Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) BiP válasza fogtunder (#60550) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vagyok vele, de Corsairt alig kapni, meg kúszik annak is felfelé az ára.
Kisebb a difi, mint az usd árból tippelni lehetett volna (90dollár vs. 125dollár). Gondolom mivel a Define C még nagyon új, némileg fog lejjebb menni az ára olyan 25 körülre, de max. majd csak Karácsony után.

(#60552) fogtunder válasza BiP (#60551) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha megveszed, akkor azért néhány hőmérséklet mérésre kíváncsi lennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60553) BiP válasza fogtunder (#60552) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy nézem, már csak év elején lesz aktuális. Megy fel az ára.
Tavasszal veszek új gépet, addig nem vészesen sürgős a ház.
De persze, ha meglesz, mérek.

(#60554) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ide való a kérdés, bocs előre is.
Van egy számítógépház, aminek nem tudom a típusát. Csináltam róla képeket, esetleg valaki tudja, hogy miféle lehet?
- Van vagy 8 kiló:)
- Az elején a kezelőfelület kulccsal zárható, elöl 12cm-es venti, az ajtón szűrő
- Belül középen egy rakás csavaros rögzítő látható

Az eleje: [link]
Az ajtó nyitva, de fejjel lefelé fotózva: [link]
A gép belseje oldalról: [link]

Köszi előre is, a kváziofftopikért bocs!

[ Szerkesztve ]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#60555) fogtunder válasza BiP (#60553) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem sürgős, én úgysem veszek, mert nekem rövid, csak érdekel, hogy milyen hőfokokat produkál.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60556) dani_golf


dani_golf
tag

skacok
énis most ház vásárlás elött állok..eddig a Fractal Design Defice R5 öt re gondoltam,de láttom jön ki az uj C-s változat..kérdés miben különbözik az R5 ötöl?

(#60557) fogtunder válasza dani_golf (#60556) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan a C, mint az R5 és egy NZXT S340 szerelemgyereke. amúgy az R5 pár aprócska hibáját (a felső részre gondolok) kijavították benne, csak szerintem nagyon rövidre lett lecsapva és ez a jelenlegi tesztek alapján nem tett túl jót a hűtésnek. én inkább venném az R5-öt, vagy ilyen felépítésből a Corsair 400-as széria valamelyik tagját.

viszont kb. két évente jönnek ki új Define R házzal, úgyhogy talán egy év, és jön az R6, amiben lesz tápegység takaró lemez és porszűrő a fenti traktusban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60558) dani_golf válasza fogtunder (#60557) üzenetére


dani_golf
tag

értem.hát néztem most gyors külföldiket .van benen takaro a tápra de nekem jobban bejon a látható táp.gondolom szigeteésként jo . viszont az R5 nekem is jobban bejön.mintha szük lenen az uj C...

(#60559) fogtunder válasza dani_golf (#60558) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan szempontból jó a táp takaró lemez, hogy el tudod alatta rejteni a 3,5" meghajtók kereteit, illetve ha olyan tápod van, mint az én XFX Pro 450-em, hogy nem moduláris, de van egy valag kábele, azokat is be tudod gyűrni alá. nem szűk annyira, a magassága és szélessége kb. annyi, mint az S340-nek, ami a kategória első háza volt, csak iszonyatosan rövid. a 28cm-es VGA-m és a push-pullra szerelt kompakt vizem radiátora egész konkrétan nem férne el benne, annyira, és nem tudok indokot találni rá, hogy miért volt ez így jó, mikor az NZXT, a Phanteks és a Corsair is nagyobbra méretezte az ilyen házait.

meg ugye attól is függ minden, hogy mit akarsz bele szerelni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60560) ventoos


ventoos
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni számítógépház választáshoz a hamarosan épülő gépemhez :)

Milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
alaplap: ASRock 1151 Z170 Pro4,
CPU: Intel i7 6700K,
GPU: Palit GeForce GTX1060 JetStream,
RAM: 16GB, típus még kérdéses,
ezen kívül 1 db 2,5" HDD és 1 db 2,5" SSD

Milyen extra kívánságaid vannak?
-letisztult, elegáns és szép
-jó szellőzés
-színe lehetőleg fekete vagy szürke
-elöl 2 db USB és 3,5 jack

Mennyit szánsz rá?
20.000 Ft (+- párezer)

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#60561) fogtunder válasza ventoos (#60560) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a CPU hűtő típusát még írd le légyszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60562) ventoos válasza fogtunder (#60561) üzenetére


ventoos
csendes tag

Köszönöm, hogy figyelmeztettél, az lemaradt. Az oda tartozó topicban a Be Quiet! Pure Rockot ajánlották, úgyhogy valószínű azt tennék bele :)

(#60563) Zsolty001


Zsolty001
tag

Erről a házról hallott már valaki?

Sharkoon S25-W

Új széria, elég kevés infó van róla. Elég sok házat megnéztem az utóbbi pár napban, de egyik sem nyerte el igazán a tetszésemet, ez azonban minden szempontból megfelel (rengeteg ssd hely, mágneses szűrők, jó szellőzés, felső nyílás) és árban is elég baráti. A súlya 6.5 kg, úgyhogy gondolom nem műanyag az egész. :)

(#60564) dqdb


dqdb
nagyúr

A következő konfigurációhoz keresek házat
* non-K i5
* mATX alaplap
* 2x HDD + 1x SSD
* félpasszív táp
* Be Quiet Shadow Rock Slim hűtő
* nuku dVGA (ez később változhat, ha az egyik használt programba bekerül a GPU-s támogatás, és legfeljebb 1060 szintjére kell gondolni hőtermelésben)

Pár lehetőség átküldése után annyi visszajelzést kaptam, hogy a Fractal Design jól néz ki, szóval külsőre valami fekete téglatest tökéletes lenne. A cél egy rendkívül halk léghűtéses ház megépítése.

További elvárások a házzal szemben:
* jó anyagminőség
* két HDD hely, amelyeket direktben telibe kap egy ventilátor
* egy SSD hely, szintén kapjon hűtést
* az alsó porszűrőt előre lehessen kihúzni
* ha van felső ventilátorhely, akkor azon is legyen porszűrő
* elöl kettő ventilátorhely, és minél kevesebb gyári ventilátor, amiket valószínűleg úgyis kihajítanék a házból
* teli ajtós kivitel, ahol az ajtó mind a négy oldalán van elegendő nyílás az előlapi ventilátorok levegőellátásához
* semmi ablak és LED
* bár az alaplap mATX, a ház lehet ATX is, nincsen méretbeli megkötés, mert a földre fog kerülni, mindegyik irányban van bőven hely
* előny a rejtett bekapcsológomb

Árban jó lenne 30e alatt maradni, de 35e még simán belefér.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#60565) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !!!

Szeretnék segítséget kérni !
Hol lehet Cooler Master Mastercase 5 pro-hoz alkatrészeket rendelni ? Leginkább a 2 oldallap érdekelne ( a sima meg a plexis ).

Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60566) Zsolty001 válasza Tubica (#60565) üzenetére


Zsolty001
tag

Ezt a házat én is néztem, egész jó lenne, de nem találtam hozzá kiegészítőket.

Összesen 3db lemezt lehet beletenni, mert 1db 2,5"-ös SSD bracket jár hozzá holott lenne még több plusz hely és hiányzik az egyik ventillátor tartója is, ezért ez is limitált és sehol sem találtam hozzá kiegészítőt.

A saját shopjukban sem lehet kapni. Persze itt olyan árak vannak, hogy amúgy sem érdemes semmit venni. Viszont van belőle plexis, és plexi nélküli változat is.

[ Szerkesztve ]

(#60567) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Találkozott valaki élőben már a Cooltek RM3-al? Vélemény? :)

Egy minőségi mATX házat keresek, amibe belefér egy felső kategóriás VGA is. Csak léghűtésben gondolkozok, nem jönnek be a kompakt vizek. Évekig egy Lian-Li PC-A04 volt a házam, de ahhoz nem akarok visszatérni, kell a változatosság és a kábelmenedzsmentje sem éppen a legjobb, viszont a minőség terén felállított egy mércét.

Mik vannak még? Én a Phanteks Enthoo Evolv mATX-et találtam, elég jókat írnak róla, de alapvetően vizezésre találták ki, lehet, hogy feleslegesen nagy nekem.

"Less but better" - Dieter Rams

(#60568) thomeef válasza xEon1337 (#60567) üzenetére


thomeef
őstag

Ha belefér a keretbe Phanteks Enthoo Evolv mATX, akkor szerinem ne gondolkodj máson. Ennél jobb mATX ház csak 100k fölött van. Egyáltalán nem nagy, max egy kicsit széles, de legalább így elfér benne minden létező cpu hűtő.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60569) fogtunder válasza ventoos (#60562) üzenetére


fogtunder
nagyúr

NZXT S340, vagy ha még belefér, Phanteks P400, esetleg Zalman Z9 Neo, ha kellene optikai meghajtó.

(#60564) dqdb: boldog ember lennék, ha ezt a házat gyártaná valaki, de sajnos nem tudok róla, minimális kompromisszumra legalább szükség lesz. szerintem az SSD hűtést fölösleges nagyon túlpörögni, nekem hátlap mögött nem megy 30 fok fölé, de ha nagyon akarod, beszereled rendes HDD keretbe és kész. olyan házat nem ismerek, aminek az előlapja minden oldalon nyitott, az általános kialakítás az a csendesített házaknál, hogy elől két oldalt szívnak be.

a legközelebb az igényekhez a Thermaltake Suppressor F31 áll, annyi kompromisszummal, hogy az alsó porszűrő hátrafelé jön ki. a nagytesó F51-ben több a HDD fér, és osztott az alsó porszűrő, az egyik fele előre, a másik hátra jön ki. a Fractal Define R5-ben nincs felső porszűrés, amúgy tökéletes lenne, de ezt nem is értem a mai napig, hogy gondolták komolyan. a Corsair 400Q-ban csak hátlapra tudnád fogatni az SSD-t, az alsó szűrő itt is hátra jön ki. én ezekről tudok perpill.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60570) Olajka02 válasza fogtunder (#60569) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Az adatlapomon található 2. konfigomnak kellen egy jól szellőző, ugyanakkor porszűrős halk ház.
Most egy Be Quiet Silent Base 800-ban van a konfig amivel hang és megjelenés terén meg vagyok elégedve.
A problémám, az az, hogy a hangszigeteltségének viszont meg van az ára, minden melegebben üzemel 3-4 C -vel.
Ennek köszönhetően az 780 Ti eléri a 83C, ahol néha throtling-ol.
Ez nem jelentős, de ha már van, azt szeretném, hogy fixen tartsa az órajeleit.
Porszűrés mindenképpen kell, hosszú szőrű kutyussal élünk együtt.
Ezért gondolkodnék egy jobban szellőző házban.
Ára ésszerű határok között tágan mozog (nem 110, és nem is 5e huf).
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Olaj

(#60571) fogtunder válasza Olajka02 (#60570) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a VGA csere nem opció? a 780Ti azért sokkal jobban fűt, mint a mostani architektúrák, egy 1060 csere szerintem meg is oldaná a dolgot.

ha nem , akkor mondjuk egy Thermaltake Core V41/V51, Fractal Design Arc Midi R2, Aerocool Aero 1000, ezek mind jól szellőző házak porszűrővel a bemeneti helyeken.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60572) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hali, olyan házat keresek, ami elsősorban fogantyús, elfér benne egy 1070, másodsorban lehet csendes is akár és 3-4 HDDt fogad, harmadsorban nem 50 ezer (CM Storm trooper és társa). Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#60573) Olajka02 válasza fogtunder (#60571) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

VGA-t nem szeretnék cserélni ez a 780 ti KINGPIN eléggé unikális darab, és nekem ez a vga munkához is kell.
Az 1000-es széria ilyen szempontból eléggé kiherélt.
Megnézegetem a házakat amiket ajánlottál.
Köszönöm!

Üdv: Olaj

(#60574) vendingo válasza raskolnikoff (#60572) üzenetére


vendingo
veterán

Ha a csend annyira nem szempont, akkor corsair c70.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60575) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek fehér gépházba melyik megoldás mutatna szebben?

kék ventilátor+kék harisnyázott táp kábel
vagy

zöld ventilátor+zöld táp kábel

Először fehér ventilátort akartam+fehér táp kábelt.De lebeszéltek róla mert egy idő után a venti+kábelek sárgásan el fog foltozódni.

(#60576) fogtunder válasza demmer123 (#60575) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én zöldre csinálnám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60577) raskolnikoff válasza vendingo (#60574) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szóval ne is álmodjak max 20ezres limitben?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#60578) vendingo válasza raskolnikoff (#60577) üzenetére


vendingo
veterán

Csak annyit írtál, hogy ne legyen 50 ezer.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60579) Sunsetjoy válasza Sunsetjoy (#60554) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Közben utánajártam, és rájöttem, hogy ez egy több évtizedes múlttal rendelkező litván (Vilnius) illetőségű zeneszalon (hangszerek, audiofelszerelések, stb.) egyedi összeállítású számítógépeinek az általános számítógépháza, fekvő kivitelű, gondolom a helykihasználás és audiocuccok alá/felé pont befér:)

[link]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#60580) raskolnikoff válasza vendingo (#60578) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Legyen 20 alatt. Ha tud lenni egyáltalán :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#60581) fi:zi'k válasza raskolnikoff (#60580) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor mér nem ezt írtad elsőre?! :))
30e bőven 50e alatt van, de 20e-től meg jóval több. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60582) headhunter válasza Zsolty001 (#60563) üzenetére


headhunter
addikt

(#60583) raskolnikoff válasza fi:zi'k (#60581) üzenetére


raskolnikoff
őstag

tudom, tudom...nekem 30 vagy 50 egyremegy, de már javítottam

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#60584) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz tudtok ajánlani 1-2 csendes, de jól szellőző házat? A keret úgy 20-30 ezer ft.

(#60585) fogtunder válasza Balázs1621 (#60584) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Olvass vissza kicsit, ez egy gyakori összeállítás, volt pár ajánlás az elmúlt két oldalon.

Más: az összefoglalót kicsit nem ártana modernizálni. Van valakiben vállalkozó kedv, hogy segítsen benne?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60586) Pete55555 válasza Balázs1621 (#60584) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt a lapot ITT ajánlották? Nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb vétel ennyiért... Bár egy ideje nem olvasom a topikot.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60587) Tubica válasza fogtunder (#60585) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Ha elmondod mit kell, hogyan, én megpróbáhatok segíteni :)
Vagy nincs időd leírni, de meg van a szöveg, akkor leírom, stb.

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60588) fogtunder válasza Tubica (#60587) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azt a részt vállalom, hogy csinálok egy draftot blog bejegyzés formájában a mostanira alapozva véleményezni, kiegészíteni kellene.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60589) zolee0307 válasza Balázs1621 (#60584) üzenetére


zolee0307
őstag

Oda bőven elég egy 450-500 W-os táp, így a tápon megspórolt pénzt teheted a házhoz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#60590) thomeef válasza Balázs1621 (#60584) üzenetére


thomeef
őstag

Én a kinézett procihűtő helyett egy kicsit komolyabbat vennék, mert az elég hangos (Be Quiet Pure Rock pl.). Háznak Phanteks P400, vagy Enthoo Pro.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60591) Askformore


Askformore
senior tag

Zalman R1-ről mondjatok valamit légyszi, mennyire "gagyi"? Ismerős gépét tennénk bele, ajándékba venném.. jelenleg egy kínai talán "ncase" márkájú pici házban van, és melege van. Ebben a Zalmanban van venti elöl-hátul, és plexis az oldala, és az eleje is tetszik. A gép egy FX6300, R9 270X, FSP HEXA 550W, 1db HDD, Giga 970A-UD3P alaplap, egy Asus hűtő, megnemmondom milyen, de a jelenlegiben is elfér.

Ha ez a ház nagyon szutyok, akkor mit ajánlotok helyette nagyon max 12k-ért?

(#60592) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Házat keresek az alábbi konfoghoz.
Plexi lap nem kell, usb 3 kell lehetőleg a tetején vagy magasan a gombokkal együtt, hogy a gyerek mikor kuszik-mászik ne érje el :)
Ez megy bele:
ATX alaplap
i5-6600K proci, Be Quiet Pure Rock hűtővel
dvd-író
blu-ray író
1db SSD
1db HDD

20-21cm -nél ne legyen szélesebb.

20e +- pár ezer, csak legyen tartós és jó :)
Sok venti se kell, azok úgyis csak hangosak és hamar cserélni kell :)
Nem gamer gép lesz.

Köszönöm

(#60593) ventoos válasza fogtunder (#60569) üzenetére


ventoos
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Az NZXT a legszimpatikusabb, tényleg nagyon szép ez a ház, meggyőztél :)

(#60594) LanyUs válasza Kiscsőke (#59764) üzenetére


LanyUs
senior tag

Cooler Master Mid Tower / N300 használom és nagyon tetszik ez az új ház [link]

Stabil merev ház, nem zörög, a vinyó sem rezgeti. Könnyen szerelhető, a gyors rögzítő ssd-re és merevlemezre tökéletes megoldás. A külalak is tetszik. Filmnézés közben utálom, ha csillog-villog a gép. Millió ventilátor hely: 2 x 120mm fan hely tárolókra + 2 x 120mm vagy 1 x 140mm fan hely elöl + 1 x 80-140mm fan hely vga + 2 x 120mm fan hely felül + 1 x 120mm fan hely hátul.

Két ventivel 120mm érkezett SickleFlow 120 [link] ( 1 elöl - 1 hátul ), amikről sokan írták milyen jó és csendes :) Hát a lószart :) Halkan morognak csak valóban. Szerencsére a hátsó morgását nem hallom, de az első finom morgása őrjítő :Y , pedig azonnal rátettem őket fix 5v-re. Ilyen kattogó gagyi motort ritkán hallani. Hamarosan repül a gépből, mert rendelek egy F14 PWM PST [link] elölre és egy Noctua NF-A15 PWM [link] ventit oldalra a vga-hoz. Kiváncsi leszek a kettő 140mm-es közti különbségre :D

A rácsokon enyhén süvíthet a levegő, ezért lehet kapnak egy kivágást :)

Ui. alsó tápos ház porszűrővel, ami nem kivehető, tehát annak a tisztítását hogyan gondolták? Kiszedem a tápot állandóan? :W Ez nem jön be. Vagy erős porszívóval kiszívatom a cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#60595) puru válasza puru (#60592) üzenetére


puru
senior tag

Úgy tűnik egy BE QUIET! Silent Base 600 fekete ház lesz a befutó.
Jól döntöttem? :)

(#60596) fogtunder válasza puru (#60595) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak procihoz, léghűtésre jó lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60597) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy gépházat 20-30e Ft körül, ami letisztult, egyszerű vonalvezetésű, oldalt lehetőleg plexis, egy Enermax Liqmax II 240 kompakt vízhűtés elfér benne, illetve jól szellőzik, akár pár venti is jó lenne benne.

i7 6700k, GTX 1070 lenne, amit bele kellene rakni. Márka szinte mindegy, jól szellőzzön, férjen bele minden ( ODD nem lesz és csak 1 SSD ), és legyen szép, letisztult.

Előre is köszi. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#60598) fogtunder válasza N-vidi-A (#60597) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elsősorban Fractal Design Arc Midi R2, Corsair 400C, vagy Phanteks P400, NZXT S340.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60599) N-vidi-A válasza fogtunder (#60598) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Köszönöm, ez a Phanteks P400 elég tetszetős, és úgy néz ki minden bele is fér. Pár videó alapján jól látom, hogy csak oldalra lehet a radiátort rögzíteni? A hangszigetelt változatot érdemes választani kompakt vízhűtés mellet? Szellőzik eléggé?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#60600) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na, a Corsair kihozta az olcsósított 400C-t 270R néven. ahogy nézem semmi nem szenvedett nagyon csorbát, az SSD mount talán jobb is így, mert nincs annyira útban a kábelezésnek, a két HDD-t mondjuk nem nagyon lehet hűteni, max 5400-asokat raknék ide, csak egyrészes a táptakaró, de ez szerintem nagyon érdekes, PCI-E kivágás van rajta, ami jó. a kábel menedzsment mondjuk annyira nem erős, hely van elég, de nincs gyári lefogató és nagyon lefogató pontokat se látok, gumis kábelvezetők szintén nincsenek. és pár fokkal hűvösebb, mint az S340, ami szintén egy jó pont. viszont kispórolták a porszűrőket az előlapról és a tetejéről is, ez így micsoda??? :((( nem tudom mennyi lesz a 70€-s árból, de gondolom legalább az S340 szintjére fog érkezni a Corsair árazási stratégiáját ismerve, ebben a formában ez szerintem no go az S340-nel és a P400-zal szemben, nem értem, hogy nem fér bele az árba az, amit a Phanteks és az NZXT simán megoldott ugyanennyiért.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.