Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) RobbyJr válasza Rick3D (#68000) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja hogy ez, így már érthető. Akkor te elől a 2db gyárit benne hagytad, de ahogy elnézem a videót előre érdemesebb nagyobb teljesítményű ventit rakni, felülre meg gyengébb légszállítású is elég lenne?
Ha jól értelmezem. :)) A többit akkor privátba kérdezem, ha már neked az a házad van, amit én is venni szeretnék. :DDD
Köszi az infókat!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68002) Beretvás válasza RobbyJr (#67998) üzenetére


Beretvás
addikt

"z első 2db 20cm-es CM ventit lecserélem egy BitFenix Spectre PRO ventire a jobb légáramlás miatt (CFM) 148,72) majd 3x nagyobb légszállítása"

1+1 az 4 alapon jött ez ki? Annak a cm ventinek 90cfm van megadva.. A te 143 ad még a duplája se nincs... :C

(#68003) RobbyJr válasza Beretvás (#68002) üzenetére


RobbyJr
őstag

Bocsánat, de én ezt a ventilátort néztem Itt 55CFM van megadva.
A CM hivatalos oldalán valóban 90CFM van megadva, szóval attól 50-el több a Bitfenix.
Én kérek még egyszer elnézést.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68004) Beretvás válasza RobbyJr (#68003) üzenetére


Beretvás
addikt

Mindég a gyárit nézd mert megtévesztenek.:D Elég amúgy a két gyári is, kár költeni extra rá..:D

(#68005) RobbyJr válasza Beretvás (#68004) üzenetére


RobbyJr
őstag

90CFM az nem olyan sok egy 20cm-es ventilátortól ha jobban belegondolsz, én a 2db Bitfenix-et tenném előre hogy sok levegőt szállítson be, és akkor felülre meg menne a két db gyári CM, nálam 4db 20cm-es venti dolgozna így a házba.
A régi CM megaflow ventik mai napig megvannak, azoknak 110CFM az értékük, csak azok pirosak, és most full fehér-fekete színvilágos házat szeretnék építeni.
Ha nem vennék semmi ventit, akkor a ház felső részébe nem szívná ki semmi a levegőt, ugyanis nekem nem vízhűtéses rendszerem van. Ha a héten összeáll ez a gépépítés, mindenképp teszek egy képet ide, maga a látvány biztos szép lesz.
Elég most már a fekete-piros színkombinációból, jöhet a fehérség. :))

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68006) fogtunder válasza RobbyJr (#68005) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ventiknél ha gyári specifikációk alapján keresel, elég rossz korszak kezdődik hamarosan az életedben. jó az a két gyári, hidd el, de amúgy a 20-as ventik valóban nem olyan hatékonyak, mint amennyivel nagyobbak egy 14-esnél, ez tény.
a ház tetejébe meg nagyon ritkán kell venti, erről már kismilliószor volt itt szó, csak akkor ajánlott, ha az előről hátra klasszikus recept nem lesz elég, egyébként simán el tudják szívni a procihűtő elől a levegőt és csak rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68007) RobbyJr válasza fogtunder (#68006) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hm, most ezzel akkor megfogtál.
Tényleg nem kellene felülre semmi, és elég lenne ha elől dolgozik a 2db gyári 20cm-es, hátul ugye a 14cm-es, és akkor felülre meg semmi?
Mondjuk ha ez a grafikon valós, akkor a CPU-nak az a -3°C semmit nem jelent, ha felül lenne + 2db venti. Nálam vagyis semmit.

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyári CM ugye tud 90CFM-es teljesítményt, míg a Bitfenix tud 148-at, hogy ha a gyárikat lecserélném ezekre, mit nyernék vele hőfokban. Hány fokról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68008) fogtunder válasza RobbyJr (#68007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pontosan. összerakod így, ha nem elég, később bármikor vehetsz bele fentre is ventit, ha úgy érzed, kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68009) RobbyJr válasza fogtunder (#68008) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nekem elsősorban a GPU hőfok csökkentés a cél, ha felülre tennék ventiket az ugyebár a CPU-nak kedvezne, de az meg nálam hűvösen van tartva, szóval tényleg elég lesz ez a 3db venti.
Nem semmi, én eddig akkor tévhitben éltem. De jó ezt tudni, köszönöm! :K ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68010) Gabesson


Gabesson
csendes újonc

Sziasztok! Most egy régi tök alap irodai házam van, nos ezzel az a baj ha rárakom a gépház oldalát (ami a tetejével együtt jön le) akkor a cpu simán feloson 98 fokig mondanom sem kell ez kellemetlen, levett oldallal 70-nél többet nem mértem. (i5-2500) Szóval elsősorban azt várnám a házamtól, hogy jó hűtést biztosítson, az esztétikumokat mint plexis oldal ledek etc, nem érzem szükségesnek így keresnék 15-20e forint között egy jó gépházat. Köszönöm a segítséget!

(#68011) fogtunder válasza Gabesson (#68010) üzenetére


fogtunder
nagyúr

CM Masterbox 5-ből a rácsos elejű, de valszeg kell még bele majd egy-két venti is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68012) Gabesson válasza fogtunder (#68011) üzenetére


Gabesson
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!
Most a többiekhez is fordulnék ezzel a kérdéssel, a gyártói oldalon 2 előre berakott ventiről van szó mindkét verziónál, de a webshop oldalán csak egyet írnak a nem ablakos verzióhoz de az ablakoshoz már 2t. Nem nagyon zavar az ablak mivel nincs rajta felár, csak a másik nagyobb :) .

(#68013) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az üveg oldal lapot mivel érdemes takarítani? :C

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#68014) abridabri válasza Compika (#68013) üzenetére


abridabri
veterán

En zsepivel szoktam (nem papir ) ,tokeletes.

(#68015) Compika válasza abridabri (#68014) üzenetére


Compika
aktív tag

És valami tisztítószert szabad használni?

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#68016) abridabri válasza Compika (#68015) üzenetére


abridabri
veterán

passz,nem szoktam semmi extrat hasznalni.

(#68017) RobbyJr válasza Compika (#68013) üzenetére


RobbyJr
őstag

Befújhatod clean ablaktisztítóval, és mikroszálas törlőkendővel letörölheted, a lényeg hogy ne papírtörlővel csináld, vagy zsepivel, mert azzal szépen összekarcolod.
Nem tudom hogy szemüveges vagy e, de ugyanazt a mikroszálas kendőt használom szemüveghez mint a gépház üveglapjához.
Ebay-en anno vettem 100db-os fehér mikroszálas törlőkendőt kemény 300Ft-ért. Nyilván több használatra is fel lehet használni 1-et, szóval simán megéri, és tudom nyugodt szível ajánlani.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68018) Compika válasza RobbyJr (#68017) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszi :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#68019) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

mATX méretben HTPC+Gaming. A "csendesség" (is) fő szempont lenne a HTPC felhasználás miatt. Ehhez melyik házak a leg ajánlottabbak? Valamelyik BeQuiet? A Fractal Design-ok közül esetleg? Illetve a BitFenix Prodigy mennyire felelne meg ennek? Ja és ne csak a fullextrás :D , legdrágább házakat ajánljátok, ha lehet.

Köszi! :)

(#68020) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sziasztok, egy új konfigot raktam össze, de a kiválasztott házban nem vagyok még biztos, esetleg ebben az árban van e ajánlottabb típus ill. márka?! Csak a jó szellőzés a lényeg ,esetleg hangszigetelés. Semmi csicsa vagy ledek... a kiszemelt gép

[ Szerkesztve ]

(#68021) RobbyJr válasza RoMix85 (#68020) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha jó szellőzést akarsz, akkor Cooler Master H500P, de ha nagyon jót akarsz akkor H500P Mesh.
Én most vettem ilyet szintén PCX-nél, és az eredmény magáért beszél, plusz kapsz hozzá 1db 14cm-es ventit, és 2db 20cm-es ventit. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68022) Rick3D válasza RoMix85 (#68020) üzenetére


Rick3D
senior tag

Bocs hogy közbe szólok de azt a proci hűtőt és tápot ugye nem gondoltad komolyan ? :DDD Feltételezem játékra lesz.

(#68023) RoMix85 válasza RobbyJr (#68021) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Még jó hogy írtam hogy semmi csicsa meg ledek, ja meg hogy abból az árból kijöjjön... azért köszönöm.

Rick3D ment pü

(#68024) RobbyJr válasza RoMix85 (#68023) üzenetére


RobbyJr
őstag

Attól hogy a ledek tudnak RGB-t ki lehet kapcsolni, hogy véletlenül se világítson neked.
Maga a háznak nagyon jó a szellőzése, sajnos ezekért a házakért ennyit kérnek el, de házat se évente vesz az ember.
Elnézést akkor hogy megzavartam a nyugalmadat, további kellemes hétvégét!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68025) Balesz1899 válasza Rick3D (#68022) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Mi a baj a táppal?
Amúgy a 270-es lap felesleges, mert nem k-s proci megy bele.

(#68026) fogtunder válasza RoMix85 (#68020) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én a házat cserélném Meshify C-re, számolnék rá 3db 120-as ventit, és a procira valami komolyabb cuccot. Vagy Phanteks Enthoo Pro M, venti abba is kell, 2x140 előre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68027) fogtunder válasza SunMount3r (#68019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem ártana tudni, mit szeretnél beleszerelni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68028) RoMix85 válasza fogtunder (#68026) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Tetszetős darab ez a Meshify C, Melyik gyártó ventilátora ajánlott manapság amiből 3-at rakjak bele?! A Define r4-em gyári ventikkel üzemel mai napig. Esetleg a procira te mit raknál? Amit beraktam a kosárba elvben 150 tdp re elég az proci meg valami 65,ezért gondoltam jónak...

(#68029) fabri07 válasza RoMix85 (#68028) üzenetére


fabri07
aktív tag

Sziasztok!

Az nzxt s340 kategóriájában van jobb? Nincs vízhűtés, se nagy hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#68030) SunMount3r válasza fogtunder (#68027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy közepesen erős Gamer PC-t, részletek majd később állnak össze. i5 és RX 580/8GB szint, max 2 winyó és 1 SSD.

[ Szerkesztve ]

(#68031) fogtunder válasza SunMount3r (#68030) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Csendes gépet kétféle képpen lehet építeni. Az egyik, hogy a hangot próbálod elfojtani szigetelt házzal, amiben a szellőzés se lesz igazán jó. A másik, hogy veszel egy jól szellőző házat és olyan alkatrészeket veszel bele, amik alapból csendben vannak, aztán pár halk ventivel átfújod őket. Mindkettő járható út, én nem vagyok nagy híve annak, hogy veszünk egy csomó hangos cuccot és utána bízunk a szigetelésben, inkább eleve olyan dolgokat kell venni, amik halkak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68032) SunMount3r válasza fogtunder (#68031) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nyilvánvaló amiket írsz, de ha lehet és tényleg számíthat ilyenkor a ház szigetelése is, akkor az csak még jobb.

CPU hűtőnek DarkRock lenne (gondolom ez elég halk is), halk RX VGA-ra pedig már kértem ajánlást a megfelelő Topic-ban, de nem kaptam rá semmi választ.

(#68033) fabri07 válasza fabri07 (#68029) üzenetére


fabri07
aktív tag

VGA: AMD Sapphire rx 470 referencia hűtés
CPU: Intel i3 6100
Motherboard: MSI B150Mortar
Táp: fsp hexa+ 400W
Memória: 8GB Ram Kingston HyperX 2133Mhz
Ház: Bitfenix Neos ablakos ezt cserélném le.

elképzelésem: ablakos design, letisztult.

nzxt s340 árkategóriája,(HA-n láttam egy új házat 20ezerbe.)

(#68034) fogtunder válasza SunMount3r (#68032) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igazából nem számít, sőt lehet kontraproduktív is. A mostani konfigom (adatlap) 1080p-ben Witcher 3 high beállítások mellet nagyjából hangtalan, csak a 3 Lepa bol.Quiet csinál némi alapzajt, de azt egy vízcsobogás elnyomja. A H440-ben konkrétan hangosabb volt, mert nem tudtak a ventik ilyen könnyen friss levegőt betolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68035) fogtunder válasza fabri07 (#68033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ebben az árban inkább a CM Masterbox 5-ből a rácsos elejű verzió, az S340 szellőzése nem a legjobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68036) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Helló,

házvásárt tervezek az alábbi konfighoz 25 ezer forintig bezárólag. Jelenleg egy Thermaltake V3 van 3db 12 centis ventivel, gondolom ma már nem nehéz ennél jobbat találni.

MSI H97 Guard Pro
MSI RX480
i5 4590 gyári hűtővel
4 RAM modul
2db HDD
1db SSD
Chieftec ctg-500-80p táp

RGB meg egyéb gamer hülyeségek nem érdekelnek, a dizájn legyen minél letisztultabb. Plexi lehet az oldalán, de nem létszükség. Nem lenne rossz egy extra HDD slot, de minimum egy SSD-t még szeretnék később belerakni. Szerelhetőség szempontjából legyen minél felhasználóbarátibb a kialakítás. Előlapon legyen USB3.

Előre is köszi a tippeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#68037) rasotamas


rasotamas
veterán

Jelentem lecseréltem az Apevia X-Cruiser okádékomat erre a Sharkoon VG4-W-re. Sok szempontból igaza volt aki szerint nem jó, elég bili anyagból van, de más szempontokból nekem jó. Még venti is volt benne, 3-ért hoztam el. Állításával ellentétben az előlapi USB-k mennek csak a jack nem.
Élménybeszámoló talán lesz. Az Apevia legalább erős bolt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68038) fabri07 válasza fogtunder (#68035) üzenetére


fabri07
aktív tag

Bakker lehagytam az elite szót... Az se jó?

(#68039) fogtunder válasza fabri07 (#68038) üzenetére


fogtunder
nagyúr

20-ért nem rossz az elite, de a szellőzése annak se jobb, mint a simának. A VGA nem tudom, mennyire fogja szeretni, de nyugodtan számolj rá két 140-es ventit még az elejébe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68040) spln


spln
tag

Helló!
Tudtok mondani a Kolink Rocket-hez hasonló elrendezésű ITX házat?
Ahol a VGA az alaplappal párhuzamosan (praktikusan mögötte) van egy PCIe riser-rel.
Mintha láttam volna másikat is neten valahol, de nem találom :U
Köszi

"Danger! Avoid death!"

(#68041) fabri07 válasza fogtunder (#68039) üzenetére


fabri07
aktív tag

Nzxt H440 - fekete-piros - 27e
BITFENIX
Enso RGB ATX edzett üveg - fekete - 20e
? Bocsi az újabb jelöltekért .

(#68042) hegegabi80 válasza spln (#68040) üzenetére


hegegabi80
addikt

Dan Cases A4 SFX

Ghost S1

[ Szerkesztve ]

(#68043) spln válasza hegegabi80 (#68042) üzenetére


spln
tag

Ja ez a Dan Cases volt az tényleg. Köszi szépen!
Árban sajna elég fájósak :B

"Danger! Avoid death!"

(#68044) jeni válasza spln (#68043) üzenetére


jeni
félisten

mi kerülhet annyiba? alig van anyag benne. :(((
na jó mértani pontossággal kellett megtervezni és legyártatni. gondolom a beta verziós házat tesztelték egyéb hardverekkel.

(#68045) dudu5130 válasza fogtunder (#68035) üzenetére


dudu5130
őstag

Masterbox 5-ből van olyan ami a tetején is támogatja legalább a 240es vízhűtőket?

(#68046) Meridius11 válasza Meridius11 (#68036) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Ezek közül esetleg ajánlott valamelyik?

NZXT H500
Fractal Design Define S
Fractal Design Meshify C

Vagy vannak jobbak ár/érték arányban 20-25k környékén? Nekem a Define S tűnik a legszimpatikusabbnak dizájn/pakolhatoság+zajszigetelés szempontjából, aminél addig különösebben nem zavarnának az átlagnál magasabb hőfokok, amíg nem fenyeget thermal throttling.

[ Szerkesztve ]

(#68047) fogtunder válasza Meridius11 (#68046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igazából mind. Ha nagyon okádja a hőt a konfig, akkor Meshify, ha csak valami közepes gamer konfig, akkor ízlés szerint.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68048) fogtunder válasza dudu5130 (#68045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nincs, teljesen zárt a teteje, cserébe kb bármekkora toronyhűtőt be tudsz rakni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68049) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani olyan ITX, vagy kicsi mATX házat, amibe befér egy 240-es AIO és akár a leghosszabb VGA, valamint jó a hűtése?
Köszi a választ! :)

(#68050) jeni válasza bombibmw (#68049) üzenetére


jeni
félisten

ez az ami legnehezebb teljesíteni.
Ha vizes blokk lesz akkor nem kell extra széles háznak lennie sem. Pontosabban nem kell CPU hűtő magasságnak 167mm felettinek lennie. Persze kitudja mikor váltanál vissza léghűtésre?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.