Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) fogtunder válasza makoss (#60900) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, de ez biztos, hogy nem fér be oda, ahova akarod rakni, magasabb, mint az S340.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60902) kigyossy válasza fogtunder (#60845) üzenetére


kigyossy
csendes tag

Köszönöm a választ. Ez a gép olyan, amit javasoltál? (Bocs, laikus vagyok... :) )
i5-6500 ~ 60k
msi b150m mortar, asrock b150m pro4 ~ 25k
2x8GB ddr4 corsair lpx ram ~ 35k
gtx 1060 msi gaming x ~ 105k
WD red 1TB ~ 20k
240GB kingston fury ssd ~ 25k
Fractal Design Node 60 ház ~ 50k
Corsair RMx 550 ~ 30k

(#60903) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Olyan házat keresek amely max 15000, és 14cm ventik férnek bele, minél több.
Kisebb érdekel,ami menne bele:
atx/MATX alaplap(még nem tudom)
Proci+hűtő (nem gyári, de nem is notcua méret)
Nagyobb vga
+ egyéb szokásos kacatok.
Ha oldalsó szellőzése van a vga-nak az csak előny, és természetesen a jó szellőzés is.
előre köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60904) fogtunder válasza Bacusuz (#60903) üzenetére


fogtunder
nagyúr

15-ért nem nagyon van ilyen, HA-n újonnan 18-tól indul az NZXT Phantom Full Tower. boltból Zalman Z9 ajánlott ennyiért, de az NZXT sokkal jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60905) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

Klasszikus, felső tápos házat keresnék tizen pár ezer forintért.
A CM Force 500-ason kívül kérhetnék néhány ajánlást?
Köszönöm.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60906) makoss válasza fogtunder (#60901) üzenetére


makoss
addikt

Az biztos, hogy nem jó :(
De az s340-et elnézve sem túl jó a vinyó rögzítés, még a mostani aeroengine2 jut eszembe erről, nem értem ezt miért így kellett, kicsit ózsdi megoldás az NZXT-től (szerintem)
Lehet minőségben az NZXT jobb, meg kábelelvezetésben, de dizájnban jobb a Corsair Spec-03 :U
Én ezt a feltünően magas, zárt hosszúkás táp és vinyóelszeparálást sem eröltetném, mivel a meleg fel, a hideg meg lefele áramlik, ebben is jobb szerintem a Spec 03

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60907) makoss válasza fogtunder (#60901) üzenetére


makoss
addikt

Majd néhány megbízható ház márkát majd írj már össze légyszives, sorra nézem majd meg a specifikációjukat, mert az NZXT "pofonja" után végignézném a jól szellőző házaknál nem-e van mégis olyan ami belepasszol az asztalomba.
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60908) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok srácok! Segítséget akartam kérni, de közben megláttam ezt. Nem tudom, hogy volt-e már. Megvárom, míg kaphatóvá válik, addig nem adom el a laptopot.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60909) lacus83 válasza hajbel (#60908) üzenetére


lacus83
senior tag

Már megjelent és egy jó ideje kb 1 éve kapható is.
Keress rá, de akár külhonból is rendelhető.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#60910) fogtunder válasza makoss (#60906) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Egy ventikkel szellőztetett gépházon belül elhanyagolható a meleg-hideg levegő áramlás, a tápegység meg alulról szív be és hátul fúj ki, köze nincs a ház légháztartásához, ez az alsó tápos design lényege. A HDD rögzítés egyértelműen egy vacak megoldás ebben a formában, de őszintén, hányszor szerelsz oda HDD-t évente? Túlmelegedni meg szintén nem fog, már itteni tulajok is lemérték és tesztek is. Az egy dolog, hogy nem tetszik egy design, de a fizikát hagyjuk már ki ebből, semmi köze a kognitív disszonanciához.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60911) makoss válasza fogtunder (#60910) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de azért az sem elhanyagolandó, hogy csak úgy verem a billentyűt és úgy nem tetszik a dolog, vagy tényekkel támasztom alá! :U
Marhára nem mindegy!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60912) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Öröm látni hogy még mindig vannak olyan emberek akik a "form over function" elvet követik, és inkább vesznek szar(abb) terméket, csak azért mert az "jobban tetszik" :D
Nekem se tetszik az S340, túlzottan "kocka" (igen tudom, téglalap) az én ízlésemnek, de ha nem lett volna P400 akkor azt veszem meg, mert amúgy funkcióját tekintve tökéletes arra amire nekem kell...

There is no war. Only the harvest.

(#60913) fogtunder válasza makoss (#60911) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem mindegy, csak éppen semmilyen ténnyel nem támasztottad alá, hogy miért rossz dolog a táp takaró lemez, felesleges ezzel magyarázni, hogy miért jobb választás a SPEC-03. merthogy ennek egyetlen oka van, a lyuk az asztalodban.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60914) hajbel válasza lacus83 (#60909) üzenetére


hajbel
addikt

Edzett üveggel sehol sem kapható a P400, vagy legalábbis én nem találkoztam vele. A sima plexis változat jelent meg egy éve.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60915) fogtunder válasza hajbel (#60914) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem mintha konkretizáltad volna, hogy melyikről beszélsz, a linken meg mindkettő ott van. de igen, az edzett üveges verzió nem igazán van itthon, még a Merlinnél se, pedig ők azért sok mindent beszereznek, NZXT S340 Elite-et lehet találni, ami hasonló.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60916) Bacusuz


Bacusuz
őstag

a corsair obsidian 350d jol szellozo haznak mondható? 140mm ventikkel.
elöl 2, felül,hátul 1-1

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60917) fogtunder válasza Bacusuz (#60916) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem kimondottan, zárt az előlap, csak mellette a réseken megy be levegő, de nem is szörnyű.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60918) Bacusuz válasza fogtunder (#60917) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60919) hajbel válasza fogtunder (#60915) üzenetére


hajbel
addikt

A linken egyáltalán, még nyomokban sem szerepel a plexis változat. Pont a P400 és az S340 Elite között vacilláltam, az nzxt minimalista, szögletes designja nem tetszik. Remélem, hogy elérhetővé válik európában karácsony után.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60920) fogtunder válasza hajbel (#60919) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, benéztem, tényleg. az utóbbi időben nincs túl jó ellátás Phanteks házakból, az edzett üveges P400-at nem láttam még sehol, neweggen sincs, caseking.de-n sincs, szerintem ez egyelőre a gyártói honlapon létezik. szóval vagy lesz januárban, vagy nem, én inkább az utóbbira tippelek. amúgy ugyanez a helyzet az Enthoo Pro M-mel is, akrilos verziót még találni, de edzett üveges nem igazán van.

az In Win 303 lehet még esetleg alternatíva, ha olyan házat keresel, ami aránylag minimál és csak az egyik oldala edzett üveg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60921) hajbel válasza fogtunder (#60920) üzenetére


hajbel
addikt

Az Enthoo pro a bádogemberes eleje miatt nem tetszik, az inwin 303 már igen, de ott meg félek az alulról jövő levegőtől. Nincs ilyen házzal tapasztalatom, nyilván az alap, hogy rögtön beraksz két nagyobb teljesítményű ventit az aljára, hogy behúzza a levegőt. Ilyen alapon már inkább 805-öt vennék, az jobban néz ki, viszont az már majdnem duplája a P400-nak, vagy Corsair 460x-et, de azokkal már nagyon elszállnék pénzügyileg, főleg, hogy nem is tervezem a belsőt olyan durvára. Van esetleg tapasztalatok az alulszellőzős házakkal?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60922) fogtunder válasza hajbel (#60921) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van egy kollegának a kompakt vizes topikban, kell bele 6 venti és akkor jó a szellőzés, egyébként nem a legideálisabb kialakítás valóban. ami még eszembe jut, az az általad említett Corsair, és az Anidees AI Crystal, de az se egy olcsó darab, mert körbe van üvegezve.

a Corsair 400C amúgy nem tetszik? igaz, hogy csak plexi az oldallap, de nincs meg a klasszikus fém kerete, nem is rossz és 30K alatt van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60923) makoss válasza fogtunder (#60913) üzenetére


makoss
addikt

Ezt mondtam én is , nem mindegy mibe ütközik a meleg levegő, de ha te olyan iskolába jártál ahol a meleg lefele megy, akkor nincs miről tovább beszélni. :B
De olyan aki elvileg kérdésekre válaszolna itt és talán szakértő is de nem tudja, hogy van kissebb méretű ház az s340-ből az kicsit ciki szerintem :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60924) Popes válasza makoss (#60923) üzenetére


Popes
őstag

Amúgy azt vágod hogy van a táptakarón szellőzőnyílás a felfelé áramló meleg levegőnek? (amit az első alsó venti szépen tol is hátra)

kl

Bár egy kívülről körbedeszkázott bármilyen háznak kisebb gondja is nagyobb mint a táptakaró. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#60925) fogtunder válasza makoss (#60923) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, én olyan iskolába jártam, ahol azt tanítják, hogy a házba szerelt ventilátorok által keltett légáram simán felülírja azt, hogy amúgy zárt térben hogyan mozognak a levegő a termodinamikai törvények alapján. a táp takaró megy nyitott a HDD-k felett, de ha vetted volna fáradtságot, hogy megnézz bármit a házról, akkor tudnád is. sose mondtam, hogy szakértő vagyok és én kérek elnézést, amiért nem vágom fejből az összes gyártó összes házának a specifikációját. aztán nehogy meglepetés legyen, hogy a honlapon van elrontva és mégis ugyanakkora mindkét verzió, mert egyébként sehol máshol nincs róla említés, hogy eltérne a méretük

a személyeskedést mellőzzük, ha lehet, nem kötelező megfogadni, amit írok, csak akkor nem kell tőlem tanácsot se kérni. további jó keresgélést :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60926) hajbel válasza fogtunder (#60922) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz szépen! Tetszetős ez a Anidees AI Crystal, eddig nem is tudtam róla. Nézek estére teszteket. Itt angolban a 400c kb. £100, amit kicsit sokallok ahhoz képest, hogy nem edzett üveg (tudtommal elég könnyen karcolódik), miközben pl. a P400 £57, a P400S pedig £65.

Update: Miért árulod a P400-adat? :)
Kösz a választ! Kivárok januárig, hátha elérhető lesz az üveges P400

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60927) fogtunder válasza hajbel (#60926) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem véletlenül vettem P400-at 400C helyett, nagyon nagy a különbség, és az az 1-2 fok szellőzésben, amit hoz a Corsair, szerintem nem ért ennyi pénzt. az AI Crystalról hőfok mérős tesztet sajnos még nem láttam, de elvileg hoznia kellene egy átlagos szintet, a kialakításra, összeszerelésre pedig nem panaszkodnak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60928) tpeter77 válasza scarabeus86 (#60895) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Egy olcsó, belépőszintű LGA1150-es H81 lapom van amin csak 2 venti aljzat van (a proci 65W fogyasztású),
és mindkettő tisztán PWM-es venti vezérlésére való: az egyik a CPU a másik a system FAN.
BIOS-ban 3 opció van a vezérlésükre: Normál, Silent állás, valamint lehet őket manuálisan is vezérelni.
Egy HDD, egy SSD, és egy 150W alatti fogyasztású vga kártya esetében gondolom elég lehet 2 ventit működtetni: Egyet elől, egyet hátul. Szükség van tehát kettő tök egyforma PWM-es ventire, amiket közösítek egy Y-splitter kábellel.
Így gondolom elegendő lesz a gép szellőzésre, nyáron sem fog túlhevülni odabent semmi, a zajszintet pedig minimumon tudom tartani (főleg, ha ehhez kellően halk ventit) veszek.

(#60929) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

apámnak rakok össze karácsonyra új gépet, mivel csak netezős lesz, ezért ahol tudom faragnék a költségekből. Házból eddig a Cooler Master N200/N300, Fractal Design Core 1000 a kiszemelt

Egy ilyen netezős, semmi extra, budget Skylake konfig lesz benne mATX formátumban:

- Intel Pentium G4400
- HyperX 8GB DDR4 (2x4GB)
- MSI H110M Pro-VH
- FSP Hexa+ 400W
- 1db SSD + 1db HDD

Tudtok ajánlani a fent említett házaknál olcsóbbat, ami még vállalható? Fingatva nem nagyon lesz a gép, netezni, videózni fog rajta, hangszigetelés semennyire nem szempont. Szerelve sem lesz sűrűn, csak az időnkénti takarítás miatt nyúlnánk bele. Porszűrő jól jönne (főleg ha alsó tápos a ház).

Mini-ITX-re is jöhet javaslat ha van jó 10k körül vagy alatt és akkor Mini-ITX lapot nézek inkább.

Köszi! :)

(#60930) fogtunder válasza Stauffenberg (#60929) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vagy a Fractal, vagy Bitfenix Neos, esetleg Shinobi van ennyiért HA-n. mITX-ből Bitfenix Prodigy szokott fent lenni ennyiért néha, most csak 12 környékén látok, TT Core V1 még, ami ajánlott, esetleg CM Elite 110. ha kisebb méret a cél, akkor lehet nézni Bitfenix Phenomot is, az mATX, kicsit olcsóbb lesz az alaplap.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60931) Stauffenberg válasza fogtunder (#60930) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem apróról venném, kell a 27% áfás számla.

Zalman R1-ről mi a vélemény? 11,5k.

[ Szerkesztve ]

(#60932) fogtunder válasza Stauffenberg (#60931) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a célnak megfelel az is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60933) Stauffenberg válasza fogtunder (#60932) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most jött a kérés, hogy ne legyen Zalman R1, mert öcsémnek is az van.

Akkor marad szerintem a Cooler Master N200, ahogy a másik topikban javasolták, ha tényleg nem úszom meg olcsóbban. Csak ennél meg tartok tőle, hogy az olcsó alaplapon nem lesz elég venti csatlakozó és sokan kritizálják, hogy átalakítóval borzasztó hangos.

(#60934) fogtunder válasza Stauffenberg (#60933) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vehetsz elosztó kábelt, azzal egy headerről meg lehet hajtani 3 ugyanolyan ventit, de ha nem lesz benne VGA, akkor igazából egy venti előre elég, lesz pozitív légnyomás és nem fog bemenni (máshol) a por. egy Skylake Pentium minimális hőt termel csak, nem kell túlzásba vinni a szellőzést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60935) Stauffenberg válasza fogtunder (#60934) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az elosztóval nem bukom az automata fordulatszám szabályzást, vagy az ezen a szinten amúgy sincs? Azt írják az N200-ra, hogy le kell szabályozni manuálisan 800 fordulatra a ventiket és nem lesznek zajosak. Mivel VGA nem lesz, szerintem ez még lejjebb is mehet, de majd kikísérletezem.

Egyébként nem akartam túlzásba vinni, tudom, hogy ez a rendszer minimális hőt fog termelni. Ahogy látom a táp alá van porszűrő, szóval igazából nagyon nem tudok belekötni ebbe a házba. Külön jó, hogy megáll méretben az mATX-nél (tök felesleges lenne ehhez a géphez ATX ház).

Mini-ITX-nek indult a gép, de ha bele akarok férni a kitűzött keretbe, akkor marad az mATX. Igazából teljesen mindegy, apámat a legkevésbé sem izgatják az ilyen apróságok. :D

[ Szerkesztve ]

(#60936) tpeter77 válasza Stauffenberg (#60933) üzenetére


tpeter77
addikt

nemrég ajánlották a Deepcool Kendomen házat. Hátha tetszene...

(#60937) Pete55555 válasza Stauffenberg (#60935) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem N200 volt a Z9Neo előtt, meg voltam vele elégedve igazából, csak kellett valami más - meg azért a Z9 egy kategóriával fentebb van.
Gyári ventikről nincs infóm, mert használtan ventik nélkül vettem, de hűtése tűrhető, elöl-hátul 1-1 12cm-es ventivel használtam leszabályozva, 7850 + i3 elvolt benne szinte hangtalanul, terhelésen is minimálisan lett zajosabb 70 fok VGA és 55-60 fok proci hőmérséklet mellett.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60938) fogtunder válasza Stauffenberg (#60935) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem a legstabilabb konstrukció az N200 és én mondjuk szeretem, ha van mindenhol porszűrő, de az nem ennyibe kerül és ilyen célra nem kell túlzásokba esni.

a szabályozást nem fogod bukni, a sys_fan csati a lapon feszültség alapon tud szabályozni, az y-kábel egy párhuzamos bekötés, ugyanazt a feszültséget fogja adni mindkét ventinek, ugyanazon a fordulaton fognak menni.

nekem volt ITX gépem, nem volt rossz, amíg nem akartam rendes játékos PC-t csinálni belőle, de a méret nem éri meg a plusz költséget alapvetően, hacsak nem az van, hogy nem fér el más. mATX alá szerintem nem megyek soha többet, a normálisan szellőző mITX házak pont akkorák, mint a rendes mATX házak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60939) Hunork válasza makoss (#60923) üzenetére


Hunork
veterán

Könyörgöm, vedd már meg a Corsair Spec-03 házikót! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60940) Tomi0703 válasza AngerFîsT (#60827) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ejjha, ez így hirtelen kicsit sok. :D :R

Szóval inkább 10 nagyon max 12k a határ. Lehet használt is. Újonnan a Zalman R1-et néztem ki. Nem is néz ki rosszul és sok venti hely van (valamint alapból 3 venti), de ahogy visszaolvastam nem igazán ajánljátok.
Használtan amit néztem az a Bitfenix Shinobi (anno mikor a Vayát vettem ilyet akartam, csak aztán lett olcsóbb ház és erősebb belső komponensek). :DDD
Amúgy nem nagy extra, lesz benne egy i5-2310 Arctic Alpine 11 Plus-szal hűtve, 8 giga Corsair LP ram, meg jelenleg egy GTX 650 Ti-m van (amit lecserélek valószínűleg, amúgy 27 centi a kártya)
A lényeg, hogy legyen rajta elől usb3 és hogy kábel menedzsmentnek legyen hely. :R

(#60941) makoss válasza Popes (#60924) üzenetére


makoss
addikt

És akkor ezzel mi van?

Akkor mi is gátol?
Minek is van nagyobb felülete?
A lemeznek vagy a kábelnek? :DD
Fúúú inkább hadjuk! :W

(#60939) Hunork: Lehet nagyobb értelme lenne mint itt vitázni fölöslegesen! :K :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60942) Pete55555 válasza makoss (#60941) üzenetére


Pete55555
addikt

hadjuk !!!!!!444NÉÉGY

Na, menjél innen légy szíves, és vegyél olyan házat amit találsz. Az emberek segítenek, te meg belekötsz mindenbe.
Nem, nem fogom megmagyarázni miért állítasz hülyeséget. Majd magadtól rájössz, vagy sem.
És csak azért pofáztam bele, mert bicskanyitogató amit csinálsz.

A többiektől bocs az offért.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60943) AngerFîsT válasza Tomi0703 (#60940) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia.
Ezek azok amiken én is el gondolkodnék, ha ilyen árban keresnék. Nagyon más nem igen van ebben az árban.

DeepCool Tesseract SW - VGA Hossz. : 310mm
Aerocool Aero-500 - VGA Hossz. : 374mm.
Zalman Z9 / Plus - VGA Hossz. :290mm

Hardver aprón találtam egy Zalman Z9-est ehhez a keresőbe ezt ird
( Plus gépház ) 11k,

Makoss

Már rég belezúgtál a spec 03 ba, akkor miért nem rendelted már meg ?... Ha meg nem a te álmaid háza akkor 14 napon belül visszaküldheted és vagy máshova rakod a gépet vagy elgondolkodsz azon,hogy Matx es házat keress mivel azok átlagban kisebben mondjuk Cm n200/300 , Fractal Design Core 3000, bár mondjuk nem írtad legalábbis nem láttam ,hogy milyen méretű az alaplapod, így hát ha nem atx hanem matxes akkor matx házakat nézz...

Pete55555

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60944) fogtunder


fogtunder
nagyúr

kedves topiklakók: elkértem a TIR forrását és kicsit kibővítettem, modernizáltam, egyelőre ennyire volt erőm, a segítségeteket kérném a véglegesítésben. ha valamivel nem értetek egyet, máshogy csinálnátok, kiegészítenétek, elgépeltem valamit, van olyan ház, amit ti ajánlanátok, vagy amit felírtam és mégsem, akkor a bejegyzéshez írjátok meg. ajánlás/nem ajánlás esetén ha esetleg tesztet is tudtok linkelni, azt megköszönöm :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60945) Popes válasza makoss (#60941) üzenetére


Popes
őstag

"És akkor ezzel mi van?"

:F

"Akkor mi is gátol?"

Még mindig az asztal. :)

"Minek is van nagyobb felülete?
A lemeznek vagy a kábelnek?"

A lemezen a szellőzőnyílásnak. :P

Viszlát!

Deus ex machina

(#60946) Stauffenberg válasza fogtunder (#60938) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ebből biztosan nem lesz játékos PC, apám még egy G4400-ban lévő IGP-t sem tudná rendesen megjáratni. :) Jó lesz az N200 is, inkább már nem agyalok többet rajta. A nyugdíjasok 98%-a olyan teszkós ipari hulladékokon netezik, ami a fasorban sincs ehhez képest, csak elég lesz. :)

(#60937) Pete55555: Köszi a hozzászólást. Korábban írtam milyen netezős konfig kerülne bele (VGA nélkül), annak messze kevesebb hőtermelése lesz, mint a tiédnek.

(#60936) rokafiu77: Tudom ízlésről nem vitatkozunk, de ez valami borzalmasan rusnya. Magamnak sem vennék még hasonlót sem, hát még a nyugdíjas apámnak.

(#60947) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Valaki esetleg a 60905-re? Tudom, hogy ma már egyre ritkábbak a felső tápos kialakítású házak, nekem talán mégis az lenne a megfelelőbb.
A keret nagyon maximum 15e pénz lenne, és jelenleg a CM Force 500 az egyedüli versenyző. Akármit nézek, ami árban jó lenne és tetszik, mind alsó tápos.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60948) fogtunder válasza mert_csokis (#60947) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Miért fontos, hogy felső tápos legyen?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60949) mert_csokis válasza fogtunder (#60948) üzenetére


mert_csokis
senior tag

A gép egy puha, az átlagnál talán vastagabb szőnyegen van, így az alsó tápos megoldás normális szellőzése nem lenne megoldva. A felső tápossal ilyen gond nincs, és kábelbújtatás már azért ott is van.

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60950) scarabeus86 válasza tpeter77 (#60928) üzenetére


scarabeus86
tag

Szerintem úgy jó lesz hogy egy elöl, egy hátul. Deepcool ventik is nagyon jók, nagy fordulaton is halkak. Igaz azok 3 pinesek, de sok alaplap DC módban is tudja szabályozni a ventiket.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.