hut az inwin 805 , nekem ingyen se kene az a haz. Persze kis fogyasztasu gephez rendben van,de ha sokat megy a gep ,es fogyaszt is...bemelegszik.
450D be ellenben nyugodtan rakhatod az i7et .

(#59071) VigyorEX válasza abridabri (#59070) üzenetére


VigyorEX
tag

Irtam is az elso hozzaszolasomnal :

"Az In Win 805 ranezesre inkabb vizhuteshez lenne jobb, ami csak a kovetkezo gepben lesz."

24/7-ben uzemel a pc, emiatt jobb valasztas lesz a Corsair Obsidian 450D.

Koszonom a hasznos informaciot abridabri ! :)

[ Szerkesztve ]

(#59072) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy a következő házakat állítsátok sorrendbe, hogy SZERINTETEK melyiket érdemes megvenni:

Thermaltake Versa H25
Corsair Carbid Series Spec-02
Aerocool Aero-500
Bitfenix Shinobi

Ezek azok, amik leginkább szóba jöhetnek.
(i7-4790 és Gainward GTX1070 megy bele, ami 280 hosszú és 2.5 slot széles, valamint 3 db SSD és 1 HDD)

És még az érdekelne, hogy számít-e az oldalt lévő venti nyílás, ha nem szerelek bele ventilátort? Ezeken egyiken sincs, a kérdés csak az, hogy emiatt inkább nézzek-e mást?

Köszi előre is!
Lidl

(#59073) Zsmester89 válasza Lidl (#59072) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem gondolkodtál komolyabb kuckón? Egy ilyen összeállítás jobbat érdemelne.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59074) Lidl válasza Zsmester89 (#59073) üzenetére


Lidl
senior tag

Sajnos korlátozott a hely, ahová be megy a ház. Minden komolyabb ház nagyobb is. A jelenlegi házam 200x475x440. Kb. ilyen méret kell.
Az utolsó kettő a listából már magasabb is, mint lehet, de talán át tudom alakítani az asztalt.
Szóval nem olyan tágak a lehetőségeim.

Köszi
Lidl

(#59075) abridabri válasza Lidl (#59074) üzenetére


abridabri
veterán

Szoval egy szamitogep asztalba akarod rakni, felul akkor nem tud szellozni , de oldalt van hely, vagy ott is be lesz szoritva ? Ha van hely akkor olyan hazat nezz aminek az oldalan is van ventihely ,ha mar a teteje kiesik a kepletbol.

[ Szerkesztve ]

(#59076) BIZ0906 válasza ledgeri (#59068) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

SATA külső HDD-t az elméletileg sokkal gyorsabb sebesség reményében. Sajnos USB2-n max 20 MB/s-el másol. Úgy meg ha igaz vagy 4-szer gyorsabb lenne mert a kivezetés ugye sata csatlakozóra lenne kötve. Lehet még átgondolom.

(#59077) Lidl válasza abridabri (#59075) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, egy asztal a ludas ;) (sajnos máshol nincs hely a lakásban)
Körbe veszi a házat bútorlap. Oldalt is, de hátul-oldalt kikönnyítettem, és van vagy 15 cm a levegőnek. Felül jelenleg nincs szellőző a házamon (sharkoon T5) és 2 cm van felette.
Most teljesen jók a hőfokok a házban. Elől van egy venti és hátul egy. Elől kettő volt de a vga miatt ki kellett venni az alsót.
Szóval ez a jelenlegi helyzet. Azért vennék új háza, hogy a vga kényelmesebben elférjen.
És hogy felül legyenek a gombok/usb-k.
Szóval ha elől van 2 venti, hátul 1 és felülre tudok tenni 1-2 ventit, szerintem már jó lesz a szellőzés. Feltéve, ha elől nincs nagyon zárva a ház. Ezek amiket írtam rácsosak, talán a Shinobi nem annyira.
Ez a helyzet. Ehhez kell alkalmazkodnom.
Amúgy nem szerelgetem a gépet rendszeresen, szóval azért nem vennék drágább háza, hogy ez könnyebb legyen. Valamint a belső látvány sem fontos. Csak az előlap legyen korrekt.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#59078) Laccoss válasza BIZ0906 (#59076) üzenetére


Laccoss
addikt

eSATA - SATA átalakító esetleg?

(#59079) Zsmester89 válasza Lidl (#59077) üzenetére


Zsmester89
őstag

Thermaltake core p3 és fel a falra :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59080) cyberkind válasza olle (#59063) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, de ezekből szintén csak a Cooler Master maradt ami tetszene, van még ennél is több házikó kis hazánkban? :)

(#59067) ceaser
Túlzásokba nem akarok esni. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#59081) TomiLi válasza cyberkind (#59080) üzenetére


TomiLi
addikt

Gondoltam, csak én sem találtam másik alternatívát.... :N (pofátlan egy ára van a Lian-nak.)

Amúgy csak a "kocka" forma a lényeg, vagy az is, hogy ugyanolyan fekvő lapos elrendezése legyen, mint a HAF-nak? Csak ATX, vagy mATX lap is játszik?

(#59082) cyberkind Akkor baj van, mert nem tudok az említett két házon kívül másik alternatívát... :O :R

Anno egy Corsair Carbide Air 540-es moddingot láttam, ami el volt forgatva... Csak hát itt az az eredeti aljával kell kezdeni valamit, hogy kinézzen valahogy oldallapként... :F

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#59082) cyberkind válasza TomiLi (#59081) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lenne az olyan elrendezés mint a HAF-ban, és csak ATX játszik. :)

Paranormal Cocktivity

(#59083) cyberkind válasza TomiLi (#59081) üzenetére


cyberkind
félisten

Legnagyobb bajom ezzel a HAF-fal, hogy a HDD/SSD nincs hűtve.

(#59084) Vtomi80
Gyenge kínálat ez. :(

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#59084) VTom válasza cyberkind (#59082) üzenetére


VTom
veterán

Corsair Air 540-est lehet fektetve is használni. Más szerintem nem nagyon van :(

Ilyen házzal nincs valakinek tapasztalata?
A minőségét tükrözheti az alacsony ár? Mert szerintem nagyon csinos :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#59085) Zsmester89 válasza VTom (#59084) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem papírgalacsinként érkezne meg :D kb. ennyit sejtek az anyagminőségről. A képek jól meg vannak csinálva.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59086) TomiLi válasza cyberkind (#59083) üzenetére


TomiLi
addikt

Sajnos nem elterjedt az ilyen kialakítás.... A nyitott benchtable megoldásoknál jellemző.... (az még egy vicc kategória, abból a szempontból, hogy sokkal kevesebb anyag, sokkal egyszerűbb felépítés = extra felár... :W )

A lian-nál ez a hdd hűtés megoldott... ;]

Na azért van még egy lehetőség, most jutott eszembe csak: Thermaltake Core X5 Vagy ha esetleg "kicsi" lenne, akkor Core X9... :DDD

Szerk: mondjuk ezek sem az olcsó kategória...sajnos...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#59087) cyberkind válasza TomiLi (#59086) üzenetére


cyberkind
félisten

Na ez már tetszik, köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#59088) Lidl válasza VTom (#59084) üzenetére


Lidl
senior tag

Minimum darabszám a rendelésnél 300 :)
Na abból már csak megérkezik legalább egy sértetlenül :D

Lidl

(#59089) Lidl válasza Zsmester89 (#59079) üzenetére


Lidl
senior tag

Uhh, ennyire nem biztos hogy bátor lennék ;)
Na meg nem is olyan szépek az alkatrészek/kábelek.
Szóval amit az #59072-ben írtam, azoknál milyen sorrendet állítanátok fel?

Köszi
Lidl

(#59090) Sztenn


Sztenn
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni dönteni hogy az alábbi 4 ház közül melyiket válasszam? Igazából csak annyi érdekelne, hogy van-e közte nem ajánlott. :) Onnantól már én is ki tudom választani (talán) ami kell. Nos a kiszemeltjeim:

NZXT H440
TT V51 PC
TT F51 PC
Cougar Panzer Max

Ui.: Tudom, méretben sem megegyezőek, de az most nem számít! :)

Kösz!

(#59091) Mans20


Mans20
addikt

Valakinek van Sharkoon DG7000 háza? Topikban rákeresve nem találtam véleményt róla.Ennek a front panelen nincs rács ami visszafogná a légszállítást,így nálam előny.Főleg ha a szűrőt is ki lehet szedni.

(#59092) BIZ0906 válasza Laccoss (#59078) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Ilyet akartam kihagyni de ez lesz a legcélszerűbb megoldás az már tuti :)

(#59093) ledgeri válasza Sztenn (#59090) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A TT f51-hez mondom, hogy a 31-től csak annyiban különbözik, hogy E-ATX-et is fogad... az a ház egy picit kisebb is emiatt.. Lehet, hogy ilyen apróságok miatt jó lehet egy újra-áttekintés...

Meg mondjuk ha az TT F-ek is játszanak, akkor ha a "név" kellene, akkor ott a Fractal Design Define R széria hasonló kinézettel. Bár a TT f-eknek tb lehetősége van egy picivel, ha személyre-szabásról van szó...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59094) Sztenn válasza ledgeri (#59093) üzenetére


Sztenn
tag

Köszi szépen a választ, meglestem a tt f31-et, az is bekerült a kalapba mostmár. Az nzxt pedig kikerült, az asszonynak nem tetszik... :D A szerelhetőség fontos lenne, vagy ha nincs rá lehetőség, akkor pedig nagyobb kuckó volna a jó. Emiatt is nézegettem nagyobbakat is. Persze jobb volna élőben látni őket, csak most nincs semmi lehetőségem rá. Ami pedig a fractalokat illeti, nem tudom mennyivel 'minőségibb' házai vannak, de árban kicsit felé lő a többieknek. Ha megéri az árát, akkor persze van 1-2 ott is amik tetszenek. De amíg nem juzok oda hogy megnézzem, inkább nem nyilatkozom.

(#59095) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Ilyen panelt hol tudok szerezni emrt mielőtt körbe néztem volna sajnos tönkre tettem az eSATA részét így használhatatlan az a része. eBay-en sajna nem találok hátha van valami alkatrészes bolt csak nem találok. THX előre is!

(#59096) Zsmester89 válasza BIZ0906 (#59095) üzenetére


Zsmester89
őstag

Sajna gyári rész, nem fogod tudni cserélni, max ha veszel ugyan olyan esata kivezetést és átmókolod.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59097) ledgeri válasza Sztenn (#59094) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mult heti árukeresős körömben az f31,és az R5 verzióktól, és stinektől függően, de 31 ezertől indul. Helyileg vannak különbségek, tudom, de net alapján egyárú.

(#59095) BIZ0906 Írj egy emailt a gyártónak, az a legbiztosabb... Ha te vetted, és a papírjai megvannak akár még ők is küldhetnek, ha segítőkész a support!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59098) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Zsmester89, ledgeri, Köszi :)

(#59099) Sztenn válasza ledgeri (#59097) üzenetére


Sztenn
tag

És tényleg! Én néztem be, valami xxx edition-t találtam, az meg 130 ajró... egy ablakos viszont 100 alatt van mint a tt f31. Kösz, hogy beirtad. :)

(#59100) ledgeri válasza Sztenn (#59099) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szívesen! Én úgy keresek pc alkatrészeket, hogy úgy kezdem, hogy minden gyártó, minden szóba jöhetője megnyitva böngészőben, aztán lehet szűrni... Időm megy vele, alig bírom idegileg, de legalább tudom, hogy eleget láttam ahhoz hogy válasszak, a különbségek kitűnnek, és tudok annyit, hogy segíthessek, amíg a fejemben vannak a dolgok, mint most neked is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.