Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy CM Storm Scout 2 Advanced háza, van, de hamarosan szeretnék vízhűtést építeni, ez a ház nem igazán alkalmas erre. Egy Phanteks Enthoo Evolv ATX lenne a kiszemelt, de szeretném kikérni a véleményeteket! A proci és a vga lenne vizezve két 240-es radival. Jó választás az Evolv, vagy van valami jobb alternatíva? Előre is köszönöm!

(#60452) fogtunder válasza BiP (#60450) üzenetére


fogtunder
nagyúr

átnyálaztam az éppen kint lévő teszteket, az egyikben mértek egy AMD VGA-t, ami felment 85 fok fölé. most hirtelen nincs már meg, hogy hol volt, de az sok egy nem szigetelt háztól és mivel a Define S hasonló felépítéssel nem produkált ilyen értékeket, sok más magyarázat nincs rá.

ja, ez az F31 kicsit nagyobb, mint a kompakt ATX házak, de azok között nincs egy se, ami ennyire rugalmas volna belső felépítésben.

a moduláris belső mostanában kezd divatba jönni, de ugye a nagyobb gyártók csak pár házat hoznak ki évente, időbe telik, mire a teljes kínálat frissül. az olcsóbb cuccoknál pedig azért, mert ott spórolni kell mindenen, és maguk a HDD/ODD keretek is teherviselő elemek, ha kiszednéd őket, úgy csavarodna a ház, mint az alufólia. de ahogy egyre kevesebb meghajtót használnak az emberek, ez lesz az irány szerintem, régen az volt a jó, ha sok a HDD hely, most szerintem teljesen felesleges, mert vesz az ember egy SSD-t, meg egy akkora HDD-t, amin elfér és kész, optikai meghajtó se kell már sok esetben, a vízhűtés viszont terjedőben van.

(#60451) RazoR: mintha a vizes topikban panaszkodtak volna rá, de csak érintőlegesen hallottam, mert azt nem olvasom rendszeresen, asszem az volt a gond, hogy az előlap mellett nem jön be megfelelő mennyiségű levegő. amúgy brutál jól néz ki a ház és a váza is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60453) Figlár válasza RazoR (#60451) üzenetére


Figlár
csendes tag

És hol szándékozol elhelyezni két 240-es radiátort? Ennyi pénzért már vehetsz házat is, rendeset.

[ Szerkesztve ]

(#60454) RazoR válasza fogtunder (#60452) üzenetére


RazoR
veterán

A víz azért még odébb van, elsősorban azért választottam ezt mert nagyon bejön a kinézete és sokkal jobban variálható mint a mostani. A Scoutban nekem felesleges a 5,25-ös keret és a középső 3,5-es de csak fúróval tudnám kiszedni, amit nem akarok, mert eladásnál nem lenne jó!

Kedves Figlár: Köszönöm a hasznos hozzászólást, nyilván a ház tetejében és az elejében egyet-egyet. A rendes házat kifejtenéd kicsit bővebben?

(#60455) féldekás válasza fogtunder (#60449) üzenetére


féldekás
aktív tag

Ez az a csatlakozó, amire a molexes ventiket lehet kötni?

[ Szerkesztve ]

(#60456) abridabri válasza RazoR (#60451) üzenetére


abridabri
veterán

Evolvrol velemeny
Az off topic resze a hszemnek pont neked is erdekes !
Vagy ha ragaszkodsz az evolvhoz , itt egy video ,hogy lehet egy apro modositassal nagyon jo vizhomersekletet elerni abban a hazban :YT

En szemely szerint maradnek a jol bevalt Enthoo pro M /luxe /Primo , TT Core v41/51/71, Corsair 450D ,Fractal Define S hazaknal ha mar viz.

[ Szerkesztve ]

(#60457) RazoR válasza abridabri (#60456) üzenetére


RazoR
veterán

Köszönöm az infókat! Léggel is ennyire gáz lenne vele a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#60458) abridabri válasza RazoR (#60457) üzenetére


abridabri
veterán

Levegore megfelel ,ha nem akarsz beletenni egy 290/390 szintu kazant.

(#60459) Figlár válasza RazoR (#60454) üzenetére


Figlár
csendes tag

Bocs.
Hogy milyen, és hogy milyen házat azt itt kifejették
[link]
Azt meg hogy hova akarod betenni, azért kérdeztem, mert bár van hely, igaz alig, de akkor hogyan? Mind kettő kifelé fújna? Az nem jó, mert minden résen, nyíláson szűrés nélkül szívna be levegőt és iszonyúan porosodna, ráadásul a már meleg levegőt fújnád a radiátorra. Mindkettő kintről szívna? Az megint nem a leg szerencsésebb, hiszen csak egy ventilátor fogja kiszívni. Ha olyat választasz amibe elől belefér a két radiátor, kintről szívva friss levegőt a radiátoron keresztül, akkor a fenti és a hátsó ventikkel ki tudnád balanszozni a légmozgást.

[ Szerkesztve ]

(#60460) atus72 válasza fogtunder (#60393) üzenetére


atus72
senior tag

Mi a baj a anyagminőséggel? Csak azért kérdezem mert pont házat keresek és többek közt a Sharkoon S25/M25-el is szemezek.

(#60461) fogtunder válasza atus72 (#60460) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a sharkoon házak általában elég vékony lemezből készülnek, ami nem tesz jót a stabilitásnak és a műanyagok se a jobb fajták szoktak lenni. ettől még lehet kivétel ez a konkrét típus, nem láttam még tesztet róla.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60462) RazoR válasza abridabri (#60458) üzenetére


RazoR
veterán

A víz csak egy terv, de lehet, hogy nem is lesz belőle semmi és maradok a levegőnél. 980Ti-m van, a kazánon (290) pár hónapja túladtam.

(#60463) Pyroo89


Pyroo89
tag

Sziasztok! Ma váltottam egy Phanteks P400-as házra/18k-ba sikerült hozzájutnom/ , nos az a helyzet hogy az előző házamba Aerocool X-One , nem melegedett ennyire a proci mint ebbe, egy Fx 8120 van benne, 4,2-re járatva, 55-60 fokig ment fel max 2-3 Óra Game után, de most toltam kb 20 Perc divisiont és már 70felett járt. Kegyetlenül meleg volt a ház is. Előző kuckóba volt felül két venti ami szívta ki a meleg levegőt.. ennyit számítana? Lesz ebben is csak még nem érkeztek meg. És még annyit hogy akinek ilyen háza van, járt hozzá HDD keret az alap kettőn kívül ami hátra megy, vagy külön megkell venni hozzá?,- mert így 2 vinyómat nem tudtam berakni :/

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. Note 4 > S7 Edge>S9+

(#60464) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,

NZXT S340 házam van (fehér), jó ház de egy dolog zavar, a házban található 2db ventillátornak a zaja. Ezeket szeretném cserélni halkabbra, be quiet jó megoldás lenne? A jelenlegi 1200 rpm-es, a be quiet csak 1000, gondolom emiatt már halkabb lenne az. :U

(#60465) fogtunder válasza Pyroo89 (#60463) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én FX procihoz nem ajánlottam volna a P400-at, pláne, ha húzva van, mert azért nem erre lett kitalálva a kompakt ATX kategória. fentre mindenképpen kell legalább egy venti, még az én konfigomnál is, ami azért nem egy olyan nagy kazán, több órás játék után fent megrekedne egyébként a levegő. de ha fent pakolod tele ventivel, akkor negatív légnyomásod lesz, alapvetően az lenne a jó, ha több menne befelé, mint ki. én előre raknék 3 ventit, és hátra-fentre 1-1-et, hátha elég lesz úgy.

(#60465) fogtunder : rossz topik

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60466) Pyroo89 válasza fogtunder (#60465) üzenetére


Pyroo89
tag

Köszi a gyors választ, holnap megpróbálom, ha megérkeznek a ventik. :R

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. Note 4 > S7 Edge>S9+

(#60467) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Megjött a fractal design arc midi r2 ház, amit rendeltem. Zalman z9 neo után, hát leesett az állam. Brutális egy darab, nekem nagyon bejön. Kényelmesen elfér benne minden, a gyári ventik elég halkak, legalábbis a neoban lévőkhöz képest.

Annyi kérdésem lenne hogy előre beraktam 2 140-es gyári ventit, felülre 2 be quiet pure wingset 120-ast (kifelé fúj), illetve átul még egy gyári 140-es nyomja kifele a levegőt. Ez így megfelelő? vagy tul sok a kifelé fújó venti?

(#60468) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A Fractal Design Core 3300 mennyiben tér el a 3000-es típustól, ami ugye eléggé ajánlott kategória volt? Szerelhetőség, szellőzés, anyag minőség, ilyesmire gondolok elsősorban.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60469) Popes válasza Chereiose (#60464) üzenetére


Popes
őstag

Alaplapról nem próbáltad vezérelni? Nálam minimumra leszabályozva 860rpm-en nem hangos.

Deus ex machina

(#60470) Chereiose válasza Popes (#60469) üzenetére


Chereiose
addikt

Lehet szabályozni? Úgy tudom hogy nem lehet.

(#60471) fogtunder válasza Chereiose (#60470) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért ne lehetne? feszültség alapon szabályozhatóak, csak ne pwm-es portra kötsd. amúgy tegnap neked akartam válaszolni, csak már késő volt, hogy van külön topik erre a témára, ott olvasd el az összefoglalót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60472) vendingo


vendingo
veterán

A h440-ben lévő gyári ventik milyen kategóriát képviselnek?
Használhatóak, vagy cserések?
Ugyanez érdekelne R5-el kapcsolatban is.

R5-ben megfelelő hűtést lehet csinálni a felső panelok megbontása nélkül Amd kari és húzott proci mellett?
(léghűtés, nem víz)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60473) fogtunder válasza vendingo (#60472) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, ezt a ventis topikban kérdezném meg, de aztán lehet mindjárt jön abridabri és megmondja.

a második kérdésre meg annyi, hogy ki kell próbálni, de szerintem kelleni fog legalább egy felső szellőztető venti.

viszont ha R5-ben gondolkodsz, nézd meg a TT suppressor F31-et is, nagyon hasonló kiépítés, de a felső részt jobban oldották meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60474) vendingo válasza fogtunder (#60473) üzenetére


vendingo
veterán

R5 és h440 van a kalapban. Az R5 csak akkor érdekel, ha nem kell felső panelt bontani. A mostani gépem is olyan mint az ementáli és baromira nem tetszik, na meg akkor oda a hangszigetelés előnye is.
Én egy kicsit kevesellem az 1 kilépő ventit, hiába 140-es, bár a procihűtőn van 2db 140mm venti, ami adna neki egy kis pluszt.

A h440 azért tetszik mert nem változik az összkép, ha telerakom ventivel, nem kell bontogatni, marad a hangszigetelés...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60475) Chereiose válasza fogtunder (#60471) üzenetére


Chereiose
addikt

:R

(#60476) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

Udv,
Mindjart jonnek a fekete pentek akciok es szeretnem lecserelni a hazam.
Fractal 5-re gondoltam de mi a kulonbseg a sima R5 es a blackout R5 kozott? (a gyar weboldalan annyira fel vannak fenyezve hogy hasznalhatatlan szinte).
Melyiknek kevesbe zavaro a ledje? En azert veszek uj hazat hogy ejszaka tudjak aludni mikozben megy a gep,ehhez sotet hazra van szuksegem,vagy kapcsolhato ledre (hogy menjen vagy sem,ilyen a fan controllerem is NZXT Sentry Mix 2 es a billentyuzetem is),ezek melle meg egy Noctua hutot a 15-os uj variansot.
Nagyon remelem hogy 60-70 ezer alatt osszeszedm a kettot egyutt :D (erdelyi vagyok szoval az arak nagyban valtoznak).
Mit ajanlotok R5 sima vagy a blackout?

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60477) NikoXXX1991 válasza NikoXXX1991 (#60476) üzenetére


NikoXXX1991
csendes tag

[link]
Mit gondolok errol? Visz egyszerre 10 ventit pwm-be es a taprol kap aramot. Erdemes? Majd Noctuakat kotnek ra a 15-osokbol amelyek erosek es csendesek.

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60478) abridabri válasza vendingo (#60472) üzenetére


abridabri
veterán

A H440 ben levo nzxt FN V2 ventik atlagos ventik, nekem leszabalyozva 800rpm korulre meg elviselheto hangjuk volt, erdemes cserelni oket idovel , ha nem is azonnal.
A Define R5 ben levo GP 14 ventikkel is volt tapasztalatom : [link]

"R5-ben megfelelő hűtést lehet csinálni a felső panelok megbontása nélkül Amd kari és húzott proci mellett?"
A teton az egyik moduvent helyet ki kell bontani es berakni oda is egy kifujo ventit ,mert az 1db hatsu kifujo nem tudja rendesen kitolni azt a sok meleget amit az amd vga +huzott procit csinal. Sajat tapasztalat , Fractal Define S hazban.

[ Szerkesztve ]

(#60479) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nem tudjátok véletlenül, a Silent Base 800 házhoz tartozó Pure Wings 2 ventilátorok PWM-esek?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60480) abridabri válasza mobal (#60479) üzenetére


abridabri
veterán

3-pinesek ,nem pwm.
Amugy en meg olyan gyari hazventivel nem talalkoztam ami pwm lett volna.

(#60481) thomeef válasza mobal (#60479) üzenetére


thomeef
őstag

Nem, alapvetően házhűtésre nem használunk pwm-es ventit, és a gyártók sem. Persze ettől még használhatunk pwm-eset is, csak az nem arra lett kitalálva. :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60482) fogtunder válasza thomeef (#60481) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én inkább úgy mondanám, hogy házhűtésre alapvetően a gyártók nem szerelnek a házakba pwm-es ventiket, mert a legtöbb esetben nincs rá igény, és a 3 pin olcsóbb pár száz forinttal, ami nagy tételben már kimutatható. én most éppen Lepa bol.Queitekkel akarom telerakni a házat, a nem pwm verzióból alig kapni kék ledest, úgyhogy PWM-es lesz mind (2 intake ráadásul radin lesz), aztán majd szépen belövöm nekik a profilt 2 PWM headerről.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60483) mobal válasza thomeef (#60481) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért, mire jó a pwm? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60484) Rido


Rido
csendes tag

Üdv!
Ehhez a konfighoz milyen gépházat vegyek ami maximum 30 000ft és amiben minden jól elfér?

B150 GAMING M3
i7- 6700
Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz HX421C14FBK2/16
Kingston 240GB HyperX Fury
1TB WD Blue
EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING
Corsair CS550M 550W (CP-9020076)
Be quiet Pure Rock BK009 processzor hûtõ

(#60485) fogtunder válasza Rido (#60484) üzenetére


fogtunder
nagyúr

TT Core V51, Phanteks Enthoo Pro, Fractal Design Define S, NZXT Phantom Full Tower

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60486) vendingo válasza abridabri (#60478) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a választ. R5 ki is esett. Ha bontani kell a tetejét, akkor már nem tetszik külsőre, illetve a hangszigetelés rovására is megy.
Marad a H440, már csak egy jó kis akciót kell találnom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60487) fi:zi'k válasza vendingo (#60486) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Aprón vannak jó áron újak. Attól jobbat nem biztos, hogy találsz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60488) Zsolty001


Zsolty001
tag

Milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
-Asus GTX 970 (28 x 14 x4 centiméter)
-TX3 EVO CPU hűtő (90 x 79 x 136 mm)
-2db 2,5" SSD, 1db 3,5" HDD

Milyen extra kívánságaid vannak?
- Normális anyaghasználat
- Kábelvezető
- Plexi oldallapos
- USB3 előlapi csatlakozó (nem feltétel, de jó, ha van)

Mennyit szánsz rá?
20.000Ft

Először ezt néztem ki: NZXT Source S340

Ez minden szempontból megfelelne, de olvasom, hogy a külső festés és a plexin a legkisebb karcolás és újlenyomat is meglátszik, kb. hozzá sem szabad érni. Úgyhogy kilőttem. Úgy látom ebben az árkategóriában nem fogok találni megfelelő házat (akkor inkább megtartom a jelenlegit), de ha tudnátok ajánlani azt megköszönném.

(#60489) vendingo válasza fi:zi'k (#60487) üzenetére


vendingo
veterán

Tudom, találtam is, de csak fehéret, ami nekem nem jó.
Full fekete kellene.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60490) olle válasza Zsolty001 (#60488) üzenetére


olle
senior tag

[link]

Nekem ez ugrott be.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60491) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Lehet én vagyok igénytelen, de ez az ujjlenyomat dolog miért zavarja az embereket? Letörölgeted a házat miután beleraktad a géped, és ennyi... Vagy rajtam kívül mindenki napi szinten körbetaperolja a gépét?

There is no war. Only the harvest.

(#60492) Zsolty001 válasza olle (#60490) üzenetére


Zsolty001
tag

Ez elkerülte eddig a figyelmem, talán pont ez az amit kerestem.

Köszönöm. :R

(#60493) fogtunder válasza olle (#60490) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és (#60492) Zsolty001

hát én nem olvastam olyan nagyon jókat róla, a plexi ezen is sérülékeny, és nincsen opció a felső szellőző venti beépítésére.

akkor inkább Phanteks P400, vagy Thermaltake Core V31. amúgy én simán megvenném a matt festésű S340-et is, a kék és a piros verziók ilyet kaptak, a plexi meg kb. mindenen karcolódik, vigyázni kell rá. amíg szerel benne az ember, maradhat rajta a fólia, mikor kész, akkor kell lehúzni és vigyázni rá.

(#60491) xPraetoriaNx: nem fogdosod az egészet, de a power gomb környékét napi szinten fogdossa az ember, az se néz ki jól, ha ott nagyon gyűjti az ujjnyomokat.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60494) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60493) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

WOL :U

There is no war. Only the harvest.

(#60495) olle válasza fogtunder (#60493) üzenetére


olle
senior tag

Hmmm ez nem volt kritérium de jogos. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60496) fogtunder válasza olle (#60495) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az felső szellőző szerintem alapvető kellene, hogy legyen egy házon, hiába tolsz be az elején akármennyi levegőt, ha azt, amit, felfűt a proci és a VGA, csak egy nyíláson tudod kiengedni. egy netezős, irodai konfignál nem lényeges, de a GTX 970 azért tud fűteni, tapasztalatból mondom és azt a meleget el kell valahogy távolítani a házból. nem néz ki rosszul a gullwing amúgy, de ez egy rohadt nagy tervezési hiányosság szerintem.

(#60494) xPraetoriaNx: mitől egyszerűbb az, mint megnyomni a bekapcsoló gombot? oké, hogy nem tapizod össze, de eleve olyan festést kellene csinálni a gyártóknak, amin nem látszik meg az összes ujjlenyomat.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60497) Zsolty001 válasza fogtunder (#60493) üzenetére


Zsolty001
tag

Ez a Phanteks Eclipse P400 igényesnek tűnik, a P400S változat ráadásul hangszigetelt is, igaz az egy kicsit drágább, de az se hátrány számomra, ha csendes. A View 27 Gull-Wing szintén szimpatikus még mindig, de a szellőzés sem elhanyagolható szempont, bár ezt még extra könnyű lenne szerelni, portalanítani is. Alszom rá egyet, köszönöm az ajánlásokat!

(#60498) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60496) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Lustaság fél egészség, be van állítva telefonomon, hogy amikor felkapcsolódik az otthoni WiFire akkor küldjön egy Wake jelet a gépemnek. Ennek függvényében amikor hazaérek, meg amikor felkelek (ébresztő kikapcsolja az airplane módot ---> WiFi bekapcsol ---> automatice felkapcsolódik ---> WOL) akkor magától beindul a gép. Power gombot szerintem 1-1,5 éve nem nyomtam meg a gépemen (a tegnapi "átköltözést" leszámítva). :P

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60499) fogtunder válasza Zsolty001 (#60497) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha rendesen meg van csinálva a porszűrés a házon (márpedig a P400-on és a V31-en meg van), akkor csak a porszűrőket kell takarítani, a ház belsejébe nem nagyon fogsz nyúlkálni. amúgy a P400 nagyon jól szerelhető, könnyű benne dolgozni és rendezni a kábeleket, a V31-nek kicsit jobban variálható a belseje és jobban szellőzik, meg vízhűtésre sokkal alkalmasabb.

nálam a GTX970 Strix terhelés alatt ilyen 70-72 fokon megy sima P400-ban, ennél a V31 szerintem jobb hőfokokat produkálna, mert nincs korlátozva az első beömlő, de az nem tetszett.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60500) Zsolty001 válasza fogtunder (#60499) üzenetére


Zsolty001
tag

Az normális egyébként, hogy ezekben a házakban - például a Phanteks 400S-nél - az SSD-k az alaplap mögött a kábelmenedzsment részen vannak? Semmi szellőzésük nincs ott gondolom, ez nem valami szimpatikus. A V31-nél legalább belül is van opcionális tartó. Azt hittem könnyebb lesz ez a házvásárlás, de rengeteg mindenre oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.