Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45002) cyberkind válasza #98593280 (#45001) üzenetére


cyberkind
félisten

És ha pont 160, tehát a maximum akkor mi van?
Még rámegy vagy már nem megy rá az oldala?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45003) #98593280 válasza cyberkind (#45002) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért ne menne rá?
Maximum hozzáér, az meg senkit sem zavar.

(#45004) EnterR válasza #98593280 (#44999) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm. És a ventilátorokat hogy érdemes elhelyezni? Ugye Scoutba van hátul egy. Ezen kívül van még 3 ventilátorom, és 9 hely.

PSN ID: marquuard

(#45005) #98593280 válasza EnterR (#45004) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fentre tennék a borda fölé.
Előre mindképp plusz egyet a vinyók elé.

(#45006) EnterR válasza #98593280 (#45005) üzenetére


EnterR
veterán

Hülye kérdés, de fújjon vagy szívjon a venti felül?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45007) h1mpi válasza EnterR (#45006) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha nincs víz szívjon!

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#45008) #98593280 válasza EnterR (#45006) üzenetére


#98593280
törölt tag

fújja be a vizet:)

tréfa félre:
hátul kiszív, felül kiszív, alul befúj, elöl befúj, szerintem ezek a klasszikusan működő irányok.
kísérletezni mondjuk lehet mással is.

a Bitf. Phenom mATX-ben pl. fenntről lefelé fújással próbálkoztak és alul szintén lefelé fújással (kiszívással)
nagyon ez nem jött be nekik...

szerintem a meleg levegő a fiz. törvényei szerint felfelé szeret haladni, ezt illik támogatni a ventiknek is

A Raven 3 a legjobb példa, lóg fejjel lefelé a VGA kártya benne, a CPU borda ventije a hőt felfelé fújja
ezen kívül 2 db b. nagy 18-as SilverStone venti tolja be alulról felfelé a levegőt.
Kiváló is lett a hűtése...

[ Szerkesztve ]

(#45009) EnterR válasza #98593280 (#45008) üzenetére


EnterR
veterán

Rendben. Köszönöm a segítséget, akkor Scout 2 lesz. :)

PSN ID: marquuard

(#45010) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

mATX méretű alaplappal szeretnék gépet építeni és ehhez keresnék kis méretű, de jól szellőző házat (tuning is lesz). Nagy méretű VGA menne bele (7870XT) ezért is fontos a jó szellőzés is. A CPU-ra pedig valami toronyhűtőt szeretnék rakni, tehát annak is el kellene férnie.
Egy barátom az Aerocool Dead Silence-t ajánlotta, de gondoltam feldobom itt is a kérdést, hátha ajánlotok még alternatívákat.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#45011) #98593280 válasza Jim74 (#45010) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nagyon gyengen szellozik.
Honlapomon van rola cikk.

(#45012) Jim74 válasza #98593280 (#45011) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a gyors választ. Akkor mit ajánlanál, a fenti kritériumokkal? :R

(#45013) #98593280 válasza Jim74 (#45012) üzenetére


#98593280
törölt tag

az első HSZ-ben benne van:
Gamer (jó hűtésű) mATX házak résznél

(#45014) Jim74 válasza #98593280 (#45013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#45015) gg72


gg72
veterán

Antec NSK3100 [link] házról mi a véleményetek? Anyósoméknak állítok össze egy alap gépet (Intel G3220 proci, no VGA, no tunning), a házzal szemben támasztott követelmények:
- viszonylag kicsi
- stabil
- klasszikus külső
- bekapcsológombok és USB (3.0) csatlakozók elöl, vagy felül legyenek

Ezeknek szerintem meg is felelne az Antec ház, csak félek a kis ventiktől (elöl 80mm hátul 92mm), nem is a hűtőteljtesítményüktől, mert az ehhez a konfighoz az nem is nagyon kell, hanem a zajuktól...

Szerintetek, vagy más alternatíva?

(#45016) hdekakas


hdekakas
senior tag

A gyártói adatok nem mindig a valóságot tükrözik.
Itt egy tipikus példa. A ház szélessége 192mm, és szerintük 192mm-es procihűtő belefér. :o (Végülis jogos, belefér, hogyha nincs benne alaplap, meg proci, meg az alaplaprögzítő tálcát is kivágjuk, és lehetőleg az egyik oldalt se tesszük fel. ;] :DDD )
Amúgy nekem épp ilyen van (még), és 160-as hűtő van benne, és még talán 1 cm hely van az oldalfalig.

(#45017) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Fractal Core 1000 usb 3.0 megfelel egy 60k-s géphez?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#45018) 3.Aragorn válasza kalozhun100 (#45017) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megfelelhet, ha költséghatékony akarsz maradni. (Mindenesetre én megfontolnám a core 3k-t, igaz, 2x annyiba kerül... :U )

Nem minden vándorút céltalan...

(#45019) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Csak minimális helymegtakarítás ,és azért mert tetszik érdemes venni egy mini ITX-esCoolerMaster Elite 130 -at ?
Gondolok itt a melegedésre , porosodásra ,+ hogy minden össze van benne zsúfolva.
A másik ami tetszik az a Corsair 300r ez ATX-es. Árban olcsóbb az elite 130 ,de a mini ITX-es alaplap miatt kb ugyan annyira jönnék ki.
A gépbe i5 + valamelyik r9-es kártya lenne 270x-280x
Ja és nem hurcolásznám.

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#45020) BomiBoogie válasza Spancho (#45019) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem annyival nem kisebb az ITX, mint az mATX, mint amennyivel drágább.

Nemsokára jön az Elite 110-es ház, esetleg azt is nézd meg. :K

(#45021) Cyrin válasza Spancho (#45019) üzenetére


Cyrin
addikt

én azt mondom hogy a kívánt funkció szerint kell dönteni. ha elfér a nagy doboz az asztal alatt, akkor inkább azt, amiért mégis vettem egy 130-ast, mert az asztalon lesz a munkahelyen, könnyen hordozható és hozzáférhető, nem kell hajolgatni hozzá, nem rugdossa senki az asztal alatt, nem nyomják neki a feltörlő rongyot, és mert tetszik ;]

ja és nem szipkázza a port a földről, meg ha kell hazaviszem majd a gyereknek a tv mellé is akár.

[ Szerkesztve ]

(#45022) BomiBoogie válasza Cyrin (#45021) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:K
Ez is igaz, én is azért vettem asztalra tehető házat, sokkal jobb, ha kézügyben van, nem szívja a port sem, jól hozzáférhető.

Igaz, az enyém mATX, de ugyanilyenből kapható ITX is (Bitfenix Colossus M).

(#45024) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Üdv! Az alábbi házak közül melyik az amelyik a legkevésbé hajlamos porosodni belül? Már ha van ilyen téren tapasztalat...

- BitFenix Shinobi
- CM Strom Scout 2
- Fractal Design ARC Midi R2

Előre is köszi!

<< Heimdal >>

(#45025) Spancho


Spancho
őstag

Valami szép és jó porfogó adottságokkal rendelkező házat nekem is ajánlhatna valaki.
A 300r-ben csak a táp alatt van egy pórszürő (azt se tudom ,hogy lehet e előre + felülre venni valami mágneses vagy felcsavarozhatót rá.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#45026) Viktor81 válasza gg72 (#45015) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Alap gepnek szerintem mar kar ilyen "klasszikus" kinezetu csunya, nagy badogdobozt hasznalni. Ha meg nincsen alaplap, elgondolkodnek egy mITX konfigon es belekarnam egy Fractal Design Node 304-be vagy egy CM Elite 130-ba (110-be). Sokkal jobban belesimul a szoba, vagy nappali osszkepebe es nem rikit rola, hogy az egy szamitogep. (aminek raadasul a belseje szinte ures) En vettem par honapja egy 130-at, amit "befaragtam" a TV melletti polcba es minden szuleim korabeli ember megdobbenve nezte, milyen helyes kis micsoda ez !? Velemenyem szerint irto lehangoloak ezek a 30+ evre visszanyulo , szogletes, irodai stilusu kasztnik, amiket raadasul nem is hasznal ki az ember... (hiaba festik feketere)

Udv.: Viktor

(#45027) #98593280 válasza Viktor81 (#45026) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azért egy ITX konfig nem ATX, azt szögezzük le. Pl. egy ITX kuckóban ahhoz hogy néha egy SATA kábelt pl. csatlakoztass, van hogy ki kell venni a tápegységet, mert nem férsz hozzá.

A csúnya klasszikus bádogdobozról pedig azt gondolom másnak más lehet a véleménye.
Mondjuk részemről egy CM elite 120 pl. közelébe sem jön egy SILVERSTONE RAVEN 3-nak
vagy COOLER MASTER STRYKER-nek, csak hogy a márkánál maradjunk.

Engem egy cseppet sem zavar, ha pl egy k. jól kinéző hatalmas lebilincselő látványú monstrum ketyeg a lábam mellett, főleg nem ha 4770K, Asus Maximus HERO alaplap és 2 db R9 290x ketyeg benne, 3 db egymás mellé rakott 4K UHD monitorral.

(#45028) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Ha egy ugyanolyan erősségű gépről beszélünk miért ne tehetnék mini-itx házba az emberek?
Fölösleges batár nagy gépházakat megvenni, sokkal jobban is mutat az asztalon egy gamer itx.
Már bármilyen 1 GPU-s rendszert meg lehet építeni és nem drágább az ATX-es társainál.
Maximum a sok HDD-ről kell lemondani, aminek szintén nem sok értelme van, aki sok helyet akar csak elfér 2TB-on.

[ Szerkesztve ]

(#45029) Viktor81 válasza #98593280 (#45027) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Tisztelem a munkadat, de nem ertetted meg az irasom lenyeget !

1. Amire a kollega anyosa hasznalni fogja, arra az esetre az ITX konfig es ATX konfig kozott semmi kulonbseg nem lesz. (nem hiszem azt sem, hogy gyarkan kell turkalni a hazban csatlakoztatas celjabol, de az emlitett hazakban az emlitett konfig mellett ez is konnyen megoldhato, mert boven lesz hely...)

2. Emlitettem, hogy amennyiben a konfiguracio olyan, termeszetes a nagy, szep haz, hiszen ki lesz hasznalva a funkcioja.

3. Az altalad emlitett hazak erteke kozel sem egyenlo a CM 130 13e ill. FD 304 20e Ft-os araval...

4. Es nem szertenem megbantani a kollegat, de ha megnezed, az altala linkelt haz (velemenyem szerint) egy kifejezetten ronda, egyszeru, multidezo darab...

Ui.: van nagy hazam (ami nekem mar tetszo darab - CM690II Adv.) igen-igen szep konfiggal, aminek a toredeket nem tudnam beletenni a 130-ba, de nem is egy a "felhasznalasi koruk", funkciojuk.

Nekem a CM 130-ban is van Blu-ray olvaso, SSD es 2 db 3,5"-os HDD... - es barmit tudok csatlakoztatni anelkul, hogy kivennem mondjuk a tapot (igaz, nincsen benne dedikalt VGA, az valoszinuleg megnehezitene.)

Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#45030) #98593280 válasza Viktor81 (#45029) üzenetére


#98593280
törölt tag

1: Ha nem lesz semmilyen különbség, akkor mi indokolja mondjuk egy 13 ezres ITX ház vételét, amikor egy 4 ezres Modecom ATX is elég lenni neki és olcsóbb is. Egyébként az ITX-es alaplapok is drágábbak.

2: Hol említetted??

3: Szerintem egy Midgard II vagy Carbide 300 is szebb, mint egy kocka Elite 120. Bár ez teljesen mind1, kinek mi tetszik, nem releváns.

4: Lásd 3-as pont, ugyanaz.

Nekem meg van egy olyan ITX alaplapom, amelynek a SATA csatlakozóihoz, bizonyos ITX-es házakban - mivel már teszteltem közel egy tucatot- csak a táp kivétele után lehet hozzáférni.

(#45028) Grave444: Ki mondta hogy nem tehetik bele? Azt hogy mi mutat jól az asztalon, döntse el szerintem mindenki saját maga. Egy erős VGA azért igen gyenge hűtést kap bizonyos ITX-es házakban, szóval azért ezt a kijelentést nem általánosítanám.

[ Szerkesztve ]

(#45031) Viktor81 válasza #98593280 (#45030) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ketszer is utaltam ra, bar kozvetve, minek olyan haz, ami nincsen kihasznalva es a belseje teljesen ures...
Termeszetesen, ha szamit 15e Ft kulonbseg, akkor Neked van igazad minden teren (haz, alaplap) de akkor is fenntartom, hogy 15 Ft +-ert is inkabb neznek a polcon egy helyes kis ITX hazat, mint egy felesleges nagy eles-sarkos biflakot az asztal mellett, alatt... (raadasul itt evekrol lehet szo)

Abban is igazat adok, hogy a tapot sok lapnal/haznal ki kell venni, de a felhasznalasi kor miatt valoszinuleg nem okoz gyakori problemat...

Jelen helyzet szerintem pontosan olyan, amikor az ervelesed nem helytallo, maximum annyiban, hogy olcsobban jon ki az ATX konfiggal.

V.

[ Szerkesztve ]

(#45032) #98593280 válasza Viktor81 (#45031) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért olyan ház, amelybe bele vannak zsúfolva az alkatrészek, nehéz szerelni és általában gyengébb a szellőzése is?

Az asztal melletti ház nem foglalja a helyet az asztalon.

"Termeszetesen, ha szamit 15e Ft kulonbseg"

Mivel sok évet eltöltöttem a "Milyen gépet vegyek" topikban is, tudom hogy az esetek döntő többségében számít. Nem fog egy mamóka 20 ezerrel többet költeni egy netező gépre, csak mert szép kis kocka ITX lesz majd az asztalán...

(#45033) Spancho


Spancho
őstag

Beleszólok én is :)
Csak 1-2 éve látok ilyen tegyük fel az asztalra a számítógépet képeket.
Nem is értem ,hogy miért olyan menő felrakni.
Egy ATX az asztal mellett is lehet ugyan olyan szép mint egy kis ITX az asztalon.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#45034) Viktor81 válasza #98593280 (#45032) üzenetére


Viktor81
senior tag

Mashogyan latjuk ezt es van a Te nezetedben is igazsag, az enyemben is...
Az emlitett konfig es felhasznalasi terulet (az enyem is) nem termelnek olyan hot, ami problemas lenne, zsufolasrol szo sincsen, mert en ugy gondolom, egy alaplap+HDD konfigrol beszelunk (de a 130-ban zsufolas nelkul elfer 3 HDD+1 ODD is, ezt tapasztalatbol mondom) elfer a szekreny also (melyebb) polcan 5 konyv helyett, de lehet, hogy csak a vazat kell odebb tenni es amennyiben en mondjuk gepet epitek a kedves mamanak, megtamogatom 15e Ft-al, hogy jobban oruljon. (ha szep a lanya meg 50-el is :) )
Termeszetesen ezt a kerdezo forumtars donti el, en csak javasoltam, hogy internetre + esetleges filmnezesre biztosan egy helyesebb, jovobe mutato kis dobozt valasztanek... (ha modern es divatos felogasu a mama, akar egy ilyet is)
De mindemellett tiszteletben tarom a Te velemenyedet, erveidet is !

Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#45035) #98593280 válasza Viktor81 (#45034) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Elite 130 koncepció egy része szerintem eleve sántít.
A tápegység az alaplap felett van. Ez nálam már zsúfolás.
Amennyiben a tápot úgy tesszük bele, hogy hátulról szív és felfelé fúj ki, akkor a cpu felett megáll a meleg levegő.
Amennyiben a tápot úgy tesszük be, hogy a proci felől elszívja a levegőt, akkor ott a 2 db venti egymás ellen dolgozik, kvázi a procinak gyengébb lesz a hőfoka.

"amennyiben en mondjuk gepet epitek a kedves mamanak, megtamogatom 15e Ft-al"

Eseted egyedi lesz, viszont azt a 100 db gépajánlat kérőt nem fogod megtámogatni 15 ezer Ft.al, aki mondjuk 58eFt-ból akar netező gépet építeni.

Nem tudom miért lenne jövőbe mutató, egy zsúfolt, gyengébben szellőző, kevésbé bővíthető ITX ház. Valamelyikbe még 3,5 colos, avagy 5,25 colos eszköz sem tehető.

[ Szerkesztve ]

(#45036) Viktor81 válasza #98593280 (#45035) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ping-pongozhatunk itt jovo ilyenkorig, de be kell latni, hogy masok a preferenciaink...
Ha koltseghatekonysagrol van szo gyoztel (nyilvan nagy altalanossagban ennek van a legnagyobb szerepe)
Ha arrol van szo, a bent rekedt levego 5 fokkal melegebb lesz, valoszinuleg igazad lesz (megjegyzem, a CM-nel azert ki lehet fujni oldalra is a levegot, a FD304-nel pedig a tapos problema nem all fenn)
A bovithetosegben nem adok igazat, mert egyreszt ilyen esetben nem all fenn akkora bovites lehetosege, amit egy ilyen haz ne tamogatna, masreszt hatalmas VGA-t, 2-3 HDD-t, vagy 2 normal meretu kartyat lehet a hazba tenni + a mITX lapokon mPCIe/mSATA csatlakozasok is rendelkezere allnak, szoval meg eleg extrem konfiguraciot is bele tudnek kepzelni egy ilyen hazba. Dizajn es helytakarekossag kerdesben pedig egyertelmu, hogy praktikusabb az ITX kucko.
Mint emlitettem az enyemben 2 HDD+SSD+BD 4 magos CPU+16G DDR3L SATA3 es USB3 portok es "ures" haz kozepe (jo, nincsen VGA, de konnyeden megvalosithato lenne, nem borulna fel a hohaztartasa a cuccnak.) Mi kellhet ennel tobb egy atlagos usernek ?

Termeszetesen mindez csak "agyalgas", hiszen a kerdezonek mar lehet, hogy van ATX alaplapja, vagy tenyleg fontos koltsegek alacsonyan tartasa...
A velemenyem tovabbra is az, egy ilyen gep evekig a szoba resze, 15-20e Ft leosztva mondjuk 5 evre nekem meger annyit, hogy ne ezt nezzem...
Haaa ! Most latom, 12 k ! Hoppa, mirol is beszelunk ? Mar csak a mITX kulonbozet jonne szoba !
Szoval, eselytelen...

V.

(#45037) #98593280 válasza Viktor81 (#45036) üzenetére


#98593280
törölt tag

"CM-nel azert ki lehet fujni oldalra is a levegot"

Mivel, egy 8 centis ventivel? Ugyan már. Nem csak 5 fokos különbségek lehetnek, lehet az 10 vagy 20 fok is.

"hatalmas VGA-t, 2-3 HDD-t, vagy 2 normal meretu kartyat lehet a hazba tenni"

Az Elite 130-ra ez igaz, de elég sok olyan ITX házat szereltem már, amibe pl. hosszú VGA-t sem lehet tenni, sőt csak 1 slotosat, avagy csak slim VGA karit. Emellett említettem, hogy van amelyikbe 3,5 colos eszközt sem lehet szerelni, avagy dvd írót se, esetleg csak slimet. Az ITX házak bővíthetősége általánosságban véve igen csak behatárolt.

Nálam egy extreme konfiguráció komolyabb 12 vagy 14 cm-es CPU bordát jelent. Hol teszel ilyent az Elite 130-ba pl?

"nem borulna fel a hohaztartasa a cuccnak"

Ezt inkább először próbáld ki egy komolyabb 50-70 ezres VGA-val, mielőtt a sötétben tapogatózol.

"Most latom, 12 k ! Hoppa, mirol is beszelunk ? Mar csak a mITX kulonbozet jonne szoba !"

Én már az elején sem konkrétan 2 fajta ház összehasonlításáról beszéltem, hanem az ITX kontra ATX-ról.

(#45038) Grave_444 válasza #98593280 (#45037) üzenetére


Grave_444
nagyúr

50-70ezres kártya is teljesen hűvös egy Silverstone SG05-ben 6-800rpm-es első ventivel bár az szinte semmit nem fúj rá, csak a nyák tetejére.

Elég komoly hűtők vannak direkt kis házakba tervezve. Például ez. Bőven elég egy húzott I5 - I7 mellé, ITX-ben hülyeség az FX, esetleg az APU jöhet szóba ilyen házban.

Az nem nagy hátrány szerintem ha netán nem lehet 3,5"-os HDD-t beletenni, 2,5"-ből is kapni ugyanolyan jókat azonos áron.

(#45039) Viktor81 válasza #98593280 (#45037) üzenetére


Viktor81
senior tag

Tenyleg elvitted a temat egy felsokategorias konfig iranyaba... Bitang VGA + eros CPU 14-es venti komboval nalam nem netezos gep, plane nem anyosnak... (bar mindketto hazba (130,304) lattam mar ilyen konfigot - meg talan vizet is videon es nem olvadt ossze a bodega...) ODD egy olyan dolog, amit mar nagytoronyba is egyre kevesebben raknak, de az igenyek atgondolasa utan meg mindig kivitelezheto, mert biztosan van a CM 120,130-on kivul olyan haz, ami tamogatja...
Azert en alapvetoen egyedi esetre adtam javaslatot, szoval en sem altalanositok, hogy mindig jobb az ITX, kerlek ezt Te se tedd... Adott szituacioban ugyanazon arkategoriaban van a ketto haz, IGP-s CPU, semmi extra nincsen, ami indikolna egy magas, otromba 2 ODD+"FDD" hellyel ellatott szogletes, 80-as eveket idezo porfogot a foldon az asztal mellett. Jelen konfig vidaman elmenne a CM 110-ben is, amit mar en is megmosolygok...

Udv.: Viktor

(#45040) Grave_444 válasza Viktor81 (#45039) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy 4 magos APU aránylag jó integrált kártyával egy ilyesmi házba is király paneltáppal. :D

[ Szerkesztve ]

(#45041) #98593280 válasza Grave_444 (#45038) üzenetére


#98593280
törölt tag

dugjál erre rá egy kábelt: (alig lehet hozzáférni az alaplaphoz)

"50-70ezres kártya is teljesen hűvös egy Silverstone SG05-ben"

Szereld át pl. egy Fractal 3000 házba és írd meg nekünk a hőfokot. Szerintem kevesebb lesz, nem 1 és nem 2 fokkal, sokkal többel.

"ITX-ben hülyeség az FX"

Köszönöm hogy segítesz, tehát ezzel tovább szűkült a kör, FX procis gépet már nem is ajánlott ITX-be tenni?

"Az nem nagy hátrány szerintem ha netán nem lehet 3,5"-os HDD-t beletenni, 2,5"-ből is kapni ugyanolyan jókat azonos áron."

Egyrészt kapni mindent lehet, de mi van ha van nekem itthon egy használtan 4eFt-ért vett kis 250 GB-os 3,5 colos vinyó, és azt akarnám beletenni?
Másrészt nem ugyanolyan áron. A 7200-as noti 2,5 colos vinyók, drágábbak mint a 3,5 colosak.

(#45042) BomiBoogie válasza #98593280 (#45041) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

FX-hez nincs ITX-es alaplap.

(#45043) #98593280 válasza Viktor81 (#45039) üzenetére


#98593280
törölt tag

Youtube-on videón mit látsz, az egy dolog. Elég sok reklám anyag kerül fel, amelynek célja hogy eladja az adott házat. Nem fogják Neked ott megemlíteni, hogy mennyire volt forró a VGA vagy a CPU.

A 80-as éveket a Chieftec Dragon ház idézi, de egy 19 pines USB3 dugóval ellátott ANTEC ház nem hiszem.

(#45044) Grave_444 válasza #98593280 (#45041) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kell minden nap szerelgetni a gépet, egyszer kell összerakni.
Képzeld sokaknak már sikerült összeraknia, nem csak itx-ben használják ezt a hűtőt. :U

És akkor mi van ha 5-10 fokkal hűvösebb lenne a vga? Ha leszabályozva így is halk már pedig érzékeny a fülem rá akkor nem a számokat kell nézni hanem használni. Így se volt 65-70 fok fölött egy játékban sem.

Ha már annyira a táblázatokban nézed a hőmérsékletet miért lepődsz meg azon, hogy egy magas TDP-s FX-et szerintem nem érdemes gyengébben szellőző házba tenni? Arról nem is beszélve ha már hűtőt vesz rá az ember tuningolni is fogja valószínű és kell is. Intellel szemben alacsonyabb a maximum megengedett hőfok.
(Szóval hiába hűvösebb nem lehet összehasonlítani egy Intel procival, mert az még elmenne 70 fokon is.)
Itt én kérek elnézést nem is figyeltem, hogy nincs ITX lap FX-hez. :B

Pár ezer tényleg van köztük, nem vészes.
Ha esetleg valakinek nem fér bele a 3,5-es vinyó szépen lecseréli majd, legalábbis nekem így logikus.
Nem ez fog ház választásban dönteni.. :N

[ Szerkesztve ]

(#45045) #98593280 válasza Grave_444 (#45044) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Képzeld sokaknak már sikerült összeraknia, nem csak itx-ben használják ezt a hűtőt"

Kiknek, mindenkivel beszéltél aki AXP-200 -as cooler-rel szerelt ITX-et? Olvastad az élmény beszámolókat?
Azt hiszem van annyi tapasztalatom, hogy lássam fotó alapján is, hogy ezzel a hűtővel kínszenvedés dolgozni.

"És akkor mi van ha 5-10 fokkal hűvösebb lenne a vga? "

Az van, hogy nekem lenne igazam. Ugyanis nem az számít hogy kinek halk, vagy kinek nem, vagy ki szerint meleg és ki szerint hűvösebb, hanem az összehasonlítás a fontos. Ezek szerint, ha egy FD3k-ban 12 fokkal hűvösebb lenne a VGA kártyád, mint abban a SUGO-ban, akkor a SUGO gyengébben hűt.

"Ha esetleg valakinek nem fér bele a 3,5-es vinyó szépen lecseréli majd"

Egyetértek, csak ezzel a bővíthetőség ITX esetén továbbra is csorbát szenved.

(#45046) Grave_444 válasza #98593280 (#45045) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy szóval sem mondtam, hogy jobban szellőzik egy olyan mini-itx ház, amiben 1db 12cm-es ventillátor van, mint a nagy ATX házak amikben van 6 venti.

Te nem érted meg hogy itt nem az a lényeg. Akkor mi számít? Hogy egy táblázatban jobban szerepeljen?
Aki megveszi használja nem azon aggódik, hogy nincs bent a top10-ben.

Hagyjuk látom nem érted meg a lényegét, nem hőmérsékletben akartam összehasonlítani őket. :)
Nehogy már ne lásd a különbséget. [link]

Azért, hogy sokkal kisebb helyet foglaljon valamiről le kell mondani ez nem újdonság.
Háztól és hűtéstől függetlenül is inkább megkeresem azt a megoldást, ahol még nem melegek az alkatrészek és a lehető leghalkabbak terhelés alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#45047) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Még nem rendeltem meg a Scout 2-t, mert szóba jött pár alternatíva, ami elméletileg jobb a Scout 2-nél:

-FD Core 3000
-Corsair Carbine 300R
-Xigmatek Midgard II

A 3 gépház közül melyik szellősebb? Ezt az alacsonyabb hőmérsékletre értem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45048) #98593280 válasza Grave_444 (#45046) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Aki megveszi használja nem azon aggódik, hogy nincs bent a top10-ben."

Ilyen alapon, ha homokba dugom a fejem, a Cooler Master RC 690 III-at is megvehetem, miközben nincs róla tudomásom hogy milyen gyengén hűt.

Milyen különbséget nem látok, azt hogy általában bele van zsúfolva az összes alkatrész az ITX-es házakba és még a mai napig keresik a legoptimálisabb megoldást, de kevésbé találják az elrendezésre?

(#45049) Viktor81 válasza #98593280 (#45045) üzenetére


Viktor81
senior tag

Na tenyleg...
Olvasom mar regota az irasaidat, elismerlek szakmailag es lattam mar tobb "vitadat" is. Tudom, hogy eleg makacs urge vagy, aki nem szeret/tud a vitaban alul maradni. (en is ilyesmi habitusu ember vagyok...).Most viszont nem fogok tovabb viatzni, mert nem szeretnek osszeveszni Veled es azt latom, hogy ezt a csontot mar nem fogod elengedni. Megemlithetnem, hogy hol dolgozom, hogy terfogatra kisebb hazakba mint a 130 nagyon komoly konfigokat raknak össze (igaz, gamer VGA nem jatszik, mert low-profile a cucc), de 4770-n egy kutya kozonseges alu ontveny bordaval hocsovek, meg polirozott talp, meg csicsak nelkul rajta egy szaros CM 8-9 cm-es venti, akar 32 GB mem HDD+SSD+ODD mondjuk Quadro K600-al es a teszt nem abbol all, hogy bekacsoljuk es feltelepitjuk a windozt, mint a sufni PC osszerakok, hanem terheleses stressz tesztek mellett EMI/akusztika/thermal/vibration tesztek napokon at es evek ota nagyon kelendo termekek ezek professzionalis felhasznalok koreben is. Ott aztan sokszor egy gyufasdobozt tudnek a gepbe tenni, megsem jelentkezet soha semmilyen problema. Szoval en azt mondom egy 130-ba olyan netezos konfigot lehet osszerakni, amely 4 db egymas mellet lako anyost vigan kiszolgal ugy, hogy meg sem izzad...

Udv.: V.

(#45050) Grave_444 válasza #98593280 (#45048) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.