Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) Popes válasza mert_csokis (#60949) üzenetére


Popes
őstag

Erre megoldás lehet hogy fejjel lefelé szereled be a tápot és így ugyan úgy a gépházból kapja a levegőt mint egy felső táposnál.(csak olyan kialakításút kell választani hogy ne legyen teljesen elburkolva hogy kapjon is levegőt) Persze így nem a kinti friss levegő hűti ezért pár fokkal melegebb lehet, de egy felső tápos, fent a procihűtő fölött talán még ennél is melegebb levegőt szív.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#60952) xPraetoriaNx válasza mert_csokis (#60949) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Vegyél egy deszkát párszáz forintért, és rakd alá? Nem véletlen álltak át a házgyártók az alsó tápra, szvsz.

There is no war. Only the harvest.

(#60953) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#60952) üzenetére


fogtunder
nagyúr

+1, vagy egy darab plexit, vagy úgy bármit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60954) abridabri válasza xPraetoriaNx (#60952) üzenetére


abridabri
veterán

Jaja ala kell rakni vakamit , en is ugy oldottam meg az also szellozest :B [link]

(#60955) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Sziasztok!

Ez a Phanteks Enthoo Pro M Acrylic verzió fekete változatában elérhető itthoni boltból?
Ha nem, hasonló legalább a baloldalát teljesen lefedő átlátszó borítás érdekelne.

(#60956) fogtunder válasza bluobluo75 (#60955) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Merlinnél elvileg kapható.

hasonló házak a Corsair 400C, NZXT S340 Elite, In Win 303

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60958) bluobluo75 válasza fogtunder (#60956) üzenetére


bluobluo75
őstag

A Merlin ismerős régről, a Phanteks Enthoo Pro M Acrylic ventijei zajosak? Érdemesebb cserélni, vagy maradhat?Köszi a tippet. ;)

(#60959) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nah, Shadow Rock 2 már itt pihen melletem. Januárban Silent Base 800 vásárlás! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60960) fogtunder válasza bluobluo75 (#60958) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy ventije van hátul, leszabályozva használható lesz, de előre mindenképpen kell venned külön. az új összefoglalóban ott a ventis topik linkje, ott segítenek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60961) mert_csokis válasza fogtunder (#60953) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Igen, ez megoldás lehet, és a választék is nagyobb alsó tápos házakból. Még egy kérdés.
Melyik a praktikusabb szerelési szempontból? A klasszikus HDD elhelyezés, vagy sok gyártó azt a megoldást alkalmazza, hogy oldalról kell beépíteni a HDD-ket.
Illetve láttam egy harmadik megoldást is: [link]
Ezt hogy?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60962) fogtunder válasza mert_csokis (#60961) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerelés szempontjából az a legpraktikusabb, amihez van kivehető keret és van hely a kábeleknek, az irány irreleváns.

A Sharkoon házzal kapcsolatban mi a kérdés? Lehet csak korán van még, de nem értem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60963) Tomi0703 válasza AngerFîsT (#60943) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na visszakeresve a topikban a Deepcool nem igazan ajanlott ha jol nezem. Aero-500 nem rossz, es a Z9-es Zalman se. Apron lattam meg tegnapelott 12k-ert uj Z9 neot, rakerdezek hatha meg lesz nala. Gondolom az lenne a legjobb.

(#60964) fogtunder válasza Tomi0703 (#60963) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Volt még NZXT Phantom 240 is 15 alatt a héten, az se rossz választás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60965) fanti válasza Tomi0703 (#60963) üzenetére


fanti
addikt

"Na visszakeresve a topikban a Deepcool nem igazan ajanlott"

Miért is nem?

Mert nem marad el a Zalmantól semmiben, max a nevében.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60966) Tin


Tin
veterán

zalman z9 neo-val összeraktam egy gépet a ti javaslatotokra.

asrock z77 lap, i7-3770, 16gb ram, hyper 212 evo magas toronyhűtő, 1 ssd és 2 vinyó. vga egyelőre nem került bele, és egy fsp raider 650w táp.

észrevételek:
- anyagvastagság "oké", használható, de azért nem egy komolyabb kategóriás ház, igaz a súlya sem akkora
- stabilitás: összerakva nem hajlik-nyeklik, szóval "jó"
- gumitalpai vannak, ami pozitívum
- adnak hozzá elég csavart és alaplapi alátámasztó pöcköt is, még gyorskötözőt is
- a hátsó részben sajnos kevés a hely a kábeleknek: el lehet rendezni, de lehetne 1 centivel több
- pozitív viszont, hogy minden kábelt hátra lehet rendezni: szép nem lesz, de a légáramlással sem lesz baj
- a ventik közül csak egyetlen alaplapi csatis, a másik 2+2 molexes, de kettesével (és külön is) csatlakoztatható, tehát csak két molex csati kell minden bekötéséhez
- a ventik viszont nem túl halkak sajnos, szóval így az 5-el azért van hangja a háznak, és ugye nem is nagyon szabályozható (max valami molexes szabályzóval)
- a "karácsonyfa" pedig ízlés dolga, akinek lesz, annak ez bejön, és külön örül, hogy az usb-k körül is világít
- a toronyhűtő is még éppen elfér, pedig ez nem a kisebb fajta
- a táp mögé 2 vinyó fér el, elég gagyi műanyag keretbe, nem csavarozós, hanem pattintós - megteszi amit kell neki

összességében szerintem ez egy jó ház. az egyetlen ami számomra nem az igazi, hogy a hozzáadott ventikkel azért nem annyira halk. szerintem kisebb konfignál elég bele 3, fentre felesleges. így +2 szabályozható ventivel megoldható az egész.

az eredmények:

ha van valami kérdés, jöhet. a fólia azért van még rajta, mert ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#60967) sutyi^ válasza Tin (#60966) üzenetére


sutyi^
senior tag

Aerocool F4XT szabályzóval szerintem megoldható a szél zaj, ha annyira zavar.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#60968) Tin válasza sutyi^ (#60967) üzenetére


Tin
veterán

persze, de megoldható 2-3 másik ventivel is, akkor már inkább azt vennék. de mivel nem az én gépem lesz, nem fog zavarni :D

az én új gépemnek most kb nincs hangja, pedig nem is "silent"-en megy, hanem "standard"-en.

(#60969) sutyi^ válasza Tin (#60968) üzenetére


sutyi^
senior tag

4-5k-ért valószínűleg olcsóbb a venti szabályzó mint 4 fain ventilátor. ;)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#60970) AngerFîsT válasza Tin (#60966) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nem írtál TechN7nek ? úgy emlékszem mintha írtam volna,hogy hangilag kérdezd meg őt .

Ha netán az új tulaj unja az alap ventik hangját irányítsd át ide [link] :D És Grózit keresse ventilátor ügyben. :D

I Say Anger you say FisT!

(#60971) Tin válasza AngerFîsT (#60970) üzenetére


Tin
veterán

kétlem, mivel egy gyerek:) de múltkor magamnak is vettem egy artic 14-es pwm-eset, 2e-t simán megért, ebbe a házba meg maximum 3-at tennék, és a 12-es 2e alatt van., szóval eléggé olcsó.

(#60969) sutyi^: a fentieket figyelembe véve olcsóbbak a ventik. ezek a zalman ventik szerintem amúgy is nagyon az alap változatok.

(#60972) Pete55555: az is egy tökéletes megoldás! :C

[ Szerkesztve ]

(#60972) Pete55555 válasza Tin (#60971) üzenetére


Pete55555
addikt

Én a 2 fenti LED-est 5V-ra kötöttem, a másik kettőhöz meg csináltam átalakítót 3 pinre, és alaplapra kötöttem. Hangtalan a gép.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#60973) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Gép bővítés előtt állok, és felmerült az igény egy pofás, de olcsó házra. Legfeljebb 15.000,- Ft-ig szánnék rá.
Egy Chieftec 500-ctg-80-as táp van a jelenlegi gépben elvileg felső tápos a mostani ház. A tápot nem terveztem cserélni, csak ha muszáj. A Zalman z9 ház nem igazán tetszik.

A házzal kapcsolatos igények:
- jó szellőzés (a jelenlegin 3 db ventillátor van, és a winyók melegednek kicsit)
- sötét szín - fekete/piros, vagy fekete/kék.
- lesz benne 1 db dvd olvasó, 2 db hdd, 1-2 ssd
- opcionálisan: esztétika, üvegablak - de ez nem elsődleges

A konfig:
- asrock b75 pro-m3 alaplap,
- i5 3550 - gyári hűtővel
- gtx1070 gigabyte g1 gaming kártya érkezik bele a héten. (eddig r9 380 sapphire nitro volt)

Az alaplap és a proci le lesz cserélve, ha kijön a 7-es generációs i5 (év eleje).

Bónusz kérdés, hogy a jelenlegi táp alsó tápos házba alkalmas?

Előre is köszi a válaszokat!

(#60974) abridabri válasza wowpegazus (#60973) üzenetére


abridabri
veterán

Ez pont neked valo
Deepcool piros/fekete
sima fekete
Jol szellozo, alsotapos ,dvd is befer , es 5 db ! gyari venti jar hozza.
Es igen ,minden tap alkalmas alsotapos hazba ,csak arra figyelj, hogy a tapventi lefele nezzen, ne a gephazbol szivjon levegot hanem a padlorol.

[ Szerkesztve ]

(#60975) wowpegazus válasza abridabri (#60974) üzenetére


wowpegazus
tag

Nagyon szépen köszi!

Meg is rendelem!

(#60976) mobal válasza wowpegazus (#60973) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha amúgy is cserélsz, és 4k ban gondolkozol lehet a 1070 mellé egy i7-et vennék.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60977) fanti válasza wowpegazus (#60975) üzenetére


fanti
addikt

Jó kuckó, nem fogsz csalódni benne!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60978) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Létezik amúgy rendes teszt a kendomenről? Amit olvastam róla, az nem rossz alapvetően, de csak felhasználók véleményei, többnyire olyanoké, akik sose látták 80$-nál drágább házat. Ennyi pénzért mondjuk 5 rendes ventivel nagyon jó ára van.

az már csak az egyéni véleményem, hogy szívgyógyszert kellene szednem, hogy ne kapjak infarktust minden alkalommal, mikor ránézek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60979) petakpa1


petakpa1
őstag

Házmesterek! Tudna nekem valaki olyan házat javasolni ami tudja az alábbiakat? (Az Összefoglalóban ajánlottak közül egy sincs olyan ami maradéktalanul megfelel:(()

- ATX méret (bár jelenleg agy mATX méretű Socket FM1 rendszer kerül bele);
- fekete szín, elegáns, klasszikus kivitel, ami akár irodában is megállná a helyét (bár nem oda kerül);
- léghűtés;
- silent sorozat;
- előlapi ajtó, mely takarja a 5,25" helyeket;
- 3 db 5,25" bővítőhely, kivéve, házon van eleve van 2,5" és 3,5" HDD dokkolóknak hely;
- front panelen elől vagy felül;
-- 2 db USB 3.0;
-- 2 db USB 2.0 (ebből esetleg tudok engedni ha több USB 3.0-as van);
-- fejhallgató ás mikrofon kimenet;
-- 2 led (HDD és ON/OFF);
-- 2 db ventillátorszabályozó (lehetőleg tudja teljesen kikapcsolni is a ventiket, de fokozatmentes szabályozás nem muszály, megelégszem off/5V/12V) verzióval is) esetleg 1 ventiszabályozót is megfontolok;

Az alábbiak szerintem nem lesznek korlátozó tényezők, de leírom azért:
- közepes és átlagosan nagy VGA-k jó lenne ha beleférnének, extrém nagyról le tudok mondani
- átlagos CPU hűtő férjen el, extrém nagyokról le tudok mondani
- 1 db 3,5" HDD, 1 db 2,5" HDD, 1 2,5" SSD kerül bele.

Cooler Master Silencio 650 Pure jó lenne igazából, csak sehol nem forgalmazzák már:(((

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#60980) fogtunder válasza petakpa1 (#60979) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a CM Silencio sorozata az olvasmányaim alapján nem igazán jó se hangszigetelésben, se szellőzésben, én attól eltekintenék.

ami talán a legközelebb lesz, az a Bitfenix Ghost, hangszigetelt, ajtó takarja elől az 5,25" portokat, van gyárilag SATA dokkolója a tetején, 2+2USB port.

viszont én olyan házat nem ismerek, amiben gyárilag 2 venti szabályozó lenne, illetve az általános az, hogy 5-7-12V lépésekben szabályoznak feszültség alapon. ilyen igényekhez külön szabályozó kellene, ehhez sajnos nem értek, vagy ha az alaplap tudja, akkor arról megoldani speedfannel, de a leállítás itt se általános. a ventis topikban tudnak segíteni szabályozó ügyben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60981) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Foglalkozik itt valaki gépházak alkatrészeinek beszerzésével ? Fontos lenne !

Egy Coolermaster Mastercase 5 pro házhoz kellene pár alkatrész :)

Üdv. Tubica :R

fogtunder jó lett az új leírás :) :C

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60982) AngerFîsT válasza Tubica (#60981) üzenetére


AngerFîsT
tag

Mondjuk itt találhatsz. :)) :DD

Kis karácsonyi apróság is van.. D:

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60983) AngerFîsT válasza fogtunder (#60978) üzenetére


AngerFîsT
tag

Olyan a ház mint egy star wars szereplő :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60985) Tubica válasza AngerFîsT (#60982) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm, de olyan kell, aki el tudja nekem küldeni :(
Sajnos nekem ez nagyon angol :D

Olyan kellene, aki ezzel foglalkozik ( alkatrészek beszerzése ) és nem számol fel rá több ezer / tízezer forintot.

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60986) AngerFîsT válasza Tubica (#60985) üzenetére


AngerFîsT
tag

Esetleg CM Hungary-t keresd, mivel ő a magyar hivatalos CM képviselő a fórumon van nekik Topik is de utoljára 2 hónapja volt aktív. sajna.
Próba cseresznye!

I Say Anger you say FisT!

(#60987) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Még egy dolog, ami miatt az alsó tápos megoldás körülményes lehet.
Majd állandóan be kell mászni az asztal alá, hogy a tápot be tudjam kapcsolni. Nálatok ez nem gond?
Vagy mindenkinek az asztalon van a háza? Vagy sose kapcsoljátok ki a tápot?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60988) fogtunder válasza mert_csokis (#60987) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha teljesen áramtalanítani akarom, mert pl. napokra elmegyünk itthonról, lenyomom az elosztót, aztán csókolom. napi használat mellett, ha rendes tápod van, semmi értelme kapcsolgatni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60989) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

20.000ig szeretnék házra tanácsot kérni. fekete piros kombót szeretnék. eddig a z11 plus hf1-et néztem, de azért érdekel hogy jó e. jelen állás szerint:

MSI B150M Night Elf alaplap
Intel Core i7-6700 BX80662I76700 processzor
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz HX421C14FB2/8 memória
Gainward GTX1060 6GB GDDR5 Phoenix 426018336-3729 videokártya
Kingston 120GB SUV400S37/120G SSD meghajtó
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
FSP 500W Hyper M tápegység
Zalman Z11 Plus HF1 számítógép ház
Be quiet! Pure Rock Slim BK008 processzor hûtõ

+később még 8gb ram

bár ez még csak saját elképzelés, szóval ha kapok tanácsot a másik topicban akkor változhat.

(#60990) ovics válasza ovics (#60989) üzenetére


ovics
aktív tag

ha lesz addigra, akkor a hűtő az nem a slim változat lenne, ez lemaradt

(#60991) fanti válasza fogtunder (#60978) üzenetére


fanti
addikt

Én meg egy Chieftec házat néztem közel tíz éven át, hát elég unalmas egy pofázmánya volt szegénykémnek, és a híres Chieftec név ide vagy oda, de a kendomen jobban hűt és harmadába került.....és sokkalta szebb is nekem.
Pedig 45 éves fejjel sok házat szereltem/láttam már, de nyugodtan kijelenthetem, hogy a kendomen teljesen rendben van, és bombázós az ára is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60992) Tomi0703 válasza fanti (#60965) üzenetére


Tomi0703
őstag

A Tesseractra gondoltam. SK-n volt teszt is róla.

De azt hiszem megálmodtam, vagy DeepCool Kendomen vagy Zalman Z3 Plus lesz (hacsak nem találok 12-13k körül Z9 neot).

(#60993) petakpa1 válasza fogtunder (#60980) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem. Közben utánna néztem és a CM Silencio is csak a felső ventit tudja ki/be kapcsolni, a másik hármat csak szabályozni tudja.
Találtam egy ilyet, de ez is kompromisszum több tekintetben:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#60994) wowpegazus válasza fogtunder (#60978) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

Elvileg ma érkezik a ház, összerakom, és írok róla, ha érdekel. (Természetesen nem vagyok profi tesztelő)

(#60995) wowpegazus válasza mobal (#60976) üzenetére


wowpegazus
tag

Meglátjuk milyen lesz a kínálat 2017 év elején. Az i7-et szerintem nem tudnám kihasználni - nem programozok, video szerkesztek stb., csak játékra van a gép. Oda meg az i5 tud mindent amit kell. Mondjuk nyilván az árazás lesz a legérdekesebb. 60 nagyon max 70.000,- Ft körül vennék procit. Ez jelenleg az i5 6500-6600 árazásnak felel meg. Reménykedem, hogy olcsóbb lesz a 7. gen összességében, és picit jobb teljesítményű.

(#60996) fogtunder válasza wowpegazus (#60994) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az első-felső porszűrő érdekelne leginkább, a hátlap mögötti rész, miután bekábelezted, az előlapi portok hozzá vannak-e kábelezve az előlaphoz, vagy az külön lejön. ha ezekről tudnál képet csinálni, azért hálás lennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60997) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok,

Az aláírásomban szereplő konfighoz milyen ház illene?

Amit szeretnék:

-jó kinézet
-fekete szín
-alsó tápos

Ár: 8-15 ezer között(ha van. :) )

Van emellett a mostaniban 2db Be Quiet! Pure Wings 2 80mm-es ventim.

A válaszotokat előre is köszi.

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#60998) fogtunder válasza gyulaitomika (#60997) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én személy szerint Zalman Z9 Neo, NZXT S340, Phanteks P400 alá nem nagyon mennék, ezekből HA-n van is néha 15K körül.

ha nem fér bele, akkor az összefoglaló ide vonatkozó szekcióját olvasd el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60999) AngerFîsT válasza Tomi0703 (#60992) üzenetére


AngerFîsT
tag

Vagy netán Z9 plus ez is ajánlott vétel most találtam aprón egyet 11k újonnan 18k _:) ahogy látom pontok alapján az eladó is korrekt!

I Say Anger you say FisT!

(#61000) #74018560


#74018560
törölt tag

Tetszik a Corsair házak kialakítása, a videokban rendszeresen látom, hogy Corsair (kompakt) vízhűtéssel szerelik a rendszereket.
Mennyire hatékonyak ezek a vízhűtések?
Mindig külön kell megvenni?
Melyik házat ajánlanátok erre a célra?
(ATX, minél kisebb)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.