Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

elgondolkodtam kicsit ezen a HAF XB EVO-n mi az általános vélemény? 1 VGA-s rendszer elférne benne kényelmesen? mert kicsinek tűnik képekről, kompakt vizek már nem férnek bele mi?

Xbox One: bandymnc

(#60202) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz nézegettem a házakat max 18k-ig:
I3-4170(később I5-4690)
Asus Gtx750ti strix oc(később gtx 1060)
Asrock H97 pro4 alaplap
Xfx ts series 550w táp
1tb WD blue winchester(később egy 2.5" sata3 ssd)
Csak 1 tetszett a Zalman Z9 plus.Tudtok véleményt mondani róla?

(#60203) Flamin


Flamin
csendes tag

Sziasztok!

Aerocool Aero-1000 vagy Zalman z11 NEO?

(i7-6700k (proci hűtő mindkettőbe belefér), gtx 1070, asus z170 ATX, 550W táp, 1db ssd-t tervezek csak bele, max még 1 HDD-t (már kb minden adatom külső vinyón van))

Köszi!

(#60204) Hunork válasza Saradomin (#60195) üzenetére


Hunork
veterán

Helló!

Utóbbira szavaznék. De csak akkor, ha vele együtt beszerzel előre is ventiket. Mert alapból ott nincs! Hogy 140 vagy 120 mm-est, azt te és a pénztárcád dönti el. Többen azt állítják, hogy akkor igazán élvezetes és jó a szellőzés, ha vízhűtéssel párosul (pl CPU). Viszont nincs benne ODD hely, ha ez számít.

A Z9 sem rossz (nekem Z3 volt sokáig, és elégedett voltam vele!) Van ODD, 1 gyári ventivel több van.
Na, most már a szimpátiád is kell, melyik tetszik jobban...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60205) fogtunder válasza Ezustroka (#60200) üzenetére


fogtunder
nagyúr

minőségi 10K-s ház nincs, ennyiért használhatóak vannak. ha ráraksz még egy 10-est (amit én erősen ajánlok), akkor NZXT S340, Phanteks P400, Phanteks Enthoo Pro M. ha nem, akkor vadászhatsz Bitfenix Shinobit apróról, vagy picivel drágábban NZXT Phantom 240-et, de az se a minőség csúcsa.

(#60202) laskr99: pár hete elég erősen kiveséztük a témát, használd a keresőt. alapvetően megvehető.

(#60203) Flamin: szerintem Aero 1000, jó hűtés és kevesebb sallang, mint a Z11-en.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60206) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani alsó táphellyel szerelt micro-ATX(vagy kisebb) házakat amibe ez a config belefér?

- ASRock B150M Pro4
- Intel Core i5 6500 BOX
- Kingston DDR4 2133 8GB HyperX Fury CL15 KIT (2x4GB)
- Samsung 250GB SSD 850 EVO (MZ-75E250B/EU)
- GIGABYTE GV-N960OC-4GD GTX960 4GB GDDR5 OC PCIE
(ebből elképzelhető, hogy EVGA GTX1050TI lesz a közeljövőben)
- Thermaltake 430W Germany Series Munich (W0391RE)

Jelenleg Zalman Z3-ban dolgozik a config, de ez hatalmas.

Ár mind1, legyen hozzáférhető helyen legalább 1 USB3.0, szellőzzön, férjen el benne a config.

Köszönöm!

(#60207) Rohir válasza Rohir (#60206) üzenetére


Rohir
tag

Azt hiszem ez megfelelő lenne, kevés benne a fölösleges vas (meghajtó foglalat):
Cooler Master Silencio 352

Ára is elfogadható 15k környékén, bár arra kíváncsi lennék hogy ez a hangszigetelés ér is-e valamit és mennyire fojtja le a szellőzést.

(#60208) thomeef válasza Rohir (#60207) üzenetére


thomeef
őstag

Jó kis ház a maga belépő szintű kategóirájában. Maga a ház egy az egyben N200-ra épül, ami nem egy atomstabil ház, rezeg, zörög stb., ezen a hangszigetelés nem sokat fog segíteni. Viszont az általános szélzajt elég jól csökkenti, ha 15k-ért be tudod szerezni hajrá, többet nemigen ér. Ha a hangszigetelés nem feltétel, akkor egy Zalman Z9 NEO-val sokkal jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60209) Rohir válasza thomeef (#60208) üzenetére


Rohir
tag

Lehet végül az N200 lesz, de az eleje nem nagyon bejövős, viszonk 5k-val olcsóbb :'D

(#60210) pipo112 válasza laskr99 (#60202) üzenetére


pipo112
senior tag

ilyet használok nem rossz keco jó a szellőzése bár a d14 háta mögé képes egy picit beszorulni a meleg de az nem vészes adatlapomon lévő konfigot hajtom benne gond nélkül és csendesen :D
a kábelmenedzsmentje elég jó van hely bár a vga nem fér bele 28cm--nél nagyobb nekem is kellett alakítanom egy picit a hdd kereten hogy beférjen a 680 as

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60211) Trex3399


Trex3399
tag

Sziasztok!

Ehhez a PC-hez milyen kuckót ajánlotok???

Alaplap: ASROCK Z170 Extreme4
CPU: Intel Skylake Core i5-6600K 3.5GHz
CPU hűtő: BE QUIET! Shadow Rock 2 (ez már megvan)
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit PCI-E
RAM: HyperX 16GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT HX424C12SB2K2/16
Tápegység: SEASONIC G Series 550
HDD1: Western Digital Black 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
HDD2: SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003 (ez már megvan)
HDD3: SEAGATE Barracuda 160Gb (ez már megvan)
SSD: Kingston SSDNow V300 2.5" 120GB SATA3 SV300S37A/120G (ez már megvan)

Amit első körben néztem az a Cooler Master MasterCase Pro 5, de azt mondták hogy annyira nem jó.
Szóval tudnátok max. 50.000FT-ig jól szellőző, jól szerelhető, jó ár-érték arányú házakat ajánlani???

Előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#60212) olle válasza Trex3399 (#60211) üzenetére


olle
senior tag

Thermaltake Core X9 :C

Jól szerelhető....

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60213) fexi


fexi
csendes tag

Sziasztok! Két ház között hezitálok.
Nztx Phantom Full Tower
Be quiet Silent Base Window
Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni?
Üdv.

(#60214) laskr99 válasza pipo112 (#60210) üzenetére


laskr99
addikt

Raktál bele plusz ventiket vagy minden gyári?

(#60215) fogtunder válasza Trex3399 (#60211) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ennyiért rengeteg választási lehetőség van, csak példaképpen:

NZXT N450
NZXT Phantom 820
Phanteks Enthoo Pro
Corsair 450D

de egyébként a Mastercase 5 se egy rossz darab.

(#60213) fexi: melyik silent base, 800, vagy 600? de amúgy akármelyik is, a két ház teljesen más célra van, az összefoglaló elején lévő kérdésekre jó lenne, ha válaszolnál.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60216) fexi válasza fogtunder (#60215) üzenetére


fexi
csendes tag

A gépem: alaplap: Asrock B150 Pro4
Cpu:I7 6700
Gpu: Gtx1070
Mem: 16 gb
1db ssd+ 1db Hdd
A Silent Base 600-as.
A két ház között szeretnék választani(20K-ért tudnék hozzájutni mindkettőhöz)
Szerinted melyik lenne a legmegfelelőbb?
Köszönöm a segítséget!

(#60217) fogtunder válasza fexi (#60216) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a silent base egy hangcsillapított ház, kicsit gyengébb szellőzéssel, a phantom egy nagy dög, amit nagyobb légáramra, vízhűtésre terveztek, kicsit régi design már, de nincs vele nagy baj. ha csönd kell, akkor silent base, ha jobb hűtés, vagy víz, akkor phantom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60218) fexi válasza fogtunder (#60217) üzenetére


fexi
csendes tag

Köszönöm!
Ha silent Base lesz a választott.
Azért a hűtéssel nem lesz problémám,vagy igen?

(#60219) fogtunder válasza fexi (#60218) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg nem kellene, hogy gond legyen vele, se a proci, se a VGA nem egy kazán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60221) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Sziasztok!

Gépház vásárlása előtt állok, mivel egy nagyobbra van szükségem a méretes videokártyák miatt.

A specifikációk:
Alaplap - ASUS Z170-A, vagy ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4
Proci - i5 6600k
Proci hűtő - itt van a legtöbb kérdőjel, bőven lehet valamilyen méretesebb Be quiet, vagy Noctua, de mindenképp léghűtés.
Ram - CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz
Videokártya - ROG STRIX-GTX1060, vagy egy MSI gaming
HDD - Egy 2 TB-os WD, külön hűtővel rajta.
A nem is akkora távoli jövőben egy SSD-t is vennék bele.

Mivel minden alkatrésznél szem előtt tartottam, hogy jó minőségű hűtője legyen, arra jutottam, hogy talán lehet spórolni így a házon, nem kell annak is kifejezetten "szellősnek" lennie - de javítsatok ki, ha ez így nem igaz. Mindenképp szeretném majd húzni a hardvereket, ezért főleg nem mindegy, hogy mennyire marad hűvös a rendszer. Felső hangon 20000-t szánnék rá, de szívesebben maradnék 15 alatt.

Eddig ezt a kettőt néztem:
Zalman Z1 Neo
Cooler Master K350
Ezekről van valakinek véleménye, tapasztalata?

(#60222) tranceplanet válasza ElBartimaeus (#60221) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nagy tévedésben vagy ezt illetően. A ház is nagyon fontos komponens, főleg a szellőzés miatt. OC esetén pláne nem spórolunk a házon, a húzott alkatrészeket nem érdemes izzasztani tartósan egy hőkatlanban. A két kiszemelt ház nem bajnok ezen a téren. Én egy Aerocool Aero 1000 kategóriájú házban gondolkodnék minimum, ez ~4K költségtöbblet 20 ropihoz képest. Többiek majd ajánlanak még alternatívákat.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#60223) fexi válasza fogtunder (#60219) üzenetére


fexi
csendes tag

Még egy kérdésem lenne.
A Fractal desing arc midi r2-ről mi a véleményed?
Silent base-el kb egy szinten van?
Melyik a jobb szerinted?
Köszi a segítséget!

(#60224) fogtunder válasza fexi (#60223) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az, hogy egy szinten van-e a Silent Base 600-zal akár a Midi R2, akár a Phantom Full Tower nem értelmezhető, mert mindhárom tök más, nagyjából csak az a közös bennük, hogy HA-n mindegyiket 20-ért kapni.

A Midi R2 egyébként egy tök jó kompakt TAX ház, rendes szellőzéssel, sok porszűrővel, ha lenne benne táp takaró lemez, akkor már megvettem volna (ez nem létszükséglet, csak nekem mániám).

(#60221) ElBartimaeus: és ha nem szellős a ház, akkor hogyan fog távozni a tuning miatt felszabaduló többlet hő? újonnan a legalja, ami bevállalható, az a Zalman Z9 Neo, ez még belefér a keretedbe, de én személy szerint egy Phanteks Enthoo Pro M-et ajánlanék, ez 21K környékén eléggé best buy, apróról kell még az elejébe vadászni két ventit és akkor nem nagyon lógtál túl a kereten. vagy NZXT Phantom Full Tower apróról szintén van 20K környékén. egy átlag HDD-re meg teljesen értelmetlen a külön hűtés, az értelmes házakban úgy van megoldva az elhelyezésük, hogy kapnak a normál légáramból, de egy full ATX házban akkor se nagyon lesz baja, ha nincs külön hűtve, amíg nem megy tartósan 38-40 fok fölé, addig OK.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60225) Tubica válasza Trex3399 (#60211) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

Nekem masterCase 5 pro van. Egy Corsair R300-ast válltott le, és milyen jól tette.
Szerettem azt is, de ez sokkal jobban tetszik.

Nagyon jól szellőzik. 5db Arctic F14-es van a házba. Nem hangos, nem zörög.

Esetedben annyi lehet a hátrány, hogy mivel 3 merevlemezed van, a 3.-at nem tudod elrejteni alul a sötét részbe ( mivel alulra csak kettő fér ) az ssd-t viszont a hátlap mögé elrejted.

Én azt mondanám, hogy a 3 merevlemezt cseréld le 1-re, vagy 2-re :)

( Bocsánat a por miatt )

Egyetlen 1 hibáját véltem felfedezni a háznak ( de ez az enyém is ) hogy a ventilátor vezérlőnek a felfogatása nem ér be, így nem tudtam fixre rögzíteni. Ha vezérlőbe gondolkodsz, akkor olyat kell venni, aminek hosszú tartója van, vagy gyártasz hozzá valami kis konzolt :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60226) fogtunder válasza Tubica (#60225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem is értem, miért mondták neki, hogy nem jó a Mastercase 5 :F

én a 300R-t amúgy nem is nagyon ajánlanám senkinek, annyi pénzért, amennyibe kerül, van jobb alternatíva, csak a márkanév húzza fel az árát túlságosan, bőven 20K alatt kellene lennie. az ablakos verzión meg a venti felfogató furatokat a plexin nem is tudom, hogy gondolhatták komolyan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60227) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

BitFinex Phenom háznak le lehet venni a talpait? Leírás szerint 330 mm magas, viszont ahova én keresek házat, az asztal polcára, oda max 323 mm magas ház fér el, vagyis 7 mm híján ez így nem. Viszont ennek a háznak kifelé van a bekapcsoló gombja meg az USB-k amikkel így tökéletes lenne nekem :)

(#60228) fogtunder válasza S. Szabi (#60227) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alulra fúj ki a táp, ha le is lehet venni, akkor sem ajánlott. lehet egyszerűbb lenne a polcot feljebb szerelni, de szűk, zárt helyre alapvetően nem jó ötlet gépházat rakni, mert nem fog tudni rendesen áramlani a levegő és melegedni fog.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60229) S. Szabi válasza fogtunder (#60228) üzenetére


S. Szabi
őstag

Csak alul felül zárt, oldalra, előre-hátra van elég helye szellőzni. Viszont a lábakat leszerelve lehet rakni pár mm-rel kisebbet a helyükre.

(#60230) fogtunder válasza S. Szabi (#60229) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor se lesz jó hatással a tápra, ha nagyon közel van alatta a polc, meg fog rekedni benne a meleg és az rossz, legalább 1,5-2 centi hely kell neki alul, hogy rendeden tudjon kifújni, nem véletlenül ekkorák a lábak. nincs opció valahogy pár centi extra helyet csinálni neki?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60231) fi:zi'k válasza fogtunder (#60228) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A tápok véletlenül nem szívják a levegőt? :U
Sorry, most látom milyen a ház kialakítása. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60232) S. Szabi válasza fogtunder (#60230) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ha kiszedném azt a polcot, ahova akarom tenni, akkor már egy torony ház is elférne, de valami pici, ilyesmi házat akarok, amit cipelni sem vészes. Ezen kívül még a Corsair 240-t néztem pl, de az nagyobb jóval.

Ilyen asztal polcára menne: [link], ahol az a két fekete tároló van, vagy alulra. Nálam pont másik oldalra van szerelve, így ennek a háznak a bekapcsoló gombja pont jó helyen lenne. Ha az a polc ki van szedve, úgy viszont bármi elfér, de kicsi ház hülyén mutatna.

Játszan nem fogok már szerintem, szóval olyan izom gép nem kell, csak a laptopot cserélném már le vissza asztalira.

Viszont rendes gépet akarok, hogy legyen benne tartalék, és ha meggondolom magam játék ügyileg, csak egy videókártyát kelljen bele dobni :D

Ahogy nézem, a táp vége amúgy sem a ház alján van teljesen. De persze, semmiképp sem jó, ha nincs rendesen helye kifújni...

[ Szerkesztve ]

(#60233) fogtunder válasza S. Szabi (#60232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem ragasztva van a polc, fúrsz pár lyukat kicsit lentebb a tartó pöcköknek és meg van oldva, kb. 5 perc meló. egyszerűbb, mint lábakat cserélni a házon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60234) S. Szabi válasza fogtunder (#60233) üzenetére


S. Szabi
őstag

Jaja, most jutott eszembe nekem is ez a lehetőség, és nem is hülyeség :)

(#60235) ElBartimaeus válasza fogtunder (#60224) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Ebben az esetben mennyire tartod fontosnak, hogy 5-7 ventit szereljek be? Egy jobb minőségű házban elég az első kettő, illetve a hátsó? Alapból mennyit szoktak adni egy házhoz?

Az NZXT házak tényleg olyan jók, mint amennyibe fájnak újonnan, vagy inkább csak a nevet, meg a designt fizeted meg?

(#60222) tranceplanet Neked is köszi a válaszod, Azt nem tudtam, hogy egy közepes szellőzésű házhoz képest egy jó csak segít a hűtésben azzal, hogy "berántja" a hidegebb levegőt a hűtendő alkatrészekre is, vagy csak lehetővé teszi a rendes működést a többi hűtőnek. Úgy látszik az utóbbi az igaz.

Btw, háznál nem ragaszkodok a boltból vásárolthoz, és itt HA-n elég jó áron vannak eredetileg 30-40000-s darabok, és ez megnyitja az utat egy jobb vételhez. :)

(#60236) mobal


mobal
MODERÁTOR

Elkezdtem az előbb gondolkodni azon, hogy a Xigmatek Midgard II házam vajon érdemes egy S340 Elite-re lecserélni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60237) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Milyen házat vegyek amibe belefér egy noctua nhd14, és egy r9 270x ?

Letisztult legyen és a lehető legkisebb
Egy kis kockaház lenne a legjobb

Kis plexi lehet benne hogy lássam :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60238) abridabri válasza enginev3.0 (#60237) üzenetére


abridabri
veterán

(#60239) Bewy


Bewy
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy jól szellőző házat 20-30e körüli árra gondoltam.
Ami menne bele:
- i5-3570k léghűtéssel (hyper 103 (cserén gondolkozok egy nagyobbra))
- gtx 1070 msi gaming x
- corsair rm650x
- 2 HDD + 1 SSD

Jelenlegi házam egy CM N300 aminek szerintem men olyan jó a szellőzése és a videokártya már egy kicsit kinőtte magát.
Mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm

(#60240) enginev3.0 válasza abridabri (#60238) üzenetére


enginev3.0
félisten

Letisztultabb kellene :)
Ja és max 20 körül :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60241) abridabri válasza Bewy (#60239) üzenetére


abridabri
veterán

NZXT Phantom
Hardverapron 21k ert ujonnan van elado. Durvan jol hut ,gyarilag 3db 12cm illetve egy 20cm ventivel. Beepitett 5 csatornas ventiszabalyzo.

[ Szerkesztve ]

(#60242) Bewy válasza abridabri (#60241) üzenetére


Bewy
tag

Köszönöm,

Egy NZXT Phantom vagy egy H440 közül melyik lehet a jobb?

(#60243) abridabri válasza Bewy (#60242) üzenetére


abridabri
veterán

a H440 meg se kozeliti a Phantomot ,ha hutesrol van szo, de ha nem tervezel nagyon melegedo alkatreszeket/ nem tuningolsz akkor jo lesz a h440 is ,ha az tetszik.

(#60244) fi:zi'k válasza Bewy (#60242) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól függ mire kell. Eleve nem egy méret a kettő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60245) Figlár válasza beautifulmin (#37) üzenetére


Figlár
csendes tag

(#60242) Bewy

NZXT Phantom nekem jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#60246) Bewy válasza abridabri (#60243) üzenetére


Bewy
tag

A mostani házamat leginkább azért szeretném lecserélni hogy több hely legyen és ne is legyen odabent annyira meleg. Jelenleg max 70fokon van mind a videokártya mind a proci terhelés alatt, szerintem ezen még lehetne javítani egy jó házzal és még nincs is húzva semmi.

(#60247) abridabri válasza Bewy (#60246) üzenetére


abridabri
veterán

Hidd el , nem csalodsz a Phantomban, boven van hely , es brutal jol hut.
Itt meg az orias cpu huto is elveszett a hazban ,annyi helyem volt : [kép]

(#60248) Bewy válasza abridabri (#60247) üzenetére


Bewy
tag

Köszi
Ez tényleg nagy szörnyeteg, meg is kell gondolni hova tudnám elrakni.
Nem sokáig lenne a mostani helyén (fél év kb) de ez idő alatt szűkösen férne el.

(#60249) fogtunder válasza ElBartimaeus (#60235) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez ház kérdése is, de általában 5 ventinél (3 elől, 1 felül, 1 hátul) nem kell több. hogy mennyi jár egy házhoz az változó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60250) pipo112 válasza laskr99 (#60214) üzenetére


pipo112
senior tag

van bent plusz ,felül 2 hátul1 elöl1 ennyi

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.