Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Angie™ válasza ÁDÁM910322 (#79000) üzenetére


Angie™
addikt

Miután ráraktad a pasztát a proci kupakjára, érdemes szépen, finoman a kupakját egyenletesen végigkenni.

azon gondolkodtam még, hogy azért nagyon szép, hogy ilyen szépen összeraktad egy kis kompakt házba de lehet ez a ház ennyit tud? Elől, jól látom nincsenek ventik? Hátra lehet rakni?
És még egy dolog, bár lehet úgy nem férne el neked. Én úgy szoktam használni a vízhűtőmet, hogy a ventik a radiátor tetején vannak, hogy húzzák le róla a meleget. Mert így, ebben az állásban, ahogy felraktad rá a ventiket, az történik, hogy a vga és a lap által termelt hő felfelé száll, és ezt a meleg levegőt tolják rá a ventik a radiátorra. Utána az ott találkozik a radiátor által elvezetett cpu hőjével.. Talán, ez így nem a legideálisabb ..
Javítsatok ki, ha tévedek :R

Lehet is is számít pár fokot, egy biztos 90C felett a procid visszavesz a teljesítményből, hogy megvédje magát.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79002) ÁDÁM910322 válasza Angie™ (#79001) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

Ahha, értem amit mondasz. fuuu nagyon nehezen tudtam berakni így is ezt a radiátort azt most nem cserélem meg, esetleg újrapasztázom de most elsimítom rajta.
Elől nincs benne venti, hátul van egy 120 as

(#79003) oroszLajos válasza Angie™ (#79001) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Szerintem így is jó a ventilátorok helye, ha felül van, ha alul ugyanazt a levegőt szívja bentről kifelé. A legnagyobb baj az, hogy nincs a házon elég befelé fújó ventilátor. Egy jobban szellőző házban jobb eredményeket lehetne látni.
Viszont néztem pár tesztet a prociról. Terhelés alatt 75-80+ fokot hozott ott is. Szóval lehet mégse olyan sok ez a 86°
Gyári OC-val 90° is volt. :Y

Pixel 7 Pro Hazel

(#79004) ÁDÁM910322 válasza oroszLajos (#79003) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

Most szedtem le így néz ki [kép] [kép]

(#79005) oroszLajos válasza ÁDÁM910322 (#79004) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Ez így teljesen jó volt. Fedett szépen mindenhol.

Pixel 7 Pro Hazel

(#79006) ÁDÁM910322 válasza oroszLajos (#79005) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

[kép] így tudtam elsimítani nagyon szarul lehet kenni..
Jó lesz ez így vagy maradjak a pöttynél? Még 1 pasztázásra van anyagom

(#79007) forguet válasza oroszLajos (#79003) üzenetére


forguet
Topikgazda

Azzal vitatkoznék, hogy nincs elég befele fújó venti.
Az egy teljesen jól szellőző ház így.
A CPU hűtő kapja fentről a hűvös levegőt, a VGA meg lentről.
Sztem teljesen jó ez így, egy mATX házban ennél többet nem tudok elképzelni.
(ha meg alsó tápos lenne, akkor lentről előre kerülhetne a 2 venti, de azzal meg a VGA járna rosszabbul)

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79008) Angie™ válasza ÁDÁM910322 (#79006) üzenetére


Angie™
addikt

Jó lesz

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79009) oroszLajos válasza forguet (#79007) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

A CPU hűtő fentről nem kap nagyon levegőt, a házból fúj kifelé a ventillátor. Ha elől lenne legalább egy ventillátor, szerintem jobb lenne pár fokkal a hőmérséklet, de sajnos ez nem opció. Mert így, hogy csak alulról kapja a VGA felől a levegőt nem a legoptimálisabb. Az alsó tápos dologban teljesen igazad van.

Pixel 7 Pro Hazel

(#79010) ÁDÁM910322 válasza Angie™ (#79008) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

Így ezek a számok, az AMD szoftverben levettem az órajeltúlhúzást is, alapértelmezetten van most. A chasis fan 1-2 azok ugye a VGA alatti ventik
Mindenesetre a ház sokkal jobb mint az elöző Thermaltake V150 üveg elő/oldallap al, a GPU maxon pörgött alig tudta hűteni magát.
Itt 2 venti van a gpu alatt plusz mindkét oldalt szellőzős a takarólemez

[ Szerkesztve ]

(#79011) oroszLajos válasza ÁDÁM910322 (#79010) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Teljesen jó :K

Pixel 7 Pro Hazel

(#79012) Merchior


Merchior
tag

Sziasztok!

Gondoltam, megosztom a tapasztalatokat, ha már ekkora utánamenés és kicsit kalandos volt a költözés.
Adott volt egy Corsair Carbide Series Spec Alpha, őt cseréltem le, hogy beférjen a vga, meg a tartótámasz. Szerettem is, jó is volt, jól is szellőzött szerintem, meg voltam vele elégedve. Az újítás a 4000D Airflow lett, ami ég-és-föld kaliber. Mókás, hogy sikerült szándékosság nélkül gyártón belül maradni, így talán még szembeötlőbb volt a fejlődés.
Az izgalmakat az okozta, hogy eredetileg arra voltam felkészülve, hogy 2 db standard ventit kapok, ehelyett 4 db ARGB venti fogadott, egy remek kis RGB kontrollerre cuppantva - aminek még örültem is - viszont táp-elosztó nem kapott helyet a csomagban (nyilván, mivel ilyen termék nem létezik a Corsair kínálatában). Úgyhogy miután jól felbosszantottam magam, másnap egy gyors Y-elosztó vásárlást követően, második nekifutásra sikerült úgy összerakni az egész cájgot úgy, hogy rgb is legyen, meg 4 venti is menjen a mindösszesen 3 portot kínáló alaplapommal.
Összességében a házzal kapcsolatos élmények: hihetetlen jó a minőség, mind az anyaghasználaté, mind a megmunkálásé, mind az összeszerelésé. Nagyban megkönnyítette a költözést az, hogy erre a házra esett a választás - tágas mindenhol, jó helyen vannak a kábelkötöző helyek és szerintem az előre kialakított széles csatorna is remek. Egyedül talán a tápkábelek szorulnak meg kicsit a HDD keret mögött, de ezen a keret odébbmozgatása segít. Az új vga terhelés alatt sem nagyon volt 60°C fölött, amivel én elégedett vagyok, a procira eddig se volt panaszom és mintha az új konfig halkabb is lenne kicsivel.
Nagyon köszi a részletes összefoglalóért és az ajánlott listáért ezúton is, sokat segített a választásban és örömmel konstatáltam, hogy nem véletlenül vannak azok a típusok szerepelnek az ajánlásokban, amik. :R
Végezetül álljon pár kép a végeredményről

(#79013) Khaosz55 válasza ÁDÁM910322 (#78991) üzenetére


Khaosz55
addikt

Allulfeszelni kell. 5800x3D-nél - 30 al all core allul fesszel 15 fokot csökkent a maghőmérséklet éa stabil. Gondolom 5800x-nél is ugyan ez lehet. Nézz be a AMD topicba ott adnak tanácsot. Rakhatsz rá atomreaktor hűttést akkor is magas lesz a mag hőmérséklet szerintem, ezen az allulfesz segít.

(#79014) Angie™ válasza Merchior (#79012) üzenetére


Angie™
addikt

Letisztult, elegáns :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79015) forguet válasza ÁDÁM910322 (#78985) üzenetére


forguet
Topikgazda

A hátsó ventit intake-ként szerelted?
Jót tenne sztem.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79016) ÁDÁM910322 válasza forguet (#79015) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

nem, de kipróbálom köszi a tippet

(#79017) ÁDÁM910322 válasza Khaosz55 (#79013) üzenetére


ÁDÁM910322
csendes tag

köszi, megnézem

(#79018) Rowon


Rowon
veterán

Házba, PCI slot helyére beépíthető ventilátortartó, 3D printelt megoldás: [link] Elvileg segíti a VGA hűtését.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#79019) chopin42 válasza Rowon (#79018) üzenetére


chopin42
őstag

Így a laza kis 4k rpm-es noctuák szívják ki a venti elől a levegőt. :U

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#79020) MaddeNNNN válasza chopin42 (#79019) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

én is azt néztem hogy ez mindent csinál, de segíteni biztos nem segít. ha alulról fújja rá az segít egyedül. ha felette szívja el az is segít, de az meg ugye van a házban.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79021) Rowon válasza MaddeNNNN (#79020) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom, csak érdekesnek tűnt a megoldás.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#79022) Thorim


Thorim
csendes tag

Sziasztok, 10e ft körül létezik még egyszerűbb, gyári ventis atx ház? Sajnos visszamondták a rendelésemet :(

(#79023) Angie™ válasza Thorim (#79022) üzenetére


Angie™
addikt

9-11e Ft között, ha jól számolom 12db ház van fent árukeresőn [link]
Egy alap 12cm-es venti kb. 1000Ft, ha esetleg nem adnak hozzá gyárilag..
Szerintem, rengeteg választási lehetőséged van, és akkor még a használtpiacot meg sem nyitottam :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79024) Rowon


Rowon
veterán

CES 2023 - cápa és cipő formájú házak.. vagy inkább rendszerek a CM-től: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#79025) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok,
tanácsot kérnék ház (és esetlegesen proci hűtő vásárlására, az alábbi konfighoz). Az fontos, hogy NE ITX, de lehetőség szerint kis méretű legyen a ház.
A ház 25-40 illetve a BELEVALÓ (elférő) LÉGHŰTŐ 25-40 ezer.
MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4
Intel Core i7-12700K 12-Core 2.70GHz LGA1700
Patriot Viper Steel 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz
1TB SAMSUNG 990 PRO M.2 NVME
1TB KINGSTON SSD M.2 NVME KC3000
GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI VISION OC 8G
COOLER MASTER MWE V750 GOLD V2 FULL MODULAR
Ami fontos: lehetőleg kis méret (de ne itx), NEM KELL RGB meg minden csilli villi. Ez egy workstation lesz, audio/video szerkesztéshez. Amíg megy (reméljük sokáig) nem nagyon lesz bővítve.
Válaszokat előre is köszi

Sabee

(#79026) s.bala31 válasza Tepsifüles (#79025) üzenetére


s.bala31
őstag

Szia. Szerintem 12700K-ra lehet jobb lenne egy komolyabb vizes hűtő főleg ha meg is lesz hajtva rendesen :)

(#79027) Tepsifüles válasza s.bala31 (#79026) üzenetére


Tepsifüles
tag

Nem lesz, igazából, csak a magas órajele miatt kell, mert nekem ez tűnt a legjobb/ár értékűnek. Fontosabb az, hogy halk legyen. PS/Premier lesz ami legjobban kihasználja.

Sabee

(#79028) Rowon válasza Tepsifüles (#79025) üzenetére


Rowon
veterán

Arra szerintem már nagy hűtő kellhet: [link]

Vagy használtan/ócóbban szokott lenni Haprón NH-D15 és Dark Rock Pro 4.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#79029) HdRew válasza Tepsifüles (#79025) üzenetére


HdRew
őstag

Házra most már picit nehezebb a választás, sok helyen emeltek árat. De ahogy nézem a Fractal Design Pop Air jó lehet.

Arra figyelj, ha erre esne a választás, akkor a max. CPU hűtő 170 mm legyen, bár 165-nél nem nagyon tudok magasabbról.

A hűtővel kapcsolatban pedig a cpu hűtő topikot ajánlom.

(#79030) Floyd80


Floyd80
addikt

Újdonság kis Lian Li beütéssel.

H9 Series | Gaming PC Cases | Gaming PCs | NZXT

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79031) Angie™ válasza Floyd80 (#79030) üzenetére


Angie™
addikt

Nagyon pofás :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79032) IzI


IzI
senior tag

Hi

Lancool 3,fractal meshify 2 kívűl van olyan ház,amelyiknek a tetejére be lehet szerelni 420 aio(arctic) ?

(#79033) s.bala31 válasza IzI (#79032) üzenetére


s.bala31
őstag

Lancool 3-ba sem lehet egyszerűen beszerelni. A hátsó 140mm-es ventilátor helyett egy 120-ast kell tenni plusz az előlapon lévő ventilátor rekesszel is trükközni kell, akkor elfér. Van is erről egy jó video: [link] A ramok és az alaplapon lévő bordák magassága sem mindegy, pl nálam a 280-as radiátorra vennem kellett egy slim ventit hogy elférjen felül.

(#79034) IzI válasza s.bala31 (#79033) üzenetére


IzI
senior tag

Ez nem jó hír,köszi.
Lehet air lesz belőle,egy árban a d15-el.

[ Szerkesztve ]

(#79035) s.bala31 válasza IzI (#79034) üzenetére


s.bala31
őstag

meshify 2 -vel is hasonló a helyzet ott is kompromisszumokkal fér csak el a 420-as. Esetleg vegyél 360-as Arcticot azt valamivel könnyebb szerelni, jobban elfér.

[ Szerkesztve ]

(#79036) IzI válasza s.bala31 (#79035) üzenetére


IzI
senior tag

Annyira nem ragaszkodom az aio-hoz,ha vennék is,akkor 420,ha ennyire problémás,akkor marad az air. Azzal olcsóbban ki jövök,mivel lancool 216 van kinézve.

(#79037) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Egy költséghatékony gépet kell összeraknom. Gépháznak ezt néztem ki: [AEROCOOL CS-103]. Igen tudom 20k alatt van az ára, de több helyen is jókat írtak róla. Illetve én anno magamnak egy Zalman Z3-at vettem ami elvileg nem a legalja kategória volt, mégis rengeteget szívtam vele (annyi pozitív tulajdonsága volt hogy szép...).
Viszont egyetlen dolog ami fura nekem, hogy a táp felfogatása fent van. Ez mennyire okozhat problémát a szereléskor vagy úgy általánosságában? Még az én 8 éves gépemben is lent van a táp (a már említett Zalman Z3-ban).
Tápnak amúgy ezt néztem ki: [FSP Hyper 80+ Pro 450W]
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79038) Viktor77 válasza TomMusic (#79037) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem inkább ez. Nem annyival drágább, mint amennyivel komolyabb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79039) TomMusic válasza Viktor77 (#79038) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Esetleg még ha van (akár másnak is) vélemény/tipp azt meghallgatom. :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79040) MaddeNNNN válasza TomMusic (#79039) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Első körben tudni kellene hogy mi megy bele és mire lesz használva. Irodai munkára nem ugyan azok a prioritások mint játékra.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79041) TomMusic válasza MaddeNNNN (#79040) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Ezeket szeretném: [link] (nem tudom miért off színű a komment, lehet véletlenül bepipáltam). Illetve még info: [link].
Ja, egy fontos dolog kimaradt: minél halkabb legyen, és érzékeny műszerek lesznek a környezetben, szóval az elektroszmog se legyen túl nagy.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79042) MaddeNNNN válasza TomMusic (#79041) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Á így már más.
De támogatom én is Viktor 77 ajánlását. Az egy jóval komolyabb ház színte semmivel sem drágábban. Még 1700 Ft-ért veszel bele előre 1db Arctic P12-es ventit és nem kell majd aggódni akkor sem ha az új sok magos processzorod az összes szálán konvertál órákon keresztül.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79043) TomMusic válasza MaddeNNNN (#79042) üzenetére


TomMusic
őstag

Megfontolom. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79044) TomMusic válasza TomMusic (#79043) üzenetére


TomMusic
őstag

Ó már nem engedte szerkeszteni.
Ezt néztem ki most: [FSP CST310] :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79045) Viktor77 válasza TomMusic (#79044) üzenetére


Viktor77
titán

Érdekelne, hogy miért jobb munkára egy rgb-s, drágább ház mint amit én ajánlottam. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79046) TomMusic válasza Viktor77 (#79045) üzenetére


TomMusic
őstag

A kérdés jogos, nyilván nem az RGB miatt. Hanem:
Az előlapon csak combo jack van (valószínűleg szükség lesz külön mic csatira), illetve ugyanolyan a power és reset gomb (én nyomtam már meg ilyen miatt nem egyszer a resetet gépen). Továbbá kevesebb az USB csati (amiből pedig sok kell).
Azt még hozzáteszem, hogy gép nem magamnak lesz, hanem egy jóbarátomnak.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79047) MaddeNNNN válasza TomMusic (#79046) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha ezekkel a kritériákkal kezdesz, akkor kicsit gördülékenyebben menne a dolog.

Aerocool Hexform-G-BK-V2 15k
power-reset külön méret, 2x usb 2.0+1x usb 3.0, 2 jack
gyárilag 3 venti + jó szellőzés
mATX méretű ház ha szűkös a hely

Zalman N5 OF 18k
power-reset külön méret, 2x usb 2.0+1x usb 3.0, 2 jack
gyárilag 3 venti + jó szellőzés
ATX méretű ház ha nagyobb a hely

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79048) TomMusic válasza MaddeNNNN (#79047) üzenetére


TomMusic
őstag

A Zalman elég jól néz ki, köszi! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#79049) Kelori


Kelori
tag

Sziasztok.
Sikerült szereznem egy Sapphire toxic rx 6900 xt-t, ami 360 mm-es radiátort használ. Ehhez keresnék olyan házat amiben elfér felül vagy elöl a nagy radiátor, és ami lehetőleg minél jobb porszűrővel rendelkezik, mert annyira nem fun takarítani a radit : D Porszűrő nélküli házban kb másfél hónapot bírt, és már most érik egy takarítás neki. Még sosem volt "komoly" házam, mindig csak az ilyen legolcsóbb gagyiságokban építettem a low-mid range configjaimat. Most van az első alkalom hogy beruháztam egy komolyabb gépre, szóval kis segítség jól jönne hogy milyen ház éri meg ami jó árban van és megfelel ezeknek a relatív egyszerű igényeknek.

if it ain't broke, don't fix it

(#79050) MaddeNNNN válasza Kelori (#79049) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Összefoglalóban lévő táblázatból az általad rá szánt összeg és feltételek alapján tudsz keresni, de ha mégsem találsz akkor szívesen segítünk mert kismillió ház van a piacon.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.