Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) #98593280 válasza geckowize (#31996) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az elite 311-hez képest nem éreznél semmit.

Ami plusz, azt nagyjából el is mondtam. Konkrétabban majd akkor tudok felelni, ha leteszteltem.

(#31994) kromatika : Ez kérlek alássan úgyfan, hogy a kettő az nem egy ;]

[ Szerkesztve ]

(#32002) Freeze18


Freeze18
csendes tag

Erre tudna valaki okosat mondani nekem? :)

(#32003) #98593280 válasza Freeze18 (#31954) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Define R4-et még nem teszteltem, a Define Mini-t viszont igen. Igaz hogy az kisebb, csak mATX-es, de nagyon hasonló a felépítése és a belseje is. Ugyanúgy hangszigetelt mindkét oldal és az eleje. Méréseim szerint nagyon gyengén hűt. Főleg a dVGA kártyát, szóval én ennek viszonylatában azt gondolom, hogy a Define R4-be nem építenék izmos konfigot, CFX-el. Egyébként a bit-tech tesztje is a fenti véleményemet támasztja alá, mert az R4 maxon csak a középmezőnyben van, 10 fok CPU hővel elmaradva a legjobbaktól, minimum rpm-en meg a sereghajtók között.

Szintén a bit-tech szerint a Carbide 200 sem hűt jól. Egyébként sem hinném, hogy én a legkisebb Corsair-be akarnék rakni egy HD7870 CFX-et.

Fenti táblázatot ha tovább nézed, a SilverStone Raven RV03 pl. kifejezetten jól hűt, az élmezőnyben is van. Az ára 35e, meg mintha hwaprón is láttam volna egyet:)

A saját mérési tabellámat számodra csicsás vagy egyedi házak vezetik, úgy mint HAF XB, Stryker, Overseer, de mondjuk az Obsidian 650D is ott van közöttük, az letisztult és kiválóan hűt.

Táp pl: Cooler Master 620W Silent Pro M2 - RS620-SPM2E3-EU, 25k
4 x 6+2 pin cstlakozó, tehát ez is optimális a 7870 CFX-hez.
és kérdezzz be a tápos topikba!

[ Szerkesztve ]

(#32004) geckowize válasza #98593280 (#32001) üzenetére


geckowize
őstag

Köszönöm a választ! Még egy kérdésem van, mégpedig az, hogy a kábelmenedzsment fogalma az alaplapot tartó tálca mögötti hely nagyságán kívül mire vonatkozik még?

(#32005) #98593280 válasza geckowize (#32004) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem még másra is, pl:
- van-e a 4-8 pines tápkábel számára kivágás az alaplapi tálcán és mekkora
- van-e és hány darab lyuk a tálcán a kábelek számára
- van-e ezeken a lyukakon gumiharang
- van-e mATX-es pozíciójú lyuk is a tálcán, vagy csak ATX-es
- el van-e forgatva 90 fokkal a HDD blokk
- van-e elegendő karom a tálca hátoldalán a kábelek rögzítéséhez

Hirtelen ezek jutottak eszembe... de bármi számíthat, ami a könnyebb és igényesebb kábelezést segíti. A HAF 942-ben pl. még a tápegységen is van egy takaró box, ami elrejti a feleslegesen kilátszódó tyúkbeleket.

(#32006) geckowize válasza #98593280 (#32005) üzenetére


geckowize
őstag

Melyik a jobb a HDD blokknál, az elforgatott, vagy a hagyományos?
Valamint még egy eszembejutott, olvasgatva pár hsz-t itt: ha van a ház tetején 1 v 2 ventinek hely (és alsótápos a ház persze), célszerű úgy beállítani őket, hogy elöl hátul befúj és felül kifúj?

(#32007) zserbox válasza geckowize (#32006) üzenetére


zserbox
őstag

az elforgatott verzió kábelek szempontjából jobb(esztétikusabb+könyebben szerelhető) de úgy kicsit melegebbek lesznek a vinyók mint a nem elforgatott állapotban.(venti mind2 verzió elé kell/javasolt.

(#32008) #98593280 válasza zserbox (#32007) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezt nem állítanám, mert pl. tesztjeim szerint az alábbi házakban a leghűvösebb a merevlemezek:
CM Stryker, Midgard II, Obsidian 650D, FD3000, Prominent R, Zalman Z5...
Ezek mindegyikében pedig 90 fokkal elforgatott a vinyó blokk.

Igaz keveredik bele hagyományos is: Tempest és Merc Alpha pl:

(#32006) geckowize : Ez az ajánlott irány. Elöl és alul be, fenn ás hátul ki. Persze kísérletezhetsz mással is. A Silentium T11 pl. a hátul be-t próbálja, a Raven 3-ban ha jól tudom alul fúj be 2 db venti, az alaplap eleve fejjel lefelé áll, a VGA kártyák is, nagyon durva:)

Annyi bizonyos, hogy a meleg levegő felfelé szeretne szállni, szóval szerintem ajánlott erre rásegíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32009) zserbox válasza #98593280 (#32008) üzenetére


zserbox
őstag

hát elégé függ attól hogy milyen venti van elötte...
de ha belegondolsz ha nincs elforgatva akkor nincs semmi fém lemez ami betakarja az áramlatot míg a ha el van forgatva akkor tuti van hiába van kilugattva.
olyat nem teszteltél amibe így is úgy is be lehet rakni?

(#32010) nemtabo válasza geckowize (#32006) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Attol függ. Nekem pld. fal és az asztalláb között van a gépem, így jobb ha nincs 90 fokbasn elfoggatva a keret. Ha be akarod dobni egy hdd-t leveszem az alsó előlapi ventit, és behajítom a házba. az üres tálcákat is kivettem. Elméletileg az elforogatott keret miatt kevésbé hatékony lehet a ház hűtése.
Elől sztem jobb a két venti, és felül is, és hátul is. Nekem oldalt is van két hely és alul is. Ezeket venti nélkül is erősen huzza be a levegőt, ezért nem is vennék zárt oldallapú gépet.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32011) #98593280 válasza zserbox (#32009) üzenetére


#98593280
törölt tag

"hát elégé függ attól hogy milyen venti van elötte..."

Ezzel azt hiszem én is tisztában vagyok: léghűtés light

Az előbbi HSZ-ben mellékelt táblázat egyébként a GYÁRI ház kiépítés eredményeit tartalmazza, gyári ventikkel.

Ha nincs elforgatva, akkor is lehetnek ott akadályozó elemek, pl. táp kábel, sata kábel, sőt mi van ha 4 db vinyót egymás mellé raknak?

Az elforgatott blokkok pedig a legtöbb esetben kiemelten rácsosak, nincs ott olyan sok akadályozó tényező. A teszteredményeim is ezt mutatják, hogy nincs egyenes arányú összefüggés. Szerintem a HDD hőfoka a ház gyári HDD beszerelési lehetőségeitől, az alkalmazott ventilátortól, annak fordulatszámától, esetleg a szerelés részleteitől függ. Pl. egy alsó felfelé fújó venti is tovább hűti a vinyókat.

"olyat nem teszteltél amibe így is úgy is be lehet rakni?"

Eddig nem, de ha egyszer nagyon sok időm lesz (ilyen nem nagyon van, főleg h most a porszűrős tesztet is csinálni kell:) akkor majd megnézem Neked az FD3000-res házamban, abba bele lehet tenni így is úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#32012) zserbox válasza #98593280 (#32011) üzenetére


zserbox
őstag

épp ezért a drágább házakhoz(elforgatott HDD) általába jobb venti van így persze hogy jobbat produkálnak mint a olcsóbb házak nem elforgatott HDD-s szar ventis vagy esetleg venti nélküli felállásai.
ezért lenne érdekes egy olyan házat megnézni ahol mind2 verzió lehetséges.

(#32013) #98593280 válasza zserbox (#32012) üzenetére


#98593280
törölt tag

Valóban, ez is érdekes lehet. Viszont sokkal érdekesebb az és több embert is érdekel, hogy egy gyári ház, ha megveszi a vevő, milyen hőfokokra képes, én pedig elsősorban ezt mérem. Továbbá még azt, hogy ha tesz bele még további ventiket, akkor mennyiben javul a hűtés és hol.

Ez az elforgatottság szerintem részletkérdés. Egyébként az algoritmusod szerintem ismételten nem áll szilárd talajon, mert nem vagyok benne biztos, hogy drágább házhoz alapvetően jobb venti jár.

Ezenkívül azt is nézhetjük, hogy a Zalman Z5 és az FD3000 egyáltalán nem bír kiválóan hűtő ventivel, mégis jól hűti a vinyókat 90 fokos tartóban. Szóval akkor most mi van? :U

(#32014) zserbox válasza #98593280 (#32013) üzenetére


zserbox
őstag

az is számít hogy mennyire melegszikbe az adott ház azaz mennyire ragad benn a levegő.
meg ha a tesztjeidnél nem volt azonos a szoba hőmérséklet az is okozhat differenciát tekintve hogy csak pár fokos HDD hőfok eltérésekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#32015) #98593280 válasza zserbox (#32014) üzenetére


#98593280
törölt tag

Még egyszer leírom: megveszem boltban a házat, belerakom a cuccot és mérek.
A gyári kiépítést mérem. Ha "beragad" a levegő az adott házban akkor beragad, nem én terveztem, nem én gyártottam, az adott ház jellemzője lesz, amit majd leírok cikkben.

A szobahőfokokkal meg tisztában vagyok. Elég sok mérést végeztem már, hogy bizonyos javító algoritmusok után egy szintre tudjak hozni X fokos eltéréseket. Bár most télen erre nincs is szükség, mert 24-25 fok van a legtöbb esetben a szobában. A téli 2-es hőfok cikkem valószínűleg ilyen méréseket is fog tartalmazni. Ha egyszer elkészül, de lassan készül, mert sok esetben hátráltatnak:)

(#32016) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!

Új gépházon gondolkozom, de az újabb kuckók szinte mind alsó táposak.
Miért jobb az alsó tápos, mint a felső tápos????? :F
Elvégre a meleg felfelé száll. A táp csak mégtöbb meleget szállít el ezáltal.
Igaz, hogy ha meleget szív, akkor kevésbé hatékony a táp hűtése, de ez akkor is igaz, ha alulról szívja, mert nem jut elég levegőhöz.
Szóval nem értem, miért elterjedtebb. Még esztétikára se mondanám hogy szebb, mert ha az asztal mellett van a gépház, akkor többet látni a moddingból, ha felső tápos. Míg az alsó táposnál bámulhatom a tápegységet, és a kábelezést....

(#32017) #98593280 válasza sanyek2 (#32016) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Elvégre a meleg felfelé száll. A táp csak mégtöbb meleget szállít el ezáltal."

Merre? Hátra? Az felfelé van? :U

"Igaz, hogy ha meleget szív, akkor kevésbé hatékony a táp hűtése, de ez akkor is igaz, ha alulról szívja, mert nem jut elég levegőhöz."

Miért nem? Ha ráteszed a szőnyegre és alacsony is a ház talpa, akkor biztosan nem...

"Még esztétikára se mondanám hogy szebb, mert ha az asztal mellett van a gépház, akkor többet látni a moddingból, ha felső tápos. Míg az alsó táposnál bámulhatom a tápegységet, és a kábelezést..."

Vegyél bonsai-t az asztal mellé, az szép...

(#32018) sanyek2 válasza #98593280 (#32017) üzenetére


sanyek2
senior tag

"Vegyél bonsai-t az asztal mellé, az szép..."
Ha számodra egy dilemma csak egy jó poén, menj el bohócnak, ott gúnyt űzhetsz mégtöbb emberből.
Ha nem tudsz normálisan válaszolni, inkább tartsd meg magadnak az ostobaságaidat!

"Merre? Hátra? Az felfelé van?"
Nem egy p3-as gép tápegységéről beszélünk, aminek a hátuljában van a ventilátor.
12 centis venti szívja FELFEÉ a levegőt.

"Miért nem? Ha ráteszed a szőnyegre és alacsony is a ház talpa, akkor biztosan nem..."
Miért is?

(#32019) kromatika válasza #98593280 (#32017) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem ez örök kérdés marad,mi a rosszabb a tápnak,a melegebb levegő, vagy a por.több tényező is számat szerintem ha komolyabb 12 cm-es ventivel szerelt proci hűtés van,és nincs tuning,akkor kvázi nem annyira meleg levegőt szív a táp,felső elrendezésnél,hiszen a proci ventije rögtön kitolja a ház hűtúlja felé a meleg levegőt.de tény hogy alulról akkor is hidegebbet szív.viszont pl nálam kb egy héten kétszer is tisztítani kellett az alsó tápos ház szűrőjét,hogy ha tisztaságot akartam.egyszer elmulasztottam 2 hétig,és a táp hangosabb működésére rögtön figyelmes is lettem,mert a felgyülemlett por miatt ,hangosabban kellett pörögnie a táp ventinek.szóval fontos a porszűrő tisztán tartása,mert két részről is gáz lehet.egyik ugye a por,a másik ezáltal a melegedés.kvázi rosszabb lehet a helyzet,mit felső tápos elrendezés esetén ha nem figyelünk,mert ugye ott a por nem játszik szerepet.

[ Szerkesztve ]

(#32020) sanyek2 válasza kromatika (#32019) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nálam pl vízhűtés gondoskodik a prociról, a videókari új generációs, szóval minimális hőt kell felemésztenie a tápnak.
Csak ha új házat választok nem tudom van-e ok arra hogy az alsó tápos mellett döntsek?
Mindössze nem értem, miért terjednek ezek a kuckók.
A miértjére lennék kíváncsi, ha van. Ha nincs, akkor saját belátás szerint választok :)

(#32021) #98593280 válasza sanyek2 (#32018) üzenetére


#98593280
törölt tag

A modding és a hűtés az két dolog.
Önmagában az a tény, hogy a plexin keresztül a tápot kell nézni, szerintem a "miért ne vegyünk alsó tápos házat?" siralom lista legutolsó helyének egyikén található, ezért válaszoltam rá olyan cinikusan, mert maga a kérdés is szerintem értelmetlen volt (nagyrészt a többi is...)

A tápot még mindig nem értem, ha alulról szív a táp, akkor az oldalra fújja ki, nem felfelé. Olyan házak vannak, amelyek felső táposak és felülről szív a táp (ha úgy van berakva) és hátra felé fúj ki. pl. Silverstone PS07..

Az alsó tápos házat meg rá kell tenni egy 5-10 cm-es emelvényre és máris tud honnan szívni levegőt, ennyi az egész. Mi ebben nem érthető? Ha rá van rakva a plüss szőnyegre akkor persze h fulladozik a táp...

(#32022) nemtabo válasza kromatika (#32019) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ezzel vitáznék. A régi felsőtápos Asus házamban igen meleg levegőt fujt ki a táp, és mivel a gép belső is poros, ezért a táp is poros volt.
Most alul van, semmi meleg levegő, előtte gyári lyukacsos fémlap, a porcicákat szépen szedi. Még nem pucoltam, rövid ideje van meg a ház.
Ha lakás, szoba poros, akkor a ház belső is poros, mindegy honnan szívja bentről vagy kintről.
Viszont a nagy hő ellenség, rövidíti az élettartamot.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32023) kromatika válasza nemtabo (#32022) üzenetére


kromatika
veterán

Az asus házadban hány darab,milyen, és mekorra venti volt?Függ attól is azért rendesen.nekem most lancooln K7 ben,3db 12cm-es venti van 800rpm-n hangtalanul.A ninja 3-on 600rpm-en forog a venti.a hőfokok nagyon jók. :K I5 2500K tuning nélkül ,Aida 30 perc tesztnél 50 fok,hdd 27 fok,Ati 5770, 52 fok,és a táp sem fúj meleg levegőt.Egyébként hiába tiszta vagy poros egy lakás,az egyértelmű,hogy a ház belsejéből kevesebb port szív a táp,mint kívülről.ez tuti.

(#32024) sanyek2 válasza #98593280 (#32021) üzenetére


sanyek2
senior tag

A jelenlegi ház így néz ki, és itt látni is valamennyire, hogy a táp a gépházból szívja a levegőt 12 centis ventivel, majd az hátul távozik. (Hőtérkép)
Ezekből a tényekből indultam ki, és hogy váltsak-e alsó tápos házra, az csak attól függ, hogy ideálisabb-e?
Aki szereti optikailag is csicsázni a gépét(mint én) annak számít hogy ne a tápot kukucskálja, ha lenéz a gépére. :) Dehát ízlés kérdése...
Példaként felhoztad a Silverstone-t Ez pl az egyik ami tetszik, és a rendhagyó táp elrendezésektől nem állok távol, sőt tetszenek is.

(#32025) ViZion válasza #98593280 (#32008) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyen raven 3 kialakításúból (alaplap felfelé áll) nincs kisebb?
Gyönyörű az a monszta ház! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32026) nemtabo válasza ViZion (#32025) üzenetére


nemtabo
aktív tag

nem tudom az mekkora, de az outlaw is ilyen

[link]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32027) #98593280 válasza sanyek2 (#32024) üzenetére


#98593280
törölt tag

1. Nem tudom milyen házad van.
2: A procit vízzel hűtöd, természetes hogy alacsonyabb a hőfoka, mint egy hagyományos ventis hűtésnek. Ettől a házad még nem biztos hogy jól hűt. Mondom ezt azret is, mert pl. az alaplapod 36 fokos, a tesztjeim legjobbjai 30 fokosak. Ez persze megint függ akár az alaplap típusától is, meg attól, mi van a házban, pl. milyen VGA kártya.

Hőfok adatokat csak úgy lehet összehasonlítani, ha ugyanazzal a hardverrel tesztelsz, ugyanazzal a programmal terhelsz, ugyanolyan hőfokú helyiségben. Én ezt teszem, vagyis erre törekszem. Cirka 50 db ház adata van meg ugyanazzal a hardverrel.

A Silverstone cikk egyébként nemsokára várható. Az viszont nem csicsa ház, nem plexis az oldala, Neked az nem lesz jó ha LED-es kék ventiket meg csöveket akarsz nézegetni a házadban. Hozzáteszem a led-es ventik általában sokkal kevesebb levegőt szállítanak, szépek de valójában semmit se érnek, legalábbis a legtöbbje. A neon meg szerintem vmennyi plusz hőt termel, jobb mint a venti, de annak meg ez a rákfenéje.

ui: azt tudtátok h az RC692-ben belül a táp alatt van a porszűrő? Látszik hogy több éves konstrukció...

(#32028) ViZion válasza nemtabo (#32026) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát ez egyáltalán nem olyan :D Raven-ben az alaplapból a portok felfelé állnak ki, nem hátra felé.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32029) nemtabo válasza ViZion (#32028) üzenetére


nemtabo
aktív tag

nem olyan mert szebb. ebben áll felfelé az alaplap, mert 180 fokot fordult, igazad van más, mert a ravenben oldalra áll, hiszen 90 fokot fordult el

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32030) sanyek2 válasza #98593280 (#32027) üzenetére


sanyek2
senior tag

Raidmax Ninja kuckóm van. Nem kizárt hogy tesztelted már... Elsősorban a táp elhelyezése miatt linkeltem.
A lapom forrófejű. Egy 775-ös kofig van összepakolva. A videókártya nem nyom szinte semmit a latba, mert új generációs lap, így a hőtermelése minimális. Hőtérképet azért linkeltem, mert eddig ez a legjobb mért eredményem ezzel a házzal úgy hogy egy Q6600 as (Gúnynevén Quazán) van fullra meghúzva a vízhűtés alatt. 71 fokos volt mikor egy TT Sonic Tower hűtötte.
A Raven 3-as viszont most nagyon megtetszett! (Addig amig meg nem látom az árát xD )
A pilácsos ventik igaz hogy kevesebb levegőt szállítanak, de kompromisszumot kell kötni a csend érdekében.
Nincs neon a házamban. :N

(#32031) nemtabo válasza kromatika (#32023) üzenetére


nemtabo
aktív tag

jajj, nem vettem észre. Az asusban 3 db. 8cm-es volt, ebben sincs több, csak nem 8-es, hanem 12-es, és hogy tudják ki a főnök 2 14-es is van. :DD

Ebben 20 perc minden csúcson + 2500K 4326MHz-en 53-55c, 6870 52c, lap 25-27, ssd 22c. A lap 890-en járatja a ventiket alapon, itt talan 1100-is emelte.

utolsó mondatod azt vélelmezi, hogy a levegőben szálló pot nem egyenletesen oszlik el. ennek okát nem értem.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32032) #98593280 válasza sanyek2 (#32030) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem teszteltem és valószínűleg nem is fogom, ránézésre nem mondhatnám minőségi terméknek, úgy általában a Raidmex-et sem mint gyártót. Abból is látszik, h nem sok értelmes külföldi site tesztelte, ha rá guglizol...

(#32033) sanyek2 válasza #98593280 (#32032) üzenetére


sanyek2
senior tag

Már kb 10 éve megvan ez a ház... :D Akkoriban jóféle volt :D
Lehet hogy összetévesztem a Raven 3-al, de egy hónapja kb láttam olyan gépházat, ami ugyan így el van fordítva 90 fokkal, de ha jól emlékszem hátulról nyílik előre a teteje, benne 2 ventivel, és a ház "homlokán" usb kivezetések, meg egyebek vannak. Ez így mond valamit neked? Keverem egy másik ház felszereltségét a Raven 3-al?

(#32034) #98593280 válasza sanyek2 (#32033) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sajnos nem tudom, van-e még ilyen Raven 3 elrendezésű ház a piacon, akit nagyon érdekel, dobjon privit Engusz-nak, Ő lehet h tudja.

Mindenesetre abban biztos vagyok, hogy CFX/SLI -t jó vele hűteni, mert függőben vannak a VGA karik, tuti hogy jobban kifújja közülük felfelé irányba az alsó 2 db venti a meleg levegőt. A bit-tech jó eredménye is azt igazolja, bár ott a procit mértek ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

(#32035) ViZion válasza #98593280 (#32032) üzenetére


ViZion
félisten

A Raidmax jó, minőségi cuccokat gyárt, főleg amcsi piacra, itthon alig lehet kapni. Nekem Smilodon van, dög nehéz :D van benne anyag az biztos. Nem új, ez a kialakításon is látszik, de anno ezek voltak a formabontó, újító házak a merész külsővel, plexivel és pl. pillangós kialakítással. Enyém ma is tökéletesen záródik, viszont nekem túl nagy így az asztalomon, ráadásul ez igazi "gamer" ház, agyonrácsozva, mindenhova lehet ventit rakni. Ezt én nem teszem, viszont így tiszta por belül.
Jelenlegi csúcs házakhoz képest ezek szolgáltatásban már kevesebbek, tény. Viszont aki nem szerelgeti naponta/hetente a gépét és van helye, annak tökéletes lehet, árban is jók használtban.
Viszont ha az új Raidmax típusokat nézed, láthatod, h nem sz@rral dobálóznak. Szép a minimál, de van, akinek ez tetszik. :R

sanyek2: Silverstone Fortress hasonló, de egy talicska aranyért lehet csak megvenni... :O

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32036) sanyek2 válasza ViZion (#32035) üzenetére


sanyek2
senior tag

Csak egyetérteni tudok!
Már a tény, hogy kb 10 éve húzza az igát mind a ház, mind a ventik benne, bizonyítja, hogy jó cucc.
Nem képezik összehasonlítási alapjukat ezek a gépek az újaknak, hisz már a tavalyi is réginek számít manapság. De ha egy mai házról 10 év múlva azt mondják hogy "nem túl jó", akkor úgy gondolom igenis jól legyártották.

(#32037) nemtabo válasza ViZion (#32028) üzenetére


nemtabo
aktív tag

és ebben is függőlegesen állnak a portok

[link]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32038) #98593280 válasza nemtabo (#32037) üzenetére


#98593280
törölt tag

Tényleg ... és nem is sokkal drágább :C ;]

(#32035) ViZion : Nem tudom, jó pár hétig hirdettem egy Blackstorm-ot, a kutyának sem kellett.
CM, Corsair, Bitfenix, TT, Xigma, Sharkoon, NZXT, Giga, Zalman, Fractal... ez megy hazánkban.

[ Szerkesztve ]

(#32039) nemtabo válasza #98593280 (#32038) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Tizenhétezer nem sok érte.

Ja bocsi, kicsit több.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32040) zserbox válasza nemtabo (#32039) üzenetére


zserbox
őstag

csak az nem 17 hanem 170 öcsi :D

(#32041) nemtabo válasza zserbox (#32040) üzenetére


nemtabo
aktív tag

viccőtem

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32042) #98593280 válasza nemtabo (#32039) üzenetére


#98593280
törölt tag

10x 17e?:)

(#32043) ViZion válasza nemtabo (#32037) üzenetére


ViZion
félisten

Megrendelném, de nincs nekik csak 1 db, annak meg mi értelme? ;]
Remélem van nekik raktáron, ennyiért kapós lehet. :D

Raidmax oldalról megnéztem a hol vegyem? menüt... mondhatom EU nem a célterület. Magyar disztribútornál 1 (azaz egy) belépő (értsd tucattermék Raidmax logóval) modell kapható. Ez igen!

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32044) #77081088


#77081088
törölt tag

Üdv Mindenkinek!
NZXT Tempest 410-es házzal kapcsolatban kérnék némi infót,tanácsot!
Ez a ház elég jó szellőzéssel bír,6db ventit lehet bele pakolni,és plusz az oldalára is lehet 2-t ha igény van rá. Én az oldalsó venti helyeket nem használom ki,szabadon vannak,nincsenek letakarva.És azt vettem észre hogy így mintha jobban porosodna a ház belseje. Kérdezném a hozzá értő embereket hogy fontos e az oldalsó szellőző nyílást szabadon hagyni ha nincs venti ott!? Vagy letakarhatom pl egy vékony szivaccsal?
Köszi a választ előre is!

(#32045) nemtabo válasza ViZion (#32043) üzenetére


nemtabo
aktív tag

jan 10-re itt van

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32046) kromatika válasza nemtabo (#32031) üzenetére


kromatika
veterán

természetes hogy sokkal jobb hűtés érhető el 2db 14-es,és 3 db 12cm-es ventivel,mint 3 db. 8cm-es ventivel.össze se hasonlíthatók.főképpen ezért van hűvösebb a mostani kuckódban,nem azért mert alsó tápos. :N a por a levegőben eggyenletesen terjedhet,de a felső tápnál egy zárt közegből szív a táp,nevezetesen a házból,amiben természetes hogy kevesebb por van ,mint a padlón.(a szekrény tetején is álltalában több por van,mint a belselyében nem?)

[ Szerkesztve ]

(#32047) #98593280 válasza #77081088 (#32044) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért nem próbálod ki?
Amennyiben az a célod, hogy kevesebb por kerüljön bele, takard le.
Végezz pl. egy terhelt mérést letakarás előtt és letakart állapotban is.
Amennyiben nem 5-10 fokkal növekednek a hőfokok, hanem mondjuk 1-2-vel, akkor bátran le lehet takarni, nem veszítesz vele semmit.

(#32048) nemtabo válasza #77081088 (#32044) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nálam suhan ott be szépen a levegő, van szívó hatása. Mivel van plexi ventihely nélküli kivitel, így úgy is jó, csak nem lesz olyan hatékony a szellőzése.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32049) kromatika válasza #77081088 (#32044) üzenetére


kromatika
veterán

én is így voltam cm 690II-vel.az oldalsó ventihelyen ha van venti,nekem max 2 fok különbséget hozott a vga nál.álltalában az oldalsó venti csak bezavar a szellőzésbe,és sok esetben rezonanciát is okoz.nyugodtan takard le,én is azt csináltam.sokkal kevesebb por jutott be.

[ Szerkesztve ]

(#32050) #77081088 válasza #98593280 (#32047) üzenetére


#77081088
törölt tag

Közben "rátákoltam" a vékony szivacs lapokat a nyílásra. Jelenleg terhelés nélköl kb 1-2°c-ot emelkedett a hőmérséklet. Később jobban ráérek majd,csinálok egy terheléses tesztet is így letakarva.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.