Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) #58450688


#58450688
törölt tag

Üdv srácok, valaki használ ilyes Spire kocka házat? Érdekelne, hogy belefér e vajon egy R7 vga. Köszi a helpet előre is! :)

(#60302) moddingR válasza #58450688 (#60301) üzenetére


moddingR
aktív tag

R7 kicsit tág fogalom, nem mindegy, hogy R7 240 vagy R7 370. Egyébként max. 24cm hosszú vga fér abba a házba.

[ Szerkesztve ]

(#60303) fogtunder válasza maross (#60299) üzenetére


fogtunder
nagyúr

dobozos procit linkeltél, ahhoz jár a gyári kerek hűtő, az OEM-ekhez nem, illetve azokra csak 1 év a gari. a 8GB RAM meg bőven elég, nekem i5-4440 van GTX 970-nel és ennyi RAM-mal, nyugodtan játszok 60fps környékén fullHD-ben.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60304) maross válasza fogtunder (#60303) üzenetére


maross
veterán

Igen, beneztem, nem voltam eleg figyelmes. Legutobbi két szazezer forint koruli i7 proci ami nalam volt, ugyanilyen szep dobozban, huto nelkuli peldany volt - csak hat ugye huto nelkul se adhatjak egy gyufasskatulya méretu dobozban.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60305) fogtunder válasza ibizadance (#60300) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha mindenképpen onnan szeretnéd, akkor Zalman Z9 Neo, vagy Aerocool Aero 800. de nem egy nagy kaland összerámolni a gépet, ha sose csináltad még, youtube videók alapján legrosszabb esetben 2 óra alatt megvagy és 20K-ból ezeknél sokkal jobb házat tudnál venni HA-ról.

(#60304) maross: mintha olvastam volna valamit, hogy a K-s procik dobozából elkezdik kivenni a hűtőt, mert aki tuningolni akar, az úgyis csak kidobja, de a szorzózárasokhoz adják továbbra is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60306) fi:zi'k válasza fogtunder (#60305) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, K-hoz már nem jár. Legalábbis Skylake esetén biztosan.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60307) pipo112 válasza thomeef (#60251) üzenetére


pipo112
senior tag

Nos ezt a jelenséget eddig a z9plusznál nem vettem észre ,volt észlelhető .
Viszont most a silent base 600 ban ez ki is jött és most hasznosítom is amit írtál thx érte :R
Igaz vehetek 2 140es jó légnyomással rendelkező pörgettyűt.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60308) #58450688 válasza moddingR (#60302) üzenetére


#58450688
törölt tag

Elnézést 240es :R köszi az infót! :)

[ Szerkesztve ]

(#60309) moddingR válasza #58450688 (#60308) üzenetére


moddingR
aktív tag

Az a kártya 19,5cm hosszú, vagyis belefér a házba. :K

(#60310) #58450688 válasza moddingR (#60309) üzenetére


#58450688
törölt tag

:R

(#60311) xPraetoriaNx válasza maross (#60299) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Én eddig abban a hitben voltam, hogy csak a K procikhoz nem adnak hűtőt, és azok igen vékony dobozban is vannak, i5-4460 meg még a vastagabb kiadásnak tűnt... Majd ezek után egy gyors google-youtube keresés után találtam ezt... Akkor most mi van? :) (képet is mellékelek ha valaki nem akar most csak ezért youtube videót nézegetni)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60312) itldj válasza xPraetoriaNx (#60311) üzenetére


itldj
aktív tag

Az OEM jelzésű procikhoz nem jár hűtő, és csak 1 év gari van rajtuk. A BOX jelzésűekhez mindig adnak gyári hűtőt, és ha jól rémlik 3 év a gari.

(#60313) xPraetoriaNx válasza itldj (#60312) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Igen, de az OEM (mai napig nem fogom fel miért) drágább mind iPon-ban mind AQUA-ban, szóval onnantól hogy 51k-s árat írt korábban, úgy érzem alapból a BOX verziót akarja venni.

There is no war. Only the harvest.

(#60314) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Véleményetekre szeretnék alapozni,
kinéztem egy AIO Corporation Orbic TML01 de találtam kisebbet is Aerocool CS-101 vagy Chieftec Uni Series UE-02B-OP és Tacens VERSA .
Csak egy G4400 kerül bele +ssd+hdd; böngészés + PDF olvasás.
Ebben a választásban tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm. :R

(#60315) Hunork válasza #63761920 (#60314) üzenetére


Hunork
veterán

Én az Aerocool-t venném ezek közül. (külföldi tesztekben is dicsérték)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60316) maross válasza xPraetoriaNx (#60311) üzenetére


maross
veterán

Irtam utana hogy beneztem, ket legutobb nalam jart procibol altalanositottam. Azt hittem az innovacio jegyeben mar semmihez nem jar huto csak szep doboz a polcra :). Jo hogy szoltatok, megneztem es lemondtam a hutot, majdnem 7000-rel kevesebbe faj a project. Ha még a ramot is felezné az uj gazdi, akar normalis haz is kijonne a penzbol :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60317) fogtunder válasza maross (#60316) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mindenképpen ajánlom a RAM felezését, akár 1db 8GB, vagy 2*4GB verzióban, jelenleg még egyáltalán nem követelmény a 16GB egy pörgős rendszerhez, és később könnyen bővíthető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60318) bozont


bozont
veterán

Üdv
Még régebben terveztem egy házcserét, de most jutok oda hogy meg is valósul. Akkor az Enthoo Pro volt a kiszemelt. A kérdés, hogy még mindig ez a best buy, vagy azóta érkezett valami más alternatíva is? Az se baj ha kicsit drágább.

(#60319) fogtunder válasza bozont (#60318) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó az Enthoo Pro, de ott az Enthoo Pro M is jóval olcsóbban, csak első ventik nélkül, NZXT Noctis 450, Fractal Design Define S, Corsair 600C.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60320) mobal


mobal
MODERÁTOR

Lehet Enthoo Pro lesz S340 helyett. Előre a 20 cm-es ágyú helyett lehet rakni 2db 12-es ventit? (van 3 drága Scythe, amitől nem akarok megválni)

Macsó belefér? (HR-02)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60321) moddingR válasza mobal (#60320) üzenetére


moddingR
aktív tag

2x12cm lehetséges az 1x20cm helyett. A Macho pedig belefér.

(#60322) bozont válasza fogtunder (#60319) üzenetére


bozont
veterán

A Pro M jó is lenne, ha nem csak plexis verzióban lehetne kapni. Olyat nem szeretnék. A 600C tetszene, ha nem lenne inverse. Az NZXT nem jön be. Szóval akkor marad a sima Pro, esetleg a Define S, még nézegetem kicsit.
Viszont megint megláttam az Evolv ATX-et és még mindig ezt tartom az egyik leggyönyörűbb háznak a gunmetal verziót). Viszont nem valami olcsó. De egyelőre a kalapban marad, végül is nem 1 évre veszem majd a házat.

(#60323) fogtunder válasza bozont (#60322) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha ilyen kritériumok vannak, akkor miért nem lehet válaszolni az összefoglalóban feltett nem túl számos kérdésre, hogy ne kelljen barchobázni?

illetve a Pro M-en zavaró az ablak, de az Evolve-on nem? az ráadásul nem is szellőzik túl jól, a váz meg ugyanaz mindkettőben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60324) mobal


mobal
MODERÁTOR

Fractal Define C? Jó vétel? :) (viszonylag új termék)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60325) fogtunder válasza mobal (#60324) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Múlt héten nagyon megörültünk neki, aztán kiderült, hogy nagyon rövidre csapták le a Define S vázat és nem túl jó a hűtése. Amúgy a feature set király.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60326) thomeef válasza mobal (#60320) üzenetére


thomeef
őstag

Macho elveszik benne :) 192 mm magasságig lehet bele cpu hűtőt tenni. Jah és az elejébe tudsz tenni 2x14-es ventit is, de 2x12-őt is persze.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60327) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

haverom szeretne egy olyan hazat, ami 30 ezer Ft, vagy az alatt van es teljesiti a kovetkezo kriteriumokat:
- oldalplexi
- vizhutesre kesz
- "gamer", tehat az ilyen visszafogott fractalok nem jatszanak, csicsas legyen, de azert ajanlott (ha van ilyen)

(#60328) fogtunder válasza geckowize (#60327) üzenetére


fogtunder
nagyúr

NZXT Noctis 450, aprón van éppen ennyiért egy fekete, vagy NZXT Phantom Full Tower, azt már 20-22-ért lehet kapni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60329) abridabri válasza geckowize (#60327) üzenetére


abridabri
veterán

Par haziko amik jok vizre 30k vagy alatta:
Core V31 2*360 radi tamogatassal : 22k
gyarto honlapja -tulajdonsagok
Core V51 30k. 20as venti supportal ,meg 420 as radival is akar .
CM Mastercase5 30k . Ebbe inkabb kompaktviz valo
Enthoo pro M 26k . Szinten 2*360 radi spuuportal. (gyarto honlapja )

Az elottem emlitett NZXTk se rosszak,de epitett vizre nem valasztanam oket, max kompakthoz.

[ Szerkesztve ]

(#60330) fogtunder válasza abridabri (#60329) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem ezek mind a visszafogott kategóriába tartoznak, azért is az NZXT-ket írtam, a Noctisba azért nyugodtan bele lehet szerelni kb. bármit, ha kiszedi a HDD tartókat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60331) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Tudtok nekem ajánlani valami oldalat ahol a piaci ár alatt be lehet szerezni Cooler Master HAF XB Evo -t?
Lehet külföldi is és akár használt is. Magyarországon legolcsóbban 28.000HuF ért láttam.

(#60332) bozont válasza fogtunder (#60323) üzenetére


bozont
veterán

Munka után fáradtan írtam a hsz--t és megfeledkeztem róla, srry. :B

Igen az Evolv az ellentmondásos, de az Anthracite Grey annyira bejön, hogy talán elviselném az ablakot. Erről a rossz szellőzésről hallottam már, de a tesztek szerint meg elég jó. A tetején talán nem a legjobb a szellőzés, de radit úgysem fogok odatenni, max egy 12-es ventit.

(#60333) szasanyi válasza Garsza (#60331) üzenetére


szasanyi
félisten

HA-n nincs eladó? Az lehet még alternatíva,a külföld a forint és a szállítási költség miatt talán kevésbé.

MOD - és az mennyiért kell el, azt lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#60334) Garsza válasza szasanyi (#60333) üzenetére


Garsza
veterán

Jelenleg nincs sajnos. Volt egy de az pont tegnap adta el az eladó.

(#60335) fogtunder válasza bozont (#60332) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Kitguru tesztjében felszaladt a VGA 80 fok fölé, szerintem ennyiért ez nem elfogadható. Amúgy tényleg rohadt jól néz ki a ház, de ennyit nem adnék érte, akkor inkább az Enthoo Pro ezerszer.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60336) demmer123


demmer123
őstag

Ma jött meg az új gépházam In win 303.

Össze szereltem szépen stb.és a végén az üveg oldal lapján észrevettem egy nagyobb karcot.Eléggé látszik is és mély is a karc.

Biztos hogy nem én karcoltam meg mert,direkt félre raktam az oldalát.

Fényképen nem látszik annyira de eléggé zavaró a számomra.

[link]

Ilyenkor mi a teendő ?

(#60337) fi:zi'k válasza demmer123 (#60336) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

a, Így hagyod és használod.
b, Felveszed a kapcsolatot az eladóval/bolttal.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60338) demmer123 válasza fi:zi'k (#60337) üzenetére


demmer123
őstag

Az oké de kötelesek kicserélni ? Mivel ráfoghatják hogy én karcoltam meg vagy,szállítás közben sérült meg.

(#60339) mobal válasza demmer123 (#60338) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Webshop? Ha igen akkor a legegyszerűbb ha elállsz a vásárlástól. Ha nem akkor boltja válogatja.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60340) demmer123 válasza mobal (#60339) üzenetére


demmer123
őstag

Az elállás a következőkre nem vonatkozik:
- bontott szoftverekre
- nem rendeltetésszerűen használt, vagy sérült termékekre

Igen Webshopól rendeltem.Bluechiptől.

(#60341) flash-


flash-
veterán

Udv
Erdeklodnek hogy jól gondolom azt hogy 20ezer alatt
A Zalman Z11/Z9 nek van a legjobb hűtése?
Legalábbis shellkreator tesztje alapján.
Mennyire pontos az az osszehasonlito tablazat?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60342) thomeef válasza flash- (#60341) üzenetére


thomeef
őstag

Ne hőfok táblázat alapján akarjunk már házat venni könyörgöm :) , 2-3 fokokról beszélünk. Z9 Neo a bestbuy 20k alatt egyébként.

Más: Mastercase pro 5 árcsökkentése lassan becsúsztatta a házat a bestbuy kategóriába ahogy nézem :))

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60343) #98593280 válasza thomeef (#60342) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mitől lett ez bestbuy közel 40eFt-ért?
A Cooler Master termékei rendre túl vannak árazva,
szerintem nem is volt és nem is lesz egy jó ideig bestbuy egy Cooler Master-ből.
Ez is 50eFt volt, gondolom a kutya sem vette ennyiért, levitték 40 alá.

(#60344) thomeef válasza #98593280 (#60343) üzenetére


thomeef
őstag

Hát azért ez messze nem egy átlagos CM ház, elég komoly mennyiségű mérnöki munka van benne az árkategóriájában. Szinte minden megvan benne ami kell, nem igazán van hiányossága. 37k-ért nagyon jó deal.

-minden elfér benne
-rendkívül moduláris
-fullosan porszűrőzve és rezgésmentesítve van
-és emelett megmaradt stabilnak

Nem sok ház mondhatja el magáról ezeket sajnos 40k alatt.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60345) abridabri válasza thomeef (#60344) üzenetére


abridabri
veterán

37 ert nekem tuti nem kene, 29 ert van pro nelkuli valtozat ami semmivel se rosszabb mint a 8000FT al dragabb.

(#60346) thomeef válasza abridabri (#60345) üzenetére


thomeef
őstag

Aha a sima is jó deal :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60347) #98593280 válasza thomeef (#60344) üzenetére


#98593280
törölt tag

Majd megtekintem, mennyire stabil,
az új Cooler Master 590 III majdnem szétesik,
rendkívül instabil. Ha csak az egyik oldallap van fenn, centiméteres kilengései vannak.

(#60348) thomeef válasza #98593280 (#60347) üzenetére


thomeef
őstag

CM590 egy kaki, meg fullosan belépő kategória, ne keverjük ide. Nekem enthoo pro-m van, asszonynak mastercase, bármennyire is szeretném azt mondani hogy az enyém a jobb, nem tudom teljes bizonyossággal állítani. Egyébként a mastercase pro tényleg egy kicsit furán van árazva, de a sima változat nagyon gáz a felső elem nélkül...hiába van jó áron.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60349) #98593280 válasza thomeef (#60348) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem lenne rossz ház az 590, jól lehet benne szerelni, felül porszűrő, alulra középre is lehetne tenni egy szűrőt, tágas, jó menedzsmentje van, csak ez a fránya instabilitás. Mondjuk aki több évig hozzá sem nyúl, annak jó.

(#60350) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni a ket haz kozul melyiket ajanlanatok jobban?
-NZXT H440
-Fractal Define S
Fo szempont a halkmukodes lenne, de ha van valamelyiknek nagy hatranya akkor irjatok :) H440 kinezete miatt neztem nagyon tetszik a minimalista dizajnja, a Fractal elolapja viszont eleg csunya szamomra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.