Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Symbio


Symbio
senior tag

Napok óta olvasom az eddigi hozzászólásokat, hogy okosodjak, mert házat keresek.Rá is találtam (Antec SLK3000B), erre az olvasom, hogy kifutó modell, kétes a beszerzése.
Tehát az alul olvasható konfighoz keresek szolid kinézetű (no LED karácsonyfa, no plexi), jó szellőző, csendes házat max kb 20k értékben (táp nélkül, azt nemrég cseréltem)

Az eddigi jelöltek:
- Antec SLK3000B
- Cooler Master CAV T-03 Cavalier 3
- Cooler Master Centurion 534
- Gigabyte Triton

Nem kell nagyon könnyűnek lennie, nem cipelem, de előnyben részesítem, ha minél csendesebb, adnak hozzá jó minőségű ventit és mivel a földön áll, ne legalul legyen a front panel, power gomb (öreg ember ne hajoldozzon :( )

Minden építő jellegű javaslatot, tapasztalatot köszönettel fogadok és várok :R

[Szerkesztve]

(#1002) Thommyboj válasza Symbio (#1001) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

hát ha anctec slk3000b-t akarsz azt hiszem még símán lehe a hardwareoc webshopból rendelni, múltkor ott láttam, amúgy ha olyan házat akarsz amin fő szempont hogy a panel legyen felül az a centurion 532 azon felül vannak a gombok és a kivezetések is, az előlapja szivacsos, alapon 1 ventit adnak hozzá ami kék színben tündököl de szerintem bármilyen más 12 cm esre cserélhető a másik, hogy nem tudom kinek mi a véleménye az enyém az, hogy az 532 nek van két oldalt ilyen rúd vagy hogy mi az azért az nem tetszik nekem, a coolermaster centuriok(532,534) amúgy alul vannak kivezetések a power gomb a látható 3,5 ös hely alatt, belül viszonylag tágas a hely 90 fokkal elforgatott vinyótartó, plusz még van 3 rejtett vinyo hely is, a cavalier hasonlü a centurionhoz csak hullámos disajn és kinyitható ajtaja van oldalt a kivezetések, viszont a cavaliernek azt hiszem nincs elforgatva a viny doboza, és egy kicsit zsufibb lehet bizonyos atx es lapok esetén, a gigabyte triton meg kicsit hasonlít a centurion 534 hez, ja és mint a coolermasterek csavarmentesek, ennek egyik plussza hogy van a vízhütésnek egy gumirozott kivágások, de ennek is alul vannak a kivezetései és a power gombja is, ennyit tudok egyenlőre eme késő órán írni.

(#1003) CriticalHit válasza Symbio (#1001) üzenetére


CriticalHit
őstag

Bármelyikkel jól jársz. Az SLK3000B 8K-ért megvehető Deidice boltjában, kis szerencsével. A Cavalier 3 a legmélyebb (500) viszont előre csak 8-as venti szerelhető, ami csak akkor gond ha 1- nél több vincsit akarsz hüteni. A többibe 2 darab 12-es szerelhető. Egyetlen ajtós. Érdemes megnézni a Cooler Master Elite -t, mert csak 9K az ára és alig alacsonyabb az 534-nél.
Igazán jó minőségü csendes ventit neked kell beszerezned, mert sem a gyárilag beépitett Antec TriCool, sem a Cooler Master ventik nem erről hiresek.
A felsoroltak közül az SLK3000B és a Cavalier 3 a legjobb csendes gép épitéséhez. 12-es ventinek tegyél bele Nexus Real Silent ventiket, vagy Scythe 1200-es S-Flex-et, 8-as nak pedig Papst-ot. A pocira tegyél egy Ninja-t vagy egy Arctic Cooling 7-t(Freezer 64 Pro). Csendes tápnak pedig ott van a 380-as Seasonic S12 vagy a Zalman 360B. Passsivban pedig az FSP Zen és élvezd a csended.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1004) Symbio válasza CriticalHit (#1003) üzenetére


Symbio
senior tag

Köszi a hasznos tanácsokat, Tommyboy neked is !
Ventiknél sejtettem, hogy a gyáriak nem lesznek csúcsminőségüel. Proci hűtőmmel elégedett vagyok (Zalman CNPS7700-Cu), ugyanúgy a táppal is (Chiftec HPC-420-302DF), ezeket nem cserélem.
Megnézem még a Cooler Master Elite-et is és alszok rá egyet. Nagyon mellé nyúlni akkor nem fogok ;)

Mégegyszer köszi Tommyboy és CriticalHit! :R

(#1005) Vagyok


Vagyok
senior tag

A kérdés engem még mindig foglaloztat, hogy valaki látott-e már ilyen házat::

- oldalra kivehetó vinyók
- hasznos mélység minimum 50cm
- csavarmentesség
- ár 25K-ig, de akkor ventik is legyenek benne
- ár 20K-ig és akkor csak a venti hely a feltétel

(#1006) Vagyok válasza Vagyok (#1005) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ha nincs más akkor a kifele fordítható vinyó helyekről lemondok.

Így javaslat?

(#1007) Thommyboj válasza Symbio (#1004) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

úgyan nincsmit, amit tudtam megosztottam..
az a Zalman hűtő tényleg nagyon jó, ha kompaktibilis lett volna az alaplapjaimmal valamelyik zalman hűtő akkor tényleg zalmant vettem de így vettem az ikergyártótól a primecoolertől úgyanúgy full réz 12 cm es hűtőt, a tápegység is nagyon jó nekem is chieftecem van és gond nélkü elvisz mindent, úgyhogy azt se kell tényleg cserélni.
na kb ennyi, mert azért ez nem az a topic.
ha valaki offolásnak nézte volna bocs.

(#1008) Vincsó válasza Vagyok (#1006) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Gigabyte 3D Aurora :F Azt hiszem 525 mm mély és azt hiszem más követelménynek is megfelel da ha már ajánlották és nem vettem észre akkor sry.
Úgy láttam 26- ért beszerezhető.

Pontosabban: 205 x 522 x 510 mm (W x H x D)

Bár most látom, hogy hasznos mélység... :U
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1009) Vagyok válasza Vincsó (#1008) üzenetére


Vagyok
senior tag

Igen hasznos belső méret kellene 500mm-nek lennie. Ennek a külső méretét írja, a hasznos kb 400-420 lehet és ettől elég zsúfolt a belseje. Ezt szeretném elkerülni. Azért köszi.

(#1010) Vagyok


Vagyok
senior tag

Mivel tényleg nem találtam én sem ilyet ezért lemondok pár dologról. Az így maradt igényeim:

- hasznos mélység minimum 48cm és oldalra kivehetó vinyók vagy
- hasznos mélység minimum 53cm és hagyományos vinyó helyek
- ár 25K-ig, de akkor ventik is legyenek benne vagy
- ár 20K-ig és akkor csak a venti hely a feltétel

(#1011) Thommyboj válasza Vagyok (#1010) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

szerintem ha nem számít a súly meg pont nagyság kell, akkor chieftec full tower házakat tudok ajánlani, egyszerű disajn, az új chieftecek szintén csavarmentesek, 20 körül vannak,
rengeteg ventihellyel rendelkeznek, egy full tower házban lehet akár 7 ventihely is, lehet hátul 2 db 12 cm es, elől meg nem egy pár 9 cm, es, szóval chieftecéknél néz körül, ennyit tudok így még mondani ebben a témában.

(#1012) CriticalHit válasza Thommyboj (#1011) üzenetére


CriticalHit
őstag

és az LCX, LBX sorozatok 540 mélyek.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1013) Vagyok válasza Thommyboj (#1011) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi a sok infot. A többieknek is. Még nem tudtam dönteni, de csak megszületik előbb utóbb.

(#1014) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Nézeldőtem még picit és ezt találtam (magamnak) erröl vélemények?: Cooler Master Praetorian 730/732 (sztem ugyanaz mindkettő csak az elejük különbözik :F)
És még valami, mennyi egy Cooler Master házhoz oldallap?
Mert ha oldallapal 40 K.. hát az már necces főleg hogy egy 3D Aurora 30k plexis oldalappal, de nem tudom, nagyon megtetszett ez a házikó :R

[Szerkesztve]

(#1015) Vagyok


Vagyok
senior tag

A jelölt: [link] Cooler Master Centurion 532 (RC-532)

Véleményeket tapasztalatokat szívesen vennék.

(#1016) FehérHolló válasza CriticalHit (#989) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudom, hogy Scythe a gyártó, és igen, S-Flex sorozatból szerettem volna ventit venni. Az általad linkelt forgalmazók árlistájában pedig nem szerepeltek egyáltalán Scythe ventik.
Viszont te jobban értesz ezekhez a dolgokhoz, tehát gondolom, hogy igazad van, csak én halandó ember nem találtam semmiféle utalást ezzel kapcsolatban a honlapokon. Tehát ha mást nem is, de rendelni biztos tudtam volna tőlük, de az késő lett volna, mert akkor még sürgősen kellettek volna a ventik. Azonban a sors úgy hozta, hogy rögtön másnap 12órás meló, utána jöhettem haza Pécsre. A pesti gép meg kibírja venti nélkül holnaputánig, amikoris már TTS is ki lesz nyitva, én pedig ismét Pesten leszek (holnap utazok). Ezért változott a terv, ráérek kivárni TTS-t a jelenlegi körülmények alapján.

Szerk: Mégegyszer köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1017) CriticalHit válasza FehérHolló (#1016) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Ninja-tól pont kettő :DDD kattintásnyira van az S-Flex sorozat: [link]
Itt már teljes három kattnyira :D vannak az S-Flexek[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1018) FehérHolló válasza CriticalHit (#1017) üzenetére


FehérHolló
veterán

Na akkor most határoztam el, hogy meló közben soha többé nem fogok fórumot olvasni, se utánanézni dolgoknak a neten. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#1019) Thommyboj válasza Vagyok (#1015) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Ezt a házat én is néztem. bruttó 18 ért meg is lehet kapni a legtöbb helyen, hasonló a más centurionokhoz, nekem csak az eleje nem fog meg, az a 2 rúd az elején nem tetszik, de hát ez csak az én nézetem, amúgy az első venti és a lyukacsos előlap nagyon jó hűtést tesz lehetővé, meg 2 db 12 cm es hely, igaz csak az első van ebben is benne ha jól tudom, és itt is a hátsó opcionális.Ja és hogy kényelmes mert a kezelő szervek és a kivezetések a ház tetején vannak.

(#1020) Csokis


Csokis
tag

Tudja valaki, hogy Mo.-on lehet-e már kapni Enermax Chakra ([link]) háznak azt a változatát, ahol nincs az oldalsó 25cm-es venti?

Ez az:
[kép]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1021) CriticalHit válasza Csokis (#1020) üzenetére


CriticalHit
őstag

Itt hirdetik, mint kapható új Enermax terméket
: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1022) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

nem rossz ház, belső elrendezése hasonlít a centurionéra, bár ez a zöldes szín :)
de úgyis belül van, méretei is hasonlóak, és ha jól látom ennek lyukacsos az eleje a jobb hűtés miatt.

[Szerkesztve]

(#1023) Csokis válasza CriticalHit (#1021) üzenetére


Csokis
tag

Köszi! :R Van is 16eHUF-ért az árlistáján ([link]), továbbítom havernak, mert neki kell! :) Nekem ez túl kicsi, pedig tetszik! :(

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#1024) CriticalHit válasza Csokis (#1023) üzenetére


CriticalHit
őstag

16-ért jó vétel ez az Enermax ház.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1025) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

nekem ma jött meg a gigabyte 3d aurora black házam, nagyon megérte az árát és rááldozni plusz 8 ezret, mert nagyon tágas, egy asus p5ld2 deluxe, egy primecooler hypercool 5+ 12 cm procihűtő símán elfért, a kábeleket el lehet venni kábeltartókkal, alapon egy van bent a házban,de adtak még 3 at ajándékba, adtak egy csomó sata kábelt meg sata power kábelt is, amit az alaplaphoz is megtettek, és a 3 12 cm házhűtőnek szinte semmi hangja sincs, a bepakolás nagyon könnyű volt, az alaplap masszívan rögzíthető és bármit is írtak a táp és a alaplap közti üres helyről nekem jól jött.
nekem az egyetlen negatívum ami mindenkinél megvan szerintem hogy az első panel kicsit nehézskesen jön le, de amúgy minden tökéletes a házban, és a ház alján kiforgatható talpakon a gumibakok hiánya nem okoz semmi rezonanciát, de fő hogy nagyon tágas és kényelmes.

(#1026) CriticalHit válasza Thommyboj (#1025) üzenetére


CriticalHit
őstag

Csak a vincsi keret ne lenne elfogatva. Egyszerüen akadályozza az első venti légáramlását. Remélem az Aurora 2 -ben már megoldották, hogy szabadon forgatható legyen, vagyis akinek kiforgatott keret kell az egyszerőbb szerelés miatt az forgassa ki, akinek a hütés hatékonysága a fontosabb, az pedig hagyja, hogy a levegő szabadon áramolhasson.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1027) Thommyboj válasza CriticalHit (#1026) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én kikaptam az tárolódobozt a vinyokeretből és máris ment normálisan a levegő, de ha gondom lenne a levegő terjedésre legfeljebb veszek egy 5,25 helyre rakható kiegészítő ventit, de most tökéletesen szellözik a ház számomra.

(#1028) Vagyok


Vagyok
senior tag

Van tapasztalatotok a Casetek 1018-2B házról?
[link]

(#1029) Thommyboj válasza Vagyok (#1028) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

találtam hozzá egy kis képszöszenetet:

[link]

amúgy kinézetre kicsit a chieftecekre hasonlít, belseje meg olyan coolermasteres, meg el van árasztva csupa jóval ahogy látom itt sínes megoldás a vinyokhoz, meg az az oldalsó 2 db 8 cm venti meg első 12 cm -es venti, bár erről majd az nyilatkozik, akinek van ilyen.
meg a felső venti is jó ötlet meg a felső panel is, és a mélyésge is jó, hasonló az én aurora házamhoz amiben nagyon elférek, és bárki bármit mond nekem nagyon bevált az oldalara fordított vinyodoboz.

(#1030) Gipsz Jakab


Gipsz Jakab
csendes tag

CriticalHit 2006-08-18-án írta a ''Melyik tápegységet vegyem'' topicban:

''Hálószobai konfig:
P180B vagy P150 ház + Seasonic 12 vagy Zen + Zalman Reserator 2 vizhütés vagy Ninja a CPU-ra, Nexus Real Silent venti a házba + a vincsit Scythe Silent Box-ba + passziv VGA.''

A kérdésem inkább a házra vonatkozik, ezért írok ide.
A HDD silent box 5,25-ös helyre építhető be. Eddig több házat megnéztem az ''internal'' helyek, amiket a front venti hűt 3,5-ös (P150-ben gumis gögzítés van és nem láttam furatokat) méretűek. Az ''external'' helyek között van 5,25-ös, de azt viszont elég nehéz hűteni, mert nincs kialakított venti rögzítési pont, ráadásul a 120 venti nem is nagyon fér el két optikai meghajtó mellett.
Van-e valamilyen tippetek, hogy melyik házba lehetne rendeltetésszerűen, komolyabb fúrás-faragás nélkül beépíteni a HDD Silent Box-ot úgy hogy lehessen csendes (porvédett) ventivel hűteni?
A jelenlegi Codegen házamban mindenhol 5,25-ös hely van 3,5-ös adapterrel, ebben viszont nem lehet az ''internal'' helyek elé front ventit rakni :( .

A Scythe Silent Box gumi, de pl. a Silentmaxx Silentbox alumínium, ez mennyire nyeli el a hangot?


[Szerkesztve]

(#1031) Welsing


Welsing
csendes tag

Hi!

Venni szeretnék egy ilyen házat:Thermaltake VB6000BWS Swing és nem tudom h van-e benne táp?Tudja valaki?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#1032) Jeannie válasza Welsing (#1031) üzenetére


Jeannie
aktív tag

[link]

Én úgy látom hogy nincs benne egy darab sem, de ha már úgyis van neted akkor utánanézhetnél magad (mondjuk a termék honlapján vagy a boltok árlistáiban), vagy esetleg megkérdezhetnéd ott ahol venni akarod.

(#1033) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

szerintem a mai világban, már az a meglepő, ha egy házhoz adnak tápot is, vagy ha alapon jár hozzá táp nem mindig a legjobb minőségű tápot adják hozzá.

(#1034) Vagyok válasza Jeannie (#1032) üzenetére


Vagyok
senior tag

Cooling
System Front
(intake) 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA (optional)
Rear
(exhaust) 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA

Ki hol látott ilyet mennyiért?

[Szerkesztve]

(#1035) Vagyok válasza Thommyboj (#1029) üzenetére


Vagyok
senior tag

Bizony ezt láttam én is. Azt nem tom, hogy 10K-ért jó véte é avagy csak nem rosz.

(#1036) CriticalHit válasza Gipsz Jakab (#1030) üzenetére


CriticalHit
őstag

A P150-ben (SOLO, a P150-es feketében és táp nélkül) is van lehetőség hagyományos vincsi rögzitésre. Ha azonban a gumis felfüggesztést használod az teljesen elnyeli a vibrációt, kizárva a rezonanciát. A vinyó keresési és motor hangjait pedig a kiváló házszigetelés miatt nem fogod hallani. A 92-es első ventik (de egy is elég) pedig tökéletes megoldják a merevlemez hütését és a ház friss levegővel történő ellátást. Ha még nincs vincsid, akkor egy WD Caviar SE 16 vagy még csendesebbnek a Hitachi DeskStar T7K250 (noti vincsi) ajánlott. Ide már garantáltan nem kell a Silent Box[link] sem. Ha nem P180B -be vagy SOLO-ba épitesz, akkor a GlacialTech IceCrown 1000[link] is kiváló ventis vincsi doboz.
A legjobb házak csendes gép epitésére:
1. Antec P180B
2. Antec SOLO,
3. AcoustiCase C6607B,
4. Arctic Cooling Silentium T1, ami gyárilag Seasonic táppal szerelt,
5. Cooler Master Cavalier T3,
6. Antec SLK3000B
A ventiket cserélni kell csendesebbre. Ha pedig teljes csend kell akkor a Zalman TNN500AF a megoldás :DDD , vagy hütésnek a Zalman Reserator 2 vagy Corsair Nautilus 500.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1037) Fangória


Fangória
csendes tag

Valóban a Fent emlitett Házak tökéletesek a Maximalistáknak !

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#1038) Fangória


Fangória
csendes tag

De azért adok 1 linket : www.ASUS.hu 1ik nap láttam faxa házakat elfogadható áron !

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#1039) Fangória


Fangória
csendes tag

UP

MSI K9N NEO-F + AMD ATHLON 64 X2 3500 + , 3 x Kingston 1024 MB (667 Mhz ) + ASUS ATI Radeon x 1600 Pro 512 mb SAMSUNG SataII 160GB +Samsung 250 GB SATA II + Gép 2 : Asus P4VP-MX + Intel Caleron 2 GHZ + Geforce5200+ Maxtor40gb+ Hynix256mb

(#1040) CriticalHit válasza Fangória (#1039) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szakmai topikokban nem szokás UP-ni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1041) RexpecT


RexpecT
addikt

Éna minap vettem új gépet és nagyon olcsón jutottam/újonnan bolti 14k/ Casetek CK-10192B tipusú házhoz , szerintem annyit nagyon megért....[link]

[Szerkesztve]

(#1042) RexpecT válasza Vagyok (#1028) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem nagyon hasonló a házam a tiedhez/legalábbis kivülröl/.....

(#1043) Mimoid


Mimoid
csendes tag

Sziasztok, sajna kevés pénzem van ezért egy olcsó házat szeretnék venni és kinéztem egy JNC márkájú házat a tipusszáma e398 br 4300 ft-ért. Mi a véleményetek róla? Ismeri valaki ezt a JNC márkát?

ne aggyad az agyad

(#1044) Thommyboj válasza Mimoid (#1043) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Szerintem ilyen alap kategóriás, normál ház, mondjuk ennek annyi extrája van, hogy van egy pár venti hely, bár olcsón még tudom ajánlani a casetek 1016 ost ilyen olcsó kategóriában 5-7 ezer között árulják bruttóban, és ott félig csavarmentes a ház, és még feketében eléggé jó kis szolid disajnja van, de csak ajánlottam, de van számtalan ház ebben a kategóriában 4 ezer forintokért, ott meg amelyik megtetszik.
Amúgy mi néztük haverral hogy újonnan, mennyiért lehet legolcsóbban házat venni és körbenéztünk és kb 2399 Ft ért láttunk legolcsóbban házat.

[Szerkesztve]

(#1045) milestone


milestone
tag

Mennyire fontos vagy nélkülözhetetlen a légkürtő egy háznál egy 3000-es Athlon esetén?
Melyik legyen a 2 közül: [link] vagy [link]?

(#1046) EQMontoya válasza milestone (#1045) üzenetére


EQMontoya
veterán

a 2 linkedből 1ik sem müx, ugyanakkor egy 3.000+ tuning nélkül passzivan is elmegy, ha van szellőzés, szal légkürtő abszolút nem kell Neki...veszel vmi csendes hütőt (pl tt blue orb, arctic cooling f64 pro, stb), halk, virulsz :)

A ház, amit veszel, igy majdnem mind1... jó árban vannak pl az aerocool házak (ld: aeronegine 2), ha meg márkát és minőséget akarsz, akkor szerintem Thermaltake.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#1047) CriticalHit válasza milestone (#1045) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha Asus házakkal szemezel, érdemes elolvasni ezt:[link]
3000-es AMD-nek nincs szüksége légkürtőre. Számos légkürtő nélküli kiváló ház létezik, amelyekben kályha Prescot-ok szépen muzsikálnak.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1048) milestone


milestone
tag

Köszönöm a válaszokat.

(#1049) Vagyok válasza RexpecT (#1042) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ja ja. Az előlapja nem tetszik, de nagyon.

(#1050) Mimoid válasza Thommyboj (#1044) üzenetére


Mimoid
csendes tag

Nos miután a sok eszemmel saját káromon rájöttem, hogy a mistral computerworld csudálatos társasága megszünt(elcaplattam a Karinthyra meg a Váci úti telepre is) letettem a Jnc ház vásárlásáról. Helyette elcaplattam a Usersbe a frc krt-ra és kinéztem két házat mindkettőt 9590hufért. A márkájuk azonos volt (Foxconn) de csak egy valami hibázott(3gtla-397 és 3gtlm-397) nevezetesen, hogy az egyik microATX a Másik meg midi!!!
Én mondjuk elősször a midiset akartam megvenni de nem volt raktáron ezért a tlm-eset vettem. Pedig még ki is nyittattam és bele is kukucskáltam! De nem láttam a fától az erdőt, csak azon voltam, hogy elég csavar legyen. Oszt csak otton esett le a tantusz :U
Na mondom még ez is :O S mivel az Asus A7N8X-E nem igen fér bele sehogy sem így szidtam az istent, magamat és még mindent ami eszembe jutott.
A házat amúgy kifogják cserélni a másik tipusra, ugyanúgy néz ki csak nagyobb (midi-esített). Különben nagyon szép ház, az enyém fekete semmi csicsa nincs rajta 300wattos táppal adják és 2év garanciát adnak hozzá. Van usb kivezetés az előlapra
további infó csak a reklám kedvéért ;] [link]

Ergó, mi ebből a tanulság???
Természetesen azt köll levonni, hogy rendesen, alaposan, felkészülten, figyelmesen kell tájékozódni!!!

(Már megint tanultam valamit ugye(?), mint amikor azt kellet megtanulnom, hogy ata-100 csak 133gigáig kezeli a winyókat persze miután megvettem a 200gigásat :C )

ne aggyad az agyad

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.