Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) fi:zi'k válasza 360xbox360 (#60350) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A H440 talán legfőbb gondja, hogy a hangelnyelő szivacs miatt kissé szűkös a hely a kábelek számára. Az azonos alapokon lévő 450-ben sem sok, pedig ott nincs szivacs. Iletve apróság, de az alaplapi tálca alatt és fölött lévő nyílásoknál nincs gumírozás.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60352) fogtunder válasza fi:zi'k (#60351) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Illetve csak torony típusú léghűtéshez ajánlott a H440, mert nagyon le van fojtva a be és kilépő szellőzés, hátra viszont ki lehet tolni a meleget.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60353) bozont válasza fogtunder (#60335) üzenetére


bozont
veterán

És az Eclipse P400 az vajon milyen szellőzés szempontjából? Néztem egy-két tesztet, de van ahol elég jól szerepelt, van ahol gyengébben. A Define S helyett meg inkább a Define R5 Blackout Edition ami bejön. Már rájöttem miért estek ki mindig a Fractal Desing házak, nem jön be ez a fekete/fehér összeállítás. Vagyis a fehért nem kellene oda.

(#60354) fogtunder válasza bozont (#60353) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a P400 szerintem korrekt az árszintjén, kb. az NZXT S340 teljesítményét hozza.

a jelenlegi setupomban (GTX 970 Strix, i5-4440, hátul és fent a két gyári venti 8V-on, elől az Arctic Liquid 240 Push-pullban 1000-es fordulaton, alatta egy 800-as Gentle Typhoon) 4 óra CoD MW remaster után a VGA 72 fok, a proci 44 fok volt. ha nem lennének leszabályozva a kifújó ventik, szerintem nyernék még pár fokot, mert itt már érezhető volt, hogy megül a gépben a meleg levegő, amit a VGA termel. jövő héten jön is a helyükre két pwm-es Lepa bol.Quiet, hogy nagy terhelésnél fel lehessen pörgetni őket. illetve a bemeneti oldalon is javítani akarok majd, ha lesz pénz, a gyári Arcticok a radin annyira hangosak, hogy nem bírom elviselni őket 1000rpm felett és a Gentle Typhoon helyére is akarok valamit, ami jobban tud pumpálni, az csak azért került be, mert éppen volt itthon egy.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60355) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem mitx házikót kb 20e forint körül? egy i5 4440 és egy sapphire r9 380 nitro menne bele.
Nemtudom a vga nem melegedne nagyon egy ilyen kis házban?

(#60356) flash- válasza thomeef (#60342) üzenetére


flash-
veterán

oké.
én "fél laikusként" azt gondoltam hogy jobb hűtés=halkabb vga, mert már eléggé idegesít a vga hangereje, és bizony játéknál fel is megy 90 fok köré az r9 290oc,szerintem nem kellene neki...

ezért volt szempont hogy minél jobb hűtésű házat vegyek hogy a vga is minél hűvősebb legyen..
a vga-n nem akarok cserélni hűtést mert egy újabb vga- vásárlásnál gondolom adhatom el azt is, gondoltam kezdem az alapoknál a ház cserénél. most CM 590 házam van..(már jópár éve:)
A cpu viszont a mugen 2 rev. b. hűtéssel elég halk(i5-3570k@4.4ghz)

de természetesen megfogadom a tanácsod:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60357) dani_golf


dani_golf
tag

uraim. segedelm kéne és tanácsok.
új gépet rakok össze és kezdeneém az alapoktol.
táp megvan már meiket : be quiet pure power 9 500w

ház a fogos.szeretném hogy csendes legyen... eddig ez ami tetszik :
Cooler Master Silencio 652s -es ..tetszik mert 1xerü és mig jó. a keretem max 35 ig.jolenne átlátszo oldalla ha lehetne..várom az épitö segedelmet...

(#60358) abridabri válasza dani_golf (#60357) üzenetére


abridabri
veterán

a Define R5 a hangszigetelt hazak kiralya. Pont belefer a 35k-s keretedbe.
Olcsobban meg ott vannak a nagyon jo nanoxia deep silence hazak is.

(#60359) dani_golf válasza abridabri (#60358) üzenetére


dani_golf
tag

na pont ezt néztem most az R5 öt ...olvasok még de ddig ő is felkerült a listára..köfike

(#60360) fi:zi'k válasza dani_golf (#60357) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondjuk a plexi oldallap pont nem barátja a csendes kialakításnak. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60361) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Tud valaki olyan házat, ami felépítésben hasonló mint a Thermaltake Core X9 csak full towerben, és nem ilyen miniatűr kockában? Amit szeretnék, az annyi, hogy az adott háznak a felső csambere nagyobb legyen, értsd mintha el lenne húzva, az X tengely mentél felfele.

(#60362) olle válasza Goblin12 (#60361) üzenetére


olle
senior tag

Miniatűr kocka? :D Amúgy egyszerű 2db X9 és kész a full tower. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60363) abridabri válasza Goblin12 (#60361) üzenetére


abridabri
veterán

Minek magasabb oszinten ?
Nekem 60mm vastag radi + egy sor venti +25mm volt a teton, es meg igy is votl egy csomo hely.

(#60364) dani_golf


dani_golf
tag

tudom fiuk hogy az átlátszo oldalu nemjo a szigetelésnek.de hiuságf de szeretm látni a dolgokat benne :D tehaát kérdem ugy akkro ami windowos 35 körülig meiket ajnlanátok jo háznak és ami ebbe fér csendesnek is

(#60365) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Szeretnék számitógépházat cserélni, és szeretném megkérdezni tőlletek hogy egy zalman z9-ről mire lenne érdemes váltani ami minőségileg jobb?
A keret 20-25k lenne.
Hardveraprón találtam define r4-et fehérben az elégéé tetszik, bár félek a fehér színtől. -20k
Illetve egy phanteks entho pro-t gyári ventik és táptakaró nélkül. -20k.
Melyik lenne a jobb választás?

(#60366) fogtunder válasza dani_golf (#60364) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Be Quiet silent base 600-nak dupla falú az ablaka, az elég jól fogja már a hangot, ha nem akarsz vízhűtést, akkor jó kis kuckó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60367) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szeretnek egy ATX oldalplexis hazat, viszonylag jo hutossel. Szempont a jo kabelmenedzsment is. 2 ssd, 4-5 hdd, egy közepes hűtő(kotetsu), kesobb pedig egy 1060 kerül bele. Árban kb 20k.

(#60368) fogtunder válasza csucsbicep (#60367) üzenetére


fogtunder
nagyúr

NZXT Phantom Full Tower hardverapróról megvan 20-22-ért színtől függően.

(#60365) süttyő: mindkettő jobb bőven minőségben a Z9 Neonál, az R4 csendesített, az Enthoo jobban szellőzik, azt neked kell eldönteni, hogy ebből melyik tényező fontosabb. de van (vagy tegnap volt) még HA-n Fractal Define Midi is 20-ért, az se rossz biznisz, bár az Enthoo Pro talán jobb.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60369) csucsbicep válasza fogtunder (#60368) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csakis új erdekel.

(#60370) fogtunder válasza csucsbicep (#60369) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szó se volt használtról, többen árulnak új, fóliásat bőven bolti ár alatt. ha boltból akarsz ennyiért, sokkal nagyobb kompromisszumokat fogsz kötni ehhez képest. itt max nincs gari, ami egy háznál szerintem irreleváns. ha nem kellene a 4-5 HDD hely, akkor mondanék NZXT S340-et, vagy Phanteks P400-at, de azokba csak 2 HDD megy és szellőzésben még mindig sehol nincsenek a Phantomtól.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60371) csucsbicep válasza fogtunder (#60370) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ertem es koszonom a tanacsod, de kulfoldon élek igy mas opció nincs, mint a bolt.

(#60372) fogtunder válasza csucsbicep (#60371) üzenetére


fogtunder
nagyúr

értem, csak nem azt írtad, hogy boltból kell, hanem hogy új :)

akkor Thermaltake Core V31, vagy ha kicsit túl lehet lógni a kereten, Aerocool Aero 1000, ez valamivel talán jobban szellőzik és több HDD fér bele. magyar árak alapján néztem, nem tudom, honnan rendelnéd, lehet lesz eltérés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60373) süttyő válasza fogtunder (#60368) üzenetére


süttyő
tag

Köszönöm szépen!
Egy fractal design arc midi r2 lett 20e ft-ert! :R

(#60374) vendingo


vendingo
veterán

Tudnátok ajánlani egy házat az alábbi paraméterekkel?

-Legyen nagyon csendes.
-Ablak mindegy, ha nem megy a csendesség rovására
-ATX szabvány, 2 ventis VGA, 165mm-es procihűtő férjen bele
-A létező legkisebb kialakítású ház legyen, nem érdekel, hogy mennyi HDD fér bele, optikai meghajtó nem kell bele, ledek, csicsa, futurisztikus dizájn szintén nem kell. Az se baj, ha egymás hegyén hátán vannak benne a cuccok, ha megfelelően kialakított a szellőzése. Kábelmenedzsment se lényeges, ha ettől kisebb lesz a ház.
--Kocka, torony, paralelogramma, vagy akármilyen ház lehet, csak feleljen meg a kritériumoknak.
-Ár:~20-35 ezer. (35 körül csak akkor szánok rá, ha jelentősen halkabb házat kapok ennyiért)

A fractal házak nagyon tetszenek, de kép alapján nehéz dönteni a méretükről, élőben meg nincs alkalmam megtapogatni őket.

Szívem szerint váltanék itx lapra és vennék egy node 304-et, vagy valami hasonlót, de ez nem éppen halk, na meg itx-re váltás körülményes lenne, mert cserélni kellene lapot, procit, ramot... Ennyit nem ér a dolog.

Ez kerülne bele: Asrock Z68 extreme3 gen3, i5 2500K húzva, TT silver arrow, r9 380 (később 1070)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60375) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok

Szeretnék egy jó házat venni ami hosszútávon is megállja a helyét és léghűtéssel is jól lehűti a gépet.
Felhúzni a gépet nem szeretném.
Maximum amit szánok rá az 40ezer forint lenne de nem bánnom ha esetleg egy picit olcsóbb a ház és pluszba ventilátorokat kell belevennem.

Ez lenne a konfigom:
Gigabyte 970A-UD3P rev2
AMD FX 8350 - CM hype 103
Gigabyte R9 390 8gb
16gb Kingstone hyperX ram

Most egy CM k350 házam van ami elég gagyi és nem is megfelelő a légáramlás benne mert ha jól vettem észre a dolgokat az északi híd túlmelegszik emiatt néha váratlanunk kikapcsol.
A processzor max 60-63fokra melegszik a Videókártya 80foknál nem megy tovább de viszont nincsen rajta a gép oldala mert másképp a gép kikapcsol valószinu az északi híd túl melegedése miatt.

A kérdésem az lenne hogy ti milyen házat ajánlanátok én ezeket nézegetem de bármi más ötletet elfogadok ami szerintetek jobb lenne vagy jobban megéri
CM Mastercase 5 pro
Corsair carbide 500R vagy 400C

Ha lehet ne legyen túl nagy a ház akkor legyen a mérete ami szükséges de túlzásokba ne essünk.

Előre is köszönöm a válaszokat várom a ötletetek hogy mit válasszak.

(#60376) xPraetoriaNx válasza Gee_- (#60375) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Azért ott szerintem az alaplappal is probléma lehet, nekem is K350 házam van jelenleg, de ilyen hídtúlmelegedéses sztori egyszer nem volt vele... Pedig a front ventilátor nem megy, mert lusta voltam visszakötni tápbeszerelés után, s bár van benne egy extra (proci mögött, kifele fúj), de az nagyon ergya már szegényke, szóval mint halottnak a csók...

Én Phanteks P400-at rendeltem, de valamiért "hol lehet kapni hol nem", és amikor épp igen akkor is csak 1-1 verziót, szóval "ajánlani nem merem". De a Corsair 400C-t nekem is ajánlották anno (Phanteks P400 és NZXT S340 mellett) szóval azzal szerintem nagyon mellé nem tudsz fogni. :)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60377) Gee_- válasza xPraetoriaNx (#60376) üzenetére


Gee_-
tag

Neked milyen videokártyával és cpuval van?

Arra gondoltam azért melegedhet túl az északi híd mert a proci és a videokártya között van az északi híd ugye és a videokártya backplatje szerintem a hőt átvezeti a északi hídra.

Könnyen szerelhető ez a 400C, szükséges lenne még +1 ventilátort előre?

[ Szerkesztve ]

(#60378) abridabri válasza Gee_- (#60377) üzenetére


abridabri
veterán

Jo lesz a 400C, de legjobban olyan hazzal jarnal amin oldalt van szellozesi lehetoseg, ugyanis a 390es VGA oldalra fujja ki azt a 300W hot amit termel, es megreked a vga es a haz oldala kozott a meleg, hacsak nincs orkan a hazban.
Ha a 400C mellett dontesz ,akkor MINDENKEPPEN szukseged lesz elol 2db 14cm es befujora, es hatul -felul 1-1 kifujo ventire.

(#60379) xPraetoriaNx válasza Gee_- (#60377) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

i5-3470, Gainward Phoenix GTX1070, alaplap pedig ASUS P8B75-V

Hogy "kell-e" még bele ventilátor azt nem tudom, én úgy állok a P400-hoz, hogy megnézem mit produkál az alapból benne lévő 2 12 centissel (főleg miután a többi alkatrészt is megveszem), aztán max ahhoz mérten veszegetek bele még.

Tényleg, kérdés úgy általában a népnek (bár lehet ezt inkább a hűtéses topicban kéne kérdezni), mi a célszerűbb front panelre ventilátor tekintetében? 3x12cm vagy 2x14cm? (Én magamtól a 3x12-re tippelnék, hogy a HDD cage-hez is jusson légáram, de inkább megkérdem az okosokat :D )

There is no war. Only the harvest.

(#60380) fogtunder válasza Gee_- (#60375) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ehhez a kazánhoz én nem vennék kompakt ATX házat, mint a 400C, vagy a P400, vagy tényleg tele kell pakolni ventivel.

Fractal Design Define S, Aerocool Aero 1000 lenne az első két tippem, de a Mastercase Pro se rossz, vagy valamelyik nagyobb NZXT Phantom, azokon többnyire van oldalsó szellőző port is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60381) Gee_- válasza abridabri (#60378) üzenetére


Gee_-
tag

2db 14cm venti a jobb vagy a 3db 12cm ?

Ez biztos kellően lehűti a házat?

(#60382) abridabri válasza Gee_- (#60381) üzenetére


abridabri
veterán

Nem sok kulonbseg van a 2x14 vs 3*12 kozott. Hangban jobban jarsz a 2db 14essel, es legszallitasban nem vesztesz szammotevoen a 3x12 megoldassal szemben.
2*14 elol / 1*12 hatul /1*14 fent < ezzel mar meg tudod oldani a geped atszellozteteset. A gyari 1x12 +1x14 nem lenne eleg az FX +R9 390 hez.

[ Szerkesztve ]

(#60383) vendingo válasza vendingo (#60374) üzenetére


vendingo
veterán

Leadtam az igényekből, hátha így kapok ajánlást.
Ott tartok, hogy nem kell kis ház, mert magasabb hővel jár, annak a hűtése meg több zajjal.

Eddigi befutók:
NZXT H440, Silent Base 600, Define (R5,R4?)
Esetleg Nanoxia DS, bár ez nem tetszik.

A lényeg, hogy AMD karim van, meg húzott i5+silver arrow.

Melyik halkabb, melyiknek jobb a szellőzése, melyik ötvözi leginkább ezt a két tulajdonságot?

Esetleg egyéb ajánlás?

Nekem külsőre a H440 és az SB 600 tetszik leginkább. Nem hátrány zaj szempontjából a plexi oldallap?
Nagyon halk gépet szeretnék, mert a mostani idle 60-65dB, terhelés alatt meg se mertem mérni...

Corsair C70 milyen hang szempontjából?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60384) Hunork válasza vendingo (#60383) üzenetére


Hunork
veterán

Nem feltétlen rossz a kis ház. Csak tényleg legyen jó. Nálam minden rendben, FC3 / BF4 -et tolok éppen, ami azért odacsap, és 65 fok fölé nem ment a VGA... :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60385) vendingo válasza Hunork (#60384) üzenetére


vendingo
veterán

És halk is, vagy tornádó süvít, hogy hűtve is legyen?
Nekem már csak az a szempont, hogy kussba legyen a gép, mert játék közben is zavar már a búgása, pedig nem kis hangfalakon játszok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60386) Hunork válasza vendingo (#60385) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam halk. Adatlapomon látható minden. Itt a legutolsó cikkem, abban is leírtam: [link] De ez nem biztos, hogy általános, és nem is akarom szét offolni a topikot. Meg a hangosság az egyik olyan elem, ami nagyon szubjektív. Egy passzív PC lehet hangtalan, de nálam nincs passzív hűtés, tehát valami hang van, de nekem csak suhogás. R9 ha 50% rpm felett van, akkor kezd zajosodni, de ez meg kompromisszum, mert ha Ultra beállítást kívánok, annak ára van. :K Hozzáteszem, az egyik legzajosabb hűtése az Asus R9 390-nek van, de szerencsére nem nagyon érem el az általam beállított Afterburner profillal az 50% rpm-et. :N (amúgy a legtöbb esetben az IBOX fejhallgatóval játszok, akkor nyilván semmi nem zavar, de említettem a cikkben is, hogy rokon csodálkozott, hogy alapjáraton azt hitte, nincs is bekapcsolva a gép...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60387) fogtunder válasza Hunork (#60384) üzenetére


fogtunder
nagyúr

OK, hogy nem nagy az Aeneas, de azért kimondottan kicsinek sem mondanám.

(#60385) vendingo: a halkság nem feltétlenül hangszigetelés függvénye, egy normálisan szellőző, stabil ház, jó minőségű ventilátorokkal is lehet elég halk. persze, terhelésen azért fel tud pörögni minden, de a 60-65dB az már nagyon túlzás. ha tényleg néma gépet szeretnél, akkor lehet menni hangszigetelt irányba is, persze, de a választáshoz lényeges lenne, hogy milyen hűtőt akarsz bele rakni, mert pl. a H440 nem igazán ideális vízhez. levegőhöz jó a Silent Base 600, vagy a Define R4, ha van tervben víz, akkor ezekből az R5.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60388) Hunork válasza fogtunder (#60387) üzenetére


Hunork
veterán

Ez is igaz. :K :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60389) thomeef válasza vendingo (#60383) üzenetére


thomeef
őstag

Aerocool DS200-re nézz még rá, ha nem tervezel vizet akkor ez is jó lehet. Ventivezérlős, hangszigetelt ház, de ha pl. nagyobb hűtőteljesítményre vágynál megnyitható a teteje is. Nekem pl. phanteks enthoo pro-m van, ami elöl és felül is nyitott, és hiába vannak benne 5k-s ventik, meg tök néma hardverek akkor is van hangja. So ha néma házat akarnék én mindenképp a hangszigetelt irányba mennék.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60390) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm a tippeket. Hogy van ez a venti vezérlés egyes gépeknél? Nem az alaplapra vannak kötve a ventik, hanem a házra, ahonnan lehet szabályozni őket?

Írtátok, hogy nézegessek hangszigetelt házakat, eddig nem azokról volt szó?
Amúgy víz nincs tervben, procin vga-n megfelelő hűtés van, csak kell egy kis huzat ami ki viszi a meleget.

Egy thermalthake spacecraft vf-i házat szeretnék lecserélni, amiben haldokló/hangos f12 ventik vannak.
Gondoltam arra is, hogy a mostani házba veszek drága, halk ventiket, de a végösszeg majdnem annyi lett volna, mintha vennék egy normális házat, ami már tartalmaz pár tűrhető ventit.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60391) thomeef válasza vendingo (#60390) üzenetére


thomeef
őstag

Vagy vana házban egy hun amit rákötsz a cpu_fanra, és azzal vezérled a házban lévő összes ventit, beleértve a cpu hűtőt is. Vagy van egy különálló ventivezérlő amivel minden ventit külön külön feszültség alapon szabályozhatsz manuálisan.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60392) headhunter


headhunter
addikt

"Ennyiért" jó vétel lenne, de mire ideér...

Sharkoon M25-W 7.1 black ATX, Tower-Gehäuse...

(#60393) fogtunder válasza headhunter (#60392) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt már én is néztem, vannak benne okos ötletek és megoldások, például az 5,25" helyeket, amikbe SSD-t lehet szerelni, adaptálhatná más gyártó is nyugodtan, a kábel kivezető nyílás se rossz és a fehér ház belseje fehér, amit mondjuk a Phanteksnek és a Corsairnek nem sikerült abszolválni. az alsó porszűrő gagyi, de első blikkre ez a legnagyobb baj vele.

én csak attól félek, hogy az anyagminőség a szokásos Sharkoon szintet hozza, de ha nálunk is 10K lesz, annyit megérhet, akár még 12-t is, kíváncsi lennék egy tesztre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60394) bozont válasza fogtunder (#60354) üzenetére


bozont
veterán

Megrágtam kicsit a dolgot az "ablakos" oldallap ellenére is maradok a Pro M-nél. Azért a P400-nál sokat fog az eleje, anélkül eléggé javulnak a hőfokok. És ehhez nem kell átalakítani a polcot ahová kerül, a sima Pro már nem férne be. Extra ssd és hdd tálcát meg veszek külön. Már csak a ventik kérdésesek, de az már másik topic.

(#60395) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Zalman Z9 Neo jó választás?
Konfigom:
i7 2600 be quiet! Pure Rock
Sapphire RX 480 4GB Nitro+
XFX TS Series 550W
14000Ft-ért venném újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#60396) flash-


flash-
veterán

ha Cooler master 590 ről váltanék Zalman Z9 neo-ra lenne valami érhezhető pozitív változás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60397) Hunork válasza flash- (#60396) üzenetére


Hunork
veterán

Őszintén szólva nem nagyon. Hasonló kategória. Annyi, hogy a Zalman-ban több a gyári venti. (4db) És nagyobb kicsit, és elegánsabb. (szerintem, de nem ez a mérvadó egy ház vásárlásánál legelsősorban)
Szerintem ebben a kategóriában a Phanteks, NZXT, Corsair vezeti a listát. (és persze az Aeneas :) )
De majd Z9 tulajok válaszát is várd meg!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60398) Hunork válasza féldekás (#60395) üzenetére


Hunork
veterán

A 13-15k kategóriában egy nagyon jó választás! Elegáns, van benne 4 venti, új kivitelezés.
Ezek jöhetnek még szóba (szerintem): Bitfenix Neos, AeroCool Aero-500, vagy a rém visszafogott, felsőtápos Fractal Design Core 1100.
De amúgy jó választás, szépen ellesz benne a konfigod!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60399) #98593280 válasza Hunork (#60397) üzenetére


#98593280
törölt tag

Bocs, de szerinted ez hasonló a Z9 Neo-hoz?

Az is érdekelne, 17eFt-ért milyen Phanteks-et kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#60400) fogtunder válasza #98593280 (#60399) üzenetére


fogtunder
nagyúr

boltból semmilyet, 18-ért most éppen van P400 aprón, de tény, hogy erre nem lehet alapozni. a Z9 Neonak szerintem a legnagyobb baja a sok Molex csatis venti benne, ha azokat elkezded lecserélni, akkor máris nem lesz olyan attraktív az árazás és valszeg jobban jár az ember egy NZXT S340-nel (amit viszont rendszeresen lehet HA-n látni 15-17 körül) vagy egy Phanteks Enthoo Pro M-mel.

akit mondjuk nem zavarnak a fix 12V-on járó ventik és abszulút nem tud többet áldozni rá, annak nagyon jó alternatíva a Z9 Neo, mert ezen az áron nincs másik ház, ami hozná a feature setjét, csak túl közel van árban a nagyokhoz. ha kivettek volna mondjuk két ventit és 15K lenne, szerintem az is jobb volna.

viszont ami nagyon érdekelne a témában, hogy szerinted jobb-e a Z9 Neo, mint a CM, mert ez utóbbit egyáltalán nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.