Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon baba ez a Coolermaster ház de az AeroEngine II-s nagyon tetszik. Nem tudom melyiket vegye? :O :W

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3002) FireKeeper válasza AMD Power (#3001) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg ha ilyet tudsz szerezni: gigabyte GZ-X2. nekem bevált [link]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3003) wardred válasza Pero (#2986) üzenetére


wardred
tag

Hivatalos oldalon nem látok neonosat, lehet ez? :F

(#3004) Rém


Rém
tag

Üdv!
Egy mAtx-es pc épitésén gondolkozom. A ház kivalasztásában kérnék segitséget.
A kétfajta ház, miböl kellene választanom:
-Codegen Ms33-ca 400w
-Micase ML971 300w

Mindkettő 10k körüli árfekvésü. Melyik lenne a jobb választás?

[Szerkesztve]

(#3005) Alyens válasza Rém (#3004) üzenetére


Alyens
aktív tag

Egyikse:D! A táp miatt. Vegyél Asus házat azokban jó táp van,vagy 3-4kért drágábban háznélküli táp + értelmes táp (fsp,chieftec)

http://shrimpland.hu

(#3006) FireKeeper válasza Rém (#3004) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Asus TM-582 Mini ATX 350W /FSP tápegység/ 9 975 Ft 11 970 Ft
ez jónak tűnik nekem...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3007) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

nem tudjátok véletlen hogy az aeroengine IIes házakhoz is lehet kapni venti szabályzót? mert a T90esen alapból volt de az nem volt plexis, ezért vettem ezt, ezen viszont a ventik csak tápot kapnak és kész....ha beleteszek 1 előlapi szabályzó panelt az mi alapján fogja tudni hogy alaplapon át mi az ami ventilátor és szabályozza? vagy nem értem a bekötési lényegét....

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#3008) Gyuri27 válasza Rolcsi20 (#3007) üzenetére


Gyuri27
félisten

A venti zsinórját kötöd a panelhez, onnan egy másik megy a lapra. Gondolom ahogy tekerd a gompot a poti (vagy mi :DDD ) szabályozza az ellenálást és e szerint kap a venti 5-12v-ig. Valahogy így. :DDD
Ennek Zalman MFC1 Plus nézd meg a képeit (3-as) [link].
A zalmi mindig segit [link] :o

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3009) ALI_G


ALI_G
veterán

[link]
vettem egy colermaster házat és nem tudom levenni az elejét. Fentebbi linken van az eredeti kérdés pontosan.

(#3010) Termi16 válasza ALI_G (#3009) üzenetére


Termi16
őstag

belül van benne néhány ''pöcök'', amiket el kell görbíteni az útjából, aztán egy erősebb mozdulattal kitolod hátra és már meg is van ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3011) ALI_G válasza Termi16 (#3010) üzenetére


ALI_G
veterán

van ott pöcök, de amire én gondolok, az ahogy látom a porszűrőt tartja. 4 db van egy drive helyhez.
Amit meg el lehet hajlítani, mert ilyen alumínium perforáció mint abővítőkártyáknál az már a felsőnél el van távolítva, a másik 3-at meg nem akarom, mert jó helyen van.

szóval mit is kell akkor elhajlítani és merre kell tolni majd az elejét? befelé? nem ilyen két oldalt szélen kapaszkodósak ezek? Vagy csak én vagyok már elavult? :D

mod.: ja meg még van 4 ilyesmi a sarkokban. és most esett le, hogy azokat el kell hajlítani mert a porvédőt is ki kell venni, meg azt az előlapot is gátolja. na trying.

[Szerkesztve]

(#3012) ALI_G


ALI_G
veterán

lejött az előlap :W

(#3013) Termi16 válasza ALI_G (#3011) üzenetére


Termi16
őstag

A sarkokra gondoltam, igen...:)

Hátrafelé, azaz befelé tudod majd kivenni, mert -ahogy írtad is-, oldalt van rajta a ''kapaszkodó'' :DD (ez jó)

Nem baj, úgy könnyebben kiveszed :C

[Szerkesztve]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3014) ALI_G


ALI_G
veterán

na megvan az a 4 pöcök, amit nem mint a fémet kell hajlítani, de lehet ''tolni''-hajlítani, csak az egyik irányba, de nem igazán akarja az igazságot még mindig.

kijött. Hát ha nem jön le még elbénázok egy óráig. de nagyon massív volt, pedig jó a megoldás. :C
köszi. :DDD bár majdnem szétbarmoltam.

[Szerkesztve]

(#3015) Termi16 válasza ALI_G (#3014) üzenetére


Termi16
őstag

Igazán nics mit :B

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3016) akom


akom
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem egy ADVANCE Galaxy 8602B nevezetű házikót [link]

Van valakinek ilyen ? Valami vélemény esetleg ?

Elég kevés információt találtam erről a házról illetve belső képeket.

Ha tudnátok esetleg valami infoval szolgálni rolla megköszönném :R

(#3017) Alyens


Alyens
aktív tag

Használ valaki Centurion 534 -et silverben fekete drivokkal?
Kiváncsi vagyok hogy megy e hozzá a fekete meghajtók meg rack. Esetleg egyébb vélemény a házról?

http://shrimpland.hu

(#3018) Rolcsi20 válasza Gyuri27 (#3008) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

ok, tehát a panelt bekell iktatni a venti meg a lap közé? ez így logikusnak tűnik

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#3019) Gyuri27 válasza Rolcsi20 (#3018) üzenetére


Gyuri27
félisten

máshogy nem is nagyon lehetne, de valóban így müködik ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3020) Rolcsi20 válasza Gyuri27 (#3019) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

azért a mérnöki vérvonalam csak megmutatkozott ;) :B

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#3021) robogooo


robogooo
csendes tag

Hy!

Tud valaki valamit mondani erről a házról:[link]

(#3022) Rolcsi20 válasza robogooo (#3021) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

én ne, de nekem is aero van és sztem jó, gond nincs vele.

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#3023) robogooo válasza Rolcsi20 (#3022) üzenetére


robogooo
csendes tag

és minden belefér aminek bele kell férnie?

(#3024) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! Lenne egy kérdésem:[link]Szerintetek melyik a jobb a kettő közül? Köszi!

(#3025) muveszur


muveszur
addikt

Ja és még annyit, h a raidmax-ba van e porszürő, és mennyire porosodnak ezek a házak???

(#3026) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok!
Soprano DX-ről mi a véleményetek?

http://shrimpland.hu

(#3027) Gyuri27 válasza muveszur (#3025) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3028) muveszur válasza Gyuri27 (#3027) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi, de ezt már láttam! Van valami rossz tulajdonsága?

(#3029) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok mondani olyan nagytoronyházat, amiben mondjuk 7 nagy hely van, belemegy az olyan táp aminek az alján van egy 12cm-es venti (a mostani házban fordítva van a táp és nincsen rögzítve mert ha rendesen van benne akkor egy lemezen fekszik és nem kap levegőt), belefér az alsó részbe legalább 2 vinyó, és mondjuk 3 ventinek van hely amiből az egyik 12-es? + mondjuk 2db 9cm-es lenne az ideális. Fehér színben kéne, minél nagyobb hogy rend legyen benne, elférjenek az alaplap mellett az ide kábelek amik az ata/133 kártyából mennek föl... Ja és ami fontos: nem nagyon szeretnék 10k-nál többet költeni rá. Létezik ilyen? Használt is jó ha nem kell érte Kolozsvárra menni... :))

(#3030) Gyuri27 válasza muveszur (#3028) üzenetére


Gyuri27
félisten

nem olvastam rosszat róla :DDD

R.P. : az ilyen házak a full towerek, de azt használtan sem kapsz 10k alatt. Minek a 7 nagy hely? ezeken van 6 [link], [link], ezen van 7 [link], 11 [link]. Nézz szét a bazárban. :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#3031) R.P. válasza Gyuri27 (#3030) üzenetére


R.P.
aktív tag

Öhh, de én az enyémet (lehet hogy a hiányosságai miatt) 5k-ért vettem. Egy teljesen sima ház, csak nagyobb :D . Nem kell rá ajtó meg ilyen baromságok :) ... Megnézem itt a fórumon, szeritnem 30k-t költeni házra *******, mert 30k-ért jobb alaplapot vesz az ember.

Azért kösz!

(#3032) Gyuri27 válasza R.P. (#3031) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt írtad házat akarsz :F
Ne haragudj de egy hiányos noname ház az más kategória.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3033) R.P. válasza Gyuri27 (#3032) üzenetére


R.P.
aktív tag

Hiányos, mert nem tudtam hogy nem jó bele az a táp amit használni akarok, főleg hogy akkor amikor meglett a ház, nem is volt még meg a gép. Gondoltam tudtok valami tuti tippet, de akkor látom hogy ez a topic felejtős. Most vettem 150k-ért gépet, abból hogyha még 30k lenne a ház akkor kiröhögném magam. Inkább vennék mégegy vga-t crossfire-be. Annyira nem izgat hogy noname a ház hogy elmondani nem tudom. Benne vannak a cuccok, és van benne ventihely, na meg jól néz ki akkor nekem halálmindegy hogy coolermaster vagy tiug-xiu...

Kösz a segítséget, üdv!

[Szerkesztve]

(#3034) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hy all!

Nos abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy valami utódot találjak a Gigabyte 3D Aurorámnak. Igazából egy Thermaltake Mozart TX-et szemeltem ki,csak most át kellett csoportosítanom anyagi forrásaimat. Gondoltam addig szétnézek a piacon,mi lelhető még fel,de hamar elvesztem a kínálatban :D

Tehát szempontok:

-Vízhűtés elférjen benne,de nem akárhogy,ugyanis a két tripla radimat (kb 40cm hosszúak/darab) el tudjam benne valahogy értelmesen helyezni.Antec P180-ra gondoltam,és akkor az alsó részben fektetve lehetne a helyük,de akkor hova kerül a táp? Szóval valami más megoldás kéne.
- úgy általában jó nagy legyen,szeretem a táges helyet,mert akad a gépben még ez-az(neon,meg a csövek is elférjenek szépen,ilyesmik). Bár az előző pont feltételez egy fajta méretet azért :D
- ha van kereke az se baj,de max azt szerelek rá,úgyis meg kell neki barátkozni a flexel ;]

Hát nemtom,igy hirtelen ennyi,bár elég fáradt vagyok már,valószínűleg nem sikerült túl értelmesre,de remélem kihámozzátok mire van kb szükség itt.

Segítségeteket előre is köszönöm :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3035) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Talán ez: [link]
Már csak annyi a kérdés,hogy hol lehet ilyet itthon kapni :F Valaki 5let?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3036) Vincsó válasza Nyugdíjas (#3035) üzenetére


Vincsó
aktív tag

[link]
Itt lehet kapni :R Ja és számolj vagy 60 ezres árra :W
[link]
nekem ez volt 40-be :W

[Szerkesztve]

(#3037) Nyugdíjas válasza Vincsó (#3036) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No ez jó hír,tudtam én hogy valahol láttam. Akkor TTS-nél...

Köszi :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3038) Michell


Michell
tag

Múlt héten szörfözgetés közben láttam a Nexus Caterpilar házát.
Elfogadnám (midi - alul tápos). Persze túl szép áron.

(#3039) elisha


elisha
tag

GIGABYTE Triton 180 Fekete, vélemények? :B

Túlterhelt a szerver...

(#3040) elisha válasza AMD Power (#3001) üzenetére


elisha
tag

COOLERMASTER - RC-331-KKN1-GP Elite, ASUS TA-863 (régi álmod)?
Cooler Master Elite 330, elég lukacos, érdekes lehet takarítani :F
(Bocs fiúk :B )

[Szerkesztve]

Túlterhelt a szerver...

(#3041) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Hali!!

Olyan kérdésem lenne, milyen házat ajánlotok táp nélkül 15k körül tállap max 30k???
Én Aerocool AeroEngine Jr-Sv 12864 táp nélkül ! ezt néztem ki + 400W táp 13körül..
Sajnos ennél jobbat még nem találtam...Föleg ami teccik is :))
Van valami jo oldal ahol lehet nézegetni v. valami?
TH :R :)) X

(#3042) ertz


ertz
aktív tag

Sziasztok!

Mi az általános vélemény itt a Gaba Colorsit házakról?
Milyen a hozzá adott 400-as táp?
Elég olcsók ezek a szerkezetek, de lehetséges hgoy ennek ellenére megfelelő minőségűek?

(#3043) BPFeri válasza ertz (#3042) üzenetére


BPFeri
senior tag

Valszeg a GABA a saját tápjait építi a házba .. az viszont felejtős.. próbálj táp nélküli házat venni vagy ha nem , kicserélni egy megfelelő minőségi tápra !!
a teljes konfigod jövője függ a tápon !!

....

(#3044) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Valakinek van ilyen háza?: Raidmax XFORCE
Vélemények róla érdemes ezért a házért 20000-et kiadni?
Vagy 20000 körül mondjatok vmi jobbat!

[Szerkesztve]

(#3045) Gyuri27 válasza Rocko66 (#3044) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] mint alternatíva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3046) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem egy olyan olcsó ház kéne amin van elől egy 12cm ventinek hely. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3047) TazLeacher válasza AMD Power (#3046) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tudom nem a legolcsóbb, de Gigabyte Posseidon
Fém+csavarmentes+jár hozzá 2db 12cm-s ledes venti+van elöl vetítő+gyárilag plexis és rácsos előlapot is adnak hozzá. 17K körül van.
Havernak kerestünk olcsó(bb), de csavarmentes és jó házat. Ez jött ki.
Esetleg ilyen árban még a Thermaltake Soprano.
Szerintem mind2 jobb, mint az AeroCool.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3048) AMD Power válasza TazLeacher (#3047) üzenetére


AMD Power
titán

17K-ért már akkor meg veszem a AeroEngine II-t. De azért köszi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3049) Szólista válasza AMD Power (#3046) üzenetére


Szólista
senior tag

[link] nekem elöl-hátul 12cm-s venti van

Nem vagyok normális. Na és?!

(#3050) AMD Power válasza Szólista (#3049) üzenetére


AMD Power
titán

Ez már egyből jobb. Főleg már csak az ára miatt is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.