Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hi. Régen már megkérdeztem egyszer, most megint megkérdem.
Van itt olyan emberke aki vett, vagy most akar venni Enermax Chakra házat?
Nekem is az van, de mikor vettem nem volt a 25cm ventis válltozat, igy megvettem a simát.
Szóval akadna valaki aki elcserélné velem az oldallapját, és ideadná a ventiset, én meg adom a simát, + valamenyi kp-t rádobok.
De úgyis jó ha valaki most akar venni, és akkor vegye meg a ventist, én meg kifizetem a különbözetet amennyivel drágábban vette.
Pü-t irjatok. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4002) BemAnyó válasza Shkiz0 (#4001) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nem csúnya, nézek rólla tesztet, még ez is lehet nyerő,

(#4003) BemAnyó válasza BemAnyó (#4002) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szép a 25 ös venti a csak ráccsal hangos, anélkül meg nagyon porosodik, de azért nem rossz kis házikó, :R

(#4004) BemAnyó válasza BemAnyó (#3998) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Habár túl sok építő jellegü választ nem kaptam sztem Coolermaster lessz, csak még nem tom hogy melyik.... :F

(#4005) Kombat válasza Sonny C. (#3997) üzenetére


Kombat
őstag

Köszönöm! :R
Egyelőre nincs több kérdésem.
Én is azért vennék ilyet mert halk gépet szeretnék. Igaz már most sem hangos, mert már a monitor zúgását is hallom!

(#4006) Kazimír válasza BemAnyó (#4004) üzenetére


Kazimír
őstag

A CM690-nek van saját topicja, gondolom már jól átolvasgattad, a teszttel együtt.

15e ajróért szerzek én neked tóparti faházat :D

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4007) BemAnyó válasza Kazimír (#4006) üzenetére


BemAnyó
senior tag

igen , és biztos hogy többet tud mint az AMMO ( bár az állat mód néz ki:D ), megnézegettem a honlapját is, van egy pár moding cuc ami csak ebbe meg a cosmoba ugrik bele, valszeg ez lessz, :R

(#4008) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok!Jól szellőző házat keresnék, én az AEROCOOL EXTREME ENGINE T3-ra gondoltam.Esetleg tudtok jobbat ajánlani?Köszi!

(#4009) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket házvásárlással kapcsolatban! Kinéztem egy Raidmax Sagitta és egy Sigma Zen házat és azt szeretném kérdezni hogy van e valakinek valamilyen tapasztalata a házakkal? Olyan 15 körül költenék rá! Ha van valami más jobb ház akkor azt is szívesen fogadom!

(#4010) gti16v


gti16v
őstag

hell!

Meguntam a casetec 1020 5C tipusú házamat(meg el is romlott az elektronika),szóval,hasonló tulajdonságú házat vennék......(nagy,csavarhúzó mentes,rengeteg venti hely minden irányban,usb-1394 csatik,fejhalgató,stb stb,lcd...vetnti figyelő,hőmérséklet) tehát nagy részt megegyezzen.

van valami tipp?

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#4011) Che Guevara válasza Nyiscsák (#4009) üzenetére


Che Guevara
csendes tag

Szia!

Szerintem egy háznál az a fontos, hogy mire szeretnéd használni.
Ha egy szobában alszol vele, akkor a plexi oldallapon keresztül a sok világítós bigyó egy idő után zavaró lehet.
Szeretnél-e mobil racket? Nem árt, ha anélkül be tudod dugni, hogy kiverné a kondikat...
Milyen hűtést szeretnél? A teljesítmény vagy a zajszint számít jobban? Szerintem a kereszthuzatos a legjobb (elöl-hátul venti) de az első légcsavar biztosan hallatni fog magáról.
Kell-e pl. a VGA-nak friss levegő, mert akkor vele egymagasságban sem árt néhány lyuk. Az én tapasztalatom, hogy a 8600GE-n gyári hűtő mellett 3-4 fokot jelent.
De alapszabály, hogy minél több venti és minél több lyuk, annál több zaj szűrődik ki belőle.

Nekem összességében tetszik a Zen. Nekem Cooler Master Elite 331-em van, nagyon szeretem. Az egész eleje szivacs betétes lyukacsos alumínium. Ennél jobban szellőző házat 15k alatt nem találtam és ez csak 8,3k volt!! :Y Hozzáadott halk CM ventivel! Csak javasolni tudom :K esetleg a nagyobb tesót a CM 690-et.

Ernesto

(#4012) Nyiscsák válasza Che Guevara (#4011) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi a válaszodat! A halkság is fontos lenne meg legyen benne elég hely egy DS3 lapnak, 1rack, 1 író, 2 HDD, és minimum 2 12cm ventinek! Néztem a CM690-et csak az a baj hogy nem tudom hogy az FSP Blustorm 400 tápomnak a 12V-os ága felér e a lap csatlakozójához! De akkor lehet maradok az Elit 331-nél úgyis sok jót hallottam róla és akkor inkább fejlesztek mást a megmaradó pénzből!

Tudsz a géped belsejéről egy képet linkelni mert az enyém is hasonló paraméterekkel fog bírni!

[ Szerkesztve ]

(#4013) #51242752 válasza neooen (#3968) üzenetére


#51242752
törölt tag

Nekem ez van!
Profi ház! 182-est vegyél belőle, mert kb ugyanannyi és a cable mangement nagyon jó benne! Rengeteg a gumi az érintkezési felületek tompítására. ÉS masszív merev ,tömeges szrekezet. Ebben nincs esélye a vibrációnak! A "vibrátor" HDD-m elnémult benne. Én a felső ventit nem használom egy öntapadós szigetelővel lezártam a felső nyílást. Csak hátulra tettem egy Noctua ventit, mert hangos nekem a gyári egy kicsit maximum fordulaton (low fokozaton egyébként az is hangtalan). Meg egy van Scythe Ninja hűtőmön. Mindkettő 600RPM-en dolgozik és így 38C a CPU. Első ventinek nem láttam értelmét, ha a hátsó szívja a levegőt a gépből az bemegy a gépbe elöl az erre a célra szolgáló nyílásokon.
A táp alul van légtechnikailag teljesen szeparált rekeszben és elölröl szivja a levegőt át a merevlemezek között. Nekem egy csendes Corsair 450W muzsikál benne. Ennek elég hosszúak a kábelei hogy az alaplap mögött elvezesd őket és rendkívül csendes. Én a merevlemezeimet is ide szereltem mert a hang ebből a rekeszből szökik a legnehezebben. Szóval csak bíztatni tudlak.
LINK
ez egy lista a z egyik legtekintélyesbb online szakoldalról. Magáért beszél. Megnézheted a legjobb házak tesztjét is.

(#4014) Che Guevara válasza Nyiscsák (#4012) üzenetére


Che Guevara
csendes tag

Helló!

Infó a CM Elite sorozatról a Prohardveren. Itt a 330-as házat mutatják be, a 331 meg a többi jelzésű csak az előlapi USB elhelyezésében tér el.

CM-690: Prohardver teszt

Csatolok egy képet a saját konfigomról.
- legfelül figyel egy fekete mobil rack (bárhova tehetném)
- elöl-hátul egy-egy 12 cm-es venti
- az első nem csak a vinyókat hűti, de (nagy fordulaton) elfúj közöttük a VGA-ig is
- a VGA hűtésnek még egy gyári hűtéssel is 4 fokot jelent a ház oldalán levő rostély
- és ebben a házban elég a gyári hűtés is, mert van légcső a CPU fölött és a szoba levegőjével tud hűteni

Szerintem minden benne van a CM-331-ben amire szükség lehet. És sok pénzt megspórolhatsz rajta, amit másra költhetsz! ;)

Üdv:

Ernesto

(#4015) Nyiscsák válasza Che Guevara (#4014) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nos a képed láttán döntöttem! 331-et fogok én is venni mert ahogy látom kényelmesen el lehet benne férni és inkább másra költöm majd a pénzt! Köszönöm a képet meg a segítségedet!

(#4016) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy jó kis házikót az új konfigomnak ....

Egy Thermaltake Tsuami házra gondoltam. Szerintetek milyen? Érdemes?

Press any key to continue ...

(#4017) Kombat válasza marsu (#4016) üzenetére


Kombat
őstag

Egy tesztet találtam róla, e szerint nagyon jó! teszt
(10-ből 9,5 pont!) :C

(#4018) marsu válasza Kombat (#4017) üzenetére


marsu
addikt

Klassz!

Szerintem is jó kis házikó ... Szeretném egy ilyenbe belepakolni a konfigomat, ha majd meglesz ...

Press any key to continue ...

(#4019) moddingR válasza marsu (#4018) üzenetére


moddingR
aktív tag

hellosztok!

Én kérnék tőleket segítséget mégpedig van egy letolto gépem amit jatekra is be akarok fogni E8400 , 88GT stb és ehez kéne nekem egy kis háziko és olyat szeretnék amibe már van alapbol 3-4-5 venti és 30 körül az ára köszönöm előre is :DDD :R

(#4020) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

itt vizsgálgattunk már vagy 100db házat is
képek is vannak jó sok de nem találtam olyat ami nekem jó lenne

vagyis igen SilverStone-ból csak 20eFt helyett 80eFt az ára

ez 1 kicsit drága nekem

a lényeg szögletes legyen
sarkos
olyan 1xű
kocka
sallangmentes
kereskített formáért nem vagyok oda
ezüst fekete
minimum 6kb legyen
20eft körü
alu előlapos
müanyag az alig legyen rajta
fdd vag-t hdd-t csavarral lehessen belefogatni

Gigabyte iSolo 230 tetszik de még nem jelent meg és 1 kis plexi ablak lehetne a procit lehessen látni!
és nem tudm hol kapni
és az árát sem

[ Szerkesztve ]

(#4021) Kombat válasza MaSzKa (#4020) üzenetére


Kombat
őstag

iSolo ha jól tudom 22-23k körül van!
Ugyanebben az árban szerintem Antec SOLO nagyon jó választás lehet!
Nem plexis viszont hangszigetelt!

(#4022) Kombat válasza moddingR (#4019) üzenetére


Kombat
őstag

Úgy nem jó, ha csak venti hely van benne?
A gyári ventik általában hangosak!

(#4023) moddingR válasza Kombat (#4022) üzenetére


moddingR
aktív tag

de nekem ugyis jók

(#4024) Kombat válasza moddingR (#4023) üzenetére


Kombat
őstag

16-18k körül van Cooler Master 690
27-28k A Plus Windtunnel vagy Monolize (2 db 25 cm-s venti az oldalán)
28-29k Antec 900 (Én ezt venném 30k-ból! :B )
Vagy nézz körük itt sok ház van! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4025) hakos1987


hakos1987
őstag

Szerintem az egyik legjobb házak közé lehetne sorolni az Antec Sonata 3 házát is, ami ugyan 28k körül mozog, viszon van benne egy 500W-os 80 plus-os táp, ami ráadásul seasonic fejlesztésű, szóval ennyi pénzért szerintem megéri, és nem elhanyagolható a kinézete (bár ízlések és pofonok), na meg a minőségre sem lehet panasz!

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, a táp elbírja a 2900XT -met, befér minden, nekem komplett vízhűtésvan benne 3 radival, és mind belül!

Szóval ha valaki ilyen árkategóriában gondolkodik, szerintem érdemes megnézni ezt is!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4026) MaSzKa válasza Kombat (#4021) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ezek a gumik rezgés csillapítók benne?

(#4027) Kombat válasza MaSzKa (#4026) üzenetére


Kombat
őstag

Ha a HDD kereten lévőekre gondolsz akkor igen, gumipántok!
De van hozzá tálca is amit/amire csavarozni kell a HDD-t!

(#4028) Sonny C. válasza Kombat (#4027) üzenetére


Sonny C.
tag

A tálcához pedig szilikongyűrűk, amit a tálca és a vinyó közé kell tenni (rá kell húzni a csavar szárára), hogy elnyelje a rezgéseket.
A gumipánt igazából csak gumis szalag, amit már írtam neked, hogy egy idő után megnyúlik, de a tálca szilikongyűrűvel is nagyon csendes, rezgés mentes megoldás!

(#4029) MaSzKa válasza Sonny C. (#4028) üzenetére


MaSzKa
senior tag

lehet hogy a rezgést elnyeli de nem adja át a hőt a befogatókeretnek így passzívan üzeletetni nem lehet nagyon

(#4030) Kombat válasza MaSzKa (#4029) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem nem lenne semmi baja a HHD-nek passzívan sem! Nálam most egy venti sincs a közelében és így is csak 35-38 fok körül van 27 fokos szobában!
De adnak hozzá egy ventit előre (9,2 cm) és egyet hátra (12 cm) is, ha 5V-n járnak szerintem semmi hangjuk nincs!

(#4031) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hali szeretnék egy ilyen házat venni szerintetek jó választás? : Thermaltake Soprano(plexis)
Jó szellözés a fontos.

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#4032) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A Chieftec házak azok nem jók?
Én konkrétan erre gondoltam: [L:http://www.chieftec.com/bh-02b-b-sl.html][/L]
Számomra az lenne a lényeg, hogy jó legyen a szellőzés, és mindezt halkan meg lehessen oldani!
Köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4033) MaSzKa válasza Dolphine (#4032) üzenetére


MaSzKa
senior tag

elég jók azok is

csak számomra már túl szerver házaknak néznek ki

(#4034) moddingR


moddingR
aktív tag

Hellosztok!

Na azthiszem megvan a melyik ház fog kelleni TT VA8003BWS és ahonnan én szerzem 38ért szerintetek megéri?

(#4035) MaSzKa válasza moddingR (#4034) üzenetére


MaSzKa
senior tag

jó drága

thermaltake házakra jellenző kisporolják az anyagot belőle

utána avval reklámozzák milyenn könnyű mint 1 codegen ház :((

(#4036) Kombat válasza moddingR (#4034) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem nem éri meg! :(
30 alatt van Antec 900, 38 körül meg már Antec 182 is van! ;)

(#4037) Kombat válasza MaSzKa (#4035) üzenetére


Kombat
őstag

Nem csak a házaikra, az összes tt termékre jellemző!
Túl drágák, ha fele ennyiért adnák a termékeiket akkor viszon jó vétel lenne!

(#4038) moddingR


moddingR
aktív tag

aha amugy megnéztem az Antec 182 SE nem nézki rosszul és 5 venti is van benne de még majd megnézem jobban :K

(#4039) Turmoil válasza MaSzKa (#4035) üzenetére


Turmoil
senior tag

Fekete-ezüst, ~kocka, van ablaka, stb...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4040) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Fekvő házat kéne szereznem akár tápegységgel, amiben azért elfének a most gyártott alaplapok és kártyák. Tud valaki valami jót ajánlani? Nem horrorisztikus összegűt természetesen.

(#4041) nyunyu válasza vbbb (#4040) üzenetére


nyunyu
félisten

Chieftec BE01?
Mas teljes ATX meretu desktop haz nem nagyon van. :(
Ara persze eleg horror, GPS350 tappal 18+trefa :W

mATXbol nagyobb a kinalat, de ott is meg kell nezni, melyik hazba fernek bele a teljes meretu kartyak, mert a tobbseg csak felmagas kartyakat fogad.
DTK CAS-1383BS37P, ara/beszerezhetosege kerdeses, benne levo PTP3007 5 eve nem szamitott rossz tapnak, de mostani gepekhez nem mernem ajanlani.
Ezen kivul csak Gaba vagy Colorsit hazat lattam teljes magasban, de hat azok inkabb az ipari hulladek kategoriat suroljak.

Foxconnnak asszem csak felmagas, szarul szerelheto desktop hazai vannak.
(Jo moka a DVD ala keresztbe szerelni a vinyot, plane ha egy IDE van az alaplapon :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4042) vbbb válasza nyunyu (#4041) üzenetére


vbbb
őstag

Hát igen, én is ezzel a 'bőséges' választékkal talákoztam... :(
Jó kitalálta a főnököm már megint mit akar! :)
Ami nem olyan gagyi az talán ez:


Superflower 101
Teszt

(#4043) Croatush


Croatush
tag

Viszont engem pl TT házai fognak meg kinézetben. CA8003BWS és VA7000BWA között gondolkodtam, de valszeg az olcsóbb Sharkot veszem majd (VA7000BWA). Sztem piszokjól néz ki. Meg kb annyira drága is. Sztem nem ér 33at, és pénzem sincs, de gyökér vagyok és nekem az keell. Szenvedélybetegség :( A magamfajtákon gazdagodik meg a tt, de a rosse álljon beléjük.. Nyújthatnának annyival többet a kinézeten kívül is, vagy legalább -13k

(#4044) MaSzKa válasza Turmoil (#4039) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nem erre gondoltam

ez olyan barebone pc

(#4045) MaSzKa válasza Croatush (#4043) üzenetére


MaSzKa
senior tag

kinézetbe nekem is tetszik

én is kinéztem 20eft-ért 1et de mikor megláttam hogy cakk pakk 3.8kg akkor azt mondtam off

a mostani Deer PC-194V-mnek is van ekkora súlya

(#4046) MaSzKa válasza nyunyu (#4041) üzenetére


MaSzKa
senior tag

jó az összes

talán a Foxconn designja tetszik nekem

a múgy én se értem hogy a fenébe mi lett a DTK-val régebben minőségi tápegységeket gyártottak

(#4047) Zolexx válasza Zolexx (#4031) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Erre valaki? #4031

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#4048) Kombat válasza Zolexx (#4031) üzenetére


Kombat
őstag

Én már leírtam a véleményem a tt-ről!
Én hozzácsapnék még kb. 2k-t és vennék egy Antec 900-at. Ez is plexis és a szellőzése tuti jó! :K

(#4049) Dani_kp válasza Zolexx (#4047) üzenetére


Dani_kp
őstag

szerintem ha fontos a jó szellőzés akkor inkább vegyél egy Raidmax Smilodon-t, plussz ezen kívül nagyon jól szerelhető a gép belseje :K . Igaz h 3-4k.val drágább de sztem sokkal jobb. Recom powerstation ez is ugyan az csak más a neve és 2k.val olcsóbb....
Ezt is megnézheted. ugyanaz mint a raidmax csak recom a neve....

https://ingatlan.com/33821564

(#4050) Croatush válasza MaSzKa (#4045) üzenetére


Croatush
tag

Na végre megtaláltam a legjobb választást :) Kinézetben és minőségben is jó és 13k-val olcsóbb mint a shark - a smilodon amit kp is említett. Nézd meg, szerintem neked is jó választás lenne (most tömeges megrendelési hullám van amúgy is :P )

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.