Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) sixpak válasza smiti (#59149) üzenetére


sixpak
nagyúr

Gainward Phoenix GS-em van, majdnem 3 slotot foglal, elképesztően jó a hűtése, max 50%-os fordulat....némaüzem. :)

Szerk.: hozzáteszem, hogy a házban 7 venti van, lehet más házban, kevesebb ventilátorral ez is melegebb lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#59152) #97716736 válasza sixpak (#59151) üzenetére


#97716736
törölt tag

Sokaknak nagy batari Noctua CPU hutoje van, es az szepen radobb a VGA melegere, illetve az se mindegy hogy az alaplapi chipset borda mennyire hatekony. En csereltem alaplapot, es ennek a chipset bordaja nem olyan huvos mint az elozo, es igy mar is kaptam pluszba 2-3 fokot.
Sok a tenyezo. ;)

(#59153) Sajjaj


Sajjaj
csendes tag

Sziasztok!

Mostani mATX házamban [link] megfől a HD7950 az egész géppel együtt.
Tudnátok ajánlani valami jól szellőző mATX kuckót 10k magasságában?

Üdv

(#59154) abridabri válasza Sajjaj (#59153) üzenetére


abridabri
veterán

10k ert nincs jol szellozo matx haz, inkabb a mostani hazadba rakj az oldallapra 2 ventit ,az segiteni fog sokat a VGAn.

[ Szerkesztve ]

(#59155) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Ezekről a házakról mi a vélemény,tapasztalat?

AEROCOOL V3X Advance Devil Red Edition
GEMBIRD CCC-GJ-03
GEMBIRD CCC-GJ-07

Valami más tipp/ötlet hasonló árban!? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59156) Hunork válasza AMD Power (#59155) üzenetére


Hunork
veterán

Tapasztalat nincs.
Hasonló: Zalman Z3 Plus. Rengeteg tároló, hosszú VGA, SSD hely, ablakos, USB3.
(nekem hamarosan eladó lesz, ha érdekel, írj pü-t) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59157) abridabri válasza AMD Power (#59155) üzenetére


abridabri
veterán

Szia !
Ha ra tudsz szanni egy kicsit tobbet (13k) akkor ezt ajanlom : Aero 500
Ha mar cserelsz hazat, akkor ertekallo hazat vegyel, ne olyat ami a mostanihoz kepest nem nagy elorelepes (gamebird)
Vagy a Zalman Z3 neked is jo lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59158) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Olyan házra lenne szükségem amibe elfér egy 45mm vastag tripla radiátor. A jelenlegi házamba (corsair 450D) sajnos csak slim (~30mm) radi fér el. A 750D-t néztem (persze csak használtan férne bele a keretbe), de ha valaki másnak van egyéb tippje azt is szívesen veszem. Árban valahol a 30e körül húznám meg a határt, designban meg a corsair - fractal féle letisztultság tetszik.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#59159) abridabri válasza TaaT (#59158) üzenetére


abridabri
veterán

Define S lesz a te hazad ;)
Youtube bemutato

[ Szerkesztve ]

(#59160) TaaT válasza abridabri (#59159) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm, remek tipp! :R

Give them hell Ukraine!

(#59161) AMD Power válasza Hunork (#59156) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a Zalmant beveszem a tetszik listára. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59162) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép napot mindenkinek. Egy kérdésem lenne a szakikhoz. Ház vásárlás előtt állok. Alaplap ki van nézve. Gigabyte H110M-S2H microATX. Egy Intel Pentium G4400 proci lesz rajta. Játszani nem fogok a gépen, se kódolni, csak netezni, filmnézés. [link] Ezt a házat néztem ki. Szerintetek jó választás? Olyat szerettem volna, ami nem túl mély. Ez meg szerencsére pont ilyen. :) Videokarit sem hiszem, hogy fogok bele rakni, vagy talán majd egyszer egyet. 1db hdd lenne benne, meg 1db optikai meghajtó.

Válaszokat előre is köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59163) mayday00 válasza mayday00 (#59162) üzenetére


mayday00
őstag

Vagy 10-12k körül, milyen házat ajánlanátok a lent említett laphoz? Lehetőleg alsó tápost.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59164) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok.

Ti melyiket választanátok?.

NZXT H440 Special Edition

Be Quiet! Silent Base 800 Ennél mennyire lehet erős az ajtó mágnese szállítás közben kinyílhat magától?

Szempontjaim: Jól szellőzőn ,nyáron főleg. - porszűrő ahol kell - legalább 2db ssd-t lehessen belerakni. - Ne szedje a karcolásokat - új lenyomatok ne látszódjanak rajta feltűnően pl ha megfogom ne azonnal kelljen letörölnöm :D - Gumiharang , kábelek elvezetéshez. Vízhűtés kényelmesen elférjen benne. - Letisztul legyen ne csillámpónis :"D

Legalább ekkora kártya férjen el benne - ASUS STRIX-GTX1060

Phanteks pro, luxe házak kiesnek mert randa a vga kivezetés a táptakarásnál.

Corsair obsidianok is kiesnek mivel elég csúnya ha ennyire beesik pl a Bluray irom ha beraknám....

Keretem MAX 55k.

Csak megbízható házat írjatok, bevált ablakos gépházakat is elfogadok :)

Tx előre is !

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#59165) Sutty66


Sutty66
tag

Sziasztok! A topik ügyeletes gazdájától kérném hogyha elérhető és megvan a topik nyitó összefoglalóból az utolsó azt szerkessze vissza ha megoldható. ( Gondolom a hétvégi összeomlás következménye) A múlt héten onnan csemegéztem és most kerestem. Üdv és köszönet a sok munkáért! :R

(#59166) Zsmester89


Zsmester89
őstag

"Phanteks pro, luxe házak kiesnek mert randa a vga kivezetés"
Hol akarod ott kivezetni? Jobb oldalt 3 kivágás is van- ahogy a házak 90%nál.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59167) AngerFîsT válasza Zsmester89 (#59166) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ez zavar főként. Ott van szemben és az ember arcába bámul a gumiharangos lyuk :D persze hogy oldalra raknám a vga kábelt , de ez ott díszelegne mint valami rossz helyre vágott lyuk.

I Say Anger you say FisT!

(#59168) Hunork válasza AngerFîsT (#59164) üzenetére


Hunork
veterán

NZXT eleve kiesik, nincs benne ODD hely...
Így marad a BeQuiet, ami szebb, több a lehetőség, nagyobb. :K [link]
De én nem vagyok szakértő, a két lehetőségből mondom, amit.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59169) Zsmester89 válasza AngerFîsT (#59167) üzenetére


Zsmester89
őstag

Evolv plexisen kitakarja az oldallap, üvegesnél meg ott a sötétített perem, alig látszik.
----
Fractal R4 vagy R5?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59170) abridabri válasza AngerFîsT (#59164) üzenetére


abridabri
veterán

Konkretan milyen vizhutesnek kene elfernie ? Mekkora es hany radinak ?
A be quiet hazak alkalmatlanok vizre,levegohoz vannak tervezve , az nzxt 440 sem eppen idealis .

(#59171) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Nem tudok sajnos dönteni... Szerintetek?
Aerocool GT-A Black Window Oldalt Plexi nincs ventilátor.
Aerocool XPredator X1 Több ventilátor férőhely.

Nem az asztal tetején van a gép..Hanem oldalról zártabb helyen. Elől-hátul nyitott.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#59172) Zsmester89 válasza Pokesz007 (#59171) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha csak ez a két variáció van, akkor az X1-et választanám.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#59173) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sziasztok!

I5 2500k (cm 212 evoval hűtve) és Asus rx 470-hez szerintetek jó kuckó lenne egy Aerocool Aero 1000?

Köszönöm:R

(#59174) abridabri válasza Zsinder (#59173) üzenetére


abridabri
veterán

jo bizony :K

(#59175) Pokesz007 válasza Zsmester89 (#59172) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Több dologba jobb lenne?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#59176) edda80


edda80
tag

Szeretnék egy ATX-es házat venni.
Az ára legyen max 15.000FT.
Legyen legalább 1db 3.0ás USB kimenetele és legalább 1db 5.25ös helye illetve legalább 3db 3.25ös, a többi nem számít! :D
A színe inkább fekete legyen, esetleg kék/zöld, de a színe harmadlagos szempont csak. :D
A ház erőssége a jó légáramlás legyen és a jó porszűrés. :)

(#59177) AngerFîsT válasza Hunork (#59168) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia, Igen nekem is a SILENT BASE 800 jőn be csak, nem volt még mágnes ajtajú házam így nem tudom ,hogy mennyire fogja oda az ajtót :D.
Odd-t külsőt tervezek venni mivel csak akkor használnám amikor kell persze háztól függ ha tetszik egy odd nélküli akkor külsőst használok, amibe meg lehet rakni ott a mostanit használom akkor.

Zsmester89 : Evol jól hűt ? olvastam valakitől ,hogy nem a legjobb. Fractal nem jön be Deja vu-t olvasva nem szimpi neki főleg mennyit költött rá.

Abridabri: Asus B150 PRO GAMING/AURA + I7 6700 am lesz ideiglenesen egy Be quiet! Pure Rock fog hűteni és a későbbiekben gondoltam két ventis vízhűtőt rá rakni. Típust nem írok, mert úgyis az akkori top vízhűtők közül fogok majd választani persze ha megéri a vízhűtő.Vízre mit tudsz ajánlani ami ablakos?

Táp egy DARK POWER PRO 11 | 650W lesz ( nem akarok szivárványos kábeles tápot.

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#59178) abridabri válasza AngerFîsT (#59177) üzenetére


abridabri
veterán

Enthoo Pro M nincs gumiharang oldalt ahol teged zavarna
Define S
Mindketto tokeletes kompakt vizhuteshez is.

(#59179) Hunork


Hunork
veterán

Na, kérem. Megrendelés leadva: RAIJINTEK Aeneas fehér, ablakos. :K :K
Természetesen beszámolok majd egy cikk keretén belül, úgyis platformváltás volt, így kettő légy lesz csapva egy csapásra. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59180) AngerFîsT válasza abridabri (#59178) üzenetére


AngerFîsT
tag

Elgondolkodtam ezen a Phanteksen :D Be Quiet slient 800 al van tapasztalatod ?

I Say Anger you say FisT!

(#59181) TromF


TromF
tag

Sziasztok,

Minel kisebb, minel csicsatol mentesebb hazikot keresnek, ezeknek kellene belefernie:
M-ATX lap, i5 vagy i7 CPU
GTX960 majd 1060 VGA
ATX tap
1x3.5 es 1x2.5 hdd hely.
Fem elolapos, kocka hazat preferalnek, ami relative halk, nagy venti elfer benne, es ki tudja jol szelloztetni a fenti cuccokat es nem kerul millokba.
Elore is koszi!

(#59182) mayday00


mayday00
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59183) abridabri válasza AngerFîsT (#59180) üzenetére


abridabri
veterán

a Be Quiet slient 800 mocskos jo haz , de ha vizet /kompakt vizet szeretnel akkor nem jo ,mert nem jut friss levego a radiatornak ,kicsik a beomlo nyilasok a hazon ,es azt meg a radi ellanallasa is novelne.
Levegohutesre viszont fasza !

(#59184) AngerFîsT válasza abridabri (#59183) üzenetére


AngerFîsT
tag

Tegnap óta átbújtam mindent és vizesblokk offolva, először egy corsair h110i vagy nzxt krakent gondoltam. De valahol azt olvastam ,hogy csendesebb a léghűtés mint a vizes, még utánna kérdezek ,hogy az I7 6700 mennyire jól működik a Pure Rockal ,reménykedem ,hogy nem kell Dark Pro3 at vennem I7-hez :D a másik másnak apró nekem nagy ajtó mágneséről mit gondolsz? ( Silent Base 800) kellően rögzít vagy csak pont oda fogja az ajtót ?

I Say Anger you say FisT!

(#59185) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

Fekvő ház kellene munkatársamnak, csak filmnézős, netezős pc-t raknék neki össze benne, beépített dvd olvasóval. Milyeneket tudnátok ajánlani 15k alatt?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#59186) dances


dances
tag

Üdv!

Tudna valaki pontos infót arra vonatkozóan, hogy egy Bitfenix Shinobi házba maximum milyen magas CPU hűtő fér?
A gyártói oldal nem írja.
Találtam egy tesztet róla, az itt szereplő "CPU HSF" jelentené a maximális bordamagasságot?

Only the Good die young.

(#59187) abridabri válasza AngerFîsT (#59184) üzenetére


abridabri
veterán

silent base 800 konkretan nem votl a kezeim kozott , de egy nzxt phantomot hasznaltam eleg sok ideig , abban is egy kis magnes fogja az ajtot , es minden gond nelkul rogzul vele. Nem hiszem ,hogy a BQ haznal gond lenne vele.

(#59188) CabalX válasza cyberkind (#59083) üzenetére


CabalX
aktív tag

Én is a HAF XB Evo-val szemezek - tetszik a formája, mérete, szerelhetősége, ATX és szeretnék is váltani álló házról.
Az EVO esetében ha gyárilag nincs is hűtve a belső hdd rack, de szerelhető mögé egy kisebb ventilátor és ez meg is oldja a problémát.
A "sima", régi HAF XB-ben ilyen lehetőség sem volt.

(#59189) ledgeri válasza AngerFîsT (#59184) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha a léghűtés szóba jött írásos cikk a leírásban

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59190) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello matx házat keresek egy i56500, msi b150m mortar, fsp hexa he500táp, 2,5 ssdnek. Max ár 20000Ft.Ja és olyan kéne, amiben van kabelmenedzsment, olyanra gondolok, amiben ilyen gumiharangok vannak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59191) kalozhun100 válasza CabalX (#59188) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én úgy oldottam meg ezt a problémát a régi tipusnál, hogy oldalra gyors kötözővel odafogattam egy 8cmes 2000rpmes ventillátort. 35fok fölénagyon nem megy a két hdd. Kicsit hangos, de elnyomja a hangját a videokártya, meg fejhallgatón keresztül abszolút nem hallani.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59192) abridabri válasza kalozhun100 (#59190) üzenetére


abridabri
veterán

Core 1500 hoz mit szolsz ?
2 gyari ventillatorral 17-18 ezer FT ert kaphato . Kabelmenedzsment van, gumiharand nincs :B
adatok a hazrol

Vagy egy TT Core V21 20k ert.
Youtube bemutato

[ Szerkesztve ]

(#59193) lorincz92


lorincz92
csendes tag

Sziasztok!

remélem tudtok segíteni! A közel jövőben szeretnék venni egy új gépet mini-ITX szabványút! Ehhez szeretnék kábel színek, megvilágítási ötleteket és beszerzési javaslatokat kérni! Ez lenne a konfig.

Köszi

(#59194) myckey


myckey
veterán

Üdv urak!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen házat lenne érdemes venni, olyan 30 ezer forint körül. Akár mehet fentebb is, ha annyival jobb a termék.

Lényeg, hogy könnyedén szerelhető legyen, elég nagy kábelrendezési hellyel. Jó elvezetéssel.

Alul is legyen venti hely.
Természetesen elöl és a tető részen minimum 2-2 venti beszerelhetőség.
Tehát összességében jó szellőzés.
Amennyiben nem a legjobban hang szigetel, az nem igazán hatna meg.

Sok tárolóm nem lesz, tehát 1-2 SSD ,meg max 1 HDD, valamint igazából az 5,25" hely se lényeges.

Kényelmesen el lehessen férni benne, rendezkedni, és rendesen levegőzzön, ennyi a lényeg. :K

Köszönöm a segítséget. :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59195) myckey válasza myckey (#59194) üzenetére


myckey
veterán

Az lemaradt, hogy a mostani In Win Dragon Slayeremtől, nagyobb rendezkedési hely legyen. :K

Amiket néztem az a Fractal R5
valamint a NZXT H440

NZXT ben alul nincs venti, sajnos, ahogy láttam.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59196) Bogyeszmate


Bogyeszmate
újonc

Sziasztok!

Új gépházra van szükségem, mert a régibe nem fér az orbitális CPU hűtőm (széltében).

Tápom van saját, és 15-20e Ft-ot szánnék rá.

- Asus M5A99FX PRO R2.0
- AMD FX-8350 egy Coolermaster Hyper 212 EVO hűtővel
- Asus Strix GTX-950

Tudnátok valamit ehhez ajánlani?

(#59197) proci985 válasza myckey (#59195) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

also venti egyebkent annyira sokat nem er szellozes szempontjabol. ha a VGAt akarod eroltetetten szellozni, akkor vagy elolrol erdemes tolni a levegot, vagy ha nagyon haklis a kartya hutese akkor oldalrol is erdemes lehet megfujatni.

Define R5 nagyon jol szerelheto es remekul kezreall. NZXTk szinten hasonloan jol szerelhetoek (R3-R4-R5 szeriabol barati korben par osszerakasanal ott voltam, NZXTbol a sajat 630am alapjan tudok velemenyt.mondani).

esetleg ha legcsatornat akarsz akkor ott a Define S is, R5 ara korul van.

arban feljebb ott a Raven03b ami nagyon jol szellozik de ha nem multiGPUt akarsz akkor felesleges, az ara pedig valtozo (meg nem nagyon kapni). ami erezhetoen jobb hasonlo parameterekkel az a Phanteks EVOLV ATX, de az arban mar boven joval 30 folott van.

esetleg apron egy idoben eleg sok NZXT volt nagyon olcson ujonnan, ott is erdemes lehet korbenezni, adott esetben a nagytornyaikat is meg lehetett 30 korul kapni. azok meg a jellemzoen 2-3 x 200mmes ventijukkel egesz jo bruteforce megoldasnak minosultek, ha csak a szellozes szamit. a meretuk miatt elsoosztalyu a szerelhetoseguk, nalam pl egy 1000Wos tap kb osszes kabele es 3 SSD van eldugva az alaplapi talca moge egy raklap extra vezerlokabellel egyutt.

a Dragon Slayer (Dragon Rider nagytesoja) egyebkent a felepitese miatt akusztikat figyelembe veve az egyik legjobban szellozo haz volt a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59198) abridabri válasza proci985 (#59197) üzenetére


abridabri
veterán

Evolv ATX et csak akkor tudnam ajanlani ,ha leveszed az elolapot meg a tetot fedo lemezeket.
teszt
+ masok velemenye
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59199) abridabri válasza Bogyeszmate (#59196) üzenetére


abridabri
veterán

Anidees Ai8 pl megfelelne neked , 175 mm magas cpu hutot is benyel ,es brutalisan jol szellozik ,hely is van benne dogivel, szerelni is konnyu , van gyarilag 3db 12es es 1x 14cm es venti benne, van beepitett fan controller.
Es meg tudod venni 20k ert apron ujonnan : [link]
A gyari ventillatorok meglepoen halkak es eleg jo a levegoszallitasuk is , nekem egy Ai7 es haz volt amiben ugyanilyen ventik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#59200) AngerFîsT válasza abridabri (#59183) üzenetére


AngerFîsT
tag

Erről beszélek ,hogy mit fog a mágnes ? max hogy, ne lifegjen :D ha egy ilyen kaliberű háznak az ajtaja elég izé akkor a 800?! Vélemény erről? NZXT H440 Special Edition ismersz olyat akinek talán van ha nem is a razeres , de h440-e van ? nagyon e felé húzódok amire "megszoknám az Enthoo pro-t addigra nem igen van készleten :D Pcx-en

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.