Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60650) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Azért az hogy "kisebb mint az átlag" nem tudom mennyire igaz itt, P400-ra legalábbis. Minden irányban nagyobb mint az előző házam volt (CM 350K), pedig az is ATX szabvány, sőt abban még ugye 5,25-ös helyek is voltak.

There is no war. Only the harvest.

(#60652) LeventeV válasza fogtunder (#60650) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszönöm :R

(#60653) Songo válasza Songo (#60613) üzenetére


Songo
senior tag

Sokat nézelődtem olvasgattam, videóztam és úgy gondolom hogy a Phantom jó vétel lesz ebben a kialakításban. Már csak a színekkel kell megküzdenem. CM trooper is tetszett de az utolsó körben a 630as és a H440 került végül a mérete miatt inkább a 630 mellett döntöttem.

Érv, ellenérv, helyeslés?

Köszönöm

(#60654) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60651) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért az átlagnál keskenyebbek és alacsonyabbak, alsó tápos, álló lapos elrendezésben ennél nehéz kisebbet csinálni, vagy akkor a hűtés lesz rosszabb. de amúgy valóban, az S340 pár centivel alacsonyabb és rövidebb a P400-nál, az meg ugyanígy egy normál ATX Mid-towernél.

(#60653) FeW: a Phantom FT egy jó ház, kicsit régi design, de akkoriban elég jónak számított és nem ritka, hogy egy gyártó 4-5 évig életben tart egy jól sikerült szériát. mindemellett az ára is nagyon baráti, ha apróról veszed, nekem személy szerint a fehér verzió tetszik a legjobban, de a fekete se rossz, a másik kettő már túl sok.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60655) scarabeus86


scarabeus86
tag

fogtunder:
Három tűs ventiket az Asus Fan Xpert ugyanolyan precízen tudja automatán szabályozni, mint a pwm-eseket. Idle módban leállítja akár mindet, így nincs hang. Ezért nem számítana ha a gyári ventik hangosabbak, csak ne molex legyen mert azokat nem lehet szabályozni. Jó lenne ezt előre tudni, mert akkor rendelnék olcsó 3 tűs 120-as ventit a házhoz külön postaköltség nélkül. Erre a hűtős topikban rákérdezek még. Kettőt előre, egyet hátra. 7V szabályzót nem szeretnék, mert az nem automatikus.

Zalman Z3 (Plus) hátsó ventije is molex, rákérdeztem. Van vagy 100 féle ház 10-15 ezer Ft környékén, nem tudok dönteni! Lehet megrendelem a sima Z3-at, hozzá három ventit. Zalman ZM-R1-nél tényleg halkít valamit az előlapi hangszigetelő ajtó?

Ti melyik házat ajánlanátok? Nincsenek extra igényeim, lehetőleg ne rezonáljon, legyen rajta RESET gomb és HDD led. 30 centis kártya férjen bele.

(#60656) heitech


heitech
csendes tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy a Zalman Z9 Neo 5 ventilátora közül 4 Molex csatlakozós? Ha igen, tudnátok ajánlani 4 tűs szabályozható ventilátorokat, amire érdemes lecserélni?

Köszi!

(#60657) Pete55555 válasza scarabeus86 (#60655) üzenetére


Pete55555
addikt

Zalman Z9 Neo lett ajánlva. Ez pedig megoldja a problémádat - én mondjuk házilag készítettem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60658) topjoyy


topjoyy
tag

Mi a különbség a Zalman Z3 és Z3 Plus közt?

(#60659) #70516736 válasza topjoyy (#60658) üzenetére


#70516736
törölt tag

Egy ventilátor
3vs4

(#60660) scarabeus86


scarabeus86
tag

Eldöntöttem: Deepcool Kendomen TI. Gyárilag 5 venti beszerelve, 3 tűsek, így nem kell külön vennem. Ebből 2-t szabályoz a ház, a többit majd megoldja az alaplap. Prochűtőm is uez a márka, nincs vele gond.

Pete55555:
Szép ház a Neo, csak 3 tűs RPM érzékelős ventikkel 20k-ba kerülne, annyit nem szánok rá. A HDD blokkot is hiányolom. (Bár úgy látom csak el van rejtve, ami vinyó szellőzés céljából nem biztos hogy ideális, de lehet hülyeséget írok).

topjoyy:
-1 venti(ezt már írták), valamint csak a Plus akrilos, és csak abban van gerendás VGA támaszték és fehér szín.

(#60661) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Vettem egy core v21 házat, de nekem pont a másik oldalt van az usb és a bekapcsoló gomb, hogy lehet ez? Minden más ugyan így áll benne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60662) fi:zi'k válasza enginev3.0 (#60661) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Átszerelhető.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60663) enginev3.0 válasza fi:zi'k (#60662) üzenetére


enginev3.0
félisten

Le lehet szedni azt a részét is? Azt nem próbáltam :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60664) fi:zi'k válasza enginev3.0 (#60663) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp nemrég volt róla szó, linkeltünk videókat is. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60665) enginev3.0 válasza fi:zi'k (#60664) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszönöm, már át is raktam, nagyon szuper, nagyon tetszetős kis ház, imádom

Egyébként nekem nagyon furcsa, hogy alul van a táp, és lentről szívja a levegőt, ennyire kevés levegő is elég a tápnak?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60666) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tegnap megjött az ARC Mini R2-őm.

Eddig mindenhol ahol láttam róla infót az USB-jén volt egy 2.0-s alaplapi csati is... Az enyémen nincs... Így nem tudom használni (az USB.t..), megéri utánajárni?

Dobozán V1.0 van, így végképp nem értem ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60667) abridabri válasza enginev3.0 (#60665) üzenetére


abridabri
veterán

fejjel lefele kell beszerelni a tapot , azert is van ott a porszuro ,hogy a padlorol szivjon be levegot ,ne a haz belsejebol azon a 2 centi helyen ami van a tap folott :B

(#60668) fi:zi'k válasza abridabri (#60667) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel írta, hogy "lentről szívja a levegőt", gondolom rájött magától is. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60669) enginev3.0 válasza abridabri (#60667) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze, úgy szereltem be, de alul sincs sokkal több hely a kis lábain állva

Egyébként sok ilyen kis házat néztem, de ez volt az egyetlen ami tetszett és belefért az Noctua NH-D14 (160mm), és az r9 270x kártya

Most kéne még pár piros ledes venti körbe a házra, hogy szépen világítson, és halkan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60670) abridabri válasza fi:zi'k (#60668) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor er ertettem felre, a haz alatt rohadt sok hely van ,azon kar parazni

[ Szerkesztve ]

(#60671) Sunsetjoy válasza Dzsozi56 (#60608) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Köszi a megkeresést! Ez lesz az, csak full fekete, vagyis nem a Codegen 4u500, hanem Codegen 4u600 [link]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#60672) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok,
Adott egy CM N300 ház, kaptam hozzá 2 ventit is. Ezekkel kapcsolatban lennének kérdéseim, remélem jó helyen kopogtatok.
Adott konfighoz ( MSI GTX950; i5 4460; ASRock H81M-HDS R2.; 8GB DDR3 HyperX Fury; Chieftec CTG-400) szükséges a házhoz tartozó 2 ventilátor működtetése? Ritkán játszom, szóval a gép nincs durván hajtva, gtx ventilátorait nem is nagyon láttam még pörögni. i5-re most veszek új hűtőt, mert a gyári hangos. A házba alapból beszerelt 2 venti közül csak az egyiket tudom a kis alaplapra csatlakoztatni, viszont ez baromi hangos, és állandóan teljes erővel pörgeti. Én pedig nem szeretem a zajt. Kérlek igazoljatok vissza, hogy nem indokolt a plusz ventilátor pörgetése.

Köszi :)

No Future

(#60673) fogtunder válasza Sinu (#60672) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez inkább a ventilátor topik témája, de elférhet ide is. van y kábel, párszáz forintos tétel, akkor rá tudod kötni egy aljzatra mindkét ventit, 4 pines a CHA_FAN csatid is, feszültség alapon tudsz vele szabályozni, le tudod halkítani a ventiket. a házban alapvetően pozitív légnyomást jó létrehozni, tehát több levegőnek kellene bemennie, mint amit kifelé áramoltatsz. ha ennek az ellenkezője van, akkor a ház összes résén át be fog szökni a levegő és a por, ami nem jó. azt, hogy hány venti kell a konfigod megfelelő szellőztetéséhez, távolról nem fogjuk tudni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60674) Grave_444 válasza ledgeri (#60666) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vegyél hozzá átalakítót.

(#60675) five05


five05
csendes tag

Sziasztok, bár kaptam segítséget már itt, ez a számítógép ház vásárlás nagyon elhúzódó dolog. (Nem magam részére lesz.)
Szóval a kinézett darab jelenleg Silverstone Milo ML-06 vagy ML-05. Ebbe szeretnénk belevarázsolni 2 db 3,5" és 1 db 2,5" meghajtót. Olvasni tudok, így látom, hogy a belseje ezt nem teszi lehetővé. Mivel ilyen házat nem láttam, azt kérdezném a nálam tapasztaltabbaktól, hogy bele lehet-e mégis varázsolni a fenti eszközöket átalakítóval, szétszereléssel, egyszóval bármivel. (Nem szenvednék ezen ennyit, ha nem egy nagyon jó barátomnak lenne, aki csöppet makacs.)

Köszönöm a segítséget!

(#60676) fogtunder válasza five05 (#60675) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ha olyan makacs, akkor mondd meg neki, hogy oldja meg ő :D

egyébként nincs elég hely ránézésre két 3,5" meghajtónak, max ha paneltápot használtok SFX helyett, akkor annak a helyére lehet csinálni házi felfogatást, amihez bele kell fúrni a ház aljába. megoldható, de én nem hiszem, hogy szenvednék vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60677) five05 válasza fogtunder (#60676) üzenetére


five05
csendes tag

Köszi, én sem találtam rá optimális lehetőséget. Gondoltam megkérdezem hátha.

Akkor tovább kérdezek.
HTPC ház, oldalán vagy rejtve elején usb3 és audio csati.
Elején slim 5,25 vagy az egész eleje ajtós megoldás.
Belül 2*3,5 és 1*2,5.
??Szép?? nem teljesen egy tömb kialakítás, mint a Milo ML-04 esetében. Nappaliba lesz.
Lehetőleg fekvő vagy kocka kialakítás, semmiképpen sem torony.
Videokártya nem lesz, elvileg mitxes az alaplap.

Én ilyet nem tudok, gondoltam futok ma még egy kört, aztán hagyom a francba az egészet.

(#60678) fogtunder válasza five05 (#60677) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hirtelen ezt találtam most, fogalmam sincs, milyen táp van benne, arról se, hogy milyen a minősége és csak USB 2.

amúgy ilyen form factor és méret mellett elég sok limitáció van, ha létezik is ilyen ház, én még nem találkoztam vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60679) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

az olcsó 10 ezer alatti kategóriából melyik a legjobb választás atx házban?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#60680) fogtunder válasza silvergod (#60679) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ennyiért nem nagyon kapsz jobbat, mint a jelenlegi. Apróról érdemes vadászni NZXT S340-et, Phantom 240-et, Phanteks P 400-at, Zalman Z9 Neot. Viszont 15 alatt nem nagyon van tényleg jó ház.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60681) silvergod válasza fogtunder (#60680) üzenetére


silvergod
őstag

Aerocool V3X Advance Black -et néztem ki.
Sima netezős gép lenne G4500-al

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#60682) fogtunder válasza silvergod (#60681) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Annak nagyjából mindegy, eleve olyan kevés hőt termel. Az olcsóbb Aerocoolokról nem nagyon van semmi a neten, én szerintem valami Bitfenix cuccot néznék, de a nevesebb gyártók olcsó házai jók lehetnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60683) silvergod válasza fogtunder (#60682) üzenetére


silvergod
őstag

a zalman z3 néztem még de az meg nem fér el sajnos most nézem... :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#60684) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok

AeroCool Cyclops Advance Black (Window)

Ezzel a házzal kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?

Esetleg ha valamiért nem megfelelő milyet érdemes vennem ami hasonló küllemben?

(#60685) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

A barátomnak gép ház ajánlatban kellene segítség

tervezett gép
Alaplap: ASUS Z170-A 46.000ft
CPU: INTEL Core i5-6600K 73.000ft
Hűtő: ZALMAN CNPS10X Optima proci hűtő 9000Ft
VGA: GIGABYTE GV-N1070G1 GTX 1070 141.000ft
Memória: CORSAIR 16GB Vengeance

LPX DDR4 3000MHz 34.000Ft
Táp: FSP Raider S 550W 19.000ft

Igények:
1hdd 1ssd hely
midi ház mert számítógép asztalba lesz
így halmozottan fontos a jó szellőzés.

Szimpatikus neki a Zalman Z9 és még jobban a Z12 (bár ez nincs az ajánlott listában)

rászánt összeg 20.000ft

köszi

(#60686) fogtunder válasza Songo (#60685) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az ajánlott lista már elég régen nem lett szerkesztve.

a Z9 nem rossz ár/érték arányban, NZXT S340, Phanteks P400 van még ennyiért, ami jó, esetleg Aerocool Aero 800.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60687) Hunork válasza Songo (#60685) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
A konfigot elnézve akár egy mATX lapot is választhatna, és akkor nagyobb lenne a választék..

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60688) Create.


Create.
addikt

sziasztok,
[link] Ezt a házat néztem ki, megéri az árát?

(#60689) ledgeri válasza ledgeri (#60666) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak rákérdeztem, hogy mégis mikortól nem járt vele az olyan kábel, mondták 1 évre rá, hogy elindult.... ,de küldjek egy Címet, és egy Serialt, és küldenek egyet...

Prémium terméket vettem, jól esik!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60690) whited


whited
addikt

Sziasztok
Remélem nem annyira off, de egy 1.gen Raidmax ninja-ba mekkora vga tehető bele ? :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60691) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

Amiben a segítségetek kérném, egy megfelelő ház kiválasztása. Amit most keresek, leginkább ATX, de akár min. MicroATX lapot fogadjon, üveg oldallapja legyen, nem pedig plexi, jó legyen a kábel menedzsment, és letisztult formavilággal rendelkezzen. Nem sok ilyet találtam második nekifutásra sem, nyilván a topic lakók jobbak ebben. :R

Köszönöm előre is a lehetséges opciókat. :)

(#60692) pipo112 válasza Szilard7 (#60691) üzenetére


pipo112
senior tag

Corsair cristal lehet kicsit durva de ez jutott eszembe

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60693) abridabri válasza Szilard7 (#60691) üzenetére


abridabri
veterán

Par ATX uveges haz :
Phanteks
In Win
Cooltek
Anidees

(#60694) Askformore válasza abridabri (#60693) üzenetére


Askformore
senior tag

Hát ezekből a Cooltek a legszebb.. simán elfogadnám :)

(#60695) Speedo válasza Askformore (#60694) üzenetére


Speedo
tag

Sziasztok,

Mindenképpen egy csendes, de jó hűtési képességekkel rendelkező házat keresnék. Egy Be Quiet Pure Power cpu hűtő menne bele és egy Gigabyte gtx 1070 G1.
Két példányt néztem ki: Fractal Design Define R5 és a Be Quiet Silent Base 800, árban kb egyszinten mozognak, de melyik az ajánlott, vagy ilyen paraméterekhez esetleg jobb típust ismertek, ajánlanátok ?

(#60696) BiP válasza pipo112 (#60692) üzenetére


BiP
nagyúr

A 460X nagyon szép, a 400C full üveg párja.

(#60697) Speedo válasza Speedo (#60695) üzenetére


Speedo
tag

Hopsz typo: Be Quiet Pure Rock-ra gondoltam

(#60698) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

a régi gépem átpakolnám egy olcsóbb, keskenyebb, de azért jó minőségű házba, az fd define r4-be meg építenék egy újat.

alsó tápos ház kéne, asrock z77 extreme 4 lap, coolermaster 212 evo hűtő, 1 ssd, 2 hdd, meg férjen el benne egy rx 470-es vga. nem bánnám, ha jó hűtésű, de halkabb ház lenne, hozzáadott első-hátsó hűtőkkel.

mit ajánlotok, lehetőleg az olcsóbb átkategóriában, de azért legyen normális minőségű?

köszi előre is!

(#60699) Olajka02 válasza fogtunder (#60600) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszi a ház ajánlást!
Egy TT v51-et vettem.
Zseniális.
A kártya átlag hőfoka 6C-t esett.
Így kb 77C az átlag hőmérséklete bebetonozott 1201 Mhz-es boost órajellel.
Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#60700) Hunork


Hunork
veterán

Azért erre kíváncsi leszek, mit hoz a valóságban, milyen paraméterek lesznek (hűtés, hőfok, hang) :K :Y [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.