Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) Mclovin válasza fogtunder (#60850) üzenetére


Mclovin
senior tag

(#60852) fogtunder válasza Mclovin (#60851) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pont ezt írtam, 5 venti vs 2 venti, nyilván jobbra jön ki gyári kiépítésben, az Aero 800 felül és elől is nyitott, kétlem, hogy pont ugyanazokkal a ventikkel a Z9 Neo jobb lenne. nyilván, aki nem tervezi cserélni őket, annak jobb lesz a Z9 Neo, de azért továbbra is 3db Molex-es venti van benne. és 1-2 fokokról van szó, nem éppen laboratóriumi körülmények között mérve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60853) Mclovin válasza fogtunder (#60852) üzenetére


Mclovin
senior tag

'Ahogy már megszokhattátok ebbe is szereltem több ventilátort, jelen esetben előre egy és felülre még egy darab került. Sajnos a hőfok adatok nem javultak kiemelkedő mértékben...'

(#60854) abridabri válasza Mclovin (#60853) üzenetére


abridabri
veterán

Lehet amugy 1 ventivel is jobb hofokot elerni mint 6-8db al. Csak az 1 ventis hazat telen kell tesztelni futetlen szobaban , a masikat meg a nyari kanikulaban :C

(#60855) tpeter77 válasza Mclovin (#60851) üzenetére


tpeter77
addikt

Neoval az a bajom, hogy van egy előlapja, na az 99% csukva lenne. Így hogy kapna elég levegőt a két HDD ?
Lehet az Aero-800 lenne a jobb választás?

(#60856) fogtunder válasza Mclovin (#60853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet érdemes lett volna tovább olvasni még a következő fél mondatot, majd az ott szereplő értékeket kivonni abból, ami a táblázatban van és azt összevetni a Z9 Neo gyári értékeivel. én tisztelem SK kollega munkásságát, mert a magyar piacon hiánypótló, de szerintem kicsit túl komolyan veszik többen is a táblázatban szereplő értékeket, holott a tesztkörülményekről csak hozzávetőleges információink vannak. az Anandtech méréseit nyugodtan össze merném vetni például, de ők meg nagyon kevés házat tesztelnek. részemről továbbra is azt mondom, hogy ha lényeges a szellőzés, akkor legyen nyitott a ház eleje és a teteje is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60857) Mclovin válasza tpeter77 (#60855) üzenetére


Mclovin
senior tag

Négy ventivel szerelt A800-nál ugyanúgy 34 fok volt a HDD mint az 5 ventivel szerelt Neonál, én továbbra is Én még mindig a sima z9-t ajánlanám leginkább vagy z9 plust mert ezek már jelentősebben jobbak hűtés szempontjából mint a neo vagy az aero, olcsóbbak is, nincs előlap. A sima z9-ben csak ket darab venti van gyárilag, de akár hétig is bővítheted. Sajnos elől ebben is kék, ledes venti van gyárilag.

(#60858) Mclovin válasza fogtunder (#60856) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ha lesz, találok, hitelesebb teszteket, ahol fel vannak tüntetve a körülmények, nyilvánvalóan arra fog hivatkozni az ember. Gyári állapotban a NEO jobb egy picit, hasonló venti számmal egyenlő. Ergo komolyabb gamer konfigot egyikbe se raknék...de hogy a rokafiu77 kollega felvetésére reagáljak, én még mindig egy sima z9-t ajánlom ezek helyett. :R

(#60859) fogtunder válasza Mclovin (#60858) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Z9 megint kapható? pár hónapja teljesen eltűnt, azóta meg nem néztem rá, az tényleg nem rossz opció, bár a belső felépítése nem túl előre mutató, de legalább olcsóbb is és nyitott az eleje.

lehet én viszem kissé túlzásba, de nem vagyok nagy híve a fix meghajtó kereteknek, mert a felhasználók nagy része max 2-3 meghajtót használ, és nélkülük jóval letisztultabb a belső tér, a táp takaró lemezzel dettó, az a kábelrendezésben is segítség.

amúgy kérdés, hogy mit értünk komolyabb gémer konfig alatt? az új i5-ök tuning nélkül nem fűtenek nagyon, egy GTX 1060-as se egy kazán és még 1440-re is jó némi limitációval, ezeket még nyugodtan bele lehet szerelni, annak ellenére, hogy szerintem se ilyen ház dukál egy tényleg komoly konfig alá. nyilván SLI-t és épített vizet nem ezekbe kell rakni, meg szénné tuningolt i7-eket se, de az utóbbi időben annyit csökkent a VGA-k fogyasztása és hőtermelése, hogy szerintem ez közel sem olyan aggasztó, mint pár éve volt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60860) tpeter77 válasza Mclovin (#60858) üzenetére


tpeter77
addikt

Rendben sima Z9 lesz!
köszönöm

(#60861) Mclovin válasza fogtunder (#60859) üzenetére


Mclovin
senior tag

Itt a legolcsóbb árukereső szerint a Z9

Második bekezdésben egyetértek, bár én inkább az utóbbi időben lettem ilyen, hogy igyekszem minél letisztultabban berendezni a házat.

Ennél komolyabb komponensekre gondoltam. Mármint én pl. örülnék ha 'csak' egy i5+1060 kombóm lenne, ezeket simán bele lehet pakolni egy ilyen házba, csak valóban nem dukál.

(#60862) abridabri válasza Mclovin (#60861) üzenetére


abridabri
veterán

15kt en biztos nem adnek a Z3 ert mikor van jobban szellozo haz 5ventivel olcsobban : 14k ert

(#60863) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Egy otthoni kis multimédiás-alap játék PC-hez néznék mATX házat.

Egy FM2+ Giga lap+A10 5800K proci +HD 7770 VGA menne bele. Ár plafon 10K.
Fontos a 2 előlapi USB3.0(ha már a lapon a 19tűs csati van) és a maximális magasság 360mm.

Az LC Power házakról mi a vélemény? Ezt az LC Power 2006MB-t néztem ki.

Mennyire ronthatja a szellőzést, hogy hátul 120 helyett csak 92-es venti mehet?

Másik lehetőség egy Chieftec Mesh, amihez van egy iArena táp de 2000Ft-al drágább.

Esetleg más javaslat?

Ezen házaknál a festésre mennyire kell figyelni?( a nagy gépem CM Cosmosa alu,ami nyeresen is rozsdamentes, de pl hugom Aerocool háza már erősen rozsdás belülről...azt sem értem hogyan)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#60864) Mclovin válasza abridabri (#60862) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ki beszélt z3-ról?

(#60865) abridabri válasza Mclovin (#60864) üzenetére


abridabri
veterán

Z9rol beszeltem ,csak elirtam.

(#60866) fogtunder válasza Mclovin (#60861) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az ennél komolyabb konfig már bőven 300K felett van mindennel együtt, aki ennyit tud adni a gépért, az már költsön el 30-at házra is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60867) Mclovin válasza abridabri (#60865) üzenetére


Mclovin
senior tag

Ezt relenvánsan is alá tudnád támasztani? Mert no offense, tényleg jól néz ki ez a ház minden szempontból csak sehol nem találok róla egy kanyi tesztet sem.

[ Szerkesztve ]

(#60868) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Egy Zalman Z11 Plus-ba felülre rakható 2db 14CM-es ventilátor? :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#60869) AngerFîsT válasza nyozo (#60868) üzenetére


AngerFîsT
tag

Csáó , kétlem mivel hivatalos oldal is csak ezt mutatja alapból 120 -ast lehet.

Top 2 x 120mm Fan (1 x Blue LED Fan Included, 1 x Optional)

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60870) fanti válasza scarabeus86 (#60812) üzenetére


fanti
addikt

Szia!

Nos, átraktam a fotógépből a képeket, íme:

Hátul rendesen kellett gyorskötözőznöm ám, hogy elférjen minden, mert igyekeztem mindent hátul vezetni, és ugyebár ez nem volt nagyon könnyű, de aprólékos munkával azért szép igényesen meg lehetett csinálni.

Csak ajánlani tudom minden kedves fórumtársamnak a DeepCool Kendomen házat.
Olcsó, jól szellőző, öt ventis gyárilag, és mindenhol porszűrős.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60871) szcsabaa


szcsabaa
csendes tag

Sziasztok

új gépet szeretnék összerakni ezért segítséget kérnék milyen házak közül válasszak
még nincs meg 100% ig a konfig de nagyjából így fog ki nézni
-i7 6700
-mATX alaplap
-8 vagy 16 giga DDR4 RAM 2133 mhz
-gtx 1060 esetleg 1070 vga
-1 db 1 tb-os hdd
-1 db m.2-es ssd
-tápot még nem döntöttem el de ezeket ajánlották a topikjában így ezek közül lesz valamelyik
Be Quiet! Pure Power 9 400W
Be Quiet! Pure Power 9 400W CM
Be Quiet! Straight Power 10 400W
Corsair CX450M-CX550M
FSP Hydro X 450
Seasonic S12II 520

árban 20 ezer forint körül gondoltam, ha ez karcsú akkor mennyit kéne rá áldozni?
láttam hardveraprón is árulgatnak új házakat bolti ár alatt , olyanba is benne lennék. Egy ház úgy se nagyon tud elromlani

Elvárások:
-jól szerelhető tágas házat szeretnék mert ez lenne az első kompletten összerakott gépem
-előlapi usb 3.0
-porszűrő
-lehetőleg masszív ház legyen minél több fém elemből ne ilyen könnyű gagyi valami

(#60872) fogtunder válasza szcsabaa (#60871) üzenetére


fogtunder
nagyúr

újonnan NZXT S340, Phanteks P400, Thermaltake Core V31, ezek nem túl tágasak, de ennek a konfignak pont elegek, vagy apróról NZXT Phantom Full Tower

ha többet szánnál rá, akkor Phanteks Enthoo Pro és Pro M, NZXT Noctis 450 apróról, Thermaltake Core V41, Fractal Design Arc Midi R2, Define S

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60873) tpeter77 válasza abridabri (#60862) üzenetére


tpeter77
addikt

jól néz ki, de a kollégám megmondta, hogy oldalablakos és világítós házat nem vesz, csak világítás nélkülieket nézzek.
Az eleje hasonlít a mostani Chieftec Dragon gépemhez, annak van vízszintes szellőző nyílása.

fanti
A házban lévő ventik nem zajosak? Nekem is Gammaxx 300 cpu hűtőm van, és ez most a leghangosabb eleme a gépemnek. :-) akkor gondolhatod, hogy nem hangos.
Nálad melyik venti zaját lehet a legjobban kihallani?

fogtunder
Mindegyik NZXT házban alul van az a vízszintes lemez, amibe bele kell dugni a HDD-t?
Mert emiatt nem szimpi ez a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#60874) fanti válasza tpeter77 (#60873) üzenetére


fanti
addikt

Csak a szélzajt hallom, nem morognak a ventik, pedig az előlapi fordulatszám szabályzóval minimumra állítottam.

A Gammax ezren teker most, elég néma.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60875) tpeter77 válasza fanti (#60874) üzenetére


tpeter77
addikt

előlapi szabályzóról tudsz mutatni valami fotót?
folyamatosan szabályozható vagy fix állású kapcsolós?

(#60876) scarabeus86 válasza fanti (#60870) üzenetére


scarabeus86
tag

Köszönöm a képeket. Ma (vagyis már az tegnap) délelőtt nekiálltam elrendezni a kábeleket, viszonylag jól sikerült. A házat kábeles oldalával felfele fektettem, így könnyebb volt, a gravitáció is nekem dolgozott. A 24-es kábelt elöl hagytam, annyira nem feltűnő a harisnya miatt.
Ilyen és ilyen lett a kábelezés.

rokafiu77: nekem is Kendomen házam van, halkak a ventik. Kis és közepes fordulaton semmi hangjuk. Mondjuk a lapom nagyon jól tudja szabályozni a ventiket (Asus Fan Xpert 3), idle módban le is kapcsolja. Max fordulaton szinte csak szélzaj hallatszik. Készülőben van a videó a gépházról, ventizajt, szellőzést is le fogom tesztelni füstölővel és porcicával (pozitív légnyomás). Lehet már ma kész lesz, azután megosztom itt.
Árához képest nagyon jó házikó, én is ajánlani tudom!
Szintén Gammaxx 300 hűtő, 350 RPM-en pörög némán, mert lapom ezt is leszabályozza. Játéknál úgysem arra figyelek, renderelésnél sem pörög vészesen, hűs a procim. Leghangosabb a HDD a gépben. Biosban nincs Silent opció a procihűtőd szabályzásra? Vagy Win alá progi? Speedfan?

(#60877) tpeter77 válasza scarabeus86 (#60876) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

EXT_FAN mellett balra az USB34 csatlakozóra megy egy sötétkék (Lila?!) kábel, az a ház tetején lévő usb portokra van kivezetve?
Az alaplapomon van Normál és Silent mód is, de én csak a házhűtők hangjára voltam kiváncsi.
A házban lévő hűtőket hová kötöd? pl. Egy nagy 4 tűs molexről hajtod mindet, vagy egy alaplapi FAN csatlakozó vezérli? feszültség vagy PWM alapon lehet őket szabályozni? Erről írnál pár sort?
Köszi.

(#60878) tpeter77 válasza tpeter77 (#60877) üzenetére


tpeter77
addikt

elég stabil lehet a ház, az anyag 0.7mm acél, nem rezeg? Csendben van?
Közben az interneten szétnéztem, és a fotókon megtaláltam hogy a ház tetején van egy Low / High állású kapcsoló, valószínű 7V / 12V átkapcsoló, tehát fesz. alapon szabályoz, de a bekötésére kiváncsi lennék.
mind az 5 venti gyárilag benne van és rendre 120mm-esek? Meg lehet oldani, hogy ne világítsanak pirosan az előlapiak? Este zavarna a fényük.

illetve még egy kérdés: a ház tetején lévő usb 2.0 és usb3.0 - van rá mód, hogy az usb2.0 portokat az alaplapomon lévő valódi usb2.0 tűs csatlakozóra lehessen kötni, az usb3.0-át pedig usb3.0-ra?
Ha Win7-et telepítek a gépre csak az usb2.0 port működik, mert az usb3.0 csak a driverek felpakolása után műxik, addig mintha ott sem lenne.
kösz :)

(#60879) fanti válasza tpeter77 (#60878) üzenetére


fanti
addikt

Nem rezeg a ház még a 3TB-os Toshiba HDD sem rezgeti be.

Mind az öt venti gyárilag benne van.

A világítást nem tudom, hogy ki lehet e kapcsolni, de nem fog zavarni hidd el, ugyanis nálunk este is kellemes halványvörös fényt ad, még jó érzés is ilyen hideg napokban ránézni. Tompa ledfények vannak, nem rikítóak!

A két USB2-es port az teljesen szabvány csatival megy egy alaplapi kétsoros tűs USB2-es csatira, az USB3 pedig (kék kábel) szintén az alaplapon levő USB3-as kétportos tűs csatira megy rá, persze csak egy USB3-as csati van kivezetve a ház előlapjára.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60880) tpeter77 válasza fanti (#60879) üzenetére


tpeter77
addikt

Nagyszerű hír ez! Köszi.
Az 5 ventit hogy dugod rá a tápra? Hány csatlakozójuk van, hogy vannak közösítve? Egy nagy molex csatira megy rá mind közösítve?
LED-et meg csak ki lehet műteni, max a lábát elvágni tőben :D
( sokszor úgy alszok, h résnyire nyitva marad a szemem pár percre, ha valami világít a szobában, felébredek rá :U )

[ Szerkesztve ]

(#60881) fogtunder válasza tpeter77 (#60873) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mire gondolsz pontosan? a kis vackok, amikre az SSD-t lehet felcsavarozni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60882) fanti válasza tpeter77 (#60880) üzenetére


fanti
addikt

Barátom, ezt a szösszenetemet olvastad már?

Olvasd el, ha még nem olvastad, ott kicsit bő lére engedve rizsázok a házról.

Igen, a ventik molex+3 pin duplacsatisak, azaz lehet őket tápra is dugni, meg alaplapra is.
Én tápra dugtam őket úgy, hogy egybedugtam az összes venti molexét, utána meg egy molexes tápcsatira az egészet.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60883) tpeter77 válasza fogtunder (#60881) üzenetére


tpeter77
addikt

Egyik NZXT ház tesztjében olvastam hogy az alsó teljes hosszban futó burkolatba kell hátulról bedugni a két HDD-t, de hálistennek ezzel a borzasztó ötlettel kevesen élnek. Arra is rájöttem, hogy csak az olcsó modelljeikben használták ezt, a jobbakba merőlegesen kell beletolni a HDD-ket.
A tegnap belinkelt DeepCool Kend Ómen most nagyon megtetszett, :) de a munkatársamnak kiválasztott Z9 U3 házat is elfogadnám.
Ha saját részre kéne vennem 20k alatt, nem is nagyon tudnék most dönteni.
(Vajon a Chieftec Dragon toronyházamat mennyit lehet elpasszolni? elgondolkoztam egy ház cserén)

(#60884) tpeter77 válasza fanti (#60882) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz, elolvastam, minden világos!

(#60885) fogtunder válasza tpeter77 (#60883) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mesélj már, miért olyan szörnyű dolog a táp takaró lemez alá rakni a HDD-ket, felkeltetted az érdeklődésemet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60886) tpeter77 válasza fogtunder (#60885) üzenetére


tpeter77
addikt

2-3 havonta szoktam biztonsági mentést készíteni, és a kábelekhez nehezen férnék hozzá.
Ha szemből lenne rádugva a kábel, úgy sokkal könnyebb lenne, ha házat cserélek tuti ilyen megoldást keresek.

(#60887) fogtunder válasza tpeter77 (#60886) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem igazán értem. a meglévő HDD-t veszed ki, hogy csinálj róla mentést, vagy egy extrát raksz be, amire mentesz?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60888) tpeter77 válasza fogtunder (#60887) üzenetére


tpeter77
addikt

Egy 500 gigásat (extrát) rakok bele, amire a mentést elvégzem.
Eddig egyszerű volt a helyzet, de nyár óta van egy laptop is a családban, és annak a vinyóját is erre szoktam rámenteni, azt kiszerelem és erre megcsinálom a mentést. Szóval elég nehézkes a két gép mentéseit erre az egy 3.5"-ra így elvégezni.
Eldöntöttem, hogy fixre beszerelem a gépbe, csak a kábeleit nem dugom rá, viszont könnyen hozzáférhetővé szeretném tenni.
Veszek egy 2.5" HDD-t és egy külső házat hozzá, a hurcolóssal könnyebb a laptopról a mentést elvégezni, erre az 500 gigásra megy minden mentés és csak a mentés idejére dugom rá a tápot. Inkább 2 helyen legyen mentésem, minthogy elvesszen még egyszer a "fél életem" :)

(#60889) bozont válasza tpeter77 (#60888) üzenetére


bozont
veterán

NAS nem lenne jó erre? Esetleg Cloud?

(#60890) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt nem is mondta senki, hogy s340-ből van normálisabb méretű Razer változat ;)
Csak ahogy nézem ez drágább mint a sima s340 :(((
Néztem 1 videót ami a 3,5"-os vinyó berakását mutatja, és elég nehézkes a vinyó beszerelése, ha már bent van a táp, a belső felfogatócsavarokhoz alig lehet hozzáférni :(
Ha már ennyibe kerül ez a ház, nem lehetett volna hozzágyártani 3,5"-ös keretet és azzal együtt betenni? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60891) fogtunder válasza tpeter77 (#60888) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ON rész: ha beszereled fixre, nem értem, miért lenne nehezebben hozzáférhető, hátra húzol neki egy SATA kábelt, ott van a tápkábel is, annyi, hogy a másik oldalát veszed le a gépnek, de nem mindegy, hogy melyiket kell?

OFF rész: eleve nem igazán értem, miért ne lehetne a backup meghajtó folyamatosan rádugva a gépre, de ez most lényegtelen. ha több gépről is akarsz biztosnági mentést csinálni rendszeresen, akkor vehetsz ehhez is egy külső keretet (vagy dokkolót), ez a legolcsóbb, mondjuk külső tápos lesz, ami kissé kényelmetlen. viszont ha van egy értelmesebb routered, rá tudod kötni arra is és megcsinálni a biztonsági mentést hálózati kapcsolaton keresztül. vagy vehetsz egy olcsóbb NAS-t, amibe belerakod ezt a HDD-t és ugyanúgy hálózaton keresztül intézed. vagy veszel felhő tárhelyet és akkor legalább offsite backup lesz. ennek a módszernek én sok értelmét nem látom, meg a 2-3 havi mentésnek se, amit ráér pár havonta menteni, azt többnyire menteni se nagyon kellene.

(#60890) makoss: én speciel úgy tudtam, hogy ez ugyanakkora, mint a sima, csak más festéssel, érdekes, hogy más méreteket ír a honlapjuk. én anno egyébként azért vettem e helyett a P400-at, mert ott a két meghajtó fiók és még pár apró részlet igényesebben, átgondoltabban lett megoldva.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60892) pc360


pc360
addikt

Az Antec P100-asra milyen alternatívát javasoltok?

A P100-as nem elérhető mostanság MO-on, a P280 túl nagy, így valami egyébre lesz szükség ebben a stílusban és árkategóriában (30-40). Túlhajtás nélküli i3 rendszerkét tartana, van 3 NoiseBlocker eLoop venti is, és a hangszigetelés a lényeges. Ideális esetben az oldallaopokon nincs kivágás, és a tetején sem kell a 2 ventihely, elég 1 felső és 1 hátsó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#60893) abridabri válasza pc360 (#60892) üzenetére


abridabri
veterán

Define R5
A tokeletes hangszigetelt haz. bemutato video

(#60894) fogtunder válasza pc360 (#60892) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define R4/R5, Be Quiet Silent Base 600/800, mindegyikből az ablak nélküli verziót, ha fontos a hangszigetelés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60895) scarabeus86 válasza fanti (#60882) üzenetére


scarabeus86
tag

A fenti 2 venti is a közös molexen van? Az nem annyira jó ha egyszerre mind az 5 venti egyenlő feszen jár, mert negatív légnyomás lesz a házban, így a ház hátulján levő szellőzőn a VGA-nál befele megy a levegő. Sőt, ha az egyik felsőt lekapcsolom, még akkor is szívja hátul. Úgy látom a HDD-nk is egyforma (Toshiba 3TB). :)

rokafiu77:
Gyárilag a felső 2 venti van az előlapi (molex) szabályzóra kötve.
Ha az alaplap tud 3 pines ventit szabályozni, érdemes rákötni, én mind a négy CHA_FAN csatira rákötöttem 1-1 ventit. Kettőhöz hosszabbító kellett, amit már előre megvettem. A felső előrébb levő fan megy az előlapi 2 állásúra, amit szerintem nyárig be sem fogok kapcsolni, akkor is csak 7V-on, 12-n szerintem felesleges. Alsó led venti mindig megy mert hűti a HDD-t, a többi alaplap hőfok függvényében kapcsol be: először a felső led, a hátsó CPU hőfok szerint kapcsol, ha ez sem elég, akkor a hátrább levő felső is bekapcs alacsony fordulaton. (elülső 2 maxon pörögne már ilyenkor)
LED a 12V-ról kapja a feszt, szerintem nem lehet kikapcsolni. Alacsony fordulaton halvány a fénye. Esetleg meg lehet cserélni az első 2 ventit a felső 2-vel, így a ledek fent lesznek, ahol a fenti szivacsos porszűrő tompítja a fényüket. Ha így is zavaró akkor rá lehet pakolni valamit, hacsak nem vmi kazán FX proci megy bele.

(#60896) pc360 válasza abridabri (#60893) üzenetére


pc360
addikt

Jól látom, hogy lefedhetők a nem szükséges luggatások?

Szimpatikus, köszi!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#60897) abridabri válasza pc360 (#60896) üzenetére


abridabri
veterán

pontosan , egyesevel kiveheto a hangszigetelt fedolap a tetorol ha szukseges.

(#60898) fanti válasza scarabeus86 (#60895) üzenetére


fanti
addikt

Az első két venti külön madzagokon van!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60899) scarabeus86 válasza fanti (#60898) üzenetére


scarabeus86
tag

Akkor az úgy teljesen jó! :)

(#60900) makoss válasza fogtunder (#60891) üzenetére


makoss
addikt

Ezt mondod?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.