Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) #98593280 válasza fogtunder (#60400) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem hardveraprós terméket nem lehet egy új termék bolti árához hasonlítani.
Ilyen alapon bestbuy az NZXT H440, mert 13eFt-ért vettem és a legjobb ezért abban az árkategóriában.
Szóval ez egy nagy hülyeség.

A molex csatis ventiket, egyrészt ki lehet kötni, minek a házba 5 db? Felesleges annyinak működnie.
Másrészt lehet őket szabályozni előlapi venti szabályzóval, vagy még olcsóbb módon is ingyen, ha átkötök egy molex dugót 5 vagy 7 voltra.
Ezenkívül el is lehet adni őket, aztán helyette venni másikat, ismét nullszaldóban vagyok és halk ventijeim vannak, esetleg 3 pinesek, melyek az alaplapról is szabályozhatóak.

A CM kérdést nem értem, konkrétan melyik CM-nél jobb-e a Z9 NEO?
Amennyiben az 590-ről van szó, hát mindegyiknél jobb, még a legújabb III-asnál is, mert az olyan instabil hogy tényleg centiméteres kilengései vannak, ha leveszem az oldallapot. Egy szégyen.

[ Szerkesztve ]

(#60402) fogtunder válasza #98593280 (#60401) üzenetére


fogtunder
nagyúr

direkt le is írtam, hogy nem lehet arra alapozni, hogy éppen mi van aprón, mert nem egy állandó dolog, plusz akkor a Z9 Neo se 17-18, hanem 13-14 és ugyanott vagyunk. ettől függetlenül szerintem érdemes rádobni azt a 2-3 ezer forintot és venni egy S340-et, vagy P400-at, neadjisten Enthoo Pro M-et.

az egy szép álom, hogy ezeket a molexes ventiket eladod annyiért, amiből veszel normálisakat, csak nem igazán fog előfordulni, az előlapi vezérlő ismét plusz költség, a fixre kötés félmegoldás, mert nem lesz dinamikus a vezérlés. 3 pinesek kellettek volna gyárilag, semmivel nem kerültek volna többe, aki akarja ugyanúgy megküldi 12V-tal tápról, aki meg nem, az rádugja alaplapra.

a CM kérdés igen, az éppen fennálló 590 vs Z9 Neo kérdésre vonatkozott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60403) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném a döntésben. A jelenlegi házamat (Corsair Carbide 300R) szeretném lecserélni helyhiány miatt egy kisebbre. Micro-ATX-es konfigom van, I5-4440-es proci és jelenleg még egy GTX650Ti tartozik hozzá. Mindenképp matx-es házat szeretnék maximum 430mm-es magasságig és ugyanilyen mélységig/hosszig. Olyan kellene elsősorban, amiben van 1db 5,25-ös hely vagy esetleg slim ODD-nek kialakított rekesz.
Ezeket a típusokat néztem ki:
- Aerocool DS Cube
- Antec ISK600M
- Bitfenix Prodigy M
- Raijintek Styx Classic
illetve:
- Thermaltake Versa H15
- Corsair Carbide 88R (csak azért nem jön be annyira, mert ablakos)

Lehetőleg ablak nélküli házra gondoltam, és olyanra, amiben azért nem sül meg nyáron a konfig :)
A keret 25 ezer körüli, ha ezeken kívül van valamilyen ajánlatotok, azt is szívesen veszem.

(#60404) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok!

Én szintén valami néma házat szeretnék, kizárólag léghűtéssel. Jelenleg a Be quiet silent base 800 felé húz a szívem, van valami oka, hogy a topicot olvasva nem nagyon látom, hogy ajánlanátok, inkább a silen base 600-at látom többször az ajánlottak között.
Igazából Fractal Design Define r4/r5 és e között vacilálok.

(#60405) Hunork válasza #98593280 (#60399) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs semmi baj. Én valszeg elnéztem, erre gondoltam, mikor olvastam. (havernak ilyen van)

Ez az 590 III. (nem néztem, hogy van sorszámozás is) Ehhez képest írtam, hogy a Z9 nem lenne nagy változás.
Elnézést. :U
NZXT -ből a 340-re gondoltam, ami 20k körül van újonnan... (és szerintem jobb, mint a Z9, de persze ez lehet magánvélemény)

a P400 meg 23-25k. Igaz, drágább, de a kategóriára értettem.

Volt már Z3 házam, meg más is...így úgy vélem, hogy a Z3, Z9 szerintem egy erős középkategória, nem túl vastag lemezből, és néha kell alátét a lábak alá, hogy ne zörögjön. Mondjuk ez szubjektív, kinek, mi hangos...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60406) BMS


BMS
őstag

hali

30-35ezrem lenne egy házra.
intel 1151es foglalat.skylake proci,gtx1060-as kártya

Nekem annyi extra dolog kell csak,hogy könnyen hozzáférhetőek legyenek a dolgok,pl ha a procit akarom újrapasztázni vagy ventiket ki-be szerelni,takarítani...tehát legyen nagy

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#60407) #98593280 válasza fogtunder (#60402) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az NZXT Source 340 az valóban jobb ár/érték arányban a Z9 Neo-nál, ezt aláírom. 20k körül nagyon jó, masszív, modern.
A Phanteks Eclipse P400 az ha jól látom jelenleg csak rendelésre van és már 24-27 ezer amúgy is.
Az Phanteks Enthoo Pro M is már 27k-tól kapható, szóval az már valóban másik árkategória.

Az hogy semmivel sem kerültek volna többe a 3 pines ventik, azzal nem értek egyet. A molex dugós ventilátorok külön vásárolva is általában olcsóbbak. Persze érthetetlen hogy a Zalman miért erőlteti ezt, de 350 Ft-ért lehet is kapni molex-es halkítót, szóval aki nem béna, az tudja csökkenteni az esetleges zajt. A vezérlés meg más kérdés, szerintem a ház használók nagy része nem nagyon foglalkozik aktív vezérléssel, egy dolog zavarja esetleg őket, ha hangos vagy ha világít. Kötve hiszem hogy minden felhasználó azzal vacakolni, hogy terhelésre erősödjenek, IDLE_ben meg csökkenjenek a ház venti fordulatok. A CPU meg a VGA vezérlés úgyis változik gyárilag általában, ettől nem fog leégni semmi, hacsak nem van az egész cucc egy fapad gyengén szellőző házban, de a Z9 Neo nem ilyen.

ui: 1000 Ft-ért potméteres venti szabályzó is van, több csatis, de most nem értem rá megkeresni.

(#60405) Hunork : Sajnos a CM 590 III-hoz képest is nagy változás, pl. nincs gumi a talpjain, nincs gumi a HDD felfogatásoknál és ahogy írtam, rettentően instabil, zéró, nulla.

[ Szerkesztve ]

(#60408) fogtunder válasza Sanchez997 (#60404) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 800-as ugyanaz a váz, mint a 600, valamivel jobban szellőzik, viszont jelentősen nagyobb és drágább, de ha belefér, vagy találsz jó áron, nyugodtan meg lehet venni. ha nem kell vízhűtés, akkor Fractalból én az R4-et venném költséghatékonyság szempontjából.

(#60407) ShellKretor: Phanteks házakból most elég nagy hiány van, múlt héten még volt 21-ért Pro M, én 21 alatt vettem a P400-at, amíg volt az országban, most ennek megfelelően el vannak szállva az árak, szerintem vissza fog menni ugyanarra a szintre, ha lesz újra készlet.
a ventiket úgy értettem, hogy a Zalmannak több ezres darabszámban nem hinném, hogy többe kerültek volna.
és továbbra sem mondom, hogy a Z9 Neo nem ajánlott, ár/érték arányban elég jó, de van pár idegesítő apróság benne, ami lehet, hogy az átlag felhasználót nem fogja zavarni, de picit drágábban már megcsinálja a konkurencia igényesebben.
lehet túlpörgöm a venti vezérlés témát és ez az átlag usert nem érdekli, de én szeretem, ha netezés közben csendes a gép, játék közben meg ki bírja tolni a termelt hőt a gépházból. vettem én is 2K-ért potis vezérlőt, de nem az igazi a dolog.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60409) #98593280 válasza #98593280 (#60407) üzenetére


#98593280
törölt tag

Megtaláltam:
ZALMAN FANMATE II FORDULATSZÁM SZABÁLYZÓ
1260 Ft
és erre több venti is mehet, nem fog leégni, nekem szerintem volt rajta már 3 is.

(#60408) fogtunder : Persze, egy jobb fajta több csatis venti vezérlő 4-5-6k-tól indul, de ezt ugyanúgy megvehetik 25 vagy 35 ezres házba is, ha komolyabb vezérlést szeretnének, mert az alaplapokon nem nagyon van túl sok lehetőség, szabályozható kimenet az általában jó ha 1 vagy 2 van, vagy annyi se.

[ Szerkesztve ]

(#60410) féldekás válasza #98593280 (#60407) üzenetére


féldekás
aktív tag

A Zalman Z9 Neo akkor egy jó választás 14-ért?

(#60411) #98593280 válasza féldekás (#60410) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem jó.

(#60412) vendingo


vendingo
veterán

Kérdésem lenne:
Néztem a H440 házat, amiben van egy 10 darabos 3 pin-es venti hub, de a házba beépített szabályzó nincsen. Ilyenkor a hubot rá kell kötni egy alaplapi 3 pines csatira, és onnan lehet vezérelni őket?

Másik kérdésem meg az, hogy a silent base 600-ban meg van egy kapcsoló az előlap panel mögött, amivel szabályozható a ventik fordulatszáma. Ha pl.: játszok, netezek, filmezek mindig nyitogatni kell az ajtót és manuálisan kapcsolgatni a ventiket, hogy megfelelő legyen a hűtés? Ha igen, akkor az ajtó pár hónap alatt tönkremegy nálam a kapcsolóval és az idegeimmel együtt :)

Még valami: CTG 500 tápom van, aminek elég kúrta madzagjai vannak. Ha szeretnék normális kábelmenedzsmentet, és nem madárfészket az alaplap fölé mint a mostani gépembe, akkor a kábelokat lehet toldani, hogy szépen el lehessen vezetni őket?

Szerintetek melyik háznak jobb a hűtése? H440, silent base 600? (valamiért az R5 nem nagyon fogott meg)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60413) #98593280 válasza vendingo (#60412) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 24 pines és a 4-8 pines tápvezetéket is lehet toldani:
Tápegység ATX 24 pin hosszabbító kébel 0.3m
Tápegység P4 8pin hosszabbító 25cm
Mondjuk a CTG500-nak szerintem elég hosszúak a kábelei, szóval amennyiben a ház olyan, hogy van hely az alaplapi tálca mögött és van pl. kivágás az alaplap feletti részen a tálcán, akkor a 4-8 és a 24 pines kábeleket is szépen el lehet húzni a tálca mögött. Továbbá a többi is elfér ott már lb. 2 cm-es wiring space esetén.

(#60414) fogtunder válasza #98593280 (#60409) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mármint pwm-es fan port, abból tényleg 1-2 az általános, de a feszültség alapú csatikon is megoldható a hőmérséklet függő szabályozása a 3 pin-es ventiknek a gyártók programjaival, vagy speedfannel. de itt már messze járunk az eredeti témától, szerintem kár volt ezen spórolni a Zalmannak, ennyi.

(#60410) kraftistvan: jó a Z9 annyiért, de ha tetszik az NZXT S340 és találsz nem sokkal drágábban, akkor az jobb minőséget képvisel, viszont csak két venti van benne gyárilag.

(#60412) vendingo: H440-nél az elosztót rákötöd az alaplapra és BIOS-ból vagy windows alól tudod szoftveresen szabályozni a rajta lévő ventiket. a Silent Base vezérlője pedig úgy megy, ahogy mondod, de nem feltétlenül kell állandóan kapcsolgatni, a VGA és a CPU nem erre lesz kötve, ezek csak a házban lévő 3 Pin ventikhez vannak, lehet, hogy egyszer beállítod középállásba, aztán úgy hagyod. hűtésben elvileg jobb a Silent Base 600, de léghűtésre a H440 is jó, csak vízhez nem, én ebből az olcsóbbat/szimpatikusabbat venném.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60415) #98593280 válasza fogtunder (#60414) üzenetére


#98593280
törölt tag

PWM-es meg 3 pines is mostanában csak pár darab van az alaplapokon, a 3 pinesek közül meg van amelyik nem is szabályozható (pl. PWR FAN, vagy valamelyik Chasis FAN sem).

(#60416) vendingo válasza #98593280 (#60413) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a tanácsot, megnyugodtam.

fogtunder: Nem tudom miért mondod, hogy nem jó vízhűtéshez a H440, 1001 videót láttam, amiben kompakt, vagy custom vízhűtéssel volt szerelve. Engem nem nagyon érdekel a víz, léghűtésem van, amivel elégedett vagyok, de egy corsair, vagy kraken vízen elgondolkozok majd a jövőben.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz lesz házat választani. Előző házamnál csak 1 kritérium volt, hogy jól szellőzzön, de ennek most iszom meg a levét, mert bántja a fülem.

Corsair c70 mennyire számít halk háznak?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60417) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok.
Nézegettem a fractal design define midi r2 házat. Van valakinek róla bármilyen tapasztalata? Külsőlegnekem nagyon bejön. 20e Ft-ért vállalható?

(#60418) fogtunder válasza #98593280 (#60415) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az enyémen van 5db 4 Pines, ebből 3 pwm, a többi feszültség alapon vezérelhető, de a normálisabb B-Z chipsetes ATX lapokon 3 az alap, inkább 4. és az elosztó kábel se drága.

(#60416) vendingo: akkor olvass utána, ne csak a képeket nézegetsd. belerakni mindent bele lehet, az a váz istenkirály, én ezért akarok egy fehér N450-et, ami ugyanerre épül, de a be és kilépő levegő portok annyira le vannak fojtva, hogy a radik vagy nem kapnak rendesen levegőt, vagy a radin átfújt levegő jelentős része visszajön a gépházba. ha meg van egy toronyhűtőd, arról hátra a szellőző nyíláson át simán ki tudod fújni a meleget, a két keskeny légnyílás meg az általános szellőztetésre elég. ha hangszigetelt házat akarsz és vízhűtést, akkor Fractal R5-öt kell venni, mert a többinek vagy a váza nem optimális hozzá, vagy a szellőzés nem jó eléggé.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60419) Rido


Rido
csendes tag

Üdv!
Ehhez a konfighoz milyen gépházat vegyek ami nem túl drága, megfelelően elfér benne minden dolog és jól is néz ki? Úgy 30 000ft-ig maximum?

B150 GAMING M3
i7- 6700
Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz HX421C14FBK2/16
Kingston 240GB HyperX Fury
1TB WD Blue
EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING
Corsair CS550M 550W (CP-9020076)
Be quiet Pure Rock BK009 processzor hûtõ

(#60420) fogtunder válasza Rido (#60419) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondasz valami példát arra, hogy mi néz ki jól? eléggé szubjektív az ilyesmi.

(#60406) BMS: NZXT Phantom Full Tower van aprón új 20-22 környékén is, nagy is, jól szerelhető. vagy Fractal Design Define S, ez nem akkora, de mindenhez jól hozzáférsz, full moduláris a belseje.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60421) vendingo válasza fogtunder (#60418) üzenetére


vendingo
veterán

A 450 is szigetelt ház? Illetve a phantom?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60422) fogtunder válasza vendingo (#60421) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, a 450 a H440 vázára épül, de jó szellőzésre van optimalizálva. a Phantom széria más felépítés, de alapvetően ott is a szellőzés a lényeg, nyitott szellőző portok, nincs hangszigetelés.

amúgy ezekbe is lehet halk gépet építeni a megfelelő ventikkel és hardver elemekkel, de teljesen néma nem lesz. nekem se szigetelt a házam, de perpill csak az Arctic hűtő ventijei hallatszanak ki belőle, mert azokat még nem volt pénzem cserélni. terhelésen persze van némi hangja, főleg a VGA hallatszik, mert a CPU hűtő annyira overkill, hogy fel se kell pörögnie, de olyankor a játék elnyomja. a gép amúgy 1 méterre sincs a fejemtől.

a P400 megvétele előtt amúgy én is sokat agyaltam ezen, de nem találtam meg a nekem tetsző hangszigetelt házat (sajnos az ablakos, hangszigetelt P400s már majdnem 30 volt, annyit meg szerintem nem ér), nem bántam meg, hogy nem a párnázott verziót vettem, van némi hang, de egyáltalán nem vészes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60423) vendingo válasza fogtunder (#60422) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom mi legyen. Engem nagyon zavarnak a ledek, zaj, főleg esténként amikor filmezek. Pl. az összes led: tv-n, erősítőn , monitoron, gépházon... le van ragasztva. A zaj is nagyon zavaró ami ellen szeretnék valamit tenni, de húzott procinak, meg amd karinak kell a szellőzés is. Vízre nem szeretnék költeni, így maradnak a zajszigetelt házak, meg a halk ventik.
Off: ezek a készreszerelt kompakt vizek hatásosak, halkabbak mint a sima procihűtők? Direkt silver arrowot vettem a procira, ami be is vált, de a vízbe nem mertem még belevágni, mert azok is van venti+ a pumpa.

Ha nem érdekelne ennyire a gépnek a hangja, akkor már rendeltem volna egy C70-et.
Házi zajszigetelésnek lenne értelme profi zajszigetelő anyagokkal? (tojástartó meg hasonlók :) )

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60424) Figlár válasza vendingo (#60423) üzenetére


Figlár
csendes tag

Attól függ hogy mit veszel. Ha bekapcsolom a tápon az ECO módot, akkor is "hangosabb" mint a kompakt vizem.

(#60425) fogtunder válasza vendingo (#60423) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a kompakt vizek többnyire a high-end léghűtések szintjét hozzák, kisebb tehetetlenséggel, ami azt jelenti, hogy a terhelés megszűnése után gyorsabban hűlnek vissza.

ha érzékeny vagy a zajra, akkor tényleg vegyél szigetelt házat, nálam ez annyira nem faktor, mert külön szobában van a gép és többnyire nem itt nézek filmeket se. léghűtéshez jó lesz a BQ Silent base 6/800, Fractal R4/R5, de a H440 is, mindegyik jó minőségű ház, de én alapvetően a Silent Base 600-at, vagy az R4-et venném ilyen célra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60426) BiP válasza fogtunder (#60325) üzenetére


BiP
nagyúr

Mikortól/ hol lehet kapni? Ill. Mennyiért?
Vagy ezt (Define C) vagy Corsair 400Q-t venném, de a corsair kezd kikopni a boltokból.

[ Szerkesztve ]

(#60427) tejmaffia123


tejmaffia123
tag

Sziasztok !

Egyik kollégám keres olyan ablakos gépházat amiben elfér egy ATX lap + Corsair H115i CPU hűtés és egy MSI GTX1080 Sea Hawk X vízhűtéses videókártya kényelmesen 50K-ig !

Köszi előre is az ajánlásokat !

(#60428) abridabri válasza tejmaffia123 (#60427) üzenetére


abridabri
veterán

Aerocool Aero 1000 , Thermaltake Core V41 ,Phanteks Enthoo Pro,Nzxt Phantom (HA-n van ujonnan 22k ert), NZXT Noctis 450,Corsair Air 540, Cooler Master COSMOS SE
Ezek mind nagyon jo hazak 50k alatt . Mindegyikbe befer a H115i + a vga radija.

(#60429) tejmaffia123 válasza abridabri (#60428) üzenetére


tejmaffia123
tag

Köszi a segítséget ezer hála ! :R

(#60430) fogtunder válasza BiP (#60426) üzenetére


fogtunder
nagyúr

fogalmam sincs, ugyanazokhoz az információkhoz férek hozzá, mint te. de én nem vennék Define C-t a Corsair 400-as széria ellenében, a hűtése jóval gyengébb. a Define C megfelelője amúgy a 400C lenne, a Q a hangszigetelt verzió.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60431) BiP válasza fogtunder (#60430) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak reméltem, hogy van infód, az alapján, amiket írtál, azt hittem teszteltétek, és reméltem, hogy akkor infó is csurran-cseppen.

A Define C fazonra ugyanaz, mint a Corsair,de kicsit kisebb (2-2centi), ezért örültem meg neki.
Én ablak-nem ablak mentén gondolkodtam, ezért 400Q. Nem kell nekem ablak, nem elsősorban a hangszigetelés miatt választottam. (az csak extra :) )
Így nálam a sima define párja a 400Q, a Define C Window párja meg a 400C.

[ Szerkesztve ]

(#60432) fogtunder válasza BiP (#60431) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hogy van ablak mentes verzió is a C-ből, azt valahogy senki nem tesztelte.

én is a külföldi teszteket olvastam, nagyon nem ebből élek, csak még mindig nem érzem, hogy megtaláltam volna a tökéletes házat, úgyhogy nézegetem a dolgokat, a Define C jó lett volna, de nagyon rövidre szabták a vázat, ami egyrészt betett a VGA hűtésnek is az eredmények alapján, másrészt nálam a VGA + radi + venti sor nem férne el benne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60433) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Hát komolyan, felakasztom magam. Kínomban megrendeltem Merlinéktől a P400-at (fekete, ablakos, sima verzió), elvileg ma megkapom, mindennel együtt 26k pénz. Kitaláljátok, hogy iPonból 10 perce kaptam raktárfigyelő emailt, mondván hogy van ugyanilyen 22k-ért, illetve szintén fekete ablakos P400S (hangszigetelt) 25k-ért?

De hát az élet egy zéró összegű játék, az én veszteségem más nyeresége, szóval aki P400 vásárlását fontolgatta gyorsan csapjon le a dologra...

There is no war. Only the harvest.

(#60434) abridabri válasza xPraetoriaNx (#60433) üzenetére


abridabri
veterán

4000 FT miatt en nem akasztanam fel magam :B

[ Szerkesztve ]

(#60435) xPraetoriaNx válasza abridabri (#60434) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Én se a 4000 forinton problémázok (nem arcolásból, de mostanság rakosgatok bele egy kövérebb 6 számjegyű összeget gépfejlesztésbe, szóval pont nem sokat számít), hanem "az elv", hogy mennyire vagyok mázlista... 1,5 hete rendeltem a házat (4-7 munkanap kézbesítés), péntek óta "na ma már talán megjön" állapot, erre pont a kézbesítés elvilegi napján máshonnan is meg tudnám venni olcsóbban... És amúgy lehet késni is fog Merlin, (még mindig "beérkezés alatt" van a rendelés, szóval még ők se kapták meg, tegnap írtam nekik, azt mondták hogy gond volt a csomaggal)...

There is no war. Only the harvest.

(#60436) fogtunder válasza abridabri (#60434) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az egy dolog, de ennyit már lehet nem ér az S340-nel szemben, meg abból a 4K-ból lehet bele venni egy-másfél értelmes ventit. minden esetre reményteli, hogy újra megjelent, hátha megszűnik a Phanteks hiány lassan, ami az utóbbi pár hétben volt.

(#60435) xPraetoriaNx: hívd fel őket, hogy le tudod-e még mondani, ha igen, megrendeled iPonról és kész. amúgy én is szívtam a fogam anno, megvettem a sima ablakost, mert az ablakos szigetelt majd 28 volt, aztán egy héttel később 24500. ez van.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60437) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60436) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Igen ez általános szabály, hogyha veszel valamit akkor utána 1-2 hónapig véletlenül se szabad megnézni az árát, mert tuti valahol lesz olcsóbban. :D

Hát ha nem teljesítik ma a rendelést akkor valszeg le fogom mondani valóban, de amúgy nem akarok így az utolsó pillanatban pattogni, így is már 2x zargattam őket emaillel... Dolgoztam ügyfélszolgálaton, szóval igyekszem csak akkor "annoying customer" lenni ha "muszáj". Mondjuk azok után hogy lassan 11 óra, és még mindig "beérkezés alatt", erősen úgy látom hogy én ezt ma nem fogom megkapni, de adok nekik még esélyt.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60438) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60437) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én se szeretek nagyon kavarni, de ha még ők se kapták meg esetleg és különösebb gond nélkül le tudják mondani, akkor miért ne?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60439) kicsigal válasza fogtunder (#60438) üzenetére


kicsigal
csendes tag

Szia!

Mivel te vagy aktív p400 tulaj, hozzád lenne pár kérdésem.

Az előlapja műanyag vagy fém?
Az előlapi világítása mennyire erős? Sötét szobában zavaró? Kikapcsolható?
Az alaplapi tálca mögött elhelyezett 2,5" hdd, ssd észrevehetően jobban melegszik, mintha elől lenne elhelyezve?
Amiket még néztem: s340, define (mini) c, silent base 600.
Pro-kontra ezekkel szemben?

(#60440) fogtunder válasza kicsigal (#60439) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mindene fém, az előlapi panel is és nem úgy, mint az S340-nél, hanem tényleg lemezből van hajtogatva. a pilács az alján nem kikapcsolható, de úgy van megoldva, hogy ha nem kötsz rá áramot SATA tápcsatival, akkor nem fog világítani se ez, se a power gomb, de működni fog minden, szóval megoldható. engem nem zavar amúgy, de nekem van LED csík is a házban, amúgy pont olyan, mint ahogy a neten lévő videókon látszik.

az SSD egyáltalán nem melegszik hátul, max 30 fok, a laptop HDD mellette a múltkor egy 5 órás CoD IW session alatt felszaladt 42 fokra, majd át kell szerelni előre a HDD keretbe, csak még nem volt hozzá kedvem.

az S340-hez viszonyítva bőven írtam, hogy nekem mi volt a pro-kontra, keress rá, magáról a házról is írtam elég bőven, miután beszereltem a cuccokat.

Define C-ről fentebb írtam pár hsz-szel.

Silent Base 600: nem lehet bele rendesen vizet rakni és drágább, pláne az ablakos, viszont hangszigetelt, van gyári szabályozó a ház ventikhez. ezt a P400s-sel kellene összevetni, de az én sem tudom milyen, mennyire halk, viszont így, hogy 24 fölött van kicsivel, már talán érdemes rádobni azt a kis pluszt, hogy csöndesebb legyen és még mindig a közelében sem vagy az SB600 árának.

amúgy a Corsair 400C/Q az, ami nagyon hasonló, kicsit jobb hűtéssel, kb. SB 600 árban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60441) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60440) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ömm, én videókban úgy láttam hogy kikapcsolható a világítás, ha a "színváltó" gombot hosszan nyomod.

Persze most nem találom azt a videót amiben ezt láttam, de próbáld már ki plz. Lehet hogy csak P400S-nél van ez a feature, de határozottan emlékszem hogy láttam kikapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60442) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60441) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor ki lehet, hosszan nyomni még nem próbáltam :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60443) kicsigal válasza fogtunder (#60440) üzenetére


kicsigal
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Valószínűleg P400 mellett maradok.
Nem tudjátok esetleg, h szükség esetén honnan és milyen áron szerezhető be hozzá opcionálisan beszerelhető 3,5-ös HDD tálca?

(#60444) xPraetoriaNx válasza kicsigal (#60443) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ha már magát a házat is az iPontól linkeltem.

Hm, két féle 3,5-ös keret van, módosítottam a linket.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60445) kicsigal válasza xPraetoriaNx (#60444) üzenetére


kicsigal
csendes tag

Köszönöm!

(#60446) five05


five05
csendes tag

Sziasztok!

Kedves barátomnak szeretnék segíteni.
Olyan házat keresek, ami mini itx vagy matx, belefér 1 db 2,5" és 2 db 3,5" hdd. (Videokártya hely nem kell, ha cserébe beférnek a meghajtók.)
Ami fontos, hogy legyen az elején egy 5,25 hely vagy valami slim lehetőség optikai drivenak.
Mindezek tetejébe nézzen is ki jól, látható helyen lesz. Keret ra max. 20-23 k (olcsóbb nyilván jobb.)

Köszönöm a segítséget!

(#60447) fogtunder válasza five05 (#60446) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, mennyire fontos, hogy nagyon kompakt legyen, de ha kicsit nagyobb méret belefér, akkor Bitfenix Prodigy, sok HDD megy bele, de ennyi akkor is elfér, ha rak bele VGA-t, van mITX és mATX verziója is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60448) féldekás


féldekás
aktív tag

Egyébként a Zalman Z9 Neo molexes ventijeit rá tudom kötni a XFX TS Series 550W-os tápra? Vagy kell hozzá átalakító?
Molexes ventiket alaplapra is lehet kötni, ha igen mennyit?

(#60449) fogtunder válasza féldekás (#60448) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alaplapra nem tudod őket kötni, éppen erről ment tegnap az eszmecsere Shellkretorral. tápra kell őket kötni, nekem az XFX Pro 450-en van 2 molex csatlakozó, de legrosszabb esetben molex-sata tápátalakító is létezik.

más: elkezdtem nézegetni a Thermaltake házkínálatát, a Core V1 után nem akartam tőlük venni, teljesen kihagytam őket a keresésnél, de most rátaláltam a Suppressor F31-re, és brutál jónak néz ki. moduláris belső, a V51-hez hasonló felső hűtős sín, amire kb. mindent rá lehet szerelni, amit akarsz. hangszigetelt, van ablakos is, táptakaró lemez, amire két SSD-t rá lehet fogatni, a hátlapra felakaszthatóak a HDD keretek fiókjai, ha kiszednéd őket, ennek következtében van több, mint 3 centi hely a kábeleknek, gumis kábelvezetők az alaplapi tálcán. még a porszűrőket is jól csinálták meg és alulra is lehet ventit szerelni. ja és mindez 28K, kezdek komolyan elgondolkodni, hogy veszek egyet, pont a jó gombokat nyomogatja a vezérlő pultomon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60450) BiP válasza fogtunder (#60449) üzenetére


BiP
nagyúr

Jól néz ki. Nézem. jó a dizájn, moduláris belső, miért nem találkoztam vele eddig. Aztán rájöttem, az én igényeimnek túl nagy.
Viszont tényleg nem értem, hogy a moduláris belső az miért nem elterjedtebb, vagy miért csak a nagyon drága házakban szokott lenni.

Tényleg, hol találkoztál ilyen tapasztalatokkal, hogy a Define C hűtése rossz lett? (legalábbis a rövidsége miatt rosszabb, mint mondjuk a Corsair 400C/Q, amit pár hsz-szel korábban említettél ? )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.