Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) thomeef válasza pipo112 (#60250) üzenetére


thomeef
őstag

Az úgy nem a legjobb, fújó venti mindig több legyen mint szívó, de legalább ugyanannyi, kben nem lesz légáramlás

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60252) laskr99 válasza thomeef (#60251) üzenetére


laskr99
addikt

Én alulra szeretnék egyet+felülre és ennyi. Így 3 be+3ki

(#60253) Pete55555 válasza thomeef (#60251) üzenetére


Pete55555
addikt

kben nem lesz légáramlás

Azért ezt én minimum átfogalmaznám :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#60254) thomeef válasza Pete55555 (#60253) üzenetére


thomeef
őstag

Több szívó venti esetén vákuum keletkezik, amiben nincs légszállítás, számomra ez kérdőjeles hűtési eredményhez vezet :)) .

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60255) fogtunder válasza thomeef (#60254) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valamennyi azért lesz, mert a ház maga nem hermetikusan zárt, csak normális légszállítás nem fog megvalósulni. de nem akarok szőrszálhasogatni, a lényeg, hogy a negatív légnyomás a házban rossz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60257) fogtunder válasza #69059072 (#60256) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a hangszigetelt házak általában két ok miatt halkabbak a normál házaknál (gondolom erre érted a nyitott jelzőt), a légbevezető nyílások nem direkt kialakítása és az alkalmazott hangszigetelő anyagok miatt. a hangfalak szerintem nem jó analógia, mert azokat nem nagyon készítik fémlemezekből, inkább az autóipart hoznám példának, ahol mondjuk az ajtólemezek rezonanciáját csökkentik különböző anyagokkal, tehát a hab/szivacs/egyéb anyag, amit a házakra aggatnak a gyártók egyrészt a fémszerkezet rezonanciáját csökkenti, másrészt el is nyeli valamennyire a hangot. de ami hangot szigetel, az hőt is, ez kombinálva a csökkentett bejövő levegővel pár fok növekedést biztos eredményez, de általában nem olyan sokat, ami jelentős többlet hangerőt okozna, szóval valszeg csendesebb lesz maga a ház, kérdés, hogy ez mennyire lényeges. a félpasszív VGA-k korában ez szerintem nem olyan nagy tétel, ha az ember nem különösebben érzékeny az ilyesmire, csendes ház és CPU ventikkel alapjáraton közel néma gépet is lehet csinálni egy stabil, nem rezonáló gépházzal. viszont sem a CPU, sem a GPU nem egy kazán a konfigodban, szóval valszeg az R5-tel se lenne baj.

az R5 jobban szellőző verziója Define S, ugyanaz a felépítés, kevesebb szigeteléssel és jobb légárammal.
az Enthoo Pro helyett érdemes megnézni az Enthoo Pro M-et, ha az első ventit amúgy is cserélnéd, az közel ugyanaz a ház, viszont gyárilag nincs elől venti, a csatlakozók mondjuk az előlapon egy élen vannak, nem úgy, yhogy szeretnéd
jó választás lehet a Corsair Obsidian 450D is
a Fractal Arc Midi R2 egy elég jól szellőző kompakt ház, az is megfontolandó
hangszigeteltből van még Be Quit Silent Base 800, ez vízhűtéshez annyira nem jó, vagy Corsair 600Q

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60259) fogtunder válasza #69059072 (#60258) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem vagyok háztesztelő, én is az internetről szerzem az infókat, szóval érdemben nem tudok nyiltkozni az R5 ajtajáról. azt mondjuk nem értem, hogy az asztal alatt miért zavar az ablak, de te tudod.

a Phanteks házak nagyon jó minőségűek, nekem a kistesó van, a P400 és a 21K árához képest nagyon jól össze van rakva, de ha tényleg erre a kettőre szűkült a választás, akkor vedd azt szerintem, amelyik jobban tetszik. azt, hogy kell-e a hangszigetelés, neked kell eldönteni. illetve a Fractal R4-re is érdemes ránézni, ha nem akarsz vizezni és kell az ODD hely, akkor túl sok extrát nem ad az R5 ahhoz képest, viszont olcsóbb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60260) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

A ház már adott, Tt Versa H15.
Venni szeretnék takarólemezt a fenti ventihelyekre, már ha lehet ilyet kapni, hogy legalább ott ne szálljon be a por. Hol tudnék ilyet beszerezni?
Remélem nem gond, hogy itt kérdeztem rá.
:R

(#60261) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60259) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Irigyellek hogy te 21-ért be tudtad szerezni, én mindenhol 24-ért láttam csak a P400-at (P400S-t meg 27-28-ért), illetve megint minden boltból eltűnt mire megkaptam a fizetést, szóval Merlinből "kellett" rendelnem, s a "kötelező" házhozszállítás miatt így végül 26 lesz a vége.

There is no war. Only the harvest.

(#60262) xPraetoriaNx válasza moddingR (#60260) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Kialakítás végett szerintem direktben takarólemezt nem fogsz kapni oda, sz'al szerintem jobban jársz ha már ventilátort veszel oda... Vagy lefóliázod :D

Bár ez csak laikus paraszti logika, sz'al azért nézzél még utána / várd meg mások válaszait is. :)

There is no war. Only the harvest.

(#60263) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60261) üzenetére


fogtunder
nagyúr

több Phanteks cucc is hiánycikk perpill, én egyre komolyabban hiszem, hogy benyalták a Hanjin csődjét, mert egyébként miért ne hoznának valamit, ami rohadt jól fogyott?

amúgy aprón van 18-ért most is fehér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60264) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60263) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Igen láttam, fel is csillant a szemem hogy 18-ért P400, aztán megláttam hogy fehér. :D :(

There is no war. Only the harvest.

(#60265) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Nem tud valaki Phanteks Eclipse P400 (fekete) házat? Múlt héten még volt mindenhol. Most, hogy akarok venni, sehol nincs.

Bocs, write only-ban voltam...

[ Szerkesztve ]

(#60266) xPraetoriaNx válasza dannyl (#60265) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

:C

There is no war. Only the harvest.

(#60267) mobal


mobal
MODERÁTOR

NZXT S340 házba belefér egy Macho? Sok ellentmondásos infót olvasok erről.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60268) xPraetoriaNx válasza mobal (#60267) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Azok után hogy az én jelenlegi házam gyártó oldalán hibás adat van kint, (azt írják 200mm széles, közben meg csak 180) s emiatt én napokig vakartam a fejem, hogy hogy jönnek ki számtanilag a dolgok ("5 milivel szélesebb házba hogy fér 20 milivel nagyobb hűtő?!?!?" és társai), én már nem csodálkozom az ilyen ellentmondásokon... S valszeg kb csak akkor fogsz tudni 100%-ig biztos választ kapni, ha van itt valaki aki rakott / próbált rakni Macho-t S340-be... :(

There is no war. Only the harvest.

(#60269) mobal válasza xPraetoriaNx (#60268) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet nem macsó lesz hanem egy árnyék szikla 2 :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60270) fogtunder válasza mobal (#60267) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem találtam egyetlen buildet sem sehol, ahova be lenne építve, nem erőltetném a dolgot. nekem amúgy ugyanez volt a bajom a P400-zal, szintén 160mm-es korlát, vettem bele végül kompakt vizet :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60271) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60270) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Én mondjuk a szivárgásos sztorik miatt félek a víztől... Még ha nem lenne drágább akkor se biztos hogy mernék vizet venni. :(

There is no war. Only the harvest.

(#60272) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60271) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a szivárgásos téma erősen túl van fújva, vannak szériák, amiket kerülni kell, de az Asetek gyártmányokra egyáltalán nem jellemző, a Corsair és az NZXT nem vállalna rájuk 5 év garit, ha tömegesen kezdenének szivárogni. az áruk egy másik kérdés, ha elfér a házban és RAM-okba se zavar bele, akkor egy komolyabb léghűtés mindig jobb választás ár/érték arányban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60273) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Javaslatot kérnék a következő témához. Nagy valószínűséggel csak beruházok egy Be Quiet Silent Base 600-as házra. Ebben ugye gyárilag 2 db venti van, egy 140-es elöl, és egy 120-as hátul. Nekem viszont van még kettő darab Nanoxia ventim, egy 140-es pwm-es Deep Silence, és egy szintés pwm-es 120-as FX Evo.
Kérdésem, hogy ezt a két ventit hová lenne érdemes beszerelni pluszba? A 140-es mehetne esetleg előre a másik mellé, és a 120-as meg felülre, vagy a 140-es inkább felülre, a 120-as meg alulra?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60274) fogtunder válasza pendre54 (#60273) üzenetére


fogtunder
nagyúr

arra figyelj, hogy több levegő menjen be a házba, mint amit a kifújó ventik kifelé nyomnak. szóval alapvetően előre két 140-es, hátra-fel pedig a két 120-as, de ez persze a légszállításuktól is függ kicsit, amit most lusta vagyok kiguglizni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60275) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok,

Kinéztem egy VGA-t ami 312 mm hosszú. A ház amiben lenne 320 mm a max. VGA hossz. Aggódnom kéne?

(#60276) abridabri válasza Ryder62 (#60275) üzenetére


abridabri
veterán

fogj egy vonalzot , merd le a mostani kartyadat , es adj hozza kepzeletben annyi centit ami hianyzik a 312hoz ,vagy vagj kartonbol akkorat , es meglatod elfersz e rendesen ;)

(#60277) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

NZXT Phantom full tower vidám tulajdonosaitól kérdezem, hogy az előlapi 140mm-s hűtő mennyire hangos, mennyire jó? Megéri 1500ft ráfizetéssel inkább egy fractalDesign Venturi HF-14-t venni?

(#60278) abridabri válasza ElBartimaeus (#60277) üzenetére


abridabri
veterán

Nem jar hozza 14es venti gyarilag ,csak 3db 12 +1db 20as.
Nekem nem volt semmi gondom a gyari NZXT ventikkel, a hazba epitett ventiszabalyzoval gyonyoruen lehet oket vezerelni, siman be lehet ugy allitani ,hogy csendben legyenek ,de meg azert aranylag jo legmozgast biztositsonak. Jatek kozben meg fel lehet tolni maxra oket egy kezmozdulattal ,ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#60279) ElBartimaeus válasza abridabri (#60278) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Kicsit félreérthetően fogalmaztam, tudok venni bele NZXT ventit előre, vagy a másikat, ami jobb minőségű, csak nem vagyok benne biztos, hogy indokolt. A gyárilag nem beszerelt hűtőket hova kötöd? Gondolom, ha a házon tudod szabályozni, akkor nem alaplapról kapja a feszültséget az a néhány. Így van ez a többivel is?

NZXT Phantomnál maradva, a megadott CPU cooler clearance a beszerelt oldalventikkel együtt értendő, vagy anélkül? Utóbbi esetben nem tartom valószínűnek, hogy egy 165mm-s hűtő beférjen oda, ahova 170mm-t engednek,

[ Szerkesztve ]

(#60280) abridabri válasza ElBartimaeus (#60279) üzenetére


abridabri
veterán

gyarilag 5 csatornas a beepitett venti vezerlo, az oldalso ketto ventihez alapbol jar egy Y kabel,igy azok csak 1 csatornat foglalnak . Egy molex csatit kell radugni a vezerlore ,onnan kapja az aramot ,nem alaplaprol.
Tehat a gyari 4 ventin kivul meg ra tudsz kotni tovabbi 2 db 3 pines ventit is. (Y kabellel meg tobbet )
Elolre en nem tennek ventit , nalam nem hozott sokat (1-2fok ) , elegge zart a HDD keret miatt az eleje.
(Ha mindenkeppe akarsz elolre is venni , akkor nagy statikus nyomasu ventire lesz szkseged ami atfujja azt a hdd keretet ,pl : Wing Boost2 / Akasa Apache / Thermalright 147A ,vagy 3pinesben Noiseblocker eLoop B14 )
Oldalt 2 12cm befujo venti boven eleg , csak arra ugyelj ,hogy zard le valamivel a haz tuloldalan levo szellozoracsot ,kulonben a ketto oldalso levegoje ott eltavozik. (en egy habszivacsot ragasztottam oda belulrol )
[kép]
A masodik, kissebb HDD keretet meg ki kell venni a fenebe, ha nem hasznalod.

Ha akarsz berakni 20centis ventit is az oldallapra (felesleges) akkor a beepitheto cpu huto magassaga 25mm el csokken ertelemszeruen.

[ Szerkesztve ]

(#60281) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Ház vásárlás előtt állok, és 2 jelöltre szűkítettem a listát:
- AEROCOOL Aero 1000
- COOLERMASTER MasterBox 5

Mit gondoltok a CoolerMaster házról, milyen a minősége?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#60282) maross


maross
veterán

Sziasztok. Egy gepet kell osszeraknom ismerosnek, házat keresnek hozza. Minel olcsobb, annal jobb, szigoruan 10000 alatti kategoria. Ferjen bele a cucc, az se lenne gond ha a jovore nezve 30cm videokartya szukosen elferne benne, illetve 1db venti legyen benne hogy kicsit szellozzon is. Koszi!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60283) fogtunder válasza haypro (#60281) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én erről a Masterboxról most hallok először, viszont a teljesen zárt tető nem egy jó ómen, inkább az Aerocool.

(#60282) maross: 100K-s VGA-t 10K alatti házba :C az, hogy belefér a házba a kártya, nem azt jelenti, hogy normális hűtése is lesz. Bitfenix Shinobit lehet kapni 10-ért aprón, az alá csak akkor menj, ha nem kedveled a srácot. de van 14-ért Zalman Z9 Neo, vagy NZXT Pahntom 240, mindkettő sokkal jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60284) Hunork válasza maross (#60282) üzenetére


Hunork
veterán

fogtunder teljesen jól írta. Ilyen géphez nem illik low quality házat venni... Annyival egészíteném ki, hogy még a sima Zalman Z3 Plus is jó lenne. (már csak a VGA méret okán is)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60285) maross válasza fogtunder (#60283) üzenetére


maross
veterán

100k? 62k :(. apro sajnos nem jatszik, en is masnak galyazok, magamnak nem ilyet raknek ossze, de az idoigenyesebb is lenne. Es most kiderult hogy a gepbe szant tap is megmakkant a polcon, ugyhogy vagy haz + kulon tap, vagy valami egybeganydevidekrejolesz cucc lenne a legjobb...ertem hogy jo lenne, de nincs keret. Ha nagyobb haz van, akkor kisebb valami van. es 10ezer lefaragasbol vagy i3 lesz, ami kilovi a jovobeli vga cserét, vagy 8gb ram, vagy gyengebb vga (egy jobb haz miatt!!?! :Y ) szoval igy allunk..tobb penz nincs, 220 a keret, es mar most 228-nal jar, ami sajat zsebbol megy.

szerk: vga halistennek csak 24 centis, es nem 30+ mint az 1080-am :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60286) fi:zi'k válasza maross (#60285) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

16 GB RAM minek? Pláne most, amikor jelentősen emelkedtek az árak.
7e-es hűtő minek, ha a házra is alig szán többet?
Ezeken simán lehet annyit fogni, hogy egy normálisabb ház beleférjen és még talán a végösszeg is alacsonyabb lesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60287) maross válasza fi:zi'k (#60286) üzenetére


maross
veterán

16gb ramhoz ragaszkodtak, hogy kitartson, eleve most is a 4gb rambol indult a bomba (lap nem tamogat tobbet, fifa17-hez kellett vón). Persze minden mas is szutyok volt, de ez ilyen kardinalis eszmei pontja az egesznek. Ertem hogy nincs olcson jo, ez van, koszonom a segitseget.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60288) fi:zi'k válasza maross (#60287) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most vesz 8 GB-ot, aztán vmivel később olcsóbban vesz megint 8-at. Szvsz bőven élhető kompromisszum.
A hűtőből is elég egy kisebb darab, vagy ha van, akkor a gyári.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60289) xPraetoriaNx válasza maross (#60282) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Azt a hűtőt tényleg el lehetne hagyni, és másba belefektetni a pénzt. Tuning nélküli CPU-khoz bőven elég a gyári. :|

There is no war. Only the harvest.

(#60290) fogtunder válasza maross (#60285) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, csak azt néztem, hogy 1060-as. de mondom, hiába fog jobb kártyát venni, ha valami hulladék házba rakja, nem lesz hűtés és elkezd throttlingolni.

azt nem igazán értem, hogy ha nincs keret, akkor miért nem jó apróról, felmész HA-ra, házak, van vagy 3 ember, aki csak házakkal bizniszel, asszem a második hirdetésből mondtam az előző árakat, ott a Shinobi 10-ért, ingyen szállít a srác. olyan házat, amiben van táp, én nem fogok ajánlani, mert 10K alatt elfogadható tápegység is alig van. 10K alatti házat sem fogok mondani, mert nem tudok jó szívvel, és itt most nem arról van szó, hogy egy jobb házért kell kompromisszumokat kötni, hanem hogy egy ilyen alsó közepes gémer géphez kell egy elfogadható ház.

amúgy ha szűkös a pénz, akkor a CPU hűtő kukázható nyugodtan, illetve az egyik RAM is, ezeket a legkönnyebb később pótolni, inkább legyen egy olyan táp, ami nem süti meg az egészet fél év alatt és egy értelmes ház. az i3-i5 upgrade-et is könnyebb megcsinálni később aprón eladva az előző procit, mint venni most egy új házat 10K alatt, amit utána senki nem fog megvenni, mikor beleraksz mondjuk egy 1070-et és lesz 80 fokos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60291) fi:zi'k válasza fogtunder (#60290) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

10e alatt a Hipro tápokat szokták javasolni budget megoldásnak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60292) fogtunder válasza fi:zi'k (#60291) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy alig.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60293) abridabri válasza maross (#60287) üzenetére


abridabri
veterán

Ha mindenkeppen 10 alatti hazat akar ,akkor ez az Enermax jo lehet, eleg jol szellozik. Igaz gyarilag csak 1db venti van , ehez meg kell vennetek legalabb egyet ,de inkabb 2.
gyarto honlapja

De 15k korul mar lenyegesen job hazakat lehet venni, en nem azon az 5000ft on sporolnek, nem 1evre vesz az ember hazat.Inkabb meghagynam a gyari intel hutot a K nelkuli procin , es hazra forditanam a megmaradt penzt,a VGA ugyanis elobb fol meg mint egy cpu.

[ Szerkesztve ]

(#60294) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok! Egy i5-6500 (gyári hűtéssel) és egy XFX RX 470 4GB pároshoz tudtok valami jó házat ajánlani? A keret az olyan 20ezer rá. SSD, HDD, optikai meghajtó menne bele. Jó szellőző, hűtésű házra lenne szükségem a tetőtéri szobába. Nem feltétlen kell ablakos. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60295) fogtunder válasza ibizadance (#60294) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hardverapró-ról mehet?

(#60296) ibizadance: a kettő nem zárja ki egymást, szóval továbbra is áll a kérdés.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60296) ibizadance válasza fogtunder (#60295) üzenetére


ibizadance
csendes tag

Bocsánat nem írtam, de újat akarok.

(#60297) ibizadance válasza fogtunder (#60295) üzenetére


ibizadance
csendes tag

Ipon-ról tervezem rendelni a gépet, jó lenne onnan a ház is.

(#60298) fi:zi'k válasza ibizadance (#60297) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha olcsóbb, nem mindegy honnan van? :))
Egy házban túl sok minden nem mehet tönkre, ha átvételkor rendben volt alapvetően. A ventik meg nem örökéletűek, ezt el kell fogadni és néha cserélni, ha bedöglik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60299) maross válasza xPraetoriaNx (#60289) üzenetére


maross
veterán

Ezekhez mar nem adnak gyari ventit, csak egy akkora dobozt amibe belefer, es egy marék levegot a procin kivul. De az otlet jo, koszi, probalok faragni rajta. 8gb+8gb-t is felvetem, az se rossz.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#60300) ibizadance válasza fi:zi'k (#60298) üzenetére


ibizadance
csendes tag

Gépösszeszereléssel veszem az új konfigot, s elég érdekes lenne ház nélkül... :D

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.