Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) zbence válasza Henk (#9000) üzenetére


zbence
aktív tag

És ha esetleg kisebb lenne, talán nem CM, jól nézne ki, de alul lenne a táp?

(#9002) aero. válasza Mlnr To'm (#8999) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Cooler Master HAF922

kép | ár

Cooler Master HAF932

kép | ár

[ Szerkesztve ]

(#9003) BigBear válasza Mlnr To'm (#8999) üzenetére


BigBear
senior tag

Én most vettem egy, a szempontjaidnak megfelelő házikót.
Igaz, itthon még nem láttam, de kintről megrendelhető és az árba elvileg belefér.

Előre jelezném, hogy nem éppen a mostani közízlésnek (közízléstelenségnek) megfelelő háztól van szó.
Egyszerű, a végletekig letisztult külső, semmi csicsa. Sokat keresgéltem házikót, de sajnos a most kapható házak szinte mindegyike valami eszméletlenül csúnyára sikeredett és sajnos jó ideje ez a tendencia. Ezek a CM HAF és társai szörnyek - oké, biztos csalogató az x - 1x éves emberkéknek a színes (fekete) agyondizájnolt és világító, némelyik háznál már brutális méreteket öltő ventilátorokkal csúfított külső, de ez nem az én világom.
A Lian Li letisztult formavilága már bejövős (bár sajnos őket is elérte ez a dizájnolási láz :( ) csak elég drága.
Na, szóval a keresgélés eredménye a következő házikó lett:

[Fractal Design Define R2]
Black Pearl változat (full fekete, gyönyörű). Sok ventilátorhely, 2db 12-es venti, egy hátlapi ventiszabályzó (3 ventilátor részére), 8HDD hely, alsó táp, 2db 5,25-ös hely.
Zajcsillapításként valami bitumenszerű lap van az ajtókon belülről. (Jó nehéz, majdnem leejtettem, meglepő volt mikor levettem a ház oldalát.)
Az ajtó ízlés kérdése, nekem tetszik, csendesebb is a ház így.

(#9004) aero. válasza BigBear (#9003) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

eszméletlen szép, letisztult, gyönyörű, elegáns :)

én sem szeretem a ledes világítós csicsás házakat, a gyártók valamiért nagyon erőltetik.

mennyibe van egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#9005) Zolás válasza ZaXXoN (#8974) üzenetére


Zolás
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9006) z00li válasza BigBear (#9003) üzenetére


z00li
senior tag

Szép! :R Az ára engem is érdekelne!

(#9007) BigBear


BigBear
senior tag

~90-95 Euro.
Teljesen elfogadható szerintem. Olcsónak persze nem mondható, de egy hangcsillapított, halk ventikkel szerelt házikótól nem rossz.

(#9008) SpongyaBob válasza BigBear (#9003) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tényleg nagyon szép ez a ház. Mondhatni gyönyörű. :) Igazából ami nekem nagyon bejön az a Cooler Master Sileo 500-as. Olyan jól eltalált csicsa nélküli kis frankó ház.(Legalábbis az én ízlésemnek és igényemnek az) Már úton is van, keddre ígérték itt lesz :C Ha megjön szépen lefestem feketére az egész belső részt..Továbbá le is lesz harisnyázva az egész. Remélem szép kis házikóm lesz :DD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9009) Henk válasza BigBear (#9003) üzenetére


Henk
veterán

Szép, én is ezért döntöttem egy Lian Li mellett. A haf valahogy nekem sem jön be, pedig az árából kijött volna az is.

(#9010) d@minator válasza BigBear (#9003) üzenetére


d@minator
addikt

Igényes cucc. :C Nekem a procihűtő miatt nem elég széles. Sajnos rá kellett jöjjek, hogy tökéletes ház nincsen.

(#9011) Zolás válasza d@minator (#9010) üzenetére


Zolás
addikt

De van. Csinálj egyet magadnak :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9012) Reaper04 válasza Zolás (#9011) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Persze , hátul a sufniban :DDD Láttam már érdekes gépházakat, hűtőszekrényből .. fából meg egyebekből .. kreatív nagyon.
Itt egy példa ... kép1 kép2 kép3
nah jó még egy ...de ez már poén :) Kép1 Kép2

Nekem ma jött meg a Coolermaster CM690 Pure-m :U Nagyon szépen néz ki ez is, nekem bejön!

Üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#9013) BigBear válasza d@minator (#9010) üzenetére


BigBear
senior tag

? Miért, milyen procihűtőd van?
Noctua NH-U12 sorozat v. Prolimatech Megahalems belefér.

[ Szerkesztve ]

(#9014) Zolás válasza Reaper04 (#9012) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is 690 van és szerintem ennél több egy géptől nem kell :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9015) Reaper04 válasza Zolás (#9014) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Egyértelmű.
De az a kuksa se rossz :DDD

Még amúgy egy Thermaltake VJ40001W2Z V9 volt a listán ... ha a CM690 nincs... De a 2 közül is az utóbbi a jobb szerintem... pláne hogy pure, azaz fekete belűl is a házikó :)

(#9016) Sickboy25 válasza BigBear (#9003) üzenetére


Sickboy25
addikt

szép kis kuckó!

Honnan rendeled? Már megrendelted? Mert én meg Nexus Caterpillart vadászok, de csak külföldön van és, ha ketten rendelnénk eloszthatnánk a pk-t

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9017) BigBear válasza Sickboy25 (#9016) üzenetére


BigBear
senior tag

Már itt van mellettem. (Ha összeáll végre minden, beleköltözhetek végre... remélem jövő héten meg is lesz.)
Én a PC-Zockertől rendeltem (azaz hozták onnan). Ott kicsit drágább volt (105 Euro), de legalább volt raktáron...

Sajnos a mai napig jellemző, hogy eléggé Balkánnak számítunk szállításoknál és rendelésnél. Sok üzlet nem is szállít ide, vagy csak külön kérésre (EU államokba szállít pl. csak valahogy Mo. nem tartozik bele stb.), illetve jóval drágábban mint máshová. De sokszor még így is olcsóbb mint itthon, illetve sajnos rengeteg itthon nem beszerezhető dolog is van, amit így azért meg tud venni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#9018) aero. válasza BigBear (#9017) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mennyiért szállították ki?

(#9019) d@minator válasza BigBear (#9013) üzenetére


d@minator
addikt

Scythe Infinity. Itt leírtam mi a gond.[link] Francos oldalventik...

Zolás: azt kellene :), alsótápos és elég széles legyen felső I/O csatival, mert a földön van, két usb-be beférjen két pen drive egyszerre, legyen e-sata csatija ne kelljen az elején kinyitni működés közben, ne legyen túl nehéz és túl nagy sem és tetsszen is. Az sem árt ha van HDD rezgéscsillapítás benne. :D
Szerintem ezek közül a szélesség amiről le fogok mondani. Nem kell oldalventi. Vagy kívülre fogatom fel. :D

(#9020) BigBear válasza d@minator (#9019) üzenetére


BigBear
senior tag

Minek az oldalventi? :F
Soha nem használtam, csak bekavar a normális légáramlásba és hangosabb lesz tőle a gép is. A Fractal Design házra is lehet tenni elvileg, de ők legalább ügyesen befedték zajcsillapítóval belülről a helyét (persze a ventinyílásoknál a kis négyzetek levehetők - csak hát minek).

[ Szerkesztve ]

(#9021) BigBear válasza aero. (#9018) üzenetére


BigBear
senior tag

Hál' Istennek elhozták nekem Németo-ból. Ide jó drágán szállítanak. 46 Euro lett volna.
Ha lesz Casekingben (onnan rendeltem már pár dolgot) akkor olyan 25 Euro.
De most néztem, közben megjelent egy csomó shopban németeknél.

[K&M Electronic] itt pl. 85 Euro és 20 Euro a szállítás EU-ba, ha lehet hinni a kiírásnak.

(#9022) Henk válasza d@minator (#9019) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem is felesleges az oldalventi. Én már direkt olyan házat kerestem aminek teli oldala van, még ventirács sincs rajt. Elöl-hátul legyen 12-es azzal már jó szellőzést lehet elérni.

(#9023) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Hamár oldal ventikről beszéltek .... Aerocool AeroRacer Pro :U 40cm.
Ez mi a túrónak ? :DDD Mihez kell ilyen ?

[ Szerkesztve ]

(#9024) Henk válasza Reaper04 (#9023) üzenetére


Henk
veterán

Fogalmam sincs, de jó hangja lehet. Nem vagyok híve ezeknek a nagy ventiknek, nem csinálnak belőle olyan minőséget mint mondjuk a 12-ből.

(#9025) Reaper04


Reaper04
aktív tag

nekemse jön be az ilyen ...
de: 1x 400 mm (Seitlich, 12dB(A), 400 U/Min, 419 m³/h) :Y
Azért nem olyan hangos ...

(#9026) nyunyu válasza Reaper04 (#9023) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez mi a túrónak ? :DDD Mihez kell ilyen ?

Alaraksz egy Mora2-ot, aztan lehet i7+HD5870 CF-et huteni vele. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9027) Henk válasza Reaper04 (#9025) üzenetére


Henk
veterán

A gyártó honlapján valóban nem, de a valóságban nem így szokott kinézni. Aztán jön hozzá, hogy morog meg kattog, szabályozva meg elkezd még rázkódni is, stb..

(#9028) Reaper04 válasza nyunyu (#9026) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Te jó ég mekkora radiátor :DDD Amúgy i7 + 5870 hez kell ekkora hűtés ? (csak úgy érdekesség gyanánt kérdem) :)

Henk: "rezegni" ... ha ez rezegni kezd szerintem az asztal szétesne attól a "vibrálástól" amit ez produkálna

(#9029) Zolás válasza d@minator (#9019) üzenetére


Zolás
addikt

Na talán szélesség terén nem elég neked a cm690 egyébként amiket ideírtál mind benne van. Pendrive-ból meg attól függ mekkorák :DDD Én átlagos A-data pendriket használok és elférnek.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9030) Mlnr To'm válasza BigBear (#9003) üzenetére


Mlnr To'm
tag

tényleg szép ház. Én is a minimalistább dizájnok híve vagyok, de most valami populárisabbra gondoltam, valami olyanra ami tele van extrákkal. :)

Asszem bővíteném a szempontokat:
- nem midi, szóval toronyház vagy hogy hívják. (lényeg, hogy batár nagy dög)
- ár: 45-50k HUF vagy 150 GBP (UK-ban élek, szállítás nem gond)
- 6 hdd beépíthető legyen, lehetőleg egyszerűen.
- tápegység elhelyezhető a gép aljában
- kábel managemant (lehetőleg)

aero.

Cooler Master HAF922 és Cooler Master HAF932 is tetszik, de valami olyanra gondoltam ami kb ezek, és a Cosmos között van.

Elnézést a kavarásért és köszönöm a tippeket.

Üdv.

(#9031) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok mi a véleményetek az Aerocool s9-ről érdemes rá beruházni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9032) newgamer válasza aram01 (#9031) üzenetére


newgamer
aktív tag

S9 Pro elég jónak tűnik.

(#9033) aram01 válasza newgamer (#9032) üzenetére


aram01
nagyúr

az tudom hogy jónak tűnik de nekem olyan infók kellenének hogy mennyire szellős,mennyire szerelhető stb stb

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9034) BigBear válasza Mlnr To'm (#9030) üzenetére


BigBear
senior tag

Háááát.... keretet nem tudod kicsit emelni?
Corsair Obsidian 800D.
[overclockers.uk]

4 hot swap HDD +2 sima hely, 5x 5,25.
Kábelek rendezhetők, alsó táp, külsőleg pedig inkább az utóbbi idők divatját követi (bár nem túlzottan szerencsére).

(#9035) BigBear


BigBear
senior tag

Aztán esetleg CM Storm Sniper (csak 5 HDD),
Zalman GS1000 Gaming

Ez a 6 HDD nem annyira általános még a nagy házakban sem...

(#9036) Henk válasza Mlnr To'm (#9030) üzenetére


Henk
veterán

Ez a 6 vinyó tényleg nem átlagos. Az Antec Ninehundred bár nem torony, de abban nincs fix vinyó keret, 9db 5,25"-ös hely van benn. Adnak hozzá vinyó keretet amik az 5,25 helyre fogathatók, ebbe 6db vinyó fér. Ha veszel hozzá átalakítót akkor akár 9 vinyó is belemegy. Meg alsó tápos, és nem annyira konzervatív a kinézete. Vagy most jut eszebe van a nagy testvére, Antec Twelve hundred. Na ez torony, 9 vinyó hely, egy halom venti amik 3 állásban szabályozhatók porszűrővel, alsó táp, fekete belső, kábel menedzsment.
aram01: én valamiért tartok ezektől a nagy ventis megoldásoktól. Szerintem nem halk annyira és ha esetleg tönkre megy a csapágya akkor ezt cserélni lehetetlen és elveszti az egyetlen extra funkcióját ez a ház. Ezen felül elöl-hátul van egy 12-es venti, nem tudom ez az oldalsó hogyan változtat a hőfokokon, lehet belezavar a légáramlatba oldalról. De ez csak az én véleményem.
Meg én aggódnék ha a lábam mellett menne egy ekkora turbina folyamatosan, még bekapja a zoknimat. :DDD

(#9037) aram01 válasza Henk (#9036) üzenetére


aram01
nagyúr

:DDD
max 15k-m van mit tudnál ajánlani ebben az árba?
szellős legyen az a lényeg,nem kell csicsa

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9038) nyunyu válasza Reaper04 (#9028) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy i7 + 5870 hez kell ekkora hűtés ?

Kellhet.

Vizhutes topikban irogattak, hogy egy kemenyebben meghuzott i7-hez+eros videokalyhahoz mar keves egy triplaradi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9039) aero. válasza Reaper04 (#9028) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#9040) Reaper04 válasza nyunyu (#9038) üzenetére


Reaper04
aktív tag

szzz ... és a víz hűtés még azt gondoltam jobb a levegőnél ... ha ekkora radi kell neki (a nagy hőleadás miatt) akkor hogy birkózik meg egy gyári venti ezekkel ? Leég vagy mi (csak mert ha kevés neki a triplaradi... ) ...vagy alapból ha valaki tuningra adja a fejét, akkor már "jobb" cpu és vga hűtőt is kell vennie...

aero. : Váááá ! Te jó Isten ! Mieez ? :DDD De amúgy tök jól néz ki ...elfogadnám :)) ...jah és nem utolsó sorban jól is teljesít gondolom!

Énis akarok vízhűtést ... de mindíg félek attól hogy valamit rosszul rakok össze, és később kilyukad vagy elenged valahol és kiömlík a víz :DDD Érdeklődök a vízhűtés topicban ... :R

[ Szerkesztve ]

(#9041) aero. válasza Reaper04 (#9040) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát ja, 34 fok terhelés alatt a proci, BR4D-é itt a fórumon, ha érdekel biztos tud mesélni róla :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9042) Reaper04 válasza aero. (#9041) üzenetére


Reaper04
aktív tag

40ezer forint csak ez az "ultra" radi ... ventik nélkül ... pff ...

Egyenként, darabokban összepakolva egy vízhűtés eddig (nekem): 70ezer ft ... azt hiszem nem lesz vízhűtésem :DDD Ennyi pénzért inkább veszek még egy vga-t meg egy jobb procit a választott helyett plusz még 2gb ramot :))

Üdv: Dave :R

(#9043) Mlnr To'm válasza BigBear (#9034) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Hát ezzel a házzal megfogtál...
Tetszik a hot swap keret.
Sniper-en gondolkodtam, de az már kicsit túl csicsa, meg hát kevés hhd hely van benne.

Antec is benne van a pakliban. Bár kicsit túlzás az a sok világító led.

Aszt hiszem innen elboldogulok.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Minden jót.

(#9044) Henk válasza Reaper04 (#9040) üzenetére


Henk
veterán

Gyári hűtővel a tuning felejtős. Azt azért adják hozzá, hogy alapon tudd használni, de még akkor is hangos meg melegedős is lehet.

(#9045) Gorneck


Gorneck
titán

COOLERMASTER RC-360-KKN1-GP Elite házat használ vki? Van vele személyes tapasztalata?

Gorneck#1239

(#9046) kircipeti válasza Gorneck (#9045) üzenetére


kircipeti
senior tag

Szemelyes nincs, mert tul regota nem is lehet kapni nalunk. Anno olvastam meg rola ezt a tesztet. Ez alapjan bejovos. Gondolom minosegre hozza azt, amit a tobbi Elite, csak hasznalhatod fekvo hazkent is.

(#9047) Gorneck válasza kircipeti (#9046) üzenetére


Gorneck
titán

Azt a pár tesztet én is olvastam ami a CM oldalán van....de jobb szerettem volna személyes tapasztalatot hallani...

Mind1...ipon 10k alatt kínálja a házat...rendelek egyet és meglátom milyen... :)

Gorneck#1239

(#9048) Zolás válasza Gorneck (#9047) üzenetére


Zolás
addikt

Milyen tápot akarsz belerakni? Mert ahogy elnézem atx nem megy bele...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9049) Gorneck válasza Zolás (#9048) üzenetére


Gorneck
titán

A fostaliga Corsair-em...egyébként belemegy...

Sztem elnézted kicsit a dolgot... :) [link]

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9050) Zolás válasza Gorneck (#9049) üzenetére


Zolás
addikt

Ühümm hogy íígy néz ki a belseje. Köszi a képet segített :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.