Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Hunork válasza makoss (#60798) üzenetére


Hunork
veterán

Én a Carbide Series® SPEC-03 házat ajánlom neked. ;) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60802) Hunork


Hunork
veterán

Ha eljön a PC ház takarítás ideje:
[link]
:D :D :DD :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60803) fogtunder válasza Hunork (#60802) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez így mi? Fileszerver egy cementbányában?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60804) makoss válasza Hunork (#60801) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, amúgy van, vagy volt ilyen házad?
Mit tudol róla? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60805) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, cooler master 690 ii-t tudnék venni egy ismerősömtől 10eft-ét kitűnő állapotban. Előzőleg tesseract sw-t akartam venni ugyancsak ennyiért, így most dilemmázok melyik legyen. Szerintetek melyik lenne jobb választás? Tetszik mind a kettő, a tesseract viszont új lenne teljesen.
Válaszokat előre is köszi.

(#60806) AngerFîsT válasza makoss (#60798) üzenetére


AngerFîsT
tag

Rakd a gépházat az asztalra a monitor mellé és olyan házat veszem amilyet akarsz :D Vagy kiszeded a térválasztó bútorlapot a gépház mellől és nagyobb teret kapsz.

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60807) fogtunder válasza Create. (#60805) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha tényleg jó állapotban van, én a CM-et venném.

(#60806) AngerFîsT: ezen a körön már párszor átestünk.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60808) makoss válasza AngerFîsT (#60806) üzenetére


makoss
addikt

Egyik megoldás sem jó, ergonómiailag csúnya! :(
Még mindig a Corsair Carbide Spec-03 ház tűnt a legelfogadhatóbb alternatívának, kár, hogy nincs róla magyar teszt, pedig minőségi ház lenne! :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60809) fanti


fanti
addikt

Én a DeepCool Kendomen házról írnék pár szót.

Egy közel tíz éves Chieftec házat váltott le, ami ugyan teljesen jó volt, de már vágytam egy pici változatosságra. Így esett a választásom a DeepCool Kendomen kuckójára, amiről szinte csak jókat olvastam.
Meg is rendeltem, 12.900 Ft.- volt ingyenes házhoz szállítással, ami elég barátságosan hangzik.

Kicsomagolás után megelégedéssel nyugtáztam a karcmentességet. Az oldallapokat levéve sem nyeklett-nyaklott, na jó, nem egy Chieftec acéllemez, de nem is egy Codegen lemezvastagság.

Jól vannak elhelyezve az USB csatik, nincsenek túl közel egymáshoz, mint oly sok háznál, és így akár mindegyikbe lehet egy időben USB eszköz csatlakoztatva.
A beépített kábelek, azaz a két portos USB2-es alaplapi csatlakozó kábel, és az egy portos USB3-as kék színű kábel hossza is teljesen rendben van, ugyanúgy az előlapi hangcsatik HD Audio kábelhossza is, még szépen elbujtatva is elér a megfelelő helyre. A reset-power-hddled-powerled szalagkábel is dettó.

A gyárilag beépített öt darab 12cm-es venti is jól van kialakítva, elől van kettő ami piros ledes, de kellemes lágy fénye van, a ház tetején szintén kettő, hátul pedig egy, utóbbi három nem ledes.
Mindegyik kanóca molexes és 3 pines alaplapi csatis végű is egyben.

Mindenhol porszűrők vannak, még a ház három 5.25"-ös előlapi helyét elfedő takarólemezek mögött is, a hátsó ventinél értelemszerűen nincsen, a többinél van, a tápegység alatt is természetesen.

A ház jól és könnyen szerelhető, a HDD és SSD tálcák (3-3 db) egy mozdulattal oldhatók és emelhetők ki, nagyon praktikusan vannak megoldva.

Talán a kábelek hátul történő elvezetésére van kissé szűkös hely, bár nálam hat meghajtó is van a gépházban, és a tápom is csak félmoduláris, azaz a 24 pines és a 8 pines, valamint a VGA etetésére szolgáló két madzag, madzagonként 2 db 6+2 pines VGA etető csatival, nos ezek fixek, ami moduláris a tápomban, az a meghajtók tápellátását ellátni hivatott madzagok.

Átköltöztetés után az alaplapi tálca mögötti kábelelrendezéssel és kötözgetéssel telt el a legtöbb idő, de végül sikerült mindent elvezetnem és rögzítenem, úgy, ahogy én szerettem volna.
A ventik halkan üzemelnek, igazából csak szélzaj van, az is kevéske.

Nagyon elégedett vagyok ezzel a házzal, mert beváltotta a hozzá fűzött reményeimet, és másnak is ajánlom, aki sok meghajtós gépet használ és nem akar túl sokat kiadni egy jó kis házikóra.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60810) AngerFîsT válasza fogtunder (#60807) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ha nagyon ragaszkodik ahhoz a kis helyhez, sok ház közül nem igen válogathat, max még a cooler master n200 az ami még szerintem befér oda és tud szellőzni.

I Say Anger you say FisT!

(#60811) fogtunder válasza AngerFîsT (#60810) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az n200 mATX

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60812) scarabeus86 válasza fanti (#60809) üzenetére


scarabeus86
tag

Grat hozzá! Én is ilyet vettem, csak a Ti verziót. Nagyon jó házikó. Úgy látom a procihűtőnk is egyforma. :) Videós bemutatót is készítettem a házról, megosztom itt ha majd feltöltöttem.
Valóban szűkös a hely hátul pedig csak 3 meghajtóm van, a középső 2.5-ös rekeszt ki is szedtem. Mennyire tudtad elrendezni a kábeleket? Én egyelőre így, de majd megpróbálom még kötözgetni, vagy a vinyótálcák alá besuvasztani.

[ Szerkesztve ]

(#60813) fanti válasza scarabeus86 (#60812) üzenetére


fanti
addikt

Köszi!

Én nekem sikerült nagy nehezen hátul elvezetnem a kábeleket, de igen sokáig tartott, és még így is elég passzos lett. Majd töltök föl képeket is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60814) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Belépő szintű vagy egy picit feljebb lévő házat keresnék, ami upgrade lenne vagy hűtés vagy kábelmenedzsment szempontjából a mostanihoz képest (Sharkoon Vaya). mATX lapom van, jó lenne ha beleférne 3 db 120mm venti, egy gigabyte 420w ge-c420a-c2 táp lenne..egy 1 winyó egy ssd. Később menne bele egy 1050 Ti. Fix Keret nincs de mint írtam belépőszintet keresnék(de mondjuk legyen max 15 000 Huf, de akár jöhet olcsóbb ajánlás is). Akár új vagy használt is szóba jöhet. köszi! :R

(#60815) Tin


Tin
veterán

újráznom kell, pontosodtak a specifikációk:D

alsó tápos ATX ház, asrock z77 extreme 4 lap, i7-3770, coolermaster 212 evo hűtő (160 magas!), 1 ssd, 2 hdd, meg férjen el benne egy rx 470-es vga.

és legyen valami kék ledes jól kinéző karácsonyfa. árban inkább az olcsóbb, de férjen bele minden, és ne legyen forróság odabent.

(#60816) Tin válasza Tin (#60815) üzenetére


Tin
veterán

zalman z9 neo lesz. úgy látom, ez jó kompromisszum árban, szerelhetőségben, minőségben, és az ablakán keresztül ott a világítás is.

sose fogom megérteni, miért jó egy sötét szobában filmet nézve, ha karácsonyfaként világít a gép:D

(#60817) AngerFîsT válasza Tin (#60816) üzenetére


AngerFîsT
tag

Zalman Z9 NEO fekete, magyar bemutató. Szerintem csak a ventik világítanak, nem az oldal lapja :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60818) Tin válasza AngerFîsT (#60817) üzenetére


Tin
veterán

köszi, láttam:) meg valami angolt is.

nem tűnik rossznak, a zalman azért régen elég jó minőség volt. ami kicsit butus szerintem, az a táp mellé alulra tett vinyó, illetve az ssd-k felfogatása. na meg a molex csatis venti, de az cserélhető. meg az előlapi porszűrő nekem kicsit "basic".

két dolog nem jött le ebből:
- a szellőzése (bár 5 ventivel komoly lehet)
- a hangja, merthogy szigeteltnek tűnik, de mégiscsak 18e ft...

ahogy láttam, a hyper 212 evo (160-as) elfér, és a vga is (bár az nem annyira hosszú). azon kívül legalább valamennyire "minőségi". a másik jóval olcsóbb, de most ezen már nem fogok sz.rozni:)

ebben csak a ventik, a másik befutó a deepcool tesseract volt, de szerencsére utánaolvastam, hogy az viszont nem túl stabil, és az viszont arcba is világít (ott is csak a venti, de érted). ez a sarokba megy asztal mellé, a falat fogja kicsit megvilágítani, ambient fénynek pont jó, de nem lesz zavaró sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#60819) Hunork válasza makoss (#60804) üzenetére


Hunork
veterán

Nem nagyon tudok róla semmit. Olvastam róla, néztem videókat. Átlagos ház, semmi extra. De mivel CSAK ez fér el nálad, ezért ajánlom ;) :K
Bónusz megoldás: Mivel a paraméterek adottak, más úgysem fér be, talán még javasolnék neked egy PC bontó felkeresését, ahol pár ezer forintért egy halom házból választhatsz. Viszed a centit, oszt méricskélsz. Más nem jut eszembe.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60820) AngerFîsT válasza Tin (#60818) üzenetére


AngerFîsT
tag

A hdd azért van ott, mert a vízblokkot előre lehessen szerelni ez az elrendezés van a Phanteks enthho pro m nél is ha megnézed meg jó párnál. Hangja meg mivel szigetelt ház max a plexi lapnál lesz hallható ha max 12 volton üzemel vagy hangtalan még 7-8 volt környékén és 5 nél ,de ventit bármikor lehet cserélni :)
Egyedül ennél a Z9 nél tetszik ,hogy szembe is lehet ssd-t rakni .

Na most ha tényleg ez a ház érdekel irj neki TechN7ne neki van a fehér változatból.

Találtam egy videót zene nélkül :D hát szerintem nem vészes a hangja az a kattogás meg szerintem a kamera csinálta. ( fülessel nézd a videót hangfal elviszi a hangot )

Én a Phanteks házakat nézem a Be Quieteket, meg 1-2 gyártóét ( Corsair - NzXT) ,de baromira nem tudok dönteni ,hol az ára miatt hol a készlet...

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60821) AngerFîsT válasza makoss (#60804) üzenetére


AngerFîsT
tag

Csatlakozom Hunor ötletéhez. itt is vannak használt házak, keresgélj okosan! :)

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60822) TibChee válasza rup1u5 (#60175) üzenetére


TibChee
tag

Én is hasonló cipőben járok...

Anno vaciláltam, hogy R4 vagy XL R2 legyen, végül utóbbit választottam, de úgy alakult, hogy messze nem használtam ki. Aztán megjelent az R5, ami instant buy lett volna az előző kettőhöz képest, de addigra már volt ház, és kicsit sokalltam az árát, tekintve hogy a sok HDD és az 5.25-ös helyek teljesen kihasználatlanok lettek volna. Aztán megjelent a Defina S, amire azt mondtam, hogy oké, akkor a kihasználatlan XL-t le is cserélem rá.

De abban is van egy csomó kihasználatlan hely, mert valószínűleg nem most lesz, amikor én építek egy normális vízhűtést.
A Define C nekem jelen esetben tökéletes választás lenne, bár egy USB Type-C és egy HDMI port nem lenne rossz. Illetve kérdés, hogy egy EKWB Predator 360 beférne a Define C-be?

(#60823) fogtunder válasza TibChee (#60822) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Elvileg belefér egy 360as radi előre, de nagyon rövid a ház és lehet a VGA-val együtt már nem. Én kiszámoltam, a 28cm hosszú VGA és az Arctic 240es egy sor ventivel már nem fér el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60824) Tin válasza AngerFîsT (#60820) üzenetére


Tin
veterán

értelek, igen, láttam a videóban is, de mondjuk ha már annyira tuningolnék meg vízhűtés lenne, nem ennyiért vennék házat hozzá.

hangja tényleg jónak tűnik, egy hyper 212 evo van a procin, vga meg egyelőre nem is lesz benne, szóval csak a ventiknek lesz hangja. ha hangosak, lecserélem őket.

a sajátomat meg fd define r4, az tényleg halk.

köszönöm a segítséget!

(#60825) AngerFîsT válasza Tin (#60824) üzenetére


AngerFîsT
tag

Kék ledes gép karácsonyfának :D
Zalman Z11 Plus

I Say Anger you say FisT!

(#60826) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

A legolcsóbb ajánlható házat keresem, úgy 10k környékén. Jelenleg egy Sharkoon Vaya Value-m van. Kellene előre USB 3, kb ennyi a feltétel, meg jó lenne ha SSD hely is lenne benne. Egy i5 2310 hozzá egy sima hűtő, matx lap, meg egy 650 TI (27 centi hosszú. Nem lenne rossz ha hátul sok hely lenne elvezetni a kábeleket (mert a Vayaban borzasztó kicsi hátul a hely).
Eddig amit kinéztem az a Zalman R1. Z11 Plus-ot néztem még (12-13k), de ez kinézetben már túl sok kicsit nekem. :D

(#60827) AngerFîsT válasza Tomi0703 (#60826) üzenetére


AngerFîsT
tag

ZALMAN Z9
NZXT Phantom 240
DEEPCOOL Kendomen
XIGMATEK Shockwave
ENERMAX Thorex
Thermaltake Versa G2
DeepCool DUKASE V2
Aerocool Aero-500
Kolink Octagon
ENERMAX Skalene
Antec Dark Fleet df-85

Ezeket találtam 15 körül.

I Say Anger you say FisT!

(#60828) makoss válasza Hunork (#60819) üzenetére


makoss
addikt

Háát nem tudom, szerintem nem átlagos ház, jó nem NZXT de amire kéne arra szerintem jó, elrendezését tekintve szerintem jól szellőző ház.
Csak újonnan veszek, sosem tűtök meg semmiből használtat! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60829) lacus83 válasza AngerFîsT (#60821) üzenetére


lacus83
senior tag

Bakter az az oldal még létezik ? ;] Ötletnek nem rossz,de inkább apró.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#60830) AngerFîsT válasza lacus83 (#60829) üzenetére


AngerFîsT
tag

Csak beírtam ,hogy használt házak.. :D guglin és ezt dobta a gép

I Say Anger you say FisT!

(#60831) AngerFîsT válasza makoss (#60828) üzenetére


AngerFîsT
tag

Vedd meg neten és ha nem tetszik 14 napon belül vissza küldheted elállási jogod van webes vásárlással!
Ha meg tetszik és jó akkor használd egészséggel : D

Itt még 2 év garanciád is lesz rá : )

Corsair Carbide Series SPEC-03 Red

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60832) Mclovin válasza Mclovin (#60814) üzenetére


Mclovin
senior tag

Erre vki? :U

(#60833) AngerFîsT válasza Mclovin (#60832) üzenetére


AngerFîsT
tag

Cooler Master N200 / N300
ZALMAN Z9/NEO
DeepCool KENDOMEN TI
Zalman Z3 / Plus
DeepCool Tesseract SW
DeepCool DUKASE V2
Thermaltake Versa G2
Aerocool Aero-500

Nézegesd őket ! :)

I Say Anger you say FisT!

(#60834) Mclovin válasza AngerFîsT (#60833) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszi! :R

(#60835) TibChee válasza fogtunder (#60823) üzenetére


TibChee
tag

Az szerintem nem vészes. Egy-két batár kártyát leszámítva (mint pl. SAPPHIRE NITRO Radeon™R9 FURY vagy a a két szériával ezelőtti Dual GPU-s szörnyek) mind 27 centi alatt vannak.

Mondjuk ha ERRE gondolsz, akkor egy EKWB Predator 360 nem férne be, az jóval vaskosabb...

Így viszont akkor lehet nem rohanok annyira Define C-t venni, igaz jelenleg egy Be Quiet! Dark Rock 3-am van, ami jól teszi a dolgát, de ha egy komplett vízhűtés nem is, egy jó kis AIO mindenképp kellene.

(#60836) makoss válasza AngerFîsT (#60831) üzenetére


makoss
addikt

Majdnem mindenhol annyiért van újonnan. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60837) fogtunder válasza TibChee (#60835) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nemtom, nekem egy GTX 970 Strix van, ugyanebből a Gigabyte G1 Gaming 30cm. az ASUS 1060 Strix szintén 30cm, nem egy olyan ritka dolog a 27cm feletti VGA hossz. igen, arra az Arcticra gondoltam, tudom, hogy a Predator még nagyobb, ahhoz a döghöz én nem mennék a Define S mérete alá. igazából nem értem, minek vágták ilyen rövidre a házat a Fractalos mérnökök, simán lehetett volna 3-4 centivel hosszabb, és akkor elférne benne majdnem bármi (a Predator mondjuk akkor is necces).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60838) AngerFîsT válasza makoss (#60836) üzenetére


AngerFîsT
tag

És máshol is ingyen viszik posta pontra ?:)

I Say Anger you say FisT!

(#60839) kigyossy


kigyossy
csendes tag

Sziasztok! Ide irányítottak hozzátok, mert a ház kapcsán elég speciális igényeim lennének. Játékra és filmnézésre kellene egy kisebb méretű gép (max. mérete: 60 cm széles, 40 cm mély, 30 cm magas). Egy 1920x1080 projektorhoz (EPSON EH-TW9200W) lesz kötve, házimozi erősítőn (Denon AVR-X2000) keresztül egy HDMI kábellel. A filmnézés a jellemzőbb, de szeretném ha a játékok is jól futnának. A ház legyen letisztult mint az erősítő, ne legyen rajta led és a legfontosabb, hogy legyen különösen halk. A filmnézés közben erre érzékeny vagyok. Az egész gépre összesen 300k-t, esetleg maximum 350k-t költenék. Laikusként kutakodva ezt találtam, de várom szakértő javaslataitokat: Fractal Design Node 605 [link]
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#60840) Hunork válasza makoss (#60836) üzenetére


Hunork
veterán

Addig filózol és vergődsz rajta, hogy a végén sehol nem kapod majd meg, mert készlethiány lesz, új termékek bevezetése okán.... :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60841) makoss válasza Hunork (#60840) üzenetére


makoss
addikt

Már jóideje piacon van! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60842) bozont


bozont
veterán

Tényleg ekkora készlethiánya lenne a fekete Enthoo Pro M-ből? Már két hete nézegetem a boltokat, de nem nagyon kapni, csak a zöldet. Ahol meg van, ott majdnem annyi mint a sima Pro, akkor meg már az éri meg jobban.
Esetleg tud valaki boltot ahol 25e alatt kapni lehet?

(#60843) TibChee válasza fogtunder (#60837) üzenetére


TibChee
tag

A Google táblázata átvert, de az adatlapja szerint valóban hosszú.

Ez a ház azoknak való, akik nem akarnak vízhűtést, max egy slim AIO-t és azt is inkább felülre.
Egyelőre nekem sincs, de jó lenne (nem is a hűtési teljesítmény miatt, mert abbam nem sokkal jobb, viszont baromi jól néz ki). Jelenleg ÍGY fest a gépem.
Jelenleg van benne egy csomó üres hely...

(#60844) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

15 körül keresek jól szellőző, ALSÓ tápos házat, aminek ha lehet az oldalán is legyenek furatok, bár nem túl forró vga kártyát rakok bele.
Sok ablakkal ellátott, furat nélküli oldalú házat láttam, amikbe piros vagy kék színű ventiket is elhelyeztek. Ilyet NEM szeretnék venni.
Hagyományos, fekete színű, világítás nélküli ventivel szereltet annál inkább. Lehetőleg felül és elől-hátul 12 centis ventihelyekkel ellátott házat keresek amikbe gyárilag van venti is.
( A leendő tulajt ismerve nem fog utólag be ventiket venni. )
A szokásos N300-on kivül van más alternatíva? Zalman felé húznék ha van belőle értelmes ház.

Plusz egy kérdés:
Jól láttam a fotók alapján, hogy az alulra elhelyezett tápot úgy kell berakni, hogy a 12 centis venti alulra, a padlóra nézzen és onnan szívja be a hideg levegőt?!
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#60845) fogtunder válasza kigyossy (#60839) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a Node 605 jó választás lehet, nem hangszigetelt, de meg lehet oldani, hogy filmezés közben néma legyen. veszel bele félpasszív kártyát, valami brutál CPU bordát, a ventit meg beállítod, hogy 50 fok alatt ne kapcsoljon be, tápból is van félpasszív megoldás, egyedül a HDD hangját nehéz kiküszöbölni.

(#60842) bozont: az utóbbi időben vannak gondok a Phanteks ellátással sajnos, várni kell, ha nem sürgős és lecsapni, ha jön belőle.

(#60844) rokafiu77: az oldalsó furatok általában eléggé bekevernek a légáramnak, én alapvetően nem adnám meg ezt, mint fő szempontot, a VGA piac se arra tart szerencsére, hogy nagyon kellene külön hűtés nekik. sajnos mostanában nagyon elmentek a gyártók az ablakos megoldások irányába, elég kevés van az ajánlottak között (az N300 amúgy szerintem nem az, csak megvehető), aminek nincs ablaka. hardveraprón szokott lenni Anidees AI-4 17K környékén, vagy NZXT S340, de 15 alatt most van NZXT Phantom 240 is. újonnan viszont inkább 20K az, ahol a minőségi dolgok kezdődnek rendes porszűréssel, kábel menedzsmenttel és értelmesn összerakva. a Zalman Z9 neo amúgy ajánlott, abban van 2db kék ledes venti, de max kiszeded belőle. a tápot úgy kell alulra szerelni, hogy kívülről szívjon, pont ez a lényege, hogy a többi komponenstől teljesen függetlenül tud szellőzni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60846) fogtunder válasza fogtunder (#60845) üzenetére


fogtunder
nagyúr

még egy jutott eszembe, Aerocool Aero 800.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60847) tpeter77 válasza fogtunder (#60846) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Aerocool Aero 800 volt a kiszemeltem, de a Zalman márkahívője vagyok :)
Z9 Neo alapból ablakos, vagy az csak opciós? Mert tetszene de ablak nélkül.
Ja, és hogy szív előlről a venti levegőt, ha az ajtó be van zárva?

[ Szerkesztve ]

(#60848) fogtunder válasza tpeter77 (#60847) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapból ablakos. én inkább venném meg az aerocoolt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60849) Mclovin válasza tpeter77 (#60847) üzenetére


Mclovin
senior tag

Hűtés szempontjából picit rosszabb az Aerocool. Esetleg egy sima z9 vagy plus is jó megoldás lehet, az jobban szellőzik mint a neo.

[ Szerkesztve ]

(#60850) fogtunder válasza Mclovin (#60849) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt a kijelentést mire alapozod? illetve ugyanannyi venti mellett? mert az 5 gyárival nyilván jobb lesz a Z9 Neo, egyébként a nyitott előlap miatt szinte biztos, hogy az Aero 800-ba több levegő jut be.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.