Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

izmos mATX rendszerhez keresek házat.

szempontok:

- letisztult, minimal design
- legyen kompakt, de férjen el benne egy GTX 1070
- max 10-12k körül mozogjon az ára

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#59602) castiels


castiels
addikt

Z9 Neo jo vétel?

(#59603) xPraetoriaNx válasza castiels (#59602) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Prohardver teszt alapvetően jókat mondott róla :K

There is no war. Only the harvest.

(#59604) thomeef válasza castiels (#59602) üzenetére


thomeef
őstag

Árában az egyik legjobb, csalódni biztos nem fogsz benne.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59605) castiels válasza thomeef (#59604) üzenetére


castiels
addikt

Oks.

Köszi. Majd beszámolok.

(#59606) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Egy "kiegészítő" kérdésem lenne. Már többször felmerült baráti körben, de akár itt is: sok ház van, nagyon szépek, jó szellőzéssel, csendesek. Általában a középkategóriánál. De a legtöbbnél van mindig valami, ami kevés: 2 hdd hely, nincs ODD hely... Tehát: van olyan bolt kis hazánkban, ahol ezekhez a házakhoz lehet vásárolni kiegészítőket? Én a merlin-nél találtam egy-két kiegészítőt, de a paletta ott sem teljes. Ezt csak úgy kérdem, mert érdekel, nem nekem fontos. (bár az Aeneas-ban kifejezetten örülnék, ha lehetne venni egy ház aljára szerelhető SSD tartót...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59607) Grave_444 válasza --Disztroj-- (#59601) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Cooler Master N200 / Thermaltake Versa H15

Mindegyik legalább 3-4 ventivel. (elöl 1-2, felül, hátul)

[ Szerkesztve ]

(#59608) BomiBoogie válasza abridabri (#59598) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi szépen, a Bitfenix Aegis tetszik is, de még megfontolom. :K

(#59609) --Disztroj-- válasza Grave_444 (#59607) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

csecse mindkettő :))
Köszi a választ! :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#59610) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

15-17k ig milyen házat érdemes nézni ,szívesen fogadnék fehér ,nem nagyon nagy, plexis oldalas vlmit ,de szívesen meghallgatom az ajánlott kategoriát.

Zalman Neo Z1 mennyire vállalható 10k ért, minőségileg egy Zalman Z3 plus hatást legalább kelt?

:R

[ Szerkesztve ]

(#59611) castiels válasza TechN7ne (#59610) üzenetére


castiels
addikt

Nézz rá a Zalman Z9 Neo-ra..

Újdonság.. Jó vélemény a tesztekben.

(#59612) Shilnoue


Shilnoue
csendes újonc

Sziasztok, szerintetek egy Deepcool Kendom házat vehetek nyugodtan egy CPS 650S táp mellé?
A nagysága miatt nem tudom, hogy elég a 40 cm hosszú kábel az alaplap 4 pines cpu csatlakozójáig...

(#59613) Grave_444 válasza TechN7ne (#59610) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha valamivel többet ráfordítasz szerintem ezzel nem nyúlsz mellé.NZXT 340. Kisebb a Z9 NEO és Z1 NEO háznál is.

[ Szerkesztve ]

(#59614) TechN7ne válasza Grave_444 (#59613) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm!

Antec Performance One P50 Window
Esetleg erről vlmi tapasztalat van?

(#59615) Grave_444 válasza TechN7ne (#59614) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem új ez a ház, eddig nem láttam. :N

[ Szerkesztve ]

(#59616) thomeef


thomeef
őstag

Nah én átköltöztem egy Phanteks Enthoo Pro-ba, 27,5k-ért szerintem number 1 jelenleg. Lian-Li Pc-p50-ről váltok, úgyhogy voltak elvárásaim. :) De hamar megnyugodtam hogy phanteks-ék sem szarral gurigáznak.

Először is baromi masszív, elég súlyos darab, rezonáns problémái kétlem hogy lesznek. A benfoglaló méreteken nem spóroltak, szuperül elfér minden, élvezet szerelni, a legnagyobb cpu hűtő és vga is picinek tűnik benne. Ami hihetetlen nekem ennyi pénzért, az a brutális részletgazdagság. Nem spóróltak semmin, tényleg minden apró cseprő kis dologra odafigyeltek. Szerelés közben folyton érik az embert kellemes meglepetések.

A gyári 200+140 venti 5%ra leszabályozva csak egy minimális zúgást hallani, viszont légszállítása még így is nagyon komoly. Nem muszák őket cserélni. Azért lehet később beruházok pár 14es noctuára. Ha jól számoltam egyébként olyan 10 ventit lehet belepakolni :DDD .

A kábelmenedzsment olyan hogy 2 fullos táp kábeleit is kényelmesen el lehetne rendezni, annyi hely van, plusz a gyári tépőzárak gondoskodnak az anyázásmentes lefűzésről is.

Ami nem kell, kényelmesen eltávolítható a házból, nem kell barkácsolni.

Illetve minden rögzítőponton kapunk tetemes mennyiségű rezgéscsillapítást, gumibakok és gyűrűk személyében.

Jah és ami még nagyon bejön a letisztultsága, semmi csicsa, csak a lényeg mindenhol.

Így elsőre ennyi. Szerintem hosszútávú kapcsolatnak nézünk elébe. :R

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59617) Hunork válasza TechN7ne (#59614) üzenetére


Hunork
veterán

Vagy: RaiJintek :) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59618) TechN7ne válasza Grave_444 (#59615) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Aerocool QS-240 mAtx esetleg ismerős vlkinek?
Esetleg ezek az olcsó Gembrid Aphrodite házak mennyire masszívak lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#59619) fogtunder válasza thomeef (#59616) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a kistesóval (P400) maximálisan meg vagyok elégedve, átlagos igényekhez és setuphoz (ATX lap, 1 VGA, léghűtés vagy egy kompakt víz) tök elég az is és jól össze van rakva az árához képest, nincs elspórolva kb. semmi. néztem ezt is, két dolog nem tetszett benne, az egyik az ablakos oldal dupla plexis kivágása, a másik, hogy nagyon nincs szükségem a 3,5" helyekre és inkább kisebb méretre mentem.

a P400-ban nem tudom, hogy ugyanazok a ventik vannak-e de vettem bele két BQ Pure Wingset és konkrétan hangosabbak, mint a gyáriak, úgyhogy mennek is fel apróra, ha megjön a helyükre a 240-es kompakt víz. ha nem eleve apróról vettem volna őket, nem kicsit lennék morcos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59620) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok ismét!

"Múltkor" (párszáz kommenttel korábban) lényegében csak 1 tippet kaptam, a lehetőségek szélesítése érdekében érdeklődnék, Aerocool A-1000 és Zalman Z9 Neo mellett milyen jól szellőző ATX házat tudtok ajánlani, amiben lehetőleg legalább 3 venti van is inklúdolva, és lehetőleg 30 guriga alatt osztogatják? Lehetőleg ne legyen se túl csicsás / "szörnynek kinéző", se nem "lényegében egy fekete négyzet" fajta.

Előre is köszi :)

There is no war. Only the harvest.

(#59621) thomeef válasza fogtunder (#59619) üzenetére


thomeef
őstag

Az ablakos nekem sem tetszik, úgyhogy én a sima ablakmenteset vettem. :) Plusz olvastam valahol hogy az ablakos plexije nem a legjobb, és a minimális hőtágulást is rezinanciával hálálja meg.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59622) castiels válasza xPraetoriaNx (#59620) üzenetére


castiels
addikt

Mi a gond a z9 neo val?

(#59623) xPraetoriaNx válasza castiels (#59622) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Baj egy száll se, jóbarátom is azt vett pár napja, és teljesen meg van vele elégedve, de mint írtam "spektrumszélesítés" végett kérdeztem inkább. :) Attól még hogy valami tetszik, nem biztos hogy egy másik nem fog jobban tetszeni, érted :P (És itt most nem a designra gondolok)

There is no war. Only the harvest.

(#59624) castiels válasza xPraetoriaNx (#59623) üzenetére


castiels
addikt

Persze.Világos.

Ezt még sokan szokták ajánlani:

NZXT Source S340

(#59625) Popes válasza xPraetoriaNx (#59620) üzenetére


Popes
őstag

" Lehetőleg ne legyen se túl csicsás / "szörnynek kinéző", se nem "lényegében egy fekete négyzet" fajta."
Az NZXT S340-ről beszélsz? :D

Z9 Neo volt nekem is a kiszemelt de ráakadtam az S340-re és az én szempontjaimnak pl jobban megfelelt.
Annyi hogy ehhez csak 2db venti jár.

Deus ex machina

(#59626) TechN7ne válasza castiels (#59622) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azt vettem végül én is ,más nem is volt készleten.
Még nem bontottam ki a dobozt ,szaladgálok a többi cuccért ,de elég nagy a doboz aminek nem nagyon örülök.

[ Szerkesztve ]

(#59627) Hunork válasza TechN7ne (#59626) üzenetére


Hunork
veterán

Gyönyörű ház. Nálam az ODD nemléte miatt esett ki... No meg a kevés HDD, de azt lehet pótolni plusz kerettel, ha jól tudom.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59628) xPraetoriaNx válasza Popes (#59625) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Akkor lenne 3 potenciálisan gügye kérdésem ezzel a házzal kapcsolatban.

1) Most akkor az eleje légáteresztő, a tömör műanyag hatás ellenére is, vagy mi? Mert úgy érzem azon a fönti, kb 2 centi vastag lyukon nem tud annyi levegő beáramlani, ami mellé lenne értelme előre 2 ventilátort pluszban bepakolni, az alsó kb már semmit nem keringtetne. (meg így a vízhűtés se tűnik túl optimálisnak, de ez mellékes, mert nem abban gondolkodom)
2) A 3. SSD/HDD-nak hol van hely? Mármint, olvastam hogy a cage alatt, de képet nem találtam erről a neten, mindenhol csak a cage tetejére szépen odabiggyesztett SSDk vannak.
3) Nem lehet gond abból hogy a cage-be nem nyomat be levegőt semmi? Meg abból az SSD-k így "bele vannak nyomva a VGA képébe" még egy kártyán esetén is?

Egyébként ez a ház nálam pont a "lényegében egy fekete négyzet" kategória, de a design nálam másodlagos dolog, szóval ha ennyire sokan mondogatják akkor esetleg talán szóba jöhet. :D

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#59629) Popes válasza xPraetoriaNx (#59628) üzenetére


Popes
őstag

Felül egy 2x16.5cm-es nyílás van és alul ugyan így.(szerintem bőven elég levegő tud bemenni)
A HDD helyek a hátlap felől az elejében vannak, én nem használom de itt a topikban Speeedfire írt róla hogy nem vészes a HDD-k hőfoka.

Az SSD-k helyén nekem két noti vinyó van és 28-31 fokosak, én a szellőzésével is meg vagyok elégedve pedig egyelőre csak a felső venti megy 860rpm-en.

Nálam most így néz ki belakva.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#59630) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#59628) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alul is van kivágás, elég levegő megy be rajta, az előlap előtt full áteresztő a ház. olvastam már, hogy valaki panaszkodott rá, hogy hangot ad a levegő, amikor ott bemegy és ráfordul a ventikre, de kb. egy helyen és ennyi.

a táp takaró lemezre megy két ssd, a harmadikat a dupla 3,5" keret alá, a ház alsó lemezére lehet csavarozni.

ha nem WD raptorokat raksz a két 3,5" helyre, semmi bajuk nem lesz, pláne, ha nem rendszert raksz rájuk és nem fognak állandóan menni.

"bele vannak nyomva a VGA képébe" ezt nem is értem, ha a felső PCIe slotba rakod a kártyát, akkor van közöttük vagy 10cm hely, de lehet több is.

hasonló házak, amik apróságokban szerintem jobbak: Phanteks Eclipse P400, Corsair Carbide 400C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59631) castiels válasza TechN7ne (#59626) üzenetére


castiels
addikt

Én Z9 Neo-t szerintem az is jó ház lett.

(#59632) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Hm, oké, köszönöm a válaszokat, fontolóra veszem akkor ezt a darabot (meg az egyéb kettő "hasonlót" is) majd mikor esedékes lesz :)

There is no war. Only the harvest.

(#59633) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy a NZXT S340 a talpakkal együtt 43.2 cm magas, vagy azok nélkül?

Köszi előre is.

Hörcsög Powa'

(#59634) oke


oke
senior tag

A Fractal Design Define S-ről mik a vélemények? Nem nagyon találkoztam itt vele. Megér 26 eFt-ot?

(#59635) BiP válasza Sundesz (#59633) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyik sem. 432 a mélysége.
Talpak nélkül 445 magas. (a manual szerint)

(#59636) abridabri válasza oke (#59634) üzenetére


abridabri
veterán

velemenyem
Ha tetszik a design , batran megveheted ,nagyon jo haz.
Sajat kepem ,mikor meg megvolt a Define S :
1
2

[ Szerkesztve ]

(#59637) husosfagyi1


husosfagyi1
csendes újonc

Milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
Alaplap: Msi p67a-c43 (b3)
Táp: FSP Hexa
Hűtő: be quiet! Pure Rock

A többit meg nem írnám :)

Milyen extra kívánságaid vannak?
Egy be quiet! Pure Rock CPU hűtőt szeretnék elhelyezni benne, valamint jobban örülnék neki, ha alsó tápos lenne.

Mennyit szánsz rá?
7-8 ezernél többet nemigen szeretnék kiadni rá. Használt is szóba jöhet természetesen.

Előre is köszönöm! :R

(#59638) Shilnoue


Shilnoue
csendes újonc

Szerintetek ezek közül melyik a legjobb?
- THERMALTAKE CA-1D9-00M6WN-00 Versa N21 Snow
- DEEPCOOL Kendomen
- DEEPCOOL DUKASE V2 Window
Tágas házat keresek, plexis oldalút mert modolva lesz, és sok HDD helyet vagy legalább olyat amiben 3nak hely van.
:R

(#59639) Popes válasza Sundesz (#59633) üzenetére


Popes
őstag

Talpakkal együtt megmérve 47,3cm.

Deus ex machina

(#59640) abridabri válasza husosfagyi1 (#59637) üzenetére


abridabri
veterán

Ezekbe befer a 155 mm magas cpu hutod , es aranylag elfogadhato minosegu hazak ilyen szuk anyagi keretek mellett :
Deepcool Tesseract
Zalman Z1

Vagy hasznaltan is ki lehet fogni jo hazakat neha olcson.

(#59641) abridabri válasza Shilnoue (#59638) üzenetére


abridabri
veterán

mindegyik jo , meg a 17-18ks arsavban ott van meg az Aero800is mint egy jo alternativa. (igaz itt csak 2 hdd + 3ssd)
Vagy 13k ert Aero 500 4hdd +2 ssd lehetoseggel.

(#59642) husosfagyi1 válasza abridabri (#59640) üzenetére


husosfagyi1
csendes újonc

Tudom egy picit drágább, de egy Zalma Z3 Plusba is beleférne?

(#59643) abridabri válasza husosfagyi1 (#59642) üzenetére


abridabri
veterán

Csak ezt talaltam rola : [link]
Ezek szerint 162mm es CPU huto is befer , tehat a te 155 os coolered lazan be kell menjen.

[ Szerkesztve ]

(#59644) zoltimator


zoltimator
újonc

1) Milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
ASROCK H170A-X1/3.1
GTX 1060 GIGABYTE WINDFORCE OC
Chieftec Smart 600W

2) Milyen extra kívánságaid vannak?
Jó szellőzés/hűtés, "kábelmenezsment", esetleg 1-2 LED, opcionális ventilátor.

3) Mennyit szánsz rá?
~15 000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#59645) Shilnoue válasza abridabri (#59641) üzenetére


Shilnoue
csendes újonc

És ezekben amiket írtam szerinted egy CPS 650S táp összes kábele elér a megfelelő helyre? :/

(#59646) abridabri válasza Shilnoue (#59645) üzenetére


abridabri
veterán

Ezt igy nem lehet megmondani, de valoszinuleg eleg hosszuak azok a tapkabelek, nem orias hazakrol beszelunk.

(#59647) Shilnoue válasza abridabri (#59646) üzenetére


Shilnoue
csendes újonc

Rendben :R

(#59648) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

(Van általános sz.házas topic? inkább oda való lenne ez a kérdés, de nem találok hirtelen ilyet...)

Nem tudja-e esetleg valaki, hogy hová tűntek a FEKETE Aerocool aero 1000-es házak? A boltokból? Régóta kinéztem magamnak ezt a kuckót, most már aktuális is lenne a konfigcsere. Proci+VGA berendelve, gondoltam szétnézek már a többi alkatrész ügyében, hogy milyen árakon mérik...no, és ekkorra konstatáltam, hogy nincs fekete variáns ebből a házból szinte sehol. PCX nuku, Ipon nuki, Aqua nuku, árukereső.hu is csupa fehér Aero 1000-es listáz.

Egyszerre fogyott ki mindenki a készletéből? Senki nem akar újabbakat berendelni? Pedig nem is túl régi házról van szó, ha jól tudom. Ez már az apokalipszis hajnala? :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#59649) Dzsozi56 válasza [Prolixus] (#59648) üzenetére


Dzsozi56
tag

Varázslónál láttam, raktárról rendelhetőt!

[link]

(#59650) fogtunder válasza [Prolixus] (#59648) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is csak fehéret látok mindenhol, érdekes, lehet, hogy csak átmeneti hiány van a forgalmazónál és pár hét alatt megoldódik, én várnék vele még egy kicsit, hátha megjelenik. mondjuk ez egyéni, de nekem a fehér jobban is tetszik belőle. látom valaki már talált.

vagy le kell tüsszenteni matt fekete festékkel :DDD

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.