Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) thomeef válasza carpediem007 (#60093) üzenetére


thomeef
őstag

Pc-09 például egy elég konkrét darab, szerintem kielégítené az ízlésed, de 150k...

PC-O8WBW szintén zenész, de ez is 150k.

Ezek nem emberi pénztárcára vannak kitalálva sajnos.

PC-J60WRX ami még megfizethető, de ez nem telibe edzett üveg cucc.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60102) fogtunder válasza demmer123 (#60098) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Noctis tényleg más világ nagyon, de nekem még ez a leginkább emészthető angular design NZXT és a H440 amúgy nagyon jó vázára épül, csak ez szellőzik rendesen.

a H440 tetején lévő rácsok a bemenő levegő mennyiségét nem befolyásolják, azok kimenő nyílások. nekem személy szerint nem volt H440, csak az olvasmányaimra támaszkodok, de több helyen panaszkodtak erre. a fractal design define r4 nem játszik?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60103) carpediem007 válasza thomeef (#60099) üzenetére


carpediem007
tag

Köszi az infókat! Azért a 6 számjegy picit sok 😊. 60 körül meghuztam a határt. Szóval maradt a két kiszemelt ház. Vagy még várok egy isteni fuvallatra :))

(#60104) thomeef válasza carpediem007 (#60103) üzenetére


thomeef
őstag

Nincs mit. Esetleg erre az Anidees házra még less rá, ez is benne van a keretedben, viszont ennek a szellőzése is meg oldva faszán. Mondjuk ez csak acél, nem alu.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60105) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

Erdelyi vagyok es egy roman oldalon haloween akcio van.
Define R4 Black Pearl (FD-CA-DEF-R4-BL) 28100 forintert aruljak uj es megbizhato oldal.
Megeri ennyiert?
Ar/ertek-ben eleg jo?

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60106) Hunork válasza Gery15 (#60080) üzenetére


Hunork
veterán

Ezeket nem ismerem, de viszont nagyon frankó házikó a Rijintek Aeneas. Bemutató: [link] Nem akarom ajnározni, nézd meg, és várj a másik két házzal kapcsolatban személyes tapasztalatokat! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60107) Gery15 válasza Hunork (#60106) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm várok, ezt pedig megnézem! :R

HyperX

(#60108) TJ22


TJ22
tag

sziasztok

Bitfenix házat keressek mATX méretben FEHÉR!!! színben

Max 15k-t szánnék rá

Köszi :R :))

There is always hope

(#60109) ledgeri válasza TJ22 (#60108) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez nem "Honnan házat" topik... Ha már a milyen megvan akkor neked kell utánajárni! És kérlek értsd ezt jól!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60110) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A Be quiet Silent Base 600 window házról mi a véleményetek? Érdemes ilyet venni? 20000 Ft-ért tudnám beszerezni. Mennyire halk a ház? A táp, ami bele menne, Be quiet Straight Power 10 400 W lenne, tehát szerintem nem lenne kompatibilitási gond :)

(#60111) Ddgg


Ddgg
csendes újonc

Sziasztok !
Teljesen új gép összeállítása elött állok, az előző gépem 10 évig nyúztam és ennyi éve nem foglalkoztam gép
összerakással.
A kiszemelt ház egy coolermaster mastercase maker5 lenne.
Az alaplap asus maximus hero VIII
Proci: i6700k
Vga: gigabyte geforce gtx 1060
Ssd: samsung 850 evo basic
Táp: corsair rm750i
Ram: még nem döntöttem
Hűtő: még nem döntöttem

Tuning lesz.
Amit szánok rá árban 60000-70000 ft között.
Kérdésem hogy ajánlott esetleg ez a ház vagy talán van más alternatíva is.

Segitségeteket előre is köszönöm !

(#60112) SoulReaver válasza Ddgg (#60111) üzenetére


SoulReaver
veterán

Táp minek akkora? amit megspórolsz rajta, ráteheted a vga-ra vagy bármi másra

(#60113) Graphics válasza Ddgg (#60111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valahogy nem értem, hogy egy ilyen géphez minek ennyiért ház, amikor 15-25 között is értékelhető házat lehet kapni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60114) gurubefree válasza Ddgg (#60111) üzenetére


gurubefree
senior tag

mielott dontesz a hazrol erdemes eldonteni , hogy milyen hutot szeretnel !!!

Hasonlo arban corsair 650D , nzxt 440H . De mar elmitettek elottem , hogy felesleges akkora haz , a taprol nem is beszelve ( 500W jo minosego tap teljesen eleg )

esetedben a gtx1060-hoz mehet egy 350D , 450D , 400c ezekbe mehet egy 240mm huto is ha vizzel akarod huteni az i7-et ami esetedben ajanlott is mivel "Tuning lesz" . Sporolunk neked min. 25.000-30.000 , a tapon 10.000-et amit kolthetsz mondjuk egy gtx1070-re a gtx1060 helyett ! Ez csak egy otlet ..... azt vedd meg ami szamodra a megfelelo :)

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60115) Ddgg


Ddgg
csendes újonc

Köszönöm az ötleteket mindenkinek,nyomok egy újratervezést !

(#60116) Balmadi66


Balmadi66
csendes tag

Gépfelújítást tervezek, ami tartalmazza a ház cseréjét is. Külsőre nagyon tetszik nekem a Phanteks Eclipse P400s hangszigetelt házikó. Szerintetek jó választás lenne? Egy aránylag csendes Be Quiet Straight Power 10 400 W táp kerülne bele. A proci hűtésére maradna a gyári hűtő. Előre is köszönöm a kérdésemre adandó válaszokat.

(#60117) thomeef válasza Balmadi66 (#60116) üzenetére


thomeef
őstag

Straight Power 10 + gyári proci hűtő? Nemár :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60118) X@b3e


X@b3e
addikt

Fehér Corsair 780T-re tud valaki beszerzési forrást? Hihetetlen, h nincs az országban, csak fekete, de az meg minden utcasarkon :((( :(((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#60119) thomeef válasza X@b3e (#60118) üzenetére


thomeef
őstag

[link]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60120) Balmadi66 válasza thomeef (#60117) üzenetére


Balmadi66
csendes tag

Szia! Akkor milyen hűtőt javasolnál a gyári helyett (Core i5 6500)?

(#60121) X@b3e válasza thomeef (#60119) üzenetére


X@b3e
addikt

:(

Ezeket, amiket az argép és tsai kidob, már végigpróbáltam, 2-3 hetet mondanak.. :(((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#60122) thomeef válasza X@b3e (#60121) üzenetére


thomeef
őstag

2-3 hét az simán jó, Külföldről sem jön meg hamarabb.

(#60120) Balmadi66: Itt fognak neked segíteni ezügyben. Írj egy huf keretet, meg hogy milyen alaplap, proci, gépház (ha p400s, akkor abba 160mm a maximum magasság) kombóba lesz. Egy Pure Rock pl. simán jó lenne így elsőre, csak nem tudom szánsz-e rá ennyit.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60123) fogtunder válasza thomeef (#60122) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vagy akár egy deepcool gammaxx 300, csak a gyárit ne :O

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60124) thomeef válasza fogtunder (#60123) üzenetére


thomeef
őstag

Gammaxnak azért van hangjra rendesen egy be queit-el összehasonlítva. Asszony gépébe én is azt vettem először, ki is cseréltem azóta egy scythe-ra. :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60125) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy éven belül teljes konfigcserét tervezek, egyelőre az alapoknál kezdeném a projektet, az táp és ház. A táp egy Be Quiet Dark Power Pro11 550 W-os (egyszer élünk ;] ) cucc lesz. A következő lépés akkor a ház lenne, az alapvető szempontjaim a következők lennének: ár 20-24 e Ft, ablakos kialakítású ház kizárva, legalább egy DVD írót be lehessen rakni, valamint VGA-ból is tudjon fogadni 30 cm, vagy annál hosszabbat, aránylag könnyen szerelhető legyen, a hangszigetelés nem szempont.
A procihűtővel kapcsolatosan egyelőre annyi az elképzelés, hogy ha a jövőre megjelenő asztali Kaby Lake procik kompatibilisak lesznek a jelenlegi Deepcool Gammaxx S40 hűtőmmel, akkor ezt fogom használni továbbra is, ez meg nem egy egy túl magas darab, szóval nem hiszem, hogy gond lenne bármelyik házban.
A fentiek alapján kérnék néhány javaslatot, amit előre is köszönök.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60126) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok házmesterek!

Milyen mini ITX házakat tudtok ajánlani, amibe belemegy egy hosszabb fajta (260 mm körül) videokártya is?

Legyen mutatós, de ne túl drága. 15-16 fölé nem szívesen mennék.

Köszi előre is! :R

(#60127) gurubefree válasza erahurka (#60126) üzenetére


gurubefree
senior tag

ThermalTake Core V1

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60128) fogtunder válasza gurubefree (#60127) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem volt olyanom, belemegy 28cm hosszú is, de a GTX 970 Stix 81 fokos volt Tomb Radier alatt, szóval lényeges, hogy pontosan milyen kártya. kisebb fogyasztású, blower stílusú hűtővel ellátott darab talán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60129) erahurka válasza gurubefree (#60127) üzenetére


erahurka
félisten

Én is erre jutottam, azt reméltem ajánlotok valami mást is :D

Esetleg 20,000 forintig? És léci ne Bitfenix Prodigy legyen a válasz :D

:R

(#60128) fogtunder: valami RX 470-ben gondolkodom, esetleg ha nagyot esik az ára egy 1050ti-ben.

[ Szerkesztve ]

(#60130) gurubefree válasza fogtunder (#60128) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ezekbe csak blower mehet ... van ettol igenyesebb haz is de mint latod az ar lenyeges . En ilyen tipusu hazbol nem vennik "olcso" kategoriat . A min. ilyen tipusu small factor gepeknel szerintem az 240 air ( az atlagnal kicsit nagyobb ) vagy 250D

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60131) gurubefree válasza erahurka (#60129) üzenetére


gurubefree
senior tag

Ha az emlitett kartyakban gondolkodsz akkor az a 260mm nem igazan mervado ! A zotac gtx1050 Ti oc csak 174mm es negkockaztatom , hogy az RX470 sem hosszabb 220mm-nel

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60132) fogtunder válasza gurubefree (#60130) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem amúgy semmi bajom nem volt vele a 970-es megvételéig, egy i5+750Ti tökéletesen elvolt benne, az árát bőven megéri, jól szerelhető cucc és nincsenek nagy hibái ezen kívül, de az meg a méretből és a felépítésből fakad, vannak ennél drágább és még rosszabbul szellőző mITX házak is.

(#60129) erahurka: mennyire lényeges a mITX méret? esetleg mATX nem fér bele? én végül oda jutottam az egésszel, hogy vettem egy ATX házat, amiben persze hülyén nézett ki a kis alaplap (ablakos), szóval azt is cseréltem.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60133) gurubefree válasza fogtunder (#60132) üzenetére


gurubefree
senior tag

valoszinu , hogy a gtx1050 vagy az rx470 nem melegedne annyira mint a gtx970 . szerintem a haz abban az arban amit raszan elfogadhato . Megfelelo vga-t kell hozza valasztani .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60134) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!
Szerintetet megéri egy zalman z9 plus ház 17000-ért? Nézegettem jövőbeli gépembe a házakat de csak az tetszik 17-ig.

(#60135) erahurka válasza fogtunder (#60132) üzenetére


erahurka
félisten

Egy mATX még beleférhet. Ablak abszolút nem lényeges, legyen viszonylag kicsi és jól szellőző, esetleg nem hátrány, hogy ha lehet pakolni dolgokat a tetejére. Meg azért nézzen is ki valahogy.

15-nél nem szívesen költenék rá többet, de ha azt mondjátok hogy 20-ért van egy olyan brutálisan király cucc, amivel nyugodtan tervezhetek 10-20 évre is (nem tudom mennyire használódnak el a házak), akkor nyilván belefér az is.

Nem lesz szó amúgy brutális konfigról, i5-öt szeretnék bele meg a fent említett 470/1050ti szintű kártyát. Csak elegem van, hogy néha a Windows is megeszi reggelire az 5 éves notim.

(#60131) gurubefree: Hosszú távra tervezek a házzal, ezért gondoltam hogy beleférjen esetleg hosszabb kártya is. A V1 azt hiszem 280mm-ig fogad, de ilyenkor előre nem mehet csak kisebb venti.

:R :R :R

(#60136) fogtunder válasza laskr99 (#60134) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapvetően meg, ha kicsit visszakeresel, nemrég írtak róla az újdonsült tulajok. ha elkezded cserélgetni benne a gyári ventiket, akkor máris nem lesz olyan nyerő az ár, de ha megfelel a gyári kiépítésben, akkor elég jó az ár/érték aránya. a következő lépcső 21 körül a Phanteks Enthoo Pro M, Eclips P400, NZXT S340. vagy szétnézni hardveraprón, elég jó ajánlatok szoktak lenni házak terén.

(#60135) erahurka: elfér a 200mm-es gyári venti és a 280-as VGA egymás mellett, csak a venti által keltett légáramból a kártya semmit nem kap kb. ilyen kiépítés mellett. mATX-ből ott van a TT Core V21, ami ugyanez, csak nagyobb és több hely van belül kicsit. vagy egy jó Fractal Design Arc Mini R2, de az max apróról vadászva van meg 20-ból.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60137) gurubefree válasza fogtunder (#60136) üzenetére


gurubefree
senior tag

NZXT S340 jo nagyon ... nekem a nagytesoja van H440 . ( nekem nagyon tetszik az a
NZXT Manta is ... a kartyam miatt mast kellett venni )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#60138) pendre54 válasza pendre54 (#60125) üzenetére


pendre54
addikt

Erre esetleg néhány javaslat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60139) fogtunder válasza gurubefree (#60137) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a Mantával az árán kívül csak az a bajom, hogy akkora, mint egy kompaktabb ATX ház. én végül Phantkes P400-at vettem S340 helyett, egyáltalán nem bántam meg, nagyon jól átgondolt ház, az S340 olyan kiadása, ahol figyeltek a részletekre.

viszont bekattant valami, úgyhogy most éppen fehér Noctis 450-et vadászok, ha 30K környékén sikerülne találni egyet, akkor cserélnék is.

(#60138) pendre54: Corsair Carbide 300R jut hirtelen eszembe, a többi mind ablakos.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60140) abridabri válasza erahurka (#60135) üzenetére


abridabri
veterán

igaz 25k , de ez a bitfenix haz megfelelne neked, nagyon jo szellozes, akar 38centis VGA t is fogad , matx meret . (Youtube bemutato video, eloben igy nez ki )
Vagy az elobb emlegetett TT Core V21 is jo alternativa ,picit olcsobban.

[ Szerkesztve ]

(#60141) Balmadi66


Balmadi66
csendes tag

Sziasztok! Phanteks P400S házhoz árulnak külön HDD tartót valahol? A Phanteks weboldalán láttam HDD tartót, csak nem ehhez a házhoz. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm

(#60142) VásRló


VásRló
tag

Valaki mondja már el, hogy a Sharkoon Tauronnak az USB3 portjaihoz miért 2 usb kábel van kötve, ami a házba van vezetve? Így haszbálhatatlan. De a tetején levő usb2 is lötyögős silány minőség, a hordozható winchester be se kapcsol, csak ha hátulra dugom..

(#60143) fogtunder válasza Balmadi66 (#60141) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tudtommal ugyanaz való ehhez is, mint az enthoo szériához.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60144) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Aerocool házakról mi a vélemény? Pl a v3x szériáról? Egy közepes gamer pc menne bele: intel i5 4460, amd r9 380, 8 gb ram, plusz 1-2 házhűtő. A procin maradna a gyári hűtés. Esetleg 10-12 ezer Ft között melyik házak ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

(#60145) Savanya válasza Mikeee89 (#60144) üzenetére


Savanya
addikt

Most raktam össze egy gépet V3X RED-be. Ventik hangosak , de egész jó sikerült elrendeznem benne mindent és jól szellőzik .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#60146) fogtunder válasza Mikeee89 (#60144) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hardverapróról Bitfenix Shinobit leginkább. Ha már Aerocool én inkább az Aero 800 vagy Aero 1000 házakat nézném, de azok nem nagyon lesznek ennyiért.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60147) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

egy phanteks enthoo luxe számítógépházam van és mostanában az első 20 centis venti valami ritka hülye hangot ad ki néha. Szerintetek érdemes egy darab 20 centis ventire kicserélni vagy rakjak több kisebbet?
köszönöm a segítséget

(#60148) demmer123


demmer123
őstag

Kander.hu oldalt ismeri valaki?

Mert itt a legolcsóbb az In win 303 gépház és ráadásul ingyen szállítás van.

(#60149) gabriel26 válasza demmer123 (#60148) üzenetére


gabriel26
tag

[link]

Azon webaruhazak egyike aminel ha szerencsed van akkor orulhetsz, ha nincs akkor nem rendelsz tobbet.
3.3-as atlagertekelesu helyeket en kerulom....

(#60150) Hunork válasza demmer123 (#60148) üzenetére


Hunork
veterán

Inkább ne. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.